Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#38751) sklopp válasza INMOTEP (#38746) üzenetére


sklopp
őstag

Csak AM3 procival megy a DDR3 ram a lapodban. Ha nem ilyened van, nem is fog menni.[link]

[ Szerkesztve ]

(#38752) krypton válasza krypton (#38750) üzenetére


krypton
senior tag

Vagy trafó, esetleg kondi? Ezt hogy lehet kideríteni?

Lejárt a szerkesztési időm, bocsi.

[ Szerkesztve ]

(#38753) INMOTEP válasza sklopp (#38751) üzenetére


INMOTEP
őstag

Akkor fejlesztés lessz :D

(#38754) sklopp válasza INMOTEP (#38753) üzenetére


sklopp
őstag

Kénytelen leszel.... ;)

(#38755) kenwood3


kenwood3
őstag

krypton
Hopp én félreértettem azt olvastam , hogy süvöltő de te " sípoló" hangot írtál ezért írtam a venti pucolást. Így újraolvasva sajnos passzolom a kérdésedet , sorry :B

[ Szerkesztve ]

Mi az az ekezet dragasag??

(#38756) djculture


djculture
félisten

ja am2 am2+/athlon x2,phenom1.../ procikba csak ddr2 vezérlő van,am3 prociba viszont van ddr2 meg ddr3 vezérlő is.

(#38757) Kezdő vagyok


Kezdő vagyok
őstag

Sziasztok!
Több kérdésem lenne:
Mikor ér véget az analóg földi sugárzású műsorszórás?

Windows 7 update közben gond lehet-e abból,ha valaki nem bírja kivárni,míg letölti és telepíti,és mondjuk internetezik is közben?
Hány programot lehet kb.egyszerre futtatni,hogy ne legyen gond/hiba?
Hogyan lehet észrevenni,ha a gép nem bírja?

Pendrive-n,DVD-n levő adatok meddig maradnak meg?

[ Szerkesztve ]

(#38758) kenwood3 válasza Kezdő vagyok (#38757) üzenetére


kenwood3
őstag

Hali !
"A törvény előírása szerint ha minden úgy megy ahogy ütemezve van akkor:
A földi analóg sugárzással az RTL klub és a TV2 2011.06.30.-ig leáll, illetve
az Magyar Televizió 1 azaz M1 pedig 2011.12.31.-ig. "
Tehát 2011.12.31.-ig van még analóg adás.

Az miért lenne baj ha a frissítések letöltése és telepítése közben netezel ? Mert szvsz azt csinálhatsz közben amit akarsz úgyis csak azután települnek rendesen a frissítések ha újraindítod a gépet miután leszedte őket magának .

" Hogyan lehet észrevenni,ha a gép nem bírja? "
Azt észre fogod venni ha nagyon lassú lesz ;)

[ Szerkesztve ]

Mi az az ekezet dragasag??

(#38759) Ricardo128 válasza Kezdő vagyok (#38757) üzenetére


Ricardo128
aktív tag

A windows frissítések közben nyugodtan netezhetsz, az nem probléma. Az, hogy hány programot lehet futtatni, az a processzortól függ leginkább. Ahány magos a processzor, annyi programot tudsz egyszerre úgy futtatni, hogy ne legyen észrevehető (kocka kifejezéssel) "lagg". Ha pl. 2magos processzoron futtatsz 4programot egyszerre, akkor a processzor folyamatosan a 4programot próbálja futtatni, váltakoztatva a programokat. Szóval egymás után a programokat váltogatja, hogy melyiknél dolgozik éppen a processzor, de éppen a másodpercek törtrésze alatt.
Ha a gép nem bírja, azt onnan lehet észrevenni, hogy pl. a program nem válaszol olyan gyorsan, mint például akkor, amikor csak egy fut éppen.

Pendrive-on elméletileg tíz évig is elél az adat, DVD-n, rosszabb minőségű DVD-n pár évig, kimagasló minőségű DVD-n, azon több tíz évig is elállnak az adatok, ha megfelelően van tárolva a DVD, és nem volt annyiszor használva, vagy éppen egy ugyan csak kimagasló és drága minőségű DVD író használja.

