Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7851) gliga69 válasza KillHates (#7849) üzenetére


gliga69
csendes tag

Van 844-em,és eléggé képben vagyok a metcal cuccokkal :)
igazából az epoxy eltávolítóra akartam felhívni a figyelmet...

(#7852) KillHates válasza gliga69 (#7851) üzenetére


KillHates
nagyúr

Faja.
Ja, akkor jó.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#7853) Kocska89 válasza gliga69 (#7850) üzenetére


Kocska89
tag

Erre én is gondoltam de nem ez a gond.

Akksiról 11,16V ha nyomom a bekapcsológombot akkor 11,15V

hoax

Cserélném én ha lenne. Átnézem a donor lapjai egyiken sincs. Egyik ismerősömnek van rossz chili lapja majd elkérem hátha. Az az Érdekes töltőről indulva hibátlanul megy a gép.

(#7854) gliga69 válasza Kocska89 (#7853) üzenetére


gliga69
csendes tag

Nincs scope, nincs ic, nincs megoldás :))
Ha van scope akkor egyik csati egyik gate másik csati másik gate & szépen látszik mi történik...
Valszeg tényleg azzal lesz baj... Mármint az icvel vagy a duplafettel
Esetleg szedd le a dupla fetet & nézd meg úgy bekapcsol-e. Ugyanis ha az nincs fent, az ic nem tudja szembe nyitni õket. (az ic-t ne szedd le!!!) Ezek nélkûl a fetek nélkül is be kell kapcsoljon, mert a fõtáp a diódán keresztül megy

[ Szerkesztve ]

(#7855) Kocska89 válasza gliga69 (#7854) üzenetére


Kocska89
tag

Elpakoltam a lomokat lesz hely előásni a szkópot. De ezt már csak holnap.
Dupla fetet lekaptam magamtól is úgysem megy.

(#7856) gliga69 válasza Kocska89 (#7855) üzenetére


gliga69
csendes tag

Guglizz rá az adatlapjáravaz ic-nek és nézd meg hogy az általam közzétett vagy a második példakapcsolás van megépítve a lapodon.

(#7857) gliga69


gliga69
csendes tag

Illetve a duplafeted N-N vagy N-P bõl van összerakva.
Avagy az ic qfn vagy tssop

[ Szerkesztve ]

(#7858) Kocska89 válasza gliga69 (#7857) üzenetére


Kocska89
tag

A dupla fetben 2db n-csatornás lakik elvileg 4932 olvasható a tokozásán. Az adatlap keresés szkópos mérés tolódik holnapra. Elpakolok és szunya.

Köszönöm szépen az eddigi segítséget mindenkinek.

(#7859) f27 válasza gliga69 (#7844) üzenetére


f27
aktív tag

Mast nemtudok mondani.
Sokszor letudom szedni ugy is hogy a ragasztot leszedem es a chip is tul eli,de elsodleges dolog nalam mindig az alaplap mentese ilyenkor.

Nekem van egy ersa pakam,tettem ra egy 450w hegyet az nem hul vissza konnyen.
Onszivot ratolom es siklik is mint forrokes a vajba :))

(#7860) Zsolt50


Zsolt50
csendes tag

Sziasztok!

Finetech Fineplacer Core-t használ valaki?

(#7861) KillHates válasza Zsolt50 (#7860) üzenetére


KillHates
nagyúr

Sajnos nem...
Kellene nyerni hozzá a lottón... :U

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#7862) beeper129


beeper129
újonc

Egy 216-0674026-ra lenne szükségem, tud valaki segíteni?

(#7863) Zsolt50 válasza KillHates (#7861) üzenetére


Zsolt50
csendes tag

Annyira ne sajnáld. Lehet kiábrándulnál, főleg az ár/érték arányon.

(#7864) f27 válasza KillHates (#7861) üzenetére


f27
aktív tag

A fenet....
Csak napi 100lapost kene megcsinalni hozza :DDD

(#7865) Kocska89 válasza gliga69 (#7857) üzenetére


Kocska89
tag

Megnéztem a gate jelalakokat.
A gate 1 elég csúnyán fest.

A töltés vezérlő lesz cserés ugye ?

(#7866) mobileman válasza Kocska89 (#7865) üzenetére


mobileman
aktív tag

Nahát, micsoda múzeális mérőszkóp :D

BMW navigáció szerviz-» https://www.bmwmodulszerviz.hu

(#7867) dpu1


dpu1
csendes tag

Üdv. Tud valaki DELL Inspiron Mini 10 "BIOS Password reset-re" megoldást?

