Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6851) ielektros válasza f27 (#6848) üzenetére


ielektros
senior tag

Ha en ezeket az eskuimet mindig betartanam... :U

(#6852) f27 válasza ielektros (#6851) üzenetére


f27
aktív tag

Muszaj lesz pedig ha az ember naprakesz akar lenni.
Most ha belegondolunk tonkre verte a srac a gepet most ha killhates megcsinalja siman 10k vagyis akkor egy elmentett bios 10 hozhat a konyhara.
Mar megeri a dolog nem? :))

[ Szerkesztve ]

(#6853) ielektros válasza f27 (#6852) üzenetére


ielektros
senior tag

Ketseg kivul megeri. En csak arra mondtam, hogy igy is van teendo boven, eleg sokszor. De jo a matekod. Igy kell gondolkodni ha penzbol el az ember.

(#6854) f27 válasza ielektros (#6853) üzenetére


f27
aktív tag

Igen sok a tehendo,de muszajlesz 1000 labon elni ha minden penzt megakarunk fogni :))

(#6855) KillHates válasza f27 (#6852) üzenetére


KillHates
nagyúr

Inkább 65 ezret, mert visszaadtam neki az árát. :(

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#6856) f27 válasza KillHates (#6855) üzenetére


f27
aktív tag

Kicsit nemvagy hul.....? :W
Equrja a gepet es vissza adod az arat?

(#6857) KillHates válasza f27 (#6856) üzenetére


KillHates
nagyúr

Persze, előző napon vette. Azért adtam neki vissza, mert becsületes volt és elmondta, hogy ő rontotta el (mondjuk egy BIOS frissítéstől nem szabad tönkre mennie az alaplapnak) Jó ügyfelünk. Elméletileg be tudom garanciáztatni az alaplapot. Gyakorlatilag nem veszi fel a telefont a beszállítóm :D

Mondta már előtte is, hogy lekapcsolgat a gép 30 percenként ezért mondtam neki, hogy hozza be; megnézem. Aztán nem bírt magával és BIOS-t frissített. :W

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#6858) beeper129 válasza KillHates (#6847) üzenetére


beeper129
újonc

Azért én a helyedben mégis megnézném, mert ha igazak a hírek a chip egy W25Q64FV, a bios 6M-s és az asus-nál épp egy ilyen 6M-s file van fenn, ami ráadásul nem exe-nek néz ki.

(#6859) nahunn válasza KillHates (#6847) üzenetére


nahunn
tag

pedig ott pont CSAK a bináris tartalom van :)
amúgy meg uniextract-al ki lehet szedni szinte bármiből...

(#6860) ielektros


ielektros
senior tag

Na miva´? Mindenki bájglit hegeszt?

[ Szerkesztve ]

(#6861) ger15xxhcker


ger15xxhcker
tag

Sziasztok!
Esetleg vkit érdekel egy HP COMPAQ G62 CQ62 AMD alaplap (610161-001) ami nem ad képet? Van hozzá új északihíd : AMD 218-0697014 és egy vga chip is : ATI 216-0749001. Az alaplapon minden más jó. Ha érdekel vkit írjon egy privátot :)

képek: http://data.hu/get/7224927/alaplap_chipek.rar

(#6862) kikihun válasza ger15xxhcker (#6861) üzenetére


kikihun
újonc

Privi ment.

[ Szerkesztve ]

(#6863) Arion99


Arion99
újonc

Sziasztok.

Van valakinek tapasztalat a Puhui (IRDA) T862++ ról? Szakmabeli vagyok de még nem BGA-ztam szeretném megtanulni. Mennyit ér ez a gép keveset használtan?

(#6864) ielektros válasza Arion99 (#6863) üzenetére


ielektros
senior tag

Semmit nem er. Vagyis pont annyit amennyibe kerul. :( Telefon BGA-kat eselyed van cserelni vele, de azt meg lassan mar "barmivel" lehet. Igazabol ez semmi mas csak egy kontrollalatlan infralampa. Ossze vissza kapcsolgat ki-be aztan egyszer csak jo meleg lesz az egesz munkadarab. Ennyit tud. Es ezt sem uzembiztosan. En nem adnek erte egy gyalult tokot sem. Volt ilyenen nalam kb 1 napig. Hittem a csodakban.

Annal tobbet ert ez is: :Y

[ Szerkesztve ]

(#6865) Arion99 válasza ielektros (#6864) üzenetére


Arion99
újonc

Szia.

Fenn leszel skype-on? kérdeznék...

