Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:15

LOGOUT.hu

Banggood tapasztalatok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19201) RoBos válasza V/ (#19200) üzenetére


RoBos
senior tag

Nem, arra az új rendeletre amit ha most az előbb jól olvastam vissza, h jan. 1-ről áttettek vmit júl. 1-re. És így már nem lehet(ne) kihasználni az EU Prioros vásárlásokat HK raktárból. De akkor ez még nem most lép életbe, lehet rendelni még kintről EU Priorral?

(#19202) V/ válasza RoBos (#19201) üzenetére


V/
Topikgazda

Annak nincs köze ehhez a szállítási módhoz, a 22 €-ig az áfa mentesség szűnik meg az eddig sem számított legtöbb esetben.
Lényeg az volt hogy Angliába érkezett a konténer és ott volt az EU-ba léptetés majd egy másik a szállítótól függő EU-s országba került tovább mondjuk GLS esetén Belgiumba és így ide már EU-s küldemény érkezett.
A probléma az hogy sehol nincs arról információ hogy a Brexit miatt kieső Anglia helyett hogyan fogja megoldani, van több lehetőségük, de csak a január 1 utáni rendelések fogják ezt megmutatni. Elméletben maradhat az EU Priority Line csak más útvonallal. Július 1 után már érdekesebb lesz mert azért nem csak a 22 € eltörlése fog változni, hanem a "könnyitett" behozás lehetősége is.

(#19203) spacelab


spacelab
tag

Garanciális ügyintézéssel van valakinek tapasztalata? November elején érkezett meg egy xiaomi mijia gimbal, amit azóta 5x használtam kb 10-15 percekre. Ma szerettem volna használni, de rohadt hangosan recseg, és rezegteti a telefont.

(#19204) grafikus17


grafikus17
senior tag

Sziasztok! Pár napja kezdtem el külföldi webshopokon nézegetni a Poco X3-at. 219$- 259$- ig vannak. CZ raktárból vagy Spanyolból úgy 10 ezer forinttal drágáb a HK helyett. De ugye ott nincs vám és áfa. Ne soha n rendeltem ilyen nagy összegben sehonnan, mindig csak apróságokat. A BG -omoat HK raktárból EU prioriti line.-vel csak 207$ lett az eddigi 219$ helyett. Így a végösszeg 62.420 ra jön ki. A nagy kérdés, hogy telefonoknál mennyi az esély, hogy elfogják, és utána fizetek rá. Látom van tariff insurance. De azért bármennyire is olcsónak tűnik, parázok rendesen. [kép]

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi note 7

(#19205) Ciccuka válasza grafikus17 (#19204) üzenetére


Ciccuka
veterán

Shipping Insurance minek?
Szerintem nem ér semmit.

Egyébként megéri most ez a telo.

Note 9S-el összehasonlítva

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#19206) V/ válasza grafikus17 (#19204) üzenetére


V/
Topikgazda

Kifizetik az áfá-t és a vámot ha megvámolnák, erre van a tariff inssurance, de az Eu Priority Line-nál nem szokott ilyen lenni.
Legyen csak a szállítási biztosítás, költség nélkül újra küldik vagy nem variálnak a refund-al ha elveszne. Persze lehet erőszakoskodni hogy majd a PayPal, de elsődlegesen a telefon kell, nem pénz, általában.

[ Szerkesztve ]

(#19207) Sandyaiy


Sandyaiy
friss újonc

Bangood snatch valaki? Xiaomi telefont lehet nyerni holnap lesz vége.
Join the snatch with me and get them for $0.01
https://banggood.app.link/iC3nYUlikcb

(#19208) V/ válasza Sandyaiy (#19207) üzenetére


V/
Topikgazda

Ez téma itt megy teljes gőzzel. Távol-keleti webshopok OFF topikja (játékok, kuponok, stb.)
Ott hamarabb meglesz a létszám.

(#19209) =Mentor=


=Mentor=
őstag

Először rendeltem Bangoodról de most csalódott vagyok. Napra pontosan két hete egy Xiaomi szappanadagolót direkt cseh raktárról, mert az szerepelt hogy egy héten belül ideér és sehol semmi... Karácsonyi ajándék lett volna, a bangood oldalán az utolsó bejegyzés az hogy Dec 5. shipped. Értem én, hogy ilyenkor növekszik a szállítási idő, de ennyi idő alatt ide kellett volna érnie. Követési szám nincsen, ami szintén nevetséges. Ráadásul mivel első rendelésem, választhattam ingyen egy ajándékot, ami már megjött pedig azt elvileg Kínából küldték. :U

