Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-04-15 21:13:52

LOGOUT.hu

Az ajánlott gépek listájához, a gyakran használt beállításokhoz és
karbantartási tippekhez olvasd el összefoglalónkat!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5601) bazsimano válasza konzumpro (#5598) üzenetére


bazsimano
őstag

nagyon koszonom a valaszt! mindajrt ra is nezek...
ezek a philips 1200-2200 gepek milyenek? neha latok 110ezer korul...ranezek egy ket videora a delonghinal...koszonom meg egyszer. :R

(#5602) ToBeY válasza konzumpro (#5600) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Én kipróbáltam több fajta tejet (markában és zsírtartalomban is),de megmaradtam az Aldi-s 1,5%-os nál.Szerintem abból van a legszebb hab, és ízre is nekem tetszik a legjobban.
(Jah én csak latte macchiato-t iszom)
De nem vagyunk egyformák,mindenkinek más jön be. ;)

(#5603) konzumpro válasza bazsimano (#5601) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Hát, végülis a főzőegysége mindnek ugyanolyan, ha le lehet menni 30ml-re akkor egész jót főz minden középálláson. De még jobbat ha meg van növelve a nyomás, hogy ne siessen annyira a főzéssel...
Írtam régebben, hogy egy SBS szeleppel meg lehet növelni a nyomást, cserébe jobban terheli a rendszert, de hát az akkor is terhelődne, ha elég finomra lenne őrölve a kávé. Ami a gyári őrlővel nem fordulhat elő...
De semmi extra gondot nem okoz ahogy tapasztalom, csak jobb lesz tőle a kávé. Garit se borít, vissza lehet csinálni.
Még egy üveggolyó a kerámia pöcök helyett szokott további nyomásnövekedést okozni, gyári pumpával már túl sok is tud lenni, de az EX4 nem esik kétségbe, ami halkabb is.
De a sok tuningból a legjobb az SBS.

[ Szerkesztve ]

(#5604) ElGatto


ElGatto
aktív tag

Hi,
bazsimanóval kb. hasonló árkategóriában keresgélünk sztem :)
A philips oldaláról még nem jött meg a kupon, de az oldalukon az EP 2232/40 LatteGo felment 200 ezer Ft-ra. Hallottam, hogy a DElonghi - k sokkal halkabbak, ez mennyire nagy különbség?

Ha három gép közül kellene választani, melyikre voksolnátok? árban 150 körül vannak árukeresőn
Philips EP2232/40 LatteGo
DeLonghi ECAM 290.81.TB Magnifica Evo
DeLonghi ECAM 23.460 Intensa Cappuccino

(#5605) Kiskutya válasza ElGatto (#5604) üzenetére


Kiskutya
veterán

De jó hogy írtál nem is láttam hogy újra akciós a 290.81! Haver örülni fog erre várt már pár hete. Amúgy én kB egy hónapja nyúzom tudom ajánlani presszó és latte is számomra tökéletes.

hmm...

(#5606) ricogsm válasza konzumpro (#5600) üzenetére


ricogsm
őstag

Na még vízzel is lehet pancsolni? Philipsbe is van valami szűrő víztartályban. Milyen vizek vannak a csapvízen kívül?

Egy kv gép mit tud a víz keménységen befolyásolni?
És milyen a tapasztalatod a kék Dallmayrról? Nemsokára kezdem zölddel...
Most vettem egy zsíros tejet, elfogy az előző aztán teszt. (3.5%).

[ Szerkesztve ]

MSI GE76 RAIDER i7-11800H RTX 3080 8GB 155W TGP FHD 300Hz

(#5607) konzumpro válasza ricogsm (#5606) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Kékkel besokalltam, nagyon savas, lenyelt ceruzaelemekről álmodom tőle.
Most Bellarom Crema van, meg friss élmény egy helyi kávézóban, karos gépből. Beindult megint a karosbogár, kéne egy jó őrlő, jó karos gép, de olcsón ezt nem lehet, egy Aplimont főzetet kipróbálnék, 120e lehet hogy nem sok egy jó gépért.

A víz befolyásolja az ízvilágot, ha eleve savas, egy világos pörköléssel tényleg citromlé lesz. Lehet desztillált vízből visszasózni vizet, lehet vízszűrő kancsóval táplálni, egyik esetben se kell szűrő a tartályba. Lehet vízlágyító kationcserélő gyantával is lágyítani a vizet, ami megint más ízű mint a Brita-kancsó szűrt vize.

(#5608) Dr. Szilikát válasza ricogsm (#5606) üzenetére


Dr. Szilikát
őstag

A gép maga nem befolyásol, a felhasznált víz ásványi összetétele befolyásolja az extrakciót, ízhatást.

