Hirdetés

2024. június 22., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#28851) Shono válasza Lompos48 (#28836) üzenetére


Shono
aktív tag

THX! :R

(#28852) Z86 válasza kjani18 (#28850) üzenetére


Z86
őstag

Végső soron elvileg az akku is csak elemekhez hasonló cellákból áll, ha sikerülne összehozni a megfelelő feszültség és áram értékeket lehet, hogy működne. Viszont ez még kellenének egyéb áramkörök is, amik még pluszban megvannak egy akkuban.

(#28853) Jarod1 válasza kjani18 (#28850) üzenetére


Jarod1
addikt

biztos elmenne addig amí fel nem villan a kijelző:)

(#28854) True válasza Z86 (#28852) üzenetére


True
aktív tag

A mellékelt képen látszik az áramkör is, csak én sehol sem találtam 4 Voltos elemeket, még más méretben sem! Így marad az átalakító már ha megcsinálja nekem valaki...

Nem postázok még mutteromnak sem... Telószám az adataimnál volt, amíg az új PH láthatatlanná nem tette...... ja a mágnesmotort, csak ráadásnak csináltam...

(#28855) gban válasza True (#28854) üzenetére


gban
Közösségépítő

1. megoldás. próbáld ki, hátha elmegy 12 voltról is.
2. megoldás

Postázást nem vállalok.

(#28856) True válasza gban (#28855) üzenetére


True
aktív tag

A második tipped életképesnek tűnik, csak vajon mennyire tartós, mert 1-2 ismerősnek negatív tapasztalatai vannak az élettartamát tekintve...

Nem postázok még mutteromnak sem... Telószám az adataimnál volt, amíg az új PH láthatatlanná nem tette...... ja a mágnesmotort, csak ráadásnak csináltam...

(#28857) Lompos48 válasza True (#28848) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Létezik amit akarsz a kereskedelemben, típusa MW235 DC/DC Converter, bemenete autóból, kimenet választható 15/16/18/19/20/22/24V és 3500 mA.
Kép mellékelve, bocsánat a minőségért.

Azt, hogy Magyarországon hol keresd, nem tudom.

(#28858) Nova96


Nova96
őstag

[link] ez A COMPAQ PRESARIO CQ56 kijelzője igaz?Ha cserélni akarom azt ez kell venni? :R

(#28859) True válasza Lompos48 (#28857) üzenetére


True
aktív tag

Ez akár jó is lehet bár nem tudom hogy a csúcs 3500miliAmper nem nyírja-e ki hamar, mert nekem 19 Volt 3420miliAmper kell, legalább is a hálózati töltő ilyen adatokkal bír, viszont akksit nem kellene hogy töltsön, tehát akár be is válhat, és még az ára is kedvező...! :R

Nem postázok még mutteromnak sem... Telószám az adataimnál volt, amíg az új PH láthatatlanná nem tette...... ja a mágnesmotort, csak ráadásnak csináltam...

(#28860) Lompos48 válasza True (#28859) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Nálam működik 2 éve gond nélkül. :K igaz, nem használom állandóan. A hálózati töltő általában többet tud, mint amit a laptop kér akkuval, töltéssel, működés közben, épp a biztonság miatt.

[ Szerkesztve ]

(#28861) ErosenZold


ErosenZold
senior tag

Nem egészen ide tartozik, de részben mégis. Van egy asztali gépem, amit el szeretnék adni és kíváncsi vagyok, ti milyen árat mondanátok rá. (2008.12.30-án vettem, még valamikre van is garancia, bár most így hirtelen nem találom a garancia papírt)

Alaplap: Gigabyte GA-MA790X-DS4 (2 PCI, 3 PCI-E x1, 2 PCI-E x16, 4 DDR2 DIMM, Audio, Gigabit LAN, IEEE-1394)
Ram: Kingmax TinyBGA 2048Mb DDR2 1066Mhz 2 GB x 2
CPU: QuadCore AMD Phenom X4 Black Edition 9850, 2500 MHz (12.5 x 200)
VGA: Gigabyte Ati Radeon Hd 4850 (1 Giga 700Mhz)
Hang: Creative Sound Blaster Audigy
Táp: Chieftec GPS-550AB 550W
HDD: WD 500GB 7200rpm 32MB SATA2
DVD: Nec Ad-7203S

