Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-04-15 21:13:52

LOGOUT.hu

Az ajánlott gépek listájához, a gyakran használt beállításokhoz és
karbantartási tippekhez olvasd el összefoglalónkat!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5201) Kbali válasza egykori (#5200) üzenetére


Kbali
nagyúr

Ha egy géptípust is írnál, biztosan könnyebb lenne. Én a Saeco-nhoz találtam hivatalos full service manual-t, ahhoz van pl. ilyen kombináció, sőt asszem a sima menüjében is megnézhető (bár az nullázható is)

(#5202) egykori válasza Kbali (#5201) üzenetére


egykori
őstag

Ja, bocsi, nem linkeltem a hivatkozott hsz-t. Saeco PicoBaristo HD8924_09. Én nem találtam ehhez a típushoz ilyen opciót.

(#5203) Kbali válasza egykori (#5202) üzenetére


Kbali
nagyúr

Próbáltam neked guglizni, de csak sima userguide-ot lehet találni, service manual-t nem. Esetleg Saeco-val foglalkozó szervizt felhívsz, hátha kapásból tudják és elárulják.

(#5204) Dr. Szilikát válasza egykori (#5202) üzenetére


Dr. Szilikát
őstag

Hasonló példa:

philips_saeco_exprelia_series_coffee_machine_sm_rev00.pdf

Átlós gombok:

https://prohardver.hu/tema/automata_kavegepek/hsz_3737-3737.html

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3701310.html

Csak teszt módban nem feltétlenül mutatja meg.

(#5205) dbius válasza konzumpro (#5196) üzenetére


dbius
veterán

eMAG-on is van egy jó áras újracsomagolt Saeco Xelsis SM7685 262.900-ért ha szóba jöhet.

(#5206) kicsi kecske válasza dbius (#5205) üzenetére


kicsi kecske
tag

Pont ezért kérdeztem, mert már 2 napja szemezek ezzel. Ugyan a "mély karcok" eltántorítanak, de max ha nagyon szét van gányolva akkor visszaküldöm 14 napon belül. :)
Az a baj A philips oldalán nincs értelmezhető összehasonlítás, mert az adatok fele nincs rendesen kitöltve a gépeknél.

“Mindig is néptáncos akartam lenni, de rá kellett jöjjek, hogy olyan nép nincs, ahogyan én táncolok!”

(#5207) konzumpro válasza kicsi kecske (#5206) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Minden tiszteletem azoké, akik megmentik a halálra ítélt visszaküldött új termékeket!

(#5208) dbius válasza kicsi kecske (#5206) üzenetére


dbius
veterán

A leírás szerinti "mély karcok" ne tántorítsanak el. Ha meg mégis gond van vele, Te is vissza tudod küldeni határidőn belül (Vagy ha személyesen veszed át üzletben, akkor a helyszínen is ki tudod bontani és ha nem tetszik az állapota akkor vissza is adod ott helyben).

Személy szerint nem ismerem a készüléket, de nem tűnik rossznak, és az árukereső árgrafikonja szerint is jónak tűnik az újracsomagolt készülék ára!

(#5209) viktorhu válasza konzumpro (#5207) üzenetére


viktorhu
veterán

Én nagyon szomorúnak tartom ezt a kötelező két hetes elállási dolgot :( Sokan úgy vásárolnak, hogy eleve kipróbálni rendelik meg az árut, vagy "kölcsönbe", rengeteg kárt okoznak mindenkinek - a tisztességes vásárlóknak, mert ennek meg kell jelennie az árban, a kereskedőnek, meg főleg a környezetnek a sok szemét gyártásával. Praktikerből már kaptam szivattyút úgy, hogy láthatóan már túl volt egy beépítési próbán, de nem érdekelt pont a fentiek miatt, elvittem így is, mert ha működik, akkor működik, ha nem, akkor meg ott a garancia. Nem is volt vele probléma, hosszú éveken keresztül szolgált (amíg szükség volt rá).

