Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#72651) eszgabor


eszgabor
aktív tag

Sziasztok,
Az az asztali gépemnél feltűnt, hogy bekapcsolás után a boot képernyő (ahol megjeleníti, hogy milyen hw van a gépben?) megjelenítéséig eltelő idő mostanában eléggé hosszú lett (korábban mondjuk 5 mp volt, most 20 mp), pedig nem változtattam sem Bios beállítást, sem hardver komponenseket nem adtam hozzá vagy vettem ki. Valami kezd vajon elfáradni az alaplapon és ettől lassabban jön meg valamelyik részről a visszajelzés, ami szükséges az induláshoz?
Az alaplap, proci és a RAM-ok 2011-ből valók, a táp, VGA, az SSD-k és HDD-k pár évesek. Hogyan tudnám kideríteni, hogy mi okozza a lassulást?

[ Szerkesztve ]

Van élet a Dokumentumok mappán kívül is...

(#72652) tasiadam válasza eszgabor (#72651) üzenetére


tasiadam
veterán

Milyen tipusu az SSD es mennyire van tele? Muteromnak a 80 vagy 60 gigas cachelt SLC 50 giganal ugy belassult, hogy azt hittem HDD-re raktam anno a win10et.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#72653) eszgabor válasza tasiadam (#72652) üzenetére


eszgabor
aktív tag

A Win indulás megy rendesen, csak a bios szakasz lassult le.
Egy Samsung 860 Evo és egy OCZ Agility 3 van benne. Mindkettőn van kb. 20% szabad hely.

Van élet a Dokumentumok mappán kívül is...

(#72655) pckrizis válasza eszgabor (#72651) üzenetére


pckrizis
tag

Valószinűnek tartom, hogy a HDD -k deketálása miatt nyúlt meg az idő, valami oknál fogva tovább tart deketálni a vinyókat mint eddig.
Ha lehúzol minden mást csak a rendzerrt taralmazó SSD -t hagyod benn akkor valsz.-eg, gyorsan el fog bootolni.
Esetleg egy gépbe bedugott pendrive is okozhatja.

(#72656) Teaway válasza #46372352 (#72654) üzenetére


Teaway
veterán

Vagy fel vannak sorolva a bootolható meghajtók és mellettük állítod a sorrendiséget elsődlegesre, másodlagosra, stb, vagy magát a felsorolási sorrendet lehet módosítani, ilyenkor ami legfelül van, az az elsődleges, ami közvetlenül alatta, az a másodlagos, stb.

Nincs itthon csokid??

(#72657) cyber86


cyber86
őstag

Sziasztok. Akinek van Asus Maximus XI Hero lapja és az integrált hangkarit használja milyen drivert használ hozzá?

Asus Rog Strix Z790-E Gaming Wifi II, 14700K, 2x16 GB Corsair Vengeance 7200Mhz,Artic LF II 420, XFX 6750 XT 12GB, Samsung 980 PRO 1 TB M2 , Asus Rog Strix 850G, Be Quiet Shadow Base 800FX, Acer Predator XB273UNV

(#72659) 3L1T3 válasza cyber86 (#72657) üzenetére


3L1T3
addikt

XII Hero-m van azé is jó?

ASUS ROG STRIX Z790-E GAMING WIFI ֎ Intel® Core™ i9-14900K ֎ G.SKILL Trident Z5 RGB 64GB (2x32GB) DDR5 6400MHz CL32 ֎ Arctic Liquid Freezer III 420 A-RGB Black ֎ ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4090 OC Edition 24GB GDDR6X ֎ SAMSUNG 1TB 980 PRO M.2 PCIe ֎ Lian Li O11 Dynamic EVO XL

(#72660) [-HERO-]


[-HERO-]
senior tag

Sziasztok!
Van nálam egy gépcsoda, amiben ez a tipusú alaplap van:
MB ECS B360H4-EM DDR4 S1151

2 db M.2 es foglalat van rajta, az egyikben van egy phison 1 terrás pcie ssd, amiről megy a win minden gond nélkül.
A másikba ha berakom a 2tb-os Samsung PM981a ssd-t akkor semmi nem látja, még a biosban sem jelenik meg.
Mi lehet a probélma?
Sajnos nem nagyon találok a lapról semmit igy nem tudom hogy a 2. M.2 slot is pcie lehet e, de foglalat szerint az.

### HΘЯsΞ PΘwΞЯ ###

(#72661) varmi2 válasza [-HERO-] (#72660) üzenetére


varmi2
nagyúr

Valószínüleg a másik m.2 port csak sata-t fogad.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#72662) batyuska100 válasza [-HERO-] (#72660) üzenetére


batyuska100
senior tag

Szerintem a 2. a wifi kártya helye lesz.

