Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:15

LOGOUT.hu

Banggood tapasztalatok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19551) bl4ze válasza peestike (#19550) üzenetére


bl4ze
veterán

Nekem volt most 2-3 szintén Banggood Express és nagyon jó időket futott a LU post-tal.
Ez az EE viszont igencsak lassúnak tűnik :(

.:. bl4ze .:.

(#19552) juliabrilke válasza peestike (#19550) üzenetére


juliabrilke
addikt

Pont most akartam kérdezni erről. :D

Jött egy email és SMS, hogy csomagom érkezett valami tök ismeretlen helyi boltba és ott tudom átvenni.
Első körben simán blokkoltam és ment a spam blokkolás is, de már a Banggood is ezt írja státusznak.

Fura, hogy kiszállítás helyett ledobják egy random boltban.

(#19553) Zoli-bácsi


Zoli-bácsi
senior tag

Sziasztok,

van valamilyen lehetőség hirtelen sok ponthoz jutni most a Banggood-on?

(#19554) JóGéza válasza Zoli-bácsi (#19553) üzenetére


JóGéza
aktív tag

Van lehetőség beváltani valamire?

(#19555) V/ válasza juliabrilke (#19552) üzenetére


V/
Topikgazda

Már írtuk hogy a cseh raktáras dolgokat a Covid lezárások miatt a csomagküldö.hu céggel oldják meg, rugalmasabb mint nem működő posta vagy futár, persze kellemetlen hogy átvételi pontra kell menni, de mindig azt mondom inkább ez leygen a legnagyobb probléma, mint Feucht-ban a csomag eltűnése.

(#19556) Zoli-bácsi válasza JóGéza (#19554) üzenetére


Zoli-bácsi
senior tag

Igen, vásárlásnál átváltja $-ra és levonja.

(#19557) juliabrilke válasza V/ (#19555) üzenetére


juliabrilke
addikt

Igen, ez érdekes volt, hogy eredetileg a csomag Kínából jött, most meg úgy néz ki, mintha Csehországból küldték volna.
A boltot/átvételi pontot mondjuk még nem találtam meg, valami kis zug ABC lehet kb. :D
A legszebb meg, hogy 17:00-ig van nyitva.

[ Szerkesztve ]

(#19558) Ciccuka válasza JóGéza (#19554) üzenetére


Ciccuka
veterán

Tojás

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#19559) kp78


kp78
addikt

Ha Angliából rendelek egy 9000.- Ft-os terméket, akkor arra az összefoglaló alapján jól gondolom, hogy ÁFA-t kell fizetni? :U

(#19560) sambenez válasza kp78 (#19559) üzenetére


sambenez
addikt

Nem jól gondolod. Olvasd tovább az összefoglalót.

(#19561) kp78 válasza sambenez (#19560) üzenetére


kp78
addikt

Azt hiszem megvan :R
Ezek szerint nincs rá extra költség :)

(#19562) Trebron09


Trebron09
őstag

Sziasztok!

Vettem pár dolgot az oldalról de én az árakat az oldalon állítottam át forintra és azokat fizettem ki paypallal (nem kért átváltást), akkor most így rosszabbul jártam hogy nem hagytam dollárba, többet fizettem vagy mindegy?

- Kreatív módon kell áramvonalasítani a stagnáló koncepciót! -

(#19563) V/ válasza Trebron09 (#19562) üzenetére


V/
Topikgazda

Attól függ hogy melyik bank melyik kártyája, de legtöbb esetben a BG-nek rosszabb az árfolyama, de van amelyik banknál meg nem.
A mostani BG árfolyam 1 $ 300,11 Ft, kártyaelszámolási árfolyam OTP 298,93 Ft, Erste Visa kártya 297,21 Ft

[ Szerkesztve ]

(#19564) Trebron09 válasza V/ (#19563) üzenetére


Trebron09
őstag

K&H-s vagyok, maestro, értem szóval legalább vásárlás előtt érdemes visszaállítani.

