Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7351) ielektros válasza mobileman (#7348) üzenetére


ielektros
senior tag

De en arrol kerdeztem.

(#7352) mobileman válasza ielektros (#7351) üzenetére


mobileman
aktív tag

Te pont olyat kérdezel, ami ott van helyben... :D

BMW navigáció szerviz-» https://www.bmwmodulszerviz.hu

(#7353) ielektros válasza Kocska89 (#7347) üzenetére


ielektros
senior tag

Az a csovek rohadt jo infra csovek. Nekem is furcsa volt ez a homerseklet dolog, de valami nagyon mas rendszer szerint dolgozik ez a gep. Es a Martin gepeket elfogadjak a minositett szervizeknel. Most nem kimondottan notebook es hasonlo mokolasra gondolok. A homerseklet nagyon magas szamomra. marmint nem ertem mi ez a profil. Bar itt arra kell gondolni, hogy a gep nem reball funoknak van hanem levesz, kidob, ujat felrak.

[ Szerkesztve ]

(#7354) Kocska89 válasza mobileman (#7350) üzenetére


Kocska89
tag

Igen arra emlékszem. Nem ér túl sokat a gép egy x1600 kéne bele.
Mondtam a gazdájának én nem tudok biztos forrást. Illetve a már kitárgyalt ebay megbízatlanságot. De, hogy rendeljek bele. Én nem akarok mer ha rossz akkor én rendeltem....

Gondoltam rákérdezek, úgy mégis kitől ha már muszáj valamit venni.

Akkor mondhatom neki, hogy random válaszon valakit? :))

(#7355) mobileman válasza Kocska89 (#7354) üzenetére


mobileman
aktív tag

Hát ez az, benne van a pakliban, hogy a gép értéke nem engedi meg az új chip beszerzését.. Mi ilyenkor elmagyarázzuk az ügyfélnek..

BMW navigáció szerviz-» https://www.bmwmodulszerviz.hu

(#7356) feki25


feki25
csendes tag

Na teljesen lelombozódtam:(

Viszont találtam egy másik típust, erről vélemény? Ly HR6500

(#7357) Kocska89 válasza mobileman (#7355) üzenetére


Kocska89
tag

Kb 1 éve tőlem vette a gépet 45.000Ft ért. Javítás mentes volt, cégfelszámolásból. Szinte új állapotú, szóval nem mehetett sokat. Hp nc8430 ha minden igaz.

Aztán szeretné megtartani.

10kw alsó fűtés az igen :) Így netes videók alpján jó kis gépnek tűnik. De Ferinek úgyis jobb van :))

A demó videóban látott tisztító fej az milyen elven működik? Esetleg vákuum? Kíváncsi lennék a felépítésére, hova kerül a felszívott ón.

Ő reballoz. itt is 300 fok feletti értékeket látni.

[ Szerkesztve ]

(#7358) nahunn


nahunn
tag

Új év, új fajta szopás. :) Help please

Acer 5742 - i3 hd videoval.
Ügyfél behozta, hogy elmegy a háttérvilágítás bekapcs után kb 10 mp-el
Elsőre kijelző csere, ugyanaz maradt a hiba, meg annyit észrevette, hogy amikor átkapcsol
nag felbontású módba kép sincs.
A led enable lábon elmúlik a 3V 10 mp. után.. Ha jól silabizáltam ki a schematics előnézeti képéből a déli híd vezérli, így egyszerűbb volt adni neki 3V-ot a tápsínről, az eredeti lekötése után. A háttér világítás így jó is lett
de a kép a Windows betöltése után elmúlik. Cseréltem az i3-at, uaz a jelenség. Külső kijelzőn mindig OK a kép, nagyfelbontású módban is, ha letiltom a drivert akkor a belső kijelzőn is van kép. Normál esetben ez videochip hiba szokott lenni, de itt ugye az kizárva...
Ötlet?

