Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#37651) DrKing


DrKing
csendes tag

UP nekem! :D

Már régóta tervezem egy otthoni "szerver" készítését, amivel tudom rendszerezni a fájljaimat, és nem utolsó sorban torrentezni is tudok rajta.
A lényegre térve, itthon két konfigurációm van amit 0 Ft ráköltéssel össze tudnék hozni:
1. alaplap: Gigabyte GA-7N400E CPU: AMD Athlon XP 1250+
RAM: 1GB
2. alaplap: INTEL D865GLC CPU: Pentium 4 2,4GHz Socket 478
RAM: 1GB
Véleményetek szerint, melyik lenne a megfelelőbb ilyen célra (fogyasztás, sebesség, stabilitás stb. )? Kérlek az előnyeit és a hátrányait is foglaljátok össze a két konfigurációnak.
Köszönöm. :DD

"Az aerodinamika azoknak való, akik nem tudnak motort építeni." Enzo Anselmo Ferrari

(#37652) #65675776 válasza DrKing (#37651) üzenetére


#65675776
törölt tag

Azért nem kell 3-4 óránként feltenni a kérdést.

"AMD Athlon XP 1250+" - Ilyen proci nem létezik.

Egyébként ha csak ennyire akarod használni, akkor lényegében mindegy, amelyik kevesebbet fogyaszt, azt érdemes választani (gondolom 24/7-ben menne).

(#37653) nrgxxx


nrgxxx
tag

Sziasztok,

Miért van az, hogy a BSplayer-en nézett filmek nagyon-nagyon halkak a mediaplayerhez képest? Mit kell beállítani hogy alapértelmezetten is úgy szóljon mint mondjuk a Wmp?

köszi

Minden embernek meg kell tanulni, hogy hogyan kell élni.... csak kár hogy pont egy élet kell hozzá.

(#37654) Regirck válasza DrKing (#37651) üzenetére


Regirck
senior tag

Athlon XP 2000+ @ 1250 MHz gondolom ez lenne az a processzor.

Mondjuk mind1 is mert én Intelre szavazok.

(ha tud motort építeni akkor nem kell aero, de mivan ha tud motort építeni és még aero-s is :F )

(#37655) kornyiktamas


kornyiktamas
aktív tag

Hali
asus p5vd2-mx alaplap kezelni tudná ezt a ramot:
1GB DDR2/800Mhz
köszi.

(#37656) kenwood3 válasza kornyiktamas (#37655) üzenetére


kenwood3
őstag

Jó lenne tudni milyen a ram pontosan de itt meg tudod nézni mit támogat biztosan [link].
(#37657) Kleroo HyperCam esetleg ?

[ Szerkesztve ]

Mi az az ekezet dragasag??

(#37657) Kleroo


Kleroo
veterán

Nem találtam jobb helyet a kérdésnek:
Mivel lehet videót lopni a desktopról?
Google mapsről kéne lementenem egy bizonyos képsort.(mindig ránagyítva egy újabb objektumra,mint a menő amcsi filmekben)
Adobe captivate-et próbáltam befogni erre is,de nem az igazi.Bár talán megoldható. Nincs valami jobb szoftver amit szépen be lehet konfigurálni az "ügyre"?

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#37658) henny válasza #65675776 (#37646) üzenetére


henny
csendes tag

memtestet végig futattam és nem volt hiba

"A fényképezőgép a munkaeszközöm. Általa adok értelmet mindannak, ami körülvesz." /André Kertész/ | "A képek ott vannak, csak meg kell őket örökíteni." /Robert Capa/

(#37659) henny válasza DJ WOKKY (#37645) üzenetére


henny
csendes tag

esetleg van vmi eldugodt hely amit meg kéne néznem, h nem e rakott fel az ATI vmi illesztő progit vagy drivert ? mert én se a telepített programoknál se a mappák között a program files-ban nem találam ATI- dolgokat.

"A fényképezőgép a munkaeszközöm. Általa adok értelmet mindannak, ami körülvesz." /André Kertész/ | "A képek ott vannak, csak meg kell őket örökíteni." /Robert Capa/

(#37660) henny válasza #65675776 (#37646) üzenetére


henny
csendes tag

és még processzor tesztet is futtattam és az se talált hibát

"A fényképezőgép a munkaeszközöm. Általa adok értelmet mindannak, ami körülvesz." /André Kertész/ | "A képek ott vannak, csak meg kell őket örökíteni." /Robert Capa/

(#37661) balikabo


balikabo
tag

Hali sziasztok! Kérdésem az volna hogy mia jobb 6 GB ram 800 MHZ-n vagy 4GB 1066-on?

