Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Azonnali játékos kérdések órája (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#7901) VoidXs válasza AthlonXP (#7900) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Nem naplóz semmi hibát? Egyébként a legáltalánosabb oka erre az, hogy valamelyik szükséges redist csomag (MSVC++, DirectX, stb.) nincs feltelepítve.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#7902) ollie válasza AthlonXP (#7900) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Google keresés szerint van valami általános hibajelenség win8 alatt a BF1941-vel, de mivel azek az oldalak le vannak tiltva melóhelyen, nem tudom megnézni azokat. Keress rá, biztos találsz megoldást.

***

(#7903) AthlonXP válasza ollie (#7902) üzenetére


AthlonXP
őstag

Igen, sajnos én is csak ennyit találtam...
A fórumon amit találtam, mindenki arra panaszkodik, hogy nem indul 8-ason. Javítás nincs úgy tűnik...
Találtam egy oldalt, ahol írják is, hogy nem kompatibilis az új rendszerrel a játék, bár a 7-es alatt állítólag még működik.
Sajnos hibát nem ír, minden driver és a dx is a legfrisebb, különféle ".net"-ek és egyebek is fent vannak, amik kellenek, ezekre mindig ügyelek, szóval nyilván a rendszer sok neki...
VMware-n fent van egy virtuális Win 7, de kétlem, hogy virtuális gépen futna a játék, így ez most kimarad.... :(

Amúgy Originen vagy Steamen, hogy tudom megnézni, hogy a játéknak jelenleg melyik verziója van a gépemen? A frissítések miatt kérdem.
Nekem kell frissíteni vagy ezek frissítik magukat automatán?

(#7904) ollie válasza AthlonXP (#7903) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Mindkettő rendszeren magától frissülnek, szóval a legfrissebb verzió van neked.

***

(#7905) AthlonXP válasza ollie (#7904) üzenetére


AthlonXP
őstag

Oké, köszi.

(#7906) mike1334


mike1334
veterán

Sziasztok.
Olyasmi játékokat keresgélek mint a Battle for Wesnoth, vagy panzer sorozat, europa universalis stb..tehát egyszerű hex/térkép táblás játékra hajazó dolgok...ha tudtok adni pár tippet, azt megköszönném :)

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#7907) VoidXs válasza mike1334 (#7906) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Ezeken kívül csak a Crusader Kings ugrik be, meg talán egy picit a Heroes of Might and Magic.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#7908) szami777 válasza mike1334 (#7906) üzenetére


szami777
addikt

Eador masters of the broken world.
Erdemes ránézni, kíváló játék, gyönyörű grafika, gyönyörű zene
Esetleg fantasy wars vagy kings bounty sorozat

“So do all who live to see such times but that is not for them to decide. All we have to decide is what to do with the time that is given us.” ///// Old nick ->xsanyi77

(#7909) mike1334 válasza szami777 (#7908) üzenetére


mike1334
veterán

Köszi Neked is meg VoidXs-nek is...majd rájuk nézek :)

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#7910) didros


didros
senior tag

Nem jut eszembe egy régi játék címe...
egy kis űrhajóval kell menni a világűrben egérrel lehet irányítani
különféle ellenfelek jönnek rád akiket ki kell lőni, meg sziklákat szétrobbantani. Azt hiszem be kell gyűjteni valamit...
és fel lehet akasztani magadra valamiféle láncos buzogányt, ami szétveri az ellenfeleket amikor forogsz...
:)
rémlik valami?

(#7911) FehérHolló válasza didros (#7910) üzenetére


FehérHolló
veterán

Kicsit specifikusabban?
Félmillió ilyen játék létezik. Ismertebbek: Tyrian 2000, Raptor, nemtomanevétdemindjárteszembejut.

Skynet is real. It's called Google.

(#7912) szildavid90


szildavid90
aktív tag

Sziasztok!

