Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-04-15 21:13:52

LOGOUT.hu

Az ajánlott gépek listájához, a gyakran használt beállításokhoz és
karbantartási tippekhez olvasd el összefoglalónkat!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5401) Gabesz87 válasza mpo (#5400) üzenetére


Gabesz87
addikt

Nem rossz ötlet. Mondjuk vízkőtelenítést még sosem kért a gép, mindig a szűrő csere alkalmával csináltam, bár legutóbb elmaradt.

(#5402) biker


biker
nagyúr

Visszajött a kávégép, kíváncsi leszek. Eddig két kávét készítettünk vele, de a szerviz lap szerinti (cseh) szövegben talált cikkszámok alapján egy nagy piros tömítést cseréltek: 421945039071, meg egy mikrokapcsolót 421946046461
A hang alapján viszont korábban erősen fogaskerék törés hangja volt.
ellenben most ku.. csendes és erőlködés mentes ahogy dolgozik.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#5403) mgTerminator válasza konzumpro (#5397) üzenetére


mgTerminator
veterán

Már jeleztük a webshop felé a hibát, de az egész kávéfőzőt nem küldeném vissza egy cserélhető alkatrész miatt :U

(#5404) jocoka75


jocoka75
tag

Sziasztok!

Szeretném kérni a segítségeteket a következőkben a kettő közül melyiket vegyem ?
A gépben most a felső van ,már nagyon cserére szorul .

Vagy teljesen mindegy .

Előre is köszönöm szépen a segítséget!

(#5405) konzumpro válasza jocoka75 (#5404) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Olyat vennék amilyen az eredeti darab volt. Hátha van valami előnye annak a retesznek amit a főzőegység tol hátra.

(#5406) konzumpro válasza biker (#5402) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Lehet hogy a mikrokapcsoló tört el, akkor is kerreghet ha nem érzékeli a végállást.
Viszont ha csendesebb akkor az újabb fogaskerék szett lehet, nálam a motorcsere nem eredményezett jelentős változást.

(#5407) Dr. Szilikát válasza jocoka75 (#5404) üzenetére


Dr. Szilikát
őstag

Az eredeti konstrukciót kell követni, mert egyiknél a szelep zárja a rendszert, hiányában kifolyik a víz nyugalmi állapotban, nem lesz gőznyomás sem. Ez egy önzáró szelep, azaz ahogy nő a nyomás, önmagát egyre jobban bepréseli, tehát szét is robbanhatna hiba esetén a gőznyomástól, de ez ellen véd a pumpa utáni biztonsági szelep. Nyitását a főzőegység hüvelye végzi.

Másik változatnál (alsó) viszont a fejrészben szintén van egy rugós szelep, de az nem önzáró irányú, hanem csak kisebb nyomást megfog, így a víz nem szivárog és még gőzt is tud tolni a tejhabosító irányába. Ha viszont utóbbi irányt zárja egy mágnesszelep, a pumpa ereje könnyen leküzdi a rugós szelepet és a víz megindul a főzőegységbe.

De többféle vízrendszert találtak ki ezeknél.

[ Szerkesztve ]

(#5408) kory24


kory24
őstag

Sziasztok!

Van egy Philips EP2221/40 kávégépem.

Tavaly augusztusban vettem, tehát még 1 éves sincs.

A leírtak szerint karban szoktam tartani (hetente a főzőegység takarítása, havonta philips tablettával öblítés és 2 havonta zsírozás)

Előre megvettem a kövi Aqua Clean szűrőt is, így amint jelzett, hogy cserés egyből kicseréltem újra.

Mindezek ellenére azonban elkezdte, hogy a kávé mennyisége sokkal kevesebb, mint eddig.

Próbáltam, hogy 2--es vízmennyiségről átállítottam 3-asra, de már az is keveset ad....

Ha megfigyelem olykor csak hangot ad ki, amikor italnak kéne folynia.

Mi lehet a gond?

Én tudok valamit tenni/próbálkozni vagy szervíz?

Van itthon Terso Clean Pastiglie tisztító tablettám.
De csak úgy nem mertem kipróbálni vele, nehogy ártsak.

Kipróbálhatom?

