Hirdetés

2024. június 23., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#28601) Tompo92 válasza megint én (#28596) üzenetére


Tompo92
senior tag

Rendben meg próbálom és jelentkezem.
Akkor szerintem rendelés alá vetem a BF3-at:)

(#28602) megint én válasza nónéjm (#28600) üzenetére


megint én
őstag

Értem-értem. De mi lenne, ha valami kurva halk ventit raknál rá. Nem is kell, hogy gyorsan menjen, csak azért meg ne főljön...

(#28603) nónéjm válasza megint én (#28602) üzenetére


nónéjm
tag

Igen az úgy jó lenne. De valahogy mindenképp full passzívat szeretnék, az is jó megoldás lenne, ha csak zenehallgatásnál vagy filmézésnél nem forogna semmi. Szőrszálhasogatásnak tűnik biztos, de minden rezgést száműzni szeretnék a gépből, mert elvileg nem tesz jót a hangnak, ez főként zene-pc-nek lenne. Szóval szinte némára biztos meg lehetne csinálni egy halk ventivel, de nem az az elsődleges szempont.

Aztán lehet, hogy annyira nem is számít a rezgés, csak belesúlykolták a fejembe, de hát na, ha lehetséges, akkor a legjobb megoldásra törekednék .:)

(#28604) meone válasza meone (#28499) üzenetére


meone
tag

Sziasztok!

Valakinek valami tanácsa vagy megoldása ezzel a problémával kapcsolatban? :F
[link]

Elnézést kérek mindenkitől a helyes írásom ért :)

(#28605) megint én válasza nónéjm (#28603) üzenetére


megint én
őstag

Belefér egyáltalán a gépházba a hűtő :F ???
Amúgy nem vészes
12.91 ~ 28.89 dBA
Csinálhatod végülis úgy, hogy megnézed meddig melegszik passzívan. ha nem akkor ok. De ha igen, még mindig felrakhatod.
Amúgy nem vészes
12.91 ~ 28.89 dBA
Ha sok, még csinálhatsz olyat, hogy rákötsz egy fordulatszám szabályzót. És akkor kitapasztalgatod mennyi az elegendő minimum amin még nem meleg. Ráadásul, ha a rezgéstől félsz akkor még tehetsz a talpai alá 1-1 nagyon puha gumit, szivacsot...
De szerintem majdnemhogy a 0val lesz egyenlő a rezgése, mivel nagyon sok és kicsike propija van.

(#28606) nónéjm


nónéjm
tag

Amúgy nem oylan kicsi az a hűtő :DDD : [link]

[ Szerkesztve ]

(#28607) megint én válasza meone (#28499) üzenetére


megint én
őstag

Hoh, érdekes egy technológia azt meg kell hagyni!
Sajnos én nem tudok erre válaszolni, de ha angolul tudsz nézz körbe valami szakfórumon, mert itt közel sem biztos, hogy találsz választ.
Én ezt találtam elsőre... De a Googlon "ZigBee forum" és talán lesz egy kis szerencséd. Én szurkolok, de többre nem telik :DDD

(#28608) megint én válasza nónéjm (#28606) üzenetére


megint én
őstag

Ja-ja, épp akkora, hogy a ram fölött elférjen. De ha bordázott a ram, már baszhatod :DDD
Nekem anno a 775ös foglalatomban volt bibi az OCZ Reaper + Noctua C12Pse14 párossal :DDD :DDD

(#28609) nónéjm válasza megint én (#28605) üzenetére


nónéjm
tag

Na igen lehet, hogy ventistől nem, elvielg a ház 65 a hűtő ventivel 58 mm, de még ott az alaplap, oldallapok vastagsága stb...

na még arra gondoltam, hogy kivágom a tetejét a háznak, oszt bele egy scythe ninja... :D talán még jól is nézne ki és az több, mint valószínű, hogy elvinné passzívban. Olyan lenne, mint az amcsi autóknál, a motorháztetőből kikandikáló motorrész... :DD

(#28610) megint én válasza nónéjm (#28609) üzenetére


megint én
őstag

Mekkora a hely a polcon???

(#28611) nónéjm válasza megint én (#28610) üzenetére


nónéjm
tag

Hát most itt van bőven, de majd lesz egy új hifi állvány, még nemtom milyen, de azért 20 centinél biztos nagyobb hely lesz.

[ Szerkesztve ]

(#28612) megint én válasza nónéjm (#28611) üzenetére


megint én
őstag

Úgy kell elképzelni, mint egy rést? alul-felül polc? Mert 20 centi az nem sok...
Amúgy mára lépek...