(#7868) Kocska89 válasza mobileman (#7866) üzenetére


Kocska89
tag

Mi a gond vele? :)) Szekrénybe foglalja a helyet arra tökéletes. Most elővettem vagy 1 év után, megtudtam mérni amit akartam szóval gond egy szál sem.

(#7869) KillHates válasza mobileman (#7866) üzenetére


KillHates
nagyúr

Ne fikázd! Az egy 100 Megás IWATSU. Overdrive-ban szerintem lazán viszi a fél GHz-et is, különösebb torzulás nélkül. A VC-t legfeljebb 200-ig tudom felküldeni, de akkor már eléggé "szőrösödik"...
Jó az a régi vas! :K

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#7870) mobileman válasza KillHates (#7869) üzenetére


mobileman
aktív tag

sehol nem volt fikázás.. :(((

BMW navigáció szerviz-» https://www.bmwmodulszerviz.hu

(#7871) kikihun válasza Kocska89 (#7868) üzenetére


kikihun
újonc

Ha elfogadsz egy jó tanácsot, akkor ne rakd vissza porosodni. Inkább használd!

(#7872) Gigabyga


Gigabyga
aktív tag

Urak! Urak Ti fél istenek :)
Adott egy Lenovo Z380 vízkár érte...
Gép teljesen jól működik minden teszten átmegy,1 baja van,hogy a billentyűzet nem úgy működik ahogy kellene...
Pár gomb nem működik illetve í;y;x sor helyett is a;s;d van :)
Beázás nyomát az alaplapon nem látom.
Mennyire lehet komoly hibája??
Én billentyűzetre gyanakodok,mert amikor bent van a billentyűzet akkor folyamatosan + -ot nyomja :)

(#7873) hoax válasza Gigabyga (#7872) üzenetére


hoax
aktív tag

Bill. csere kinéz...! :K

Don't panic!

(#7874) madrol


madrol
csendes tag

Sziasztok! A hét végére tervezzük egy BGA állomás vásárlását, egészen pontosan innen:
LINK

Erről valakinek valami vélemény? Néhány jó tanács?
Mi az, amit erősen ajánlott a gép vásárlással együtt megvenni?
A válaszokat köszönöm előre is.
Üdv: MaDRoL

(#7875) mobileman válasza madrol (#7874) üzenetére


mobileman
aktív tag

Hinnya, de sok pénz van arra a erősen túl árazott cuccra! Szerintem hamarosan hozzászólónak, akik ismerik a gépet..

[ Szerkesztve ]

BMW navigáció szerviz-» https://www.bmwmodulszerviz.hu

(#7876) Benji77 válasza madrol (#7874) üzenetére


Benji77
tag

Mi pénz?

(#7877) albi31 válasza Benji77 (#7876) üzenetére


albi31
senior tag

egy rakás,és úgy híjják,hogy Magnetron! :U

(#7874) madrol : ha már gépet akarsz,én itt néznék körül!

[ Szerkesztve ]

(#7878) Gigabyga válasza madrol (#7874) üzenetére


Gigabyga
aktív tag

Gyáááááááááá :Y :Y tőlünk most vitték el! Rosszat nem mondok a gépről,mert ismerem személyesen srácokat akik árulják és tényleg normálisak meg jó fejek.Ha meglesz valamikor a másik akkor tudok "véleményt" nyilvánítani...

Albi31 +1 :DD

[ Szerkesztve ]

(#7879) KillHates válasza madrol (#7874) üzenetére


KillHates
nagyúr


Nem ezeket a droidokat keresik!

Igazság szerint mindamellett, hogy kiforrott gép, maga a szerkezet már idejétmúlt.
Én max. 80-100 Forintot adnék érte. Reflowzgatni tökéletes, de chip levételére-felrakására csakis meleglevegős állomás a megfelelő.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#7880) hermit


hermit
tag

Hi,

van itt valaki Vas megyebol?