(#5409) mpo válasza kory24 (#5408) üzenetére


mpo
veterán

Nekem EP1220 van, Aqua Clean nincs.
Amikor kevesebb kávé jött ki, vízkőoldós programot indítottam és jó lett (WPRO CLD250 van most, de Scanpart lesz).

Ha érted, akkor már elavult.

(#5410) kory24 válasza mpo (#5409) üzenetére


kory24
őstag

Lehetséges, hogy nekem is vízkőmentesíteni kellene?
(Elég hamar akkor, nemolyan sok kávét iszunk...)

(#5411) mpo válasza kory24 (#5410) üzenetére


mpo
veterán

Hibaelhárításban ez a legegyszerűbb, ha nem oldja meg, akkor jöhet a következő lépés.

Ha érted, akkor már elavult.

(#5412) kory24 válasza mpo (#5411) üzenetére


kory24
őstag

Az lesz köszi
Majd rendelek ilyen löttyöt :)

:R

(#5413) Dr. Szilikát válasza kory24 (#5408) üzenetére


Dr. Szilikát
őstag

Ha azt tapasztalod, hogy a hiányzó víz elfolyik a csepptálcába, akkor lehet gond a pipacső tömítésénél, illetve ha jól rémlik, ezeknél van belül egy elágazó műanyag alkatrész, ami néha megreped.

De főzés után, amikor a főzőegység már visszafelé teker, természetes onnan a maradék víz lefolyása.

Ha főzés közben, nyomás alatt szivárog, az viszont nem jó.

(#5414) gergely99911


gergely99911
csendes tag

Sziasztok,
a segítségeteket szeretném kérni :R
Philips 4300 Series EP4321/50
Philips 2200 Series EP2232/40
közel azonos áron melyik a jobb vétel?
(a tejes dolgot nem túl gyakran használnám)

[ Szerkesztve ]

(#5415) kory24 válasza Dr. Szilikát (#5413) üzenetére


kory24
őstag

Hú most, hogy mondod a csepptálcába sok (=gyorsabban telne mint ezelőtt) víz gyülemlik össze :(

Ha ilyen baja lenne, akkor az garanciába küldős? :)

Előbb még megpróbálom persze majd a vízkötlenítést.

(#5416) Dr. Szilikát válasza kory24 (#5415) üzenetére


Dr. Szilikát
őstag

A leírtak fényében nem hinném, hogy vízkő okozná. Hallod, hogy dolgozik a vízpumpa, nyomja a vizet, a megszokott hangján. Vízpumpa előtt van egy kis vízóraszerű szerkezet, amin keresztül a processzor pontosan méri a vízmennyiséget.

Tehát feltételezhetjük, hogy ugyanannyi víz megy be, de valahol elfolyik egy része. Az pedig nem jelent jót.

(#5417) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

üdv,

Jura ENA 5 vs Philips EP5360 dilemmában vagyok. A Philipsnél van valami hack, hogy a tejtartály gumicsövét a tejesdobozba rakjuk egyből?

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#5418) erzol válasza Mr.Csizmás (#5417) üzenetére


erzol
őstag

Másik típusnál ez jól működik.

link

(#5419) pajorgergo válasza Mr.Csizmás (#5417) üzenetére


pajorgergo
aktív tag

Philips EP5360-am van, igazából a tejtartály fedelét be lehet kapatni, és kb megtartja magát, viszont kéne valami hosszabb szilikon cső amit rá kell erőszakolni a régi helyére és úgy beledugni a tejesdobozba.
De szerintem elég nagy a tartály én simán van hogy 2-3 napig benne hagyom a tejet és csak berakom a hűtőbe a tartályt.
Egyedül mosogatógépbe nem mertem még berakni a tartályt.

(#5420) konzumpro válasza pajorgergo (#5419) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

https://www.philips.hu/c-p/CP0332_01/cappuccinatore
Helyettesíti a tejtartályt. Kompatibilitásáról nincs infó. Vagyis nem találtam még.

[ Szerkesztve ]

(#5421) Mr.Csizmás válasza erzol (#5418) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

+pajorgergo +konzumpro

thx all, maradok a juranál.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#5422) konzumpro válasza Mr.Csizmás (#5421) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Én is maradok a gőzcső + tejkiöntő kombónál. :)

Meg a Minuto-rendszerű Philipsnél, mert könnyű tisztítani, cserélni, tölteni őrölt kávéval vagy akár rooibosszal a főzőegységet. Jurával, DeLonghival ezt meg se tudnám csinálni, újabb Philipszekkel pedig nehézkesen, csak a víztartály kivétele után.