(#5210) dbius válasza viktorhu (#5209) üzenetére


dbius
veterán

Alapvetően a - tisztességes - vásárlók érdekében lett ez bevezetve, de sajnos - mint sok más mindennel IS - ezzel a lehetőséggel is visszaélnek. Nézz csak be a bestbuy topikba, ahol az először rendelünk, utána gondolkodunk és lemondjuk vagy visszaküldjük / át sem vesszük gondolkodásmód nagyon sok felhasználónál jellemző a hozzászólások alapján :(

(#5211) Gaben92 válasza viktorhu (#5209) üzenetére


Gaben92
őstag

Nálunk 60 (nem elírás, hatvan) nap elállás van még személyes bolti vásárlás esetén is, még sincs ilyen probléma, hogy mindenki rendel halomra aztán küldi vissza. Nem a kötelező elállási joggal van baj, hanem azzal, hogy az emberek gyökerek.

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#5212) domitert


domitert
csendes tag

[kép] Gran Aroma latte

[ Szerkesztve ]

(#5213) egykori válasza Dr. Szilikát (#5204) üzenetére


egykori
őstag

Nagyon köszönöm a segítséget.
(Nem tudom még, szükség lesz-e rá, de lehet, hogy továbbadom a gépet, és jó lenne, ha nem csak az én elnagyolt kalkulációmat tudnám mondani az eddigi használatról.)

Hadd kérdezzek még rá, ha a hátsó bekapcsoló és az 1 - 6 gombok egyidejű megnyomása után sikerül a célt elérni, akkor egy sima kikapcsolással vissza tudom állítani a gépet normál használatra?

Ja, és még egy, ha megválok a Saecótól, valamilyen Jurát tervezek helyette venni. A Jura gépek mennyire szigorúan vannak beállítva? Használhatók szűrőbetét nélkül? Én a Saecóba is csak egy évig tettem az előírt szűrőt, de azóta a kávégépekhez kapható kancsós vizet használok.

Bocsi, ha már szemtelen lettem! Köszönöm. :R

(#5214) Dr. Szilikát válasza egykori (#5213) üzenetére


Dr. Szilikát
őstag

Azt nem tudom, hogy a te géped is hajlandó erre reagálni, de kilépni az ESC gombot is írják, vagy áramtalanítást, a Saeco gépeknél.

Jura leírásában is láttam a szokásos beállításokat, vízkeménység stb., attól függően figyelmeztet, vagy nem:

Mivel a vízkeménység 1-30 °dH között állítható menüben, így van lehetőség nagyon lágy vizet állítani és akkor bizonyára ritkán figyelmeztet.

Ahogy írják, bekapcsoláskor és kikapcsoláskor is automatikusan öblíti a rendszert, ami hasznos, a belső tisztaság fenntartása érdekében. Csak oda kell készíteni valami edényt, amibe engedi a vizet.

(#5215) kicsi kecske


kicsi kecske
tag

Ma reggelre meglett a philips kupon, reggel 7ko irány a weboldal és mehet a rendelés. Erre mit látok..tegnapról mára elfogott az összes 5400as szériás gépük és nem elérhető állapotba kerültek..Most ez komoly?! :W :W :W :W

“Mindig is néptáncos akartam lenni, de rá kellett jöjjek, hogy olyan nép nincs, ahogyan én táncolok!”

(#5216) viktorhu válasza Gaben92 (#5211) üzenetére


viktorhu
veterán

Azzal semmi baj nincs, ha egy bolt önként vállal plusz szolgáltatásokat, főleg, ha olyan a profilja, ahol jó kapcsolat alakítható ki az ügyfelekkel (vagyis nem azért vásárolnak ott, mert azt dobta legolcsóbbnak az árukereső). A baj azzal van, ha a törvény az az általad is említett gyökér emberek alá adja a lovat.

(#5217) Gaben92 válasza viktorhu (#5216) üzenetére


Gaben92
őstag

Félreértettél. Nem én dolgozom boltban ahol 60 nap az elállás hanem ahol élek (nem Magyarország) ott törvény által előírt a 60 nap elállási jog online és személyes vásárlás esetén is. Még sincs tömeges visszaküldözgetés és “rendelek 10 egert, amelyik jó megtartom, a többi 9-et visszaküldöm” típusú vásárolgatás.

