Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-04-15 21:13:52

LOGOUT.hu

Az ajánlott gépek listájához, a gyakran használt beállításokhoz és
karbantartási tippekhez olvasd el összefoglalónkat!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5251) mpo válasza Kaci84 (#5250) üzenetére


mpo
veterán

Nekem ez van, most kuponnal megkapod 92e Ft-ért.
[link]
Kicsit hangos, de elviselem.
Csak eszpresszóra használjuk, de tudna tejet habosítani.

Ha érted, akkor már elavult.

(#5252) Dr. Szilikát válasza KrAt (#5249) üzenetére


Dr. Szilikát
őstag

https://media3.bosch-home.com/Documents/8001119705_A.pdf

Itt is az ilyen gépeknél mára megszokott módon jelezni fogja, hogy mikor kell szűrőt cserélni, illetve szűrő nélkül vízkeménységet kell állítani, arra is jelezni fog, hogy mikor kell savazni gyakorlatilag. A gyártó által ajánlott szerek jók is szoktak lenni, legfeljebb néha vitatható az ár/érték arány.

Alapesetben a citromsav oldat is megfelelő (a Krups szerint), bár elvileg tejsavval adalékolva jobb fémtiszta felület érhető el. Részben más elvet követ a Jura tablettája, lent mellékelem.

Hogy mi értelme van a tisztított víznek, bárki ellenőrizheti egy rozsdamentes edényben elfőzött csapvíz segítségével, hogy mennyi meszes maradvány keletkezik. Az nyírja ki a gépet is, vagy ha nem, akkor is gusztustalan lerakódások képződhetnek a bojlerben, amit nem látunk, esetleg aki szedett már szét:

https://www.google.com/images?q=espresso+machine+boiler+scale

Ezzel szemben, ha kancsós / patronos szűrt vizet elfőzünk, azt is össze lehet hasonlítani. Viszont ennek is legalább két fokozata van: nagyon lágyító betét, részlegesen lágyító betét.

Kávéfőzéshez, de iváshoz is előnyösebb, ha csak részlegesen lágyított a víz, a kávégépek gyártói is ezt követik általában, a megfelelő ízhatás érdekében. Azaz betéteik nem távolítják el teljesen a Ca/Mg ionokat.

Magam részéről teljesen ásványmentes RO-vízzel használom, mert ez van és meg is szoktam így.

[ Szerkesztve ]

(#5253) wiggen123


wiggen123
aktív tag

DIMS-L9AW-NXZA-9ZKR

Philips 20% kupon, bedobom én is :)

Saeco Xelsis SM7580 -am van és nagyon szeretem. Habmennyiség állitást leszámitva szinte minden állitható, könnyű karbantartani.

Sometimes you win, sometimes you learn.

(#5254) K4jusz válasza Kaci84 (#5250) üzenetére


K4jusz
tag

Thcibo Esperto. A legolcsóbb, fórumon is ajánlott automata gép, egyszerű, mint a szög. Ha csak annyi a cél, hogy lefőzni szemesből egy kávét, amit összekeversz tetszőleges mennyiségű tejjel, akkor ez a minimum.

(#5255) viktorhu válasza Kaci84 (#5250) üzenetére


viktorhu
veterán

A főzőegység márkán belül ugyanaz mindegyikben. Mi egy használt Saeco gépet vettünk 45 ezerért, és most már lassan két éve nyúzzuk elégedetten. Kellett egy idő, amíg a beállításokat meg a megfelelő kávékat megtaláltuk, de azóta lényegében csak nyomjuk a gombot és isszuk a kávét.

(#5256) arcsin válasza K4jusz (#5254) üzenetére


arcsin
senior tag

Múltkor újracsomagoltan volt 60 ezer alzan.

(#5257) KrAt válasza Dr. Szilikát (#5252) üzenetére


KrAt
veterán

Szuper, köszönöm a frankó leírást! :)

A szűrőcsere intervalluma mekkora lehet kb? Napi kb. 2 kávéval számolva. Csak azért kérdem, van-e értelme a 3db-os pakkot megvenni a szűrőből, vagy nincs?

