Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#19701) ViZion válasza Shokkolo (#19700) üzenetére


ViZion
félisten

számla cégnek van, vagy nincs? Ennyi. Ha nincs, akkor kuka. :K

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#19702) Shokkolo válasza ViZion (#19701) üzenetére


Shokkolo
addikt

nekem nem kell a számla, csak ne sírjon win h. "hamisítás áldozata vagyok" :DDD

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#19703) mackosajt válasza Shokkolo (#19702) üzenetére


mackosajt
addikt

Esk. azt olvastam, hogy "homasitás áldozata" :D

Annyira a kocsi körül járnak a gondolataim. Így, ucsó éjjelen a ciklusban.

Amúgy az a 6k eléggé mozgatja a fantáziát

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#19704) Mahrenburg válasza MiklosSaS (#19535) üzenetére


Mahrenburg
senior tag

Miklosssssss - Isten éltessen sokáig boldogan, egészségesen, gazdagon!

"Par ev mulva tervben van a masodik gyerek... " - Csak szépen sorban, egyszerre csak egy lépést! Először próbálj meg visszajutni a hálószobádba... :U

BomiBoogie - " ...nem fizettem neked, hogy odaadhatom." - Ugyan hova gondolsz, hiszen tudod, legendás szerénységemet csak legendás önzetlenségem és nagylelkűségem múlja felül, nem kellett volna egy fillért sem fizetned... ...ingyen és bérmentve is odaadhattad volna... :DD

"Tavaly ősszel volt egy kósza ötletem, hogy mivel keveset vagyok otthon, sokat úton, ugyan, kinek kell az asztali gép, elavult stb., nosza, gyorsan eladtam mindent, ami mozdítható, a pár hónapos monitort, mindent." - (Nagy sóhaj...) :U

"Azóta pedig sírok." - :D Olybá tűnik, mintha Nagy Topicalapítónk nyomdokain szeretnél haladni, de mintha kissé figyelmetlen lennél, ugyanis Nagy Sassss a konfigja eladása előtt már vesz egy új konfigot... :K

Erre - Nézőpont kérdése, úgy is tekinthetjük, hogy a csiga takarja ki a procit... Különben is, (virtuális) ajándék lónak... :))

ViZion - " ...qrvára szégyenlős vagyok... " - Ezt nem gondoltam volna... Mindenesetre túlzás nélkül zsigerből zseniálisan írsz :K Egyébként álnéven is publikálhatsz, elég csak akkor a reflektorfénybe lépned, amikor átveszed az irodalmi Nobel-díjat...

Yeffy - Ha nem sikerül kedvedre való elfoglaltságot találnod, akkor nagylelkűen elvállalhatjuk ViZion írói karrierjének managelését (figyelitek, hogy milyen szép ősi magyar kifejezéseket használok :DD ), a Te feladatod mindössze annyi lenne, hogy motiváló tényezőként ha ViZion szégyenlőssége/kedvetlensége/fáradsága írói kiteljesedésének útjába állna, akkor összefont karral szigorú pillantást vess Rá, az így keltett rettegéssel átsegítve Őt az esetleges holtpontokon... Én önzetlenül elvállalom a pénzügyek intézését... Természetesen minden a jogdíjakból, a ViZion Rajongói Club-tagdíjakból, s persze az irodalmi Nobel-díjból befolyó nyereséget igazságosan harmadolunk...
A Bazi FX Off-topic lakóinak természetesen kedvezményt adunk a ViZion Rajongói Club tagdíjából... :))

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#19705) otto14 válasza Mahrenburg (#19704) üzenetére


otto14
senior tag

Jó Reggelt Néktek! :D

Link

[ Szerkesztve ]

asd

(#19706) sg22 válasza Shokkolo (#19702) üzenetére


sg22
senior tag

enis kb annyiert vettem.

vizion minek szamla ?

what should I do about this?!