(#7359) mobileman válasza feki25 (#7356) üzenetére


mobileman
aktív tag

Na ja, azt is occón tudod szerezni... Csak gondolj a gari érvényesítésre is!
Kifutó modell, pici teljesítménnyel, bár próbálni nem próbáltam, csak olvastam róla..
Mondok jobbat, elmész a Tesco- ba, és veszel egy pár ezer forintos kézi hőléget, ezzel az erővel... :DDD

[ Szerkesztve ]

BMW navigáció szerviz-» https://www.bmwmodulszerviz.hu

(#7360) feki25 válasza mobileman (#7359) üzenetére


feki25
csendes tag

Köszönöm a gyors válaszodat. Ha röviden összefoglalnád, hogy mit olvastál róla azt megköszönném :R

[ Szerkesztve ]

(#7361) Gigabyga


Gigabyga
aktív tag

MEGCSINÁLTAM!!!
Életre kelt a szenvedős Acer travelmate 5330 aminél halálra volt melegítve északi/déli-híd meg a KBC-nél folyadék kár volt :D
Déli-híd
Északi-híd
Északi-híd2
KBC

Ilyen elégedett ügyfél rég volt.. megérte a munkát.. ma már tudunk kajálni is :P xD

(#7362) mobileman válasza feki25 (#7360) üzenetére


mobileman
aktív tag

Nagyon egyszerű, bár ezt külföldi szakmai fórumokon lehet fellelni, a lényege az, hogy a fűtési teljesítmény elmarad az elvárt szinttől.

BMW navigáció szerviz-» https://www.bmwmodulszerviz.hu

(#7363) Benji77 válasza Gigabyga (#7361) üzenetére


Benji77
tag

Gratula!

Bár ha kiszámolod, hogy mennyi órát töltöttél vele, erősen mínuszos, nem? :D

(#7364) hoax válasza Benji77 (#7363) üzenetére


hoax
aktív tag

Szerintem itt már erősen belejátszott a "Csakazértis!"... :)

Don't panic!

(#7365) Gigabyga válasza Benji77 (#7363) üzenetére


Gigabyga
aktív tag

Nem sokat töltöttem vele.Sok idő volt a gondolkodás meg a filózgatás.Érdemi munka nem volt sok 2chip+IO Megérte szenvedni.
Nem szeretem javítatlanul visszaadni a gépeket eddig 1 gépem volt amivel nem boldogultam.

IBM T61-nél használt fekete ragasztót mi oldja?! Tökre vágott 1 lapot a rohadt ragasztó(közvetetten én xD)

(#7366) mobileman válasza Gigabyga (#7365) üzenetére


mobileman
aktív tag

Azt semmi nem oldja, a forró levegő olvasztja, vagy sikerül levenni, vagy nem, bár visszarakni nehéz lesz, mert nincs jelölés a panelen..

BMW navigáció szerviz-» https://www.bmwmodulszerviz.hu

(#7367) ielektros válasza mobileman (#7366) üzenetére


ielektros
senior tag

Ezert szoktam szepen feher lakkfilccel korberajzolni aztan kesz. Mar van is jelolesed. :K

(#7368) Gigabyga válasza mobileman (#7366) üzenetére


Gigabyga
aktív tag

Az faja.. van egy R61-em 7ezerért vettem,aminek nem merek nekiállni a T61 után. xD

(#7369) mobileman válasza ielektros (#7367) üzenetére


mobileman
aktív tag

És az a fehér lakkfilc ott is marad?

BMW navigáció szerviz-» https://www.bmwmodulszerviz.hu

(#7370) ielektros válasza mobileman (#7369) üzenetére


ielektros
senior tag

Mitol tunne el? A chipen kivul nem sikalok en semmit. Azzal a kicsi alkohollal ami rafolyik azzal eddig nem volt bajom. Ha erre gondolsz. Vizbazisu azt hiszem. De majd holnap elokotrom es megmondom melyik az.

szerk: te olyan hulyenek nezel, hogy azert rajzolgatok mert az tok jo ha munka kozben lemosom ugyis :Y :C :DDD

[ Szerkesztve ]

(#7371) mobileman válasza ielektros (#7370) üzenetére


mobileman
aktív tag

Senki nem néz hülyének, etc. magadbó' indulsz ki :D
Csak nekem mindig lejött mikor pucolom a panelt, bár én alaposan tisztítok.. Igen, magamból indulok ki :D

BMW navigáció szerviz-» https://www.bmwmodulszerviz.hu

(#7372) ielektros válasza mobileman (#7371) üzenetére


ielektros
senior tag

Én is alaposan tisztítok. ;) Csak nem genyem üssze szénporos kézzel.