(#6866) Kocska89 válasza Arion99 (#6863) üzenetére


Kocska89
tag

Szia.

Semmit. Nagyon gagyi. Ezzel maximum egy mxm kártyát tudsz meggolyózni, már ha nem égeti el a chipet. Az alsó fűtése nagyon pici, a felső fejről nem is beszélve.
Esetleg kezdetnek egy ir6000 azzal már úgy ahogy lehet dolgozgatni.

(#6867) ielektros válasza Arion99 (#6865) üzenetére


ielektros
senior tag

Vagyok tobbnyire. Aztan ha van idom akkor elerheto is vagyok. De mivel az ugyfelek is hivnak skype-on igy a cucc online szinte mindig. Gep vasarlas kapcsan KillHates - mobileman paros a te csapatod.

(#6868) Router válasza ielektros (#6864) üzenetére


Router
őstag

Telefon BGA. Jó , hogy feljött a téma, épp akartam is kérdezni tőletek.

A minap megkeresett egy barátom iPhone wifi chip cserével. Egy QFN IC-ről lenne szó. Ajánlás szerint reflow elég lenne neki de nem nagy pénz az alkatrész úgyhogy inkább kicserélnék. Ebben a műfajban mire érdemes fokozottan figyelni? Az új chip szűz lenne, de nincs sablonom a pasztázáshoz meg egy készülék miatt most nem veszek az biztos. :F

www.reballing.hu/forum

(#6869) Arion99 válasza Kocska89 (#6866) üzenetére


Arion99
újonc

Azért kérdeztem mert egy ilyen keveset használt gépet (vajh miért?) dobozában, stencilekkel, befogóval 90 ezerért kínálnak...

(#6870) ielektros válasza Arion99 (#6869) üzenetére


ielektros
senior tag

Az raadasul nagyon sok erte. En valami 160 euroert vettem ebay-en. Ezek utan ha extrakent valami vacak stencil keszlet is van hozza (a vacakot ugy ertem, hogy nem praktikus, direkt melegithetos, etc...) akkor az sem er egy loteri kivert kutyat sem. Hidd el, nagyon nagyon nagy csalodas es mergelodes lesz belole es ha nem sikerul eladni akkor egy torekeny orokre idegesito lom a padlason vagy pinceben.

(#6871) ielektros válasza Router (#6868) üzenetére


ielektros
senior tag

Nincs rutinom szinte semmi telefonokkal. A beazottakat hordjak hozzam eloszeretettel, Azokat rendszerint megmentem es cserelek egy kijelzot ha kell. Ennyi. Azt tudom, hogy orrba szajba ragasztva vannak sokszor a chipek. :DDD Nezz korul neten, ha konkretan rakeresel szervizes forumokban akkor tuti van info rola. De sajnos en sokat nem tudok mondani neked.

(#6872) Kocska89 válasza Arion99 (#6869) üzenetére


Kocska89
tag

Hát igen, rájöttek nem tuti. Esetleg alkudj ki egy jó árat külön a befogóra, stencilekre :) A direct heat stencil szentem nem az igazi.

(#6873) Benji77 válasza ielektros (#6870) üzenetére


Benji77
tag

Én azért a direkt melegíthetős stencilt nem fikáznám le. :(((
2 éve azzal dolgozom és semmi bajom vele.

(#6874) nahunn válasza Benji77 (#6873) üzenetére


nahunn
tag

detto

(#6875) KillHates


KillHates
nagyúr

beeper129, nahunn : Köszönöm szépen az infót, holnap neki is ugrok :C :R

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#6876) Benji77


Benji77
tag

Maxim 8731AE IC-t mivel lehetne helyettesíteni?

(#6877) Gigabyga


Gigabyga
aktív tag

Helló.

HP Pavilion dv6 1120eh kapcsolási rajza van valakinek?

Melegszik a RT8206B IC táp bedugása után egyből. IO chipet már cseréltem rajta. Továbbra is melegszik QFN kicserélése után is. Mi lehet a hiba?

(#6878) mobileman


mobileman
aktív tag

Nah, megint keresek valamit, most egy Lenovo X200 ( NEM TABLET) akku kellene, nincs valakinek elfekvőben, amivel meg tud karácsonyra szánni? ;]

[ Szerkesztve ]

BMW navigáció szerviz-» https://www.bmwmodulszerviz.hu

(#6879) kikihun válasza Gigabyga (#6877) üzenetére


kikihun
újonc

Milyen a lap ? AT3 -6 -8 vagy lx vagy ut vagy mi?
Adok rajzot ha megmondod.

