Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11751) Rica


Rica
senior tag

Sziasztok! Tudja valaki, hogy az Asrock Fatal1ty Z77 Performance-nál kijavították-e az előd P67-es USB 3.0 problémáját? A gyári leírás szerint van neki 2-2 Intel elöl és hátul, illetve 2 Etron hátul.

https://magaduram-hu.cms.webnode.hu/a-magyar-tortenelem-logikusan/

(#11752) spista222 válasza Rica (#11751) üzenetére


spista222
addikt

Ha volt is gond az Etron USB3.0 chippel akkor ha véletlen ezen is gond lenne vele (amit kétlek, mert ennyi idő alatt illik kijavítani a hibát) akkor is az Intellel nem lesz gond.

(#11753) ribizli69 válasza macera2 (#11745) üzenetére


ribizli69
csendes tag

köszi szépen.

(#11754) CoolBoy323


CoolBoy323
nagyúr

"mit jelent" ha a ledek a LAN (RJ-45) résznél narancs és piros színben pompáznak?
nem csak a zöldnek kellene pislákolnia?

erről a lapról van szó

[ Szerkesztve ]

(#11755) Geresics válasza macera2 (#11733) üzenetére


Geresics
addikt

Ilyen esetekben a legegyszerűbb:
Telepíts egy PDF nyomtatót (pl. PDF Creator). Nyisd meg a kívánt dokumentumot (Wordben, Acrobattal, stb...), nyomtatásnál nyomtatónak válaszd ki a PDF-nyomtatót, Add meg, hogy csak a kívánt oldalakat nyomtassa ki.
Az eredmény egy új PDF lesz, és csak a megjelölt oldalak szerepelnek benne. Mentsd el oda, és olyan néven, ahogy csak szeretnéd!

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#11756) smnetbp


smnetbp
csendes tag

Sziasztok!

Adott egy konfig:

CPU típusa QuadCore AMD Phenom X4 9500, 2200 MHz (11 x 200)
Alaplap neve MSI MS-7304
RAM modul neve Kingston HyperX KHX8500D2/1GN (elvileg 1066mhz)
Memória sebessége DDR2-800 (400 MHz)

ATI Radeon HD 3200 Graphics (alaplapi)
Zotac NVIDIA GeForce GT 620 (16X)

Miért csak 800Mhz en fut?
A BIOS-ban auto-ra van állítva. Ha átrakom 1066-ra instabil lesz a rendszer.

Ötlet?

Köszönöm

(#11757) Hunork válasza smnetbp (#11756) üzenetére


Hunork
veterán

Hát én nem vagyom AMD szakértő, de úgy rémlik, hogy ez a proci a 800MHz-es memókkal kommunikál max stabilan...
(ha tévednék, majd kijavítanak...)

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#11758) smnetbp válasza Hunork (#11757) üzenetére


smnetbp
csendes tag

ez a gyanúm nekem is mert az alaplap bírná

(#11759) spista222 válasza smnetbp (#11758) üzenetére


spista222
addikt

A processzor annyit bír amennyit be tudsz állítani neki az én tapasztalatom szerint.
Nem a procival van a gond AM2+-os procinak simán vinni kell az 1066MHz-es memóriát.

Itt a specifikációja ami szerint 533(1066) os memóriavezérlő van benne:)

Ami miatt nem stabil, mert nem állítottad be a feszültséget a memóriának
Itt a memória adatlapja.
Eszerint 1066MHz-hez 5-5-5-15 időzítések mellett 2,2V kell neki.(Ezt egy kicsit sokallom de mivel 1.8V-on 5-5-5-15-ös időzítés mellett 667-800MHz-et szoktak bírni így nem csoda hogy 1066-hoz ilyen időzítések mellett ilyen magas feszültség kell.)

Hunork AM2-esek rendelkeznek "csak" 800MHz-es memóriavezérlővel a "+"osak 1066-ossal rendelkeznek.

[ Szerkesztve ]

(#11760) smnetbp válasza spista222 (#11759) üzenetére


smnetbp
csendes tag

Koszonom!