(#28613) nónéjm válasza megint én (#28612) üzenetére


nónéjm
tag

Igen úgy.

Jó éjt.

Köszi a segítséget.

(#28614) meone válasza megint én (#28607) üzenetére


meone
tag

Az biztos, hogy érdekes, csak még nem terjedt el. :)
Az a probléma, hogy annyira jól nem megy az angol, hogy ilyenekben otthon legyek.
Ez is egy fajta mikrokontroller mint a pic vagy az atmega, és keresnék valami szakmai fórumot, ahol legalább valami utat mutatni, egyik barátom mondta, hogy nem sok ilyen fórum van magyarul, ezért bátorkodtam, itt feltenni kérdésemet, hátha valaki járatos ilyen körökben, és legalább át irányít másik fúrómba vagy topickba.

Azért köszönöm szépen a segítséget. :)

Elnézést kérek mindenkitől a helyes írásom ért :)

(#28615) utgyuru


utgyuru
aktív tag

Üdv!

Egy kicsit szokatlan kérdésem lenne...valaki el tudná magyarázni nekem a big- és little-endian ábrázolást?:D Inkább privátban, nem terhelném vele a fórumot.

(#28616) nyunyu válasza utgyuru (#28615) üzenetére


nyunyu
félisten

Big Endiannal mindig a magasabb helyierteku bajt all elol, mig Little Endiannal az alacsonyabb.

Vagyis 16 bites word eseten a bitek sorrendje a kovetkezo:
Big:15 14 13 12 11 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1 0
Little: 7 6 5 4 3 2 1 0 15 14 13 12 11 10 9 8

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#28617) fricz19 válasza kjani18 (#28587) üzenetére


fricz19
őstag

win7 64bit

AM4/ Intel 8-12. gen CPU-t, Alaplapot, Tápot, DDR4-t, SSD-t VGA-t veszek!

(#28618) dawncomputer


dawncomputer
tag

Üdv.

Lehet, hogy kevés az info, de szükségem lenne egy kis segítségre.
Adott egy számítógép, fogalmam nincs, milyen, nem néztem. A lényeg az, hogy indításkor, telepítés közben, állandóan sípol. Két hosszú, váltakozva, szünet nélkül, körülbelül úgy hangzik, mint a mentőautó. Mi okozhatja ezt a hibát, mit jelezhet a sípolás?

(#28619) Воланд válasza dawncomputer (#28618) üzenetére


Воланд
titán

Tudni kellene a bios típusát, aztán: [link]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#28620) Tompo92 válasza megint én (#28612) üzenetére


Tompo92
senior tag

Hát megcsináltam amit mondtál, most nem csinálja, de ez még nem biztos hisz nem mindig csinálja csak időszakonként.

(#28621) dawncomputer válasza Воланд (#28619) üzenetére


dawncomputer
tag

Na igen, pont ezzel van a bajom, ahol meg néztem sípjeleket, ilyen nem volt.

(#28622) XP NINJA


XP NINJA
őstag

Van 2hdd-m és 3 win 7. Hogyan lehet törölni?

(#28623) kjani18 válasza fricz19 (#28617) üzenetére


kjani18
őstag

A win7 automatikusan telepítheti a legújabb drivert

Olvasd el, benne van a megbízhatóságom is! https://logout.hu/bejegyzes/kjani18/uzletszabalyzatom.html

(#28624) kjani18 válasza XP NINJA (#28622) üzenetére


kjani18
őstag

Egyikből a másikat...

Olvasd el, benne van a megbízhatóságom is! https://logout.hu/bejegyzes/kjani18/uzletszabalyzatom.html

(#28625) #65675776 válasza kjani18 (#28623) üzenetére


#65675776
törölt tag

Amit az esetek többségében nem érdemes használni, mert korlátozott képességű, hiányos, vagy akár instabil. Mind a három esettel találkoztam már személyesen. Minden esetben érdemes a gyártó oldalát felkeresni. Feltéve ha a gyártó egyáltalán beazonosítható. Például az ilyen dolgok miatt érdemes kerülni a pittyputty cuccokat.

(#28626) thug85


thug85
tag

Sziasztok!

Valaki megtudná nekem mondani, mik azok a log fájlok? Valami olyasmit olvastam róla, hogy naplózási fájlok. Ez helytálló? Szabad törölnöm ezeket a fájlokat?
Köszönöm!

A természet igazságos: aki vak, az jobban hall, aki süket, az jobban lát, akinek rövidebb az egyik lába, annak hosszabb a másik.