(#7881) madrol válasza albi31 (#7877) üzenetére


madrol
csendes tag

Itt már tényleg szimpatikusak az árak, de a support kérdéses. Ez amit linkeltem azért szimpatikus, mert meg is mutatják hogy kell használni, alapvető hibakeresési dolgokat (1 nap ), stb. Ezt más cég illetve az általatok ajánlott weboldal is tudja biztosítani? Tegyük fel másodmagammal elmegyünk hozzá, és működés közben láthatjuk, kipróbálhatjuk a gépet vásárlás előtt. + ha még meglengedek egy "deák" igazolványt, még meg is mutatja a javítás trükkjeit, hibakeresési alap feladatokat stb.?

(#7882) Gigabyga válasza madrol (#7881) üzenetére


Gigabyga
aktív tag

Ez akkor számít sokat,ha dolgoztál már elektronikával kapcsolatban más területen és van alap amire lehet építeni...ha Pék szakmád van és elektronikával úgy találkoztál,hogy kicseréltél egy RAM-ot a gépedben akkor édes kevés egy "deák" jegy. :)

Ismerősöm felment ért a gépekhez valamennyire, annyi jutott el a tudatáig,hogy a gépet hiba esetén tesztelni kell xD :D NEM! azt feltételezem,hogy ennyire tudod Te is feldolgozni a látottakat. :) 2-4 "deák" jegy szükséges az eredményes haladáshoz.

[ Szerkesztve ]

(#7883) madrol válasza Gigabyga (#7882) üzenetére


madrol
csendes tag

kb 6-7 éve dolgozom a számítástechnikában, tehát nem pék vagyok :) csak szeretném bővíteni a tudásfát.

(#7884) KillHates válasza madrol (#7883) üzenetére


KillHates
nagyúr

Hiába a tanfolyam, a megfelelő technikát inkább tapasztalati úton és sok gyakorlással lehet elsajátítani.
Maga a chip-ek golyózása és cseréje nem nagy tudomány.
A méréstechnikát meg nem lehet pár délután alatt elsajátítani. Oda kell elég jó elektortechnikai szakismeret és sok kutatómunkát is igényel. De ezek is elsajátíthatóak ha van rá beállítottságod.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#7885) madrol válasza KillHates (#7884) üzenetére


madrol
csendes tag

úgy érzem, hogy van, másképp nem vágnánk bele :)

(#7886) mobileman válasza madrol (#7885) üzenetére


mobileman
aktív tag

A deák lengetéssel nem leszel okosabb, pont erre épít a solymári, hogy nem keveset legombolnak oktatás céljából, mikor tudják, hogy negyed nap alatt nem lehet megtanulni..Ezt hívják parasztvakításnak,..
Ha visszaolvasol a fórumban, látni fogod, hogy mi a helyzet..
Emlékszem, van egy cimbi, az is számítástechnikában jártas, belevágott ebbe a dologba, fél év után befejezte, mert tévedett, hogy van affinitása a dologhoz, egyszerűen nem ment neki sehogy se..

BMW navigáció szerviz-» https://www.bmwmodulszerviz.hu

(#7887) genai válasza madrol (#7874) üzenetére


genai
csendes tag

Én egy ilyen masinával dolgozom és kezdőként vágtam bele. Rettenetesen nehéz volt megtanulni kezelni, hogy ne hajligassa a lapokat. Nekem fél évembe tellett, mire nagyjábol belejöttem és mertem másoknak is munkát vállalni vele. Addig nincsen gond, amíg nem kell visszahűteni. Ezek a ventillátorok nem tudják rendesen lehűteni a lapokat, főleg a nagyobbakat. Az esetek 80-90%-ban az alaplap egyes részein 10 fok különbség is van. Ha elentek megnézni a gépet ott ki is tudjátok ugye próbálni, jól nézzétek meg a lapot művelet előtt és után, ha nem változtattak ezen a hibán, akkor hajlított lap lesz belőle. Igaz még másik géppel nem dolgoztam, de az olvasottak alapján ennek az árán vett forró levegősökkel sokkal nagyobb sikereket lehet elérni.

(#7888) Gigabyga válasza genai (#7887) üzenetére


Gigabyga
aktív tag

RWS-9900 is hajtogat bizonyos lapot akár mit csináltam vele 1x felment MID állásban 100°C-ra máskor 130-140-re is..Ha az ember hozzászokik,lehet használni chipezésre is.Jó magam is ezzel rakosgattam az IC-ket eddig.. bár jártam úgy, hogy barnára sült a vatta 730-as IC ..mert míg ahol a hőmérő volt ott 215°C mutatott jobbik esetben az egyik fele a chipnek melegebb volt rosszabb esetben még szilárd volt alatta a golyó.