A profi ínyencek szerint túl sok vagy túl kevés ásvány sem jó, valószínűleg ezért alkalmaznak a gyártók olyan víztisztítóbetéteket, ami csak részlegesen csökkenti a vízkeménységet, ioncserélő gyantával. A benne lévő aktív szén pedig a klórosság, illetve mellékízek megkötésében jeleskedik, egyebek mellett.

Túl kemény víz értelemszerűen a gépnek sem jó. Magam részéről teljesen ásványmentes reverz ozmózis vizet töltök bele, mert az van és meg is szoktam így.

(#5609) ricogsm


ricogsm
őstag

Koszi srácok !
:)

MSI GE76 RAIDER i7-11800H RTX 3080 8GB 155W TGP FHD 300Hz

(#5610) ricogsm válasza Dr. Szilikát (#5608) üzenetére


ricogsm
őstag

Philipshez adtak egy teszt csíkot és be kellett állítani a víz minőséget a gépen.
Ezért kérdeztem mit tud s gép befolyásolni ?

[ Szerkesztve ]

MSI GE76 RAIDER i7-11800H RTX 3080 8GB 155W TGP FHD 300Hz

(#5611) ricogsm


ricogsm
őstag

Jó reggelt ! Ki kávézik így? :)) :DD (Utolsó pohár nem releváns )

[ Szerkesztve ]

MSI GE76 RAIDER i7-11800H RTX 3080 8GB 155W TGP FHD 300Hz

(#5612) ricogsm


ricogsm
őstag

Most kipróbáltam a ristretto beállítást a Philipsen
Marila Etiophia kávéval. Kicsit savas savanyú lett.
de nem annyira mint a kék!
Mit tudok még állítani ?

Örlési finomság itt van:

MSI GE76 RAIDER i7-11800H RTX 3080 8GB 155W TGP FHD 300Hz

(#5613) konzumpro válasza ricogsm (#5612) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Ha túl savanyú, állítsd hosszabbra. Ristrettohoz finomabb őrlemény kell, de ebben az esetben ha csökkented az aroma értéket akkor olyan lesz mint a hosszabb presszó, csak mivel kevesebb kávéval másképp csatornásodik, nem lesz olyan jó mint presszónak. Ennek ellenére én is szoktam rövideket inni de ha jó ízű kávé kell akkor minél több kell belőle és arra kell beállítani a főzet hosszát.

(#5614) biker válasza ricogsm (#5611) üzenetére


biker
nagyúr

A tejet én is kihagynám a sorból

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#5615) Dr. Szilikát válasza ricogsm (#5610) üzenetére


Dr. Szilikát
őstag

A gép ezzel az infóval csak annyit kezd, ha azt mondjuk neki, hogy keményebb a víz, akkor gyakrabban figyelmeztet a vízkőtlenítésre / savazásra, illetve fordítva.

A szoftver tekintetbe veszi a víztisztító patron hatását is, ha beállítjuk, hogy van. Vagy létezik ma már olyan megoldás is, ami érzékeli a patron jelenlétét.

Ha én ozmóvizet használok, akkor a leglágyabb vizet állítom be, így a legritkábban fog jelezni, bár akkor is feleslegesen, miután ez nem hagy semmi vízkövet. Ha valaki úgy gondolja, hogy szeretne lehető leggyakrabban savazni, akkor beállíthat akár teszt nélkül, is nagyon kemény vizet. Nem mondom, hogy szükséges, de elvileg ártani nem árt vele. A gép az átfolyó litereket méri, ahhoz köti a jelzést.

[ Szerkesztve ]

(#5616) konzumpro válasza Dr. Szilikát (#5615) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Próbáld majd ki visszasózva is, hátha tapasztalod előnyét, 5 literre számítva 1g keserűsó, 0.3g szódabikarbóna. Elvileg a reverz ozmózisos víz, ahogy a desztillált víz, ásványi anyagoktól mentes, a kávénak azonban szüksége van minimális ásványianyag tartalomra, hogy tökéletes legyen a kioldódás, legalábbis baristák szerint, akiknek bevált ez a keverék, persze többféle van, itt is lehet olvasni róla: https://www.baristahustle.com/blog/diy-water-recipes-the-world-in-two-bottles/

(#5617) ricogsm válasza konzumpro (#5616) üzenetére


ricogsm
őstag

Huh ennyire nem vágom. :))
maradok a csapviznél és a földi halandó számára legjobban beállított értékeknél.
Fenti ristretto beállítást még állítgatom.

tipikus olasz presszót szeretem egy perc és megyek tovább ;)
(csak a ristretto a legkisebb )

MSI GE76 RAIDER i7-11800H RTX 3080 8GB 155W TGP FHD 300Hz

(#5618) ricogsm válasza Dr. Szilikát (#5615) üzenetére


ricogsm
őstag

Köszi :R

MSI GE76 RAIDER i7-11800H RTX 3080 8GB 155W TGP FHD 300Hz

(#5619) ricogsm


ricogsm
őstag

Nyam nyam

Kávé francia csavarral.

