Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-04-15 21:13:52

LOGOUT.hu

Az ajánlott gépek listájához, a gyakran használt beállításokhoz és
karbantartási tippekhez olvasd el összefoglalónkat!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5801) Gaben92 válasza viktorhu (#5795) üzenetére


Gaben92
őstag

Gép függő. Én sose használtam még darált kávéval szóval fogalmam sincs az enyém mit csinálna, de valaki írta korábban, hogy neki például beragadt a főzőegység túltöltéskor, de nem emlékszem milyen gép volt.

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#5802) Kephamos


Kephamos
addikt

Üdv!

Krups EA8108 és társai megérik a 100 ezret, amiért árulják? Vagy van jobb választás hasonló árkategóriában?

(#5803) viktorhu válasza Gaben92 (#5801) üzenetére


viktorhu
veterán

Nekem nemcsak a darált kávét dobja ki, hanem a saját őrlését is, ha rosszul állítom be (túl durvára, amiből aztán túltöltődés lesz).

(#5804) Kiskutya válasza Kephamos (#5802) üzenetére


Kiskutya
veterán

Ez? [link]
[link]

[ Szerkesztve ]

hmm...

(#5805) Nagya21 válasza Kephamos (#5802) üzenetére


Nagya21
addikt

HAli!
A Krups-ba nem tudsz örölt KV- főzni, míg a linkelt DeLonghi-ba igen.
A DeLonghi bekapcsoláskor-kikapcsoláskor elmossa magát, a Krupps nem, ott neked kell kézzel elindítani.
DeLonghi-ban 14 örlési finomság van, a Krupps-ba"csak 3", Delonghi-ba a kávéerősség ahova állítod, a Krupps-ban meg 2.
DeLonghiba a föző egységet egy mozdulattal kiszeded, elmosod, karbantartod ha kell, a Krupps-nál komoly bontás kell.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#5806) Kephamos válasza Kiskutya (#5804) üzenetére


Kephamos
addikt

Nagya21, Kiskutya: Akkor úgy látom, hogy egyértelmű a döntés, bár a Krups külsőre jobban bejön. :)

(#5807) Kiskutya válasza Kephamos (#5806) üzenetére


Kiskutya
veterán

Nekem is delonghi van azért merem ajánlani. Szerintem a lefőzött kávé ízében nem fogsz csalódni.

hmm...

(#5808) dethroner válasza mpo (#5798) üzenetére


dethroner
veterán

20 alkalomra 1 liter? Hogy, elég bele fél deci? A gépem karbantartási útmutatója szerint 250ml saeco/philips lötyi kell egy alkalomra.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#5809) F.B.I. válasza dethroner (#5808) üzenetére


F.B.I.
veterán

Én tettem bele ma egy zacskó citromsavat, megy rendesen a folyamat után.

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#5810) Dr. Szilikát válasza F.B.I. (#5809) üzenetére


Dr. Szilikát
őstag

Citromsavból Krupsnál 9 %-os oldatot használnak (de lehet 10 % is), másik példa egy alubojleres gép, ahol 3 %-os oldatot javasolnak.

(#5811) Nagya21 válasza Kephamos (#5806) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!
Való igaz a Krupps aranyosabb....kissebb....talán picit halkabb is, de sztem a delonghi jobb.
(volt 1 évig Krupps, tapasztalatból beszélek)
KV-t mindkettő finomat főz.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#5812) Nagya21 válasza Dr. Szilikát (#5810) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!
Na akkó én lehet jól kibacok már évtizedek óta a gépekkel.........
Én melegvizbe feloldok annyi citromsavat amit felvesz a víz (1 tartálynyi), oszt góóóóó.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#5813) szecska24


szecska24
tag

Sziasztok!
Ha valakit esetleg érdekelne, megválok a kb. 1 hónapja vásárolt Saeco Granaroma SM6580/00 gépemtől, karosra váltottam.

