Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7801) KillHates válasza Kocska89 (#7788) üzenetére


KillHates
nagyúr

" Aztán terjedt mint a föld alatti tőzegtűz."

Hibátlan megfogalmazás! :D :C :R

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#7802) ielektros válasza f27 (#7740) üzenetére


ielektros
senior tag

Feri????? Ez most mi? Beleolvasok a forumba es ilyeneket irsz? Toled ez szegyen...
[link]

Valoban erteni kell hozza angolul. De erre meg ez nVidia is kiadott egy egesz komoly tejekoztatot. Sajnos nem talalom. De meglesz. KillHates meg remelem forog az agyaban.

Magyarul par sor: [link]

:Y :Y :Y :Y :Y :Y :Y :Y :Y :Y :Y :Y :Y :Y :Y :O

[ Szerkesztve ]

(#7803) f27 válasza ielektros (#7802) üzenetére


f27
aktív tag

Ha elolvastad akkor azt is eszre vetted hogy igen volt ilyen hogy hibasak,de azok a hibas chipek akkoriban tobbet mentek mint a mai nemhibas chipek.
Ennyi eroval mondhato hogyha azok hibasak voltak a mostaniak milyenek?
Sok olyan chipet latok meg mukodni ami 2006 es meg elindul javitasra joneheny honapot.
Igy most folyamatosan gyarihibasakat gyartanak nem? :))
En etol fuggetlen azt mondom hogy a mostani chipekhez kepest azok nemvoltak hibasak :C

(#7804) ielektros válasza f27 (#7803) üzenetére


ielektros
senior tag

Feri neked gorcsben van valamid. Nem tutdok szellemi csatat fegyvertelen emberrel folytatni. Te irtad, hogy hibas aztan meg nem hibas, aztan meg 2 evig megy 5 evig megy. Aztan meg 2-3-5 ev jo az nem jo az. Most ez mi? Nezd, bele lehetne menni a hutesek hibaiba is es a hibas hutes vezerlesekbe is. Kar erte a chip szeria hiba az nem errol szol. A szar az szar. Te viszont hibas szeriakrol meg nem hibas szeriakrol beszeltel. Ha rossz, uj chip kell helyette. Nem porhintes meg egy nap proba garancia. nVidia is elismerte, hogy ezek a szeriak rosszak... Melyik uj chip szeria tunik neked hibasnak? Erdekel komolyan mer nem tunt fel eddig szeria hiba az ujabb chipeknel. Ne bants, tanits mester.

(#7805) KillHates válasza ielektros (#7802) üzenetére


KillHates
nagyúr

"KillHates meg remelem forog az agyaban."
Már szelektíven olvasom a kommenteket a nyugalmam megőrzése érdekében... :)

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#7806) Benji77


Benji77
tag

Ilyet is ritkán látni. Golyózás utáni Asus K50. És nem melegszik :F :)

(#7807) f27 válasza Benji77 (#7806) üzenetére


f27
aktív tag

En is talakoztam parral a 2010 chipekel szerelt verzioknal fokent.
Par napja csinaltam egyet ,meg a venti is alig forgott benne es alig volt langyos. :))

(#7808) f27 válasza ielektros (#7804) üzenetére


f27
aktív tag

Fokent a gyomrom van gorcsbe 6-8 honapja :DDD
A lenyeg hogy itt vagy,mar hianyoltalak nagyon innet :C

(#7809) Benji77 válasza f27 (#7807) üzenetére


Benji77
tag

Főleg azért érdekes, mert az AMD CPU sem melegszik.

(#7810) KillHates válasza Benji77 (#7806) üzenetére


KillHates
nagyúr

Rendesen fel van installálva a ATK ACPI driver, az AMD PowerNow.
Win8 alatt már szerencsére integrálva van.

Járasd egy 10 percet command prompt alatt. Utána óvatosan közelítsd meg procit, lesz vagy 70 fokos a borda!

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#7811) ielektros válasza f27 (#7808) üzenetére


ielektros
senior tag

Majdnem szerelem lett :C :Y [link]

De tenyleg Feri. Ne okosits itt ilyet. Meg a vegen elhiszik :Y :R

(#7812) Kocska89


Kocska89
tag

Sziasztok.

Adott egy igazán minőségi gép: Chili green / Clevo W760SUA. Töltőről szépen megy a gondok ott kezdődnek ha csatlakoztatok egy akksit is. Kis idő múlva az akksi egyik fele forró. Másik gépben feltöltött akksiról sem indul csak megvillan a power led.

