Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-04-15 21:13:52

LOGOUT.hu

Az ajánlott gépek listájához, a gyakran használt beállításokhoz és
karbantartási tippekhez olvasd el összefoglalónkat!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5101) konzumpro válasza Dr. Szilikát (#5100) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Köszi hogy végre van egy hivatalos recept erre is! :K

(#5102) mpo válasza Dr. Szilikát (#5100) üzenetére


mpo
veterán

Az 500 g citromsav volt 800 Ft.
A 2*40 gramm Krups 128 Ft-ba kerülne és nem 2000-be.

A Grohe Grohclean tisztítószer, 0,5 liter 4500-6500 Ft között van, ami 5-10%-os citric-acid.
Egy spriccelő flakon kb. 300 Ft.

Ha érted, akkor már elavult.

(#5103) Gaben92 válasza ToBeY (#5094) üzenetére


Gaben92
őstag

Beszállok én is a Macchiato klubba. A pohár minden csak nem ideális (nincsenek átlátszó kávés poharaim itthon), illetve másfélszer annyi kávé van benne mint amennyi kellene ennyi tejhez de nekem így fincsa. :)

[ Szerkesztve ]

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#5104) ToBeY válasza Gaben92 (#5103) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Ez is szép szerintem,jól elkülönülnek a rétegek :K

(#5105) csabulaxi


csabulaxi
senior tag

Philips automata, tud cappuccinot, csak lusta voltam takarítani utána.
Pohárba tej, be a microba, utána filléres kínai habositoval fel percig keverva, majd rá egy presszó.
Ilyen lett

"A Világegyetem fényévmilliókkal is mérhetetlen irdatlan nagyságát emberi ésszel lehetetlen fölfogni. A jó hír viszont: nincs is rá semmi szükség, hogy fölfogjuk."

(#5106) ToBeY válasza csabulaxi (#5105) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Ilyen habosító beszerzésén én is gondolkodom,mert unom takarítani a tejtartályt minden alkalommal.(bár nem nagy meló,de na... :B )

(#5107) Gaben92 válasza ToBeY (#5106) üzenetére


Gaben92
őstag

LatteGo nem arra van kitalálva, hogy csak kikapod a tartályt és mehet be a hűtőbe?

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#5108) ToBeY válasza Gaben92 (#5107) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Nem szoktam hűtőbe betenni mert mindig annyi tejet rakok bele ami éppen nekem elég.Más a családban nem iszik tejjel kávét rajtam kívül (csak espresso-t)

(#5109) konzumpro válasza ToBeY (#5108) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Mosogatógépbe szoktátok rakni? Ha igen, csak felülre, ahol nincs akkora hő, de még oda se nagyon ajánlom, mert nálunk a családban elrepedezett a tartály, jó fej a Philips mert küldött alkatrészt, de azért akkor is, azzal hirdetik hogy lehet mosogatógépben tisztítani minden részét, közben meg...

(#5110) blu79


blu79
addikt

Jura C5 :


:)

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#5111) ToBeY válasza konzumpro (#5109) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Nincs mosogató gépünk így ez a veszély nem fenyeget ,btw utálom elmosni mert attól félek elpattan a kezembe.

(#5112) vicces


vicces
addikt

Pedig ez arra van kitalálva.. feltöltöd a tejtartót majd a végén nyomsz egy gyorsöblítést és a maradék megy be a hűtőbe..
Biztos hogy nem mosogatnám minden egyes kávézásnál :U

....

Amúgy nekem is elrepedt az akril a gumó részénél ahol a tej a levegővel keveredik. De nálam kézzel mosogatás közben :Y

:)

(#5113) konzumpro válasza vicces (#5112) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Ott azért repedezik, mert ott a forró gőz megy be a fúvókán. Ezeket nem tesztelik, mielőtt sorozatgyártásba küldik? Oda valami hőálló betét kéne, vagy eleve valami rugalmasabb anyagból kéne gyártani az egészet.

[ Szerkesztve ]

(#5114) konzumpro


konzumpro
Topikgazda

Ma én is csináltam macchiatót, de megittam. :D
Fordítva nekem finomabb, ha lefőzöm a kávét és ráöntöm a tejhabot.