[ Szerkesztve ]

- Kreatív módon kell áramvonalasítani a stagnáló koncepciót! -

(#19565) Yamaha R1


Yamaha R1
tag

Sziasztok!

VISA kártyás vásárlás esetén többet kell fizetni ugyanazért a termékért, mint ha Paypal-on keresztül menne a dolog?
Van bármi hátránya a közvetlen VISA kártyás fizetésnek? (Azon kívül, hogy Paypal fizetés esetén könnyebb visszaszerezni a pénzt egy eltűnt csomag esetén). Ez mennyire probléma egyébként? Ha VISA-val fizetek, és eltűnik a csomagom, akkor esélytelen visszaszereznem a pénzt?

[ Szerkesztve ]

(#19566) V/ válasza Yamaha R1 (#19565) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem lesz + vásárlói védelmed, mert néha a BG vásárló védelme az elég nehézkes és ha valamiért vissza kell küldeni akkor nem téríti meg a költséget teljes mértékben (vagy egyáltalán nem) a BG, a PayPal 9300 Ft-ig kifizeti.
Szóval ha nincs PayPal fiókod akkor fizethetsz kártyával, nem kell PayPal, lesz vásárlói védelmed is és visszakapod a pénzed, egyedül a a probléma rendezés nehézkes, lassú.

[ Szerkesztve ]

(#19567) solti válasza Yamaha R1 (#19565) üzenetére


solti
senior tag

Paypallal fizetni ad egy extra védelmet, általában többet mintha csak VPOSon fizetnél. De azért vannak más fizetési platformok amik szintén tudják ezt, pl Alipay.
Az, hogy olcsóbb-e, sok mindentől függ. Pl milyen pénzben fizetsz, ki vált (kereskedő, paypal vagy a bankod (akár 2x is).
Szóval erre nincs egyértelmű igen/nem. Amire a PayPal meg Alipay es társai jók, hogy nem közvetlenül egy általad ismeretlen helyen adod meg a kártyaadataidat.. Az esetleges problémák könnyebb és gyorsabb intézése csak hab a tortán.

(#19568) Yamaha R1


Yamaha R1
tag

Így már minden világos. Inkább nem vállalok felesleges kockázatot, maradok a Paypal fizetés mellett. Köszönöm a segítséget mindkettőtöknek!

[ Szerkesztve ]

(#19569) bl4ze


bl4ze
veterán

Rettenet f+s ez az új BG Express EE posta :(
25 Jan 2021 01:52 Parcel info received China - 12 napja meg sem moccan
26 Jan 2021 10:51 Parcel info received China -11 napja meg sem moccan

RLxxxxxxxxEE - eddig nulla tracking, nem látható bármi történne vele :o :O

.:. bl4ze .:.

(#19570) Ciccuka


Ciccuka
veterán

BGpay-el vigyázzatok
akartam venni valamit kuponnal, de payment failed hibát adott és lenyelte a kupont is :(

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#19571) pyxystyx


pyxystyx
tag

Sziasztok!
Ma vettem a Bangoodról egy Baseus töltőt, nemrég kaptam a csomagküldőtől egy emailt, hogy az "általam" megadott címre csomagom fog érkezni. A poén, hogy ez tőlem 20 km- re van.
Eddig mindig a Banggoodon megadott címemre kézbesítettek mindent, pedig jópár dolgot rendeltem már.
Lehet ezzel valamit kezdeni, vagy majd valahogy érte megyek?
Viszont ha a jövőben ez így lesz, hanyagolni fogom őket az biztos!
Szerk.: Most olvastam vissza, látom másnál is van ilyen probléma. Csak ezt a töltőt nem Cseh raktárból vettem, hanem Kínából. Vagy arra sincs már mit adni, melyik raktárat írják a kütyü mellé?