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#5218) egykori válasza Dr. Szilikát (#5214) üzenetére


egykori
őstag

A gépemen ezt gombkombinációt majd akkor próbálom, ha ez fontos lesz.

Az első kép utolsó pontja reményt ad arra, hogy megy a Jura is szűrő nélkül.

Köszi mindkét ügyben a segítséget!

(#5219) Gaben92 válasza egykori (#5218) üzenetére


Gaben92
őstag

Megy a Jura szűrő nélkül is. Nekem CLARIS Smart van benne (RFID chip a szűrőben és cserekor regisztrálja automatán) de be lehet állítani, hogy nem használok szűrőt, ilyenkor vízkőmentesítés miatt kellene cseszegetnie elvileg.

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#5220) Kiskutya válasza kicsi kecske (#5215) üzenetére


Kiskutya
veterán

Milyen kupont szereztél és mennyi a kedvezmény?

hmm...

(#5221) Kiskutya


Kiskutya
veterán

Delonghi gépekre valaki nem tud kupont vagy valami kedvezményt?

hmm...

(#5222) egykori válasza Gaben92 (#5219) üzenetére


egykori
őstag

Ez jó hír, köszönöm a megerősítést.

(#5223) kicsi kecske válasza Kiskutya (#5220) üzenetére


kicsi kecske
tag

Philips 30% szülinapi kupon.
Végül Saeco Granaroma 6580lett a típus. Remélhetőleg a jövő héten kihozzak és beuzemelhetem 😁

“Mindig is néptáncos akartam lenni, de rá kellett jöjjek, hogy olyan nép nincs, ahogyan én táncolok!”

(#5224) gergo5991


gergo5991
őstag

arra tudna nekem valaki magyarázatot adni, a csepptálcában 1-2 nap után miért van viz? ahonnan jön ki a kávé, alá van téve mindig egy csésze, bekapcsoláskor meg kikapcsoláskor az öblités miatt. Szóval valahonnan bele kerül a viz, és nem tudom honnan, és mikor.

(#5225) markussandor válasza gergo5991 (#5224) üzenetére


markussandor
senior tag

Készüléke válogatja, nálam minden főzés után a felesleges vizet kiengedi a tálcába.

(#5226) roti86 válasza gergo5991 (#5224) üzenetére


roti86
őstag

A központi egység is öblítve van, onnan pedig a tálcába folyik a víz.

(#5227) Dr. Szilikát válasza gergo5991 (#5224) üzenetére


Dr. Szilikát
őstag

A DeLonghi működését csak videóról ismerem, de ilyen szokott lenni, a főzőegységben maradó víz visszafolyik stb.

A kis Krups, kis csepptálcájával rekorder ebben, ott az egész bojlerben (spirálban) maradó víz lefolyik. Már arra is gondoltam, lehetne csinálni egy csőelvezetést. A lefolyó csövet egyszerűen kivezetni / hosszabbítani, a gép hátán fúrt lyukon, így nem a tálcába folyna, hanem ahová akarom.

(#5228) markussandor válasza Dr. Szilikát (#5227) üzenetére


markussandor
senior tag

Nekem is Krupsom van, kb 3 adag főzése és egy öblítés után megtelik a tálca. Én minden főzés után kiöntöm, mert hiába van benne vízszintjelző, amikor rajta van a pohár, nem tud kibújni.

(#5229) itldj


itldj
aktív tag

Két típus között dilemmázunk, és egyelőre nem tudunk döntésre jutni.

Delonghi ECAM 290.81.TB Magnifica Evo - Ez saját weboldalukról lenne 176k
SAECO GranAroma SM6580/00 Ez most a Mediában akciós 223k

Minőség, megbízhatóság, tartósság szempontjából szerintetek érdemes-e rákölteni a Saecora?
Napi átlag 4 adagot főzünk, szóval nagy használat nem valószínű.