(#5115) ToBeY válasza konzumpro (#5114) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Ha nincs róla képed meg sem történt :P
Holnap majd kipróbálom úgy: egy adag espresso és rá a tejhab,kíváncsi vagyok,hogy úgy tényleg más-e az íze. :B

[ Szerkesztve ]

(#5116) konzumpro válasza ToBeY (#5115) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Majd legközelebb. :B
Mondjuk kellett hozzá egy 3,5-es tejkiöntő, ennyi a plusz, de működik másik csészével is a dolog. Tejkiöntővel könnyű latte artistáskodni is.

(#5117) Joc24


Joc24
tag

Sziasztok,
Meglett a kicsike, egy philips ep2221/40-re esett a választás.
Eddig minden ok vele, lényegesen halkabb mint az elődje. /Tchibo/
Még a kávé is ízlik amit főz 😅
Esetleg valami tipp vagy hasznos dolog amire feltétlenül ügyelni kell?

(#5118) konzumpro válasza Joc24 (#5117) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Jó kávékat, ügyelj a karbantartásra. :)

(#5119) Voice24 válasza konzumpro (#5114) üzenetére


Voice24
őstag

Nekem az a fordított verzió jön be mostanában. Espresso, rá a tejhab, de nem a maximális mennyiség, hanem valamivel kevesebb. Így persze kinézetre is más italt kapunk, mint a másik verzióban.

(#5120) Vikth0r válasza Mittu88 (#5096) üzenetére


Vikth0r
újonc

Szia, neked sikerült végül? Én is ezen a gépen gondolkodom, az említett dolgon kívül is kíváncsi lennék a véleményedre.

köszi

(#5121) Mittu88 válasza Vikth0r (#5120) üzenetére


Mittu88
senior tag

Este tudok játszani vele. Írok majd.

(#5122) [Ixub] válasza Voice24 (#5119) üzenetére


[Ixub]
tag

A Delonghi a flatwhite-ot csinálja így. Nekem is jobban ízlik, mert kávés lesz a tejhab, rendesen mogyoró színű és finom kávé ízű. Rakok bele egy kis mogyorós Monin-t és ízre állagra, tiszta mogyorókrém. Nyami.

(#5123) konzumpro válasza roti86 (#5069) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Még ezzel a nyomásfokozóval kapcsolatban, érdekes hogy az automatákat általában azzal a nyomásértékkel reklámozzák, amit a rezgőpumpa képes létrehozni gyakorlatilag zárt rendszerben, a valóságban meg átszalad a víz a kávén, legfinomabb őrleménnyel is, kíváncsi lennék mekkora nyomással főznek a valóságban a 16 baros gépek, jó ha három! Minden a nyomásfokozón múlik, viszont ha jól vissza van fogva, akkor többet időzik a víz a kávén, kevesebb őrleményből is sokkal erősebb kávé készül. Ami nem feltétlenül rossz. Érdemes kitapasztalni. Persze a gyenge kávénak is megvannak az előnyei, hosszabbra lehet engedni.

(#5124) Dr. Szilikát válasza konzumpro (#5123) üzenetére


Dr. Szilikát
őstag

Meg elvileg a megfelelő minőségű extrakció, aromák stb. kivonása igényel bizonyos nyomást, ugyanakkor a kimeneti szelep habosít is.

Saeco főzőegységhez kétféle szelepem is van, mindkettőnél tapasztaltam pukkanást, fröccsenést, amikor megindul. Bár az is lehet, túl nagyra húztam az egyik rugót. SBS nincs, ami talán egyenletesebben szabályozna.

A Krups megoldása, a felső dugattyúban, a fémszűrő alatti kijáratnál található egy kis gumikorong, ami át van szúrva, egy apró résen. Ezen nyomul át a kávé, fröccsenés nélkül, egyenletesen, erős habzást produkálva. Nyomáskorlát is elég jó lehet, mert a dugattyú is megemelkedik kicsit, ahogy erőlködik a gép.