De majd jönnek az okosak, ők jól el tudják magyarázni :K

gölmétcsül ©

(#38760) shadow1901


shadow1901
aktív tag

Azon gondolkodtam mi van akkor, ha annyi meghajtó lesz a gépben hogy már elfogy az ABC? Számok? Esetleg szám-betű kombináció?

Kérdezz, bármit meg lehet oldani! | Inkább privátot írjatok!

(#38761) Ricardo128 válasza shadow1901 (#38760) üzenetére


Ricardo128
aktív tag

Próbáld ki. Csinálj Daemon-nal 4partíciót, Alcohol 120-al is, dugj bele vagy 5-6pendrive-ot a gépbe :D Plusz alapból legyen vagy 5particionált terület, vinyónként, és lesz benne 3 vinyó. :D Szerintem D1, E1, F1 stb. :D :U

gölmétcsül ©

(#38762) AssAssynn válasza shadow1901 (#38760) üzenetére


AssAssynn
őstag

Van egy tippem arra, hogy olyan lesz, mint az Excel-ben az oszlopok.

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#38763) fatal` válasza shadow1901 (#38760) üzenetére


fatal`
titán

Semmi, elfogyott. Nem tudja felcsatolni, de lemezkezelőben egy másik partíció üres mappájába be lehet kötni.

Egyszer poénból kipróbáltam rengeteg hálózati meghajtó csatlakoztatásával, ez lett az eredmény. :)

(#38764) AssAssynn válasza fatal` (#38763) üzenetére


AssAssynn
őstag

:DDD Ez milyen már. Az ABC kifog a Windowson. :DD

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#38765) fatal` válasza AssAssynn (#38764) üzenetére


fatal`
titán

Nem fog ki miután ismét leírom: üres mappába becsatolhatsz 20 millió partíciót is. Persze már a-z-nek sincs semmi értelme.

(#38766) AssAssynn válasza fatal` (#38765) üzenetére


AssAssynn
őstag

Jó, ezt is eltudtam olvasni, meg értelmezni is.
Viszont ez már trükkösebb dolog. (:
Számomra csak az bizonyítaná a Windows életképességét, ha lenne nála élet a "Z" után is. ;D

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#38767) fatal` válasza AssAssynn (#38766) üzenetére


fatal`
titán

Akkor használj Linuxot/BSDt/OSXet, vagy, amit akarsz. A lehetőség adott :)

(#38768) AssAssynn válasza fatal` (#38767) üzenetére


AssAssynn
őstag

Azért remélem nem vetted rossz néven ezt a kis tréfálkozást. (:
Win7 x64-t használok magam is, s nem tartom rossz operációs rendszernek.

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#38769) Ricardo128


Ricardo128
aktív tag

Nézem itt az Asrock honlapját, az én lapom Asrock 870 Extreme 3. Meglátom az AM3+ és AM3 foglalatos lapokat (mindkettőt támogatja együtt), és pont olvasom, hogy az enyém ott van. Aztán olvastam csak, hogy Rev 2.0.

Rev 1 és Rev 2.0. Megnéztem a "Déli bordát" (ha így hívják), és nekem Rev 1.0-s van. Akkor én már szopcsikáztam a nagy kukit, mert nekem már nem lesz Bulldoozerem? :O :(((

Jaja, ez már RAM-ot is többet bír. Mármint 1866-ot. :W :W :W

[ Szerkesztve ]

gölmétcsül ©

(#38770) AssAssynn válasza Ricardo128 (#38769) üzenetére


AssAssynn
őstag

Azt Déli-hídnak hívják. (Southbridge, röviden SB)

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#38771) Ricardo128 válasza AssAssynn (#38770) üzenetére


Ricardo128
aktív tag

:R :R :R

Egyébként egy kérdés nagyon furdal. P67, Z58, H61, P55, P45... stb. Ezeknek a chipseteknek mi az értelmük? Az, hogy nagyobb rezet tesznek rá és drágább? :DDD Mert amikor én lapot veszek, nem azt nézem ,hogy milyen a chipset benne, hanem, hogy hány giga ram benne a max, hány slot van ebből-abból. Támogat-e 4/6 magos procit stb. :U Ez nagyon érdekelne :)

gölmétcsül ©

(#38772) fatal` válasza Ricardo128 (#38771) üzenetére


fatal`
titán

"Mert amikor én lapot veszek, nem azt nézem ,hogy milyen a chipset benne, hanem, hogy hány giga ram benne a max, hány slot van ebből-abból."

