Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#38951) 360xbox360


360xbox360
tag

Tudna valaki segíteni hogy mi lehet a gond?

Van egy gépem amin WIN7 Ultimate x64-es op. rendszer van.
Be bootolás után az üdvözöljük képernyőnél az óra legalább 20-25mp-cig pörög ami szerintem nagyon sok idő.

Konfig: core i3 2100 3.1ghz, 8giga ram (1333), HD502hj HDD.

A régi 9éves gépemen amin XP fut azon hamarabb bebootol a windows :(

Mi lehet a gond?

(#38952) jozsi252 válasza 360xbox360 (#38951) üzenetére


jozsi252
veterán

Próbáld meg az összes induló progit kilőni msconfig-ból. vírusírtón kívül. Talán háttérbe futhat valami, aminek kell idő, bár az télleg nagyon sok, annak sima hdd-nél pár sec nek szabad lenni.

iPhone 13 Pro Max

(#38953) Воланд válasza 360xbox360 (#38951) üzenetére


Воланд
titán

Eseménynaplóban szerepel valamilyen hibabejegyzés a bekapcsolás környékén?

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#38954) AssAssynn válasza Воланд (#38949) üzenetére


AssAssynn
őstag

Köszi.

LINK.

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#38955) Воланд válasza AssAssynn (#38954) üzenetére


Воланд
titán

A tcpip.sys az rendszerfájl, a hálókártyához van köze. Driver frissités, ha máskor is előjön, akkor valószínűsíthető a hardverhiba.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#38956) 360xbox360 válasza jozsi252 (#38952) üzenetére


360xbox360
tag

Beállítottam hogy csak a rendszer fájlai induljanak azon kívül semmi se induljon el!!
és ugyanúgy sokáig pörög az óra az üdvözöljük képernyőn.

Hogyan tudom megcsinálni hogy gyorsan töltsön be?

(#38957) jozsi252 válasza 360xbox360 (#38956) üzenetére


jozsi252
veterán

Mióta a rendszert felraktad azóta ilyen vagy csak nemrég óta?

iPhone 13 Pro Max

(#38958) 360xbox360 válasza jozsi252 (#38957) üzenetére


360xbox360
tag

Amióta a rendszert felraktam. Elejétől kezdve lassú volt. Bár reméltem hogy idővel gyorsabb lesz de nem lett és mostmár kezd idegesítő lenni hogy egy 1hónapos gép lassabbban tölt be mint egy 9éves.

[ Szerkesztve ]

(#38959) jozsi252 válasza 360xbox360 (#38958) üzenetére


jozsi252
veterán

Akkor úgygondolom hogy a win-el lesz valami, próbálj másikat. Legalábbis abból gondolok erre hogy egyik ismerősnek tavaly volt ilyen gondja, wincsere megoldotta a gondot.

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#38960) rumkola válasza 360xbox360 (#38951) üzenetére


rumkola
veterán

általában olyankor szokott hálózatot keresni a gép...
lehet hogy 2 hálókártya van a gépben és úgy van megosztva a net vagy ilyesmi?

(#38961) 360xbox360 válasza jozsi252 (#38959) üzenetére


360xbox360
tag

Valamelyik oldalon olvastam olyat hogy lehet hogy valamelyik hardver (usb) nem működik és próbál rá megoldást találni és ezért tart olyan sokáig.

Na most elvileg én arra gondoltam hogy, mivel ezen az alaplapon ETRON chipset van ami elvileg nem a legjobb. Én azt a drivert raktam fel amit adtak az alaplaphoz ami legalább 1éves már és nem működik vele rendesen és ez lehet a baja. Ez hülyeség vagy lehet ilyen gondja is?

Az esemény naplóban mit nézzek meg?

#38959 jozsi252 Vadi új a HDD. Van egy ugyanilyen gép ami 2hetes és az is lassan tölt be (ugyanazok a driverek vannak rajta).

#38960 rumkola 1 hálózati kártya van az integrált.

[ Szerkesztve ]

(#38962) rumkola válasza 360xbox360 (#38961) üzenetére


rumkola
veterán

mi az az etron chipset?
régebben nekem is volt usb gondom amikor a chipset driverét használtam
miután eltávolítottam a win feltette a saját usb driverét, azzal már jó volt

mellesleg win7-hez nem kell semmiféle driver a vga-n kívűl, esetleg az audio kellhet még, de nekem az sem szükséges....