[ Szerkesztve ]

(#19572) V/ válasza pyxystyx (#19571) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem volt még ilyen eset hogy kínai raktáras a csomagküldös rendszerben kézbesíttették volna, általában posta kézbesítette. Milyen szállítást választottál egyébként?
Ha 20 km-re van az átvételi hely akkor egyeztess a céggel, de előtte nézd meg van-e közelebb átvételi pont, egyébként címre is kiviszik.
Telefon: +36 1 400 88 06
Nyitvatartási idő: Hé – Pé: 08:00 – 18:00

[ Szerkesztve ]

(#19573) JóGéza válasza pyxystyx (#19571) üzenetére


JóGéza
aktív tag

Nem Banggood, hanem Aliexpress. Többször volt az utóbbi hónapokban, hogy Eu raktárból rendeltem, de Kínából jött. Mivel az előrejelzett szállítási időn belül volt, ezért nem foglalkoztam vele (40$ alatti termékek).

(#19574) zappafan válasza V/ (#19572) üzenetére


zappafan
csendes tag

Nekem volt. Dec. 23.-án rendeltem, Bangood Express volt a szállítás. 01.05.-én ért Prágába és 01. 07.-én házhoz hozta a DPD. A csomagküldőtől kaptam én is emailt és a Packeta oldalán lehetett követni.

(#19575) V/ válasza zappafan (#19574) üzenetére


V/
Topikgazda

Neked sem volt, mert ezt írtam: Nem volt még ilyen eset hogy kínai raktáras a csomagküldös rendszerben kézbesítették A cseh raktár az nem Kínában van, neked Prágából jött hivatalosan.
Később a tiedre is hivatkoztam amikor azt írtam: egyébként címre is kiviszik.

[ Szerkesztve ]

(#19576) zappafan válasza V/ (#19575) üzenetére


zappafan
csendes tag

Amikor rendeltem és most sincs más csak CN raktár: [link]
Persze attól még küldhették cseh raktárból. :)

(#19577) pyxystyx válasza V/ (#19572) üzenetére


pyxystyx
tag

Banggood express szállítás.
A CN az nem kínai raktár?
Sajnos nincs közelebbi átvételi pont, de a telefonszámot köszönöm, majd felhívom őket.

(#19578) V/ válasza pyxystyx (#19577) üzenetére


V/
Topikgazda

De az. Ezek szerint változtatták, bár legutóbb észt postás számokat adtak meg ilyenre és azt a posta kézbesítette volna. A Csomagküldö-s cégtől kaptál értesítőt?

[ Szerkesztve ]

(#19579) pyxystyx válasza V/ (#19578) üzenetére


pyxystyx
tag

Igen:
"Jó napot,
az alábbi webáruház: EWORLD LIMITED értesített bennünket, hogy az Ön rendelését, melynek száma A000362102XXXXXX, a Csomagküldõ.hu fogja Önnek feldolgozni. Jelenleg várjuk, hogy a csomag beérkezzen a webáruháztól. Amint megérkezik, kiszállítjuk az Ön által megadott címre: Debrecen, Kálvin tér 1.
Kérem várja meg az információs e-mailt és SMS üzenetet, amelyet akkor kap meg, ha a csomag már átvételre kész. Kérjük korábban az átvevõhelyet ne látogassa meg, mert a megrendelt áru még nem lesz elérhetõ."

(#19580) V/ válasza pyxystyx (#19579) üzenetére


V/
Topikgazda

Ez mikor jött? Mert attól függetlenül hogy azt írják ne érdeklődj csak vedd fel velük a kapcsolatot, hátha Debrecen helyett el tudják vinni hozzád.

(#19581) pyxystyx válasza V/ (#19580) üzenetére


pyxystyx
tag

Tegnap este, a megrendelés után fél órával kaptam ezt az emailt.
Keresek valami másik átvételi pontot ami útba esik ha mégsem hozzák ki, és telefonálok nekik.
A Banggoodtól ma ismét jött email, hogy március 3 a várható kiszállítás ideje. (Bár ez náluk nem jelent semmit.)

(#19582) bl4ze


bl4ze
veterán

Nekem most már több mint két hete meg sem mozdul-áll az "új" GB Express : EE posta :( :F
Korábban a LU (Luxemburg) nagyon gyors volt, ez egy kalap s+%r :(

.:. bl4ze .:.