Mindez egy szürke Cooler master Aerocool engine II házban (Picit megviselt de ez most részletkérdés :) )

Szóval, szerintetek milyen áron lehetne ezt így elpasszolni? Esetleg van mellé még egy eladó Lg Flatron l204Ws TFT monitor is. Garancia azt hiszem a Ramra, vinyóra, alaplapra, vga-ra, tápra van)

Eladó "gamer" pc + monitor olcsón! http://href.hu/x/g6jk

(#28862) PhoenixK válasza ErosenZold (#28861) üzenetére


PhoenixK
őstag

Szerintem itt hamarabb választ kapsz: Mennyit adnál ezért a gépért/alkatrészért? [1. hsz!]

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#28863) ErosenZold válasza PhoenixK (#28862) üzenetére


ErosenZold
senior tag

Hopsz, köszi ezt a topicot nem is ismertem

Eladó "gamer" pc + monitor olcsón! http://href.hu/x/g6jk

(#28864) CSÜLKÖS


CSÜLKÖS
tag

Sziasztok!
Légyszives segítsetek.
A citromail postafiókok visszaküldik az email-eket.
A következő üzenettel:A levelezési rendszer

<pityutata@citromail.hu>: host server30.citromail.hu [91.83.45.30] azt mondta: 552
5.2.0 ZsZ11g00906CNLm01sZ59f Feketelistára URL-jét (a válasz végére DATA
parancs)
A levelezési rendszer

<szucsi62@citromail.hu>: host server27.citromail.hu [91.83.45.27] azt mondta: 552
5.2.0 Zsim1g00C06CNLm01siqs5 Feketelistára URL-jét (a válasz végére DATA
parancs)
A másik is ugyanezt írja. Mit kellene tennem,hogy ne tegye?
Üdv. CSÜLKÖS.

Csumidázom a bundeldódat CSÜLKÖS.

(#28865) Lompos48 válasza CSÜLKÖS (#28864) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Beszélj velük telefonon. A feketelistázást távolról interneten nem fogod tudni megoldani.

[ Szerkesztve ]

(#28866) gban


gban
Közösségépítő

1-2 hete nem kapok sem privátról, sem hirdetésről értesítő mailt. Ti sem?

Postázást nem vállalok.

(#28867) CSÜLKÖS válasza Lompos48 (#28865) üzenetére


CSÜLKÖS
tag

Köszi ,de én személyesen beszéltem már velük.
Ők még nálam is kezdőbbek.
Az egyik citromail-ésbe bele tudok menni (felhasználónév-jelszó mentve),
de nem tudom mit kell átállítani.(ők se)
Emiatt kértem a segítséget Tőletek.
Üdv.CSÜLKÖS.

Csumidázom a bundeldódat CSÜLKÖS.

(#28868) @matthew@


@matthew@
őstag

Sziasztok!
Az lenne a kérdésem h milyen Routert kell vennem ha egy UPC Fiber Power 60-as internetre fizetek elő, mit kell néznem h minek kell mekkorának lennie sebességre, esetleg 1-2 linket is árral vagy típust ha mondana vki az is sokat segítene! :K
Előre is köszi a helpet!

Matthew 24:42

(#28869) Воланд válasza @matthew@ (#28868) üzenetére


Воланд
titán

Milyen routert? (Olvasd el az első hozzászólást!)