(#37662) fatal` válasza balikabo (#37661) üzenetére


fatal`
titán

Szerintem 6GB @ 800.

(#37663) #65675776 válasza balikabo (#37661) üzenetére


#65675776
törölt tag

A RAM-ok sebessége a gép valós teljesítményét szinte kimutathatatlan mértékben befolyásolja. Inkább legyen sok, de lassú.

(#37664) balikabo válasza #65675776 (#37663) üzenetére


balikabo
tag

Thx, már csak arra kellene rájönnöm hogy ha a 2x2 GB corsairt teszem be siman akkor viszi az 1066 mhz-t, ha a 4x1 GB kinmaxot akkor is viszi az 1066 Mhz-t viszont 2x2GB corsair+2x1 GB kingmaxnál miért csak 800 on megy stabilan?

(#37665) djculture válasza balikabo (#37664) üzenetére


djculture
félisten

cpu limitáció 1 dimm /channel

(#37666) #65675776 válasza balikabo (#37664) üzenetére


#65675776
törölt tag

Időzítések, feszültségek azonosak a két párnál?

djculture: Ezt hol hallottad?

[ Szerkesztve ]

(#37667) balikabo válasza #65675776 (#37666) üzenetére


balikabo
tag

na várjatok ezek nekem már magasak:D hogy tudom ezeket megnézni?

(#37668) csebi1


csebi1
csendes tag

sziasztok lenne egy nagy problémám szeretnék venni 2*2gb ramot és sok mindent olvastam a neten az alaplapomról MSI MS-7301 (Packard Bell OEM)
az a kérdésem hogy támogatni fogja a ramot vagy ne is próbálkozzak ha lehet privibe írjatok VÁLASZOKAT ELŐRE IS KÖSZÖNÖM

[ Szerkesztve ]

(#37669) Synthwave válasza Regirck (#37654) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

XP 2000+ -nak 1667 MHz a default órajele. Amúgy nagyon jó kis proci az. Szeressük a SocketA-t. :B

Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

(#37670) Regirck válasza Synthwave (#37669) üzenetére


Regirck
senior tag

http://products.amd.com/(S(4f0iqv55yhmrk12b2qokn045))/pages/DesktopCPUDetail.aspx?id=135&f1=&f2=&f3=&f4=&f5=&f6=&f7=&f8=&f9=&f10=&f11=&f12=

AMD-ben nem vagyok annyira otthon. Google-oztam...

(#37671) #65675776 válasza Synthwave (#37669) üzenetére


#65675776
törölt tag

Az Athlon XP-k órajele egyébként is 1333MHz-ről indult. Legalábbis asztali vonalon.

Viszont most már jó lenne tudni milyen proci is az valójában. Mert ilyen órajelű asztali Athlon nem volt semmilyen maggal.

Regirck: AM2 procit nehéz lesz s462-es lapba rakni... Bár megoldható, csak akarni kell.

[ Szerkesztve ]

(#37672) dajani


dajani
tag

Sziasztok.

Gridbe mit kell beállítani, hogy ne legyen beragadva a gáz?
Logitech Momo Racing kormánynál.

(#37673) fatal` válasza dajani (#37672) üzenetére


fatal`
titán

Combined pedalst vedd ki a logitech profilerben és configold újra a kiosztást utána a játékban.

(#37674) djculture válasza #65675776 (#37666) üzenetére


djculture
félisten

a giga oldalán a memória supportba pdf filébe levan irva az 1066 os supportált memóknál..Gondolom a GA-MA790X-UD4 lap van neki,ha már kiirta.

[ Szerkesztve ]

(#37675) TAKÍÍ


TAKÍÍ
tag

Na Kazetta (analog hang) digitalizálásáról van szó.

Hangkártya: Audigy 4 (jo félé annó ilyet csinááltam már vele és erre acélra nekem megfelelt)
Gép: régi AMD 2600 Barton Xp vel

Na a baj az hogy nincs két kazettás deckem hozzá, hanem egy Hifi van csak AUX kimentettel.( régen egy decket rákötöttem a Line in re és a többi helyre pedig egy 5.1-es hangfalat. a gond az hogy a deck tönkrement :( )

Jelenleg:Hangkártya gépben feltelepítve minden progi minden driver.
1) A hifi aux kábelét ha a (zöldbe)a két front csatlakozóba dugom akkor van hang ez oks.
2) a Kábelt rádugom line inre és semmi.........néma, teljesen mármint a felvett anyag.....
pedig mindent megnéztem........ mixer........speaker beálítások......