(#5259) szatyor1972


szatyor1972
tag

Sziasztok!
Adott egy Philips 1200-as gép a probléma a következő:
ha zacctarto megtelik akkor nem jelez a gép.
Ha esetleg valaki tudna segíteni akkor azt köszönöm.

Boldognak lenni nem azt jelenti, hogy minden tökéletes!

(#5260) konzumpro válasza szatyor1972 (#5259) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Számolja hogy hányat főzöl, de ha kiveszed a tálcát vagy kinyitod az ajtaját, úgy veszi mintha ki lett volna ürítve a zacctartó, mert ezek a nyitásérzékelők nullázzák egy idő után.

(#5261) szatyor1972 válasza konzumpro (#5260) üzenetére


szatyor1972
tag

Köszönöm a választ.

Boldognak lenni nem azt jelenti, hogy minden tökéletes!

(#5262) mpo válasza szatyor1972 (#5259) üzenetére


mpo
veterán

Csak bekapcsolt állapotban ürítsd, én is belefutottam először.

Ha érted, akkor már elavult.

(#5263) konzumpro válasza mpo (#5262) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Ez az! Ez a megoldás.. :K Velem is előfordult.

Itt most visszakerült az automata is a karos mellé, mert a Prodomo annyira döglött 8 hónaposan hogy karosban nem ad értékelhető eredményt. Jó egy automata a háznál!

(#5264) Dr. Szilikát válasza szatyor1972 (#5259) üzenetére


Dr. Szilikát
őstag

Csak érdekességből írom, a régi Saeco Magic gépnél ezt úgy oldották meg, hogy bizonyos ciklus után mindenképpen jelez a zaccfiók LED, még akkor is, ha előtte piszkáltuk a gépet. Egyszerűen abból indul ki a program, hogy nem tudható, az ember csak belenézett a fiókba vagy mit csinált. A felesleges jelzés még mindig jobb, hiszen a fiók ki-be mozdításával azonnal törölhető.

Később az is kiderült (bár az utasítás nem is szól róla), hogy a zacc LED jelzésére legjobb a csepptálcát is egyszerre üríteni, mert így a legközelebbi jelzésre épp megtelik vízzel. Noha utóbbinak sem mikrokapcsolója, sem úszó szintjelzője, mégis valahogy úgy kiszámították, hogy pont jókor jelez.

(#5265) viktorhu válasza Dr. Szilikát (#5264) üzenetére


viktorhu
veterán

Azért érdekes, mert az én saeco gépemen optikai szenzor van. Ha szerencsétlen szögben esik egy zaccpogácsa, akkor akár egy-két darab után is megteltet jelez emiatt, de inkább ez, mint hogy ne jelezzen, amikor valóban megtelt :)

(#5266) Dr V


Dr V
őstag

Sziasztok!

Használt, garis, felújított Jura gép vagy kuponos Philips/DeLonghi-t újonnan garival érdemes venni? Célom, h egyszerűen tudjak inni egy jó kv-t, cappucino-t, tudom, h ehhez be kell pontosan állítani a gépet.

(#5267) mpo


mpo
veterán

A csészében fél centivel kevesebb kávé lett 3,5 hónap használat, ~ 600 csésze eszpresszó után, (nincs Aqua Clean szűrő, Philips EP1220).
A WPRO CLD250 vízkőoldó felével végeztem egy vízkőmentesítést, gríz nagyságú szemcsék jöttek ki.
Újra a beállított max. mennyiség van a csészében.

A SCANPART 2790000156 vízkőoldóból elég-e 50 ml egy tisztításhoz?
[link]

Ha érted, akkor már elavult.

(#5268) lala666 válasza mpo (#5267) üzenetére


lala666
senior tag

Ezért kell szűrő! 5 év alatt nem lett vízkő a gépembe....