Holnap reggel beallitgatom aztan meglatjuk.

(#11761) Hunork válasza spista222 (#11759) üzenetére


Hunork
veterán

Danke! Ma sem keltem fel hiába! :R

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#11762) #65675776 válasza spista222 (#11759) üzenetére


#65675776
törölt tag

Amit linkeltél az nem nevezhető specifikációnak. Legyen inkább ez az: [link]

[ Szerkesztve ]

(#11763) Rica válasza spista222 (#11752) üzenetére


Rica
senior tag

Köszi Szépen! :R Négy egyelőre több mint elég, és van neki még 6 db. 2.0-ás portja is.

https://magaduram-hu.cms.webnode.hu/a-magyar-tortenelem-logikusan/

(#11764) 3103nwlmi válasza Rica (#11763) üzenetére


3103nwlmi
csendes tag

Üdv.

Van egy MSI 880GMS-E35 lapom,van benne egy AMD Phenmom II X2 555 proci,de viszont a lap támogatási listájában nem ezzel a sorozatszámmal van.Van benne 555-ös,de más sorozat számú.
Lehet hogy ez okoz problémákat,olyat hogy nem megy az alaplapi hálókártya,a ps/2 billenytüzet,a PCi port???

Bandi

(#11765) kjani18 válasza CoolBoy323 (#11754) üzenetére


kjani18
őstag

Ha jó a kapcsolatod, semmi gond. Az enyém sárga és narancs, a sárga pislákol.

Olvasd el, benne van a megbízhatóságom is! https://logout.hu/bejegyzes/kjani18/uzletszabalyzatom.html

(#11766) spista222 válasza #65675776 (#11762) üzenetére


spista222
addikt

Én is az AMD oldalán kerestem volna csak nekem már nagyon este volt de a lényeg benne van a cpu world leírásában is.

3103nwlmi Nem hiszem inkább alaplap hibának tűnik.

(#11767) wiggen123


wiggen123
aktív tag

Melyik a legolcsóbb LGA 1155-ös alaplap PATA csatlakozóval?

Sometimes you win, sometimes you learn.

(#11768) Akcok94


Akcok94
senior tag

test all memory (clear all extended memory to 0)

ha ezt írja ki az alaplap post code mi ilyenkor a tehendő?

Tévedni emberi dolog, de igazán összekutyulni valamit csak számítógéppel lehet.

(#11769) jim bcs válasza wiggen123 (#11767) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

és ha sima 1155-ös lapot veszel , hozzá meg egy sata-pata átalakítót?

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#11770) Salvador20


Salvador20
őstag

Erre valaki?

Be Faster, be Smarter, or Cheat!

(#11771) Geresics válasza Salvador20 (#11651) üzenetére


Geresics
addikt

A data sheet alapján az FM1-es alaplapokra nem jó.
Hogy valójában jó-e rá, azt nem tudom...

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#11772) Tarill


Tarill
őstag

hello! olyan gondom van hogy folyton elállítódik az idő a gépen win7 64bit, a biosban az idő jó, ráadásul a percek sosem állítódnak el csak maga az óra... minden este áramtalanítom a gépet de ugye az elem miatt tartania kéne az időt, fél éves sincs a lap jónak kéne lenne kétlem hogy az lenne a baj, másrészt nem is minden alkalommal megy el mikor áramtalanítom van h hetekig jó minden egyszer meg bekapcsolom és rossz az idő rajta, ja és ezt egyik ismerősöm 0km-es gépe is csinálja... windows hiba? vagy valami beállítási dolog?

tárgytalan, valami +8 órás időzónára volt állíva a gép (nem tudom hogy) gondolom az kavart be neki

[ Szerkesztve ]

(#11773) fecs


fecs
senior tag

Sziasztok!

Kb fél évig működött egy Asrock h61m/u3s3 alaplap egy modul 4Gb-os Kingston RAM-mal.
Az utóbbi időben nem indult el a gép bekapcsoláskor, sokszor újraindult bootolás közben. Jelenleg RAM hiba miatt el se indul.
Ellenőriztem a gép minden ilyenkor szóba jöhető hardverét és sajnos a RAM-mal vagy az alaplappal van a probléma.