(#5423) roti86 válasza konzumpro (#5420) üzenetére


roti86
őstag

Kompatibilitásra két gép van írva hivatalosan, ami nem sok:

HD8829/01
HD8829/09

[ Szerkesztve ]

(#5424) F.B.I.


F.B.I.
veterán

Üdv! :R

Vásároltam egy LatteGo 2200-at, jól főz, csendben darál, van hab de egyvalami furának tűnik (vagyis inkább két dolog): 3 cappuccino lefőzése után 1 cm víz van a vízgyűjtő tálcában és nagyon szétesett, vizes a pogácsa. Ez másnál is ilyen? :F
Természetesen én mindig poharat teszek a vízkiengedésekkor a kifolyóhoz.

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#5425) Dr. Szilikát válasza F.B.I. (#5424) üzenetére


Dr. Szilikát
őstag

Van egy kevés víz, ami visszafolyik a főzőegységből, illetve öblítés esetén valamivel több, ez nem hiba.

Először néhány főzés alatt van egy önkalibráció, ami a főzőegységet hajtó motor áramát figyeli. Ha túl könnyen szalad, akkor a következő főzésnél többet darál be és így tovább. Ha megszorul, akkor levesz párat az őrölt fordulatok számából.

De ezt befolyásolhatja a főzőegység szorulása is, ami megtévesztheti a processzort, ezért ajánlatos a kenésre, tiszta mechanikára is odafigyelni.

Ha nem szilárdul a pogácsa, akkor növelni célszerű a kávéerősséget, így többet őröl be, ami jobban kitölti a főzőkamrát, aminek van egy rugalmas tágulása is, a rugó által feszített alsó dugattyúnak köszönhetően.

Ahogy én észrevettem, a főzet minősége szempontjából jobb a szilárdra préselt pogácsa, ami elérhető, a töltet növelésével.

[ Szerkesztve ]

(#5426) konzumpro válasza F.B.I. (#5424) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Gőzöléskor is a tálcába ereszti a felesleges vizet a rendszerből, főzés előtt is oda hűtőcsapol, a pogácsa meg ilyen szétesős, vizes, ha a gépben nincs háromjáratú szelep, vagy ha nagyon olajos a kávé. Bár nálam néha sikerül masszív pogácsákat csinálni, de nem célkitűzés, inkább a főzet legyen finom.

(#5427) F.B.I.


F.B.I.
veterán

Köszönöm Urak (Primadonna 6600 után kicsit érdekes) akkor megnyugodtam, egyébként megfelelő ízű és krémű kávét csinál, így legalább sűrűbben lesz takarítva a tálca (csak van amikor 6-8 cappuccino is lemegy egy nap ha többen vagyunk). :R

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#5428) konzumpro válasza F.B.I. (#5424) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Most kipróbáltam az SBS nyomásfokozó nélkül hogy ne legyen akkora a kompresszió és durvábbra állítottam az őrleményt 6 egész ricnivel, ami nálam 2 fokozat. A kávémennyiséget közepesre állítottam az eddigi minimálishoz képest, a főzet hossza maradt 25ml körül, az ízét hagyjuk, de a pogácsa tökéletes! Jégkorongozni lehetne vele. :)

[ Szerkesztve ]

(#5429) F.B.I. válasza konzumpro (#5428) üzenetére


F.B.I.
veterán

Innen mennyit tekernél és merre (gondolom az 1-es felé)?

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#5430) konzumpro válasza F.B.I. (#5429) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Nálam középállásban van de az kb 3-nak felel meg nálad.

[ Szerkesztve ]

(#5431) F.B.I. válasza konzumpro (#5430) üzenetére


F.B.I.
veterán

Megtesztelem holnap, ma már rommá kávéztam magam. :DDD

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#5432) Kiskutya


Kiskutya
veterán

Nem vagyok egy nagy kávé szakértő de én ilyen finom kávét még nem ittam. Ha tudtok hasonló karakterű kávét ajánlani szívesen fogadom. Delonghi ecam 290.81-el gyári beállításokkal valami brutális ízvilág. Kávé+étcsok+enyhe mogyoró+valami fűszeres íz amit nemtok azonosítani. Természetesen amit leirtam szubjektív vélemény.