(#5230) konzumpro válasza itldj (#5229) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Tegnap kóstoltam a Magnifica Evo sorozatból egy hosszú kávét, korrekt módon alacsony nyomással két őrléssel, halk, precíz, jó az anyagminőség, a tartósságáról nem tudok mit mondani.

A GranAroma meg az Xelsis funkcionalitása egy kicsit olcsóbb racionálisabb köntösben.

Off:
Viszont ez ötletet adott a karos gépem módosítására, mert az meg forró víznél szaggatja az adagolást, ha a forróvízcsap megnyitása nélkül is lehet aktiválni ezt a módot, ugyanaz az alacsony nyomású főzés történhet nyomásfokozós kosárral, mint ahogy az erre alkalmas automaták csinálják.

(#5231) NYJ75


NYJ75
csendes tag

Sziasztok!
Szeretnék segítséget kérni !
Van egy Seaco primea cappuccino ring kávégépünk amiben elromlott a multiszelep meghajtó motor .
Mikor szedtem szét és ki akartam húzni a a piros , sárga, kék, fekete vezeték csatlakozást teljesen szétesett az egész ki jöttek a vezetékek a helyéről .
Hogyan kell ezt bekötni ,mia a helyes sorrend /piros-fekete,kék-sárga /nem tudom :F Esetleg ha vki tudna küldeni egy közeli képet vagy segítséget a helyes bekötésröl azt nagyon szépen köszönöm.

(#5232) itldj válasza konzumpro (#5230) üzenetére


itldj
aktív tag

Megrendeltük tegnap a Saecot, eddig nem indul annyira jól. :DDD :DDD :DDD
Először nem sikerült a kártyás fizetés, mert nem néztük meg hogy a online vásárlási limit nem ugyanaz mint a sima, és 200 ezer volt beállítva.
Limit módosítás után sikerült, viszont nem jött róla e-mail csak a sikeres fizetés utáni pdf visszaigazolást mentettem le. Most reggel még mindig nincs e-mail, Media oldaán a rendelések között nem látszik. Telefon ügyfélszolgálat, bekér minden adatot a csajszi, ő se lát semmit, utánanéznek is visszajeleznek. :U
Remélem azért nem lesz semmi gond :))

(#5233) Dr. Szilikát válasza NYJ75 (#5231) üzenetére


Dr. Szilikát
őstag

Napokban láttam, a képek miatt mutatom, azaz nem reklámcél, lejárt hirdetés:

https://www.vatera.hu/saeco-primea-touch-plus-kavegep-kazanblokk-multiszelep-3127643369.html

(#5234) markussandor válasza itldj (#5232) üzenetére


markussandor
senior tag

Mi is a MM-ból vettük online a sajátunkat. Az asszony regisztráció nélkül rendelte meg, semmilyen tájékoztatást nem kaptunk napokig, végül a futár időben kihozta. Viszont telefonálni kellett a garancia miatt, mert elfelejtették mellékelni. Arra már nem emlékszem, hogy előre kifizettük-e, de arra igen, hogy pár óra múlva kifogyott a készlet, én inkább ezért aggódtam.

(#5235) Kiskutya


Kiskutya
veterán

Megvan a philips 30%-os kupon erre nincs egy 4300-as gép sem az oldalon..... Van 30 napom felhasználni remélem addig lesz valami készleten.

hmm...

(#5236) kicsi kecske válasza Kiskutya (#5235) üzenetére


kicsi kecske
tag

Ugyan így jártam én is..
1 nappal előtte fogyott el az 5400as mire megvettem volna. 4300ast már kb 2 hete sem láttam.
Ezért lett végül Saeco.
Philips üfsz, azt mondta folyamatosan töltik a készletet, de a tapasztalat az hogy ilyenkor 1-2 darabot tesznek fel amit az értesítést figyelők meg is vesznek kb azonnal :D

“Mindig is néptáncos akartam lenni, de rá kellett jöjjek, hogy olyan nép nincs, ahogyan én táncolok!”