(#19210) grafikus17 válasza V/ (#19206) üzenetére


grafikus17
senior tag

Köszönöm a választ. Megrendeltem.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi note 7

(#19211) felhasználóx válasza =Mentor= (#19209) üzenetére


felhasználóx
tag

Én is dec.5 től várok egy cuccot a CZ raktárból.......sehol semmi..... :((

(#19212) spacelab válasza =Mentor= (#19209) üzenetére


spacelab
tag

CZ raktárból rendeltem én is. Az enyémmel sem sietnek. A GLS azt írja, hogy “Csomagadatok bekerültek a GLS IT rendszerébe; a csomagot még nem adták át a GLS részére.”

(#19213) felhasználóx


felhasználóx
tag

Végigolvasva pár oldalt, vegyesek a tapasztalatok......érdemes reklamálni vagy tovább türelemmel várni?

[ Szerkesztve ]

(#19214) V/ válasza felhasználóx (#19213) üzenetére


V/
Topikgazda

Útban van ide, de itt is nézd meg.
A psoat oldala a hétvégén nem igazán frissül.

[ Szerkesztve ]

(#19215) felhasználóx válasza V/ (#19214) üzenetére


felhasználóx
tag

Köszi, igen itt már néztem. Egyenlőre itt sincs több infó, de akkor várok :K

(#19216) Arween válasza spacelab (#19212) üzenetére


Arween
senior tag

Nálam is ugyan ez van,tesómmal egy napon Dec. 11-èn rendeltünk egy edifier X3 fülest, csak Ő AliExpressről rendelt én meg bangood-ról. Aliról ma megjött a cucc ugyan úgy cz raktár...😡😡😡

(#19217) V/ válasza Arween (#19216) üzenetére


V/
Topikgazda

Hogyan deríthető ki hogy ugyanaz a raktár hiszen a Banggood és egy AliExpress eladó nem igazán szokott azonos lenni. Minek a Banggood-nak AliExpress regisztráció?
Szerintem nem azonos attól függetlenül hogy Csehországban van mindkettő, én még a települést is másnak gondolom.

(#19218) spacelab válasza V/ (#19217) üzenetére


spacelab
tag

Nem azt írta, hogy ugyanaz a raktár. Hanem hogy ugyanúgy cz raktár mindkettő.

(#19219) V/ válasza spacelab (#19218) üzenetére


V/
Topikgazda

Én értem, de nem lehet összehasonlítani, mivel nem ismert az ottani pontos hely. Tavasszal a BG raktárának városa full karanténban volt, más cégé meg nem.

(#19220) Arween válasza V/ (#19219) üzenetére


Arween
senior tag

Ezzel azt akartam mondani hogy sajnos a bangood-ról nem nagyon érdemes rendelni.Az utóbbi időben sok a negatív tapasztalatom.Ès mint érdekességet írtam csak hogy egy napon rendeltünk,ugyan úgy cz raktárból ,míg az én csomagom még el se indult ,addig az alis rendelés ide ért a meghirdetett időben. :U

[ Szerkesztve ]

(#19221) V/ válasza Arween (#19220) üzenetére


V/
Topikgazda

Értem, sajnos tényleg előfordul hogy ez a cseh raktár egyáltalán nem úgy működik mint ahogy kellene, de jött már nekem Alis cseh rendelés Kínából. Én eleve kihagyom BG cseh rendelést, mint utaltam rá tavasszal pont egy jó vétel ugrott mert nem tudták elküldeni.

(#19222) -szabi-


-szabi-
őstag

Hi
Ma ezt kaptam BG-től panaszomra:
"In this case, to resolve this issue, would you accept to receive a refund 9 as compensation?"
Most 9$ akarnak visszatéríteni vagy "refund 9" az valami visszatérítési kód és keressem meg mit jelent?
üdv
szabi

(#19223) imis


imis
senior tag

A cseh vagy a spanyol raktár jobb? Spanyolt még nem próbáltam, de a cseh már kétszer megszivatott. Egyik 1 hónap alatt jött meg, a másikra 3 hét "csomagolás" után szóltak, hogy nincs raktáron.

(#19224) V/ válasza imis (#19223) üzenetére


V/
Topikgazda

Szerintem ahol már 2* volt gondod azt ki kellene hagyni.

(#19225) V/ válasza -szabi- (#19222) üzenetére


V/
Topikgazda

Mi volt a panaszod?

(#19226) Arween válasza V/ (#19221) üzenetére


Arween
senior tag

Egyébként erre mennyi idő múlva kérhetek visszaterítèst?Lehet megrendelem inkább az ali oldalán meg 1x.

