Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:15

LOGOUT.hu

Banggood tapasztalatok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19951) Ciccuka válasza Ciccuka (#19940) üzenetére


Ciccuka
veterán

Írtam nekik, ma úgy tűnik visszaadták.

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#19952) storm4


storm4
aktív tag

Sziasztok!

Hogy pozitív bejegyzés is szerepeljen a szállításról:

-hétfő este rendeltem CZ-raktárból egy projektort,amit a mai napon az Expressone (Transoflex) szállított ki.A futár hívott,illetve reggel kaptam az emailt is a kiszállításról.

Bocsássunk meg ellenségeinknek,de nevüket soha ne felejtsük el! A sebek a múltra emlékeztetnek,de nem kell meghatározniuk a jövőt.

(#19953) gixxergabi válasza mefistofeles (#19950) üzenetére


gixxergabi
senior tag

Küldemény kézbesítőnél van!

(#19954) mefistofeles válasza gixxergabi (#19953) üzenetére

Hajnalban már Veszprémben volt, titkon reménykedem, hogy ma megkapom.....

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#19955) gixxergabi válasza mefistofeles (#19954) üzenetére


gixxergabi
senior tag

Nekem meg is hozták... :K

(#19956) agroman válasza gixxergabi (#19953) üzenetére


agroman
senior tag

nekem a postai nyomkoveto fel napos kesesben van, hogy lehet hogy nalad ennyire aktualis?

------

(#19957) djsunstealer válasza agroman (#19956) üzenetére


djsunstealer
aktív tag

Nálam is le van maradva.

(#19958) gixxergabi válasza agroman (#19956) üzenetére


gixxergabi
senior tag

Reggel már láttam: A küldemény a kézbesítőnél van. (04:46)
Bár ez meg azóta se frissült hogy kézbesítve vagy vmi... :DDD

(#19959) djsunstealer


djsunstealer
aktív tag

Hétfőn jön az e-mail erről, hogy mehetek érte be a postára. Szerintem.

(#19960) V/ válasza djsunstealer (#19959) üzenetére


V/
Topikgazda

Valószínű, bár semmi akadálya annak hogy holnap kiküldjék az e-mailt, mert 11:34-kor beírták az adatok és holnap a posták nyitva vannak.

(#19961) djsunstealer válasza V/ (#19960) üzenetére


djsunstealer
aktív tag

Igen, de átvenni a helyi postán csak hétfőn tudom. :)

(#19962) Imi1981


Imi1981
veterán

Sziasztok! Ezen link kép gondolkodom, hogy megrendelem és az a kérdésem, hogy erre lesz vám és áfa? A másik kérdésem, hogy 10-15 nap az valós szállítási idő? Csak mert aliexpessen mostanában borzasztó szállítási idők vannak és nem tudom más oldalon mi a helyzet.
Geekbuying-on(ezt ismerem és többször rendeltem innen) még meg tudnám rendelni tutira EU raktárból de ott 31 ezer körül lenne szállítással együtt.

(#19963) V/ válasza Imi1981 (#19962) üzenetére


V/
Topikgazda

Szállítási módtól és helytől függ. Van cseh raktáras és kínai raktáras és mindkettőnek azonos az ára ez utóbbinál a Banggood Express és az EU Priority Line esetén nincs +költség, a cseh raktáras esetén jó mindkét fajta de ez a kedvező EU Priority Mail és ennél gyorsabb a szállítás is. 400 Ft-ot megspórolsz ha a BG alap devizájában, $-ban fizetsz és nem HUF-ra állítva.
Feltéve ha nem PayPal egyenlegről fizetni és nem a hozzárendelt bakkkártyáról.
Nem tudom mikor tároltad el, nekem -igaz böngészőn nézem- de több az ára.

[ Szerkesztve ]

(#19964) Imi1981 válasza V/ (#19963) üzenetére


Imi1981
veterán

Azt hiszem PayPal van itt hozzárendelve. Már régen használtam nem emlékszem és a beállításokban nem látom.
Ugyan az a kettő termék csak képként is beillesztettem hátha nem nyitja meg a linket akinek nincs alkalmazása. Mielőtt írtam akkor raktam kedvencek közé.
Az EU priority line az ez kép ?