És ezeket többnyire a chipset határozza meg. :)

Tovább a chipseten (is) múlik mennyire tuningolhatóak egy lapban a cuccok. Aztán pl. valamelyik chipsettel van integrált vga az i procikon, valamelyikkel nincs.

[ Szerkesztve ]

(#38773) AssAssynn válasza Ricardo128 (#38771) üzenetére


AssAssynn
őstag

Azok nagyon sokat számítanak!
Most nem vagyok Abu, hogy mindet részletezzem, de pl. a P45 az olyan mint az enyém. A 775-ös foglalatnál (kb. vagy ténylegesen) ez a legjobb chip. Mondjuk a P35-ösbe nem lehet úgy tuningolni a CPU-t, mint a P45-ösbe quad CPU alatt.
Az újabb szériákat nem ismerem, de ott is sok különbség van, azt hiszem van amelyik jobban le van korlátozva, s van olyan ott is, amelyikbe jobban megy a tuning, meg többet tudnak.
Ugye ezek a chippek vezérlik az alaplap nagy részét, tehát nem elhanyagolható a szerepük.
Amúgy biztos mindjárt jön, egy szakértő, s elmondja neked. (:

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#38774) Ricardo128


Ricardo128
aktív tag

Mindkettőtöknek :R
Még van pár kérdésem, hogy ne unatkozzak, és hogy csiszoljam a tudásomat :)

A videókártyát lehet BIOS-ban tuningolni? (csak azért kérdezem, mert én lapomnál nem lehet, és nem tudom, hogy másnál lehet-e. szoftveresen tudom, de az nem adja azt az érzést :U )

gölmétcsül ©

(#38775) AssAssynn válasza Ricardo128 (#38774) üzenetére


AssAssynn
őstag

Az alaplap BIOS-ában nem. Azt programból szokták, vagy olyat lehet még csinálni, hogy egy programmal írsz neki egy új VGA BIOS-t, s azt feltöltöd rá, s akkor azt használja. Mondjuk ez sem olyan BIOS-os tuning, mint amire te gondolsz. :DDD

[ Szerkesztve ]

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#38776) shadow1901 válasza Ricardo128 (#38774) üzenetére


shadow1901
aktív tag

Én úgy tudom hogy nem lehet! Viszont ott a kérdés, hogy cserélnek rajta biost...
AssAssynn: Szóval programmal :)

[ Szerkesztve ]

Kérdezz, bármit meg lehet oldani! | Inkább privátot írjatok!

(#38777) Ricardo128 válasza AssAssynn (#38775) üzenetére


Ricardo128
aktív tag

Ja, értem. Úgy tényleg nem az igazi, a BIOS-hoz meg nem szeretnék nyúlni :DDD egyelőre :C

gölmétcsül ©

(#38778) AssAssynn válasza Ricardo128 (#38777) üzenetére


AssAssynn
őstag

VGA BIOS módosítással elveszik a garancia, ha jól tudom. (:

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#38779) shadow1901 válasza AssAssynn (#38778) üzenetére


shadow1901
aktív tag

No de ha az alaplap biosát piszkálod, akkor ugyanúgy ugrik a garancia ha kijön a füst valamiből....

[ Szerkesztve ]

Kérdezz, bármit meg lehet oldani! | Inkább privátot írjatok!