(#19227) V/ válasza Arween (#19226) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha nem adták fel akkor kérheted a vásárlás törlést, ha feladták akkor meg a várható kézbesítés (expected delivery time) dátuma után, ha addig nem érkezik meg.

(#19228) -szabi- válasza V/ (#19225) üzenetére


-szabi-
őstag

Vettem egy hátizsákot, de a vállpántra nem jó.

(#19229) V/ válasza -szabi- (#19228) üzenetére


V/
Topikgazda

Akkor azért a hibáért adnának 9 $ visszatérítést

(#19230) -szabi- válasza V/ (#19229) üzenetére


-szabi-
őstag

Rendben, a válaszlevelet erre mutatva egyértelműen fogalmazom majd.
Ami még érdekes nem a BG felületén kommunikálnak hanem email jött.
Köszi.

(#19231) kenand


kenand
veterán

EU Standard Shipping milyen szolgáltatás? Ki hozza? CZ raktár, sajna tracking sincs, egy csomagom elkeveredett.....azt írta 4-6 nap, de egy hónapja nem jött meg.

[ Szerkesztve ]

(#19232) V/ válasza kenand (#19231) üzenetére


V/
Topikgazda

GLS vagy Posta

(#19233) kenand válasza V/ (#19232) üzenetére


kenand
veterán

Akkor inkább posta lehet, GLS-hez lett volna track...volt rá biztosítás, reklamáltam, de nem gondoltam volna, hogy egy EU-s eltűnik...

(#19234) imis válasza kenand (#19233) üzenetére


imis
senior tag

Nekem az egyik cseh raktáros cucc 1 hónap után jött meg. A másikat 2 hétig csomagolták a track szerint mire sajnálattal közölték, hogy elfogyott. Kértem spanyol szállítást, csak úgy megy, hogy lemondom és újra rendelem. Megrendeltem, de közben kiderült, hogy igaz nem írták de a router csak kínai nyelvet tudja. Gyorsan lemondtam, így most kettő árát várom vissza, de többet banggoodtól nem rendelek. Megrendeltem az aliról tegnap kb ezressel olcsóbban és még a jövő hétre ígérik a szállítást. A banggood nagyon lefele megy minőségben és megbízhatóságban is.

(#19235) kenand válasza imis (#19234) üzenetére


kenand
veterán

EU, raktár és a gyors szállítás miatt választottam, nem jött be nekem sem...

(#19236) csuzda


csuzda
aktív tag

Sziasztok! Kaptam egy letolást a postástól, hogy igazán vehetnénk már egy csengőt. Nem akartam másfél hónapig hallgatni, így rendeltem egyet a cseh raktárból november 25.-én. Aznap feladták és azóta nincs hír róla... A várható kiszállítási dátum december hetedike volt. Természetesen követést nem kaptam hozzá.

Meddig várhatok biztonságban? Vagy indítsak egy refundot? Fizettem összesen 4000-et, amiből 74 forint a shipping insurance. Ha fizettem biztosítást, akkor másképp fognak hozzám állni?

Válaszokat előre is köszönöm! :)

(#19237) spacelab válasza csuzda (#19236) üzenetére


spacelab
tag

Ez a cseh raktár egy vicc. Napi szinten beszélek a supporttal, ők állítják, hogy elküldték a csomagot. Ilyenkor küldök nekik egy linket a trackinggel, amin látható, hogy fel sem adták. És ilyenkor jön a mentegetőzés, hogy adjak még nekik 24 órát, biztosan csak lassan frissül a tracking info, ők már tuti kiküldték, holnapra meg kell hogy kapjam, stb. Van most egy 160€-s rendelésem náluk, de minden bizonnyal ez az utolsó amit tőlük rendeltem.

(#19238) V/ válasza spacelab (#19237) üzenetére


V/
Topikgazda

Én csak azt tudom írni, hogy a cseh raktár felejtős, főleg hogy megint szigorú korlátozások vannak azona részen.

(#19239) spacelab válasza V/ (#19238) üzenetére


spacelab
tag

Jelenleg ott tartok, hogy a support már nem hajlandó velem beszélni, várjak X napot és utána kérhetek refundot.

