Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-04-15 21:13:52

LOGOUT.hu

Az ajánlott gépek listájához, a gyakran használt beállításokhoz és
karbantartási tippekhez olvasd el összefoglalónkat!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5151) gatesz


gatesz
tag

Sziasztok, és magáról a gépről (Latte go Philips amit linkeltem) tudnátok mondani tapasztalatokat. A Delonghi és Philips között felhasznált anyagok, összeszerelés minőségben van különbség?

Segítsetek már egy picit. Előre is köszönöm.

(#5152) konzumpro válasza Kiskutya (#5139) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Amire válaszoltam, ez: DE-LONGHI ECAM 23.460.B
Vagy a 350.55, de az már 225e körül van, ami kicsit sok.

(#5153) Dr. Szilikát válasza mpo (#5147) üzenetére


Dr. Szilikát
őstag

amelyeken a víztartályon AquaClean matrica található

Mert (gondolom) ezeknél van felkészítve a szoftver, hogy betétenként 95 liter vízfogyasztás és / vagy 3 hónap után jelezzen.

De a szűrő gyártója akkor is javasolja a 3 hónap betartását, ha a gép nem jelezne, ez ugyanis általános ökölszabály a legtöbb aktív szenes víztisztítónál. 3 hónap után baktériumok szaporodhatnak a szénben (amit addig megkötni igyekszik, de egy idő után halmozódnak és a betét kibocsátóvá válhat), noha ezüstadalék ezt 6 hónapra kitolhatja. Meg egy kávégépben a bojler is megfőzi még a vizet.

https://prohardver.hu/tema/automata_kavegepek/hsz_3164-3164.html

(#5154) konzumpro válasza gatesz (#5151) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Nekem még a Philips EP3510 van, ami régebbi tervezés, trabant szintű, ami az anyaghasználatot illeti. Bár a Delonghi is gyűjti a karcokat a fényes műanyag részeken. Még Dr. Szilikon véleménye is fontos lenne Krups témában.

(#5155) konzumpro


konzumpro
Topikgazda

Kéne egy összesítés anyagminőséget illetően, Sage karosra jellemző anyagminőséget én még nem láttam automatában, pedig jó lenne.
Talán még lehetne bővíteni a tapasztalatokat Gaggia, Siemens, Jura, Nivona, Melitta irányban.

(#5156) lala666 válasza gatesz (#5144) üzenetére


lala666
senior tag

link
Én ezt szoktam vásárolni a Saecoba.

Saeco xelsis suprema 8889/00, Samsung 65S95B, Iphone 15 pro max, Apple watch9, Samsung galaxy Tab S8,. DELL Latitude 5501

(#5157) Kiskutya válasza konzumpro (#5152) üzenetére


Kiskutya
veterán

Ez miben jobb mint a DeLonghi ECAM290.61?

hmm...

(#5158) Core2duo6600 válasza konzumpro (#5109) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Van ám a mosogatógépeken legtöbbször csökkentet hőmérsékletű program a miénken talán 45 fokos.
1 mapos a gép még nem mostam el gépben, csak kiöblítettem vízzel.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#5159) mpo válasza Core2duo6600 (#5158) üzenetére


mpo
veterán

Én sem raktam mosogatógépbe, mert pont akkor jelez a zacctartó, amikor kávét főznék, nem fogok várni a mosogatógépre, meleg vízzel, kézzel el lehet mosni.

Ha érted, akkor már elavult.

(#5160) Dr. Szilikát válasza konzumpro (#5154) üzenetére


Dr. Szilikát
őstag

A Krups érdekes technika, egyik szerviz véleménye nem is a legkedvezőbb, de az is igaz, hogy a szervizek főleg csak a hibákkal találkoznak, ami bizonyos százaléka az egésznek. Amit esetleg lehetne árnyalni, a linkelt szövegből:

*A pumpa erejének határáig tömörít, de ez a jó benne elvileg extrakció szempontjából is, hogy erősen présel. A bojler tetejébe őröl közvetlenül, így a kifolyó kávé hőmérséklete először 95 °C körüli értékre is ugorhat. Egyébként három hőmérsékleti fokozat programozható. (Mérésnél a multiméter hőelemét a belső kifolyó végződésébe rögzítettem közvetlenül és a gép tetején vezettem ki a műszerhez.) Kifolyás közben a hőmérséklet csökken 80 °C irányába, mennyiségtől függően.