(#5125) konzumpro válasza Dr. Szilikát (#5124) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Nincs nagy lényegi különbség az SBS és sima rugós szelep között, csak annyi az előnye az SBS-nek hogy rá lehet rakni a rugósra még pluszban. De egy erősebb rugó ugyanazt tudná.
A linkelt posztban kérdés volt melyik jobb, nálam az üveggolyó pontosabban zár, nagyobb nyomást tud létrehozni.

(#5126) Sly189


Sly189
senior tag

Sziasztok, vásároltunk egy Philips Saeco HD8916/09 gépet, és elég tempósan fogy a szemeskávé. Úgy vélem sokat darál (?). Lemértem egy zaccos, egész éjszaka radiátorra tettem szárítani, és 13g-ot mértem. Normális, vagy ez ilyen? Másnak mennyi? :U

(#5127) mpo válasza Sly189 (#5126) üzenetére


mpo
veterán

Egyszerűbb Philipsem van, 7-8 gramm szemes kávé fogy.
Mindig 200 grammot teszek bele, az elején néztem, hány csésze jön ki 2-es erősségre állítva (1-3 között).

Ha érted, akkor már elavult.

(#5128) konzumpro válasza Sly189 (#5126) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Finomabbra állítva az őrleményt kevesebb lesz. Az aroma erősségét alacsonyra vagy közepesre állítva kevesebbet őröl. Nem gondoltam volna hogy 13g belefér.

(#5129) Sly189 válasza konzumpro (#5128) üzenetére


Sly189
senior tag

Köszönöm, megnézem a módosított beállításokkal :)

(#5130) markussandor válasza Sly189 (#5126) üzenetére


markussandor
senior tag

Én szárítva 7 (normál) és 9 (erős) grammot mértem a Krupsomnál, de ugyanannál (legdurvább őrlés) a fokozatnál. Most mérhetem meg mindhárom őrlési fokozaton :-)

(#5131) Dr. Szilikát válasza markussandor (#5130) üzenetére


Dr. Szilikát
őstag

A Krups a pogácsa vastagságára kalibrál, három főzés után stabilizálódik elvileg. Egyik mikrokapcsoló úgy van rögzítve, hogy a megfelelő ponton figyeli a munkahenger pozícióját. Ha túl kevés az őrlemény, lejjebb áll meg, emiatt legközelebb növeli az őrlési időtartamot, illetve fordítva. Őrlési finomságról a processzor nem tud, nem jelzi vissza semmi.

Amikor a kísérletezések közben őrlő nélkül indítgattam, azt sem veszi észre, de azt igen, hogy "túl vékony" a pogácsa (még szép, miután semmit nem őröltem be). Erre elkezdte növelni az őrlési időt, azt meg én nem vettem észre. Mire később összeraktam, már úgy telehányta hengert, hogy a visszacsapó kar törölte le a felesleget, a leeresztő csatorna irányába, ami a csepptálcába vezeti le a fölös őrleményt. Tehát a kis karnak ez is egyik funkciója, hogy túltöltés esetén jobbra sodor.

Ha véletlenül kifogy a bab és elsőre nem veszi észre az ember, attól még nem állítódik el, de valamelyik külföldi fórumon írták, hogy egy buliban, valószínűleg részegen többször rányomták üresen, erre már elkalibrálta magát és szervizbe kellett vinni. Ez lényegében ugyanaz, mint én őrlő nélkül nyomogattam neki főzést.

Ezután még belefutottam egy ilyen problémába, szerencsére megoldást találtam itt:

KRUPS EA81* EA8105 EA810507 Reset

(#5132) Dr. Szilikát válasza Sly189 (#5126) üzenetére


Dr. Szilikát
őstag

Ahogy részleteztem korábban, túltöltés esetén megszorul, amit a hangján is lehet hallani, amikor a végállásba fordulva jobban erőlködik. Ezután elvileg csökkenti az őrlési fordulatok számát. Kézi betöltésnél 13 g nekem bele sem fért, 9-10 talán.

