Hirdetés

2024. június 23., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#28751) PhoenixK válasza Lori82 (#28750) üzenetére


PhoenixK
őstag

#28748: "Ha a rendszer-visszaállítás be van kapcsolva, akkor jobb klikk a felülírt file-on, tulajdonságok, előző verziók visszaállítása - ezzel talán vissza lehet hozni az adott file-t."

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#28752) Lori82


Lori82
senior tag

Rákattintva sajnos nem kínálja fel,hogy : "előző verzió visszaállítása".

(#28753) RC9


RC9
csendes tag

Haliday!

Van egy HP compaq nx9030 as laptopom.
Nem mai gyerek de nagyon jó kis laptop.
A gondom az, hogy egy ideje megjelent egy függőleges csík a képernyőn, majd szépen sorjában jött a többi ez a képernyő közepétől kicsit jobbra jelentkezett.
Már gyakorlatilag használhatatlan mert annyira idegesítő a használatával pedig csak egyre több lesz.

Valami tipp?

Laptopok terén nem vagyok olyan jártas.
Lehetne VGA? Én ennek kis valószínűségét adnék mert ha kiküldöm a jelet a Dsubon keresztül akkor a monitoron/tv-n tökéletes.
Szerintem szalagkábel vagy kijelző.

Képet rakjak fel?

Köszi

(#28754) sklopp válasza RC9 (#28753) üzenetére


sklopp
őstag

Én sem vagyok laptop szakértő, de ez a hiba, igencsak úgy néz ki, jól gondolod.

[ Szerkesztve ]

(#28755) RC9 válasza sklopp (#28754) üzenetére


RC9
csendes tag

csak az zavar engem, hogy a szervizesek anno mikor mégcsak 2-3 csik volt azt mondták, hogy lapka hiba (ugye integrált a vga) és a javtása sokba kerülne. Szóval drágább lenne a leves mint a hús vagy hogyis szül a közmondás.

(#28756) koshmar válasza Axel 007 (#28737) üzenetére


koshmar
őstag

Szívesen. :)

Én a W7 gyári lejátszóját, a WMP-t ki is kapcsoltam, a KMPlayer az alapértelmezett.
Gyorsabb, több formátumot játszik le, bár a kezelőfelület egy kicsit fapadosabb.

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#28757) dawncomputer


dawncomputer
tag

Köszönöm mindenkinek a segítséget, a Windows végül sikeresen fel lett telepítve. :C
:R :R :R

(#28758) XP NINJA


XP NINJA
őstag

volt szervízben a gépem, a cd rom-al nem tudtak mit kezdeni, de valami olyat mondtak hogy egy vékony vaéamivel nyomjam be a kis lyukon. mire gondoltak?

(#28759) Lompos48 válasza XP NINJA (#28758) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Egy gémkapcsot kiegyenesítve, bedugva a CD-ROM kis lyukán, ami valahol elől a tálcaajtó környékén van kinyitja a tálcát. Mást nem tudok. Így lehet kivenni pl. belőle lemezt, miután kikapcsoltad a gépet.

[ Szerkesztve ]

(#28760) sklopp válasza RC9 (#28755) üzenetére


sklopp
őstag

Nekik egyszerűbb ezt mondani. Ha találsz egy ügyeskezű és lelkes hozzáértő amatőrt, van rá esély, hogy nem túl nagy összegért javítható.

(#28761) nofi


nofi
őstag

Sziasztok!

Tudtok ajánlani olyan programot, amivel a dokumentumok, zene, képek, stb. mappák tartalmai menthetőek? Tudtommal most már a legtöbb külső merevlemezhez jár ilyesmi. A Windows 7-ben csak olyat találtam ami az egész partícióról csinál biztonsági mentést.

Xbox GT: nozsolt

(#28762) wiggen123 válasza nofi (#28761) üzenetére


wiggen123
aktív tag

Működik a W7-ben is. Csak jól kell beállítani, megadhatod melyik mappákat mentse.