A töltés vezérlő ( MB39A132 ) lenne rossz? Vagy mit ellenőrizzek le?

(#7813) Benji77 válasza KillHates (#7810) üzenetére


Benji77
tag

El kell, hogy keserítselek :)
Fel van telepítve.......43C a CPU. És ez nem kamu érték, kézre is csak langyos :)

(#7814) KillHates válasza Benji77 (#7813) üzenetére


KillHates
nagyúr

Ha BIOS után nyomsz egy escape-et és megáll a gép a BOOT SELECTION-nél, akkor is 43 fokos marad 2-3 perc után? :U Kizárt!
Akkor abban Intel van nem AMD :D :DDD Csak AMD-nek van átgravírozva :K
Vagy 12000-et forog a ventije :DDD

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#7815) Benji77 válasza KillHates (#7814) üzenetére


Benji77
tag

Tényleg nem melegszik.
Asszem lementem a bios-at.
Nem is k50, hanem x5daf.
Természetesen Amd-s.
Es boot-nal nem porog fel a ventije.

(#7816) KillHates válasza Benji77 (#7815) üzenetére


KillHates
nagyúr

Az már az új szériás... Azok tényleg ne melegedősek már.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#7817) Anakin007


Anakin007
aktív tag

Sziasztok!

Papír vékony lapról szerintetek milyen beállításokkal lehet lehántolni egy chipet úgy, hogy ne szakadjanak fel a pad-ek a lapról? Nem laptop, de FuSi esprimo v5555 (ilyennel volt már dolgom) lapja az egy gerenda ehhez képest. :)
Gyári hőprofilt nem lehet szerezni hozzá, úgyhogy valami jól bevált alsó-felső fűtés hőfok kombináció érdeklene. Ez egy EKG, szóval hiába kérdeztek tipust :D

Köszönöm az ötleteket előre is! :R

Ha Isten létezne, hinnék benne.

(#7818) hoax válasza Anakin007 (#7817) üzenetére


hoax
aktív tag

Nem a hőprofillal kell óvatosnak lenni, hanem az alátámasztással és az egyenletes, kissé alacsonyabbra vett alsó fűtéssel.
Nálam az a tapasztalat, hogy vékony paneleknél inkább ez fontos, mint a hőprofil variálása. Ugyanannyi marad az ón olvadáspontja...

[ Szerkesztve ]

Don't panic!

(#7819) albi31 válasza Benji77 (#7815) üzenetére


albi31
senior tag

bizony,bizony,ahogy Ati is mondotta,az Athlon II.-s széria kb 25% alacsonyabb hőfokon közlekedik,nekem eddig a csúcsom sima Athlon-nál 48C volt(Acer Aspire 5535),persze Idle állapotban!

[ Szerkesztve ]

(#7820) gliga69 válasza mobileman (#7795) üzenetére


gliga69
csendes tag

jogos, tényleg mysql de cake phpben van írva ami felette megy

(#7821) chipkonzol


chipkonzol
csendes tag

Sziasztok

Ha valakit érdekel 0 perces, és eladó :D

Xbox360 és Notebook javítás Békés megyében

(#7822) Gigabyga


Gigabyga
aktív tag

Sziasztok!
IBM Thinkpad T42 chipjei is Underfill ragasztásos?!

(#7823) f27 válasza Gigabyga (#7822) üzenetére


f27
aktív tag

Is is
Talakoztam ragasztott es nem ragasztottal is.

(#7824) f27


f27
aktív tag

Skacok ma vettem egy playstation 4 et...
Akkorat jatszottam mint meg soha az elmult evekben :C

(#7825) Gigabyga válasza f27 (#7823) üzenetére


Gigabyga
aktív tag

típus függő vagy csak attól függ,hogy a délelőttös vagy délutános műszak készítette?! :D

(#7826) f27 válasza Gigabyga (#7825) üzenetére


f27
aktív tag

Szerintem is is :DDD
De lehet azt mondanam hogy lehet az elejen nem ragasztottak,aztan kesobb megis ragasztottak.
Vagy lehet tenyleg delelot vagy delutan,bar a chipeket es a ragasztot robotok viszik fel a deszkara szal tokmindegy melIk muszak csinalta muszakvaltas kozbe a gepek nem alnak le. :))

(#7827) gliga69 válasza f27 (#7826) üzenetére


gliga69
csendes tag

Dolgoztam ilyen helyen. Műszakváltásnál megállnak a gépek, a gépet operátorok kezelik, a gépből kijövő cuccot meg van ahol nem képfeldolgozó rendszer, hanem minimálbéres droid vizsgálja :))
ps.: t42ből tényelg van telibe ragasztott bga? Csak mert engem eddíg elkerült. Csak olyanokkal találkoztam ahol 8 pötyi volt.