(#38963) 360xbox360 válasza rumkola (#38962) üzenetére


360xbox360
tag

Az USB 3.0 ETRON chipsetes. Én is csak a catalystot tettem fel meg az alaplaphoz ami lemezt adtak.

Eseménynaplót ha megnézem onnan kiderül a hiba?

[ Szerkesztve ]

(#38964) AssAssynn válasza Воланд (#38955) üzenetére


AssAssynn
őstag

Köszönöm szépen a válaszodat! Megpróbálkozom egy vezérlő frissítéssel, remélem, hogy csak szoftveres hiba. :(

[ Szerkesztve ]

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#38965) jozsi252 válasza 360xbox360 (#38961) üzenetére


jozsi252
veterán

wincserét nem winchesterre értem, hanem másik verziójú windóz hét :U

iPhone 13 Pro Max

(#38966) 360xbox360 válasza jozsi252 (#38965) üzenetére


360xbox360
tag

Ja tényleg így visszaolvasva :D Lehet megpróbálom majd. Köszi azért a segítséget.

(#38967) jozsi252 válasza 360xbox360 (#38966) üzenetére


jozsi252
veterán

Most mondjam hogy volt olyan hogy egy rosszul integrált ( krekk ) okozhatott ilyet.

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#38968) anonymus89 válasza DJ WOKKY (#38937) üzenetére


anonymus89
addikt

oké köszi szépen a választ más már nekem sem jöhetett szóba...

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#38969) savarena


savarena
csendes tag

Sziasztok!

Van egy külső winchesterem, amiről nem tudom a rajata levő adatokat lementeni. Ha gyors formázást végzek rajta, akkor van olyan program, amivel vissza tudom menteni az adatokat? Windows-os particios táblája van, NTFS-re lett annak idején formázva.
Köszi a segítséget előre is!

(#38970) scream


scream
veterán

Sziasztok !

Valószínűleg kicsit off , de nem találtam rá megfelelő topicot ...

Hogyan tudnám a lehető legolcsóbban hívni a barátnőmet , úgy ,hogy én most Németországban vagyok, ő pedig Spanyolországban, mind a ketten T-mobile-osok vagyunk, nála nincs internethozzáférés,se WiFi és mobilnet sem,nincs vonalas telefon sem, nekem 1200 Ft alatt van az egyenlegem,így a roaming nem működik (mmint nem tudok hívást indítani) , neki kb 1600 Ft van a kártyáján ...

Milyen módon tudnék vele a legolcsóbban komunikálni ? (esetleg valami kártya,amit trafikban lehet venni és akkor bepötyögök egy azonosítót,stb) Lehet úgy,hogy neki nem kerül semmibe ? Nekem itt van vezetékes telefonom.

(#38971) PhoenixK válasza CL Smooth (#38944) üzenetére


PhoenixK
őstag

Nem tudom megmondani, marad a tesztelés:
- HDSentinel-lel megnézni a vinyókat
- memtest86+-al a RAM-okat, esetleg egyesével a modulokat
- VGA-nak egy FurMark
- DVD-írót egyszerűen lekötni, úgy tesztelni

Mellesleg a konfigod adatait (a sor elején a táppal) igazán beírhatnád... :U

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#38972) bzoly válasza scream (#38970) üzenetére


bzoly
aktív tag

Szia!

Peldaul ezzel:
http://web.neophone.hu/hivokartya

[ Szerkesztve ]

(#38973) hobbiletolto


hobbiletolto
tag

Sziasztok.
Van egy 8gbos Adata pendriveom (még 4,5év garanciával) Mai napig rendszeresen használtam, Xpvolt telepítve a gépemen, tökéletesen működött. Ma feltettem a win7 ultimate 64bites verzióját. Nem ismeri fel, viszont elkezd felforrósodni. Ilyesztő a helyzet. Aki találkozott ilyennel és tud valami megoldás kérem írjon. Üdv.

(#38974) bzoly


bzoly
aktív tag

Sziasztok!

Valakinek van tapasztalata, hogy mennyire megy siman, Vistarol Windows 7re valo hivatalos upgrade?

Koszi

(#38975) föccer válasza scream (#38970) üzenetére


föccer
nagyúr

Sms?