(#5237) Kiskutya válasza kicsi kecske (#5236) üzenetére


Kiskutya
veterán

Van 30 napom majd figyelem akkor hátha. Köszi az infót. A saeco sajnos nekem már túl drága még a 4300 is határeset a 30%-al de ahogy számoltam jobban megéri mint a 3200.

[ Szerkesztve ]

hmm...

(#5238) pajorgergo


pajorgergo
aktív tag

Régóta gondolkozik egy új kávégépen, esetleg kipróbálná milyen a Philips Airfryer?

Ne habozzon tovább! Látogasson el a Philips weboldalára és válogasson a legkorszerűbb konyhai termékeink közül, amelyekkel élmény a sütés-főzés, és garantáltan megkönnyítik az ételkészítési folyamatokat. Ráadásul ezeket a termékeket egy meglepetés kuponkóddal 20% kedvezménnyel vásárolhatja meg 2022. február 20-ig.

Tegye kosarába, használja az alábbi egyszer felhasználható kuponkódot, és rendelje meg ingyenes kiszállítással!

Az Ön egyedi 20%-os kedvezményt biztosító kuponkódja:

DIMS-KX2W-NWAR-KH2N

[link]

Aki a leggyorsabb az viszi, így eléggé BestBuy-ok szerintem a Philips kávéfőzői.

(#5239) Kaci84


Kaci84
őstag

Üdv automata kávégépet szeretnék lenni. Elsősorban azért hogy automata legyen tehát ne kelljen annyit szarakodni másrészt pedig hogy frissen őrölt kávé legyen ami valószínűleg sokkal jobb.
Remélem senkit sem botránkoztat ok itt meg de mivel nem vagyok nagy kávé ivó sose voltam ezért itthon instant kávé szoktunk csinálni fél literes pohárba és fele víz fele tej. Bár azt elismerem hogy a McDonald’s ban lévő latte az elég jó volt. Szóval ilyesmi kávék érdekelnek inkább. Tejhab se hoz nagyon lázba meg hasonlók.
Láttam az ajánlott gépek 200e körüliek. Az én felhasználásomra megfelelne egy 100 körüli gép? Ha nagyon “muszáj” a 230-ast is meg tudom venni.
Köszi a tanácsokat!

[ Szerkesztve ]

(#5240) [Ixub] válasza Kaci84 (#5239) üzenetére


[Ixub]
tag

Őszintén megmondva, ha nem vagy nagy kávés és eddig neszkávét ittál, akkor inkább egy kapszulásat vennék a helyedben. Addig igaz a nem kell annyit szarakodni, hogy reggel megnyomod és van. De, ezeket a gépeket karbantartani, takarítani, vízkőtleníteni kell. Van azért velük macera. Ha együtt tudsz vele élni, akkor ok. Ha nem, sokkal többet ér neked a másik lehetőség. Ma már a kapszulások közt is van tejtartályos verzió.

(#5242) pajorgergo válasza Kaci84 (#5239) üzenetére


pajorgergo
aktív tag

Automata kávéfőzőknél a "macera", hogy hetente ki kell takarítani azért, zacc tartály üríteni, tejtartályt érdemes azért naponta elmosni.
Ha napi 1-2 kávét isztok akkor azért havonta egy nagytakarítás minimum ami kell, főzőegység zsírzás, tejtartály és tejrendszer tisztítás. Ez havonta 1 óra ráfordítással jár.
Vízkőtelenítést én személy szerint 2 AquaClean (pl. Phillips gépek) szűrőnként szoktam csinálni, igaz a gép csak 8 után kérné, de tudom, hogy eléggé kemény a víz.

Hozzátartozik, hogy a karbantartó készlet ha eredetivel akarod csinálni nem olcsó. [link]
(én személy szerint olcsóbbal valahogy nem is akarom, ez olyan, hogy az iPhone-omat se olcsó kínai töltőre dugom tölteni...)

