Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Azonnali játékos kérdések órája (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#7551) Brian_GT válasza Chabi (#7546) üzenetére


Brian_GT
őstag

Szép laptop, de azért egy laptop erejét óvatosan kezeljük...ami le van írva az nem ugyan az, mint asztali tesói...Black Flag pedig még az Alienware gépeket is megakasztja keményen.... jó nyilván felbontás részletesség kérdése, de akkor is.

- Csak a Puffin ad nekem erőt és mindent lebíró akaratot! -

(#7552) Chabi válasza Brian_GT (#7551) üzenetére


Chabi
aktív tag

igen ezzel tisztában is vagyok, nem akarok én semmilyen game-et fullHD be 160 fps-el játszani, közepes, vagy annál maximum egy kicsit gyengébb beállítás nekem már bőven elég. ugysem játszom folyton rajta, inkább netezek, de mondom megkérdem ha már ilyen "jó"(nyilván kinek-mi, nekem jó :) ) a gép. :)
Szerk:
Need for Speed Rivals-t sikerült rajt kipróbálni amit elég jól vitt közepes beállításokon.
Gondolom azért kibír egy-max kettő órát a COD ghost-tal is nem?

[ Szerkesztve ]

Sony Xperia M4 aqua+ Dell Inspiron 15R 5537 Silver (FHD), Intel core i7-4500U 1,8 Ghz(2 Cores, 4M Cache, up to 3.00 GHz), 8 Gb DDR3, Amd Radeon HD8850M 2Gb, 1000 Gb Hdd (5400 rpm)

(#7553) Zoll21


Zoll21
tag

Sziasztok kellene egy kis segítség: nem tudom egyszerűen leszedni a cod black ops-hoz a BOloader 0.8V verziót segítene valaki vagy eltudná küldeni :R :R :R

Keress telefonon vagy email-en bármikor.

(#7554) Cheesus válasza Zoll21 (#7553) üzenetére


Cheesus
senior tag

Ez nem feszegeti véletlenül a warez témakörét :F

https://www.twitch.tv/csehla

(#7555) betyarr


betyarr
veterán

üdv!

a brothers-nél miért van odaírva, hogy kontroller kell a játékhoz?pc-n is kell :F

(#7556) Cheesus válasza betyarr (#7555) üzenetére


Cheesus
senior tag

Nekem még nincs meg a játék, de úgy tudom, hogy direkt kontrollerre lett szabva a két testvér irányítása. Bár elvileg billentyűzettel is irányítható, de ezt sajnos nem tudom megerősíteni :B

https://www.twitch.tv/csehla

(#7557) betyarr válasza Cheesus (#7556) üzenetére


betyarr
veterán

aha,sejtettem...akkor felejtős.

(#7558) Hunork


Hunork
veterán

Hali!
A saját topik meglehetősen halott, ezért a kérdést itt tenném fel: a korábbi igen idegesítő dolgok az AMD kártyákkal vs RAGE játékkal kapcsolatban még mindig előfordulnak, vagy ez már a múlté?
Egy R7-260 vagy 270x amit kinéztem, ezért kérdezem.
Remélem, lesz aki felvilágosít! Előre is köszönöm! :K

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#7559) alibaba78 válasza Hunork (#7558) üzenetére


alibaba78
őstag

En csak egy kis keresest vegeztem, es ezt a hsz-t talaltam az amd foruman, ahol az emberke panaszkodik par jatekra, de a Rage, meg a L4d az szepen fut. :)

(#7560) perge666 válasza betyarr (#7555) üzenetére


perge666
veterán

Nem feltétlenül szükséges hozzá kontroller!
Mi úgy játszottuk végig párommal,hogy én irányítottam kontrollerről az egyik fiút,ő bill.-ről a másikat.
De úgyis lehet hogy mindkettőjüket bill.-ről vagy épp kontrollerről!

