Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-01 20:31:37

LOGOUT.hu

Banggood tapasztalatok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19851) nokia3650365 válasza sunavlys (#19850) üzenetére


nokia3650365
aktív tag

Konkrétan ez a válasz jött:
glad to heat that item can work normal.If you have any other questions about our products please feel free to inquire.it doesnot matter if you cannot offer sku bar code to us

Mivel ticketben írtam nekik amit a végén lezártam, későbbiekben tudok erre hivatkozni és nem tűnik el sem.

(#19852) sunavlys válasza nokia3650365 (#19851) üzenetére


sunavlys
senior tag

Ja. Míg nincs garanciális javítás addig nem kell SKU-szám.
Ahogy lesz, mindjárt kelleni fog. :DD

ZTE v967s, Redmi 4A, Huawei_p9_lite_2017, Redmi Note 11 Pro

(#19853) sunavlys válasza sunavlys (#19820) üzenetére


sunavlys
senior tag

Felajanlottak 30$ refundot. Hát nem tudom, legszivesebben viszzakuldenem.

ZTE v967s, Redmi 4A, Huawei_p9_lite_2017, Redmi Note 11 Pro

(#19854) cs.david94


cs.david94
tag

Sziasztok. Március 19-én rendeltem egy telefont, eu priority szállítással. Még aznap kaptam egy tracking numbert, luxembergi postás. meg még aznap fel is adták. De azóta semmi hir.
LL349494905LU ez a tracking number, meddig érdemes várni vagy hogy működik itt a dolog. Biztos volt nekik raktáron mert tavalyi telefon tehát nem újdonság.
Vagy várjak csak türelemmel?

(#19855) BW78 válasza cs.david94 (#19854) üzenetére


BW78
csendes tag

Várj türelemmel. A tracking akkortól fog élni, ha a csomag elindul az EU-n belül. Kb. 2-4 hét szokott lenni.

(#19856) djsunstealer válasza cs.david94 (#19854) üzenetére


djsunstealer
aktív tag

Ahogyan BW78 kollega is írja, várj türelemmel. Nekem is van egy hasonló: LL349598786LU.

(#19857) agroman válasza djsunstealer (#19856) üzenetére


agroman
senior tag

ezen mozgas hegyek vannak..
az en TN-emet meg sem talalja a parcelapps, pedig a BG azt jelzi hogy 25-en feladtak..

------

(#19858) djsunstealer válasza agroman (#19857) üzenetére


djsunstealer
aktív tag

Majd ha Luxemburgban "kezelték", akkor lesz több info. Az enyémet is kb. akkor adták fel, mint a tiedet. Ha van vmi mozgás, jelzem. 😉

(#19859) agroman válasza djsunstealer (#19858) üzenetére


agroman
senior tag

nem ertem..a te TN-ednel 8 sort olvasok..az enyemnel azt irja ,hogy nincs ilyen TN..
a tied sincs luxemburgban..china processing centert ir.

------

(#19860) djsunstealer válasza agroman (#19859) üzenetére


djsunstealer
aktív tag

Szerintem ez változó szokott lenni. Majd ha LUX-on belül lesz, akkor követhető majd pontosan. Ezt szerintem V/ főnök is meg tudja erősíteni. Az, hogy nálam vannak bejegyzések, az csak véletlen. :)

[ Szerkesztve ]

(#19861) csucsko


csucsko
csendes újonc

Sziaszto,most olvasom hogy júliustól változnak az áfa és vám fizetési szabályok. Ez a bangood féle EU Priority line rendelést is érinti, vagy az változatlan marad? Érdemes még a júliusi életbe lépés előtt rendelni ?

https://telex.hu/gazdasag/2021/04/08/ha-szokott-rendelni-kis-izeket-kinabol-akkor-ez-a-cikk-az-uj-afaszabalyrol-onnek-szol

(#19862) Elk_hound válasza csucsko (#19861) üzenetére


Elk_hound
tag

Nem hiszem, ennél a szállítási módnál olyan mintha :U az EU-n belülről rendelnél. Ezért volt eddig is ÁFA-mentes, bőven/egyértelműen a 22 eurós határ feletti termékek esetén is.