Belépő szintnek a egy Series 2200 [link] gép bőven jó szerintem.
149 999 Ft

De tök jófej vagyok mert van 20%-os kuponom amit bedobok ide és ha valaki gyors akkor lesz abból 119 999 Ft :))

DIMS-ZKAN-NXLA-9WHB

(#5243) konzumpro válasza pajorgergo (#5242) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

DIMS-ZB57-NX5B-B2L5

(#5244) itldj válasza konzumpro (#5243) üzenetére


itldj
aktív tag

DIMS-7ZG5-NZ5R-SL2G

(#5245) lala666 válasza pajorgergo (#5242) üzenetére


lala666
senior tag

Én 5 év alatt kétszer vízkőtlenítettem rendesen ,most volt először nagy karbantartáson semmi vízkő nincs benne. Nagyon jó a szűrő rendszere.

Saeco xelsis suprema 8889/00, Samsung 65S95B, Iphone 15 pro max, Apple watch9, Samsung galaxy Tab S8,. DELL Latitude 5501

(#5246) viktorhu válasza Kaci84 (#5239) üzenetére


viktorhu
veterán

Többen ajánlották a nespresso-t, szerintem érdemes kiszámolni. Automata kávégép + 30 forint / espresso vagy Nespresso gép + a kapszula ára. Vagyis attól is függ, hogy megéri-e a nespresso, hogy hány kávé fogy naponta. Én hosszú távon az automata pártján állok, ha belefér a keretbe. Mi annak idején podos kávégéppel kezdtük, aztán a könnyűségével megnőtt a kávéfogyasztásunk, és eljutottunk az automatáig mi is.

Vízkőtleníteni mindegyiket kell, még a filtereset meg a sima vízforralót is, a gyakorisága a helyi víz keménységétől függ.

(#5247) mpo válasza konzumpro (#5243) üzenetére


mpo
veterán

Értem, hogy mindenki segíteni akar a kóddal, de aki feliratkozik a hírlevélre az kap automatikusan.
Egyébként a leárazást és a kupont is felhasználva még mindig drágább lenne a Philipsnél a kávégépem, amit a Spar akciójában vettem.
Vettem már pár dolgot tőlük, (akár 50%-os áron is) náluk gyorsabban senki nem szállít, mert másnap reggel 8-kor csöngetett a futár (Bp-től 200 km-re).

Ha érted, akkor már elavult.

(#5248) itldj válasza Kiskutya (#5235) üzenetére


itldj
aktív tag

Szerintem folyamatosan töltik, most van EP4349/70

(#5249) KrAt


KrAt
veterán

Sziasztok!

Apumnak vásároltunk egy Bosch VeroCup 300-as gépet, és a hozzá kapható karbantartási - ápolási cuccokról lenne pár kérdésem.
Ezeket ajánlja a gyártó hozzá:

tisztító tabletták (TZ60001)
vízkőmentesítő (TZ80002)
BRITA Intenza vízszűrő (TZ70003)

Az első két tételre a kérdés, hogy ezek megfelelőek-e, ha nem, akkor tudnátok jobb alternatívát ajánlani, a vízszűrőre meg a kérdés, hogy van-e értelme? Kispest, panel, átlagos víz.
Ha van értelme, akkor mennyit érdemes venni belőle, egy ilyen patron hány liter vízhez elegendő? (sehol nem találtam infót erről)

Előre is köszi,
Attila

(#5250) Kaci84 válasza Kaci84 (#5239) üzenetére


Kaci84
őstag

Szerintem 2-3-4 fogyna naponta. Ketten vagyunk rá. Ki tudja mennyire fogunk rákapni vagy épp megunni.
Kapszulásba 100Ft alá nemigen lehet levinni szerintem így 6-8e körül lenne havonta.Ez soknak tűnik. Az is igaz, hogy ha fele annyiba kerül a szemes kávé akkor is 100e árkülönbségnél 3év körül hozza vissza az árát az automata. Aztán ki tudja napi 3-4 kávénál hány évet bírhat.
Jó lenne még tudni hogy adott árkategóriától mit várhatok. Az adatokból nemigen derül ki. Pl. mi inkábv tejeskávé felé hajlót iszunk ami nagyon gyenge, de azt meg tudjuk oldani tej utólagos hozzáadásával. Lehet 100e spórolhatunk ha nem kell tejrendszer meg mindenféle varázslat.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.