3) Na szerintem valamelyik kábelt rossz helyre dugom csak nem tom hova kéne ........rég csináltam már ilyet.....mi lehet a gond....??

(#37676) Compaku


Compaku
tag

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem hogy az alább konfignak elég lenne-e egy 450W Chieftec táp.

alaplap: Gigabyte GA-870A-UD3 alaplap
RAM: KINGSTON 6144MB HyperXXMPT1DDR31600MHz
CPU: AMD Phenom II X4 955 BE
VGA: SAPPHIRE HD 6790 1GB GDDR5 PCIE
HDD: SAMSUNG 1TB F3 7200rpm 32MB SATA2
HÁZ: THERMALTAKE VM600M1W2Z Dokker BlacX
ODD: NEC AD-7261S-0B Fekete

PÜ-re illik válaszolni!

(#37677) Jofi81 válasza Compaku (#37676) üzenetére


Jofi81
őstag

Igen, elég lenne.

(#37678) szkury


szkury
tag

Air Live MU-7000
Olyan iránt érdeklődnék, hogy van egy ilyen médialejátszóm. Raktam bele egy 60 Gb-os wincsit, előtte megformáztam fat32-re (1 partició). Pc-vel usb-n keresztül tudok másolni rá, viszont amikor összekötöm a TV-vel, azt írja ki, hogy nem talál fájlokat. Raktam rá mp3-t, avi-t is külön zene ill. film könyvtárba.
Mi lehet a gond? :W
Ha vkinek van ilyen, és tudna segíteni! :R

Az élet egy olyan dolog amiből élve nem tudsz kikerülni! Mindenkinek van egy málna!

(#37679) Compaku válasza Jofi81 (#37677) üzenetére


Compaku
tag

Köszi a gyors választ !

PÜ-re illik válaszolni!

(#37680) dajani válasza fatal` (#37673) üzenetére


dajani
tag

Köszi, jó lett.

(#37681) TAKÍÍ válasza TAKÍÍ (#37675) üzenetére


TAKÍÍ
tag

NA hát akkor válaszolok a kérdésemre, mert elég nagy lámaság....tehát a hifin nincs OUT JACK és én az AUX kimenti kábelt dugdostam a hangkártya LINE IN jébe...... :W :W :W :)) :)) :))

Ennyi... Éreztem én, hogy itt valami nem stimmel..... :DD de nem baj megoldódott
A lényeg ugye, hogy a hifi fülhallgató részét kell összekötni a a hangkarival mer az a kimeneti...

NA akkor itt a kérdés: Mennyire jó ha így veszek fel? Mármint egy fülhallgató kimenettel?
Ha egy jó kétkazettás magnó deckről vennék fel? az mennyivel lenne jobb.....????

(#37682) lacika8006


lacika8006
tag

Sziasztok!

A táp molex-ének 12 voltos ágából szeretnék 7 voltot csinálni. (venti meghajtására)

ezt a lehetőséget találtam egyiknek
(ez tényleg így van, vagy csak valami kamu?) bocsi most láttam máshol, hogy működik ez is.
itt hagyom hátha valakit érdekel.

másik lehetőségként az a 12 voltos szál ellenállással történő bővítése, melyeket bizonyos ventikhez kapni. (Ez biztos működik, csak ezzel kapcsolatban az lenne a kérdésem, hogy milyen tip-ú ell.-t kell venni?)
az ellenállás tipusa viszont érdekelne...

[ Szerkesztve ]

(#37683) sklopp válasza lacika8006 (#37682) üzenetére


sklopp
őstag

A linkelt lehetőség tökéletesen működik. Mellesleg sok venti gyártó eleve mellékel ilyen toldó kábelt a termékéhez pl.: [link]

(#37684) djculture válasza lacika8006 (#37682) üzenetére


djculture
félisten

Ezt a 12v meg 5 volt közös terhelését én nem ajánlom Amúgy 12voltos részt 56ohmos 1w ellenállással lehet leosztani.

(#37685) lacika8006 válasza sklopp (#37683) üzenetére


lacika8006
tag

igen tudom, nekem két 12 cm-es revoltec airguard prorl66 ventim van, amit használtan vettem itt a ph-n, dobozosan, de ezen átalakítókat az előző tulaj megtartotta magának. Ez halk venti ezeket nem kell leszabályozni, másiknak szeretnék 7-et adni, csak kiványcsi lettem volna az ell tipusára....ha "gyártani" akarnék magamnak ilyet .

Erre lettem volna kíváncsi hogy mennyire megbízható, vagyis ajánlott. nagy köszönet djculture!
esetleg 9 voltra is tudsz ell-t mondani?

