Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6751) Gigabyga válasza Benji77 (#6744) üzenetére


Gigabyga
aktív tag

IGP-t kicseréltem újra. GPU van mellette az okozhatja a tüneteket. :S

(#6752) mobileman válasza f27 (#6740) üzenetére


mobileman
aktív tag

Nálunk van, beeee :D

BMW navigáció szerviz-» https://www.bmwmodulszerviz.hu

(#6753) mobileman válasza Hujikolp (#6747) üzenetére


mobileman
aktív tag

új chipet... :D

BMW navigáció szerviz-» https://www.bmwmodulszerviz.hu

(#6754) Router válasza ielektros (#6750) üzenetére


Router
őstag

Ilyennel én is találkoztam már, hogy rögtön egymás mellett kettő is durran. Az a durva, hogy mekkora kapacitásokat bepréselnek ekkora térfogatba, nem is csodálkozom, hogy van belőle baj. :N

kikihun: Szinte bármelyik PC táp tud már ennyit... ;)

www.reballing.hu/forum

(#6755) Router válasza f27 (#6748) üzenetére


Router
őstag

Garancia van? :DDD

www.reballing.hu/forum

(#6756) ielektros válasza kikihun (#6749) üzenetére


ielektros
senior tag

Nekem van egy XBOX 360 tap kibelezve. Bedobtam azt es egy 24voltos tapot egy dobozkaba. Igy van 5V 1A, 12V 14A, 24V 2A mindig fix-en. Nem kell a labortapokat a fix feszultsegu cuccokhoz kinozni. A labortap a kisebb labortapom csak 90W-os a nagyobb is csak 120W-ot tud. Es mindegyik 30V-os.
[link]

(#6757) kikihun válasza Router (#6754) üzenetére


kikihun
újonc

Tyűűűűű igaza van kendnek:)

(#6758) kikihun válasza ielektros (#6756) üzenetére


kikihun
újonc

Nekem ilyen az egyik: [link]

[ Szerkesztve ]

(#6759) Hujikolp válasza mobileman (#6753) üzenetére


Hujikolp
őstag

Bocsi, akkor én nem voltam teljesen pontos: a nyáklap sérül, a pad vezetősávján a lakk réteg, és nagyon közel az átvezető via. Szóval ide kéne valami jó maszkoló anyag.

(#6760) mobileman válasza Hujikolp (#6759) üzenetére


mobileman
aktív tag

értem, de azt hogy maszkolod? Szerintem nem lehet, bár meg kell próbálni, mert lehet, hogy közös pont az, ahol összefolyhat a golyó..

BMW navigáció szerviz-» https://www.bmwmodulszerviz.hu

(#6761) ielektros válasza Hujikolp (#6747) üzenetére


ielektros
senior tag

Fenykep? Ha tudsz csinalni az sokat segit.

(#6762) Hujikolp válasza mobileman (#6760) üzenetére


Hujikolp
őstag

Valami nagy hőálló akrill lakk félére gondoltam. Van kifejezettem ilyen célre, uv-ra szárad, de nem találok pont ilyet. SMD ragasztó is néha jó, de amíg nem köt meg, meg vékonyan elég rossz.
Kis filcszerűt próbáltam már, csak nehéz vele kis adagot odatenni.

Holnap megpróbálok képet készíteni róla.

(#6763) Kocska89


Kocska89
tag

Sziasztok.

Ismerősömnél van egy elég új asus i7 es lapi. Problémája a következő:
Bekapcsol asus logó, majd egyből belép a biosba. Bármit csinálok vele.
Fedlap alatt nem láttam az elemet valahova eldugták, bontani kellet volna.
Ez valami bios hiba? Esetleg komolyabb hardverproblémára utal?