(#7561) betyarr válasza perge666 (#7560) üzenetére


betyarr
veterán

de akkor gondolom minimum egy 10 újjas gépelési tudás szükségeltetik az irányításához,mint az assassin-ben. :D

(#7562) Cheesus válasza betyarr (#7561) üzenetére


Cheesus
senior tag

Hát ha már itt tartunk én újra kezdtem az Assassins Creed első részét kontrollerrel, és Nekem sokkal jobban tetszik így, mint amikor a billentyűzettel bűvészkedtem :D

https://www.twitch.tv/csehla

(#7563) DeFranco válasza Cheesus (#7562) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Ezt pofázom évek óta...

(#7564) Cheesus válasza DeFranco (#7563) üzenetére


Cheesus
senior tag

Hát amúgy főleg ennek/Neked, meg a Brothers illetve Mortal iránti kíváncsiságom miatt lett egy új xbox controller :DDD (Mivel alapból van xbox-om, de receiverem nem, így olcsóbban kijött szinte mintha csak egy vevőt vettem volna).

Amúgy meg felőlem magyarázhatod évek óta, én 17-e környékén leszek 1 éves itt a PH-n :B

[ Szerkesztve ]

https://www.twitch.tv/csehla

(#7565) DeFranco válasza Cheesus (#7564) üzenetére


DeFranco
nagyúr

csíra ;]

(#7566) Cheesus válasza DeFranco (#7565) üzenetére


Cheesus
senior tag

Valahol el kellett kezdeni :B

https://www.twitch.tv/csehla

(#7567) Bjørgersson válasza DeFranco (#7563) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Szarkontroller.

;]

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#7568) Hunork válasza alibaba78 (#7559) üzenetére


Hunork
veterán

Köszi, közben máshol is megerősítették! :R

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#7569) Brian_GT válasza Chabi (#7552) üzenetére


Brian_GT
őstag

Persze ezzel semmi gond sincs, csak előtted nagyon ,, istenítették" és nyilván nagyon jó kis lapi, csak erősen bele lett kérdezve az AC4-be és nem akarom, hogy koppanj...mert bizonyos effektek úgy padlóra rakják a vasat..már nem a tied másikat is ami erősebb, hogy csak nah. Nyilván persze fogsz tudni játszani rajta, amúgy írtad nem tudod pontosan a vga-d. Jobb egérnél a vga vezérlőpultnál megtudod lesni.

- Csak a Puffin ad nekem erőt és mindent lebíró akaratot! -

(#7570) perge666 válasza betyarr (#7561) üzenetére


perge666
veterán

Ha te irányítod mindkét karaktert egyszerre bill.-el akkor elég kényelmetlen lehet. :U

(#7571) Chabi válasza Brian_GT (#7569) üzenetére


Chabi
aktív tag

Köszi, és ha kell majd akár leviszem grafikát, nekem annyira nem szempont, csak végig akarom vinni mert tetszik a játék, és kiváncsi vagyok rá :) és szerintem utána hanyagolom, inkább fifa, meg fps "gamer" vagyok, a fifával szerintem egy két évig nem lesz gondja nem? te hogy látod? (bocs hogy faggatlak :) )
egyébként köszi már megtalaláltam: Amd Radeon HD8850M csak azt nem tudom hogy ddr3-as vagy 5 ös pedig nézelődtem. :)

[ Szerkesztve ]

Sony Xperia M4 aqua+ Dell Inspiron 15R 5537 Silver (FHD), Intel core i7-4500U 1,8 Ghz(2 Cores, 4M Cache, up to 3.00 GHz), 8 Gb DDR3, Amd Radeon HD8850M 2Gb, 1000 Gb Hdd (5400 rpm)

(#7572) peti_s


peti_s
addikt

Üdv. ATI 4850-m van, kiterjesztett képernyővel, tehát van egy elsődleges, és egy másodlagos képernyőm. A másodlagos a TV-out-ra van kötve, és egy 16:9-s TV-re van kötve. Ez annyira nem is lényeg, inkább az, hogy minden játék az első képernyőn megy (a monitoron), nem tudom áttenni őket a 2.ra(a TV-re). Mivel a TV-n többen tudnánk játszani, pl. NBA 2K sorozat, ezért fontos lenne. Hogyan tudnám megoldani. Köszönöm előre is, üdv. peti_s