HOZZÁVALÓK
• 1 eszpresszó
• 5 ml Frapin konyak
• 2 mg vanília
• 1 mg fahéj
• Blue Mountain kávészemek

• Készítsen egy eszpresszót
• Adja hozzá a konyakot, a vaníliát és a fahéjat
• Keverje meg, és fogyassza el!

:)) :DD

eszpresszó macchiatot ki szokott csinálni ?

[ Szerkesztve ]

MSI GE76 RAIDER i7-11800H RTX 3080 8GB 155W TGP FHD 300Hz

(#5620) Kiskutya


Kiskutya
veterán

Az normális hogy még nincs 2 hónapos ecam 290.81 reggel jelzett hogy vízkő mentesítést kell csinálni? A vízlágyító be van rakva beüzemelés óta azt hittem először azt kell majd cserélni és csak később kell a vízkő mentesítés.

hmm...

(#5621) palee69 válasza Kiskutya (#5620) üzenetére


palee69
senior tag

Nálam is előbb a vízkőmentesítést kellett elvégezni.
Az enyém 3 hónapos.

[ Szerkesztve ]

(#5622) Kiskutya válasza palee69 (#5621) üzenetére


Kiskutya
veterán

Akkor jó. Köszi!

hmm...

(#5623) konzumpro


konzumpro
Topikgazda

Hőfoktuning történt, a Minuto szervizkönyve szerint ilyen az NTC ellenállása a hőfok függvényében:

Kapott 470 ohmot sorba kötve, így kb. 3-5 fokot emel, a gőzölésnél jól érezhetően forróbb, lassabban éri el a hőfokot, valahogy jó lenne ha csak a kávé hőfokra dobna rá 3 fokot, mert az sokkal jobb lett így, világos pörkölésnél.

(#5624) konzumpro válasza konzumpro (#5623) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Egy 100 fokos termosztát, záró fajta, megoldaná a gőz túlhevítését, párhuzamosan a soros ellenállással.

Találtam is ilyet, meglátjuk milyen.

[ Szerkesztve ]

(#5625) konzumpro


konzumpro
Topikgazda

Nagyon bevált ez a mod, olyan így a kávé, mint anno a Sage Bambinoval, világos pörkölésekből is kiegyensúlyozott, nem kell előtte főzögetni üresben, nincs az a fura fanyar íze a kék Dallmayrnek sem. És nem is keserű, mert aránylag durva az őrlemény, gyári kalibrált tárcsaállásban (az őrlőn a fehér festékcsík követi a beállító tengely fészkének ívét).

Keresek 1k-s potit szigetelt tengellyel, mert jó lenne állíthatóvá tenni, akkor akár gőzölés előtt is vissza lehetne tekerni 0-ra, csak nem tudom még hova kéne tenni, hogy ne akadályozzon a burkolat levételekor.

Na hát bocsi hogy ilyenekkel untatok mindenkit, de már majdnem úgy volt hogy kell megint egy karos gép hogy normális presszót lehessen inni, de így már nem kell, mert az eddigi 80%-os sikerhez képest ez már több mint 90%. Hátha más is ihletet merít belőle.

(Viszont a 2200-as amit legutóbb próbáltam, ugyanilyen hangokat adott amikor gőzből főzésre váltva öblített, szóval ott már rendben van a hőfok empirikusan, fülre. :D Szóval jó eséllyel a Minuto utáni gépeket nem kell modifikálni.)

(Egyébként ha karos gépre fanyalodnék, legolcsóbb DeLonghit keresnék, EC230.BK Stilosa, végre normális gőzcsővel gyártják, igaz réz bojler helyett acél, 220ml-es, de egy szimplához az is elég.)