Saeco xelsis suprema 8889/00, Samsung 65S95B, Iphone 15 pro max, Apple watch9, Samsung galaxy Tab S8,. DELL Latitude 5501

(#5269) mpo válasza lala666 (#5268) üzenetére


mpo
veterán

Kézikönyvből:
AquaClean szűrő
Megjegyzés: Az „5000 csésze vízkőmentesítés nélkül” csak azokra a készülékekre vonatkozik, amelyeken a víztartályon AquaClean matrica található.
* 0,1 literes csészék és a készülék által jelzett időben végzett 8 szűrőcsere esetén.
Cserélje ki az AquaClean szűrőt 3 havonta vagy akkor, amikor a készülék erre kéri.

Az előnyöknek ára van, 3 havonta (vagy 600 csészénként) kell a 6000-6500 Ft-os szűrő.
Ebben a gépben gyárilag nincs, pedig csak pár ezerrel lett volna drágább, ha beleteszik.

Ha érted, akkor már elavult.

(#5270) Dr. Szilikát válasza mpo (#5267) üzenetére


Dr. Szilikát
őstag

Lényeg a hígítási arány, amit nem mindig közölnek egyértelműen, de ez korrekt:

https://www.mediaexpert.pl/products/files/87/870814/instrukcja-obslugi-SCANPART-2790000156.pdf

(#5271) mpo válasza Dr. Szilikát (#5270) üzenetére


mpo
veterán

Azért kérdeztem, mert a flakon hátulján is ez van.
[kép]
A 2700 Ft-os 1 liter, 20 tisztításra elég, míg a WPRO CLD250 250 ml-ből kellett a fél flakon.

Kávéolaj eltávolítóból ezt vettem (a topiknak köszönhetően).
[link]
Kézikönyv szerint havonta kellene, szervizes szerint, meg egyáltalán nem kell.

Ha érted, akkor már elavult.

(#5272) Dr. Szilikát válasza mpo (#5271) üzenetére


Dr. Szilikát
őstag

Főzés előtti és utáni öblítés sokat segít a kávés lerakódások ellen (főleg utóbbi), de azért 100-200 adag után így is képződik zsíros réteg az alsó dugattyú / szűrő alatti üregben. A felső szűrő után, illetve a kimeneti diszpenzerben talán kevesebb és nem olyan zsíros.

De ezt én szétszedve látom és tabletta nélkül megtisztítom. Szétszedés nélkül viszont marad a tabletta, ha valaki tisztaságot szeretne.

(#5273) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Hello
Valaki tud olcsón aqua filtert?Mert lassan cserélni kell és sehol sem találok jó áron.

[ Szerkesztve ]

(#5274) mpo válasza Dr. Szilikát (#5272) üzenetére


mpo
veterán

Van olyan ábra, amiből megérteném az automata működését?
Szétszedni nem fogom, de érdekel (Philips EP1200).

Ha érted, akkor már elavult.

(#5275) konzumpro válasza Dr. Szilikát (#5272) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

A csövekből is ki kéne a zsíros lerakódást szedni, vannak kis kefék, de a tabletta se rossz. Ritkán használok tablettát, őrölt módban, főzés közben power off és negyed óra alatt megoldja. Meg a tálcát is ki lehet így tisztítani, forró víz és tabletta.

Üdv,
Cpt. Obvious

(#5276) Dr. Szilikát válasza mpo (#5274) üzenetére


Dr. Szilikát
őstag

A Saeco rendszerét ez a videó szemlélteti, ami fellelhető a Siemens és más típusoknál is:

Az mondjuk nem tűnik ki belőle, hogy az alsó szűrő alatt van egy kis üreg, ami egy rugó ellenében még 5 mm tágulást lehetővé tesz, a töltet kiegyenlítésére.

Másik videóban mutatják az alsó dugattyú ügyes kipattintását az egység szétborítása nélkül, noha ezt én óvatosabban úgy szoktam, hogy másik kézzel lenyomom a dugattyút a rugó ellenében, nehogy eltörjön a műanyag kiemelőkar. Visszafelé hasonlóan.

#5275 konzumpro

Igen, ez nálam szinte kényszeres, amikor felújítok valamit (nem csak kávégépet), azt is apró darabokra szedem és mindent megmosok (már ami vizet kaphat), nem bírom ki. Ennél az alsó pipacsövet is vattapálcikával, például.