Tudnátok nekem segíteni? Olyan problémám lenne, hogy a Dont't Starve játékot feltelepítettem és valami Grafikus hibára hivatkozva nem indul el a játék.
Pedig a rendszer követelmények szerint jó lenne a játékhoz a gépem.
Mivel lehetne ezt a problémát megoldani, hogy működjön a játék?

Köszi előre is nektek a segítséget!

(#7913) aleister válasza szildavid90 (#7912) üzenetére


aleister
veterán

Ehhez kéne tudni a pontos hibaüzenetet.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#7914) didros válasza FehérHolló (#7911) üzenetére


didros
senior tag

Megtaláltam! :-)
swarm

(#7915) FehérHolló válasza didros (#7914) üzenetére


FehérHolló
veterán

részvétem.

Skynet is real. It's called Google.

(#7916) 3.Aragorn


3.Aragorn
addikt

Üdv

Tudtok mondani olyan fantasy világban játszódó játékokat (lehet rpg, akció, vagy a kettő keveréke), melynek sztoriját végig lehet játszani 2-3 gépről lanban vagy neten keresztül kooreratív módban?

Nem minden vándorút céltalan...

(#7917) ollie válasza 3.Aragorn (#7916) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Diablo és klónjai.
Borderlands

[ Szerkesztve ]

***

(#7918) FehérHolló válasza 3.Aragorn (#7916) üzenetére


FehérHolló
veterán

Hunted: demon forge, de ez csak 2 személyes.
Esetleg Spellforce 2.

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#7919) wjbhbdux válasza 3.Aragorn (#7916) üzenetére


wjbhbdux
veterán

LOTR war in the north

/s

(#7920) 3.Aragorn


3.Aragorn
addikt

Köszi!
LOTR war in the north jónak ígérkezik, bár valahol azt olvastam, nem lesz benne koop mód. Vagy ez egy másik LotR játékra vonatkozik? :U
Diablo: persze, az alap. Illetve az lesz, mert a 3-at még nem próbáltam. A 2-nél pedig már nem emlékszem, hogy is lehetett koop módban tolni?
Borderlands sem lehet rossz, de a Hunted is érdekes.

Nem minden vándorút céltalan...

(#7921) wjbhbdux válasza 3.Aragorn (#7920) üzenetére


wjbhbdux
veterán

ez rég megjelent és van benne coop

/s

(#7922) 3.Aragorn válasza wjbhbdux (#7921) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Király, köszi.

Diablo 3-nál elég a játékot megvenni, vagy az is fizetős, mint a WoW?

Nem minden vándorút céltalan...

(#7923) ollie válasza 3.Aragorn (#7922) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nem fizetős. Csak egyszer kell megvenni.

***

(#7924) 3.Aragorn válasza ollie (#7923) üzenetére


3.Aragorn
addikt

És tegyük fel, hogy a két testvéremmel szeretnék neten játszani, akkor gondolom 3x kell kifizetni... :U

Nem minden vándorút céltalan...

(#7925) ollie válasza 3.Aragorn (#7924) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Igen, Blizzard accounthoz kötött.

***

(#7926) 3.Aragorn válasza ollie (#7925) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Akkor az egyelőre pihen.

Nem minden vándorút céltalan...

(#7927) Brian_GT válasza 3.Aragorn (#7920) üzenetére


Brian_GT
őstag

A War in The North az egyik legjobb coop játék szerintem tps kategóriában, aki pedig szereti a Gyűrűk Ura világát egy hatalmas játék, mert gyakorlatilag egy űrt tölt be történetileg a filmek között.
Ugyanis spoiler nélkül a filmekből is kitűnt pár fura dolog, hogy nem áll össze pár történeti kép és kiderül, hogy volt egy B csapat is akiknek nagyon sok köszönhető...ezt remélhetőleg előbb vagy utóbb meg is filmesítik... ami meg még 1 jó hír, hogy már van hozzá magyarosítás is, ha nem menne hozzá elég jól az angol.