[ Szerkesztve ]

(#19965) V/ válasza Imi1981 (#19964) üzenetére


V/
Topikgazda

Igen, de miért nem jó neked az ingyenes cseh szállítás és a feladástól számolt 7 napon belül tényleg kézhez kapod? Ja az ár különbség, hogy az app-ban miért vették két különböző árral fel azt nem értem.

[ Szerkesztve ]

(#19966) Imi1981 válasza V/ (#19965) üzenetére


Imi1981
veterán

Az ez kép amelyiken alapból van? Honnan látod azt, hogy az cseh raktár? Amúgy igen persze, hogy jó az csak nem tudom melyik az :DDD .

[ Szerkesztve ]

(#19967) V/ válasza Imi1981 (#19966) üzenetére


V/
Topikgazda

Ez a CN-es még, külön van a CZ.
Az is Banggood Express, EU-n belül megy hozzád, általában az ExpressOne viszi, de persze az idő az legalább annyi amit írnak és május 4 is lehet a postázás.

(#19968) Imi1981 válasza V/ (#19967) üzenetére


Imi1981
veterán

Akkor a drágább jóval gyorsabb mert az tényleges eu raktár , az olcsóbb lassabb de egyikre sincs vam+áfa? Most nézem, hogy EU priority line - al 1900 Ft a szállítás az olcsóbbnál és úgy már szinte ugyan annyi mint a drágább és később jön meg. Akkor már inkább a cseh raktárost érdemes. Elsőre jól mutat az olcsóbb ár de a végén szinte nincs is különbség. Zsiványak ezek 😄 . Na akkor most megint árat hasonlítok geekbuying-al azt ahol olcsóbb eu raktárból. Kösz a segítséget! :R

Még egy kérdés! Hol látni, hogy cseh raktár? Én nem látok semmi erre utalót link link . Csak böngészőből lehet látni?

[ Szerkesztve ]

(#19969) sunavlys válasza Imi1981 (#19968) üzenetére


sunavlys
senior tag

[link]

ZTE v967s, Redmi 4A, Huawei_p9_lite_2017, Redmi Note 11 Pro

(#19970) Imi1981 válasza sunavlys (#19969) üzenetére


Imi1981
veterán

Köszi! Néztem én mindenhol de nem láttam 😄 . Így már akkor tudom hol nézzem ha eu raktárból akarok rendelni.

(#19971) bl4ze


bl4ze
veterán

Van egy "Banggood Express" küldeményem, emailt kaptam múlt héten, ez áll benne :
Csomagküldő.hu
A(z) XBS G3 ES webáruház értesített minket, hogy az Ön rendelését, melynek száma ECOMERCIOSPECIAL, a Csomagküldő.hu fogja Önnek feldolgozni. Jelenleg várjuk, hogy a csomag a(z) XBS G3 ES áruházból beérkezzen hozzánk, melyet ezt követően azonnal átadunk a fuvarozó vállalatnak, hogy minél hamarabb eljusson az Ön címére: x
A csomagról további információkat talál weboldalunkon, ha ellátogat a tracking.packeta.com oldalra, s a Track&Trace mezőben megadja a nyomkövetési követési számot Z 963 0028 xxx vagy kattintson a következő hivatkozásra: tracking.packeta.com/?id=9630028xxx

A csomagra ránézve ennyit látom:
SenderXBS G3 ES
Order number ECOMERCIOSPECIAL
Details
2021-04-22 05:18:02 We have received electronical information about the package.
2021-04-22 05:18:02 Awaiting consignment by the sender.

Miközben a BG saját oldalán "Orders" alatt már ezeket hozza:
Apr 25, 2021 06:55 IN TRANSIT
Apr 23, 2021 15:13 IN TRANSIT
Apr 23, 2021 15:02 ACCEPTED

Két kérdésem lenne: jól nézem egy Spanyol raktárból jön ? (ES) ?
Illetve hol lehet ezt normálisan követni, mivel a "Packeta" weboldalon sokkal kevesebb és régebbi infó van, mint BG oldalán.... Köszi.