[ Szerkesztve ]

(#5277) lala666 válasza ToBeY (#5273) üzenetére


lala666
senior tag

Tessék ha ilyen kell.link

Saeco xelsis suprema 8889/00, Samsung 65S95B, Iphone 15 pro max, Apple watch9, Samsung galaxy Tab S8,. DELL Latitude 5501

(#5278) Kiskutya


Kiskutya
veterán

Valaki megtudja mondani a EP3241/50 miért olcsóbb 20-al? [link]

[ Szerkesztve ]

hmm...

(#5279) konzumpro válasza Kiskutya (#5278) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Mert a másik kettő spéci szín, festés.

(#5280) Kiskutya válasza konzumpro (#5279) üzenetére


Kiskutya
veterán

Értem akkor csak szín! Köszi!

hmm...

(#5281) kicsi kecske


kicsi kecske
tag

Sziasztok!

Beszéltem most a Philips ÜSZ-tal. Láttam, hogy a 3 éves gari promo nem terjedt ki a Granaroma és egyéb "TOP" típusokra. Jeleztem az ÜSZnak és tényleg tévedést véltek felfedezni a promo leírásában.

"Kedves Gábor, Köszönjük a türelmét! A promócióval kapcsolatban egyeztettünk az illetékes kollégával. Sajnos technikai probléma miatt nem történt meg korábban a promóció frissítése, pedig az SM6XXX és SM8XXX típusokra is érvényes a 3 év gyártói garancia. Az említett promóció a weboldalon is hamarosan frissítésre kerül. A garancia érvényesítéséhez elegendő a számla bemutatása a szervizben. Elnézését kérjük a felmerült kellemetlenségért! Üdvözlettel, Mendi Philips Social Care csapat"

Magyarul aki mostanában vett SM6 vagy SM8as szériás Saeco gépet annak is jár a 3 év gyári gari, nem csak a kettő. (Kuponozóknak lehet ez fontos, mert ott 250k alatti lett a végösszeg)

“Mindig is néptáncos akartam lenni, de rá kellett jöjjek, hogy olyan nép nincs, ahogyan én táncolok!”

(#5282) xrvman


xrvman
őstag

Sziasztok, az itt ajánlott kávéolaj eltávoító, és a víztisztító, a Saeco 5400 Latte Go kávéfőzőbe teljesen ajánlható? Garanciát nem veszti el?
[link]
[link]

(#5283) lala666 válasza xrvman (#5282) üzenetére


lala666
senior tag

Teljesen jó vízszűrő, én ezt használom bele. 5 éves gép nulla vízkővel!

Saeco xelsis suprema 8889/00, Samsung 65S95B, Iphone 15 pro max, Apple watch9, Samsung galaxy Tab S8,. DELL Latitude 5501

(#5284) konzumpro


konzumpro
Topikgazda

Jó lenne megmérni a nyomásviszonyokat egy automatánál, a hardcore topikban is említésre került hogy 9 bar alatti nyomás kell a jó ízekhez, de akár 5-ig is le lehet menni. Az automatánál SBS-szeleppel és túlhúzott rugóval fel lehet menni a pumpa specifikált maximális nyomásáig, de átlagban annak háromnegyede szokott lenni, ami kicsit sok. Most üveggolyó és gyári előfeszítésű rugóval kb. fele lehet vagy még kevesebb, 4-5 barra tippelem. Igaz, hogy így nincs annyi crema, de jobbak az ízek és egyenletesebb a lefolyás. Az OPV csak akkor nyit, ha mondjuk a pipacsőnél túl sok szilikonzsír kerül a tömítés helyett magába a csőbe és dugulást okoz, ha hamarabb nyitna, elengedné a víz egy részét, nem működne az adagok mérése.

(#5285) ToBeY válasza lala666 (#5283) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Tényleg jó Philips kávégéphez ez? Mert nekem éppen fogyóban az aquafilter,és akkor berendelném ezt az utángyártottat kettő áráért hármat.

