Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6351) netzoli válasza genai (#6350) üzenetére


netzoli
tag

Én előtte végig csipogtatnám. Esetleg lefejteném a szigetelést a kritikus pontig.

Notebook DC és USB aljzatok >>> www.dcjack.hu <<<

(#6352) genai válasza netzoli (#6351) üzenetére


genai
csendes tag

BINGO!!! Két kábelen is becsipogott :) Köszönöm mind a kettőtöknek a segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#6353) Tamás9x válasza Kocska89 (#6345) üzenetére


Tamás9x
őstag

Kérlek bizonyítsd, hogy ez az én munkám, és nem egy lejáratás amit a listán szereplő egyének egyike csinált: [link]

Ez egy 9800gx2 amit még véletlenül sem javítok, ha még is tettem én tuti eltávolítom mindenhonnan a flux maradványokat.

A kép: "2013. nov. 19., kedd, 17.34.42 CET" es módosítással készült, remélem tudod ez egy elég durva rágalmazás.

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#6354) Tamás9x válasza Tamás9x (#6353) üzenetére


Tamás9x
őstag

Sőt ahogy látom ez messze nem flux, hanem valami szenesedő trutyi.

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#6355) genai válasza KillHates (#6349) üzenetére


genai
csendes tag

Miután meglett a két hibás rész átkötöttem 1-1 kábellel őket, de annyi volt, hogy már semmilyen képet nem adott. Utána visszakötöttem őket és most meg megy. Ennek tudom, hogy örülnöm kéne, csak nem értem. Azon kívül, hogy elvágtam mind a 2őt és összeforrasztottam mást nem csináltam.

Van erre valami tipped?

(#6356) KillHates válasza genai (#6355) üzenetére


KillHates
nagyúr

Szia! Nem értem :F
Első körben betoldottál és nem ment - ez oké.
Második körben visszakötötted a zárlatot és most megy?

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#6357) Kocska89 válasza Tamás9x (#6353) üzenetére


Kocska89
tag

Kérlek bizonyítsd nem a Te munkád..... Ha már itt tartunk..
Ismerős kártyája én nem vállaltam anno az ir6000 el. SzuperT nél volt. Most került elő pár hete a hibás, javítandó dobozból amikor javítandó kártyákat adott, mondom ránézek.
Volt szerencsém látni még pár SzuperT munkát mindegyik így nézett ki egyik egy 8800gt volt. A másik talán 7800gt hólyagosra melegítve a nyák.

De még mindig a hőlégfúvóval "dolgozol" [link]

Nehogy azt mond én találom ki. 2 tulaj 3 kártya mindegyik SzuperT nél volt. Állításuk szerint. Ohm törvényt nem ismered orbitális baromságokat irkáltál és a többi 10 ember a hülye. Hőlég is stimmel. Te magad írtad a fórumon volt paszta helyett fluxot használtál.

Lehet nem Te csináltad hanem a "rajongóid" de nem sokkal vagy különb náluk. Csak +1 hőlégfúvós.

A logout írásaid egyébként szerintem jók. Csak vissza kéne venned az arcodból, lecserélni a hőlégfúvót aztán nem lenne itt semmi probléma.

Részemről ennyi.

(#6358) Tamás9x válasza Kocska89 (#6357) üzenetére


Tamás9x
őstag

Nagyon sok kártya volt már nálam, és abból rengeteget nem vállaltam el, mivel 90%-a ilyen mint amiket feltettél az előbb(ismerős a sztori amikor nem volt hozzányúlva, majd miután kézhez kapod tocsog valamitől?).

Azt nem tagadom, hogy lehetett nálam, de ilyet vagy hasonlót soha nem adok ki a kezemből, még amikor odapörköltem a legelején gyakorlás céljából akkor is letisztítottam utána, és hígítóval mostuk ki a fluxot a gpu alól.

Sóstóhegyen nem egy önjelölt illetőt ismerek, szintúgy a városban akik hasonlót művelnek, ez nekem inkább sütőnek tűnik, túl barna az a valami.

Igen írtam, hogy használatlan, míg haza nem viszi a gépet és lecseréli saját pasztára, brahiból. Csak nem gondolod, hogy ezt egy idegennel eljátszanám?

Jelenleg egy CMP-AF558 van alsó fűtésnek és egy hőlégfúvó felsőnek XMT612 PID vezérlővel.

Ha én csináltam volna akkor tele lenne az internet hasonló képekkel, és nem lennék képes leszedni ezek szerint szenesedés nélkül semmit: [link]

Az arcomból szívesen vissza vennék, de sajna mint látod nem csak nekem kellene máshogy viszonyulni a dolgokhoz. Az utóbbi 2-3 oldalon elég szépen elharapódzottak a dolgok, én csak 1 vagyok a sok közül.