(#19240) ecaddsell


ecaddsell
aktív tag

Miután több levelet kaptam a info@csomagkuldo.hu-tól, hogy muj-eshop.cz-webshoptól a rendelésem ők fogják szállítani és mivel semmit sem rendeltem ettől a webshoptól elkezdtem keresni honnan származik ez a csomagom.
Igy jutottam el a Bangoodhoz.
Egy levélkategóriás cucc, bőven vám/ÁFA fizetés határon belül. Postás simán kihozta volna, ha úgy adják fel, így pedig csomagpontra kell menni majd, ha megérkezik mert most még kb. sehol sem tart.
A parcelsapp ismeri, de más semmi. Több részletet írtam még a külföldi rendeléses topikba, mert kezdetben ott kezdtem el kérdezősködni.
Ha valaki ilyet kap figyeljen rá, ha meg van aki többet tud erről ne tartsa magába.

(#19241) kenand válasza spacelab (#19239) üzenetére


kenand
veterán

Azt hiszem nálam is refund lesz...

(#19242) V/ válasza ecaddsell (#19240) üzenetére


V/
Topikgazda

Mi a kérdésed a csomagküldővel kapcsolatban, ügyfelük vagyok. Az adott országból több szállítóval jöhet a csomag, ezért nem mindenhol "követhető" de az oldalukon a a csomag azonosítóval lehet követni így mindegy hogy Posta, GLS, DPD, DHL, aa csomagküldős saját vagy akárki a szállítója, van házhoz szállítás is és van átvételi pontos, ha az átvételi ponton bevételezik akkor kapsz értesítést hogy hol vedd át és egy jelszó az azonosításhoz.

(#19243) fape válasza spacelab (#19239) üzenetére


fape
senior tag

Emailt kell írni lehetőleg több BG-s címre. Onnan szoktak is válaszolni. Néha eltérő címről eltérő választ kapsz, de akkor azt kell tovább vinni ami neked jobban teszik :D

[ Szerkesztve ]

Nem ezeket a drónokat keresik!

(#19244) spacelab válasza fape (#19243) üzenetére


spacelab
tag

Köszi, megtörtént. Meglátjuk mit mondanak.

(#19245) Vebber


Vebber
tag

Kedves Fórumozók!
Elolvasva az összefoglalót, nem teljesen világos, innen rendelt termék vám és áfa mentes? HK store, de EU priority a szállítás. Köszönöm.

(#19246) V/ válasza Vebber (#19245) üzenetére


V/
Topikgazda

Vám 0% szokott lenni a telefonokra, de ez alatta van a 150 €-nak így ezen akkor sem lenne. Az áfa jöhetne szóba, de a EU Priority Line szállítás azt jelenti hogy EU-n belülről érkezik Magyarországra, annak ellenére hogy Hong Kongból küldik.
Ha ne talán tán valamilyen csoda folyamán még is kellene fizetni áfát, van az ingyenes tariff insurance biztosítás, ami azt jelenti hogy 108 $ értékig kifizetik a vám-áfa dolgot, ami bőven elég mert csak 59,4 $, 33 % menne rá.
If you are charged import duties on an item covered by tariff insurance, contact us for reimbursement of up to 60% of the value of the item.
Szóval ez annyi lenne US$190.58 a végén. Mobil app-ban esetleg még ennél is kevesebb.

[ Szerkesztve ]

(#19247) Vebber válasza V/ (#19246) üzenetére


Vebber
tag

Köszönöm, és a gyors választ külön is.

(#19248) Arween


Arween
senior tag

Sajnos az én rendelésem se akar megékezni ,illetve bg-levelezéssel se vagyok beljebb természetesen minden levélben az van várjak 1-2-3 napot egyeztetnek az eladóval :( Szerintetek ez valóban feladásra kerülhetett ? A csomagkövetők karácsony miatt nem mutatnak semmit,de bg oldalon azt látom hogy szálított státuszba került a felső információs sáv alapján 23-án :F

(#19249) V/ válasza Arween (#19248) üzenetére


V/
Topikgazda

Nincs ezzel gond, január 22-ig várható a megérkezés és majd a GLS oldalán kövesd, ennek majd meg kell érkeznie Kínából a belga központjukba és onnantól már napra kész információkat látsz, de ezt elméletben mutatnia kell a a nyomkövetődnek ez itt mutatja, most egy konténerben szállíthatják, nem egyedileg ezért van csak ennyi. Persze erre a 3 napra lehet hogy leálltak.
Nem gond hogy a képen ott vannak a személyes adataid?

[ Szerkesztve ]

(#19250) Arween válasza V/ (#19249) üzenetére


Arween
senior tag

Kínából??Ez az a cucc amit elvileg CZ raktárból rendeltem 5-6 munkanapos szállítással :F
annyira nem jó, de így jár az aki mobilon későn ír hsz-t és nem figyel. :((

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.