(#6764) f27 válasza Kocska89 (#6763) üzenetére


f27
aktív tag

Nem ragadt be az f2 gomb :DD

(#6765) egyedije válasza Kocska89 (#6763) üzenetére


egyedije
csendes tag

A bootolást állítsd át "legacy os & uefi"-re . Egyszer fèl napot szívtam vele én is.

(#6766) Kocska89 válasza f27 (#6764) üzenetére


Kocska89
tag

Fizikailag nem. Beázás nem látható. Fxx gombok mennek. Illetve a biosban használatos többi gomb is megy.

egyedije
Szerintem komolyabb a gond német visszárus cucc.. Megvételre kínálták. De így rejtélyes hibával sok érte a 130k.

Nem rémlik lett volna ilyen beállítási lehetőség.

[ Szerkesztve ]

(#6767) kikihun


kikihun
újonc

Használ itt valaki Ersa Digital 2000 A Micro Tool állomást? Vélemény érdekelne.

(#6768) egyedije válasza Kocska89 (#6766) üzenetére


egyedije
csendes tag

Ezt is már win8-al adták ki nem? Mert ez az új windows hozta magával az új file rendszert és az eddigiektől eltérő boot rendszert. Ha a biosban ezt átállítják akkor nem tud elindulni a rendszer.

(#6769) egyedije


egyedije
csendes tag

Mondjuk amivel én szívtam az samsung noti volt de a hibajelenség ugyan ez volt.

(#6770) nahunn válasza Kocska89 (#6766) üzenetére


nahunn
tag

pedig nézd meg mert az lesz a gond

(#6771) Kocska89 válasza egyedije (#6768) üzenetére


Kocska89
tag

Igen. boot fül nél nem láttam "legacy os & uefi" lehetőséget de még a boot sorrendet sem.
Viszont volt delete boot order menü pont beljebb nem volt semmi. lehetséges win 7 el szétcsapták?

(#6772) egyedije válasza Kocska89 (#6771) üzenetére


egyedije
csendes tag

A biost nem tudják oprendszerrel "szétcsapni". Írd meg a típusát hátha találok róla valamit.Most nincs bent nálam ilyen gép.

(#6773) Kocska89 válasza egyedije (#6772) üzenetére


Kocska89
tag

Asus r700v a tipusa. Én ezt a hibajelenséget win8 tabletnél láttam ott valami kis bga izzott az alaplapon. Talán a touch pad vezérlője.

[ Szerkesztve ]

(#6774) f27 válasza kikihun (#6767) üzenetére


f27
aktív tag

En ilyent hasznalok annyi kulombseggel hogy a homersekletet potival alitja de digitalisan,es van rajt egy digitalis gombos memoria.
Osszegezve ezt hasznalom a golyok leszedesere 480fokon folyamatosan egy 400w pakahegyel.
Rohatjo es stabil nekem mar 10eve :))

(#6775) egyedije válasza Kocska89 (#6773) üzenetére


egyedije
csendes tag

Benne van a user manual-ban.
Boot---Boot configuration----Uefi boot (disabled) vagy (enabled)

[link]

[ Szerkesztve ]

(#6776) Kocska89 válasza egyedije (#6775) üzenetére


Kocska89
tag

Hmm akkor elsiklottunk felette. Menyiért lehet vajon eladni egy ilyen gépet?

(#6777) egyedije válasza Kocska89 (#6776) üzenetére


egyedije
csendes tag

Részemről passz.Én csak javítok nem üzletelek.

(#6778) KillHates válasza f27 (#6740) üzenetére


KillHates
nagyúr

Nem tudom. Nekem van raktáron még 4db = 2.950,- /db

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#6779) KillHates válasza egyedije (#6765) üzenetére


KillHates
nagyúr

Nem lehet, csak a DOS-al forgalmazott modelleknél. Amíg nem lesz GBT boot eszköz a gépen, addig mindig be fog lépni a BIOS-ba.
Egy GBT-re formázott pendrive-ról kell boot-olni és a rendszert is onnét telepíteni.