[ Szerkesztve ]

(#5626) bazsimano válasza konzumpro (#5598) üzenetére


bazsimano
őstag

koszonom a valaszt !
meg orlodok :) ezen...de mar be kellene szerezni egyet...
a ra szant osszeg picit kevesebb lett uh lehet hogy nezek philipset es hatha talalok valami kupont hozza...
:R :R :R
koszi a valaszt

(#5627) tomic


tomic
addikt

Sziasztok!
Volna egy DeLonghi 350.55 készülékünk aminek a csepegtető tàlcàjàban mindig víz van holott alà tettem egy kis csészét a kifolyónak,hogy ne abba follyon. Ez normális jelenség vagy kezdjek aggódni?

(#5628) gergo5991 válasza tomic (#5627) üzenetére


gergo5991
őstag

ugyan ez a gép van nekem, és 1 hét alatt simán fullra telitődik a tálca. Igaz hetente 20kv-t lefőz a gép.. szerintem normális, ahogy olvastam a rendszerben maradt vizet uriti oda

(#5629) ricogsm válasza konzumpro (#5613) üzenetére


ricogsm
őstag

Sziasztok!! :))

Itt az első beállitásnál a kavé piktogramnál lentebbre allítottam az erteket nem volt olyan savanyu ize.
bocs eltűntek az ékezetek mobilról .
mit is állít ? Préselési erőt ? Aroma értéket ok , de azt mi határozza meg?
:R

[ Szerkesztve ]

MSI GE76 RAIDER i7-11800H RTX 3080 8GB 155W TGP FHD 300Hz

(#5630) ricogsm


ricogsm
őstag

2x PELLINI VIVACE szemes kávé 1KG Easyboxloveután 9.589 Ft 2kg [link] Automatába kérve ingyenes a szállítás.

másik topicból
hátha érdekel valakit

MSI GE76 RAIDER i7-11800H RTX 3080 8GB 155W TGP FHD 300Hz

(#5631) tomic válasza gergo5991 (#5628) üzenetére


tomic
addikt

Akkor megnyugodtam, köszi.

(#5632) Dr. Szilikát válasza ricogsm (#5629) üzenetére


Dr. Szilikát
őstag

A beőrölt mennyiséget szabályozza, középérték 7g lehet nagyjából, ami 5-9 gramm tartományban korrigálható. Saeco esetében az őrlőmű fordulatait számolja, Krupsnál csak az őrlés időtartamát stb. Bővebben:

https://prohardver.hu/tema/automata_kavegepek/hsz_3669-3669.html

(#5633) pgemil válasza n@p@lm (#5582) üzenetére


pgemil
aktív tag

Az enyém is ugyanezt csinálja :W
Figyelem mi a fejleményeket!

[ Szerkesztve ]

(#5634) ElGatto


ElGatto
aktív tag

Üdv Urak!

Ma este meglett a gép delonghi 290.81 tb.
Eddig csak 1 - 1 tesztet főztünk mindenből, szupernek tűnik. Így este mondjuk kevésbé kávéztunk be :D
Indulhat a kávé és tej keresgélés :)
Ha vannak tuti tippek szívesen fogadom.
Frei cuccok mehetnek bele? Vagy inkább csak az ízesítés mentes sima pörkölt babok?

Köszi!

(#5635) Kiskutya válasza ElGatto (#5634) üzenetére


Kiskutya
veterán

Szuper! Ez van nekem is várom a kávé tippeket!

hmm...

(#5636) mpo válasza ElGatto (#5634) üzenetére


mpo
veterán

Ez hűtve olyan, mint a valódi tehéntej.
[link]
Az UHT tejbe egyszer kortyoltam bele, de ihatatlan.
Ami növényekből készül, az meg nem tej.

[ Szerkesztve ]

Ha érted, akkor már elavult.

(#5637) Gaben92 válasza ElGatto (#5634) üzenetére


Gaben92
őstag

Kávé tippet nem adok mert nálunk északon teljesen más a piac (nem hiszem, hogy kapsz Löfbergs kávét Magyarországon), de a Frei cuccok az nagyon nagyon felejtősek.

Ízesített, bevonatolt kávék rövid távon megölik a darálót és alegtöbb gyártónál garanciavesztést is okoz. Csak ízesítés mentes, pörkölt babok, abból is ha lehet ne túl olajosat.

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#5638) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Azért miért csinálja a philips kávégépem,hogy üres a zacctálca,de mégis azt jelezi hogy tele van és ürítsem ki.Kihúzom-betolom és minden rendben,de marha idegesítő ezt megcsinálni három naponta reggel.

(#5639) Voice24 válasza ElGatto (#5634) üzenetére


Voice24
őstag

Tudom ajánlani ezt a Costa kávét [kép] . EcoFamily-ben elvileg idén januári gyártásút vettem (2024. januárig szól a szavatossága), tehát frissnek mondható, nekünk most ez jön be legjobban.