(#7573) genndy válasza peti_s (#7572) üzenetére


genndy
addikt

1. Cseréld meg a képernyő tulajdonságoknál, legyen a TV az elsődleges képernyő. Vagy ha meg tudod cserélni a kábeleket fizikailag, az is jó.
2. Ha ugyanaz a felbontás, akkor jobban jársz a klónozással szvsz.

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#7574) peti_s válasza genndy (#7573) üzenetére


peti_s
addikt

Nem u.az, ezért nem lehet klónozni, meg fogom próbálni amit mondtál köszi a tippet.

(#7575) csecso22


csecso22
tag

sziasztok a lego lotrohoz kell internet ?

"Csak a puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot"

(#7576) Brian_GT válasza peti_s (#7572) üzenetére


Brian_GT
őstag

Noh... gondolom a vgadra úgy van kötve, hogy elsődleges porton megy dvi-on vagy d-subon vagy hdmi-n a monitorod és a 2. csatlakozón ami nem tudom milyen van még rajta mert pontos márkát nem írtál...hdmi-dvi a tv-d.
Nah alap esetben kiterjesztett képet tudsz adni illetve így is kapcsolja rá ha összekötöd alapból úgy emlékszem... én is így használom alapból, mert leginkább a film megy rajta.
+ ebben az esetben a vga-d erőforrásából csak annyit vesz el amivel ugye te is látod a géped hátterét rakja ki...ez max 1-2% vagy annyi sem.
Viszont ebben a megoldásban csak olyan dolgokat tudsz megjeleníteni a tv-n amit át tudsz rá húzni...tudod megfogod és átrántod oda... lejátszó program képe ha filmet nézel... weboldal stb.

Ha olyan alkalmazást indítasz mint játék, az mindenképp az elsődleges kijelzőn fog megjelenni, mint ahogy te is írtad...itt hiába rakod le kis képernyőre a játékot, az áthúzás nem működik.

Itt 2 lehetőséged van...ha elegendő az, hogy a tv adja a képet, akkor át kell rakni a fő megjelenítőnek a tv-t...ekkor pont fordítva fogod látni...a tv-n lesznek az ikonok minden és a monitorod fogja csak a hátteret mutatni.
Innentől úgymond úgy dolgozol a tv képernyőjén, mintha előtted lenne az íróasztalon.
Sportjátékhoz stb bőven jó, oda tudtok ülni a tv elé.

Azonban ha a monitor képére is szükséged lenne, mert mondjuk te csak a monitor elől bill+egérrel tudsz játszani xy játékkal akkor is van megoldás, klónozni kell a képet, ezt ugyan ott teszed ahol a kiterjesztett mód van, csak átváltod róla klóbozásra.
Viszont ebben az esetben van 1 íratlan szabály... csak olyan képernyőfelbontást tudsz klónozni, mint a leggyengébb megjelenítő tudása illetve aktuálisan beállított képe.
Példázom... nekem egy régebbi 4:3-as LG LCD-m van ami 1280x1024 75Hz-et tud csak... leklónozom és ekkor átvált a tv 1920x1080p full hd-ról 1280x1024 60Hz-re.

Magyarázat: A tv lebutul arra a szintre amit a monitorom tud és a Hz is azért változik meg mert ugye ott meg a tv nem tudja a monitor 75Hz-ét.
Ettől nem kell félni, ha a tv olyan jelet kap ami nem alkalmas számára megoldja és b**szik képet adni :) Így védi magát...szóval ha bejön a kép nyugodtan lehet használni, viszont nyilván nem fogsz olyan szép és tűéles képet kapni, mint a tv natív felbontása vagyis 1920x1080p 60Hz Full HD.
Ugye az csak akkor játszik ha nem klónozod, hanem a felső megoldást választod és elsődlegesnek rakod a tv-t.
Viszont ebben az esetben rendesen beállított felbontáson fog menni a monitorod is meg a tv-d is. Annyi aki a tv-t nézi nem lesz kitöltve a képernyő, mivel kisebb felbontáson fut...de kb nálam is ez nem zavaró annyira, hisz egy 102-es tv-n az 1280-as felbontás is már elég nagy képet ad... lehet játszani.