A RAM egyik rézérintkezőjénél melegedés okozta sérülés látható és a réz lapka meg is sérült. Az alaplapi RAM slotnak ezen a részén pedig hiányos az érintkezés.

A gép szünetmentes tápegységről működik, az áramingadozás kizárható. Tuningról szó se volt.

Azóta egy másik alaplappal és másik rammal a gép többi alkatrésze üzembiztosan teljesít.

Még garanciális az alaplap, de félek, hogy elhajtanak egy ilyen problémával. Emailben értekeztem a céggel, de csak feltételesen veszik át.

Mit javasoltok? Van értelme eröltetni a dolgot?

Pixel 6a

(#11774) Pista0001 válasza Geresics (#11771) üzenetére


Pista0001
addikt

Szerintem jó lehet rá, csak szerintem értelme nincs. Zalman csiphűtőket ajánlom inkább.

(#11775) smnetbp válasza spista222 (#11759) üzenetére


smnetbp
csendes tag

Sajnos ezen a lapon nem lehet feszültséget állítani :-(

OEM Fujitsu

Próbáltam 6-6-6-20 -at de lefagy

[ Szerkesztve ]

(#11776) bea[R]


bea[R]
csendes tag

Szerbusztok! Egy kis segítséget szeretnék kérni tőletek! A meglévő gépemet szeretném fejleszteni, csak igazság szerint én még nem csináltam ilyet.

2 magos procim volt, amit egy i5 2500k-val váltok fel. Egy Arctic Cooling Freezer 13 Pro hűtőt minimum szeretnék a procihoz, hogy lehessen húzni, relatívan. DDR2-es alaplapom és RAM-om voltak, amit legalább egy Z68 alaplapra váltanék le. Ugye ez az i3, i5, i7-et is támogatja. Foglalata LGA1155, tehát procival kompatibilis, 4xDDR3,Max:2133MHz a RAM-ok tekintetében, ami nekem fontos lenne! Új DDR3-mas RAM-okra gondoltam mint pl a G.Skill Ripjaws-X es sorozat. A meglévő tápomhoz úgy néz ki nem kell hozzányúlni, 550w-s. Idáig minden OK(Remélem)! VGA-t viszont a meglévőt szeretném használni, ugyan is nem játékokra használnám főként az "új" configot! VGA-m: GIGABYTE GeForce GTS 250, GV-N250OC-1GI rev2.0 KÉRDÉSEM: a régi VGA kompatibilis lenne az újabb típusú alaplapokkal, amik DDR3-ak, pl z68? Lehet, hogy hülye kérdés, de én nagyon nem tudom! :N

Előre is köszönöm a segítségeket! :)

Build muscle, burn fat, KILL ZOMBIES!!

(#11777) wiggen123 válasza jim bcs (#11769) üzenetére


wiggen123
aktív tag

Mennyire megbízhatóak ezek az átalakítók? Mint pl. ez?

Sometimes you win, sometimes you learn.

(#11778) Geresics válasza bea[R] (#11776) üzenetére


Geresics
addikt

Feltételezem, hogy PCI-e-es a VGA-d, tehát igen, kompatibilis.
A tápnál fontos az is, hogy milyen márkájú/típusú, nem csak az, hogy 550W-os!
A Z68 alaplapot én nem erőltetném, inkább egy Z77!

Ha megmondod, hogy mi a keret rá, konkrét tippeket is tudunk adni ebben a topicban!

[ Szerkesztve ]

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#11779) smnetbp válasza wiggen123 (#11777) üzenetére


smnetbp
csendes tag

Használtam ilyesmit. Inkább adatmentésre. Ment, csinálta a dolgát, de szerintem folyamatos üzemre nem alkalmas

(#11780) bea[R] válasza Geresics (#11778) üzenetére


bea[R]
csendes tag

Everestbenben nézem, a VGA PCI Express 2.0 x16 @ x16. A tápom egy HKC USP 5550. Alaplapra 30k-nál nem igazán szeretnék többet költeni. :( De ha mindenféleképp az kell....