(#72663) [-HERO-] válasza batyuska100 (#72662) üzenetére


[-HERO-]
senior tag

Wifi kartya az kulon van benne.

varmi2: a satas m.2 es ssd nek nem ketto “bevagasa” van?
mert ennek a portnak csak egy van mint a pcie ssdknek.

### HΘЯsΞ PΘwΞЯ ###

(#72664) varmi2 válasza [-HERO-] (#72663) üzenetére


varmi2
nagyúr

Minden m.2 portnak egy bevágása van. De attól nem eszik meg mind mind a két félét. Sajnos nem találtam leírást a lapodhoz. De tuti ez van, hogy az egyik m.2 csak satat tud.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#72665) [-HERO-] válasza varmi2 (#72664) üzenetére


[-HERO-]
senior tag

Akkor itt is megy a filler b@szas :(((
koszi a tippet!

### HΘЯsΞ PΘwΞЯ ###

(#72666) varmi2 válasza [-HERO-] (#72665) üzenetére


varmi2
nagyúr

Nem biztos. Ha a platform nem tartalamz elég pcie sávot, akkor nincs mittenni.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#72667) cyber86 válasza 3L1T3 (#72659) üzenetére


cyber86
őstag

Azt tudom, hogy a X heroé jó de a XII-é nem tudom, mert ez van az enyémbe ESS® ES9023P és ez van a XII-be ESS™ ES9023 DAC + RC4580 OP AMP.

Asus Rog Strix Z790-E Gaming Wifi II, 14700K, 2x16 GB Corsair Vengeance 7200Mhz,Artic LF II 420, XFX 6750 XT 12GB, Samsung 980 PRO 1 TB M2 , Asus Rog Strix 850G, Be Quiet Shadow Base 800FX, Acer Predator XB273UNV

(#72668) eszgabor válasza pckrizis (#72655) üzenetére


eszgabor
aktív tag

Köszi! Pendrive nincs bedugva, már olyan régen használtam, hogy azt sem tudom hol van :-)
Érdekes, hogy ma meg gyorsan indult. Döglődhet valamelyik hdd? Ha mindig lassan fog indulni, akkor elkezdek kísérletezni azzal a módszerrel, amit ajánlottál, hogy lehúzom egyesével őket, aztán csak kiderül, hogy melyik a ludas.

Van élet a Dokumentumok mappán kívül is...

(#72669) fauv


fauv
őstag

Üdv !

Az asszony gépe az agyamra ment. A10 7850K, Gigabyte GA-F2A88X-D3H alaplap és 4X1 GB DDR3 RAM.
Egyszerúen nem tudtam megoldani neki, hogy a monitorra HDMI csatin keresztül menjen a jel, csak analogon működött. Beleraktam egy 1060-as VGA-t, gonoltam hátha az alaplap HDMI csatija a rossz, de akkor se.
Gondoltam belépek a BIOS-ba hátha ott kell engedélyezni valamit, de Win 10 volt a rendszer és egyszerűen nem engedi semmilyen formában, hogy a BIOS-ba belépjek, így ugye semmit se tudtam állítani.
Bedühödtem, lecseréltem 3400G rendszerre az egészet, azóta minden szépen muzsikál.

Ugye szeretném eladni a régi processzort, de az alaplapot így nem merem eladni, mert nem tudom mi okozta a hibát, ha hiba egyáltalán.
Járt már valaki más is így?

Esetleg valami tanács?

Köszi előre is.

Hiába magyarázza több órán keresztül a méhecske a légynek, hogy a méz sokkal finomabb, mint a szar, ezt a légy képtelen megérteni.

(#72670) tasiadam válasza fauv (#72669) üzenetére


tasiadam
veterán

Van olyan inditas win10bol ami oda forceolja a dolgot. Anyamek i3mas gepe kifagyott miutan uj procit kapott, raeroltettem, es beallitottam en is szeoen mindent. De amugy furcsa h nem ad ott kepet.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#72671) fauv válasza tasiadam (#72670) üzenetére


fauv
őstag

Sajnos nem volt, utána olvastam több fórumon ahol ugyan így jártak , hogy nem engedte a BIOS-ba való bejutást , megpróbáltam, de a win 10 ből nem ajánlotta fel az UEFI indítási módot.
Monitor hiba nem lehet, mert ugye a mostani új rendszerrel pöpecül megy, illetve anno a gyerek monitorját is lehoztam és ua. volt a jelenség.