(#7373) nahunn válasza nahunn (#7358) üzenetére


nahunn
tag

Senkinek nincs erre ötlete?

(#7374) f27 válasza Kocska89 (#7357) üzenetére


f27
aktív tag

Ferinek nincsen jobb also futese mivel 6x800w qvarccso van benne csak es az ugy 5kw sincs .
Viszont 20 masodperc alatt 300fokos. :))

[ Szerkesztve ]

(#7375) KillHates válasza ielektros (#7340) üzenetére


KillHates
nagyúr

Szádat evésre! :P

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#7376) KillHates válasza ielektros (#7346) üzenetére


KillHates
nagyúr

Jó gépek, finom precíz munkát lehet velük csinálni.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#7377) KillHates válasza Gigabyga (#7361) üzenetére


KillHates
nagyúr

Minden elismerésem, hogy ezt a romot sikerült feltámasztanod :R :C

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#7378) Benji77


Benji77
tag

Az egyik kedvencem: hp dv6000 korbe ragasztva

(#7379) Gigabyga válasza KillHates (#7377) üzenetére


Gigabyga
aktív tag

Köszi!

#benji# azzal a ragaccsal nincs is akkora gond.Egy MXM karin talalkoztam olyannal,hogy csak tördelnimtudtam róla a ragacsot és vitte a fóliát.

Ez a t61 ragacs meg b@ssza+ :-D

(#7380) ielektros válasza Benji77 (#7378) üzenetére


ielektros
senior tag

A bal oldalon azert megkapirgaltad a lakkot te is. Nalam is egy picit latszik tobbnyire altalaban. Ezt a piros ragasztot konnyu leszedni szerencsere. Eleinte meg nagyon sokat pocsoltem vele de a HP DV szeriaert en mar nem izzadok tobbet mint amennyit erdemes.

macko18: nekem melegitve lejon a T61-rol is. Neha meg kinzom egy kicsit WD40-el :DDD aztan eddig mindig ledobta magat a vegen.

[ Szerkesztve ]

(#7381) egyedije válasza ielektros (#7380) üzenetére


egyedije
csendes tag

Üdv.
Ezeket a HP-kat ti reballozátok vagy kapásból chip csere?

(#7382) ielektros válasza egyedije (#7381) üzenetére


ielektros
senior tag

En nem reballozom ezeket. Nem azert mert HP hanem mert ugyis 1 honap max aztan kuka. Csere. Egyedul az uj chipeket reballozom. Olmos golyokat teszek mindegyikre.

(#7383) ielektros


ielektros
senior tag

MBX-224 rajza van valakinek?

[ Szerkesztve ]

(#7384) ielektros


ielektros
senior tag

(#7385) ielektros válasza ielektros (#7384) üzenetére


ielektros
senior tag

köszi :C

(#7386) egyedije válasza ielektros (#7383) üzenetére


egyedije
csendes tag

Esetleg ez : [link]

(#7387) egyedije


egyedije
csendes tag

Ops. Megelőztél :)

[ Szerkesztve ]

(#7388) mobileman válasza ielektros (#7382) üzenetére


mobileman
aktív tag

Hát pedig a képen, az eredeti régi chip látszik, hacsak nem raktad vissza újból :D

BMW navigáció szerviz-» https://www.bmwmodulszerviz.hu

(#7389) ielektros válasza mobileman (#7388) üzenetére


ielektros
senior tag

Ezt a kepet benjinek mutattam, ezen meg nincs kicserelve a chip, nem is mondtam. A ragasztorol beszeltunk. Miutan leszedtem, utana tettem nyilvan ra az uj chipet. De errol mar csak rosszabb kep van. Es nem takaritas utan. Minden cseret fotozok a kesobbi felreertesek elkerulese vegett ;)

Csak neked:

[ Szerkesztve ]

(#7390) nahunn


nahunn
tag

Erre tényleg nincs egy kósza ötlet sem???