Remélem érthető voltam, ha gondolod privátban keress meg ha vmi még nem tiszta.

+ amit láttam írtak neked...semmilyen kábelt nem kell megcserélni sehova, bőven jó ahogy írtam... ha mégis akarsz vmit a kábellel vacakolni, gép kikapcs és tv is. Ez nem USB kábel, levághatod a vga-d vagy a tv-d.

[ Szerkesztve ]

- Csak a Puffin ad nekem erőt és mindent lebíró akaratot! -

(#7577) FehérHolló válasza Brian_GT (#7576) üzenetére


FehérHolló
veterán

Gondolkodtál már azon, hogy kiadj egy könyvet mindezen bölcsességekről?

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#7578) Brian_GT válasza FehérHolló (#7577) üzenetére


Brian_GT
őstag

Nem jön le az írásodból, hogy a kivesézés miatt mondod vagy valamivel nem értesz 1et és azért? :)

- Csak a Puffin ad nekem erőt és mindent lebíró akaratot! -

(#7579) peti_s válasza Brian_GT (#7576) üzenetére


peti_s
addikt

Hali. Köszi a választ, de ezeket tudtam. Gigabyte HD4850 512MB DDR3-s kártyám van, a TV-out-n megy ki a kép a TV-re, de ezt írtam az eredeti hozzászólásban is, ez egy analóg TV kimenet, itt maximalizálva van a felbontás 1024*768ban. 3-4 éve amíg kisebb monitorom volt, klónozva volt, és ment a tv-n is, de nem szerettem volna folyamat változtatgatni a felbontást, de úgy látom ez lesz belőle. Amúgy arra meg te figyelj, h hiába nincs semmi a második képernyőn játék alatt a CPU-ból 10% erőt legalább lefoglal.

(#7580) Brian_GT válasza peti_s (#7579) üzenetére


Brian_GT
őstag

Persze értelek, azt viszont valóban elnéztem, hogy nem digitális a kötésed, ergó akkor ez nem hd ready vagy full hd tv??!!! Mert akkor hát igen elég nehéz dolgod lesz.... abban az esetben ha lesz ilyened akkor könnyű a megoldás rá, mint írtam de akkor tudtad.
Igen tudom foglal belőle, 1-2% azt így alapra írtam.

- Csak a Puffin ad nekem erőt és mindent lebíró akaratot! -

(#7581) AeSDé Team


AeSDé Team
őstag

Sziasztok!
Erre a gépre keresnék játékokat.
-1GB DDR RAM
-128MB Geforce FX 5200 VGA
-1,25Ghz "AMD Athlon XP" processzor
-valamilyen 2002-es MSI alaplap

Tegnap raktam rá XP-t, és az emlékeimhez képest meglepően gyors a rendszer. NFS Most Wanted, CoD 1-2 és GTA SA gond nélkül megy rajta, de valami olyasmi is érdekelne amit még nem ismerek :)

[ Szerkesztve ]

(#7582) Chabi válasza AeSDé Team (#7581) üzenetére


Chabi
aktív tag

Hello :)
én 1 et tutira tudok ajánlani: Maffia 1
(Most hogy lett uj gépem már alig várom hogy a kettőt is ki tudjam játszani) :)

Sony Xperia M4 aqua+ Dell Inspiron 15R 5537 Silver (FHD), Intel core i7-4500U 1,8 Ghz(2 Cores, 4M Cache, up to 3.00 GHz), 8 Gb DDR3, Amd Radeon HD8850M 2Gb, 1000 Gb Hdd (5400 rpm)