Igazából arra lennék, kíváncsi, mert most ugye darabokban van a régirendszer, így nem tudom megnézni, hogy van e valami állítási lehetőség ami a HDMI kimenetet állítja, hisz nem működött az 1060-as VGA-val sem.

[ Szerkesztve ]

Hiába magyarázza több órán keresztül a méhecske a légynek, hogy a méz sokkal finomabb, mint a szar, ezt a légy képtelen megérteni.

(#72672) varmi2 válasza fauv (#72671) üzenetére


varmi2
nagyúr

A biosban biztos nincs olyan opció, ami a dedikált vga hdmi-jére hatna.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#72673) fauv válasza varmi2 (#72672) üzenetére


fauv
őstag

Az f@sza, akkor az alap hiba lehet. Köszi

Hiába magyarázza több órán keresztül a méhecske a légynek, hogy a méz sokkal finomabb, mint a szar, ezt a légy képtelen megérteni.

(#72674) varmi2 válasza fauv (#72673) üzenetére


varmi2
nagyúr

Semmi köze sem lehet ahoz az alaplapnak, hogy a vga kártya hdmi-je nem megy. Az vagy vga hiba, vagy kábelhiba, esetleg a monitor nem 100%-os.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#72675) fauv válasza varmi2 (#72674) üzenetére


fauv
őstag

A gyerek játszik vele azóta is az 1060-al, csak levittem kipróbálni, szal VGA hiba nem lehet.
Kábel hiba nem lehet, mert az új gép azzal megy hibátlanul a monitorral.

Hiába magyarázza több órán keresztül a méhecske a légynek, hogy a méz sokkal finomabb, mint a szar, ezt a légy képtelen megérteni.

(#72676) Hegyirabló


Hegyirabló
veterán

Sziasztok!

Az alaplapom Asus Rog Strix B550-E Gaming. Az alaplapi hangkártyát használom, ami egy Realtek S1220A. Nem találom, hogy hol lehet bekapcsolni, hogy virtuális kitöltést csináljon minden hangszóróra. Nincs valakinek ötlete?

Köszönöm!

Aquila non captat muscas.

(#72677) GalaHU


GalaHU
őstag

A nemrég vásárolt bontatlan alaplapomból (Msi z490 tomahawk) hiányzik a M2-es SSD rögzítésére szolgáló csavar, így nem tudom rögzíteni. Az iPon eddig csak széttárja a kezét... :(

Honnan tudnék itthon ilyesmit szerezni?

Az empátia kifogyott, szimpátia nem is volt!

(#72678) Hegyirabló válasza Hegyirabló (#72676) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Megoldva.

Sonic Studio nevű fost kell telepíteni, utána gyönyörűen működik a virtual surround/speaker fill. Csak eddig ilyet nem kellett. Nem is teljesen értem, miért kell most két szoftver ahhoz, ami előtte egy szoftverrel ment, had ne legyen már könnyű az élet! :F Ideírtam, ha másnak is lesz ilyen gondja.

(#72677) GalaHU

Helyedben én inkább az elálláson gondolkodnék, ha még benne vagy, mert nem kizárt, hogy ez egy visszavitt alaplap. Keress olyan nyomokat rajta és a dobozán, tartozékain, ami erre utalhat.

Aquila non captat muscas.

(#72679) GalaHU válasza Hegyirabló (#72678) üzenetére


GalaHU
őstag

Nem ez a szitu, a lap tök új, minden bontatlan benne, csak maga a doboz nem volt leragasztva, bárki kivehette. A lapot magát már beszereltem, tök jól megy, bírja a tuningot is, szóval az rendben van. Jelenleg a régi lapomról mentettem egy csavart, de azt meg e nélkül nem tudom eladni.

Az empátia kifogyott, szimpátia nem is volt!

(#72680) tasiadam


tasiadam
veterán

Az osszes letezo magyar online aruhaz egy rakas balfsz. Addig tart a garancia, amig engeid a jog. Hianyos a doboz? Igen. Jol mukodik a termek? Igen. Akkor ez nem hiba, tovabbi szep napot. Igy mukodnek. Aqua-ban vettem RMA-s b450 aorus M-et. Sot. Az RMA papriaj is benne van. Amikor szova tettem azt mondgak h de uj. Mondom ja, azert van lekopva a csavar helye az alaplapon. Foleg h voltam az aquanal szervizes, tudom h h mukodik ez.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#72681) batyuska100 válasza tasiadam (#72680) üzenetére


batyuska100
senior tag

Nekem a kedvencem az, hogy a termék a garancia lejárata után adja be a kulcsot. Vettem egy GT710-es videokártyát HTPC-be, 2 évig, ameddig a garancia kitartott rendben működött. A lejárat után 2-3 héttel elkezdte csíkozni a képet..

