Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20501) Kityeszto válasza Viktoár (#20500) üzenetére


Kityeszto
tag

csak ovatosan ebben az idöben :D áramszünetre vigyázz amugy igen az elemszindroma nemépp erre a problémára utal bár manapság kitudja :)

Egyszer egy számítógép megvert sakkban - de aztán alulmaradt kick-boxban

(#20502) WP14 válasza Vares (#20497) üzenetére


WP14
őstag

Ha már a jövőben vagy, a lotto nyerőszámait írd fel, amik most hétvégén milliókat érnek :DDD
Aztán tegyél fel egy másik BIOS-t és senkinek egy szót se ;]

[ Szerkesztve ]

Inkább állva meghalok, mint térdelve éljek!

(#20503) draff válasza BogyóBP (#20466) üzenetére


draff
aktív tag

Az úgynevezett mobil-rackok többnyire a winchesterek gyilkosai.
Marhára rossz a szellőzésük - hiába tesznek bele elől, hátul ventiket - egyszerűen megfőnek.
Aztán meghalnak ...
Ha lehet, mindenképpen el kell őket kerülni ... sohasem a panel a hibás (és ami csak egy passzív elem), hanem az oda bezárt hőség!

(#20504) bluyoo válasza BogyóBP (#20478) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Ez is egy legenda .... :) Főleg ahogy előttem írták már régen külön cég.
Mondjuk nem mindenkinek jöhet be minden márka én pl. Giga ;] és LG hardvert nem ennék soha.
De hogy kijelenteni az összes ASRock lapra hogy rossz erős túlzás.

Bazinga!

(#20505) WP14 válasza bluyoo (#20504) üzenetére


WP14
őstag

Ne is egyél olyanokat, mert megfeküdné a gyomrodat :DDD ;]

Inkább állva meghalok, mint térdelve éljek!

(#20506) bluyoo válasza WP14 (#20505) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Hopp egy betű lemaradt. :DDD

Bazinga!

(#20507) #65675776 válasza Viktoár (#20485) üzenetére


#65675776
törölt tag

90% akart lenni. Például kíváncsi lennék, hogy mi forgott a "tervező" fejében akkor, amikor bizonyos lapokon a PCI-t az elsődleges PCI-E x16 mellé hányta.

Rivaul: A Corsair RAM-okkal csak annyi a baj, hogy a Corsair maga már semmit sem gyárt. Az alsóbb kategóriás RAM-jai nem véletlenül olyan olcsóak.

(#20508) WP14 válasza #65675776 (#20507) üzenetére


WP14
őstag

Talán az, hogy a felhasználók 90%-a úgysem használ PCI bővítőkártyát ;]

Inkább állva meghalok, mint térdelve éljek!

(#20509) Viktoár válasza #65675776 (#20507) üzenetére


Viktoár
addikt

Igen sejtettem hogy lemaradt a nulla mert 9% nem egy olyan irdatlan nagy hányad hogy szóvá tegye az ember.Gonoszkodtam. :D

Van ráció abban amit mondasz de ha a minőségét és árát nézzük teljesen elfogadható lapokat dob piacra.

Nekem azért is szimpatikus az ASRock mert őrült elképzeléseik voltak (vannak?) ami nagyon tetszett.Például ott volt a 775Dual-915GV lapjuk ami már önmagában egy "bűntény". :D mATX méretű és van rajta DDR/DDR2,AGP/PCIe(AGI),ATA/Sata és emellett full integrált a lap. :DDD Felhasználhatóságát tekintve voltak kompatibilitási gondok de melyik lapnál nincs? :))
Vagy ott van még a sok upgrade-es lap ami szintén merész húzás volt.
Más gyártó nemigen keverte így a lapokat! (mindkét értelemben :DDD )

[ Szerkesztve ]

Üdv:Viktor

(#20510) #65675776 válasza WP14 (#20508) üzenetére


#65675776
törölt tag

A maradék 10% meg ha akarna sem tudna. Legalábbis ASRock lapban. Persze akinek csak egy darab VGA van a gépében, annak nem tudom miért nem elég egy mATX lap (ez a felhasználók ~95%-a). A full ATX azoknak való, akik több kártyát is használnak (és nem csak VGA-kra kell gondolni). És ezek között bizony szinte mindenkinél akad legalább egy PCI-os. Mondjuk mikor egy full ATX lapra nem sikerül öt slotnál többet rakni, akkor már megint értelmét veszti az egész kialakítás.

Ergo szép és jó az Asrock kínálata, csak a koncepciót nem látni mögötte.