[ Szerkesztve ]

hmm...

(#5433) ricogsm


ricogsm
őstag

Sziasztok!
Melyik DeLonghi szervizt ajánlanátok Budapesten?
Orrán száján folyik a víz, vízes kávét készít stb. Elolvastam egy hibaleírást és a vízfolyás igen nagy hibának számít.

Gondolkodtam KV-gép cserén.... Eszpresszó Macchiato párti vagyok Benzinkúton kapható kávék bejönnek nekem ízre és állagra.

MSI GE76 RAIDER i7-11800H RTX 3080 8GB 155W TGP FHD 300Hz

(#5434) ricogsm válasza ricogsm (#5433) üzenetére


ricogsm
őstag

Ehhez a kávé automatához mit szóltok?
[link] Krups EA895E10 Evidence One automata
Most viszonylag az ára is jó... (most árérzékeny vagyok )
Érdemes javítani a kvgépet vagy inkább újat venni?

MSI GE76 RAIDER i7-11800H RTX 3080 8GB 155W TGP FHD 300Hz

(#5435) F.B.I. válasza ricogsm (#5434) üzenetére


F.B.I.
veterán

Én ebben a cipőben vagyok (ESAM 6600 döglött), vettem egy Lattego 2200-at (kávé nélkül nem élünk az alacsony vérnyomás miatt :DDD ), ESAM megy szervizbe ha kész, eladom. Inkább legyen garanciás gép és még fél év garanciával eladom, cserélem majd.

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#5436) ricogsm válasza F.B.I. (#5435) üzenetére


ricogsm
őstag

Gondolod reggel mi bajom volt . :DDD

mi a különbség a 3200 és 2200 között ? Sztem megkérdem a Médiában.

MSI GE76 RAIDER i7-11800H RTX 3080 8GB 155W TGP FHD 300Hz

(#5437) ricogsm válasza F.B.I. (#5435) üzenetére


ricogsm
őstag

Most megnéztem a 3200,2200, 4300 szériát nem sorolja fel a eszpresszó machiattot

MSI GE76 RAIDER i7-11800H RTX 3080 8GB 155W TGP FHD 300Hz

(#5438) ricogsm válasza ricogsm (#5437) üzenetére


ricogsm
őstag

Hirtelen felindulásból vettem egy 4300t.

MSI GE76 RAIDER i7-11800H RTX 3080 8GB 155W TGP FHD 300Hz

(#5439) F.B.I. válasza ricogsm (#5438) üzenetére


F.B.I.
veterán

Szerintem ha takarítod rendesen, nagy baja nem lesz.

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#5440) szecska24 válasza viktorhu (#5387) üzenetére


szecska24
tag

Üdv mindenkinek a topikban! Sokat olvasgattam az elmúlt napokban a kávés fórumokban, mert elromlott a kb. 8 éves kapszulás kávéfőzőm és helyette szerettem volna valami nem kapszulásat. Arra jutottam, hogy bár amit szeretnék azt valószínűleg egy karos gép+őrlő (meg miegyéb) szettben találnám meg, de tudom, hogy nem lennék elég kitartó ennek a beállításához, illetve a kényelem is baromi sokat nyomott a latba ezért végül egy Saeco Granaraoma SM6580/00 lett a befutó. Namost: nem vagyok elégedetlen a lefőzött espresso ízével, de azért messze van a tökéletestől. Ebben szeretnék segítséget kérni (tudom, hogy mindenkinek más az ízlése, ezért azt is leírom - bár nem túl tudományosan, mert nem értek szinte semennyire hozzá - mit is szeretnék):
-krémesség (azt gondolom ezt lesz a legnehezebb megoldani, emiatt le is tudok mondani róla, ha kivitelezhetetlen)
- nem szeretem a savanyú kávét, ezt szeretném elkerülni (a hőmérséklet emelésével mérsékelni tudtam)
- kordában tartott keserű íz (nem probléma, ha keserű, de ne legyen csak! keserű)
- minél intenzívebb íz (ne legyen "vizes")