(#5814) ricogsm válasza szecska24 (#5813) üzenetére


ricogsm
őstag

Mutatsz képet az új gépről ?

MSI GE76 RAIDER i7-11800H RTX 3080 8GB 155W TGP FHD 300Hz

(#5815) mpo válasza dethroner (#5808) üzenetére


mpo
veterán

Itt a használati utasítás:
[kép]

Ha érted, akkor már elavult.

(#5816) dethroner válasza mpo (#5815) üzenetére


dethroner
veterán

Ok, de mivel az összetevők aránya nincs megadva, könnyen lehet hogy túl híg, nem elég hatékony.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#5817) szecska24 válasza ricogsm (#5814) üzenetére


szecska24
tag

Persze! Tudom, hogy itt ez szentségtörés, de nekem nagyon bevált. Nem új hobbit szerettem volna, csak jó (számomra jó) espressot.

(#5818) konzumpro válasza szecska24 (#5817) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

llyenről váltottam (vissza) Philipsre. :)
Néha figyelj rá hogy elrepedt-e már a thermojetről kijövő műanyag könyök, olyankor szökik a gőz és bepárásodik a belseje és nem tud elpárologni mert nincs rajta nyílás.
A Sage szervizben kicserélik olyanra, mint ami belemegy, sose fog eltörni többé.

Jó gép, szerettem, de nem tudtam kihasználni a képességeit, bolti szemessel nem igazán érzi jól magát, amit még vígan elrágcsál az automata és hozza az élmény 80%-át.

(#5819) szecska24 válasza konzumpro (#5818) üzenetére


szecska24
tag

Igen, olvastam mindkét topikot (visszamenőleg kb. 4-4000 hozzászólást), láttam, hogy volt ilyened. Illetve megnéztem kb. 10 órányi James Hoffmann videót is :D (Viszont nem értem melyik alkatrésztől beszélsz, egy képen esetleg meg tudod mutatni?)

Az az igazság, hogy miután megtanultam, hogy mire figyeljek készítés közben (bár nyilván amatőr vagyok, és nem is tervezek feljebb lépni innen) nekem az espresso élmény sokkal jobb, mint az automatánál. Amire rájöttem: világos pörkölés nem az én világom, de még a közepes is határeset (bár abból ittam olyat, ami ízlett). Egyszerűen túl savasak nekem (persze lehetne mondani, hogy szarul csinálom és alulextraktálom, de kávézókban kipróbálva is pont olyan. Én azt az ízvilágot keresem, amit Olaszországban kaptam. Ami mérföldekkel jobb, mint nagyanyám szarvasija, de mégis ahhoz van közelebb ízben, mint a mai újhullámos kávé vonulat.
Az első héten még méricskéltem, single dose őrléseket csináltam, mértem a kifolyó mennyiséget. De nekem az a kb +-1g amit szemmértékre be tudok lőni az őrlővel bőven megfelel. Új kávénál 3-4 shot után megvan az az őrlőbeállítás, ami jó.

Lényeg a lényeg: vesztettem ugyan a kényelmi faktorból (kb. 30 másodpercet: őrölés, portafilter be, portafilter ki, öblítés, törlés, ugyanakkor ami kijön kávé sokkal jobban ízlik, mint ami az automatából jön.

(#5820) konzumpro válasza szecska24 (#5819) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Ami nálam elreccsent ez a könyök a legalsó képen, és csak azért repedhetett el, mert lecseréltem a gőzcső fúvókát egy szűkebbre, ami nagyobb nyomást keltett a rendszerben, végül a kétlyukút használtam, egész jókat tudtam vele habosítani.

Ez még a legtisztábban tartható karos, főleg ha adagonként őrölsz kimérve a babokat, olyankor kevesebb pangó rakódik le az őrlőben is, ami persze csak egy szippantás porszívóval amikor szétszeded. A csepptálca mindent benyel, minőségi anyagokból van, a fekete verzió elnézőbb az ujjlenyomatokkal szemben is. Tökéletes gép.