[ Szerkesztve ]

(#37686) Irvkhf


Irvkhf
aktív tag

Sziasztok !

Azt tudja valaki hogy kell be állítani a bios ban hogy a gép egér mozdításra vagy billentyű nyomásra induljon ki kapcsolt állapotból ?

(#37687) C0d3r válasza Irvkhf (#37686) üzenetére


C0d3r
addikt

Power management-en belül kell keresni, Power on by mouse / keyboard beállításokat.

[ Szerkesztve ]

(#37688) Irvkhf válasza C0d3r (#37687) üzenetére


Irvkhf
aktív tag

Ok köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#37689) oregcsóka


oregcsóka
őstag

Ha már ventillátor téma: Van egy 12cm-es ventim, kijön belőle egy plussz vezeték, a végén egy picike hőérzékelővel. Hogyan tudom magas fordulatra bírni a ventit? Ha levágom a hőérzékelőt és rövidrezárom a vezetékét? :F

''Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmad. Ha nincs igazad, nem engedheted meg, hogy elveszítsd.'' /Mahatma Gandhi/

(#37690) lacika8006 válasza djculture (#37684) üzenetére


lacika8006
tag

Szia! mivel annyira értek az elektronikához, mint a harangöntéshez :) , az lenne a kérdésem, hogy ez jó e?
egyenlőre 1 wattost nem találtam...
9 voltra is kérnék egy típust, szerintem sokak megköszönnék!

[ Szerkesztve ]

(#37691) Irvkhf válasza C0d3r (#37687) üzenetére


Irvkhf
aktív tag

Be állítottam a Power management en belül mind a két lehetőséget és engedélyeztem de nem akar indulni hiába állítom be az billentyűzetett is meg az egeret is. Nem értem miért. El is mentettem a bios ban de nem indul a billentyűzetről meg az egérről sem.

[ Szerkesztve ]

(#37692) lacika8006 válasza Irvkhf (#37691) üzenetére


lacika8006
tag

ez szerintem csak alvó módból történő ébresztésre szolgál. Ha tévedek sorry. akkor bocsi...

[ Szerkesztve ]

(#37693) Irvkhf válasza lacika8006 (#37692) üzenetére


Irvkhf
aktív tag

Biztos ? Szerintem nem mert ez már régebb óta van. Mit értesz alvó mód alatt ?

[ Szerkesztve ]

(#37694) lacika8006 válasza Irvkhf (#37693) üzenetére


lacika8006
tag


erre gondoltam, de ezek szerint tévedtem, bocsi

[ Szerkesztve ]

(#37695) Lenry válasza Irvkhf (#37691) üzenetére


Lenry
félisten

gondolom azért, mert kikapcsolva nem kap áramot az egér/bill. világít az egér, ha kikapcsolod a gépet?

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#37696) Vicoo válasza lacika8006 (#37694) üzenetére


Vicoo
senior tag

Nálunk a közös családi gép be tud kapcsolni egérkattintásra, akkor is ha ki van kapcsolva. A sajátomon nem próbáltam még, de szerintem ezzel is menne.

(#37697) PH-User


PH-User
addikt

Hi!

Eltökéltem magam, hogy teljesen végigjátszom a GTA San Andreas-t.
Van egy küldetés, mikor egy házba kell belopózni és fegyverrel teli ládákat lopni.
Első ládát kiviszem a kocsihoz, aztán mikor a másodikhoz megyek, nyomok egy ENTERT-t, hogy felvegyem és összeesik a főszereplő, egyből meghal, 0% élet, kórház.
Kb. 10x próbáltam már, de mindig erre jutok.
Másnak is volt már ilyen gondja? :F
Van rá valami megoldás?

Előre is köszi.

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#37698) Irvkhf válasza Lenry (#37695) üzenetére


Irvkhf
aktív tag

Meg néztem ez a baj nem kap áramot a billentyűzet meg az egér sem ha ki van kapcsolva. Mit lehet vele tenni ?

[ Szerkesztve ]

(#37699) Tompo92


Tompo92
senior tag

Hali..
Lenne egy kérdésem..
Most szereltem össze egy gépet "pár pill a lélek tartja egyben" és rohadt hangos..
Alvó állapotban lehet olyat hogy a kapcsolat maradjon? tehát a letöltés menjen.
Mert rohadt hangos és így nem tudok aludni. A letöltés meg jó lenne ha lejönne reggelre.

(#37700) Irvkhf válasza Tompo92 (#37699) üzenetére


Irvkhf
aktív tag

Nem lehet hogy a hűtés megy rajta max on ? A bios ban megnézted már próbáltad már silent re állítani vagy be állítani hogy szabályozza magát ?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.