Build muscle, burn fat, KILL ZOMBIES!!

(#11781) jim bcs válasza wiggen123 (#11777) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

hát ez jó kérdés én még nem használtam,én ugyanebben a cipőben jártam nemolyan régen és a legegyszerűbb megoldásnak azt láttam hogy vettem egy sata-s winyót arra átpakoltam a másikról a cuccot, a régi alaplapot és régi winyót eladtam ezeknek az árát megpótoltam és lett egy új 1155-s alaplap sata500GB-os winyóval, szerintem így jobban járnál te is, plussz kevesebb a hibalehetőség

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#11782) jim bcs válasza bea[R] (#11780) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

vagy B75-ös vagy H77-es vagy Z77-es lapot vegyél, 30k körül már nagyon jó H77-es és Z77-es lapokat találsz

a tápot meg SŰRGŐSEN cseréld le!!!!!!!! (mielőtt még leég az egész gép)

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#11783) bea[R] válasza jim bcs (#11782) üzenetére


bea[R]
csendes tag

Kifejtenéd bővebben ezt a tápos dolgot..csak, hogy tanuljak is valamit belőle! :) Régóta használom és teljesen stabilan működik a gép! Ha cserélni kellene, te mit ajánlanál? Már így is kinn vagyok a pénzkeretből!:D

Build muscle, burn fat, KILL ZOMBIES!!

(#11784) spista222 válasza bea[R] (#11783) üzenetére


spista222
addikt

A HKC nem ajánlott táp. Bővebben a tápos topik vagy youtube.

Alaplaphoz pedig: ha húzni is szeretnél akkor Z77.

[ Szerkesztve ]

(#11785) Geresics válasza jim bcs (#11782) üzenetére


Geresics
addikt

Mivel 2500K a kiszemelt proci, ezért csak a Z77-es lapok játszanak, a többiben ugyanis nem tud tuningolni. Ha nem akar tuningolni, nyilván nem K-s procit venne.

(#11783) bea[R]
A HKC a gagyi márkák közül a "legnormálisabb", inkább ez, mint egy M-Tec, Codegen, Akiga, stb...

Viszont egy ilyen gépet (sőt, gyengébbet sem) én nem bíznék gagyi tápra, még véletlenül sem! A minimum a Chieftec (olyan 10eFt-tól), de nekem eddig a Corsair jött be a leginkább...

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#11786) spista222 válasza Geresics (#11785) üzenetére


spista222
addikt

Amit elsőnek írt Z68 abban is tudná tuningolni (és még a p67-ben is)az más kérdés hogy olyat már nem veszünk mert kifutóban van:) ->Z77

[ Szerkesztve ]

(#11787) jim bcs válasza bea[R] (#11783) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

spista222 gyorsabb volt, ne haragudj meg rám-ránk de az nem tápegység, lehet eddig semmi gond nem volt és még nem is lesz egy kis ideig de könnyen meglehet hogy egyszercsak hallassz majd egy kis pukkanást esetleg többet ,utánna esetleg sistergést és a gépház megtelik sűrű szúrós szagú füsttel na az azt jelenti hogy az egész gépet lehet a kukába dobni, meg felkapcsolni a firelét és a biztosítékokat, elhiszem hogy túlcsúsztál a kereten de legalább egy FSP Hexa 500W-ra be kellene ruháznod plussz 1500ft egy fesz védős dugalj (APC) az sem ártana egy-egy esetleges áramkimaradás mellé (akkor inkább még gyűjts hozzá ha jót akarsz magadnak)

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#11788) bea[R] válasza Geresics (#11785) üzenetére


bea[R]
csendes tag

Hiszek nektek srácok! :) Gyakorlatilag új gépet építek már! :D Alaplap akkor z77 - 30k körül kellene, táp Chieftec - 10k körül kellene, procihűtőnek egy Arctic Cooling Freezer 13 Pro? - 10k körül van. A RAM-okat meg már tényleg a s*ggemen fogom kiizzadni! :Y

Konkrét típus a Z77-re és a Chieftec-re?? :) Köszönöm!