(#20511) WP14 válasza #65675776 (#20510) üzenetére


WP14
őstag

Szerintem meg mindenkinek az a lap való, amilyen az igényeit kielégíti, mérettől függetlenül. Minden felhasználó el tudja dönteni hány bővítőhelyre van szüksége és milyen elrendezésben, a szerint biztos talál megfelelőt, akár a maradék 10%-ból Asrockéknál :)

Inkább állva meghalok, mint térdelve éljek!

(#20512) Rivaul válasza WP14 (#20511) üzenetére


Rivaul
addikt

Igazából sokan azért vesznek nagy méretű lapot mert azt hiszik a kicsiről valami hiányzik s kevesebbet tud. Alap emberi logika :U

(#20507) daa-raa
Végre kaptam egy indokot. Így érthetőbb s valahogy így is gyanítottam.
A komolyabb gépekbe megy a felsőbb kategóriás s az átlag meg veszi az olcsót a hangzatosság s ajánlás miatt. Akkor még is csak jó volt a meglátásom s nem beképzeltem. Thx

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#20513) jim bcs válasza Rivaul (#20512) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

:K sokan azért vesznek nagy méretű lapot mert azt hiszik a kicsiről valami hiányzik s kevesebbet tud sajnos

ez így van, de ha tudnák hogy akár egy itx konfigból mit lehet kihozni igen nagyot néznének

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#20514) Viktoár válasza jim bcs (#20513) üzenetére


Viktoár
addikt

Szerintem nem feltétlenül a felhasználói "tudatlanság" áll a háttérben,sokkal inkább az anyagiak. :)

Két,közel egyforma tudású/felszereltségű mATX illetve ITX lap között 8-10k difi is lehet.
(Pl: ASRock A75M-HVS - ASRock A75M-ITX vagy FM2A75M-DGS - FM2A75M-ITX)

Üdv:Viktor

(#20515) jim bcs válasza Viktoár (#20514) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

ezzel egyetértek, viszont egy matx lappal ugyanolyan jó konfigot össze lehet rakni mint egy atx-el, sajna az matx és itx között sok a difi Z-s vonalon ezért jobban megéri az matx lap jelenleg, de mivel a méret csökken minden területen remélhetőleg az itx lapok ára is ehhez igazodik a közeljövőben, bár egy H-s itx-et már lehet egy jobb H-s matx árában kapni amibe mehet egy erős sima proci ezért lehet egy esetleges alternatíva

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#20516) bluyoo válasza jim bcs (#20515) üzenetére


bluyoo
nagyúr

+1 Bár a mATX méret alatt azért már erős kompromisszumokat kell kötni (nem vagyok benne biztos hogy megéri ...). Sokszor a mATX is bajos legalábbis bővítés szempontjából biztos. Nem hiába vannak még mindíg túlnyomó többségben az ATX lapok.
Ha mégis normál méretűre cserélnéd a mütyüröd ;] Tothgera30 épp P8Z77-M PRO -t keres. :DDD

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#20517) jim bcs válasza bluyoo (#20516) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

végülis igen kérdés mi a cél, nekem elég az alaplapi hangkártya plussz egy jobb füles másnak már lehet nem és igényel egyéb pci-e hardvereket, 1 komolyabb vga alá doszt elég, kisebb hűtővel rendelkező vga alá befér egy hangkártya is és igen az igények eldöntik az irányt ami még túlnyomó részt atx vonalon mozog, nem tervezem atx lap vásárlását a későbbiekben sem de azért köszönöm max kisebbre azaz itx-re, most vacilálok hogy váltsak-e majd haswell-re avagy sem hiszen a 1155 kihalt de még mindíg a ddr3 van az új platformon is, nyakunkon a ddr4 és netalán tán akkor váltsak ha most eladom nyílván többet nyerek rajta mint 1 év múlva és relative kevesebből van egy új gépem holott még az Ivy Bridge képességeit sem használjuk ki 100%-ban, néha én is agyf@szt kapok hogy mitévő legyek

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#20518) bluyoo válasza jim bcs (#20517) üzenetére


bluyoo
nagyúr

"most vacilálok hogy váltsak-e majd haswell-re avagy sem" Ha nagyon unatkozol váltsál ha nem akkor ne. :D
Mindenesetre aki szeret pepecselni, és van pénze rá, annak az ITX jó választás lehet.
Erre én sem mondanék nemet. :)

(#20519) Rivaul
Hát azt a szépséget már bűn lenne az asztal alá száműzni. :DDD

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#20519) Rivaul válasza bluyoo (#20518) üzenetére


Rivaul
addikt

Ez szép :K

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#20520) jim bcs válasza bluyoo (#20518) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

ha jobban belegondolunk otthoni felhasználásra nincs értelme a váltásnak, esetleg később egy újabb vga bár a mostanival is elleszek még vagy 2-3 évet, pepecselni nincs kedvem, az itx konfig szép és jó :D de otthoni felhasználásra még ez is sok amennyibe ez került, sokat agyalok de mindíg arra jukadok ki hogy nincs értelme új gépet venni évente, játékok alatt szemre és élményre semmit nem vesz észre senki éves gépcsere alatt, itt az ésszerű megoldás az az hogyha már tényleg kevés akkor érdemes váltani, még egy sandy konfig is kiszolgál egy játékost legalább 3-4 évig esetleg egy vga cserével, hála istennek mindíg győz a józan paraszti ész