(#28627) dawncomputer


dawncomputer
tag

Sziasztok.

XP telepítése közben, mikor a file-okat másolta, 25%-nál megállt, és kzölte, hogy az oembios.bin nem telepíthető.
Továbbment utána, de voltak gondok, és nem tudom, van-e hozzá köze.
Mikor befejezte a telepítést, a bejelentkező ablaknál rákattintottam a felhasználónévre, és valami olyasmit írt ki, hogy nem sikerült ellenőrizni valamit, valami hiba van. Úgy vettem ki, a jogtisztasággal van probléma, de fogalmam sincs, mit jelent.
Van köze az "oembios.bin"-hez? Ha nem, akkor mi okozhatja, illetve mit okozhat az "oembios.bin" hiánya?

(#28628) Satyricon


Satyricon
addikt

Üdv mindenkinek!

Feltettem a GTA Episodes From Liberty City nevezetű játékot és b***ik elindulni! Patchek, DirectX fenn vannak. Végül is a játék elején a video és a menü bejön, de amikor rámegyek, hogy start game, elkezdi tölteni, majd kiírja rendesen, hogy I LUV LC és innentől nem válaszol a játék, akármennyit várok vele. A feladatkezelő is azt írja ki, h a játék nem válaszol. Vista SP2 32-bites windowsom van! A gépem lazán elbírja a játékot, azzal nincs gond! Mit lehet tenni ilyenkor, hogy elinduljon a játék?

Szerk.: Am a játékhoz való rendszer frissítéseket telepíteni akartam, de hibát írt ki telepítéskor. De lehet csak azért, mert már lehet fel vannak telepítve, ugyanis régebben játszottam ezzel a játékkal, szóval lehet fenn vannak...

Jah, mielőtt bárki is rosszra gondolna, a játék tök eredeti!

[ Szerkesztve ]

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#28629) Noeeecska


Noeeecska
csendes tag

Sziasztok!
Fizikából kéne a segítség B.H.F.-et kell csinálom holnapra, de a kérdésekre nem nagyon vágom a választ :( .

1.: Van-e forgató hatása a szabadon mozgó testet érő erőhatásnak, ha hatásvonala átmegy a test tömegközéppontján?
2.: Hogyan kell meglökni egy nyugalomban levő testet, ha azt akarjuk, hogy csúszás közben ne forogjon?
3.: Megváltozik-e egy test tömegközéppontjának helye ha a test egyik oldalára gyurmadarabokat ragasztunk? Ha igen merre tolódik el ?
4.: Lehet-e gyurmadarabokatúgy ragasztani egy testre, hogy a tömegközéppont helye ne változzon meg ? Hogyan ?
5.: Lehet-e egy test tömegközéppontja a testen kivül? Több példával igazoljk az állítást!
8.: A mai magasugrók miért nem a régi ollózó vagy hasmánt stílusban ugranak? Mi a fizikai magyarázata elhatározásuknak ?
Köszönöm előre is a segítséget !
By Noeeecska
;)

[ Szerkesztve ]

(#28630) PH-User


PH-User
addikt

Sziasztok!

Ha este futni hagyom a gépet, s reggel bekapcsolom a monitort, mindig ez az üzenet fogad:

Mi okozhatja ezt a jelenséget?

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#28631) Воланд válasza thug85 (#28626) üzenetére


Воланд
titán

"Ez helytálló?"
Igen.

"Szabad törölnöm ezeket a fájlokat?"
Végül is igen.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#28632) kjani18 válasza #65675776 (#28625) üzenetére


kjani18
őstag

A cucc így is korlátozott képességű, hiányos, vagy akár instabil.
Ezt csak egy lehetőségként írtam, mert mást őszintén szólva nem igen tudok...

Olvasd el, benne van a megbízhatóságom is! https://logout.hu/bejegyzes/kjani18/uzletszabalyzatom.html

(#28633) Воланд válasza dawncomputer (#28627) üzenetére


Воланд
titán

Lemez nem sérült, eredeti a win, cd-ről boot-oltál és úgy telepítetted, vagy operációs rendszer alól indítottad el az install-t?

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#28634) kjani18 válasza Noeeecska (#28629) üzenetére


kjani18
őstag

1.- Nincs.
2.- Az erő hatásvonala menjen át a test tömegközéppontján.
3.- Igen, a gyurma irányába tolódik el.
4.- PL. két gyurma darabkát ragasztunk rá úgy, hogy a két darabka közös tömegközéppontja essen egybe a test tömegközéppontjával.
5.- PL. egy kiflinek a tömegközéppontja lehet a két szára között, a testen kívül.