Ha ez nem jön be: cobian backup 10, de ez se olyan egyszerű.

Sometimes you win, sometimes you learn.

(#28763) nofi válasza wiggen123 (#28762) üzenetére


nofi
őstag

Oh, köszönöm! :R Igazából nem merültem el benne, csak valamiért úgy gondoltam mindössze ilyen alapvető mentést lehet vele készíteni.

Xbox GT: nozsolt

(#28764) JoolsNOS


JoolsNOS
veterán

Hali!
Elképzelhető, hogy a speedfan mutat rendes hőmérsékletet a coretemp és az everest ellenében egy 5000+os x2 amdnél?

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, GTX1060 6GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#28765) wiggen123


wiggen123
aktív tag

Sziasztok. Egy modem és egy router közé be lehet e tenni egy switch-et és azzal elosztani a netet? Be fog csatlakozni a router?

Ilyesmire gondoltam: modem --- switch ----- router ------- 1.gép

2.gép a switch-re lenne csatlakoztatva

Ha nem működik, hogy lehet megoldani?

[ Szerkesztve ]

Sometimes you win, sometimes you learn.

(#28766) C0d3r válasza wiggen123 (#28765) üzenetére


C0d3r
addikt

Szia!

Majdnem jó, switch és router sorrendet cseréld meg, így router csatlakozni tud a netre (meg ugyebár azon található a WAN port).

[ Szerkesztve ]

(#28767) Boxi88


Boxi88
őstag

Helló!

Olyan kérdésem lenne, hogy:

Van egy úgynevezett GPU Gadget-em... és eddig még a gyártó által adott drivert használtam, addig felismert a vgam... de amint bármelyik másik drivert felraktam a hivatalos oldalról, már nem ismeri fel a vga-m, mit tudok tenni, hogy bármelyik driverrel működjön?

Előre is köszi!

(#28768) megint én válasza Boxi88 (#28767) üzenetére


megint én
őstag

Géped??? Adatlapod, kissé hiányos.
Talán azzal segíthetsz, hogy alaplap drivert is frissítesz.

(#28770) kerlac


kerlac
őstag

Sziasztok!

Egy kérdésem lenne, barátom nem éppen játékra való gépen szeretne játszani (egész konkrétan a Fallout 3-al), a játékleírás szerint: a proci meg a ram megfelelő, nem is a minimum, hanem az ajánlott.

Szerintem a videokarija lehet a ludas, ami egy integrált: Intel G33/G31 Express Chipset Family kártya, ugyanakkor a játékhoz minimum NvidiaDirect X 9.0c compliant video card with 512MB RAM (NVIDIA 8800 series, ATI 3800 series) kell.

Jól sejtem ez a hiba? (ugyanakkor a játék indulási hibaüzenetként valamilyen .dll fájlt hiányol, ami pedig megvan...)

Jól gondolom vagy más bibi lesz?

(#28771) gban válasza kerlac (#28770) üzenetére


gban
Közösségépítő

A kártya nem a legerősebb, DirectX frissítve lett, vagy ősrégi?
Régi DirectX okozhat dll hibát.

Postázást nem vállalok.

(#28772) kerlac válasza gban (#28771) üzenetére


kerlac
őstag

Amit a játékhoz mellékeltek, arra frissített directx van fenn. Lehet bekavar a régi? leszed újrarak? segíthet?

(#28773) Gabás válasza kerlac (#28772) üzenetére


Gabás
addikt

nem

(#28774) ÉM


ÉM
tag

Sziasztok!
Ajánlanátok nekem valami viszonylag olcsó routert, amiben vlant lehet beállítani?

(#28775) Gyufaaa válasza ÉM (#28774) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Olcsó kategóriában a TP-Link szerintem jó választás lehet.