*A munkahengerből visszaáramlik a víz, de tisztított víz használata esetén tiszta rendszer, nem olyan vészes. Csak a hidraulikus henger felső üregét tölti fel a pumpa egy kis vízzel, ami lenyomja dugattyút, majd ez a víz áramlik vissza a tartályba.

Szerintem mindenképpen lágyított vízzel érdemes használni, hogy vízkő ne rakódjon le a hidraulikában, ami karcolhatja is a műanyagot, illetve nem is túl higiénikus. Amit én vettem gépet szerelni / gyakorolni, végül szétszedtem a hidraulikát is, volt benne szilikonzsírral keveredett vízkő, dohos szag is, ami nem szimpatikus, de teljesen megtisztítottam és utána csak RO-vízzel használom, ami igen steril, a tapasztalatok szerint.

* Főzőtér elszennyeződik őrleménnyel, sajnos itt nincs kivehető főzőegység. Egyes típusoknál kivehető tisztítólap van / volt, ami felfog valamennyi őrleményt, de az sem a legjobb megoldás. A szervizleírás vékony csövű porszívó használatát ajánlja, amivel felülről is be lehet nyúlni, a tablettaledobó kiszerelése után. Ezt nem is érdemes visszarakni, hacsak valaki nem félti a (gyerek) ujját, hogy belenyúl, egyébként felesleges. Elegendő felrakni csak a takarófedelet, aminek hátsó sarka billenthető, így könnyen levehető.

Vagy időnként le kell szerelni legalább a felső tetőt egy kis tisztításhoz.

* Dugattyú alatt lerakódó kávé, Krups szag? Volt ilyen, de én kitisztítottam és minden főzés előtt-után nyomok egy 1-1 öblítést, azóta nincs sült kávé szaga. Egyébként főzés után a bojler megemeli a hőmérsékletet és elkezdi kisütni a pogácsát, hogy szárazon és egy darabban tudja kilökni. Eközben a folyadéknak szabad lefolyást enged a bojler spiráljába visszafelé, amit a motorvezérelt multiszelep (kettős kerámia szelep) a csepptálcába irányít.

Ezután nyomok én egy öblítést, ami a kávés vizet kiöblíti a spirálból is, meg a kifolyó csőrökből / üregből is, ami szerintem ajánlatos.

Plusz van egy buta szoftver, ami a vízszint csökkenését érzékelve abban a pillanatban megállít minden folyamatot (legyen az főzés közben, bármikor), holott a jelzés pillanatában mindig van annyi víz a tartályban, ami a befejezéshez még elegendő lenne.

Így működik nekem a Saeco is, csak a következő programot tiltja le, de menet közben nem áll meg. Ennél a Krupsnál nincs mit tenni, gyorsan rá kell tölteni vizet, különben addig áll.

[ Szerkesztve ]

(#5161) Kiskutya


Kiskutya
veterán

Használ géppel érdemes foglalkozni? Ecam 26.455-nél a 8000 lefőzött kV mit jelent? Nekem kicsit soknak tűnik.

[ Szerkesztve ]

hmm...

(#5162) KrAt


KrAt
veterán

Sziasztok!

Apumnak szeretnénk egy kávégépet venni, az ajánlott gépeket megnéztem, azonban a rászánt keret kicsit kevesebb :) (100k, újonnan)

Igények nem nagyok, finom kávé, amit lefőz. Tej funkció nem kritérium.
Amit szeretnék, az a kis méret, és az egyszerű kezelhetőség.

Tudnátok ilyet ajánlani? :)

Üdv,
Attila

(#5163) mpo válasza Kiskutya (#5161) üzenetére


mpo
veterán

Legalább 4-5 évet jelent.

Ha érted, akkor már elavult.

(#5164) markussandor válasza Dr. Szilikát (#5160) üzenetére


markussandor
senior tag

"Plusz van egy buta szoftver, ami a vízszint csökkenését érzékelve abban a pillanatban megállít minden folyamatot (legyen az főzés közben, bármikor), holott a jelzés pillanatában mindig van annyi víz a tartályban, ami a befejezéshez még elegendő lenne."