A 8.-ban nem tudok segíteni...talán így lehet a legkisebb tömegközéppont emelkedéssel a rúd felett "átcsúszni"

[ Szerkesztve ]

Olvasd el, benne van a megbízhatóságom is! https://logout.hu/bejegyzes/kjani18/uzletszabalyzatom.html

(#28635) Воланд válasza Satyricon (#28628) üzenetére


Воланд
titán

Kompatibilitási módban próbáltad elindítani? Jobb klikk az exe-n, tulajdonságok, kompatibilitás és legyen mondjuk xp sp3.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#28636) dawncomputer válasza Воланд (#28633) üzenetére


dawncomputer
tag

Lemez nem sérült, eredeti, és arról bootolt. Egy ideig elsőre felment rá a win, de aztán újrakezdtem, akkor történt az, amit írtam.

(#28637) Воланд válasza PH-User (#28630) üzenetére


Воланд
titán

Elfogyott a vram és kikapcsolt az aero.

(#28636) dawncomputer: Tuning van az adott gépen? Más ötletem nincs sajnos. :(

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#28638) PH-User válasza Воланд (#28637) üzenetére


PH-User
addikt

Ezzel tisztában vagyok én is, de mégis mitől fogyott el a VRAM?
Semmi VRAM zabáló program nem futott.

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#28639) kjani18 válasza PH-User (#28638) üzenetére


kjani18
őstag

Sztem az alvó állapottal lesz kapcsolatban a dolog, visszatéréskor nem vált vissza, vagy nem tud visszaváltani.

Olvasd el, benne van a megbízhatóságom is! https://logout.hu/bejegyzes/kjani18/uzletszabalyzatom.html

(#28640) PH-User válasza kjani18 (#28639) üzenetére


PH-User
addikt

Nincs alvó állapot.
Csak a monitor kapcsol ki, így van beállítva a rendszer.

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#28641) kjani18 válasza PH-User (#28640) üzenetére


kjani18
őstag

Próbáltad a monitor kikapcsoltatása nélkül?

Olvasd el, benne van a megbízhatóságom is! https://logout.hu/bejegyzes/kjani18/uzletszabalyzatom.html

(#28642) Воланд válasza PH-User (#28638) üzenetére


Воланд
titán

Milyen folyamatok futnak a háttérben?

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#28643) hecktor


hecktor
aktív tag

üdv

a képernyőm crt, erős felbontást állítottam be, igy mikor jönne be a win, kikapcsol.

csökkentett módban módban megy rendesen 600*800 al, de ott nem tudom átállítani

tippek?

(#28644) kjani18 válasza hecktor (#28643) üzenetére


kjani18
őstag

csökkentett módnál megkérdezi maradjon -e a felbontás alacsony, utána már normál módban is 600*800 lesz, így majd tudod állítani

Olvasd el, benne van a megbízhatóságom is! https://logout.hu/bejegyzes/kjani18/uzletszabalyzatom.html

(#28645) daninet válasza nyunyu (#28576) üzenetére


daninet
veterán

:R

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#28646) PH-User válasza Воланд (#28642) üzenetére


PH-User
addikt

Biztos valaki átkoz...

Ez megénn'' mi? :F

Ezek futnak:

HD Sentinel, avast!, Daemon Tools, CCC, HD Audio Panel

kjani18 - Úgy is ugyan ez...

[ Szerkesztve ]

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#28647) Воланд válasza PH-User (#28646) üzenetére


Воланд
titán

Na ez érdekes, ilyet még nem is láttam, megmondom őszintén.

Avast az hányas verzió? Mert nekem anno az 5.xx tudott érdekes dolgokat produkálni w7 alatt, meg is szabadultam tőle.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#28648) kjani18 válasza PH-User (#28646) üzenetére


kjani18
őstag

Na, ezt valami kajálja, méghozzá jó étvággyal...

Olvasd el, benne van a megbízhatóságom is! https://logout.hu/bejegyzes/kjani18/uzletszabalyzatom.html

(#28649) PH-User válasza Воланд (#28647) üzenetére


PH-User
addikt

Az új verzió van fenn, de már rég ezt használom, s míg másik konfigom volt, nem jött elő ilyen probléma sosem! :(

kjani18 - Most bezártam az oldalsávot, kíváncsi leszek, hogy így mit reagál majd...

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#28650) Воланд válasza PH-User (#28649) üzenetére


Воланд
titán

Feladatkezelőt, vagy procexp-t kellene nézni, hátha látszik, hogy mi zabálja az erőforrásokat.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.