(#19863) V/ válasza csucsko (#19861) üzenetére


V/
Topikgazda

Írják a cikkben és a Posta is. A harmadik országból a küldemények a Nemzetközi Posta Kicserélő Központba érkeznek......
Magyarország egyes, EU kettes, a többi harmadik
Eddig is és ezután is EU-n belüli feladással jön ide.

(#19864) csucsko válasza V/ (#19863) üzenetére


csucsko
csendes újonc

igen csak ha jól értem ez most EU-s szabály változás:
"Július 1-jén ugyanis az unióban megszűnik az unión kívülről érkező 22 euró alatti áruk áfamentessége"
Magyarországra már EU-ból érkezik , de amikor beérkezik az EU-ba mostantól lehet valamelyik EU-s ország áfa-ja is hozzá jön a vételárhoz ?

(#19865) V/ válasza csucsko (#19864) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha nem muszáj akkor nem mennék bele, hogy szerinted most egy 40 $ feletti értékű valamire akkor ott van ez a valamelyik EU-s ország áfa-ja.
Persze most is ott van" ha nem látod külön feltüntetve, mert ha nem lenne, akkor csempészett terméket kapnál. :( Megoldották.
Egyébként lesz a BG-n is nyomás hogy eleve ők szedjék be az áfát fizetéskor, mert ez a mostani rendszer nem szabályos.
De az is hatályba fog lépni hogy az áfa mértéke a vevő országának megfelelő mértékű legyen, hiába érkezik Luxemburgba valami számunkra címezve akkor is 27% az áfa rá és nem 15%

[ Szerkesztve ]

(#19866) Elk_hound válasza V/ (#19865) üzenetére


Elk_hound
tag

Pont ezt akartam írni.
Amíg nem tudom hogyan, addig jóhiszemű vevő vagyok, nem orgazda, aki "vámellenőrzés alól elvont nem közösségi árut" vagyoni haszon céljából szerez meg... :B

(#19867) V/ válasza Elk_hound (#19866) üzenetére


V/
Topikgazda

Ez itt szó szerint nem jön szóba: jóhiszemű vevő vagyok Még akkor sem ha tényleg azok vagyunk.
Nem tudod igazolni hogy fizettél volna áfá-t, a BG-n nincs feltüntetve ilyen tétel és a számla sem tartalmaz ilyet.
Mivel tudod hogy eredetileg Kínából indul és nálunk adózásügyileg önbevallás van, az a mi nem lett az állam felé eljuttatva azt neked kellene önként bepótolni.
Szóval a jóhiszemű vevő kategória nem létező dolog. ;]

(#19868) djsunstealer


djsunstealer
aktív tag

Jól értelmezem ugye, hogy ez már Prágából Budapest felé tart?

(#19869) sunavlys válasza sunavlys (#19853) üzenetére


sunavlys
senior tag

Közben írja a Revolut, hogy megszűnik 04.17-én a bankkártyám, amivel vásároltam a Banggoodnál.

Kártyára vagy bankszámlára utalnak vissza?

ZTE v967s, Redmi 4A, Huawei_p9_lite_2017, Redmi Note 11 Pro

(#19870) V/ válasza sunavlys (#19869) üzenetére


V/
Topikgazda

A kártya mögött lévő bankszámláról utalják el a pénzt, vissza felé is utalják mert ismert bankszámlaszám amiről jött. Még a Revolut virtuális kártyaszám is bankszámláról kapja pénzt, még ha nem is úgy látszik.

[ Szerkesztve ]

(#19871) Knobber válasza csucsko (#19861) üzenetére


Knobber
aktív tag

Ha érintené, akkor is tariff insurance van minden Prio Line rendelésre (bepipálódik magától), kifizetik a termék 60%ig ha megvámolják.

Egy sima postásra se drága a tariff insurance, Banggood Express egyedül amire nem kérhető, kíváncsi leszek azzal mit csinálnak.