(#19707) Yeffy válasza sg22 (#19706) üzenetére


Yeffy
veterán

gondolom mert cég/el tudja számolni/ellenőrizhetik NAV-tól? :U

Mahrenburg: ez nagyon jó, és ez nekem miért is jó? :D

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#19708) sg22 válasza Yeffy (#19707) üzenetére


sg22
senior tag

jah, ceghez kell? nemtudom shokkolo honnan vette, de en kaptam hozza szamlat : ) meg ki is irta egy DVDre a pali nekem

what should I do about this?!

(#19709) Shokkolo


Shokkolo
addikt

eddig hiába volt eredeti kulcsod ha nem tudtad számlával igazolni... ennyiből igaza lehet.
de magánemberként nem nagyon jár a nav, vagy a szoftverhatóság :N
nekem ennyit megért, hogy jönnek az updatek, nem sír a win... öröm boldogság (csak kibékülni nagyon nehéz a felülettel :((( )

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#19710) #81556480


#81556480
törölt tag

napi agyfasz [link]

(#19711) Yeffy válasza sg22 (#19708) üzenetére


Yeffy
veterán

gondolom.
ált. azért szoktak kérni számlát vásárláskor, hogy elszámolhassák ktg-ként cégben

lol, egy ausztrál ügyféllel (vagyis csak volt/lett volna) beszéltem. jó kis hely lehet az is

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#19712) BomiBoogie válasza Yeffy (#19711) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Igen, de ezt ők is tudják, és igen nehéz tartósan kijutni.

(#19713) Yeffy válasza BomiBoogie (#19712) üzenetére


Yeffy
veterán

gondolom. azért értelmesebb országokban kell valamit virítani az asztalra.
de attól még irigylem őket, persze nem bunkó átlag magyar módon.

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#19714) sg22 válasza BomiBoogie (#19712) üzenetére


sg22
senior tag

ezt pont tudom, volt egy ausztral kollegam. ahhoz hogy letelepedj, szuseged van indulo tokere. ok iszamoltak neked, ha jolemlekszem 60.000 ausztral dollar kell a neveden levo szamlan legyen. kell tovabba egy oda vissza repjegy, nyilvan visszafele datumnelkuli (jo draga). ezzel igy fel evig eltudsz lenni munka nelkul.

what should I do about this?!

(#19715) BomiBoogie válasza sg22 (#19714) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Meg ugye ki lehet jutni tanulói vízummal (így relatíve a legkönnyebb), viszont csak heti 20 órás munkaviszonyod lehet, és persze, csak, amíg tanulsz, utána csak akkor kaphatsz munkavállalóit, ha van munkáltató, aki hivatalosan is fogad.

Előny: 4 év helyben élés után állampolgárság, viszont a 4 évet ügyeskedéssel nem lehet elérni, ha valami nem stimmel, raknak kifele és többet nem mész vissza.

(#19716) Malibutomi válasza BomiBoogie (#19715) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Viszont a goverment oldalon mindíg feltűntetik a hiányszakmákat amikkel könnyen ki lehet jutni.
Pár évvel ezelőtt ez kb egy évig tartalmazta a fodrászt is!!! :Y

(#19717) sg22 válasza Malibutomi (#19716) üzenetére


sg22
senior tag

jah, mert a krodokilok meg a merges kigyok a fodraszokra vadasztak. igy bementek a kis varosokba, es megettek oket :Y

what should I do about this?!

(#19718) Yeffy válasza BomiBoogie (#19715) üzenetére


Yeffy
veterán

hmmm.
ezeket nem tudtam, annyira még nem ástam bele magam a különböző külföldi "elitországok" állampolgársági "pontjaiba".

mondjuk a 4 év tényleg előny, asszem máshol több kell a helyi állampolgársághoz, nem?
a készpénz"mag" az már húzósabb.

de ki kéne jutni :D vagy NZ-ra

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#19719) Shokkolo válasza Yeffy (#19718) üzenetére


Shokkolo
addikt

meg tudom érteni az ausztrálokat.
realtív magas életszivonal, jó élet... és nem akarnak bevándorlási hullámot.
aki hozz a "szitntet" mehet, de csak élősködni, köszönik, nem kérik... meg tudom érteni. :K