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#20521) WP14 válasza jim bcs (#20520) üzenetére


WP14
őstag

+1 Én a 10 éves P4-es gépemet tavaly cseréltem csak le, mert elviselhetetlenül belassult az agyonflashelt honlapoktól is már :DDD

Inkább állva meghalok, mint térdelve éljek!

(#20522) jim bcs válasza WP14 (#20521) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

:DDD én is p4-et cseréltem a mostanira valamint a jó öreg core2duo-t, szépen lassan gyűjtögetek és mire tényleg váltani kell majd (2-3 év a teljes ddr4-ig) meglesz a keret az új konfigra és egyébre majd örülök hogy minden szépen fut az új konfigon

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#20523) juve600


juve600
nagyúr

üdv
alábbi problémám van,windows kékhalál,windows ujratelepités adatok felmásolása után megáll,winyócsere után ugyanez a helyzet,memóriacsre után szintén, akkor alaplap hiba lehet ???

thx

(#20524) Silentfrog válasza juve600 (#20523) üzenetére


Silentfrog
veterán

Nincs semmi túlhajtás? Minden alapon?

(#20525) Viktoár válasza juve600 (#20523) üzenetére


Viktoár
addikt

Milyen rendszer,milyen lapra?

Üdv:Viktor

(#20526) zolee1984


zolee1984
senior tag

helló.
az lenne a problem hogy, van egy asus m4a 89 gtd pro deszka
beállítom a biost kikapcs után resetel a procira feszt sipog hogy, new proci installed hiába állítgatom defaultot is próbáltam
elemcsere is volt mégis mindig resetel
mi lehet a problem
bios a legfrissebb
köszi

üdv Zoli

(#20527) Viktoár válasza zolee1984 (#20526) üzenetére


Viktoár
addikt

Megtennél nekem egy hülyeséget csak a próba kedvéért? :)) Fogd meg a cpu hűtővetni csatlakozóját és húzd le az alaplapi tüskéről. Próba erejéig tedd át egy sima venticsatalkozóra,a lényeg hogy ne a "cpu fan" tüskesoron legyen. :) Majd így próbáld ki hogy kikapcsolás után változik-e a dolog.

[ Szerkesztve ]

Üdv:Viktor

(#20528) juve600 válasza Viktoár (#20525) üzenetére


juve600
nagyúr

asrock alive xfire am2 lap

windows 7

windows fájlokat tölti ,utánna kékhalál vagy windows starting és megáll

easus particio magicot el se tudom inditani

(#20529) baboss


baboss
őstag

Sziasztok.Minden op indítás után egy üzenet jelenik meg a képernyőmön Tudja valaki,hogy mit jelent és hogyan lehet javítani.
Köszönöm.

(#20530) juve600 válasza Viktoár (#20525) üzenetére


juve600
nagyúr

PAGE FAULT IN NONPAGED AREA ezt irja ki kékhalálnál

(#20531) juve600 válasza Viktoár (#20525) üzenetére


juve600
nagyúr

kékhalál kod

STOP: 0X00000050

(#20532) Viktoár válasza juve600 (#20528) üzenetére


Viktoár
addikt

Üdv

Próbát kellene tenni egy másik procival.

Üdv:Viktor

(#20533) Viktoár válasza baboss (#20529) üzenetére


Viktoár
addikt

Asus lapod van akkor valószínűleg az asus ai suite okozza. Törlés vagy feladatütemezőben tiltás.

Üdv:Viktor

(#20534) draff


draff
aktív tag

sziasztok.

Kérdésem van:
mennyire gyors egy 2,6-os dual core pentium processzor?
Az még elfogadható vagy már kissé régi?

Állítólag 3,2 MHz-ig felhúzható egy megfelelő alaplappal.

(#20535) viperabácsi


viperabácsi
addikt

Üdv

Lenne egy kérdésem most vettem aprón egy lapot .

Aprocifoglalatban bekarikázott láb nekem gyanúsan áll. Hol lehet azt esetleg megigazittatni ?
Érdemes vele foglalkozni , vagy proci bele és hagy szóljon.

[ Szerkesztve ]

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#20536) #65675776 válasza draff (#20534) üzenetére


#65675776
törölt tag

Kérdés milyen célra. Netezésre bőséggel elég még alap órajelen is. Újabb játékokhoz viszont még tuninngolva is gyengének bizonyulhat.