Ez engem is zavar, főzés közben megáll, pedig marad legalább 3-4 dl víz a tartályban. Túl lehet élni, de nem kimondottam felhasználó barát.

Ha kibír 3 évet, akkor boldog leszek, de az utódjánál arra fogok koncentrálni, hogy könnyen szerelhető legyen.

(#5165) Kiskutya válasza mpo (#5163) üzenetére


Kiskutya
veterán

És a gép tekintetében ez mennyire jó típus. Gondolom itt se mindegy milyen geppel főznek le 8000 kávét. Autóknál is vannak olyan motor típusok hogy 400ezer km még szinte semmi neki.

hmm...

(#5166) Gaben360 válasza Kiskutya (#5165) üzenetére


Gaben360
senior tag

Nekem van egy Siemens S60-om, abba van vagy 14.000 adag, és nincs baja.
Volt egy EQ 8-am, azt 13.000 környékén adtam el, és azóta sincs komoly baj vele.
A Xelsisem 4 évesen vettem 1800 adaggal. :DDD

Az éj sötét,és tele iszonyattal! "Néha szívesen lennék egy régi gyárépület ablaka....csak állnék ott beb@szv@"

(#5167) Kiskutya válasza Gaben360 (#5166) üzenetére


Kiskutya
veterán

Köszi!

hmm...

(#5168) Voice24 válasza mpo (#5163) üzenetére


Voice24
őstag

Családja válogatja. Nálunk az Ecam 23.460 is 8000 adag körül jár, és még csak 2,5 éves. Rendszeres karbantartás, odafigyelés mellett egy normális kávégépnek ez nem mennyiség, a miénknek sem volt még lényegében semmi baja.

(#5169) egykori


egykori
őstag

A lefőzött adagszámot meg lehet valahol nézni? (Saeco PicoBaristo) Már 5 és fél éve megy, kíváncsi lennék, mennyit dolgozott.

(#5170) kicsi kecske


kicsi kecske
tag

Sziasztok. Lecserélném a felujitottkent vásárolt DeLonghi kapszulas kv gépet egy modernebb, daráló kb gépre.
Napi 5-6 adag elfogy nálunk. Általában hosszúnak isszuk, tejjel. Néha Latteként.
Melyik az a típus amit érdemes venni 80kig bezárólag. Használt felujitott gép érdekel, mert ujonnan a saeco/jura/philips 4k bőven 200 körül mozog.
Ha esetleg tudtok egy helyet ahol ajánlott a vásárlás azt megkoszonom.
Ami fontos h darálós legyen és kv habosíto se baj ha van rajta. Bár keveset van használva, de jó ha van.

“Mindig is néptáncos akartam lenni, de rá kellett jöjjek, hogy olyan nép nincs, ahogyan én táncolok!”

(#5171) pajorgergo


pajorgergo
aktív tag

Többen is írták, hogy vennének automata kávéfőző.
Jó tanács a THANKYOU15 kupon működik a philips webshopjában a kávéfőzőkre is!
(ha mégse akkor próbáljátok másik böngészőből!)

Én az a fajta vagyok amúgy aki a MediaMarktban Phillips kávéfőzőket nézelődőknek is szólok hogy az online shopból olcsóbb 😂

[ Szerkesztve ]

(#5173) konzumpro válasza pajorgergo (#5171) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Végülis ezért van ez a fórum is. :)

(#5174) mpo válasza pajorgergo (#5171) üzenetére


mpo
veterán

Philipsnél is regisztráltam (meg sok másiknál is) és rendszeresen értesít 10-30%-os engedményekről.
A kávéfőzőt mégis a Sparban vettem 90e Ft-ért, aztán a Tesco is ennyiért adta, míg a Philipsnél kedvezménnyel is drágább lett volna.
A mélynyomót pár éve a BF előtt egy héttel vettem, a BF alatt sem volt jobb ajánlat.
Figyelni kell a kiválasztott terméket, mert bárhol megjelenhet egy jó ajánlat.

Ha érted, akkor már elavult.

(#5175) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Ha café au lait szeretnék csinálni,akkor egy espresso mennyiségre kell ráengedem x ml tejet? (gondolom a tej ízlés kérdése,vagy van valami bevett mennyiség amit szokás hozzá rakni)
Vagy inkább hosszúkávé vagy americano ideálisabb hozzá?