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#19720) Yeffy válasza Shokkolo (#19719) üzenetére


Yeffy
veterán

én is, teljes mértékben. ezt jól csinálják.
azt az induló tőkét sokallom egy kicsit, de hát nyilván ez is egyfajta szűrő

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#19721) sg22


sg22
senior tag

behaltok ezen... utolso elotti napom a cegemnel az uj munkahelyem miatt. pakolom a dolgaimat, egy poros fiok aljan talaltam egy i5 2400at. emlekszem ra, 1 evvel ezelott teszteltunk valamit, azt behalt valahogy.
megfogtam azt hazavittem, kutyanak sem kell mar. a kukaban vegezte volna. nezem 3 ev gari vanezekre a procikra, erre tuti van meg. irtam az intel supportra, kerdezett par dolgot a pali h hany eves, mondom kb 2, meg par ilyen aprosagot behazudtam meg. elkuldte az RMA szamot, meg egy formulat, amivel a DHL futart tudom megrendelni a hazamhoz. INGYEN kijon elviszi majd az ujat elkuldik nekem. :DD

ilyet se b*sztam meg. se szamla, se a proci hutot se semmit nemkert a pali. es raadasul hot ingyen hozzak viszik

what should I do about this?!

(#19722) Yeffy válasza sg22 (#19721) üzenetére


Yeffy
veterán

remek, és?
normális helyeken/cégeknél ez így megy, nem buziskodnak mindenféle szarral.

örülj neki

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#19723) Shokkolo válasza sg22 (#19721) üzenetére


Shokkolo
addikt

óóóó a jó kis sandy...
ha lesz egy kis pénzem rakok össze egy olyasmi gépet.

A sztori hozzá:
édesanyám az összevont kormányhivatal(ok)ban dolgozik.
a szolgálati gépe: p2 400 Mhz...
szegénynek kb 3/4 óra bekapcsolás után mire betölt... idegbaj. nem azért nem ahlad a munkájával mert "béna" hanem mert simán megebédel míg megnyílik az outlook (merthát outlokkal kell olyan gépen levelezni...).

Ismerem a benti informatikust (az ő keze alatt töltöttem a kötelező gyakorlatomat a diplomához ;] ), már le is beszéltem vele... ha összerakok anyának egy komplett gépet, ő felrakja rá a céges rendszert és betehetjük neki. Szóval vagy egy jó kis C2D vagy valami Sandy pentium/i3 a terv, reélem köv fizuból ki tudom szorítani.

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#19724) Malibutomi válasza sg22 (#19721) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Sántakutyának is így működött a Corsair gari.

Ja és csak hogy tudjátok most az új Ptl. alapján a gyártótól is kérhető a gariztatás, nem kell feltétlen a kereskedővel intéztetni.

(#19725) Shokkolo válasza Malibutomi (#19724) üzenetére


Shokkolo
addikt

és néha sokkal gyorsabb // rugalmasabb mint a boltal...
(lsd.: a h100-as kompaktvíz a gyártói garoztatás után H100i lett nekem... "fájdalomdíj" illetve egy szépen megfogalmazott elnézést-kérő levél kiséretében.
"srry-srry h. downtime-ot okozott a termékünk bla bla bla"
apróság, és nem segít ki ha tényleg akkora a baj, de valahol mégis... jóleső apróság az asablonlevél is :) )

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#19726) sg22 válasza Yeffy (#19722) üzenetére


sg22
senior tag

az benne a poen, h nemtudom mennyi idos a proci, mi a baja, milyen lapban volt semmit nemtudok rola. bekamuztam ilyet h valmai asus lapban volt meg ilyen faszsagokat semmi konkretat nem kert a pali es ingyen es bermentve kicserelik. pedig mar a kukaba akartam dobni. de hogy meg a futart is fizetik oda vissza, ilyet meg sehol nem lattam

what should I do about this?!