(#20537) cinkoxid válasza viperabácsi (#20535) üzenetére


cinkoxid
senior tag

Azt mindenképp meg kéne csinálnod, mielőtt procit teszel bele. Ledes fejlámpa+órás csavarhúzó+kéz kitámasztva és hamar megleszel vele.

(#20538) viperabácsi válasza cinkoxid (#20537) üzenetére


viperabácsi
addikt

Ezt sejtettem én is.Köszi a megerősítést.

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#20539) exelsior1


exelsior1
senior tag

Üdv. Kis segítséget kérnék hozzáértőktől, hogy mi lehet a pc-m baja.
Korábban többször kikapcsolt hirtelen, ilyenkor elfeketedett a kijelző, illetve egy cikázó barnás csík végigment rajta, tipikus shut down kép. Nemrég ismét megtörtént, majd onnantól nem volt hajlandó visszakapcsolni. Bekapcsoláskor szépen felzúg, minden pörög rendesen a bioszt elő lehet hívni s ott navigálni, de a windows betöltése elakad és jön a kijelzőn a no signal kiírás és újraindul. Egyszer 4 nap után sikerült bekapcsolni és tökéletesen működött 10 percig majd megint behalt. (a winyon minden adat a helyén van). Utána végigmentem rajta sűrített levegő spray-el. Azóta nagyobb arányban kapcsol be de teljesen használhatatlan. A felbontást nem találja el, illetve nem működik se az egér se a billentyűzet (bioszban működnek). Gondoltam megpróbálok a dvd lejátszón keresztül új windowst rakni rá, de nem jártam sikerrel, vagy 0x0000005 hiba jön elő egy kis ablakban vagy kék halál illetve ott asszem "page fault in nonpaged area" szöveg szokott lenni.
Ötlet esetleg, hogy mi lehet a hiba?
Előre is köszönöm a segítséget, ha van ötlet priviben kérném szépen :R

Galaxy S10

(#20540) juve600


juve600
nagyúr

üdv !

Asrock 960GM-GS3 FX (mATX) *(AMD-AM3)
KINGMAX DDR-3 2GB /1333 Tiny-BGA

amd athlon II X 280 PROCI

új minden alkatrész a géppben,összeraktam,indul,de nem ad képet,se biost ,se semmit

mi lehet a gond ??? thx

(#20541) #65675776 válasza juve600 (#20540) üzenetére


#65675776
törölt tag

Csipogás vagy hasonló? (Ne segíts, nincs speaker rádugva... Pont itt az ideje.)

exelsior1: Ha UEFI alatt nincs probléma, akkor a Win környékén lesz. Indítsd el csökkentett módban, ha ott rendben van minden, akkor valamelyik driver halt le.

(#20542) exelsior1 válasza #65675776 (#20541) üzenetére


exelsior1
senior tag

A csökkentett módban sem megy a billentyűzet meg egér. Illetve nem enged új Windowst sem telepíteni

Galaxy S10

(#20543) #65675776 válasza exelsior1 (#20542) üzenetére


#65675776
törölt tag

Hogy értendő az, hogy nem enged új Win-t telepíteni? Egér és bill milyen csatlakozású?

(#20544) DonP666


DonP666
csendes tag

Sziasztok!
Tudja valaki, hogy egy MSI Z77A-G41 alaplap tudja-e a Lucid Virtu MVP-t?
Előre is kösziönöm! :R
Üdv

(#20545) exelsior1 válasza #65675776 (#20543) üzenetére


exelsior1
senior tag

Usb-sek. Mint fentebb írtam windows telepítésnél hibaüzenetet ír ki.

Galaxy S10

(#20546) #65675776 válasza exelsior1 (#20545) üzenetére


#65675776
törölt tag

És mi az a hibaüzenet?

(#20547) WP14 válasza exelsior1 (#20545) üzenetére


WP14
őstag

Nem véletlenül USB 3.0-ba van dugva és azért nem ismeri fel? Azt hiszem Windowsnak csak a 8-ban van USB 3.0-hoz driver.

Inkább állva meghalok, mint térdelve éljek!

(#20548) exelsior1 válasza WP14 (#20547) üzenetére


exelsior1
senior tag

Több éves gép eddig minden működött csak behalt és azóta a hosszasan leirt dolgai vannak.

Galaxy S10

(#20549) WP14 válasza exelsior1 (#20548) üzenetére


WP14
őstag

Próbáld meg PS/2 egér-billentyűvel, hátha... :U

Lehet az USB csatik adták meg magukat.

[ Szerkesztve ]

Inkább állva meghalok, mint térdelve éljek!

(#20550) exelsior1 válasza WP14 (#20549) üzenetére


exelsior1
senior tag

De akkor a bioszban miért működik?

Galaxy S10

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.