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#6359) f27 válasza Kocska89 (#6357) üzenetére


f27
aktív tag

Adjneki..
Hogy en megint lemaradtam valamirol. :))

Holeg a kiraly,en is veszek egyet a tescoba :C ah rogton kettot ,ket kezem van basszus :DD

[ Szerkesztve ]

(#6360) Bournetti


Bournetti
csendes tag

Üdv!
Tudja valaki, hogy a Lenovo Y560- Y560p nél az alaplapon lévő pc136, pc139 jelölés milyen alkatrészt takar?
Honnan lehet ezeket megtudni, illetve beszerezni őket? Ha valaki tud segíteni azt megköszönöm.

(#6361) KillHates válasza Bournetti (#6360) üzenetére


KillHates
nagyúr

Egy fotó nem ártana róla... :U

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#6362) Bournetti válasza KillHates (#6361) üzenetére


Bournetti
csendes tag

Úgy néz ki mint itt a képen amiből 4 db van, pl a bal oldali ellenállás felett is van egy. Barna tégla alakú smd alkatrész. Nincs ezekhez valamilyen dokumentáció, hogy milyen betű-szám együttes mit jelöl?

(#6363) ielektros válasza Bournetti (#6362) üzenetére


ielektros
senior tag

Kondi. Azert ez igy kicsit nehez lesz, hogy masik keprol kellene kitalalni mi az es mi az erteke. Nem tudod veletlenul lefotozni ahogy KillHates is kerte?

Amugy a kepen legalabb 10db van belole :DDD Van ott egy par apro is.

[ Szerkesztve ]

(#6364) kikihun válasza Bournetti (#6362) üzenetére


kikihun
újonc

Szépen odaba....k ennek a lapnak. Amúgy kondenzátor.

[ Szerkesztve ]

(#6365) KillHates válasza Bournetti (#6362) üzenetére


KillHates
nagyúr

Basszus! A szöveget a kép alatt el sem olvastam, már kezdtem lila hajat kapni, hogy hogy a fenében találták meg a PC 156 159-et! :D

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#6366) Bournetti válasza ielektros (#6363) üzenetére


Bournetti
csendes tag

Oké, késő este megpróbálok csinálni egy képet, csak sajnos nincs normális fényképező aminek elfogadható az autozoomja.

(#6367) KillHates válasza kikihun (#6364) üzenetére


KillHates
nagyúr

Ja, odalettek a dual-os FET-ek rendesen. Gondolom atom zárlatosak a tekercsek...

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#6368) Bournetti válasza kikihun (#6364) üzenetére


Bournetti
csendes tag

Ez csak netről leszedett kép. De ja, szép munka.

(#6369) KillHates válasza Bournetti (#6366) üzenetére


KillHates
nagyúr

ÖÖÖÖööööö..... mi az az autozoom? :F :Y

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#6370) KillHates


KillHates
nagyúr

Ez a mai termésünk:

Két IR360Pro-ban is odalett az alsó fűtés. Remélem le sikerül birkóznunk a sárgákkal a garanciát... :W :W

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#6371) ielektros válasza Bournetti (#6362) üzenetére


ielektros
senior tag

Ezen a rajzon (Y430) 49-es oldalon a ket alkatresz tortenetesen igy nez ki

PC136 - 1µF 6.3V
PC139 - 10nF 25V

De ez egy Y430-as gep. Bar szerintem ez a resz nem sokban kulonbozhet.

DE NEM SZENTIRAS! nezz utana te is.

[ Szerkesztve ]

(#6372) Bournetti válasza KillHates (#6369) üzenetére


Bournetti
csendes tag

Jobb alul, pc139:

Alul középen, pc136:

Hát ez az autozoom.:) De még mindig nem az igazi.

(#6373) Bournetti válasza ielektros (#6371) üzenetére


Bournetti
csendes tag

Nagyon köszönöm! Pont ilyen rajzokra gondoltam!

(#6374) albi31 válasza Bournetti (#6372) üzenetére


albi31
senior tag

te a makró-ra gondolsz,nem? :U

(#6375) Bournetti válasza albi31 (#6374) üzenetére


Bournetti
csendes tag

Szerintem az autofókuszra gondolok.:) Nagyon sok fényképezőgép nem tud rendesen ráközelíteni egy nyákra. Most vagyok CCD kamera vásár előtt, amivel a forrasztásokat szeretném nézni, s megint egy olyan témába ütközöm bele amihez nem értek, de úgyis bele kell másszak...:( Már látom előre.