Youtube: Knobber

(#19872) V/ válasza Knobber (#19871) üzenetére


V/
Topikgazda

Banggood Express-t EU-ban adják fel és azért nincs.
Jut eszembe akinél van rá lehetőség az a VIP Centert meglátogatva ne felejtse el lekérni a havi szállítási kupont.

[ Szerkesztve ]

(#19873) djsunstealer válasza djsunstealer (#19868) üzenetére


djsunstealer
aktív tag

14 nap alatt megkaptam, BG Express szállítási móddal. Király. :C

(#19874) djsunstealer válasza V/ (#19872) üzenetére


djsunstealer
aktív tag

VIP 2-re nincs, csak VIP 3 fölött, ha jól látom.

(#19875) Compika


Compika
aktív tag

Sziasztok rendelt valaki ilyen fogkefét, mert nekem február 2 óta nem birják feladni.

Compika felhasználónak 10 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#19876) Lala6 válasza V/ (#19872) üzenetére


Lala6
őstag

Szintenként változik a kupon, nekem ilyen van:

(#19877) V/ válasza Lala6 (#19876) üzenetére


V/
Topikgazda

Igen, így van, csak én is néha elfelejtem lekérni, azért írtam.

(#19878) vandor01 válasza Compika (#19875) üzenetére


vandor01
őstag

szerintem akkor mond le!

en is nezegettem ezt akkor meg jo hogy nem vettem :)
amugy az oral B tipushoz vagyok szokva....
nekem a legnagyobb bajom az volt honnet szervarok ra majd fejeket?
kb havonta egy fej elhasznalodik..... mondjuk Alin van de juliustol AFAs is lesz
valamint a kinaiak ezeket a fejeket koppintjak mire megtalalom a legjobb koppintot?
addig sok afat be kell fizetni es akar lehet venni uj fogkefet is!

egy oral -B fogkefe 5000bol itthon is meg van nem kell ra varni....

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#19879) lafaty80


lafaty80
őstag

Sziasztok,

Azt lehet tudni, hogy cseh raktárból való kiszállítás állapota esetemben normális , vagy már késedelmes? (LA223579535CZ)
03.24-én rendeltem.

Köszi

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#19880) V/ válasza lafaty80 (#19879) üzenetére


V/
Topikgazda

Április 7-án indították el a cseh postai kicserélő központból, addig amíg a magyar posta nem hajlandó bevételezni addig nem lesz újabb információ. Arra is készülj fel hogy mivel LA a kezdete a most kitalált szabályuk alapján nem szállítják ki címre, majd kapsz valami értesítőt és be kell érte menni.

[ Szerkesztve ]

(#19881) lafaty80 válasza V/ (#19880) üzenetére


lafaty80
őstag

Felkészültem :) Erre 5perce jött a postás és odaadta a csomagot. :R :C

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#19882) V/ válasza lafaty80 (#19881) üzenetére


V/
Topikgazda

No ennyit arról hogy pontos a Magyar Posta nyomkövetése és menjenek a hova akarnak, mert néhány városban szórakoznak ezek szerint azzal hogy nem hozzák ki a az Lx kezdetű küldeményeket. a Pofám leszakad tőlük.

(#19883) janakbacsi


janakbacsi
őstag

rendeltem egy telefont bg-ről, de az általuk megadott követési számra ezt írja a posta oldala: lehet, hogy átcsesztek?

"You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig."

(#19884) V/ válasza janakbacsi (#19883) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem, csak rossz helyen akarod követni. Még a vásárlásnál is ott vannak a bejegyzések.
Ez egy Luxemburgi postai azonosító. Ezeknél úgy működik hogy majd akkor éled fel ha ténylegesen megérkezik ebbe az országba és az ottani posta veszi kezelésébe, így lesz belőle EU-n belüli postázás és így áfamentes.
Addig egy konténerben van szállítva több társával, nem történik egyenkénti könyvelése. De ne Magyar Posta oldalán nézd mert ez egy nagy nulla. Itt látod a mozgását pontosabban.

[ Szerkesztve ]

(#19885) janakbacsi válasza V/ (#19884) üzenetére


janakbacsi
őstag

rendben, köszönöm.

"You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig."