(#5640) mpo válasza ToBeY (#5638) üzenetére


mpo
veterán

Bekapcsolt állapotban kell ezt csinálni mindig és akkor tudja számolni, hányat főztél le és mikor ürítetted.

Ha érted, akkor már elavult.

(#5641) Gaben92 válasza ToBeY (#5638) üzenetére


Gaben92
őstag

Ne kikapcsolt állapotban ürítsd a tálcát. Van egy számláló a gépben ami figyeli, hogy a legutolsó csepttálca kihúzás óta hány kávét főztél le. Ha kikapcsolt állapotban üríted a tálcát akkor a számláló nem resetelődik.

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#5642) ricogsm válasza Dr. Szilikát (#5632) üzenetére


ricogsm
őstag

:R
most kezdek rájönni … ezek állítgatására.
thx

MSI GE76 RAIDER i7-11800H RTX 3080 8GB 155W TGP FHD 300Hz

(#5643) biker


biker
nagyúr

na újra visszajött a kávégép a philipstől. Mondjuk szó se róla, profin kitakarítva, lezsírozva, leragasztva jön vissza mindig, csak nem mindig sikerült javítani eddig.
Most elvileg kapott új motort, új főzőegységet, és új fogaskereket (a munkalap szerint, de a főzőegység tényleg újnak tűnik)
996530002796
421944093343
996530009913

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#5644) ricogsm válasza Gaben92 (#5637) üzenetére


ricogsm
őstag

Honnan lehet tudni ,hogy mely kávék nem ízesítettek? És nem túl olajosak?

MSI GE76 RAIDER i7-11800H RTX 3080 8GB 155W TGP FHD 300Hz

(#5645) ToBeY válasza mpo (#5640) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Ok,majd legközelebb figyelek erre.De olyan is sűrűn előfordul,hogy fullra tele a zacctálca és nem szól :U

(#5646) konzumpro válasza biker (#5643) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Wow. Az igen, majdnem teljesen új a géped akkor. :D

(#5647) Gaben92 válasza ricogsm (#5644) üzenetére


Gaben92
őstag

Az ízesített kávé egyrészt általában elég drága, másrészt nagy betűkkel rajta van általában, hogy ez valami spéci dolog. Nézd meg például a Frej kávék zacskóit, ott szerepel rajtuk nagy betűvel. Olajosság az már más kérdés. Minél sötétebb pörkölés annál olajosabb általában. Emiatt nem árt kerülni az extra dark babokat.
Costa/Lavazza/Illy hármassal az elején nagyon nem tudsz mellé lőni. Ezek az esetek 99%-ban teljesen jók automatába. Nem túl olajosak, jó az ízük, stb.

A legutolsó képen a bab amit linkeltél az például abszolút nem olajos, de látszik is, hogy világosabb pörkölés.

Ez itt egy sötétebb Arvid Nordquist Molto. Látszik, hogy olajosabb de nem vészes.

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#5648) Gaben92 válasza ToBeY (#5645) üzenetére


Gaben92
őstag

Összefügg a kettő általában. Az szokott lenni, hogy:

1. Kiürítik kikapcsolt állapotban mikor számláló szerint van 1-2 kávé hátra.
2. Lejár a számláló, kávégép szól. Koma kihúzza a tálcát, látja, hogy van benne 1-2 pakk, csepptálca majdnem üres, emiatt csak visszatolja
3. A gép azt hiszi, hogy a zacc és csepptálca füll üres, számláló visszaáll maximumra pedig valójában van benne 1-2 pakk
4. Hamarabb tele lesz a zacc/cseptálca mint, hogy a gép szólna

Amint hozzászoksz, hogy kizárólag bekapcsolt állapotban üríted a zacc és csepptálcát is egyszerre, meg fog szűnni mindkét problémád. :K

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#5649) biker válasza konzumpro (#5646) üzenetére


biker
nagyúr

hát ha igaz, akkor igen. A KPE tényleg újnak tűnt, de azt hittem ultrahangosban lemosták :)
Én hangról mondtam, hogy fogaskerék törött, szerintem megragasztották elsőre, vagy valamit mókoltak, hátha megy egy hónapot. De nem jött be, most fogaskerék és motor csere (kikerestem neten a cikkszámokat)
Múltkor végálláskapcsolót raktak még be újat.
Maradt a bojler meg a pumpa régi :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#5650) Nagya21 válasza Kiskutya (#5587) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!
Én is ma akarok venni egy ilyet, delonghikat ismerem, most is az van, meg egy kis Krupps.
Eladom őket, némi pénz hozzáadásával váltok.

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.