(#6880) kikihun


kikihun
újonc

Gyanítom Lx3

(#6881) Router válasza ielektros (#6871) üzenetére


Router
őstag

Gyáááj, itt a megoldás: [link] :DD

www.reballing.hu/forum

(#6882) ielektros válasza Benji77 (#6873) üzenetére


ielektros
senior tag

Nem baj. Attol en meg nem szeretem. Lassabb vele dolgozni es nekem soha nem sikerult vele olyan szep reballt csinalni mint a sima stencilekkel.

(#6883) Gigabyga válasza kikihun (#6879) üzenetére


Gigabyga
aktív tag

holnap megírom pontosan,amd-vel szerelt

(#6884) Router


Router
őstag

Dell Inspirion mini-re van valakinek ötlete?

KBC melegedett, kicseréltem újra (nagy köszönet kikihunnak érte!), most már minden kap tápot kivéve a CPU. CPU tápvezérlő ISL6261 megkapja a tápfeszeit de a VR_ON vonalon nem mérhető semmi - ezt a KBC indítaná közvetlen de nagyon nem csinálja. Biost már újraírtam, továbbra is fennáll a hiba. :F

www.reballing.hu/forum

(#6885) Gigabyga válasza Router (#6868) üzenetére


Gigabyga
aktív tag

Én cseréltem már wifi chipet golyózva megjött rátettem azt uccu :D hőléggel kb.30perc mindennel együtt :P

(#6886) Arion99


Arion99
újonc

Acer TM290 el kinlódok, melegszik az ICH4, de nagyon... a gép bekapcsol, ledek felvillannak de más semmi.. processzor épp csak langyos. Tönkre tud menni az ICH4? Túl öreg gép ahhoz h BGA-zni értelme legyen... esetleg ötlet?

(#6887) albi31 válasza Router (#6881) üzenetére


albi31
senior tag

azok a karmok! :Y

(#6888) Router


Router
őstag

A detektívem, szagminta alapján keresi az oxidálódott területeket, de annyi van, hogy eldugult tőle az orra ;]

www.reballing.hu/forum

(#6889) Benji77 válasza ielektros (#6882) üzenetére


Benji77
tag

"Nem baj. Attol en meg nem szeretem. Lassabb vele dolgozni es nekem soha nem sikerult vele olyan szep reballt csinalni mint a sima stencilekkel."

Attól más még kedvelheti és tudhat vele dolgozni. Nekem volt mindkettő fajta.

(#6890) nahunn


nahunn
tag

bocs egy kis offért

B****a sz***a az a***át a Windows 8. (ügyfél gép persze)
Letöltök egy Adobe telepítőt az adobe.com-ról és megveregeti a saját vállát, hogy a smart screen megakadályozta a telpítést.

Van aki használ 8-at és megbarátkozott vele???

(#6891) ielektros válasza nahunn (#6890) üzenetére


ielektros
senior tag

Ja, en :) Mar mondjuk 8.1. De az elso naptol kezdve az van. Eloszor muszaj volt mert nem akartam az ugyfelekre hulyen nezni hogyha kerdeznek valamit. Azota viszont egeszen megszerettem.
En azt nem ertem, hogy miert nem engedi telepiteni. En csont nelkul telepitettem az osszes szokasos cuccot a gepre. Bar azota sem volt ilyesmi gondom.

Benji: Ne mar. En nem mondtam ilyet... Elmondtam a sajat velemenyem. Ettol fuggetlenul komolyabb helyeken sehol nem lattam direkt melegitos sablont. Es ennek (es sok mas tapasztalatnak) az eredmenyekent en kezdoknek nem ajanlom. Nyilvan azt ajanlom ha szoba kerul amit jobban ismerek es amivel meg vagyok elegedve. A direkt melegitos nyavaja az nem tartozik ezek koze. Elhiszem, hogy tudsz vele dolgozni, ketsegem nem volt semennyi e felol.