[ Szerkesztve ]

(#7828) Anakin007 válasza gliga69 (#7827) üzenetére


Anakin007
aktív tag

Csatlakozom, csak olyat láttam még én is, pedig van egy halommal :) Szerintem buherálták már a kollegáét, azért olyan. Van nekem is egy T43 elfekvőben, kontaktos volt a radeon, leszedtem, mert ebbe bele merek nyúlni és valami fekete genyóval locsolták meg úgy, hogy szinte a chip közepéig befolyt! Csodával határos módon lejött szépen, túlélte minden pad a lapon is meg a chipen is, de ott maradt mindenhol ez a fekete cucc, fullra leszedni nem bírom, 390fokon van a páka és csak nehezen maszatolódik, mintha műanyagot forrasztanék! Látott már valaki ilyet? Az esélytelenek nyugalmával, mivel úgysem akarom már ezt megcsinálni és szinte tuti, hogy hőgutát kapott a chip, megküldtem hőléggel 400 fokon és úgy már "kezelhető", sniccerrel :D Szóval még 400 fokon sem olvad igazán :W

Ha Isten létezne, hinnék benne.

(#7829) mobileman válasza gliga69 (#7827) üzenetére


mobileman
aktív tag

T43- ban van telibe ragasztott, T40-41-42 pötty vagy még az se.. :D

BMW navigáció szerviz-» https://www.bmwmodulszerviz.hu

(#7830) mobileman válasza Anakin007 (#7828) üzenetére


mobileman
aktív tag

Valóban nehezen jön le, ha meg lejön valahogy, akkor meg tuti utána hiányozni fog pár láb vagy a chipen, vagy a nyákon.. :)

BMW navigáció szerviz-» https://www.bmwmodulszerviz.hu

(#7831) Anakin007 válasza Gigabyga (#7822) üzenetére


Anakin007
aktív tag

Ha nagyon nem sikerül, szólj, mert van működőm, több darab T4x szinte kompletten, alaplapárban (radeon 7500-as verziók)!

[ Szerkesztve ]

Ha Isten létezne, hinnék benne.

(#7832) Anakin007 válasza mobileman (#7830) üzenetére


Anakin007
aktív tag

Hát ez az, mert a lap amúgy még menthető lenne, de az is tele van ezzel a trutyival. :(((

Ha Isten létezne, hinnék benne.

(#7833) mobileman válasza Anakin007 (#7832) üzenetére


mobileman
aktív tag

tudom, sőt még a T61 széria is egy kalapban van..
Ilyeneket alapból nem is vállalunk..

BMW navigáció szerviz-» https://www.bmwmodulszerviz.hu

(#7834) Gigabyga válasza Anakin007 (#7831) üzenetére


Gigabyga
aktív tag

Köszi szépen az ajánlatot,már 3x-ra futnék neki a T4x-T/R6x szériának de nem visz rá a lélek...Már próbáltam mindent én is a legjobb volt eddig levétel után a kamu rma-223-al jött le szépen bár nem is azzal van a gondom hanem ,hogy akárhogy takarom szomszéd chip alól kipattan a golyszli.
Azért is kérdeztem,hogy a T42 széria is underfill, mert el se vállalom...
Aki találkozott vele annak 8pici gubacs van a sarkoknál??

(#7835) f27 válasza gliga69 (#7827) üzenetére


f27
aktív tag

Nem telibe ragasztott hanem alá ragasztott

(#7836) gliga69 válasza f27 (#7835) üzenetére


gliga69
csendes tag

f27-ok nem írtam le konkrétan mire gondolok ezért újra leírom.