(#7583) perge666 válasza Chabi (#7582) üzenetére


perge666
veterán

Mafia1-et nagyon imádtam,még elkapott a nosztalgiázhatnék.:)
Viszont a 2. rész ezerszer jobbra sikeredett szerintem!
Vagyis részemről mindkettő :

[ Szerkesztve ]

(#7584) peti_s válasza perge666 (#7583) üzenetére


peti_s
addikt

Történetben sztem jobb volt az 1, a város is jobban tetszett abban. A 2ben a több napszak, és évszak tetszik, no meg a sok új kocsi. :D Random kocsizgatáshoz sokkal jobb a 2.

(#7585) perge666 válasza peti_s (#7584) üzenetére


perge666
veterán

Kinek a pap,kinek a papné...nekem a lánya. :DD
Egy biztos,nagyon jó mindkettő!

(#7586) Chabi válasza perge666 (#7585) üzenetére


Chabi
aktív tag

Így igaz, mindkettő nagyszerű game, és ez a lényeg. :)

Sony Xperia M4 aqua+ Dell Inspiron 15R 5537 Silver (FHD), Intel core i7-4500U 1,8 Ghz(2 Cores, 4M Cache, up to 3.00 GHz), 8 Gb DDR3, Amd Radeon HD8850M 2Gb, 1000 Gb Hdd (5400 rpm)

(#7587) AeSDé Team válasza Chabi (#7582) üzenetére


AeSDé Team
őstag

Nekem valahogy az első pár videó alapján nem jött be annyira, de ha nektek ennyire tetszett akkor teszek egy próbát. Jártam már úgy játékkal hogy nem volt első látásra szerelem :)

Ha tudtok még olyat ami elfut ezen, kíváncsian várom. Legjobban olyanok érdekelnek amikkel local hálózaton lehet multizni, ha szervert kell hozzá nyitni arra ott az erősebb gép. Pl. MTA-val is így játszunk. (zárt szervert még elbírja ez a gép, de nyíltat nem, nagyon laggol a sok játékostól)

(#7588) perge666 válasza AeSDé Team (#7587) üzenetére


perge666
veterán

Azt ne feledd hogy nem vagyunk egyformák!
Amíért nekünk tetszett,az nem biztos hogy neked is fog.

(#7589) Chabi válasza AeSDé Team (#7587) üzenetére


Chabi
aktív tag

Még egyet tudok, amit szerintem tuti visz, bár az meg nekem nem jött be. :)
Mégpedig a "cs".
Szerintem azt viszi, myilván nem a legujabbat abból sem.

Sony Xperia M4 aqua+ Dell Inspiron 15R 5537 Silver (FHD), Intel core i7-4500U 1,8 Ghz(2 Cores, 4M Cache, up to 3.00 GHz), 8 Gb DDR3, Amd Radeon HD8850M 2Gb, 1000 Gb Hdd (5400 rpm)

(#7590) br.rak válasza AeSDé Team (#7587) üzenetére


br.rak
őstag

A Halo 1 PC-s verziója szerintem simán elfutt rajta és ha jól rémlik nem nehéz megcsinálni a multit LAN-on sem.

Br

(#7591) Chabi válasza Chabi (#7589) üzenetére


Chabi
aktív tag

Még a cod 2 jutott eszembe, suliba régen azt toltuk belső hálózaton :)

Sony Xperia M4 aqua+ Dell Inspiron 15R 5537 Silver (FHD), Intel core i7-4500U 1,8 Ghz(2 Cores, 4M Cache, up to 3.00 GHz), 8 Gb DDR3, Amd Radeon HD8850M 2Gb, 1000 Gb Hdd (5400 rpm)