Ez a játék nagyon épít a társadra, ha 2en toljátok annyira ki van élezve nehezebb szinten a coop, hogy egymás segítsége nélkül folyamat elfogtok bukni.

A Borderlands egy végtelenségig a humorra felépített fps... ott kicsit jobban veszi a játék ha a társad néha nincs melletted, mert meghalt stb....deee bossfight-okat ott se nagyon lehet társad nélkül, hisz emeli a játék a nehézség szintjét duplára ha 2en vagytok.
Ez egy könnyebben emészthető és pörgősebb játék, de nagyon hangulatos...és bazi hosszú :)

- Csak a Puffin ad nekem erőt és mindent lebíró akaratot! -

(#7928) 3.Aragorn válasza Brian_GT (#7927) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Milyen "B" csapat? én olvastam a könyveket 2x is, a Szilmarilokat 3x, a Hobbitot 2x, de ez új nekem. :D

Nem minden vándorút céltalan...

(#7929) szami777 válasza 3.Aragorn (#7928) üzenetére


szami777
addikt

úgy érti, hogy kitaláltak egy fiktív szálat, ami az északon történt dolgokat meséli el. Ami igazából kitölti a gyűrűk ura könyv-film alkotta világban a kimaradt részeket, az a harc középföldéért 2, mert azok "valós" eseményeket dolgoztak fel, amik párhuzamosan zajlottak a gyűrűháborúval. Itt azért kicsit más a helyzet, de tény, hogy rajongóknak kötelező, mert egy eddig ismeretlen helyre kalauzol el a játék.

A coop azért nem lett túl jól kitalálva. Az egy dolog, hogy én nem hostolhatok, mert azonnal app crash, (több gépen is próbáltam, ugyanaz) de az jobban zavar, hogy nem enged alapból nehéz szinten elkezdeni coopot, így a kihívás nincs eltalálva.

[ Szerkesztve ]

“So do all who live to see such times but that is not for them to decide. All we have to decide is what to do with the time that is given us.” ///// Old nick ->xsanyi77

(#7930) 3.Aragorn válasza szami777 (#7929) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Gondoltam. :)
Mindhárman keményvonalas rajongók vagyunk, úgyhogy biztos ki lesz próbálva.

"Az egy dolog, hogy én nem hostolhatok, mert azonnal app crash, (több gépen is próbáltam, ugyanaz)"
Na ez viszont kínai volt.

Nem minden vándorút céltalan...

(#7931) szami777 válasza 3.Aragorn (#7930) üzenetére


szami777
addikt

barátommal akartam játszani, de amikor én indítók privát meccset az elejéről, kidob az asztalra, nem tudom miért. Ha mentést hozok be, akkor engedi, de akkor meg más szinten vagyunk az a baj.
Száz szónak is egy a vége, coopot egyszerre kezdjetek a nulláról és akkor nem lehet baj.

[ Szerkesztve ]

“So do all who live to see such times but that is not for them to decide. All we have to decide is what to do with the time that is given us.” ///// Old nick ->xsanyi77

(#7932) 3.Aragorn válasza szami777 (#7931) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Rendben, kösz a tippet. :R

Nem minden vándorút céltalan...

(#7933) aleister válasza 3.Aragorn (#7916) üzenetére


aleister
veterán

Ha a már ajánlottak nem lennének elegen:

Dungeon Siege 1-3
Path of Excile

Ez utóbbit a rajongók is annak a D3-nak tartják, aminek ki kellett volna jönnie. Ingyenes.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#7934) 3.Aragorn válasza aleister (#7933) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Köszi. Ez utóbbiról épp tegnap néztem videót. (Diablón való kesergésem kapcsán, hogy 3x kellene megvennünk a játékot, hogy coopban tolhassuk...) Egész jó. Dungeon Siege-t nem ismerem, de tudom, hogy klasszikus.

Nem minden vándorút céltalan...