Itt 13 mm hely van a pogácsának, szorulás nélkül, ehhez ad még 5 mm tágulási lehetőséget az alsó dugattyú alatt található erős rugó.

Tapasztalatom szerint úgy jó a mennyiség, hogy rászorítson, azaz mechanikai nyomás alá helyezze a pogácsát, így szilárdabb a végeredmény és jobb az extrakció minősége is. Mindamellett, ahogy vizet kap, attól is tágul kicsit, ezt lehet látni az alsó dugattyúszár elmozdulásán, ha olyan a gép, illetve a biztonsági ajtó kiiktatva stb.

(#5133) markussandor válasza Dr. Szilikát (#5131) üzenetére


markussandor
senior tag

Köszi a linket, eltettem szükség esetére.
Az nekem is feltűnt, hogy az első főzet nagyon híg volt, és a pogácsa fele se volt a mostaninak, de nem aggódtam, mert olvastam korábban ezt a kalibrálós dolgot.

(#5134) Kiskutya


Kiskutya
veterán

Sziasztok! 160ezer körül milyen automata gépet ajánlanátok? Most egy alap delonghi van és elégedett vagyok vele ha lehet maradnék ennél a márkánál de ha van jó vétel akkor bármi jöhet. A lényeg hogy finom legyen a latte és ne legyen sok + munka vele.

hmm...

(#5135) gatesz


gatesz
tag

Sziasztok,

Segítséget szeretnék kérni. Maximum 160 ezer forint nálam is a keret összeg.

Két kiszemelt van. A Philips a szimpatikusabb, de totál nem értek hozzá.

PHILIPS Series 2200 LatteGo EP2231/40

DE-LONGHI ECAM 23.460.B

Tudnátok segíteni? A napokban lenne a vásárlás.

Plusz ilyenek érdekelnének, hogy milyen kávét használtok? Karbantartással kapscsolatban milyen dolgokra kell figyelni? stb....

Ha valakinek lenne 5 perce, akkor segítsen már nekem.

Előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#5136) Kiskutya válasza gatesz (#5135) üzenetére


Kiskutya
veterán

Én is most nézelődök amit megtudtam hogy a Philipshez kB 8000 a vízlágyító a delonghiba meg 4000 kb. Az euronicsba azt mondta az eladó hogy kB 3 havonta érdemes cserélni. Ha ezt nézzük és igaz amit mondott azért nem elhanyagolható szempont ez sem.

hmm...

(#5137) Kiskutya válasza Kiskutya (#5136) üzenetére


Kiskutya
veterán

[link] én még ezt néztem vagy a nagyobb testvérét ami 180 kB. [link]

[ Szerkesztve ]

hmm...

(#5138) konzumpro válasza gatesz (#5135) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Én ezt a Delonghit választanám Kiskutya helyében, mert állítható a tejhab finomsága. Míg a Philipsnél és a 290-eseknél egyforma buborékos szinte száraz habot ad.
Viszont nagyon jó kávét tud a Philips, már ami az én ízlésemnek megfelelő, se keserű, se savanyú, aromás, a tejjel jól harmonizál, tud akár 6 grammból is főzni egy adagot. Ami egyrészt takarékos, másrészt nem eltúlzottan kávés, amit kerülök.
Ha valaki erős kávét akar, akkor a Philips lesz a nyerő, ahogy Sly189 írta, tud 13 grammból is főzni, ami nálam még nem jött össze, igaz nem is törekedtem rá.

(#5139) Kiskutya válasza konzumpro (#5138) üzenetére


Kiskutya
veterán

Melyik delonghi a jó?

hmm...

(#5140) gatesz válasza Kiskutya (#5137) üzenetére


gatesz
tag

Szia,

A 180 az már nekem nagyon drága, őszintén megvallva a 152 is :). A vízszűrő dologról megoszlanak a vélemények. Van aki olcsóbb vízszűrő kancsóból tölti bele a vizet és így hosszabb élettartam is elérhető, de állítólag vízszűrővel több mint két hónapot kibír a gép. Nem tudom nincsenek tapasztalataim. Nekem hétköznap reggel 2 kávé plusz hétvégén max napi 4--6 kávé. Szerintem ez nem durva felhasználás. A Philipsnél tetszik, hogy viszonylag könnyen elmosható a tejhabosító rendszer.