(#19583) hjozef


hjozef
csendes tag

Sziasztok!
Most először rendeltem egy pár dolgot én is a Banggoodról.
Meg is jöttek a CZ, HK, CN-ből rendelt cuccok, de az ES csomagomra azt írja, hogy 02.04.-én kiszállította, order completed.
Csak én baromira nem kaptam meg a csomagomat, sem postai értesítőt stb.
Ilyenkor mi van? Hülyeséget ír a rendszer, vagy szimplán eltünt/ellopták a csomagomat?
Esetleg másnak volt hasonló élménye?

(#19584) bertokl válasza hjozef (#19583) üzenetére


bertokl
tag

A nyomkövetés szerint Érd 1. sz. postán átvehető.

(#19585) V/ válasza hjozef (#19583) üzenetére


V/
Topikgazda

Van rendes postai nyomkövetési száma, miért nem a Postánál érdeklődsz? SMS-t sem kaptál, nincs a spam sms-ek közt?

02.19.-g átvehető

Ha gondolod ezt a képet kinyomtatva igazolhatod hogy van ott csomag és adják ki, kell nekei még a név és cím.

[ Szerkesztve ]

(#19586) Trebron09


Trebron09
őstag

Rendeltem pár cuccot, két részre osztották a rendelést mert ha jól értem az egyik termék amit rendeltem csak Febr. 17-től lesz elérhető... szállításnak az EU Prio. Line-t választottam, azonban az infóknál a szállítási módnál ez van: "Shiping Fee"... WTF :F
Ez van megadva: "2679526437 via Shiping Fee". Hát ez alapján semmit nem talál egyik követési oldal sem. A másiknál oda van írva az EU Prio de erre sem talál semmit.
"1880409628 via EU Priority Line"
Tiszta káosz az egész.

[ Szerkesztve ]

- Kreatív módon kell áramvonalasítani a stagnáló koncepciót! -

(#19587) hjozef válasza V/ (#19585) üzenetére


hjozef
csendes tag

Hú de igazatok van! :R Szörnyen restellem, hogy nem néztem a trackingot, de ezembe sem jutott, mivel ismerjük egymást a postásokkal és mindig beadják valamelyik szomszédnak kisebb nagyobb csomagomat ha nem vagyok otthon. De valóban, sem SMS sem emil se értesítő nem jött.(Spamban sem)
Köszönöm a segítségeteket!

(#19588) V/ válasza Trebron09 (#19586) üzenetére


V/
Topikgazda

Mindkettőt 2679526437 és1880409628 ezt majd nálunk a Csomagküldö.hu, a cseh Paketa fogja rendezni, ha hozzájuk kerül kapsz értesítőket mivel február 3-4 ez a bejegyzés: Várjuk a csomag átvételét webáruháztól még nem is érhetett ide így az értesítő sem.

[ Szerkesztve ]

(#19589) Trebron09 válasza V/ (#19588) üzenetére


Trebron09
őstag

Így értem. Köszi! :)

- Kreatív módon kell áramvonalasítani a stagnáló koncepciót! -

(#19590) bl4ze


bl4ze
veterán

Több mint két hét után megmozdult a két EE - BG Express pakk :
09 Feb 2021 08:00 Arrived at transit hub Amsterdam, Netherlands
09 Feb 2021 07:55 Arrived at transit hub Amsterdam, Netherlands

1 nap késéssel adta fel a BG : 0125, 0126.

.:. bl4ze .:.

(#19591) pbujna


pbujna
aktív tag

Sziasztok. Első rendelésem innen, de az utolsó is. Lehetséges, hogy az oldalon nem tudok rossz értékelést írni valamiről, ami a gagyibbnál is gagyibb? Csak egy csomó pozitív kommentet olvastam róla, ezért rendeltem. Mire ideért, kiderült, hogy egy nagy kalap xar. Szólt a rendszer, hogy írjak értékelést, de végül "comment error" lett, mert 1 csillagot adtam volna. Azóta sem tudok értékelést írni róla... Én azt sem tudom, hogy a csomó európai magasztaló komment honnan érkezett. A termékhez adott csatlakozó ugyan EU-csatlakozó, de nem fér bele egyetlen aljzatba sem, mert még az is gagyi, így senki ki sem próbálhatta a terméket.