(#7935) aleister válasza 3.Aragorn (#7934) üzenetére


aleister
veterán

Szívesen!

Annyi még, hogy emlékeim szerint a DS 3-ban nekem nem jött össze a multi valamiért. Nem kizárt, hogy user error volt. Nemigen mélyedtem a dologba. Szóval inkább a többivel kezd. :)

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#7936) 3.Aragorn válasza aleister (#7935) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Rendben :DD Amint lesz idő, ráfekszünk a dologra!

[ Szerkesztve ]

Nem minden vándorút céltalan...

(#7937) ollie válasza aleister (#7933) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A Path of Exile-nak is van valami vége? Nem egy sima MMO?

***

(#7938) aleister válasza ollie (#7937) üzenetére


aleister
veterán

Van története, de hogy a végén mi lesz azt nem tudom. Hamarosan befejezem, egyetlen területen nem voltam már csak. Majd beírom hogy végződött.
Annyi tudok, hogy van egy kaszt, ami csak akkor válaszható, ha egyszer már végigvitted.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#7939) 3.Aragorn válasza aleister (#7938) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Azért ne lődd le a poént! :)

Nem minden vándorút céltalan...

(#7940) ollie válasza aleister (#7938) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

És mennyi kb a játékidő?

***

(#7941) aleister válasza ollie (#7940) üzenetére


aleister
veterán

Sajna ebben nem vagyok releváns. Meló mellett tök kiszámíthatatlan, hogy mikor tudok eljutni a játékhoz. No meg néha egyszerűen meguntam. Nem rossz játék, de a vég nélküli kaszabolás egy idő után uncsi számomra. :)
Az indulás pillanatában kezdtem (2013.10.23 elvileg), és még nem fejeztem be. Szerintem voltak akik rá 1 hétre már végigvitték. :)

Majd megnézem, hogy van-e benne valami játékidő számláló.

(#7939) 3.Aragorn:
Természetesen nem spoilerezek. :)

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#7942) gmx9


gmx9
aktív tag

Üdv!

Keresnék egy játékot, de nem nagyon találok. Nem konkrét darabról van szó, csak ilyesmi érdekelne. Főleg TPS-ek közül, a gyűjtögetés, túlélés legyen a lényeg. A DayZ nem tűnt rossznak, de inkább csapatostul jó játszani vele ahogy néztem, egyedül nincs sok értelme (vagy mégis)? A WarZ-ról láttam videókat, eléggé lehúzták. A State of Decay tűnt még érdekesnek, de ott meg nincs multiplayer. Igaz FPS, de régebben a Nether is bejött, viszont ott úgy hallom a frissítések csak rontották a játékot.

Valaki tudna ajánlani hasonló játékokat (a Rust vagy minecrafthoz hasonlók nem nagyon érdekelnek)? Köszönöm.

- Az, hogy maga átölel, nekem nem ad okot semmiféle izgalomra. - Sajnálom szivi, többre jelenleg nincs idő!

(#7943) wjbhbdux válasza ollie (#7937) üzenetére


wjbhbdux
veterán

Vége úgymond nincs mert évente több kiegészítővel bővül a játék ingyen :)

/s

(#7944) genndy válasza gmx9 (#7942) üzenetére


genndy
addikt

Left 4 Dead (1) 2. Mondjuk az is 4 fős coop, de ha nincs kivel akkor a játék irányítja a többi 3 embert. FPS.
Dead Island. Hasonló.
Ha nem kell hogy horror legyen, akkor Just Cause 2. Az TPS, és a szigeten sok a gyűjtögetnivaló. Túlélni meg a katonák tüzét kell kell :)
Far Cry 3.
Új Tomb Raider esetleg.

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#7945) gmx9 válasza genndy (#7944) üzenetére


gmx9
aktív tag

Köszi, ezeket nagyjából ismertem. A L4D-et eléggé kedvelem is, de nem az nem gyűjtögetős fajta, mármint nem a klasszikus értelemben. A Dead Island-ot szintén próbáltam, nem volt rossz az sem, bár voltak vele gondjaim.