(#19886) mefistofeles válasza V/ (#19884) üzenetére

Szia! kezdő Banggoodos vagyok, az első megrendelésemet várom. Tegnap az általad is linkelt csomagkövetési oldal, jelezte, hogy a Luxemburgi postán van a cucc (12-e óta) , illetve alatta volt valami kissé (számomra) zavaros szöveg, hogy futár budapestre vagy valami hasonló. ma ugyanez az oldal már csak a luxemburg posta bejegyzést tartalmazza, igaz azt kétszer. Látsz esélyt arra, hogy a tegnapi infók alapján már elindult a csomag felénk?

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#19887) V/ válasza mefistofeles (#19886) üzenetére


V/
Topikgazda

Pár nap után jön tovább a legtöbb esetben.

(#19888) mefistofeles válasza V/ (#19887) üzenetére

Oké ezzel nincs is gondom, csak az a tegnapi bejegyzés érdekelne Budapestel kapcsolatban (mint ha el is indult volna?) ami mára eltűnt.

nem türelmetlenkedek, csak furcsállom, hogy a tegnapi bejegyzés eltűnt....

[ Szerkesztve ]

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#19889) Rob7676


Rob7676
újonc

Sziasztok. Esetleg tudnátok segíteni, hogy ez mit jelent a track infoban? Unsuccesful item Delivery attempt? Mit ronthattam el?.... Köszi :W

(#19890) V/ válasza Rob7676 (#19889) üzenetére


V/
Topikgazda

Sikertelen kézbesítés, nem voltál otthon. Mi a nyomkövetési szám?

(#19891) Rob7676 válasza V/ (#19890) üzenetére


Rob7676
újonc

Köszönöm! Közben sikerült utánanéznem, tènyleg azt írja, hogy a MP sikertelen kèzbesítès, csak a BG-n ez nem látszott. :R

(#19892) mefistofeles

AZ mit jelent ha a Banggood oldalán azt írják a csomagomról, hogy a gép hamarosan felszáll? 4 napja a Luxemburgi postán van a cucc. Onnan repülő hozza?

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#19893) V/ válasza mefistofeles (#19892) üzenetére


V/
Topikgazda

Lehet, nézd meg itt is. Mert lehet hogy már megérkezett, csak épp nem könyvelték még le.

(#19894) mefistofeles válasza V/ (#19893) üzenetére

Előbb néztem. aszerint még luxemburgban van.....
Tényleg nem a türelmetlenség csak kíváncsi lennék, hogy ha kínából durván négy és fél nap alatt ért luxemburgba a csomag akkor hibás a követés, vagy ennyire nehézkes, lassú az európai logisztika.

[ Szerkesztve ]

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#19895) V/ válasza mefistofeles (#19894) üzenetére


V/
Topikgazda

Azért át kell bújnia a határon is vámolás ügyileg és ez szokott bonyolultabb lenni. Gondolom érted mire utalok.

[ Szerkesztve ]

(#19896) nagysandor79


nagysandor79
aktív tag

kinéztem a teclast m40 most akciós. vajon most a vírus miatt , vagy egyéb más dolgok miatt van rá esély hogy megfogják és kell pluszt fizetnem? munkatárs rendelné nekem.

(#19897) V/ válasza nagysandor79 (#19896) üzenetére


V/
Topikgazda

Attol függ hogy honnan és milyen szállítással rendeled. EU- raktár vagy EU- szállítás esetén nincs + költség

(#19898) nagysandor79 válasza V/ (#19897) üzenetére


nagysandor79
aktív tag

elvileg HK. de most nézem spanyol raktárból is lehet. ott kicsit drágább.

(#19899) mefistofeles

Feladom ezt a csomagkövetést... Semmi értelme. Tegnap megint kint volt a budapest posta, ma már megint csak luxemburg.... lehet, hogy oda vissza hurcibálják.... :F Majd megjön amikor megjön. kár ezzel kínlódnom.....

[ Szerkesztve ]

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#19900) V/ válasza nagysandor79 (#19898) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha HK akkor EU Priority line-t kell választani szállításnak, bár akkor hosszabb lehet a szállítási idő

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.