Már gondolkodtam rajta, hogy megveszem újra. De most jól elvagyunk az automatával.

[ Szerkesztve ]

(#5821) ricogsm válasza szecska24 (#5817) üzenetére


ricogsm
őstag

Szép gép :)

MSI GE76 RAIDER i7-11800H RTX 3080 8GB 155W TGP FHD 300Hz

(#5822) ricogsm


ricogsm
őstag

Sziasztok !
Philips latte go gépen felfedeztem a hőmérséklet állítási lehetőséget.
közepes álláson van.
Mikor érdemes babrálni?

MSI GE76 RAIDER i7-11800H RTX 3080 8GB 155W TGP FHD 300Hz

(#5823) ricogsm


ricogsm
őstag

Létezik, hogy többször tesztelt állított presszó kávé íze savanyúbb lesz a termoszban? (Reggel lefőztem a kávés termoszba és most 10h kor már tree).
Esetleg magasabb hőfokon elkerülhető lenne az alul kivonatolt kávé (savanykás ) ?
Doro hakuna matata van még.

:R

MSI GE76 RAIDER i7-11800H RTX 3080 8GB 155W TGP FHD 300Hz

(#5824) Andreaspasco válasza szecska24 (#5819) üzenetére


Andreaspasco
junior tag

Autómatából soha nem lesz olyan káve, mint karosból.
Pallyotz ChoccoMaddnest ajánlom, az nagyon finom. ;)

(#5825) konzumpro válasza ricogsm (#5822) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Ha túl savas, azon segít a magasabb hőfok. De jóval magasabb hőfok kell az igazán világos pörkölésekhez, így legtöbbször csalódás a hőfok állítgatás. A hőstabilitás fontosabb, amin javít ha gőzölsz főzés előtt, vagy ha már bemelegedett valamennyire a gép. Alacsony hőfokon pár sötét pörkölésből ki lehet hozni gyümölcsösebb ízeket, de nekem ilyenkor is a magasabb hőfokra jellemző karakter jön be jobban. Furamód.

(#5826) ricogsm válasza konzumpro (#5825) üzenetére


ricogsm
őstag

Esetleg kávé gép beállítást vállalsz? :DD

MSI GE76 RAIDER i7-11800H RTX 3080 8GB 155W TGP FHD 300Hz

(#5827) konzumpro válasza ricogsm (#5826) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Csak így távolról. :D

(#5828) ricogsm válasza konzumpro (#5827) üzenetére


ricogsm
őstag

Nincs íz nyomtatóm. :DDD Neked van?

[ Szerkesztve ]

MSI GE76 RAIDER i7-11800H RTX 3080 8GB 155W TGP FHD 300Hz

(#5829) konzumpro válasza ricogsm (#5828) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

De van, csak egyformán kell beállítani hogy ugyanazt nyomtassa. :)

(#5830) Dr. Szilikát válasza markussandor (#5767) üzenetére


Dr. Szilikát
őstag

Azóta nekem jelzett savazást 410 adagnál, de nem is arra jelzett, hanem többszöri gőzölési ciklus után kezdett villogni. Bizonyára a Saeco típusokhoz hasonlóan a gépen átfolyó litereket számolja (rajzon a Flowmeter) és attól függően jelez.

Noha én RO-vízzel használom, de azért megcsináltam az előírt citromsavas oldattal, hogy lássam, mit művel. Mint kiderült, csak a gőzkört (a bojleren belül csak a gőzspirált) savazza, 1 percenként 5 másodperces "előtolásokkal", 8 percig.

Ez annyiból érthető is, hogy a felső kör öblítéséhez le kellene zárni a hengert a dugattyúval, de akkor a savas víz bemenne a hidraulikába, ahol ugyan nem bánt elvileg semmit (műanyag alkatrészek, szilikongumi tömítések), de abból esetleg nehezebb kiöblíteni és utána egy ideig savanyíthatná vizet a munkahengerből visszaömlő víz, azzal együtt a kávét is.