(#5176) ToBeY válasza ToBeY (#5175) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Ezt a linket hagy tegyem be,ez is hasznos lehet teljesen kezdők számára. Kávé ABC

[ Szerkesztve ]

(#5177) itldj


itldj
aktív tag

Sziasztok
Teljesen kezdőként, mi is tervezünk beszerezni itthonra egy automata főzőt. (Eddig ilyen "szarvasi" jellegű átfolyós talán Orion főző volt itthon, de el is romlott szóval elővettük a régi kotyogóst :Y )

Esetleg tudnátok ajánlani 150e környékén valami megbízható gépet?

Ami elvárás lenne:

Lehessen őrölt kávéból is főzni benne. (Ha muszáj erről le tudunk mondani.)
Napi kb. 4 adag fogy nálunk, szóval nem nagyüzemi használat lenne.
Jó lenne ha tudna tejes dolgokat, kényelmesebb mint magunknak habosítani. (Feleségem inkább cappuciono, én inkább latte macchiato párti vagyok)

Amit eddig néztem azok ezek, de ebből a Saeco nem tud őröltből főzni, meg nem tudom mennyire ajánlott típus, látva a többi árát. A Philips 2200 meg csak cappucinot tud. A 3200 úgy nézem jó lenne csak az meg 200 felett van árban.
[link] [link] [link]

Kicsit el is vesztem a típusokban hogy most mi is a különbség mondjuk a EP2230/10 vagy a EP2236/40 között

Esetleg konkrét bolt / webshop is jöhet, hogy honnét érdemes beszerezni, mert kicsit tanácstalan vagyok jelenleg, pedig 2-3 napja bújom a fórumot, :DD

(#5178) konzumpro válasza itldj (#5177) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

A Lirica tud őröltből. Lattét nem nagyon tudnak a középkategóriások, de ne bánd, automatáknál a latte macchiato = hosszú cappuccino. A cafe latte az már más, más a sorrend is.
Az a baj, hogy ezen mindenki a saját elképzelései szerint átverekszi magát és utána már csak használja, akinek problémája akad, valószínűleg eltalál erre a fórumra is, így aztán itt nem a best buyokat hanem a törődést igénylő gépeket találod.

(#5179) Gery20


Gery20
tag

Sziasztok!
Tudom, hogy ez az automata kávégép topik, de szerintem tudtok nekem segíteni. Párommal minden alkalommal tejes kávét iszunk, eddig erre egy egyszerű Szarvasi Espresso kávéfőzőt használtunk. Nekünk megfelel az a “minőség” amit képvisel. Most szükségünk van egy új kávéfőzőre és felmerült bennem a kérdés, hogy ugyanilyen felhasználásra, napi 2-4 kávéhoz jó lehet-e egy automata gép, mondjuk Magnifica S vagy maradjak egy sima “espresso” gépnél pl. [link]
Jelenleg az Amazon kínálatából tudunk válogatni, így olcsóbb Szarvasi típusú gépet nem tudunk venni. Mi a véleményetek? Megéri egy Magnifica S, jobb kávét csinál és egyszerűbb használni vagy felejtsük el?
Köszönöm!

''Dehát én a Nyomkereső vagyok, nem a Batman'':DDD

(#5180) Sly189 válasza konzumpro (#5128) üzenetére


Sly189
senior tag

No, megnéztem 24 órán át szárítottam a zaccot, 8g lett a vége :)

(#5181) gergo5991


gergo5991
őstag

[link] megjött a drágaszáág
350.55.sb
4 kiló delonghi prestige kávé gratisszal.
Gyárilag 5-ön van a daráló, lehet ezen állitani fogok, a pogácsák eléggé széthullanak nem egybe kerülnek bele a tartájba, lehet egy 3-4 es darálás jobb lenne. A kávé izlik, de pld az nem jön be hogy 10+ kávé menüponton végig kell pötyögtetni a menüben ha forró vizet szeretnék

(#5182) ToBeY válasza Sly189 (#5180) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Ez milyen aroma erőségen lett 8g?