(#6376) ielektros válasza Bournetti (#6375) üzenetére


ielektros
senior tag

Szerintem is inkább a makróra gondolsz. Azzal tudsz igazán közeli fotókat készíteni tárgyakról.

(#6377) Gigabyga


Gigabyga
aktív tag

Húúú jó hosszú volt végig olvasni a sok "szakmai" hozzászólást.... :DD

Nem tudtok esetleg TB-n más BGA-val foglalkozó embert?!
Jött hozzám egy Asus laptop..állítólag egy szerelőnél volt aki nem tudta javítani..
Gépben egy darab csavar nem volt,bekapcsolásnál csipogott pattogott össze vissza,de volt amikor be sem kapcsolt...
"Szétszedem"...Ez fogad a burkolat alatt...itt már kezdtem aggódni...
Lehúztam a fekete szigetelő réteget alatta egy fekete szigetelő szalag darab fogadott..és ezt rejtette
:DD ezt az smd forrasztást űberelje valaki... :W

(#6378) Gigabyga válasza ielektros (#6376) üzenetére


Gigabyga
aktív tag

DSLR + nikon 50mm fix.. azzal lehet makrózni szépen :P

Én maradok a mobilnál xD

(#6379) KillHates válasza Gigabyga (#6377) üzenetére


KillHates
nagyúr

Szép a körömlakkod :K

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#6380) albi31 válasza Gigabyga (#6377) üzenetére


albi31
senior tag

Már múltkor megbeszéltük,hogy abban a hitben voltam,hogy rajtam kívül senki nem művel BGA-s javítást Tb-n,már te magad személyével rögtön megcáfoltál még akkor is ha nem olyan régóta műveled) ,ezek után meg már nem csodálkozom semmin,és nyilván,mivel "nem ingem"nem is veszem magamra!...bár én nem tettem volna fel így ezt a kérdést!

(#6381) mobileman


mobileman
aktív tag

Figyelem mindenki!

Új fórum, és valódi szakmai alapon, témákra bontva, elindítottam itt: [link]

Az itteni régi motorosok adminisztrátori jogokat fognak kapni!
Mivelhogy még látjátok, hogy üres, így ajánlatokat várok a fórum kategóriákra!

BMW navigáció szerviz-» https://www.bmwmodulszerviz.hu

(#6382) Gigabyga válasza KillHates (#6379) üzenetére


Gigabyga
aktív tag

Jaja most csináltattam... xD

(#6383) KillHates válasza mobileman (#6381) üzenetére


KillHates
nagyúr

Ennek nem fognak örülni a PH-sok, de ez van :U

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#6384) Bournetti


Bournetti
csendes tag

Ha van valakinek Lenovo Y560p hez schematics ja, az legyen szíves írjon nekem privátot, megveszem.

(#6385) netzoli válasza mobileman (#6381) üzenetére


netzoli
tag

Egy héttel korábban is elindíthattad volna. Akkor legalább nem kezdünk el tartalmat feltölteni erre, amit a hétvégén indítottam ezen a címen: [link].

Most kicsit furán érzem magam....

Notebook DC és USB aljzatok >>> www.dcjack.hu <<<

(#6386) mobileman válasza netzoli (#6385) üzenetére


mobileman
aktív tag

tudom, most szedtem össze a bátorságom, átveszem a tartalmakat szívesen, így nem megy veszendőbe semmi! kompenzálom moderátori jogkörökkel a fáradozásod :R

BMW navigáció szerviz-» https://www.bmwmodulszerviz.hu

(#6387) mobileman válasza KillHates (#6383) üzenetére


mobileman
aktív tag

Az már szakmai lesz erősen, ha valaki csak úgy kiadná magából a feszkót, azt itt megteheti továbbra is :D

BMW navigáció szerviz-» https://www.bmwmodulszerviz.hu

(#6388) f27 válasza albi31 (#6380) üzenetére


f27
aktív tag

Tatabanyan vagytok tobben is.
En is ismerek rajtatok kivul ott szakit valodi geppel szemelyesen is jartam nala.

(#6389) Gigabyga válasza f27 (#6388) üzenetére


Gigabyga
aktív tag

Az kemény..Tb-n majdnem minden céges laptop hozzám érkezik..forel compnak pl.csak én szervizelek.