(#72682) tasiadam válasza batyuska100 (#72681) üzenetére


tasiadam
veterán

Nalam meg soha nem halt meg igy semmi. Csak szar tap+9800gt vitte egymast sirba sok evvel ezelott

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#72683) Nestor16


Nestor16
senior tag

Hali.

MSI B450M GAMING PLUS alaplapon hol lehet beállítani, hogy kikapcsolt állapotban is töltse a készülékeket USB-n keresztül? BIOS legfrissebb rajta.

Üdv, Dávid

(#72684) tasiadam válasza Nestor16 (#72683) üzenetére


tasiadam
veterán

Ha varsz kicsit, reggel irom, ha meg nem eloznek :D :D

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#72685) 4C


4C
csendes tag

Helló!

Nem indul a számítógép, képet sem ad.

MSI B450 Tomahawk Max
Ryzen 5 3600
Corsair Vengeance 3000 16GB
Gigabyte GTX 1060 6GB
Cooler Master RS 600

Memóriákat kivettem másik foglalatba próbáltam, de semmi. Tápot kimértem, a feszültségek rendben vannak. Ami furcsa, hogy a videokártya sem indul. Mármint nem kapcsol be az a színesen világító felirat az oldalán. Egy fehér led világít a tápcsati felett. Ventik mennek rajta. Az alaplapon a ledsor fehér, az alaplapi tápcsatlakozó felett egy piros led világít. Nem sípol.

Mi lehet a hiba?

(#72686) Steve_Brown


Steve_Brown
aktív tag

Üdv!
VGA Contorl led világít az alaplapom, ha az adatlapomon látható configba beteszek egy AverMedia Live Gamer HD Lite-ot. Nem postol, nem bootol.

Írjak az alaplap supportjának hátha a következő BIOS-nál gondolnak rám? :F

(#72687) Teaway válasza tasiadam (#72684) üzenetére


Teaway
veterán

Melyik reggel? :DD

Nincs itthon csokid??

(#72688) tasiadam válasza Teaway (#72687) üzenetére


tasiadam
veterán

bocs, nézem is. :D

[ Szerkesztve ]

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#72689) Nestor16 válasza tasiadam (#72688) üzenetére


Nestor16
senior tag

Hogy ez lenne az, köszönöm! :R

Üdv, Dávid

(#72690) tasiadam válasza Nestor16 (#72689) üzenetére


tasiadam
veterán

Enabledre tedd majd :D

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#72691) Kekmen


Kekmen
senior tag

Sziasztok!

Vásároltam a napokban egy Asus TUF GAMING B550-PLUS lapot egy Ryzen 5 3600X procit és egy 32GB 3200MHz DDR4 RAM Patriot Viper Steel CL16 (PVS432G320C6K) RAM-ot.
Összeraktam, szépen be is indult. A BIOS-ban ami elsőnek feltűnt, hogy a memóriák 2666 Mhz-en járnak (A2 -B2 slotban vannak). Itt van egy D.O.C.P. menü ahol disable és profile 1 van. Profile 1-re állítva 3200-ra CL16-18-18-36 időzítések mellett növelte meg a RAM-ok frekvenciáját. Na gondoltam, ez is megvan, kikapcsoltam a gépet, mivel csak egy ideiglenes VGA volt benne, másnap jött meg a végleges. Amikor azt beletettem, a gép bekapcsolt, de se kép se hang, a ventik mennek, az alaplapon pedig világít a "RAM" diagnosztikai LED. CMOS clearrel sikerült újra beindítanom, természetesen visszaálltak 2666 Mhz-re a modulok. Majd ismét D.O.C.P. menü, profile 1 és pár újraindítás után megint fekete kép, RAM leddel. CMOS clear. A másik dolog, hogy telepítés után azt látom, hogy a proci folyamatosan 3800 Mhz-en megy. Na én egy Intel i5-4570-ről váltottam, az volt, hogy visszavette 1Ghz-re is az alapórejelet idle esetén. Ez a Ryzeneknél hogy van megoldva? Szeretném ha idle-ben szépen energiatakarékosan működne, pl filmnézés esetén. Igényel ez valami külön beállítást a BIOS-ban? Ezenkívül a precision boost beállítása is lényeges lenne. Szumma szummárum, szeretném, ha a RAM-ok 3200-on mennének legalább és a processzor úgy működne ahogy kell. Ha nem hajtom pihenjen, ha hajtom akkor mehet a boost. (vízzel van hűtve egyébként).
Én még a régi iskolában tanultam a klasszikus BIOS-okkal, ezek a grafikus új rendszerek nekem nagyon idegenek és annyi féle beállítás van, hogy csak pislogok. Jó lenne, ha valaki útba igazítana ezzel kapcsolatban. Köszi! :)

[ Szerkesztve ]

"Orlando day dawning, One more Sunday morning, If this is heaven, I'm not afraid of hell."