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#28870) gergo0328


gergo0328
senior tag

Sziasztok!
Az lenne a kérdésem hogy néha a gépem fagy. Gondolok itt arra nézve hogy elindítok egy programot és az fekete képernyőt dob be majd elindul a program (nem 1 msp alatt mint rendes esetben hasnem eltart fél percig is) Játék közben való Alt+TAB-nál meg teljesen lefagy és akár 2 percig is fekete képernyő van majd beadja az asztalt. Ezt egy újraindítás megoldja de nem akarom mindig újraindítással kezdeni a gépezést. Ötlet?

ui.:a gépem az adatlapomon.

Válaszokat előre is köszi! :R

(#28871) Воланд válasza gergo0328 (#28870) üzenetére


Воланд
titán

Eseménynaplóban nézd meg, hogy milyen hiba/hibák szerepelnek.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#28872) gabesz78 válasza gban (#28866) üzenetére


gabesz78
tag

Szia

Ezidáig fel sem tűnt, de most hogy mondod tényleg, én sem kapom!

"Elképzelhető, hogy a Computerek a jövőben nem nyomnak majd többet 1,5 tonnánál." (1949, Popular Mechanics)

(#28873) gban válasza gabesz78 (#28872) üzenetére


gban
Közösségépítő

Öröm az ürömben hogy akkor nem nálam van a hiba.

Postázást nem vállalok.

(#28874) Воланд válasza gban (#28873) üzenetére


Воланд
titán

Bugok a RIOS R5 PH! motorban

Itt érdeklődjetek.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#28875) molnarpeter válasza gban (#28873) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Használj Chrome-ot és a PH! kieget ;)

mp

(#28876) utgyuru


utgyuru
aktív tag

Az miért lehet, hogy egyszercsak recseg a hang laptopon? Délután semmi baja nem volt, most meg se a beépített hangszóró, se fülessel nem jó, recseg mint az őrület. Nem csináltam semmit vele...

(#28877) gban válasza molnarpeter (#28875) üzenetére


gban
Közösségépítő

És akkor fog jönni mail?

Postázást nem vállalok.

(#28878) molnarpeter válasza gban (#28877) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Csak egy kis ablakocskában jelzi a képernyő alján, ha egy figyeltetett témában új hsz van, vagy PÜ érkezik. Aláírásom közepe ;) Ajánlom amúgy Chrome-hoz még a Clickable Links-et is, praktikus itt a PH!-n :)

mp

[ Szerkesztve ]

(#28879) gban válasza molnarpeter (#28878) üzenetére


gban
Közösségépítő

Sajnos ez nem jó, mobilon szoktam ránézni Opera minivel a leveleimre, hogy jött-e üzenet itt a PH-n.
Ha itt vagyok, látom ha piros lesz ott jobbra fent :)
De azért köszönöm a tippet.

Postázást nem vállalok.

(#28880) molnarpeter válasza gban (#28879) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Én is szoktam mobilról nézni a PH!-t, az "Itt szóltam hozzá" részt használom :)

mp

(#28881) gban válasza molnarpeter (#28880) üzenetére


gban
Közösségépítő

Igen, a topicokra én is, de nekem a lényeg egyrészt a privát, ez látszik egy oldal betöltésével azonnal, a másik meg az aprók.
Viszont mind a 15 hirdetésem végigbogarászni már körülményesebb, hogy van-e érdeklődés esetleg, erre kiválóan megfelel(ne) az értesítő mailek ellenőrzése.

Postázást nem vállalok.

(#28882) Memora


Memora
senior tag

Sziasztok, szeretnék egy kis segítséget, ma kapcsoltam volna be először (új a gép is, de a vinyó eddig csak benne volt) egy 2TB-s Samsung HD204UI/CE vinyót, amit sehogy sem akart felismerni a gép. Mikor kivettem, kiderült, miért: a tápcsatlakozónál a kis aranyszínű sávok közül kettő fekete, mintha olvadt, "kormos" lenne, és ez a fekete sáv elvezet az egyik (kb: 1 cm-re lévő) kis chiphez is, (vagy mi is ez pontosan, kb: 3-4mm széles kis kocka), ami szintén fekete és kissé eldeformálódott.
Holnap megy vissza gariba, cserére.