(#19592) Trebron09 válasza pbujna (#19591) üzenetére


Trebron09
őstag

Mi ez a termék?

- Kreatív módon kell áramvonalasítani a stagnáló koncepciót! -

(#19593) Ciccuka válasza pbujna (#19591) üzenetére


Ciccuka
veterán

Nekem még egy negatív értékelésemet se posztolták. :W

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#19594) pbujna válasza Trebron09 (#19592) üzenetére


pbujna
aktív tag

egy 3018 CNC router (maró). Hadakozok velük. Maga a termék egy kalap k..., de úgy adtam volna -1 pontot, hogy még be sem kapcsoltam. Most már -5 pont lenne, mert nem is működik.......

(#19595) BVEKT0R válasza pbujna (#19594) üzenetére


BVEKT0R
csendes tag

Küldenél kérlek linket, hogy melyiket kell elkerülni? Egy ideje szemezgetek velük én is.

(#19596) pbujna válasza BVEKT0R (#19595) üzenetére


pbujna
aktív tag

[link] Inkább megrendelem a cncworld.hu-ról. Igaz, hogy drágább, de van hozzá lézer is. Illetve a pontossága sem ilyen, mint ennek (azt írja a kínai leírás, hogy 0.5mm-0.08mm. Azért a 0.5mm nem igazán bíztató előjel....)

[ Szerkesztve ]

(#19597) Janos250 válasza pbujna (#19596) üzenetére


Janos250
őstag

Ott UGYANEZ duplájánál is több! 109 ezer/49 ezer. :((
Az utána következő meg 200 fölött van.
Biztos, hogy jól próbálod használni, ha el se indul?

Az amerikaiak $ milliókért fejlesztettek golyóstollat űrbéli használatra. Az oroszok ceruzát használnak. Én meg arduinot.

(#19598) pbujna válasza Janos250 (#19597) üzenetére


pbujna
aktív tag

Persze, kb 3-5 másodpercig működött az első 5 próbánál, aztán már semmi. Y-vezérlőről megy, tehát az X tengely vezérlője adta meg magát.

(#19599) Janos250 válasza pbujna (#19598) üzenetére


Janos250
őstag

Ahol negatív tapasztalatai vannak az embernek, azt valóban jobb, ha utána elkerüli.
Ha felteszed ide eladásra így hibásan, írj egy üzenetet!

Az amerikaiak $ milliókért fejlesztettek golyóstollat űrbéli használatra. Az oroszok ceruzát használnak. Én meg arduinot.

(#19600) pbujna válasza Janos250 (#19599) üzenetére


pbujna
aktív tag

Nem járnál jól vele. Első körben megpróbálom visszaküldeni.
Amit tudni róla: Az asztal vagy keresztbe áll, vagy szorul. 4 óra munkával sikerült nagy nehezen megtalálni az arany középutat. 2 bakelit lap is görbe, ennek tudható be.
A marómotor szerintem max 1000 fordulatos, többre nem bírtam rávenni, egyébként gyenge.
A PCB halott, az adapter talán 0.5A lehet, 4A-t ír, de nagyon gagyi, talán 60cm körül van a kábel, ami fix. A csatlakozója US és elég gyenge, EU adapter nem fér bele az aljzatba.
A léptetőmotor kattan egyet indulás előtt- oda-vissza úton szemmel látható eltérés van (már nem mérem le, hogy mennyi, mert visszacsomagoltam). A "csúszócsapágyak", betétek tartói 3d nyomtatással készültek, gagyik. Tehát nincs olyan alkatrész, ami megérne 100 Ft-ot. Még hobby barkácsra sem jó.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.