Build muscle, burn fat, KILL ZOMBIES!!

(#11789) jim bcs válasza Geresics (#11785) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

az előzményt nem olvastam bocs, K-s procihoz egyértelmű a Z-s lap :)

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#11790) Geresics válasza bea[R] (#11788) üzenetére


Geresics
addikt

ABC sorrendben:
ASRock Z77 Extreme3 vagy 4
ASUS P8Z77-V
GIGABYTE GA-Z77-D3H
Ezeket szokták/szoktuk a legtöbbször ajánlani ebben az árkategóriában.

Szerk.: először rossz ASUS-t linkeltem, sorry.

[ Szerkesztve ]

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#11791) jim bcs válasza bea[R] (#11788) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Asus P8Z77-M Pro__30k
Asus P8Z77-V lk__35k (megéri azt az 5k plusszt)
ASRock Z77 Pro4__27k vagy ASRock Z77 Extreme3 vagy 4

ha nem lesz tuning akkor:
Asus P8H77-V vagy Asus H77M-Pro 25-30k

proci hűtő: szerintem Alpenföhn Matterhorn Pure__10,500

és mivel új gép én még mindíg azt mondom hogy legylább egy FSP Hexa 500W

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#11792) Geresics válasza bea[R] (#11788) üzenetére


Geresics
addikt

Sőt! Ha jól emlékszem, akkor az ASRock fanok még a Z77 Pro3-at is dicsérik (de ezt már tényleg a Milyen alaplapot? topikban tudják megmondani! Árban ennél jobbat szerintem nem találsz Z77 esetén...

[ Szerkesztve ]

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#11793) fecs válasza fecs (#11773) üzenetére


fecs
senior tag

Erre valakinek van válasza?

Pixel 6a

(#11794) spista222 válasza fecs (#11793) üzenetére


spista222
addikt

Lehet hogy rá fogják majd hogy nem rendeltetés használat miatt ment tönkre és nem cserélik, de ezt csak azután fogod megtudni miután visszaküldted.

Lehet hogy jobban megérné meghirdetni aprón hátha valakinek elég 1 memslot is(már ha nem mind a kettő károsodott).

(#11795) bea[R]


bea[R]
csendes tag

Köszönöm srácok a sok, jó tanácsot! :)

Build muscle, burn fat, KILL ZOMBIES!!

(#11796) fecs válasza spista222 (#11794) üzenetére


fecs
senior tag

Köszi! Csak az egyik károsodott. 1 modul ram volt benne, úgyhogy az ötlet jó. :R

Pixel 6a

(#11797) WP14 válasza wiggen123 (#11777) üzenetére


WP14
őstag

Én egy ilyet használok, semmi gondom nem volt még vele.

Inkább állva meghalok, mint térdelve éljek!

(#11798) D5


D5
aktív tag

Sziasztok!
Segítségeteket kérném. Milyen memória modulokat támogat egy ASRock 970 Extreme-3 típusú alaplap?
Elolvastam a honlapon a memory support list-et, és egy kicsit csalódott vagyok. Amik ott fel vannak sorolva, csak azokkal működik valóban?

(#11799) spista222 válasza D5 (#11798) üzenetére


spista222
addikt

Azokkal működik 100%-ban mert azokkal volt már tesztelve is.
A többi memóriával 90% hogy működni fog de ahogy a százalékból is látszódik meg van az esélye az inkompatibilitásnak.

(#11800) WP14 válasza D5 (#11798) üzenetére


WP14
őstag

Szia!

A supportban írtak azt jelentik, hogy azokkal tesztelték és biztos mennek velük, de a többivel sem szokott gond lenni, ritka a kompatibilitási gond. A Kingstone-ok, Corsair-ek biztos mennek vele.

Inkább állva meghalok, mint térdelve éljek!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.