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#38976) Spin


Spin
tag

Hello!

Van egy kérdésem,problémám!

Após a minap megnézett egy mailt(semmi különös tartalma nem volt),és egyszer csak gondolt egyet a gép és fagyott.Újraindítás után se kép,se hang.Azóta úgy van.Most megnéztem,tényleg nem csinál semmit,bekapcsolom,kép nincs,csak monitor villogás,a vinyó kicsit felpörög,de olyan mintha a win-t sem akarná tölteni.

Szerintetek mi lehet a gond,mire tippelnétek?

Lap: Asrock Alive NF7G-FullHD
Proci: Vmi 2 magos X2-es
Vinyó: Samsung HD321KJ
Ram: CSX 2x1 gb 800 ddr2

Köszi!

Üdv!

Üdv,Spin!

(#38977) Spin válasza Spin (#38976) üzenetére


Spin
tag

Időközben változott a helyzet!Kivettem az egyik ramot és tökéletesen működik ismét!
Gondolom akkor a másik lehalt... :(

Üdv,Spin!

(#38978) CL Smooth válasza PhoenixK (#38971) üzenetére


CL Smooth
tag

Konfigom: enermax 485w táp, Intel q8300 proci, abit ip 35 lap, 4 X 1GB Kingston ddr2 800 ram, 7600 GT 256mb ddr3 vga.

(#38979) PhoenixK válasza CL Smooth (#38978) üzenetére


PhoenixK
őstag

A tápnak elégnek kell lennie... Akkor hajrá a tesztekkel! Nincs más ötletem.

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#38980) Воланд válasza AssAssynn (#38964) üzenetére


Воланд
titán

Lehet, hogy csak összeakadt valamivel. Ha sűrűsödik a probléma akkor javallott jobban belemélyedni a dologba (pl. milyen programok futottak a fagyáskor, mekkora volt a hálózati terhelés).

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#38981) Red77


Red77
csendes tag

Sziaztok!
VLC Media Playerel szeretnék stremalni.A kérdésem az hogy ezt hogy lehet megvalósítani?JUSTIN tv-re már regisztráltam ha ez jó valamire

Csütörtök déltöl-Vasárnap estig Nem leszek

(#38982) AssAssynn válasza Воланд (#38980) üzenetére


AssAssynn
őstag

Nagyon rég volt utoljára kék halálom. Azok, amiket látsz, legtöbbjük azért volt, mert tuningoltam, s nem volt még stabil a gép.
Amúgy olyan problémám adódik néha, bár már megfigyeltem, hogy általában akkor, ha áramtalanítva volt a gép -mondjuk ilyenkor sem mindig-, hogy amikor bekapcsolom a gépet, akkor a monitor még mindig alvó állapotban van, s kb. pár másodperccel a bekapcsolás után elkezd pittyegni a gép, de nem ilyen megszámolható módon, tehát, hogy egy hosszú, két rövid vagy ilyen, hanem sokszor egymás után. S elég sokáig csinálja, nem is számolom. Ilyenkor volt már, hogy az is segített, ha reseteltem egyet-kettőt, de van, hogy csak úgy lesz jó, hogy megint lekapcsolom a tápot, várok, újra felkapcsolom, s akkor már jó lesz. Nem jöttem még rá a logikájára.

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#38983) scream válasza bzoly (#38972) üzenetére


scream
veterán

Köszönöm :R

föccer

sajnos az nem elégíti ki az elvárásokat :DDD ,de köszönöm

(#38984) korpicschess


korpicschess
veterán

Sziasztok!

Nem tudom, hogy ennek hol lenne a helye, remélem valaki tud segíteni. Van egy WD Elements 2 terrás vinyóm, eddig ment, nemrég vettem újonnan, de gari nélkül, lehúztam a gépről, azóta úgy villog, mintha készenlétben lenne és nem látja a gép. Mit tudnék tenni?

:R

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#38985) matthew95(2)


matthew95(2)
senior tag

Az lenne a gondom, hogy most nézem a Step Up 3-at 1080p-ben és egyes jeleneteknél megakad a film, pedig a procim 30%-on van csak leterhelve. Más 1080p-s filmnél nem fordult még elő! Mi lehet a probléma? Rossz a release? :R

UI: VLC-vel játszom le. Lehet kéne kerítenem vmi másik playert? Mit ajánlotok mkv filmekhez?