Aláragasztottból láttam 4 fajtát láttam

- sarkaknál esetleg oldalaknál pötyik amik részbe az alkatrész alatt részben mellette. Simán lepattgnak kis hő hatására

- sarkanál derékszögeben leragasztva 350 foknál úgy jön le mindt a sziloplaszt, alíg folyik valami az alkatrész alá

- oldalak végigragasztva kivéve egyik oldal közepe, itt is jut a chip alát itt már láttam 2-3 sort aláfolyni, ez
általában piros színű és csak ragacseltávolítóval jön le normálisan úgy hogy nem teszet tönkre a padeket

- teljes mértékben ki van töltve az alkatrész alatt. ezt csak leköszörülni lehet értelmesen ostorköszörűve (mármint a bga-t köszörülöd golyókig, l, utána a bga maradványok lejönnek normálisan ami a lapon marad epoxy meg lejön eltávolítóval faszán.

---> mindegyiket lehet csinálni padszaggatás minimális esélyével

[ Szerkesztve ]

(#7837) gliga69


gliga69
csendes tag

t6x időnként tényleg elék szívás a vgahoz közel lévő éh miatt

(#7838) Kocska89


Kocska89
tag

Erre valaki.

Közben méregettem Akksira 11,2 megy töltés közben. Nekem ez nem tűnik rossznak.

(#7839) beeper129


beeper129
újonc

Sziasztok,

szükségem lenne 1-2 db RT8209B -re és 1-2 db RT8206B-re.
Tud valaki segíteni?

[ Szerkesztve ]

(#7840) gliga69 válasza Kocska89 (#7838) üzenetére


gliga69
csendes tag

ha a töltőköröd rendben van (töltő fetek gatejére nézz rá szkóppal)
és a forrásválasztás sem csinál hülyeséget akkor minden bizonnyal valahol nagyobb ellenálás került az akku kapcsai és a töltő kapcsai közé (feketedobozos elméleti határok) és azon az ellenáláson disszipál, melegszik.
pl.: kitágult csatlakozó lábak az akkuban, amennyiben késes csatlakozású az akku.

(#7841) gliga69


gliga69
csendes tag

esetleg csekkold ezt a diódát

(#7842) Kocska89 válasza gliga69 (#7841) üzenetére


Kocska89
tag

Köszi megnézem.

(#7843) f27 válasza gliga69 (#7836) üzenetére


f27
aktív tag

Ha nagyon televan ragasztva az alja en olyaonkor eleresztem a gepet 240-250 fokig lesz@rom a chipet az alaplapot mentem,ott eljon a chipp gyors megtakaritom meg forron egy 450fokos pakaval tisztara.
Dobom ra uj chipet azt jovan :))

(#7844) gliga69 válasza f27 (#7843) üzenetére


gliga69
csendes tag

1x probáltam, nem jott be, szedte a lakkot.
Ps.: A pákámon nem állítható a hőmérséklet :U Olyan nagy fekete doboz 2 kapcsolóval

(#7845) Kocska89 válasza gliga69 (#7844) üzenetére


Kocska89
tag

Csak nem Metcal páka?

Szkópom nem túrtam elő mélyen van. Ha "tölti" az akksit elég hamar forró egy induktivitás, mellette a dupla fet. Míg nyomom a bekapcsoló gombot 3,3V 5V van.

(#7846) gliga69 válasza Kocska89 (#7845) üzenetére


gliga69
csendes tag

Mx500
adatlpról meg kéne nézni hogy mit csinálnak azok a fetek.
Amúgy ácsi a gép. Nem kapcsol be tápról és ad képet kifogástalanul akku nélkül? Csak mert emlegetted a 3.3&5vot.

(#7847) hoax válasza Kocska89 (#7845) üzenetére


hoax
aktív tag

Cseréld le a power manager ic-t, amit említettél is, utána tudsz tovább menni. Ha van az alaplapon ón-jumper, akkor próbáld leszakaszolni a bibis részt...

Don't panic!

(#7848) Kocska89 válasza gliga69 (#7846) üzenetére


Kocska89
tag

Ha akksiról indítanám akkor csak villan egyet a power led. De ha be van dugva a töltő, akkor hibátlanul elindul ad képet stb.

Ha így bekapcsolt állapotban lehúzom a töltőt megy tovább akksiról is :))

(#7849) KillHates válasza gliga69 (#7844) üzenetére


KillHates
nagyúr

Használj 700-as sorozatból betétet, azok 405 fokosak.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#7850) gliga69 válasza Kocska89 (#7848) üzenetére


gliga69
csendes tag

Nézd már meg pls hogy a fõ tápvonalon (pl 5V fél h hìdjának felsõ fetjének drainjét) hogy akkuról való bekapcsolásnál mennyit esik a fesz.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.