(#6390) Benji77 válasza Gigabyga (#6389) üzenetére


Benji77
tag

Ha Tatabányán ennyi jó szaki van, akkor én miért kapok onnét javításra notit?
Csak 180km a táv. :)

(#6391) Gigabyga válasza Benji77 (#6390) üzenetére


Gigabyga
aktív tag

Mivel elég új a cég és a jelenlegi formájában nem lehet hirdetni ezért a magánszemélyes lefedettség igen serény :(
Cégektől kapom a legtöbb laptopot,illetve aki meglátja a "hirdetést" az hozzám hozza.
Én nem nagyon tudom,hogy mennyi és milyen szakik vannak tb-n...
Hozzám bejöhet bárki aki erre jár megnézheti hol(az az láthattátok) és hogy dolgozom.Lehetőségeimhez mérten próbálok minőségi,igényes munkát kiadni..

(#6392) f27 válasza Benji77 (#6390) üzenetére


f27
aktív tag

Azert amiert en pestrol kapok havi 50 db es minden telepulesrol parat ahol ti is vagytok.
Es azert amiert te is kapsz fejermegyebol gepeket es pestrol is.
Szerintem az hogy ki honnan kap lenyegtelen.
Akit ismernek oda kuldik.

Amugy akit en ismerek van gepe de nemnagyon dolgozik kivulre mert nincs ideje ra.
Inkabb kocsikat butykol a garazssoron :))

(#6393) Gigabyga válasza f27 (#6392) üzenetére


Gigabyga
aktív tag

Milyen gépe van nem tudod véletlenül?!
Tervezem még 1 gép beszerzését de nem tudok dönteni :D

ha lesz rá kapacitáson én is gondolkodtam Ecu/bsi javításon...szakmámba vágna xD

[ Szerkesztve ]

(#6394) albi31 válasza Benji77 (#6390) üzenetére


albi31
senior tag

az nem mérvadó hogy honnan jön,szinte mindenhonnan jön munka Soprontól-Debrecenig bezárólag!..és én és most már mackó-n kívül nem tudok senkiről,de ezek szerint valakiknek még megjöhetett a kedve,vagyis,tudok még valakit,de azt hittem,hogy ő Bp-re költözött,így még ő lehet hogy tb-n csinálja,régi motoros,előbb kezdte az infót mint én,mondhatnám,hogy sokkal előttem,mert még ő rakott össze nekem gépet 1995-be vagy 1996-ba(és az elektronikát vágja!),1999-től már saját magam!

[ Szerkesztve ]

(#6395) nahunn válasza mobileman (#6381) üzenetére


nahunn
tag

Nagyon szeretlek benneteket fiúk, főleg KillHates-t az önzetlen segitőkészsége miatt,de
én személy szerint azt nem támogatom, hogy a ti céges domainetek neve alatt halmozzunk fel egy
ekkora adatbázist, annak minden kizárólag a Ti cégetkre, szervizetekre vonatkozó előnyével.
Persze mindenki döntse el maga, hogy Ő mit gondol erről, de ez szerintem túl van azon ami belefér a
kölcsönös segítség nyújtásba.
Lehet dobálni a sarat.

(#6396) f27 válasza Gigabyga (#6393) üzenetére


f27
aktív tag

Yovi vagy mi a fene.

Rohatsok auto vezerlot csinalok szoval ezt a teruletet hagyatok meg feribacsinak :))

(#6397) ielektros válasza nahunn (#6395) üzenetére


ielektros
senior tag

Erdekes a fellvetes de tulajdonkeppen itt meg a PH-nak javitod a hozzaszolasaiddal a talalati statisztikajat amitol ertekesebb reklamfelulette valik :DDD A helyzet az ugyan az. Ha most mas neven inditotta volna akkor sem lenne mas a gyerek fekvese. De szerintem jobb ha ezt tovabb nem itt targyaljuk ki. Es messze van meg az alagut vege. :K

f27: te mibol nem csinalsz sokat?

[ Szerkesztve ]

(#6398) albi31 válasza f27 (#6396) üzenetére


albi31
senior tag

Peugeot gyújtótrafó?

ielektros: : "PH-nak javitod a hozzaszolasaiddal a talalati statisztikajat amitol ertekesebb reklamfelulette valik" és ez miért baj?..legalább valamit visszaadunk nekik!Ez így teljesen korrekt,szerintem!

[ Szerkesztve ]

(#6399) f27 válasza ielektros (#6397) üzenetére


f27
aktív tag

Fenykepezogepent nem
Telefont sem
Pda katsem
Tabokat sem meg.

Notebook
Xbox
Ps3
Vidkarik meg.
Auto compik
Auto diag/chiptuning

Az epitoipart mar nemsorolom azt abbahagytam mikor ezt hivatalosan elkeztem. :))

(#6400) nahunn válasza ielektros (#6397) üzenetére


nahunn
tag

Kíváncsi lennék ha te is pesti szerviz lennél, több év SEO munkája után, téged mennyire zavarna ez? :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.