.:. bl4ze .:.

(#19972) mefistofeles

Na megérkezett az első banggood rendelésem. Relative nem kis összeggel nyitottam (egy telefont vettem) és ez miatt is, végig követtem a csomagom útját.
A tapasztalataim röviden.
A vásárlás, -mint minden más hasonló oldalon is- egyszerű, egyértelmű és gyors.
Hamar megvolt a csomagolás és a hajóút, aztán volt egy komolyabb megtorpanás Luxemburgban, de választ kaptam rá, miért is lehet ez....
A magyar oldalon kissé túlbonyolítottnak érzem a logisztikát (nyilván ez nem egységes, nálam az volt), nem értem, hogy az országos logisztikai központból miért kellett még jó pár napra a veszprémi logisztikai üzemet is útba ejteni.
A végeredmény egyáltalán nem rossz.
Kínából indulva, a fizetés után 22, a szállítás megkezdésétől számítva 19 nap alatt megkaptam a nagyon gondosan csomagolt telefonomat, (vám nélkül) ami hibátlan és beváltotta a hozzáfűzött reményeket!

[ Szerkesztve ]

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#19973) V/ válasza bl4ze (#19971) üzenetére


V/
Topikgazda

A BG milyen raktárából rendelted? Gondolom spanyol volt.
Ha megérkezik a Postához akkor értesít az MPL futár a kézbesítésről, a HU MPL HD azt jelenti hogy az MPL címen kézbesíti.
Ez futár céges szállítás addig, csak a lényeges információk vannak vezetve.

(#19974) V/ válasza mefistofeles (#19972) üzenetére


V/
Topikgazda

Milyen hajóút? Repülővel szállítják Luxemburgba, mert hajóval úgy 50 nap, csak oda.
A posta régiós logisztikai központokat használ.

(#19975) mefistofeles válasza V/ (#19974) üzenetére

Ok, igazad van... hajóval nehéz lett volna az a cirka 2000 kilométer vizen, szűk 5 nap alatt!.

[ Szerkesztve ]

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#19976) bl4ze válasza V/ (#19973) üzenetére


bl4ze
veterán

ES raktárról kértem, CN lett belőle - de végül azt írták ES-ről lett feladva.
Az miért van, hogy a hivatalos tracking sokkal kevesebbet és régebbi adatokat "lát" mint a BG oldalán az "Orders" alatt ? Kicsit fura..... :O

.:. bl4ze .:.

(#19977) V/ válasza bl4ze (#19976) üzenetére


V/
Topikgazda

Az a szállító cég aki eljuttatja Magyarország nem kínai és ezek szerint csak spanyolból jön.
Amit ismernek beírják, ha nincs adatszolgáltatás a folyamatban akkor nem tudnak mit beírni.
Elindul a jármű Spanyolországból azután csak az érkezést könyvelik, mert nem történik addig más, gördül az országúton.

(#19978) bl4ze válasza V/ (#19977) üzenetére


bl4ze
veterán

Értem, oK. Várok. Eddig épp fordítva volt: saját tracking mindig több, pontosabb volt mint BG oldalán...

.:. bl4ze .:.

(#19979) keram2009 válasza bl4ze (#19978) üzenetére


keram2009
tag

Múlt hét előtt pénteken rendeltem CZ raktárról amit aznap feladtak. Az express one szállította ki, DE a 24 jegyű tracking number még egy kínai úgynevezett JCEX is jegyezte (parcelapp-ban követhető volt). A JCEX kína oldali bejegyzésket tartalmazott Shenzenből. Majd 1 nappal kézbesítés előtt ha jól emlékszem múlt hét szerdán az express one oldalán lehetett tovább követni. Amikor átvettem a csomagot a labelen pedig szerepelt hogy origin: Shenzen. Szóval azt merném tippelni az a két Blitzwolf eszköz Cseh raktár közelében sem volt. Ettől függetlenül időben megjött 4 nap alatt ahogy ígérték.