Acer 5742 - i3 hd videoval.
Ügyfél behozta, hogy elmegy a háttérvilágítás bekapcs után kb 10 mp-el
Elsőre kijelző csere, ugyanaz maradt a hiba, meg annyit észrevette, hogy amikor átkapcsol
nag felbontású módba kép sincs.
A led enable lábon elmúlik a 3V 10 mp. után.. Ha jól silabizáltam ki a schematics előnézeti képéből a déli híd vezérli, így egyszerűbb volt adni neki 3V-ot a tápsínről, az eredeti lekötése után. A háttér világítás így jó is lett
de a kép a Windows betöltése után elmúlik. Cseréltem az i3-at, uaz a jelenség. Külső kijelzőn mindig OK a kép, nagyfelbontású módban is, ha letiltom a drivert akkor a belső kijelzőn is van kép. Normál esetben ez videochip hiba szokott lenni, de itt ugye az kizárva...

[ Szerkesztve ]

(#7391) Kocska89


Kocska89
tag

Urak ehhez mit szóltok?

Ramsünivel együtt feltépett ram pótlása, a lábak kb fele feljött... :))


[link]


[link]

A képek nem sikerültek túl jól :( Le már nem veszem fényképezés miatt :DD

(#7392) Gigabyga


Gigabyga
aktív tag

Sziasztok!

Milyen hibára utal az, hogy középen nem megy egyik billentyű sem, billentyűzet csere után is ugyanez marad. USB-s billentyűzet és minden egyéb rendesen működik rajta.

Köszi a segítséget

(#7393) KillHates válasza Kocska89 (#7391) üzenetére


KillHates
nagyúr

Nagyon jól megcsináltad! Nagy repect :R

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#7394) Kocska89 válasza KillHates (#7393) üzenetére


Kocska89
tag

Köszi.

3D Mark is lefutott :) Azok a lábak amik közvetlen furatgalván mellet voltak, oda 775 proci foglalatból csináltam lábat. Letörtem és pont belekapaszkodik a lyukba, jó pozícióban áll. Nem volt egyszerű művelet. :))

[ Szerkesztve ]

(#7395) albi31 válasza Kocska89 (#7391) üzenetére


albi31
senior tag

Tényleg nagy respect! :K ezt szoktam "kifizethetetlen" munkának nevezni!

(#7396) Kocska89 válasza albi31 (#7395) üzenetére


Kocska89
tag

Ahogy mondod, ebay ról vettem majdhogynem 1 éve. Volt vele munka mire beötlött a proci foglaltból lábtépés.
A topp layeren futó lábak kb 10-15db maradt a szokásos ón harisnyás megoldás.

Kicsit a csak azért is megcsinálom kategória.

Már csak egy kérdés van, élvezzem ezt, vagy az HD5970 et? Utóbbi erősebb lesz nem? Az 580 szinte hangtalan... Nem ref. hűtős verzió.

[ Szerkesztve ]

(#7397) Router


Router
őstag

Sziasztok!

Még mindig adott a problémám egy latitude E4300-zal. Jelenség csupán annyi, táp csatlakoztatásnál kettő halványat villan az összes visszajelző led, idáig van is mindennek tápja ahogy kell aztán szépen leállnak és marad az 5/3/1.5V ALW a caps led meg folyamatosan villog.
A 3 és 5V-ot egy maxim 8778 állítaná elő aminek környékéről jellegzetes sípoló, nyöszörgő, zizergő hang jön. Kicseréltem egy ISL6237-re a probléma megmaradt. Most ott tartok, hogy a 3V-os ág tekercsén 70KHz körüli frekit mérek, az 5V szög pontosan 450KHz-en áll.

Már végnéztem az egész lapot, zárlat vagy feltűnő rendellenesség sehol nem mérhető. Valakinek van ötlete, hogy mitől mászhatott el ennyire a kapcsolófrekije a 3V-nak? :U

www.reballing.hu/forum

(#7398) albi31 válasza Kocska89 (#7396) üzenetére


albi31
senior tag

hát durva járgány mindkettő,nehéz lenne választani! :)

(#7399) Gigabyga


Gigabyga
aktív tag

[Erre] tudna valaki mondani valamit?!

(#7400) nahunn válasza Gigabyga (#7399) üzenetére


nahunn
tag

úgy látszik mostanában mindnekiből kihalt a válaszadási kedv...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.