Ami most érdekelne engem, az az, hogy ez a hiba a winyó miatt volt, vagy lehetett akár a tápkábel miatt is? ADATA HM series 550W tápom van. Merhetek e rádugni másik vinyót arra a tápkábelre, okozhatta e az a HDD halálát? Ha igen, akkor hogy deríthetem ki, ha a tápkábel a ludas? :F

Fancy quote placeholder

(#28883) 30z.Samu


30z.Samu
félisten

Sziasztok!

Egy kis segítségre lenne szűkségem. Adott egy Pinnacle 150e USB-s tuner, ami eddig kiválóan működött XP alatt. Na most a gyári program a 4X csatorna helyett talál kb 10-et, az újabbak pedig megtalálnák, de egy idő után akadozik a program. Mitől van ez? Tud erre valaki valamilyen megoldást? Köszi előre is.

Sic Parvis Magna

(#28884) dudika10


dudika10
veterán

Üdv!

T-homos internet előfizetőktől kérdeznék.
Valaki más rajtam kívül szokott olyat tapasztalni, hogy főleg az esti órákban 1-2 percre fogja magát és megszűnik az internetelérés?

T-homeot felhívtam, ecseteltem a problémát, megkérdezték, hogy router mögül vagyok-e, mondtam, hogy igen, "akkor biztos az a probléma, tegye ezt és ezt".
Namármost, amikor elmegy az internet a routernek semmi baja nem lesz, hálózat ugyan úgy működik, minden gond nélkül, hibakeresés nem talál semmi rendellenességet, windows felajánlja, hogy szerinte újra kéne indítani a modemet. Ehhez még hozzá jön, hogy csak az esti órákban fordul elő (ilyenkor gondolom leterheltebb a hálózatuk).
Rákötöttem direktben a gépre és láss csodát ugyan úgy jelentkezik a probléma néha.
Mire felhívom őket addigra minden rendben. Ők meg azt mondják, hogy azt írja a rendszerük, hogy semmi probléma.
Idegesítő amikor az ember egy valag pénzt kifizet a szolgáltatásért, ami néha nem működik és még őt nézik hülyének. :U

Szóval ha valaki tapasztalt hasonlót ossza már meg velem legyen olyan kedves, hogy legyen mire hivatkoznom legalább. :R

Üdv!
Dudika

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#28885) Kezdő vagyok


Kezdő vagyok
őstag

Sziasztok!
Azt hogyan tudnám kilistázni,megnézni,hogy adott topicban mikor és hol szóltam hozzá,illetve xy tag mikor és hol szólt hozzá?
Válaszokat előre is köszönöm!

(#28886) Воланд válasza Kezdő vagyok (#28885) üzenetére


Воланд
titán

Jobbra fent, részletes keresés. Csak adott fórumtémán belül tudsz keresni a felhasználónévre. Te nem tudsz ilyen részletes keresést csinálni, hogy megnézd, egy user hol és mikor szólt hozzá.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#28887) Jim-Y


Jim-Y
veterán

Sziasztok, tudtok nekem olyan nívós site-okat mondani ahol viszonylag sűrűn tesztelnek házakat?

overclock.net -et ismerem, de ezen kívül semmit:S köszi, üdv

(#28888) localhost válasza Jim-Y (#28887) üzenetére


localhost
Közösségépítő

tessék

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#28889) Воланд válasza Jim-Y (#28887) üzenetére


Воланд
titán

[link]

(#28888) localhost:

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#28890) Jim-Y válasza localhost (#28888) üzenetére


Jim-Y
veterán

Jó, de nem az igazi xD

28889 köszi, mentve ;)

[ Szerkesztve ]