Mas:

Rendeltem par G86-771-A2-t egy nemet cegtol. 3db-ot elsonek, hogy lassam mennyire megbizhato a cucc. Erdekes. A chipek szepek, megvizsgaltam, semmi refurbished nyom nincs rajta. Egy szeriabol valonak tunnek.
Tegnap rendeltem, ma mar meg is erkezett. Darabja 39€ volt bruttoban ami 32.77€ netto. Ami google szerint 9780Ft. Ez mar azert egesz jo ar szerintem. Viszont most jon a "feketeleves". Erzesem szerint vadi uj chipek, hibas golyozas miatt szorhattak ki oket vagy ilyesmi. Nincs vele tapasztalatom, hogy ez mikent mukodik. Az egyik chipen egesz szepek a golyok, a masodikon a lap kozepe fele elegge nyomottak. A harmadikon hianyzik 2db es van egy ket tul kicsi. PbFree mindegyik. Ha az a helyzet amit leirtam akkor nagyon jo a cucc mert legalabb null km-es chipek. En meg ugy is mindig lecserelem a golyokat olmosra (fo a kornyezetvedelem)...

Kepek

[ Szerkesztve ]

(#6892) nahunn válasza ielektros (#6891) üzenetére


nahunn
tag

nem ment fel sehogy...most megy a Foxit ... már fenn is van
hát igen a Microfos meg az Adobe nem nagy haverok mostanában :)

nekem is kéne egy olyan chip :) de én most várom izraelből a 026-okat, már levámolták, ha azok jók akkor
onnan rendeléek 771-et is

[ Szerkesztve ]

(#6893) ielektros válasza nahunn (#6892) üzenetére


ielektros
senior tag

Felraktam belole kettot mar. Eddig mindegyik hibatlanul uzemel.

(#6894) KillHates


KillHates
nagyúr

Mekkora egy tróger f@szok vannak itt a HWA-n; májusban javítottunk egy gépet egy majomnak (mert most már így fogok róla írni); elromlott újfent a gépe, nem kapcsol be. Bepróbálkozott, hogy csináljuk meg garanciába, mondtam neki, hogy már a 90 napon is túl vagyunk, meg szerintem most más baja van a gépnek, mert mi GPU hibával javítottuk anno. Meg is beszéltük, hogy behozza természetesen INGYEN megnézem neki mi lehet a baja a gépnek; közben sunyi módon kezdeményezett értékelést a HWA-n ami visszaigazoltam és beírt nekem 3 negatívot. Természetesen nem hozta a gépet. Legyen rákos az ilyen és fossa ki a saját belét! Nem ajánlom neki, hogy a környékünkre merészkedjen...

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#6895) f27 válasza KillHates (#6894) üzenetére


f27
aktív tag

Csak harmat?
5 tudott volna nem?
En surun kapok ilyen igazoljam vissza azt aztsem tudom ki az :DDD

Nekem 1 ev utan irtak hogy 3 hetet ment a gepe oszesen es feljelent ha nemcsinalom meg neki gariba :DD

[ Szerkesztve ]

(#6896) ielektros válasza f27 (#6895) üzenetére


ielektros
senior tag

es milyen igaza volt.... 3 het???? az gany, nem munka.... az mas, hogy hazudott egy ev utan :DDD

[ Szerkesztve ]

(#6897) Gigabyga válasza ielektros (#6891) üzenetére


Gigabyga
aktív tag

Én még mindig maradtam az lrf-s beszállítónál asszonyka jól elbeszélget a csajszival.

Most rendeltem 026,703,730,740 chipeket.A 700-as chipek nekem 8000 forint körül jönnek majd.Azt szeretném bepróbálni,hogy golyózatlan chipet beszerezni mert a 700as chipek 215körül csúnyán barnulnak és inkább felteszem olmossal(már mindet)

#f27# kaptam én is úgy gépet szerviztől,hogy meglett javítva 1évet állt,amikor jöttek érte 1 napot ment.nem tudni ki csinálta,azt mondták vlmi pesti cég 10/8as hiba aránnyal dolgoznak(tak)

[ Szerkesztve ]

(#6898) f27 válasza Gigabyga (#6897) üzenetére


f27
aktív tag

Na igen de a sracnak az iskolahaz kellett a gep. Nemtudta nelkulozni egy napot sem ezert szemelyesen hozta.
Vagyis a gep javitas utan napi hasznalat mellet elment 13-14 honapot.
Nekem meg azt hazudta 3 hetet ment .
Csak elfeledte hogy ennekem monta a sulis dolgot.

(#6899) f27


f27
aktív tag

Egyik nap nem keresett valaki G84-603-A2 gpu-t?
Ma erkezetek 2012-es 40-edik heti ujak. :))

(#6900) Kocska89 válasza f27 (#6899) üzenetére


Kocska89
tag

Erre mondtad G84-603-a2 kell rá, valami neve nincs gép, de nagyon úgy fest acer a bele.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.