(#7592) AeSDé Team válasza Chabi (#7591) üzenetére


AeSDé Team
őstag

A CoD1-et gyenge beállításokkal szépen viszi, a 2-nél már a felbontást is erősen vissza kell vennem, de elmegy. Nem FullHD kijelzőre kötöttem, csak egy régi 960x600-as CRT-re, ez is épp elég neki :D Chrome Specforce LAN multit sikerült még összehoznom, de azt is csak lobon viszi
(tud nagyobb felbontást is, de játékokban a kártya nem bírja, és a frissítést is lekényszeríti 60-ra, ami ezen a kijelző nagyon zavaró, kb. azonnali fejfájás)

(#7593) ricsiii01


ricsiii01
tag

Sziasztok!
Nekem olyan problémám van, hogy LOTR War in the north közben (1 fejezet 18. rész/jelenet), hogy a kép és hang elmegy a montior nem érzékel semmit a gép zúg tovább és újraindítani se lehet csak kikapcsolni (a gépen lévő gombbal) és újra bekapcsolni. Ez már másodszor jött elő. :(
Mi lehet a baj? A játék Steames, úgyhogy még fizettem is érte. :W

.

(#7594) Cheesus válasza ricsiii01 (#7593) üzenetére


Cheesus
senior tag

Körülnéztél a játék közösség központjában, hog esetleg másnak is van-e hgasonló problémája?
Mentéseket rakd el (feltéve ha nem menti felhőbe) és nézesd át a fájlok épségének ellenőrzésével, ha nem segít akkor telepítsd újra a játékot.
Első blikkre csak ezeket az alap dolgokat tudom mondani. :)

https://www.twitch.tv/csehla

(#7595) AthlonXP


AthlonXP
őstag

Sziasztok!

Érdekelne egy játék címe, kb 2-3 éves lehet ( ha jól emlékszem, de lehet több.. ).
Ha minden igaz FPS és a sztori egy alternatív 2. világ háborúról szól, amiben Hitler csapatai elérik Amerikát és konkrétan amerikai földön ( a játék elején asszem New Yorkban ) kell harcolni a németek ellen. Amikor megjelent a játék csak kipróbáltam, talán egy fél órát ha játszottam vele, aztán vmiért abbahagytam, így fogalmam sincs mi van benne a továbbiakban, viszont most szívesen megnézném újra.

Esetleg valakinek van ötlete mi lehetett ez?

(#7596) Cheesus válasza AthlonXP (#7595) üzenetére


Cheesus
senior tag

Nekem sajnos nincs tippem, de azért ide is írd be a kérdésedet :)
[link]

https://www.twitch.tv/csehla

(#7597) szami777 válasza AthlonXP (#7595) üzenetére


szami777
addikt

Abszolút csak tipp, de nem lehet, hogy a 2009-es wolfenstein a te játékod? :) Rég játszottam vele, de new york nem rémlik benne, de hátha :)
(#7593) ricsiii01 : ha ahhoz a részhez érsz, mielőtt befagy, vegyél le minden beállítást minimumra és úgy próbáld meg. Sajnos a játéknak több grafikai hibája is van.

[ Szerkesztve ]

“So do all who live to see such times but that is not for them to decide. All we have to decide is what to do with the time that is given us.” ///// Old nick ->xsanyi77

(#7598) AthlonXP válasza szami777 (#7597) üzenetére


AthlonXP
őstag

:(
Nem a Wolfenstien az meg van, a régi és a legutóbbi verziója is ( állítólag márciusban jön a legújabb része ).

(#7596) Cheesus: Megnézem akkor ott is, hát ha..

[ Szerkesztve ]

(#7599) batman91 válasza AthlonXP (#7595) üzenetére


batman91
őstag

Turning Point Fall of Liberty?

"A man chooses. A slave obeys." - Andrew Ryan

(#7600) ricsiii01 válasza Cheesus (#7594) üzenetére


ricsiii01
tag

Köszi! Ilyen hibát nem találtam máshol. A mentéseket hol tudom felrakni a felhőre a steamen és ott át is nézetni? :)

xsanyi77: Neked is köszi! :R
Majd megnézem, miután a mentéseket ellenőriztem.

[ Szerkesztve ]

.

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Azonnali játékos kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.