(#19727) Yeffy válasza Shokkolo (#19725) üzenetére


Yeffy
veterán

igen.
van, ahol fontos az ügyfél elégedettség, jóval a vásárlás után is, és nem demagóg faszságokkal fárasztják a vásárlót/jónépet, vagy nem próbálják meg lerázni.

gondolkodásbeli különbség

sg: látod, itt nem szőröznek szarságokkal. teljesen korrekt ügyintézés, kb így kéne mindenhol/mindennel.
ritka kivételként itthon is találkoztam valahol ingyenes futározással hasonló garis ügyben. már nem ,tudom, hol, egy két éve, engem is meglepett.

[ Szerkesztve ]

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#19728) Shokkolo válasza Yeffy (#19727) üzenetére


Shokkolo
addikt

ipon ilyen... "garanciafutár", de volt ott nem cska pro hanem kontra is...
egy gyárihibás zsír új VGA-n 4. hete ültek amikor rájukszólta h. "b@ccátok meg 4. hete nincs gépem... és szír új VGA-t vettem"
akkor jött h. bocsi, vásárold le, tényleg hibás...
anyátok picsája... :W

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#19729) Yeffy válasza Shokkolo (#19728) üzenetére


Yeffy
veterán

igen, iponnál tudom, hogy ez van.
nem, ez másik cég volt.

igen, én is hallottam róluk jót is meg rosszat is

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#19730) MrM94


MrM94
őstag

Azthiszem,neha kocka vagyok.
"Andrea agytumoros kislany" helyett "Andrea antituningos kislanyt" olvastam :DDD

[ Szerkesztve ]

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#19731) Shokkolo


Shokkolo
addikt

Mindenki alszik ma ?! :F

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#19732) BomiBoogie válasza Shokkolo (#19731) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Miért, mi a feladat? :D

(#19733) Shokkolo válasza BomiBoogie (#19732) üzenetére


Shokkolo
addikt

Óóóó azt én nem osztok, sokan nem járnának azzal jól! ;] :P

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#19734) #81556480


#81556480
törölt tag

vizion te anti ánégy tek egér fan vagy ?

(#19735) BomiBoogie


BomiBoogie
MODERÁTOR

Szerintetek van a Thermalright Macho 120-nál jobb, de 160mm-nél alacsonyabb procihűtő? (Bocs, hogy offolok. :D)

[ Szerkesztve ]

(#19736) otto14


otto14
senior tag

Jó Reggelt Topiklakók!! :))
@Csiga:
Az Ashura nem fér be? 161mm :D

Link

asd

(#19737) =HG= válasza BomiBoogie (#19735) üzenetére


=HG=
addikt

Talán Alpenföhn K2...az pont 160 mm... Vékonyan pasztázod, lehet valamivel alacsonyabb ... :D

[ Szerkesztve ]

(#19738) MrM94 válasza BomiBoogie (#19735) üzenetére


MrM94
őstag

gyari borda moddolva delta ventivel.5ghz en megtart egy 2500k-t

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#19739) BomiBoogie válasza =HG= (#19737) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Köszi!
Végülis csak a HDD cage miatt van 160 mm, szóval nem a ház oldalát nyomná ki.

Akkor viszont ennyi erővel mehet a sima Macho, az 162 mm, aztán csókolom.

(#19740) =HG= válasza BomiBoogie (#19739) üzenetére


=HG=
addikt

Ha elfér, persze... Mit akarsz hűteni, csak nem a 2430M-et ? :D

(#19741) BomiBoogie válasza =HG= (#19740) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Nem, egy 4670K-t szeretnék idővel. :)
Az Alpenföhn Matterhorn Pure pont jó lenne, olcsóbb is, mint a Macho 120, de 158 mm magas és 5 helyett 6 hőcsöves. :K

(#19742) Yeffy


Yeffy
veterán

áá, most meg egy svájcban dolgozó volt ügyfelünk csesztet.
megőrülök :D

az is nagyon jó hely, sőt, begyere, csak az a buzeráns német nyelv -.-" bár állítása szerint angollal is lehet boldogulni, de én valahogy nem hiszem, hogy hosszútávon egy fejlett országban, ha akar az ember valamit, akkor nem kell tudnia legalább középszinten a helyi nyelvet :U

nem tudom, kifaggatom majd csöppet, milyen ott az élet

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#19743) BomiBoogie válasza Yeffy (#19742) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Szerintem bármilyen nyelvet meg lehet tanulni mondjuk középfokon 1 év alatt, ha már kicsit jobban megy, mondjuk fél év után, lehet híreket nézni, olvasni, gyakorolni, aztán hipp-hopp belejössz.