(#5286) gergo5991


gergo5991
őstag

Az normalis hogy a kavegep 20 nap utan kiirta hogy vegezzen vizkooldast?

[ Szerkesztve ]

(#5287) konzumpro válasza gergo5991 (#5286) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Ha maximumra van állítva a vízkeménység és nincs vízszűrő beállítva, könnyen számíthat egy vízmennyiség értéket belőle, ami mostanra folyt át a rendszeren.

(#5288) lala666 válasza ToBeY (#5285) üzenetére


lala666
senior tag

2 éve ezt használom. Teljesen hibátlan.

Saeco xelsis suprema 8889/00, Samsung 65S95B, Iphone 15 pro max, Apple watch9, Samsung galaxy Tab S8,. DELL Latitude 5501

(#5289) Zirowe válasza Dr. Szilikát (#5057) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Megjöttek tegnap az O gyűrűk, fel is raktam őket gyorsan, köszönöm szépen a tippet. :R

Szerintem a kávékészítéskori "vízfolyás" csökkent valamelyest, de teljesen nem szűnt meg, két darab két pöttyös mennyiségű espresso után annyi víz volt a tálcában, mint amennyit be és kikapcsoláskor együtt kiad magából a gép.
Szerintem ez kevesebb, mint korábban.

Van más gyűrű is, amit be lehet szerezni aliről?
A dugattyút kihúzva volt rajta két kisebb piros, illetve a főzőegységen van még az a nagy, ezekhez esetleg van link, illetve van még ezeken kívül más a gépben amire érdemes tartalékolni?
Philips ep2231/40 a gép, amiről szó van. :)

[ Szerkesztve ]

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#5290) Dr. Szilikát válasza Zirowe (#5289) üzenetére


Dr. Szilikát
őstag

Főzés után is folyik vissza víz, a dugattyú alatti részből, ami kevesebb, mint az üres öblítés, mert utóbbi esetben a főzőkamra vize is hozzáadódik.

A kis tömítések mérete nincs meg nekem, a nagyot itt mutatják:

https://zegkave.hu/termek/saeco-kozponti-egyseg-tomites-gyari/
https://kavegepbolt.hu/Saeco_kozponti_egyseg_hengerfej_tomites
4-es gyűrűk:
https://www.aliexpress.com/item/1005001567658524.html

(#5291) Voice24


Voice24
őstag

Hali!
A kísérletezgetők, több fajta kávét kóstolgatók felé van két tippem, amiket szerintem érdemes kipróbálni. Nekünk mind a kettő bejött, finomak, kellően erősek, mellékízektől mentesek, és viszonylag hosszú szavatossági idővel rendelkeznek: Lucaffe és Pellini

(#5292) bandi0000


bandi0000
nagyúr

Sziasztok

Van egy Philips lattego 5400 kb 3 hónapos gép, és elkezdett olyat csinálni, hogy jelez, hogy ürítsem ki a tálcát, de negyedig sincs benne kv zacc illetve a csöpögtető tálca is üres szinte, illetve a másik, hogy random módon jelez pl főzés után, hogy helyezzem vissza a tálcát. Mitől lehet ez? Az biztos, hogy nem túl stabil helyen van, és lehet, rezeg az egész gép egy kicsit, ezáltal talán a tálca elmozdul egy picit. Viszont az első részét nem értem, talán tisztítás közben valami érzékelőt összekoszolhattam, de azt se láttam, hogy hogyan érzékeli ez ezeket.

Xbox One: bandymnc

(#5293) tepenzed válasza bandi0000 (#5292) üzenetére


tepenzed
őstag

Lehet, hogy hülyeséget mondok, de tudtommal ezek úgy működnek, hogy amikor teljesen kihúzod, miközben a gép be van kapcsolva, történik egy reset. Ilyenkor x (nem tudom mennyi pontosan) mennyiségű főzés után figyelmeztet újra.
Nekem akkor szokott ilyen lenni amit írsz, ha véletlen olyankor ürítem ki, amikor a gép ki van kapcsolva, így nem tudja, hogy én pucoltam már, felborul a rend.