(#38780) Ricardo128 válasza shadow1901 (#38779) üzenetére


Ricardo128
aktív tag

Télen fogom piszkálni, de csak a procit fogom húzni, addigra meglesz a monitorom is, meg a Mugen 2 is (vagy Ninja 3, addigra elválik még :) )

gölmétcsül ©

(#38781) AssAssynn válasza shadow1901 (#38779) üzenetére


AssAssynn
őstag

Alaplapnál lehet frissíteni(!) a BIOS-t, mivel maga a gyártó adja ki rá a frissítést. Az más kérdés, hogy ha a felhasználó elrontja, vagy bármi gond történik, akkor azt mondják neki, hogy nem rendeltetésszerűen használta az eszközt, szóval úgy ugrik a garancia, viszont, ha jól megcsinálta, akkor nem.
Egyébként a Gigabyte lapoknál van Dual-BIOS, szóval, ha elrontod, akkor visszatölti, az elmentett, helyesen működőt. :K

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#38782) kmisi99


kmisi99
addikt

Üdv! 7 órát dolgoztam egy vidin sony vegasban de valami miatt mire rendereltem már két fekete csík volt a vidi alján és a tetjén míg az alap videón nincs. aviban mentettem 1280x720 ba és wide os monitorom van nem az a probléma. Van valami ötletetek hogy hogy távolítsam el?

(#38783) shadow1901 válasza AssAssynn (#38781) üzenetére


shadow1901
aktív tag

Igen tudom, de nem konkrétan alaplapra gondoltam, hanem a procira pl.
Láttam más lapnál is dual biost.
Ricardo128: Ninja 3 nehezebb, több cső van benne, ~2-2,5 ezerrel drágább (most). Én most azt venném. Nekem most CM 212+ van. 955-öt 4 GHz-ig húzva teszt alatt 60 alatt volt a hőmérséklete.

[ Szerkesztve ]

Kérdezz, bármit meg lehet oldani! | Inkább privátot írjatok!

(#38784) AssAssynn válasza shadow1901 (#38783) üzenetére


AssAssynn
őstag

A processzor a semmiért nem fog elfüstölni. Aki annyira tuningolja, hogy elszáll, az vessen magára, most nyilván nem fogják kicserélni neki.
S ha erre gondoltál: ha frissítve volt a BIOS, s úgy történt a leégetés, akkor az alaplapot nem azért nem cserélik, mert frissítve volt, hanem, mert nem rendeltetésszerűen használta a felhasználó.

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#38785) lalimano


lalimano
tag

Hello!
Valaki tud segíteni?
Ha Sony Vegasban rákattintok egy nagyobb (kb 10 gigás) videóra (az Explorer résznél), akkor befagy az egész progi, várok, majd amikor "kifagy" simán át tudom húzni a videót a szerkesztősávba, de a következő videónál ugyanez a helyzet. Ez mitől lehet? (Adobe Premiereben nem csinálja ezt)

Keresek használt CCFL/UV/Neon csövet inverter nélkül

(#38786) shadow1901 válasza AssAssynn (#38784) üzenetére


shadow1901
aktív tag

Igen tuningra gondoltam, te magyaráztad túl :D
Ricardo128:Az a 60 lehet volt kevesebb/több is, nem emlékszem pontosan régen volt már :) Most 45-55 a 2 szélső érték alapon. Fesz akkor sem volt emelve.

[ Szerkesztve ]

Kérdezz, bármit meg lehet oldani! | Inkább privátot írjatok!

(#38787) AssAssynn válasza shadow1901 (#38786) üzenetére


AssAssynn
őstag

:DDD

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#38788) moha21 válasza Ricardo128 (#38774) üzenetére


moha21
addikt

A VGA bios-át át lehet írni.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#38789) #92888064


#92888064
törölt tag

sziasztok!