[ Szerkesztve ]

(#38986) Воланд válasza matthew95(2) (#38985) üzenetére


Воланд
titán

[link]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#38987) matthew95(2) válasza Воланд (#38986) üzenetére


matthew95(2)
senior tag

:R

(#38988) CL Smooth válasza PhoenixK (#38979) üzenetére


CL Smooth
tag

Azért azt hozzá kell tenni, hogy ez egy 2006-os táp, azóta folyamatosan használatban van és hajtott már erősebb konfigot is.

(#38990) balpis válasza balpis (#38536) üzenetére


balpis
őstag

lehet, senkit nem érintett, de hasonló gond lehet másnak, más programmal is, ezért így 3 nap után is leírom a megoldást:.
Egyszerűen az volt a probléma, hogy a picasat nem adminisztrátorként indítottam, s így nem tudott írni az USB-s drive-ra (NTFS USB-s HDD), míg a belső adat HDD-t írhatta.
Adminként futtatva semmi gond.
Túl új még nekem a win7...

[ Szerkesztve ]

notebookba (lenovo T400-ban volt, de sok másba is jó) SATA-I HDD caddy eladó

(#38991) pescara


pescara
aktív tag

Sziasztok! Lenne egy kerdesem.Egy haverom laptopja filmlejatszas kozben is atall kepernyovedore es mindig meg kell mozgatni az egeret, hogy latni lehessen.Probaltam az energia beallitasoknal megcsinalni, de nem talaltam olyan kivalasztast, hogy a media lejatszaskor ,,soha" ne kapcsoljon ki. Ugy emlekszem, hogy az enyemen volt ilyen beallitas. Ha valaki tud segiteni, elore is nagyon koszonom!

(#38992) AthlonXP válasza pescara (#38991) üzenetére


AthlonXP
őstag

Heló.

Esetleg tiltsd le a képernyővédőt a winben teljesen vagy nézz be a lejátszóprogram beállításaiba, hogy van-e olyan opció, hogy a képernyővédő tiltása lejátszás közben.

(#38993) pescara válasza AthlonXP (#38992) üzenetére


pescara
aktív tag

Kosz, de a youtube-ot melyik program jatsza?

(#38994) ch003067 válasza korpicschess (#38984) üzenetére


ch003067
addikt

BIOS -ban sem látja ?

(#38995) narii


narii
tag

Az mér van, hogy a bluetooth-os billentyűzettel ha játszok, akkor valamikor nem veszi be a amit nyomok, 1-2 mp után meg jó lesz ??

Elem nincs lemerülve mert tegnap vettem a cuccost...

Egy Logitech MK250es ről van szó.

üdv.

(#38996) DJ WOKKY válasza bimbócska (#38942) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

:R

narii: nem lehet, hogy van a bill. és az érzékelő között valami tárgy, ami zavarja ??

[ Szerkesztve ]

(#38997) VectorworksH


VectorworksH
tag

XP Boot-nál kétfajta Windows lehetőség jön fel, de az egyik kell csak nekem. Hol tudom a másikat kilőni illetve automatikussá tenni ?

Köszike!

Grafikai tervezest vallalok! Kivitelezes is megoldhato! behance.net/vectorworkshun

(#38998) joecontra válasza VectorworksH (#38997) üzenetére


joecontra
addikt

Hali!

Ezt olvasgasd.

Üdv,
J

(#38999) VectorworksH válasza joecontra (#38998) üzenetére


VectorworksH
tag

THX

Grafikai tervezest vallalok! Kivitelezes is megoldhato! behance.net/vectorworkshun

(#39000) HollyBoni


HollyBoni
veterán

Üdv!

Lenne egy kis problémám.Van egy Samsung FullHD tv,a szüleim gépéről szuperül üzemel.Most rádugtam a gépemre HDMI-vel(a másik gépről vga-val szokott menni)és a kép teljesen rossz.Életlen,a betűk recések.Már mindent megpróbáltam de nem megy. :( Uninstalláltam a CCC-t,az állandóan bekavar,de így sem lett jó.Régebben már üzemeltettem erről a gépről,de minden jó volt.Valakinek ötlet?

Szerk:a gépemről amúgy egy 21,5"-os monitor üzemel HDMI-vel,azzal sincs baj.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.