Azért konkrétan neked válaszolok, mert te írtad, hogy automata kávéfőzőbe automata kávé illik. Ezt honnan tudom megállapítani? Jelenleg -tudom, ezt elrontottam, később olvastam, hogy mire érdemes figyelni a kávé kiválasztásakor és egy impulzív sznob kö***g voltam, mert kiválasztottam egy magas árú(-nak hitt) kávét a gép rendelési helyéről..- egy novemberi pörkölésű Piazza d'Oro Dolce-val próbálkozom, érdekelne, hogy ti mit ajánlotok.

szerk.: lemaradt, hogy a legfinomabb őrlésre állítottam a gépet, legmagasabb kávéintenzitást és 25ml (ristretto) főzetet állítottam be (az espresso kb ugyan ezt az eredményt hozta, csak ugye hígabb volt.)

ui.: új géptulajoknak: ne igyátok meg az összes próbakávét, mert úgy jártok, mint én: 02:30-kor az a legnagyobb probléma, hogy hogyan tudnék jobb presszót/ristrettot készíteni... :D

[ Szerkesztve ]

(#5441) mpo válasza szecska24 (#5440) üzenetére


mpo
veterán

konzumpro már írt arról, mivel lehet "játszani".
[link]

Ha érted, akkor már elavult.

(#5442) ricogsm válasza F.B.I. (#5439) üzenetére


ricogsm
őstag

Köszönöm! Tegnapi csalódás után pozitív élmény volt a Capuccinozás.
Bár a kv pogácsa még kicsit puhának tünik.

MSI GE76 RAIDER i7-11800H RTX 3080 8GB 155W TGP FHD 300Hz

(#5443) ricogsm válasza konzumpro (#5428) üzenetére


ricogsm
őstag

Hol van ez az SBS?
Nekem még szétesik a pogácsa.

MSI GE76 RAIDER i7-11800H RTX 3080 8GB 155W TGP FHD 300Hz

(#5444) Dell XPS válasza Kiskutya (#5432) üzenetére


Dell XPS
veterán

Hol kapható?

Üdv, Dell XPS

(#5445) Kiskutya válasza Dell XPS (#5444) üzenetére


Kiskutya
veterán

Talán penny. Ritkán járok vásárolni ott még nem láttam ilyet gondoltam teszek egy próbát. A lavazza rossa volt eddig ami bejött de szerintem ez jobb. Mondjuk nemtom ez jelent e vakamit de a pogácsa ennél szét esik a rossa-nál egyben maradt de mégis ez jobban ízlik.

[ Szerkesztve ]

hmm...

(#5446) konzumpro válasza ricogsm (#5443) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Így néz ki, a főzőegység tetejére van csavarozva. Gyárilag nekem ilyen volt, lecseréltem (rugó és golyó maradt) ez lassított a lefolyáson és a "mű-crema" is több lett, bár annyira nem is tűnik műnek, mint a nyomásfokozós karokkal, azok tényleg habot nyomnak, de ez sűrű, tartós cremát ad a megnövekedett nyomás miatt.

(#5447) ricogsm válasza konzumpro (#5446) üzenetére


ricogsm
őstag

Húha !

érdekelne mert készítettem cafe cremat de az inkább hosszabb kávénak tűnt .
hogy lehet cserélni ? Van leírás valahol?

MSI GE76 RAIDER i7-11800H RTX 3080 8GB 155W TGP FHD 300Hz

(#5448) ricogsm


ricogsm
őstag

Használ valaki automata gépek mellett nesspresso gépet kapszulát?

utazás alkalmával ki hogy oldja meg a kávé szükségletét? Nyilván nem viszed el az automatát .

:)) :)) :DD

[ Szerkesztve ]

MSI GE76 RAIDER i7-11800H RTX 3080 8GB 155W TGP FHD 300Hz

(#5449) Winnie The P


Winnie The P
őstag

Hali!

Használtan ajánlott vétel lehet egy Krups EA8107 gép? Ha igen mire kell figyelni?
Köszönöm szépen!

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#5450) F.B.I.


F.B.I.
veterán

Lattego 2200 kérdés: ha kikapcsolom a aquaclean funkciót és minden hónapban vizkőoldó tisztítást nyomok (citromsav) jó lehet ennél a készüléknél is? Esam 6600-nál így csináltam, soha nem volt vízköves a tartály sem, mondjuk 2 naponta cserélve volt a benne lévő csapvíz, nálunk nagyon lágy a víz.

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.