A felső kört eszerint csak a tablettás ciklus tisztítja, bár az is főleg felfelé nyomja a vizet, de valamennyi vissza is áramlik. Elképzelhető, hogy a Krups tisztítótablettája valamiféle kombinált zsíroldó és egyben vízkőoldó is. De szerintem legjobb ezeket a gépeket sem közvetlen csapvízzel járatni, főleg kemény vízzel, nem tesz jót a hidraulikának sem, illetve még be is dohosodik belül.

Ez csak egy sematikus rajz, de mutatja a lényeget. Két független acél csőspirál van a bojlerben, a rendszert egy kombinált kerámia elosztószelep vezérli, amit egy kis motor tekerget. A pozíciót mikrokapcsolók jelzik vissza a processzor felé.

[ Szerkesztve ]

(#5831) Voice24


Voice24
őstag

Ha valaki (hozzám hasonlóan) rácuppant a Costa Coffee Signature Blend kávéra, javaslom, hogy a kave-diszkont.hu oldalról rendelje, ott még jó áron (3.850-) van, és elvileg a frissebb, januári kiadás. Ma néztem az EcoFamily-ben, az eddigi 4.190-ről 4.790-re ment fel az ára, szóval durva...

(#5832) mpo válasza Voice24 (#5831) üzenetére


mpo
veterán

Itt is nézheted és nincs szállítási költség:
[link]
Ki fogom próbálni, mert az erős pörkölést szeretem.

Ha érted, akkor már elavult.

(#5833) Voice24 válasza mpo (#5832) üzenetére


Voice24
őstag

Köszi az infót, pont Tescoba nem tértem be, pedig jártunk a közelében. Online vásárlásnál amúgy én 1.990-Ft szállítási költséget látok. De nem írtam, én a medium roast-ot, azaz közepesen sötét pörkölésűt vettem, azt szeretjük, a dark-ot még nem próbáltam.

(#5834) mpo


mpo
veterán

Csak ezt az erős pörkölésűt próbáltam eddig (Tchibo Espresso Sicilia Style), ehhez képest
milyen a Costa Coffee Signature Blend Dark Roast?

Ha érted, akkor már elavult.

(#5835) Pit 83


Pit 83
friss újonc

Sziasztok van egy melitta caffeso ci kávégépem és nyomószelep csere után azt írja bekapcsoláskor hogy nincs behelyezve a központi egység. Mi lehet a baj? A válaszokat előre is köszönöm

(#5836) Dr. Szilikát válasza Pit 83 (#5835) üzenetére


Dr. Szilikát
őstag

Csak videón láttam, de a Saeco gépekhez hasonlóan kivehető főzőegysége van, elvi működése azonos, de a főzőtérben (is) vannak eltérések. Ha jól emlékszem, ennél van a felső dugattyúnak rugalmas tágulási lehetősége felfelé, míg a Saeco esetében fordítva.

A főzőegység berakását egy mikrokapcsoló érzékeli, azt kell ellenőrizni bizonyára, hátha rosszul lett összerakva valami. Hacsak nem kontaktmentes megoldást alkalmaztak (permanens mágnes / Hall-elem / Reed-relé például, netán optokapu), de ezek is megtalálhatók.

[ Szerkesztve ]

(#5837) szegab1986


szegab1986
csendes tag

Sziasztok!

Kávéfőző vásárlás előtt állok. Szempont, hogy automata legyen illetve tudja a latte funkciót. Ezt a Gaggia Cadorna Prestige gépet néztem ki. [link] Ebben az árkategóriában keresgélek de nincs összehasonlítási alapom. Esetleg helyette érdemes megnéznem mást?
Válaszokat köszönöm előre is. Üdv

(#5838) konzumpro válasza szegab1986 (#5837) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

DeLonghi ECAM 23.460 Intensa Cappuccino
Saeco GranAroma SM6580/00
DeLonghi ECAM 350.55 B

(#5839) Dreamie válasza szegab1986 (#5837) üzenetére


Dreamie
őstag

Szia!