Ma CN raktárról rendeltem 40 dollár értékben. A csomagküldő már írt emailt, hogy majd ők kézbesítik. Már elképzelésem sincs honnan fog jönni és mennyi idő alatt. Mindenesetre nem sürgős, majd érkezik.

(#19980) bl4ze válasza keram2009 (#19979) üzenetére


bl4ze
veterán

Nálam mai szitu, frissítés : úgy néz ki, hogy végre beért hozzánk a XBS G3 ES pakk , és talán MPL hozza majd :
27 Apr 2021 12:47 Package has been consigned at DEPO, Praha 6, Ruzyně, U Silnice.
28 Apr 2021 09:17 Package has arrived at depot Budapest, Teve utca 60.
28 Apr 2021 09:17 Package has been assigned a tracking number by an external carrier: PNZDE12902xxx.

Úgy nézem ez egy MPL csomag lesz, rendszerben még nem látszik. :U

.:. bl4ze .:.

(#19981) llaszlo


llaszlo
veterán

Banggoodon meg lehet adni külön számlázási és szállítási címet?
Ha magyarra van állítva és Ft-ban vannak az árak, akkor a számlán is Ft látszik és magyar lesz?

(#19982) V/ válasza llaszlo (#19981) üzenetére


V/
Topikgazda

Igen lehet másik cím is.
Nem kapsz igazi számlát. A szöveg az angol, a Ft saját árfolyamon számolva és többet fizetsz mintha $-on maradna. Nincsenek meg a minimum adatok amit a NAV elvár egy számlától.
De egyébként ha el akarod számoltatni a megvett dolgot akkor egy igazi számlát sem kell magyarítani és a kézhezvételi napon érvényes MNB $ árfolyammal lehet forintosítani az értéket.

[ Szerkesztve ]

(#19983) llaszlo válasza V/ (#19982) üzenetére


llaszlo
veterán

Tehát, akkor hiába kêrek számlát nem tudom elszámolni? Ha jól értem, akkor a NAVnak ez nem felel meg?
A másik címet hol lehet beállítani? Nem találtam.

[ Szerkesztve ]

(#19984) V/ válasza llaszlo (#19983) üzenetére


V/
Topikgazda

Ezt a számlát amit a rendsuerük csinál nem mert nincs sorszáma, nincs adószám feltüntetve.
De ha nem szándékozol áfát visszaigényelni akkor egyéb bizonylatként, a fizetési igazolással együtt az adott dolgot be lehet vételezni, pontosítani kéne a könyvelővel.
Belépsz és My Acccount, Settings, Address Book.
Ne felejtsd el ezt a címet a PayPal-on is felvenni, mert fizetéskor a rendszer összehasonlítja.
Lényeg az hogy fizetéskor egyezni kell a kettőnek.
BG írja is a PayPal fizetéshez NOTE: Your order will be shipped to your PayPal address. Please ensure that it is correct and complete.

[ Szerkesztve ]

(#19985) llaszlo válasza V/ (#19984) üzenetére


llaszlo
veterán

Ok. Alanyi mentes a cég, úgyhogy a könyvelővel kell egyeztetni.
köszi

[ Szerkesztve ]

(#19986) V/ válasza llaszlo (#19985) üzenetére


V/
Topikgazda

Esetleg azt is egyeztesd hogy importálhatsz-e, mert az alanyi adómentességnek van egy ilyen hátránya is.Ha cég akkor kell EORI vagy VPID azonosító és egy kicsit más a vámolása is, ha nem EU-s a szállítás.

(#19987) llaszlo válasza V/ (#19986) üzenetére


llaszlo
veterán

Akkor lehet, hogy jobban járok, hogyha magánemberként veszem.

(#19988) WiCkMaN


WiCkMaN
csendes tag

Üdv!