(#5183) konzumpro válasza Sly189 (#5180) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Az korrekt! Most én is 8.5-ből főzök a karossal és közel van a jól beállított automatás főzethez. Philips automatán ez közepes aromán teljesül.

(#5184) konzumpro válasza gergo5991 (#5181) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Úúú... A tejhab milyen? Milyen az anyagminőség? Nagyon karcolódik az előlap?

(#5185) gergo5991 válasza konzumpro (#5184) üzenetére


gergo5991
őstag

3 mód van a tejhabra, az első kód az csak sima meleg tejet állit elő, a második hab mód az olyan hogyha kiskanállal kiszedem és fejjel lefelé forditom a kanalat akkor is benne marad, a harmadik hab módot még nem próbáltam. Anyagminőség hát full műanyag az egész csak ilyen nerez szinüre van fujva, meg a kijelző körül a króm is muanyag, egyedül a tálca az ami igazi fém. De figy, nem recseg, nem ropog, massziv hatása van. Pár órája van még csak meg, de egyenlőre nem látok rajta karcokat :D sajna gyárilag nem vol rajta fólia, mert amúgy rajta hagytam volna. Ami meglepett bekapcsoltam, öblit eggyet (5-10 másodperc) és már lehet nyomatni a kávét, nem kell semmi bemelegedésre várni vagy ilyesmi. Páran próbáltak lebeszélni hogy nem kell ilyen tejhabos rendszer mert körülményes a tisztitása, de hát a tej tartájon van egy clean mód oda tekerem a gombot átöbliti és kész is, nem tudom mit fosik ettől mindenki.
Ha lesz rendes kávé poharam majd nyomathatok videót meg képet is, de egyenlőre csak sörös korsók vannak itthon dögivel :D

[ Szerkesztve ]

(#5186) konzumpro válasza gergo5991 (#5185) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Köszi a beszámolót, várom a videókat, képeket, jó kávékat vele! ;)

(#5187) ToBeY válasza konzumpro (#5183) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Max aroma beállításon mennyit gramm kávét őröl a philips gép? :F

(#5188) Dr. Szilikát válasza Gery20 (#5179) üzenetére


Dr. Szilikát
őstag

Automata mindenképpen kényelmesebb, ha naponta több kávé szükséges, én is ezért untam rá a karos / pumpás technikára. De ezt mindenki maga érzi, van-e kedve kezelni, öblögetni stb.

Szarvasi is létezik egyszerű forralós, vagy pumpás, az általad linkelt helyen is van mindkét fajta megoldásból. Előbbi a tetején feltűnő nagy záródugóból ismerhető fel (1 , 2), de ilyet ma már nem hinném, hogy érdemes venni, inkább pumpás legyen, illetve automata. Pumpásnál praktikus szerintem a hőmérővel ellátott típus, ebből is van többféle. Nem mintha a termosztát nem kapcsolna hőfokra, de ezeknél van egy hullámzás / hiszterézis, amit egyszerűbb detektálni egy műszeren és a megfelelő pillanatban indítani a pumpát.

#5187 ToBeY

9 grammal lehet nagyjából kalkulálni, 7 g normál, 5 g csökkentett.

[ Szerkesztve ]

(#5189) gergo5991 válasza konzumpro (#5186) üzenetére


gergo5991
őstag

szivesen
hoznék is 2 videót:
[link] egy latte macchiato tejhab nélkül, forró tejre volt állitva nem habositásra de igy is van egy kis hab a tetején
[link] ez megy egy espresso
kávé daráló 4es álláson, a latte 2es erősségen, az espresso 3 mas kávé erősségen.
Az espresso habja felülről olyan amilyennek lennie kell a delonghi videóknak, se nem túl áztatot, se nem alul áztatot, hanem tökéletes

(#5190) konzumpro válasza gergo5991 (#5189) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Köszi, szuperjól néznek ki és jó hogy nincs az italokkal probléma. Szerintem az erősségük is optimális szín alapján, és azt hiszem akkor sikerült a darálót is egyből jól beállítani.

(#5191) [Ixub]


[Ixub]
tag

Nekem 46.860-s gépem van. Én talán hármasra állítottam a darálót és az intenzitást is eszpresszóhoz, a víz mennyiséget levettem olyan 40ml-re . A latte macchiato még az elején így nézett ki. Ez a gyári beállítás, ahhoz nem nyúltam, bár azt nem tudom, hogy ilyenkor az eredeti eszpersszót vagy az általam beállítottat használja-e?