(#28776) Probber válasza kerlac (#28770) üzenetére


Probber
őstag

Egyik ismerősnél is ez volt, hiányzik a gépről a Games for Windows Marketplace. Telepítsd fel és működni is fog.

"Rendben, mi a munka? Reklám! Egy kelet-európai üditőnek amit Splort-nak hívnak. A világ első cékla ízű kólája!"

(#28777) megint én válasza Boxi88 (#28769) üzenetére


megint én
őstag

:S Passzolom, én max egy drivert frissítenék az alaplapra, de ha úgy sem jó, akkor az a progi nem jó...

(#28778) ÉM válasza Gyufaaa (#28775) üzenetére


ÉM
tag

Igen az meg is felelne, csak olyat nem találok belőle, ami tudja a vlant is.

(#28779) Probber válasza ÉM (#28778) üzenetére


Probber
őstag

Én pl. ilyet használok, ez is tudja a WLAN-t (b/g).

"Rendben, mi a munka? Reklám! Egy kelet-európai üditőnek amit Splort-nak hívnak. A világ első cékla ízű kólája!"

(#28780) ÉM válasza Probber (#28779) üzenetére


ÉM
tag

Bocsánat, akkor félreérthető voltam, mert én Vlant azaz virtuális hálózatot szeretnék létrehozni. Tehát, hogy külön hálózatba tudjam tenni a router portjait.

(#28781) Probber válasza ÉM (#28780) üzenetére


Probber
őstag

Nem te voltál félreérthető, inkább én mentem el rossz irányba. :D
Ha minden igaz, ez már tudja (specifikációk között fel van tüntetve a VLAN), de a TP-Link oldalán több infót is találsz róla.

[ Szerkesztve ]

"Rendben, mi a munka? Reklám! Egy kelet-európai üditőnek amit Splort-nak hívnak. A világ első cékla ízű kólája!"

(#28782) ÉM válasza Probber (#28781) üzenetére


ÉM
tag

Köszönöm, így már menni fog. Az a baj, hogy a legtöbb oldalon nem szerepel csak egy két mondatos leírás a termékeknél és így nehéz kihámozni, hogy melyik eszköz mit tud.
Az általad linkelt már egész jó, csak wifire és adsl modemre sincs szükség. Ha lehet ezekért nem fizetnék. :) De legalább most már valami mentén el tudok indulni.
Köszönöm még egyszer!

(#28783) Babetta-X


Babetta-X
senior tag

Sziasztok! Tudja valaki, hogy windows 7 alatt milyen programmal lehetne megnézni, hogy mikor nyitottak meg egy akármilyen fájlt utoljára? (dokumentum, kép meg html oldal lenne amire kíváncsi lennék)

[ Szerkesztve ]

(#28784) XP NINJA válasza Babetta-X (#28783) üzenetére


XP NINJA
őstag

start/ legutóbbi helyek . hátha jó vlamire

a html-re meeg böngésző előzményeit nézd meg

[ Szerkesztve ]

(#28785) Babetta-X válasza XP NINJA (#28784) üzenetére


Babetta-X
senior tag

A legutóbbi előzményekre én is gondoltam, de sajnos régebben történt, minthogy tárolná, meg elég sok dologról van szó. A html nem rossz ötlet, megpróbálom úgy megnézni, köszi!

(#28786) NEMO1968 válasza RC9 (#28753) üzenetére


NEMO1968
őstag

Szia!
Ha monitoron jó a kép,akkor nem VGA hiba.
Szalagkábel hibánál mások lesznek a színek,vízszintesen csíkozódik.
Inverternél a világítás hülyéskedik.
Ez nagy valószínűséggel kijelző panelhiba.
Csak kijelzőcsere oldja meg,de még mindig jobb,mint ráfogni a VGA-ra,és alaplapot cserélni.
Szal megvan a szervizről a véleményem.

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#28787) dawncomputer


dawncomputer
tag

Üdv.