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#6780) KillHates válasza Kocska89 (#6776) üzenetére


KillHates
nagyúr

130-ért tuti :K

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#6781) Kocska89 válasza KillHates (#6780) üzenetére


Kocska89
tag

Jelen állapotában kérnek érte ennyit :) Tehát akkor kell egy GBT-re formázott pendrive és túllépne a kis hóbortján?

(#6782) ielektros válasza KillHates (#6779) üzenetére


ielektros
senior tag

GPT embör GPT.

(#6783) ielektros válasza kikihun (#6767) üzenetére


ielektros
senior tag

Az uj ara semmikeppen nem eri meg. Akkor mar i-Con. Eg es fold a kulonbseg.
A "digital" szeriakhoz az az Techtool vagy a Micro tool paka egy borzalom szerintem az iTool-hoz kepest.

[ Szerkesztve ]

(#6784) kikihun válasza ielektros (#6783) üzenetére


kikihun
újonc

Elírtam nem micro hanem power tool pákával.:))

(#6785) ielektros válasza kikihun (#6784) üzenetére


ielektros
senior tag

Az mar tobbet er csak az meg kicsit vaskos. Az a pakahegy rogzitesi rendszer viszont tajparaszt rajta szereintem. :D

De a kerdes itt is az, hogy mennyit adsz erte. Uj araban soha nem vennem meg. Bar ez relativ. Az iCon vagy egy Metcal allomas mar mar uj aron is egesz elerheto. Par hete Weidinger.eu akciozott olyan 500 euro brutto alatt volt naluk Metcal MX5210/5220. Az meg mar rohadj jo ar. Csak hat sajnos keson tudtam meg. Most meg megint 580€ korul vannak nettoban.

[ Szerkesztve ]

(#6786) Router válasza ielektros (#6785) üzenetére


Router
őstag

500 euró egy pákáért? :Y Lehet csak én vagyok földhöz ragadt de nekem ez már az értelmetlenség határát súrolja.

www.reballing.hu/forum

(#6787) kikihun válasza Router (#6786) üzenetére


kikihun
újonc

Pedig az nem is olyan sok:) Cseh pisztolypákával nem lehet dolgozni:)

(#6788) ielektros válasza Router (#6786) üzenetére


ielektros
senior tag

Hat azert az ertelmetlen az nem itt kezdodik. Ez egy szerszam. Egy notebook is kerul ennyibe. Egy TV is. Es nalam egy szerszam ezeknel elorebb van sokkal. Eleg sok forrsztasi munkat vegzek. Kell a jo szerszam. Weller LR-21-el senki nem allithatja magarol, hogy professzionalis forrasztasi feladatokat is el tud vegezni. Neha csinalunk rework munkakat, hibas gyartas utan. Kell a jo paka mert a tobbivel csak ganyolni lehet.

Egy jo akkus cavarozo is 300.000Ft. A minosegi szerszam sokba kerult regen is es most is sajnos. Viszont a legtobb esetben megtermeli az arat. Garancia orrba szajba, orokke elerheto alkatresz utanpotlas...

Nehogy nekem valaki elkezdje, hogy Nemetorszag hu de jo nekem blabla. :Y Magyarorszagon is volt Metcal haveroknal is anno. Ebay-en 60.000-ert vannak mar hasznaltak. Egy MX-500 Metcal 200 euro korul mozog hasznaltam. JBC nehezebben beszerezheto szinten nagyon jo cucc. De az uj lista ar az annyi amennyi. Mindegyiknek sok. De az, hogy ertelmetlen nem mondanam semmikeppen sem. En csak addig mondogattam azt, hogy ertelmetlen amig nem probaltam ki egyet. Aztan amikor az RPSMA rez csatikat egy mozdulattal toltam le a Metcal-al a panelokrol csekely 2mp alatt akkor kezdtem megerteni mirol szol a fama. Es 370Celsius fokos betetek voltak benne. Nem am Weller LR21 aztan adj neki 450 fokra tekerve, pakacsucs 600 fokos. Ossze vissza eg a flux, a gyanta minden.