(#19744) Yeffy válasza BomiBoogie (#19743) üzenetére


Yeffy
veterán

lehet, csak az a baj, hogy én a némettel nem így vagyok/voltam. nagyon nehezen tudtam tanulni. vagy csak már nem emlékszem semmire belőle? :F 2008 óta közöm nem volt a nyelvhez.

tudom, némi lustaság is van benne, de annyira herótom van attól a nyelvtől. főleg az idióta der/die/das és fokozataitól. tudnám, melyik agyhalott találta ki -.-"
miért nem jó az, mint nálunk, vagy az angoloknál.

meg egy csomó szót míg kimondok vagy olvasok, egy félóra :D

ezért kéne sürgősen kitalálnom a "szakmám", mellé meg már kb mindegy, hogy angol, vagy német nyelvet tanulok. ha kell, nekifekszem a németnek is. csak a szakma... :(

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#19745) BomiBoogie válasza Yeffy (#19744) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Szerintem ma már az angol alap, világszerte használt, gyakorlatilag mindenki beszél valamilyen szinten.

Után Európában a német fontos, ha olyan területre mész (akár földrajzilag, akár iparban, pl. autóipar), egyébként pedig a francia is az Unió fontos nyelve, az EU különböző szervezeteiben előszeretettel kérik az angol mellé.

(#19746) sg22


sg22
senior tag

lehet sas ugy berugott hogy bevittek a krohazba azert nincs itt

what should I do about this?!

(#19747) Shokkolo válasza Yeffy (#19742) üzenetére


Shokkolo
addikt

hidd el nekem nem olyan gáz a német... én is németül dolgozok :U

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#19748) Yeffy válasza BomiBoogie (#19745) üzenetére


Yeffy
veterán

persze, az angol alap, azzal nincsen gondom, az megyeget, kis tanulással fejlesztem is. ha lenne a közelben egy ausztrália, vagy nz, már ott lennék.
csak mert angliáról/írről több negatív visszajelzést olvasok újabban, mint pozitívan.

a német nekem már gázosabb. meghülyülök tőle, de igen, igazad van, mivel európa legnagyobb gazdasága, evidens, hogy értelmeseb helyeken/re kell valamilyen szintű német.
mondjuk igen, a franciás észrevételed is jogos.

de mondom, a nyelv a kisebbik baj, ha kell, nekiülök én a németnek is... csak tudnám, mi a szart kezdjek magammal... -.-" de kutatok tovább.

Sokkoló: ha már benne vagy, evidens, de én mindig rosszul voltam tőle. de ha csak ezen múlna a kimenetelem valamilyen német nyelvű területre, már ugranék is neki tanulni intenzíven újra :K

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#19749) Shokkolo válasza Yeffy (#19748) üzenetére


Shokkolo
addikt

a bennevagyok erős, középsuli elsőbe csináltam egy középfokút, hogy ne kelljen órára járnom...
se középsuliban se egyetemen nem kellett 1 órára se bemennem, elfogadták a papírt... majd röpke 10 év felejtés után találtam ott magam h. hoppá beszélnem kellene németül.
Erőt vettem magamon és megy... nem olyan rettenetes ez, csak elkezdeni nehezebb

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#19750) Yeffy válasza Shokkolo (#19749) üzenetére


Yeffy
veterán

értem.
jó neked, nem tudom, hogy nekem is menne-e a hirtelen német x év után.

mivel foglalkozol amúgy?

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.