lehetséges, hogy egy dell gx620-as gép állandóan fagy egy logitech mk250-es klavi egér szettől?
kb 7órája próbálok win7-et varázsolni a gépre, de folyamatosan megfagyott, és a kékhalálnál mindig mást írt ki. egyszer a floppy-t kellett letiltanom, de általában az usb-re panaszkodott valamilyen formában, pedig csak az mk250 vevőegysége volt bedugva. egyszer nehézkesen sikerült felvarázsolni az oprendeszert, de állandóan fagy.
alapvetően upgrade-elni hozták a gépet, és kapott még 2 giga ramot egy 9800gt green vga-t, 320 gigás samu f4-et, illetve 2 magos procit.
régi xp alatt teszteltem az összes alkatrészt, és mindegyik hibátlan, illetve a vga-t pár hétig használtam előtte, így hardveres probléma kizárva. bios frissítés után a procit is kezeli rendesen, és a 4 giga ram is tesztelve volt. szóval elviekben minden hibátlan, de mégis esélytelen felrakni egy új oprendszert (legyen xp vagy 7). xp telepítés végén mindig megfagy, a nagyon sokadik próbálkozásra és rengeteg fagyás után felment a 7, de instant kékhalálozik.
viszont a régi rendszer hibátlan. orthossal teszteltem, miközben hd sentinel nagy tesztet futtattam az új vinyón.
az ötleteket előre is köszönöm, mindenesetre holnap kunyerálok melóhelyről egy usb-s klavit.

(#38790) Ricardo128 válasza shadow1901 (#38786) üzenetére


Ricardo128
aktív tag

Télre biztos publikálnak még több hűtőt, de én a Scythe cégnél nézelődnék :U Olyan eszeveszett hűtőik vannak, amit én is fejlesztgetnék, ha tervező lennék. :K

gölmétcsül ©

(#38791) narii


narii
tag

Hy!

Ma arra lettem figyelmes, hogy az egér elkezdett szaggatni, utána egyszer csak megállt és nem mozdult, lézer világított de semmire sem reagált.
Kipróbáltam egy másik egérrel azzal sem működött, de lézer ott is világított.
ps2es portról van szó.

Ha viszont usb-en csatlakoztatom az egeret akkor meg tökéletesen működik.

Mi lehet a probléma ?

üdv.

(#38792) lalimano válasza narii (#38791) üzenetére


lalimano
tag

Nekem teljesen ugyanez volt a hiba az USB-s egeremnél, de megoldódott egy 500Ft-os kábelcsrével. Szerintem nézdd meg, hogy mi történik, ha finoman mozgatod a kábelt
Ja, félreolvastam, bocs. Neked valószínűleg az alaplapi ps/2-es csatival van baj. Első tippem, hogyzseblámpával nézz bele az alaplapi PS/2 foglalatba, nem-e piszok ment bele. De inkább ne piszkálj bele a foglalatba,nehogy nagyobb kárt csinálj

[ Szerkesztve ]

Keresek használt CCFL/UV/Neon csövet inverter nélkül

(#38793) Lompos48 válasza narii (#38791) üzenetére


Lompos48
nagyúr

lézer világított

Milyen színű fénnyel? :F

(#38794) INMOTEP válasza sklopp (#38754) üzenetére


INMOTEP
őstag

Még annyit ,tehát ha jól értem DDR3 Ram-hoz nem jó az AMD Athlon X2 Proci sem ,mindenképp AM3 kell neki ? :U

(#38795) djculture válasza INMOTEP (#38794) üzenetére


djculture
félisten

athlon2, phenom2, sempron 130-180 ezekbe van ddr3 vezérlő.

[ Szerkesztve ]

(#38796) Vesztor87


Vesztor87
senior tag

Sziasztok!
Segítségre van szükségem! Bár nem számtech jellegű, de azonnali :)
Egerben a szépasszony völgyben melyik pincészetet ajánlanátok?
Köszi!

(#38797) Воланд válasza Vesztor87 (#38796) üzenetére


Воланд
titán

Itt kérdezd meg, hátha tudnak valami jót mondani.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#38798) Vesztor87 válasza Воланд (#38797) üzenetére


Vesztor87
senior tag

THX! Hátha...

(#38799) kmisi99 válasza lalimano (#38785) üzenetére


kmisi99
addikt

Mert feldolgozza nálam is így van. Nekem is át kellett konvertálni előbb virtual dubbal 100gb nyi videóm mert az örökkévalóságig gondolkodott volna

(#38800) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Mitől lehet az hogy ha rákattintok egy video file-ra (akármilyenre)akkor gondolkodik jó pár mp-et Bsplayer mielőtt elindítaná.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.