A Just Causeról már hallottam, de nem nagyon néztem utána, megnézem majd. Talán a Far Cry-t kipróbálom, az nálam teljes egészében kimaradt.

Arról nem tudsz nyilatkozni, hogy a DayZ-t pl. érdemes egyedül játszani-e? Igazából érdekesnek tűnik, de nem tudom van-e értelme így.

- Az, hogy maga átölel, nekem nem ad okot semmiféle izgalomra. - Sajnálom szivi, többre jelenleg nincs idő!

(#7946) wjbhbdux válasza gmx9 (#7945) üzenetére


wjbhbdux
veterán

Dayz tökéletes egyedül, mert fogsz találkozni egy csomó emberrel és lesznek kis dayz barátaid, de ha nincs mikrofonod és nem tudsz/mersz angolul szakérteni velük akkor felejtős.

/s

(#7947) gyáliSanyi


gyáliSanyi
őstag

Sziasztok!

2-3 hónapja elkezdtem multizni pár játékkal, de csak heti 3-5 órát. Előtte talán egy hónapba toltam ennyit játékot. Azt figyeltem meg, mintha élesedtek volna a reflexeim a való életbe is. Pl. vezetésnél sokkal jobban körültekintő lettem.
Tényleg lehetséges ilyen, más is tapasztalta?

Live poor, die ritch.

(#7948) 3.Aragorn válasza gyáliSanyi (#7947) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Igen.

Nem minden vándorút céltalan...

(#7949) Brian_GT válasza gyáliSanyi (#7947) üzenetére


Brian_GT
őstag

Nagyon sokan főleg Amerikában, de itthon is szép számmal akad biztos, csak nincs ekkora hype-ja, hogy ellenezzük a végtelenségig a játékokat és mindent ami a való életben történik rossz, azt fogjuk rá, hogy az erőszakos stb. stb. játékok miatt van.

Ebből csak pár dolog... pont az aki a való életben stresszes munkát végez vagy idegesebb a kelleténél valami miatt, nagyon jó békét lel a játékokban, mert ki tud kapcsolódni, bele tudja magát élni egy olyan karakter szerepébe ami végre nem az ő mindennapi gondjairól szól, le tudja vezetni azt a sok stresszt ami összegyűlt benne.

Pont, hogy egy normális embernek segít a játék, nem hogy rontja... aki egy játék miatt tesz meg xy dolgokat ott már korábban is voltak komoly gondok akkor.

Ellenben a játékok típusoktól függően rengeteg tulajdonságban tudnak segíteni és fejleszteni. Egy lövöldőzés FPS játék iszonyat mértékben tudja a reflexeket javítani és rendkívüli szerepe van a perifériás látás javításának is.
Egy logikai játék azt hiszem nem árulok el nagy titkot a gondolkodást fejleszti, akár csak egy ügyességi játék a gondolkodásmód, problémamegoldás.

Sorolhatnám napestig, aki hisz benne tudja miről beszélek és mint te is rögtön észreveszed ezt, pedig írod is nem vagy akkora nagy játékos. Nyilván itt sem arról van szó ha én 24h játszok szuperember leszek, az megint egy másik véglet, hogy azért itt is van egészséges határ.

Mindemellett pedig ha nem is a monitort nézzük mármint magát a játékot, a kézkoordináció-ügyesség is nagyon nagymértékben javul... gondoljunk csak arra, hogy egy konzol 2 analógját hány esetben külön külön mozgatod stb... eszméletlen finom motorikus képességet fejlesztesz vele.

- Csak a Puffin ad nekem erőt és mindent lebíró akaratot! -

(#7950) 3.Aragorn válasza Brian_GT (#7949) üzenetére


3.Aragorn
addikt

I cannot agree more. :K

Nem minden vándorút céltalan...

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Azonnali játékos kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.