[ Szerkesztve ]

(#5294) bandi0000 válasza tepenzed (#5293) üzenetére


bandi0000
nagyúr

Jó kérdés, ilyenről nem hallottam, én szerintem 90%-ban bekapcsolt állapotban ürítem, bár más is használja

Xbox One: bandymnc

(#5295) mpo


mpo
veterán

Felhasználói kézikönyv. :)

Kávéőrlemény-tartó

Akkor ürítse ki a kávézacctartót, amikor a készülék erre kéri. Tisztítsa hetente.

A kávézacctartó ürítése a készülék bekapcsolt állapotában történjen. Öblítse le vízcsap alatt
némi mosogatószerrel vagy tisztítsa meg mosogatógépben. A kávézacctartó előlapja
mosogatógépben nem mosható.

[ Szerkesztve ]

Ha érted, akkor már elavult.

(#5296) bandi0000 válasza mpo (#5295) üzenetére


bandi0000
nagyúr

Köszönöm, akkor majd ügyfelek erre, meg majd mondom a többieknek is .

Xbox One: bandymnc

(#5297) tepenzed


tepenzed
őstag

Nem hiszem el ezt a Philips EP 22 gépet...
Decemberben meghibásodott, égett a figyelmeztető lámpa és villogott a start gomb, megnyomtam csak hideg vizet nyomott ki a tejhabosítónál, aztán villogott tovább. Elküldtem szervízbe 3 hetet rohadt náluk a gép, még garis volt. Az első csávó szétszedte, nem találta meg a hiba okát, ezért felküldte a központi szervízbe. Ott "napokig tesztelték" és nem tudták előidézni a problémát, működött a gép, visszaküldték.
Na most a garancia lejárt és újra előjött a probléma :(( :((

(#5298) konzumpro válasza tepenzed (#5297) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Ezt írd meg a Philipsnek is. :(((

(#5299) konzumpro


konzumpro
Topikgazda

Nálam rendíthetetlenül megy az EP3510, rooibost is főz a gyári kissé kopottas főzőegységgel, kávét is a Sarista főzőegységgel. MIndkettő kapott SBS nyomásfokozót. A karos gépekkel azt hiszem végleg leálltam, eddig talán a Sage Barista Pro volt a legkevésbé macerás, benyelt minden felesleges őrleményt és vízcseppet az ügyesen kialakított tálca, jó anyagminőségű műanyagból volt, de valahogy mégse éreztem hogy kéne, már akkor is ez a Philips győzött meg jobban. Kicsit hiányzik a háromjáratú szelep, de nem vészes.

(#5300) Kaci84


Kaci84
őstag

Beszereztem egy Philips 3247/70 masinát. Elkövettem egy nagy hibát alig merem bevallani is. Az örölt kávé helyére adagoltam a szemes kávét. Persze a főzés félbemaradt és dobott hibaüzeneteket. A főzőegységet nem lehetett kivenni mert nem volt a megfelelő pozicióban a főzőegység. Amikor rájöttem kiszedtem a kávét mindenhonnan. A főzőegységet is szétszedten és kipucoltam belőle a kávészemeket. Vissza viszont nem tudtam tenni mert a belső kis henger nem jó pozicióban volt a félbemaradt folyamat miatt gondolom. Ezert a hátulját leszedve azt is be kellett állítanom. Miután mindent megcsináltam továbbra is bent a hibaüzenet. A felkiáltójeles hibaüzenet folyamatosan világít. Eszerint a szervizajtó nyitva. Lehet hogy hiába pucoltam ki valami hiba maradt vagy csak benne maradt a hibakód de az is lehet hogy független attól ami történt. Nem értem miért ez az üzenet van.
Van valami otthon elvégezhető ötletetek ami segíthet? Kérek aki tud segítsen valami ötlettel. Nyílván ha nincs más szervízbe viszem vagy főbe lövöm magam ha ettől végleg elromlott. Viszont a hogy lehet ennyi eszem jellegű dolgokat hagyjuk, köszi!

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.