(#5141) gatesz válasza konzumpro (#5138) üzenetére


gatesz
tag

MM-ban azt mondták, hogy a Philips könnyebben elmosható, jobban hozzáférhető a rendszer. A költségekről a vélemények megoszlanak. Durva. hogy 150-ért 3 féle kávét tudok főzni, és egy latte sem fér bele, de belegondolva nálunk a presszó és a capuccino ami kell.....

Kávéból milyet ajánlanál? Szerinted a Philips jó vétel lehet?

(#5142) Kiskutya válasza gatesz (#5140) üzenetére


Kiskutya
veterán

Én is így vagyok vele indultam 40 ezres felújított gépből most 180-nál tartok. Azért egy jó latte kellene ha már ennyit kiadok érte ezért is érdeklődöm nem szeretnék ennyit olyanra költeni ami számomra nem megfelelő.

[ Szerkesztve ]

hmm...

(#5143) Kiskutya válasza gatesz (#5141) üzenetére


Kiskutya
veterán

Az eladók véleményére ne adj általában azt ajánlják ami jobban megéri nekik. Itt remélhetőleg objektívebb véleményeket kapunk. A vízlágyító ára viszont tény kB fele annyiba kerül a delonghi.

[ Szerkesztve ]

hmm...

(#5144) gatesz válasza Kiskutya (#5143) üzenetére


gatesz
tag

Ugye 600 csésze kávét írnak a vízlágyítóra. Ha még a víz keménysége miatt a fele is jön össze az kb az én felhasználásom mellett több mint 3 hónap. Láttam ezt a Philips szűrőt 6000 Ft körül is.

A boltot tenkintve meg azért MM, mert a garancia hosszabbítás itt szerintem a "legolcsóbb" erre a gépre 23 körül van a plusz 3 év. Én inkább arra költenék.

(#5145) Kiskutya válasza gatesz (#5144) üzenetére


Kiskutya
veterán

Annak nem néztem utána hány csésze az eladó mondta átlag használat mellett kB 3 hónapig elég.

hmm...

(#5146) Gaben92 válasza Kiskutya (#5145) üzenetére


Gaben92
őstag

Szerintem csészében mérni elég hülyeség. Lehet kávét főzni 25 és 200ml vízből is (bár utóbbit én nem nevezném kávénak). Aztán a tejhabosítás is elhasznál valamennyi vizet amit nehéz besaccolni, plusz öblítővíz ki és bekapcsoláskor, stb. A szűrő szempontjából az átfolyt víz mennyisége a lényeges nem az, hogy darabra mennyi kávét főzöl.

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#5147) mpo válasza Kiskutya (#5145) üzenetére


mpo
veterán

A Philips könyvéből:
AquaClean szűrő
Megjegyzés: Az „5000 csésze vízkőmentesítés nélkül” csak azokra a készülékekre vonatkozik, amelyeken a víztartályon AquaClean matrica található.
* 0,1 literes csészék és a készülék által jelzett időben végzett 8 szűrőcsere esetén

Az enyémben nincs gyárilag benne, nem is vettem hozzá, inkább WPRO CLD250 vízkőoldót szereztem be, de a Scanpart olcsóbb lehet, mert kevesebb kell belőle (de majd itt megmondja valaki).

Ha érted, akkor már elavult.

(#5148) Kiskutya válasza mpo (#5147) üzenetére


Kiskutya
veterán

Köszi az infót!

hmm...

(#5149) mpo válasza Kiskutya (#5148) üzenetére


mpo
veterán

Erre gondoltam, 1 liter, normál esetben 50 ml kell egy tisztításhoz.
[link]

Ha érted, akkor már elavult.

(#5150) RicsiSuly


RicsiSuly
aktív tag

5000res gépem van napi 2 kávé általába cappuchinok így elég 1 évre a vízlágyító. Figyelni kell szokott lenni akcióba 10000/2db.

Üdv SRicsi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.