Abit st6 alaplappal lenne egy kis gondom.
Telepítés közben, mindig ugyanott vagy elfeketedett a képernyő, és onnantól nem válaszolt, vagy kék halál alatt közölte, hogy vegyek le minden hardvert.
Minden nélkül egy hosszú, két rövid jelet adott, videokártyával (alaplapi nincs), egy RAM-mal, HDD-vel, DVD-vel (garantáltan jók) a hiba ugyanaz, egy ideig telepít, aztán halott.
Alaplapra gondoltam, szerintetek?

(#28788) EneMy84


EneMy84
tag

Sziasztok honnan tudnék GA-MA790FX-DS5 (rev. 1.0) alaplaphoz bios leírás ha lehet magyarul letölteni vagy utána olvasni.

"To achieve Victory we must. Massour forces at the hud out all power & Movement the enemy's 'centter of gravity "Von clousewitz"

(#28789) Prego


Prego
senior tag

Tudom már kérdeztem nemrég, lehet valaki meglátja és tudja rá a megoldást:
Újrahúztam a Windows 7-emet (túlélt már rendszervinyó és alaplap cserét is, ám utóbbi után kicsit már összeveszett a TV Tuner a hangkártyával). Nem emlékszem multkor mit állítottam be neki, de úgy működött hogy ha videót vagy TV-t néztem, akkor mindig bekapcsolva maradt a monitor, ha nem ment egyik sem, akkor X idő után kikapcsolt a monitor.
Most meg bárhogy állítom az energiagazdálkodási sémákat, 10 perc után kikapcsol a monitor és elmegy a hang, ha megmozgatom az egeret akkor visszajön.

U.I.: most még felmerült bennem hogy energiaséma módosításához visszakapcsolom az UAC-t, lehet nem menti a beállításokat, pedig én vagyok a rendszergazda

Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

(#28790) sklopp válasza EneMy84 (#28788) üzenetére


sklopp
őstag

Innen [link] letöltöd a kezelési utasítást, abban benne van, igaz csak angol.

(#28791) Prego válasza Prego (#28789) üzenetére


Prego
senior tag

UAC és saját energiagazdálkodási séma létrehozása nem oldotta meg.

Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

(#28792) #62853120


#62853120
törölt tag

Helló!

Olyan bajom van, hogy a gépemen ESET Smart Security van, és 3 napja lejárt, már frissítettem, de nem működik a net, és valami cssrs.exe fájlra hivatkozik a gép, ami nem működik megfelelően és a Local Settings mappában van, és nem ott a helye, azt tudom.

Talált eddig vagy 8 vírust.

Mit tudok neki csinálni?

(#28794) pescara


pescara
aktív tag

Sziasztok. A fenyerot, hogy tudom csokkenteni a szamitogepen?

(#28795) nova001 válasza pescara (#28794) üzenetére


nova001
senior tag

monitoron célszerű amugy meg a vid kari beálitásokba

minden vid karinak máshogy kell

(#28796) CSÜLKÖS válasza pescara (#28794) üzenetére


CSÜLKÖS
tag

Szia!
Kijelző fényerő csökkentés Fn+F5, növelés Fn+F6.
Üdv. CSÜLKÖS.

Csumidázom a bundeldódat CSÜLKÖS.

(#28797) pescara válasza CSÜLKÖS (#28796) üzenetére


pescara
aktív tag

Kosz, de nincs Fn gomb. Csak f1 , f2..stb

(#28798) nova001 válasza pescara (#28797) üzenetére


nova001
senior tag

laptop vagy sima gép ?

(#28799) pescara válasza nova001 (#28798) üzenetére


pescara
aktív tag

Sima , a laptopomon tudom, ott konnyu.. :W

(#28800) CSÜLKÖS válasza pescara (#28797) üzenetére


CSÜLKÖS
tag

A bal oldali Ctrl gomb mellett balra van az Fn billentyű.

Csumidázom a bundeldódat CSÜLKÖS.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.