Most is van egy hasznaltan vett Metcal allomasom. Zsenialisan dolgozik. Kb 170 euroert lottem ebay-en, mostani listaara 650€. Az itthoni muhelyben ersa icon-2. 15 es 20mm-es Wick Tip. Potolhatatlan szamomra BGA takaritasnal. Egy wellerrel sokkal magasabb homersekleten kell az ilyen hegyeket hasznalnom amitol jobban eg a flux, hosszabb a munkavegzes ideje, jobban stresszelem a feluletet, et cetera.

Mivel forrasztasz? Bar az is fontos, hogy leginkabb, mit?

(#6789) kikihun válasza ielektros (#6788) üzenetére


kikihun
újonc

Ott a pont :R

(#6790) Hunter2


Hunter2
addikt

napi hülye. [link]

(#6791) ielektros válasza Hunter2 (#6790) üzenetére


ielektros
senior tag

Jobb ilyeneket nem linkelni es terjeszteni. Mar lassan mindenki azt hiszi az ugyfelek kozul, hogy ez is "megoldas". :U

Spaklival vakarja le a raszaradt pasztat. Spaklival ocsem. :C
Es az is biztos, hogy penzert csinalja...

[ Szerkesztve ]

(#6792) beeper129 válasza Hunter2 (#6790) üzenetére


beeper129
újonc

Ez művészet.
Szakács művészet.

(#6793) Router válasza ielektros (#6788) üzenetére


Router
őstag

Azt nagyrészt osztom is, hogy minőségi szerszámmal jobb dolgozni de azt már nem, hogy az elvégzett munka minőségét csak ez határozná meg. Egy bizonyos határ felett max kényemesebb lehet. Ez ugyanolyan mint a Feri a golyós szelepeivel a gépében. Lehet, neki sokkal kényelmesebb a munkavégzés a milliós géppel, de azt is tudjuk, hogy aki szépen, igényesen akar dolgozni az meg tudja oldani a negyedéből is. A jó szerszámhoz is kell rutin, tapasztalat, gyakorlat, ha ezek nincsenek, úgyis kidobott pénz az egész. Azt meg el sem merem mondani, hogy mivel forrasztok mert meg leszek kövezve. :D A páka egy WSP-80 weller nade ami hajtja az a nem semmi. :C Most egy WSD-151-re vagyok kiakadva nagyon mert elég jó pénzért hozzá tudnék jutni.

www.reballing.hu/forum

(#6794) ielektros válasza Router (#6793) üzenetére


ielektros
senior tag

Nezd en nem akartalak am megdumalni. Egyszeruen itt az is kerdes, hogy mit forrasztunk. A mivel meg legalabb olyan fontos. A kenyelem meg sokszor legalabb olyan fontos feltetele egy minosegi munkanak mint barmi mas. En evekig szereltem SMD-t LR-21-el de LT pakahegyekkel. Semmi gondom nem volt vele amig nem kellett komolyabb csatikat is megmozditani. Most egy USB portot olyan 7mp kirantanom a helyerol siman pakaval a 15mm-es szeles tip-el. Es USB csatit pl sokszor kell cserelnem.

"A jó szerszámhoz is kell rutin, tapasztalat, gyakorlat, ha ezek nincsenek, úgyis kidobott pénz az egész."

Teljesen igazad van. Ebben a temaban nem is irtam semmit. Azt nem mondtam, hogy aki nem tud forrasztani az majd ezekkel profi lesz :) De van olyan munka amit nem lehet vacak pakaval elvegezni jo minosegben ezt tartom. De mint irtam is azert egy hasznalt allomas mar nem horror osszeg. Es azert az alap wellerek utan ha valaki kiprobal egy indukcios pakat. Hat utana nem kell a francnak a regi. Amugy az LR21 nalam meg mindig nagy becsben van, hasznalom is. Ami zavar az csak az, hogy nagyon "vastag es hosszu." :Y :DDD Tul messze van a forrasztando pont a fogasponthoz kepest.