(#28891) apatyas


apatyas
Korrektor

Sziasztok,
kavartam az itthoni gépen a telepített rendszerekkel, winchester csere, stb.
Xp SP3 32 angol.
A boot menüt kellene gatyába rázni, mert most vannak érvénytelen sorok. Tudom hogy melyik működik és melyik lemezen van stb, a bajom az hogy nem lehet szerkeszteni sehogy sem. Próbáltam kézzel a boot.ini-t írni, elfogadja, lefut jól, de miután felállt a rendszer, nekiáll picsogni hogy selective startup módban van és szíveskedjek hagyni neki hogy visszaállítsa normálra. Ok, msconfigot megnyitom, normálra vissza, erreföl visszarakja az érvénytelen sorokat. Ha msconfigban szerkesztem át úgy hogy töröltetem magával az érvénytelen sorokat, akkor ugyanez lesz, újraindul meg minden jó, de rendszerindítás után nekiáll pofázni hogy normálra vissza akarja rakni és visszajönnek a rossz sorok. Csak a defaultot se hagyja végérvényesen állítani. Mivel lehet úgy szerkeszteni hogy tudomásul vegye és elhallgasson?
B., kérdés, még előtte, a telepítgetéskor töröltem egy pen-driveról a partíciós táblát. Mert összekevertem a 8GB-os partícióval, csak a méretet mutatta. Mindez a diskpart parancssori program clean disk x belső utasításával történt. Hogy lehet legtisztábban visszaállítani?

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#28892) Kezdő vagyok válasza Воланд (#28886) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Köszönöm!

(#28893) apatyas válasza apatyas (#28891) üzenetére


apatyas
Korrektor

Részsiker: System Properties advanced fülén startup blablánál sikerült a defaultot jól beállítani, így már rajtam kívül más is el tudja indítani a rendszert. De még ott van a többi ami törlendő, valamint a B., kérdésben a partíciók visszaállítása.

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#28894) molnarpeter válasza localhost (#28888) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Höhöhöhö :DDD

dudika: Itt ni.

mp

[ Szerkesztve ]

(#28895) mezis válasza apatyas (#28891) üzenetére


mezis
nagyúr

A CHIP magazin legutolsó letöltési ajánlatában van PEN visszaállító :

[link]

mezis

(#28896) apatyas válasza mezis (#28895) üzenetére


apatyas
Korrektor

Köszönöm,
részsiker.
Lehetne helyreállítani az egészet, ha lenne fizetős verzióm. Amit találtam, az a fileneveket nem adja vissza. De legalább a cucc megvan.
testdisk-6.12-WIP.win.zip

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#28897) Nova96


Nova96
őstag

[link] ez A COMPAQ PRESARIO CQ56 kijelzője igaz?Ha cserélni akarom azt ez kell venni?

(#28898) Álné Vendel


Álné Vendel
csendes tag

Hali!

Lenne egy olyan problémám, hogy új alaplapot raktam a gépembe, amiben korábban 4x1 giga ddr2-es ram volt, most viszont 2 gigánál többel nem hajlandó a rendszer elindulni.
Az új lap ugyanúgy támogatja a ddr2-es ramokat, négy slot áll rendelkezésre, szóval ezzel elvileg nem lehet gond, a ramok is biztosan jók, mert végigpróbálgattam mindet. Az lehet, hogy a táp gyengélkedik, és nem képes elindítani a rendszert 2 gigánál több memóriával? Korábban már felmerült a gyanú táphibára, szervizben is volt a gép, de ott csak a régi alaplap hibáját állapították meg. Köszi a válaszokat!

(#28899) Gyufaaa válasza Álné Vendel (#28898) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Írd le konkrétan milyen rendszerről vanb szó. Tép, lap, proci, ram ... típusok is!

De ne ide írd, hanem gyere át ide.

[ Szerkesztve ]

(#28900) Álné Vendel válasza Gyufaaa (#28899) üzenetére


Álné Vendel
csendes tag

A gép elindul, csak a fele ramot nem tudom használni, azonban rájönni vélek a hiba okára.

Megnéztem a leírásokat, és ezt találtam: a régi lapom 4 modul esetén mind a négy slotban támogatta a DS-es és SS-es lapokat, míg ez az új egyszerre csak az SS-eket kezeli. Mennyire kapiskálok jó helyen?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.