(#72692) tasiadam válasza Kekmen (#72691) üzenetére


tasiadam
veterán

Ne aakard megérteni az AMD működését. Ha gyárin használod, akkor BPO és core boost menjen, meg be kell lőni a pstate és ctstate használatát. ekkor fogja visszavenni. De amúgy ja, szokatlan. Nekem általában 4ghz-n megy a 2700x, a feszültség lemegy 0.7v-ra. Vagy le sem megy, de a hw info azt írja h nem fogyaszt 1 wattnál többet. Fura, de ilyen. A RAM-ra rá kéne tolni egy memória tesztet.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#72693) tasiadam


tasiadam
veterán

Kerdes: megeri ddr3-mas skylake-ra valtani a mostani haswellrol? Vagy annyira nincs? Inkabb egy 4770 mint egy 6500?

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#72694) trion99


trion99
újonc

Üdv mindenki, kérdésem lenne, hogy szerintetek ez az alaplap (gigabyte H370M DS3H) képes lesz-e probléma mentesen kihajtani a procit (i9 9900k) vagy át kell esnem esetleg előtte egy alaplap váltáson is, ha ezt a processzort szeretném. Ami miatt felmerült bennem a kérdés az a vrm-ek száma illetve minősége. Ha jól láttom akkor 4 vrm van ami a prociba megy és tudtommal az 6 maghoz elég míg a proci 8 magos lenne. Válaszotok előre is köszönöm!

(#72695) tasiadam válasza trion99 (#72694) üzenetére


tasiadam
veterán

Z-s kell, maskulonben ertelmetlen.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#72696) jokeph válasza tasiadam (#72693) üzenetére


jokeph
nagyúr

Nos, nem igazán lennél előrébb. :U Sőt...
Az i7-6700 is csak hangyányival erősebb az i7-4770-nél. :D
inkább piacra vele ha nem elég, azt új 8/9 gen vagy RyZen vásárol.
Sőt, az árakat nézve a 10 gen sem elvetendő opció lassacskán.

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#72697) tasiadam válasza jokeph (#72696) üzenetére


tasiadam
veterán

Csak adott egy b85m hd3 lap, es hogy lecsereljem-e egy ddr3 skylake + i5 vagy i7-re. De ezek szerint netto penzkidobas.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#72698) jokeph válasza tasiadam (#72697) üzenetére


jokeph
nagyúr

Azz. :)
DDR3-as s1151v1-es lap amúgy sem túl gyakori, illetve "Z"-s be nem is láttam.
De a lényeg a CPU ereje, még i7-6700-ra sem volna érdemes pénzt locsolni. :(

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#72699) tasiadam válasza jokeph (#72698) üzenetére


tasiadam
veterán

I3 4150
8gb ram
Hd4400
B85m hd3
60gb ssd

Ez a mostani. Netezni jo. Neztem a 2700x-em, hogy a win10 mennyi szálat kér a procitol. Alaphelyzetben 2, de inkabb 4. Szoval a g1840rol i3ra valtas jo volt, es a 4gbrol 8gbre.

Jovore akarnek bele egy 4670et, a 8gb maradna, ssd csere 250es dramosra.
Utana meg az utolso upgrade az lenne, hogy 4770 vagy 4790, 16gb ram, 1030, 1050 vagy 1060 (a VP9 dekodolas miatt).
Szuleim gepe, igy oket nem zavarja, hogy outdated, csak engem hivnak h miert lassu a freemail. A youtube 1080p-t epp birja CPU powerbol a proci, de ig, is kiakad 100%ra neha. Szoval kene egy dekodolo videokartya az i3 melle, aztan lehet h az i7 es 16gb lenne a next step.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#72700) trion99 válasza tasiadam (#72695) üzenetére


trion99
újonc

Rendben megfogadom a tanácsod, köszönöm. Pontosan te mit ajánlanál? Kíváncsiskodásképpen kérdezem csak, hogy pontosan miért is inkább az?
Válaszod előre köszi ;)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.