Elolvastam az általános infókat és néhány hozzászólást, de nem vagyok benne biztos, így
segítséget szeretnék kérni. Első rendelésem lenne Banggood-ról. [link]

A kérdésem az lenne, hogy biztosan áfa és vámmentes lesz-e a termék EU Priority Line-al?
A shipping-nél HK az egyetlen opció.

(#19989) V/ válasza WiCkMaN (#19988) üzenetére


V/
Topikgazda

Igen. Mint a képen látod azt a biztosítást hogy kifizetik a +költséget ha véletlenül lenne, azt ingyenesen biztosítják. Javaslom a kijelölt másik kettő is kifizetni.

A képernyő törési garancia az Összefoglaló 6.pont.

A fizetésnél figyelj ara ha PayPal-al fizetsz hogy a váltás a bankodon álljon, nehogy a PayPal váltással fizesd ki.

[ Szerkesztve ]

(#19990) Nwis86


Nwis86
aktív tag

Sziasztok

Valamikor 3 éve rendeltem először és utoljára banggoodról, azóta csak Ali :) Most viszont rendelnék 1 monitor állványt, van Lengyel raktárban de azon belül van 2 lehetőségem, nem értem mi a különbség a 43 Ft postaköltségen kívül, melyikkel rendeljem?

[ Szerkesztve ]

(#19991) V/ válasza Nwis86 (#19990) üzenetére


V/
Topikgazda

Válaszd az elsőt. A EU Priority Line az azért hosszabb idő mint amit írnak, azért mert van amikor Kínából, Hong Kongból küldik az EU-ba.

(#19992) Nwis86 válasza V/ (#19991) üzenetére


Nwis86
aktív tag

Kösz!

(#19993) gabro0


gabro0
őstag

Na így még nem jártam, az RL...EE követési számú csomagom Banggood Express-el Kínából nem házhoz, hanem az általam választott PickPack pontra jött :F Nem probléma, mert egyébként gyorsan, 12 naptári nap alatt megjött és nincs is messze, csak mégis meglepetés.

(#19994) bl4ze válasza gabro0 (#19993) üzenetére


bl4ze
veterán

Nekem eddig minden RLxxxxxxxEN BG Express futárral jött, Sprinter hozta. (szerencsére)

.:. bl4ze .:.

(#19995) V/ válasza gabro0 (#19993) üzenetére


V/
Topikgazda

Ezeket így kézbesítik, ha nincs közelben PPP akkor címre is vihetik.

(#19996) Elk_hound válasza gabro0 (#19993) üzenetére


Elk_hound
tag

Hasonlóan nyúltam a szívemhez amikor egy számomra ismeretlen cseh szállítóra mutatott a tracking és egy videotéka :Y volt a szállítás címe (az általam megadott helyett), a magyar partner meg így egyszerűen a "csomagküldő.hu".
Zabszem azért akadt mielőtt benyitottam. Mit mondok a tékásnak ha tényleg lyukra futok; bocs egy kínai csomagot keresek, nem jött véletlenül ide?
De ott volt, meg bent már látszott hogy tényleg csomagpont is a hely...

(#19997) keram2009 válasza V/ (#19995) üzenetére


keram2009
tag

Békés Megyébe a Fáma Futár fogja címre kiszállítani mivel a közelben nincs átvevő pont.

(#19998) zsola400 válasza WiCkMaN (#19988) üzenetére


zsola400
aktív tag

Pont ugyanezt rendeltem HK/EU Priority line-al, mindenféle tréfa mentes, rendeléstől 18 nap alatt jött meg.

(#19999) aleister


aleister
veterán

Sziasztok!

Az összefoglalóban kerestem a csoportos rendelésről. Hogyan megy ez egész pontosan?
Telefonos applikációval rendeltünk volna egy kültéri kamerát így, és a Paypal egy ismeretlen user loginját dobja be. Kifizethetem a sajátommal, vagy mi ilyenkor a rendelés menete?

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#20000) vacs


vacs
veterán

Sziasztok.

Szeretnék jelszót cserélni, de pc böngészőben egyszerűen nem találom a lehetőséget, az Account Settings-nél nincs ilyen opció, merre keressem? :F

(^)(>.<)(^)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.