[link] Én ezt lőttem +30%-os kuponnal, így volt 347k, ha esetleg belefér. Csodaszép, és bitang jó a kávé és a tejhab is. :R

Kockázatokról és mellékhatásokról kérdezze meg kezelőorvosát, gyógyszerészét!!! Battle tag: Dreamie78#2957

(#5840) ricogsm


ricogsm
őstag

Sziasztok!
Most lőttem, kiváncsi leszek rá.
valaki itta már?

MSI GE76 RAIDER i7-11800H RTX 3080 8GB 155W TGP FHD 300Hz

(#5841) ricogsm válasza ricogsm (#5840) üzenetére


ricogsm
őstag

Meglepően finom kávé ! Kissé olajosnak tűnik. Most kellemesen csalódtam a lavazzaban.
Dorro savasság elmaradt.

MSI GE76 RAIDER i7-11800H RTX 3080 8GB 155W TGP FHD 300Hz

(#5842) Andreaspasco válasza ricogsm (#5841) üzenetére


Andreaspasco
junior tag

Mivel ebben van robuszta is, és sötétebb pörkölés.
A Doro-hoz meg több hő kellene.
Amúgy meg az a lényeg, hogy neked ízljen.

[ Szerkesztve ]

(#5843) ricogsm válasza Andreaspasco (#5842) üzenetére


ricogsm
őstag

Nem tudtam ,hogy van benne. Igaz meg nem is tudom mi az , megnéztem a wikipédián de nem tudom értelmezni. (Kávé fajta ? Elenálóbb mint az arabica) és az arabica milyen kávé fajta? )
Jó hogy mondod vissza is veszem a hőfokot középre ! :D
:R

[ Szerkesztve ]

MSI GE76 RAIDER i7-11800H RTX 3080 8GB 155W TGP FHD 300Hz

(#5844) mpo válasza ricogsm (#5843) üzenetére


mpo
veterán

Az összefoglalóban ott a Nagy kávé teszt.
Robusta vs. Arabica kávék.
A Lavazza Qualita Oro 100% arabica, ezért éreztem savasnak.

[ Szerkesztve ]

Ha érted, akkor már elavult.

(#5845) RBJ


RBJ
addikt

Érdemes megvárni míg a gép jelez vízkőmentesítésre vagy havonta jobb ha elvégzi az ember?

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#5846) ricogsm válasza RBJ (#5845) üzenetére


ricogsm
őstag

Gép jelez. felesleges köröket nem kell futni. Szvsz

MSI GE76 RAIDER i7-11800H RTX 3080 8GB 155W TGP FHD 300Hz

(#5847) ricogsm válasza mpo (#5844) üzenetére


ricogsm
őstag

Huh köszi

MSI GE76 RAIDER i7-11800H RTX 3080 8GB 155W TGP FHD 300Hz

(#5848) bajtokarpi


bajtokarpi
senior tag

Sziasztok!

Philips 3200 LatteGo készülékbe 3 hónap után Aquaclean szűrő csere megtörtént A szűrő 2 hetes, de ma reggel narancssárgán elkezdett villogni az Aquaclean piktogramja. Elméletileg ilyenkor szűrő cserét kér a gép, de ugye mint említettem 2 hete cseréltem benne. Mi a teendő?

Köszönöm

battletag: bossi#2666

(#5849) mpo válasza bajtokarpi (#5848) üzenetére


mpo
veterán

Mindent pontosan úgy csináltál, ahogy a kézikönyvben van?

Ha érted, akkor már elavult.

(#5850) konzumpro válasza bajtokarpi (#5848) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Nyomkodd végig mintha kicserélted volna.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.