(#7889) Gigabyga


Gigabyga
aktív tag

!!!S.o.S!!!
216-0674026-os AMD IC-je van valakinek?? 1-2db új ic-re igényt tartanék,aki megválna tőle.
Semelyik beszállító nem tudott küldeni ünnepek előtt. :W

(#7890) madrol válasza mobileman (#7886) üzenetére


madrol
csendes tag

Nyilván nem 1 nap alatt szeretnénk vérprofi mesterek lenni, csak egy kis útba igazitás, tanácsadás stb :)

(#7891) KillHates válasza madrol (#7885) üzenetére


KillHates
nagyúr

Ha megvan az affinitás, a precizitás, és a türelem akkor minden csak rajtad múlik s nem az oktatáson.
Ajánlom magunkat, illetve a webshop-unkat. :R

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#7892) madrol


madrol
csendes tag

Na akkor röviden összeszedem mit is szeretnénk csinálni:
Notebook VGA, chipset csere, reball. elsőkörben. aztán folyamatosan fejlődni :)
Ezt véleményeznétek? Jó-e erre a célra amit mi szerenténk?

(#7893) Benji77 válasza madrol (#7892) üzenetére


Benji77
tag

Én inkább ezt javasolnám:
[link]

(#7894) madrol válasza Benji77 (#7893) üzenetére


madrol
csendes tag

és pontosan miben jobb attól, amit én linkeltem? :)
az a baj, hogy árba a 2-3, nagyon max 4 kilót lőttük be a gépre :(
nem túl komoly ez egy kezdő gépnek ? :)

(#7895) hoax válasza madrol (#7892) üzenetére


hoax
aktív tag

Ez alatt ne is kezdd el!
Ha komolyan gondolod, akkor inkább egyszer fizess ki egy normális gépet, mint veszel egy gyengust és utána megbánd!
Hidd el, meghálálja a befektetett összeget!

[ Szerkesztve ]

Don't panic!

(#7896) madrol válasza hoax (#7895) üzenetére


madrol
csendes tag

árban még jó is, ha tudásban is :) de mi a különbség a két gép között?

[ Szerkesztve ]

(#7897) hoax válasza madrol (#7896) üzenetére


hoax
aktív tag

Amit te kinéztél, az nem minden feladatra felel meg! Ha egy vastagabb alaplap vagy egy nagyobb IC kerül a kezeid közé, akkor nem lesz elég a kraft ami abban a gépben van. Amit Benji linkelt, az egy jobban felszerelt vas, amit én linkeltem az egy elfogadható minőségű univerzális gép infra és levegős felső fűtéssel.

Don't panic!

(#7898) Kocska89 válasza kikihun (#7871) üzenetére


Kocska89
tag

Ó hát én legszívesebben ideraknám az asztalra a hőléggel mikroszkóppal együtt. Csak hát műhely híján nem lehet minden kéznél sajnos.

Rosszan vettem anno eléggé odavolt. Már csak annyi hibája, bekapcsoláskor maxra kell tekerni a fókuszt. Ahogy bemelegszik vissza lehet venni. Ez mitől lehet? Ha valakinek van ötlete ne tartsa magába :)

(#7899) KillHates


KillHates
nagyúr

A HR6500-as már kifutó cucc, nem igazán ajánlanám én sem, inkább mobiltelefon javítására, vagy kisebb PCB-kre való.

A HR460 zsírprofi cucc, minden kívánalmat kielégít, gyorsan és precízen dolgozik, a végletekig paraméterezhető.

Az IR360-asok jó gépek, de a PID vezérlő már kezd kimenni a divatból és az utoljára szállított gépek minőségével sem voltunk teljesen megelégedve, cserélni kellett rajtuk több alkatrészt is :(

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#7900) zorroka74


zorroka74
újonc

Sziasztok.
Nincs valakinek asus x52jt lapihoz kapcs.rajza.
A hibajelenség, tökéletes megy a gép, csak mikor elindul a windows az ati driver bekapcsolásánál letiltja a háttérvilágítást.
Külső képernyőn ok, belsőn is ok,csak nincs háttér vill.
Új driver,új bios van rajta.
Első körben a gpura tippelnék, de csak megnézném a háttér engedélyezési lábakat, csak nincs rajzom.

www.notebookgarage.hu, www.nbga.hu , https://www.facebook.com/NotebookGarageNyiregyhaza

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.