A feri meg a golyoi az mas tema :C

Szerk: A WSP80 amugy mar nem szar paka. Az mar szerintem jol hasznalhato notebook szervizelesi feladatokra.

A WSD 151 az bazi vastag. Amugy meg te mondod? Azt a bumszli vackot is 5-600 euroert aruljak a legtobb helyen. [link]

[ Szerkesztve ]

(#6795) hoax válasza Router (#6793) üzenetére


hoax
aktív tag

Ami azt illeti, egy WSP-80 és a hozzá tartozó állomás a minimum ami elvárható egy szerviztől... Nem a smúzolás miatt, hanem mert ezzel lehet dolgozni, ellentéttel a mindenféle használhatatlan ipari hulladékkal szemben.
És nem csak a kényelemről van szó, hanem a teljesítményről és a minőségről!
Én egy WD 2-t használok a cégnél, otthon pedig egy WSD-161-et és semmi baj nincs velük. Metcal-t csak azért nem veszek, mert minek...?

Don't panic!

(#6796) ielektros válasza hoax (#6795) üzenetére


ielektros
senior tag

WSD 161 is tok jo. Gyorsan reagal csak kicsit nagy a homerseklet kilengese. De az is vagy 4-500euro ujonnan :DDD

Router: Igazabol abbol indultunk ki, hogy 500 eurot sokaltal egy pakaert. Es mint kiderult listaaron mindegyik itt kezdodik ami mar hasznalhato. En ennyiert adok most iCon-2 -t 2x iTool pakaval, zsir ujat, Szamlaval, garival. Ha azt nezzuk akkor mar ez atom jo ar.

(#6797) hoax válasza ielektros (#6796) üzenetére


hoax
aktív tag

Igaz, ezek sem olcsók újonnan, de ilyet legalább lehet használtan is szerezni 40K környékén... :K

Don't panic!

(#6798) Router válasza hoax (#6795) üzenetére


Router
őstag

Ersa Digital A 60-am volt ez előtt, na az egy nagyon jó cucc volt de lehalt aztán kaptam az ajánlatot a WSD 151-re, el is adtam hibásan az Ersát. Aztán lett pénze az embernek így páka nélkül maradtam, villám módon ki kellett találni valamit, felélesztettem a WSP nyelet ami annyira jól sikerült, hogy azóta is az van de megvan az igényem a WSD-re, meg is alkuszom rá hamarosan mert felszámolásból jött és olyan tartozékcsomaggal adná az ember, hogy amíg a trafó él, nem kell hegyet vennem annyi van hozzá. ;) Az szerintem teljesen ki fog szolgálni, kipróbáltam, nagyon jó gép. :K

ielektoros: Jó lesz nekem a WSD 60k-ért full csomagban szerintem. :DD

[ Szerkesztve ]

www.reballing.hu/forum

(#6799) ielektros válasza Router (#6798) üzenetére


ielektros
senior tag

Nem erzed tul vaskosnak a ws151 szarat? vagy csak nekem tunik atom vastagnak?

Jo hogy jo annyi penzert. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#6800) Gigabyga


Gigabyga
aktív tag

Sziasztok!
Acer Apsire 5536 hibája : gép megy kép nincs se kinn se benn, második új IGP-t tettem rá és továbbra sincs kép, 216-0728014 chip lehet a bűnös, bios chip cserélve, új bios is ráírva. Sajnos nem tudom kipróbálni. Ha esetleg van ilyen chipje 216-0728014 vagy valami tippje, hogy mi lehet a hiba, arra igényt tartanék.

Köszönöm előre is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.