(#5192) gergo5991


gergo5991
őstag

[link] ilyen a végtermék, 4 es aroma fokozaton mintha egyben maradna a kávépogácsa, de 3 mason széthullik amint bele pottyan a tartóba

[link] akit érdekelne a hab minősége, picit várni kell a 1080p verzióra drive-on, de a lényeg itt is látszódik, ez a maximum hab beállitás, szerintem önmagáért beszél, elég massziv habot hoz létre.
[link] itt meg az elkészitése.

delonghi 350.55 ha valaki keresővel keresne a topikban erre a kv gépre.

Bárkinek bármi kérdése lenne, vagy videó kell hogy xy kávé elkészitése hogy néz ki a gyakorlatban nyugodtan jelezze :)

#5191[Ixub]
bár azt nem tudom, hogy ilyenkor az eredeti eszpersszót vagy az általam beállítottat használja-e? - na ez egy nagyon jó kérdés

[ Szerkesztve ]

(#5193) envagyok


envagyok
veterán

Sziasztok.
Jura c65 nyafog hogy vízkövetlenítsek.
Ha ioncserélt vízzel használom, akkor ugye nem olyan sürgős?
De gondoltam, ideje megcsinálni.
Mivel érdemes, és milyen mennyiséggel?
Olvastam citromsavról, stb.
DM Aldi Lidl Tesco stb. van a közelben.
Köszönöm.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#5194) mpo válasza envagyok (#5193) üzenetére


mpo
veterán

Ez 2 tisztításra elég.
[link]
Ez 20 tisztításra elég.
[link]

Ha érted, akkor már elavult.

(#5195) kicsi kecske


kicsi kecske
tag

Sziasztok!
Ha választani kéne:
Saeco Xelsis 7685 vagy Philips 54xx Lattego? Ahogy a "leírásból" látom nagyjából ugyan azt tudja.. mégis a Saeco 2x annyi. Plusz ott a tejhabosító ilyen külön köldökcsonkon lóg nem rápattintós mint a Philips.. nem tudom az mennyire jó konstrukció.

“Mindig is néptáncos akartam lenni, de rá kellett jöjjek, hogy olyan nép nincs, ahogyan én táncolok!”

(#5196) konzumpro válasza kicsi kecske (#5195) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Az Xelsis tejhabosítója nagyon jó konstrukció, higiénikus, többféle tejhabot is tud mert van benne egy multiszelep ami szabályozza a beáramló levegő mennyiségét. A Saeco GranAroma is hasonló tudású sorozat. Most épp van elég jó áron egy SM6580/10.

(#5197) kicsi kecske válasza konzumpro (#5196) üzenetére


kicsi kecske
tag

Jaa, értem :) Képről sokkal gagyibbnak tűnt :D
Egyébként mint full laikus mi a nagy trúváj pl a 2 Saeco (xelsis és granaroma között)?

“Mindig is néptáncos akartam lenni, de rá kellett jöjjek, hogy olyan nép nincs, ahogyan én táncolok!”

(#5198) konzumpro válasza gergo5991 (#5192) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

A főzőegység érdekelne, majd ha egyszer esedékes lesz a karbantartás, hogy mennyire szennyeződik átlag használat során.

(#5199) konzumpro válasza kicsi kecske (#5197) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Apróságok, mindkét sorozatban vannak nagyobb kijelzős deluxe verziók, van amelyikbe jobb kijelző jut, van amelyik több programot tud, de ezen a szinten nincs nagy hiányosság, pl. a tejeskávé a nagy valami a 4300 és 5400-as Philips sorozatok között... Konkrét típusoknál talán ki lehet deríteni, de majdcsak idetéved egyszer valaki a Philipstől és elsőkézből ad tippeket, miért is éri meg több százezerrel többet egy fémlemez a műanyag házon.

(#5200) egykori


egykori
őstag

Néhány napja szerettem volna megtudni, hogy a lefőzött adagszámot meg lehet valahol nézni az automata kávégépben.
Van valamilyen gombkombináció ennek kiderítésére, vagy ehhez kizárólag a szerviz fér csak hozzá?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.