Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-04-15 21:13:52

LOGOUT.hu

Az ajánlott gépek listájához, a gyakran használt beállításokhoz és
karbantartási tippekhez olvasd el összefoglalónkat!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5951) markussandor válasza kosmoo81 (#5936) üzenetére


markussandor
senior tag

a krupsom 7 vagy 9 g kávéból főz a méréseim alapján

(#5952) kosmoo81


kosmoo81
tag

nos még mindig nem sikerült döntést hoznom, minél több videót, géptípust nézek meg, annáé nagyobb a tanácstalanságom.
Melitta és Delonghi gépek közül szeretnék egy olyat amivel presszóhoz hasonló italokat tudok készíteni.
a tejes rész nem érdekel, de ha a gép az alap kávét jobban készíti, több beállitási (finomhangolási) lehetőség van akkor persze ez előny lehet egy alap géphez képest

első körben a melitta avanzat néztem, (caffeo solo vagy purista is kb ugyanez) delonghibol meg vagy 5-öt :D :Y :F :W

segítsetek légyszi legalább 2-3-4 gépre szűkíteni :)

köszi :R

(#5953) konzumpro válasza kosmoo81 (#5952) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Nekem így kezdődik minden napom és így is fejezem be. Egyik se győz meg igazán.
Presszóhoz hasonlót nehéz automatával, eddig legjobban egy széttuningolt Xsmallal sikerült legjobban megközelíteni. Kb. minden ötödik főzet sikerült, mert az első őrlemény döglött, a gép először hideg, aztán túl forró. Aztán az automatika túl keveset őröl amikor már pont jó lenne és lehet kezdeni elölről a szerviz módba lépéssel hogy resetelje a hossz beállítást. Persze be kellett állítani az OPV-t, amitől a főzet hossza is manuális lett, kellett szűkítő hogy lassabban épüljön fel a nyomás, tuningolt őrlő a presszó finomságú őrleményhez, megemelt hőfok a szenzorra kötött ellenállással. Ja meg a plusz nyomásfokozó... Most ugyanitt tartok a Minutoval. Juráról azért léptem tovább, mert nem engedett túlnyomást, eldobta a főzést ha presszóhoz hasonló körülményeket teremtettem megfelelő külső őrlővel. Csak a karos a megoldás ha presszót akarsz, automata nem tud olyan "élére vasalt" ízeket. Kompromisszumokból meg van jobb és rosszabb.

(#5954) Kiskutya válasza konzumpro (#5953) üzenetére


Kiskutya
veterán

Én biztos nem vagyok ilyen szinten benne de nekem nincs hiány éreztem amikor Iszom a presszót. Bármilyen étterembe kapnám elégedetten távoznék. Mondjuk én már csak ilyen vagyok az egyik barátom a whiskeyre van rákattanva ittam nála 80-100 ezer Ft-os whiskeyt is de nekem az alap jack daniels jött be a legjobban. :D :D (ecam 290.81)

hmm...

(#5955) konzumpro válasza Kiskutya (#5954) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Van azért jó kompromisszum is, amikor hasonlóak a nyomásviszonyok egy jó nyomásfokozóval, mint presszó esetén, ha a hőfok is rendben van és ha nincs sok pangó, akkor megéri egy egybeépített gépet venni, mint pl, az ecam 290.81. Végülis én elégedett vagyok a Minutoval, csak az a bizonyos élesség hiányzik amit csak karossal lehet kihozni adott kávéból.

Most például a második főzéssel nincs hiányérzetem, friss az élmény. Tényleg csak rosszabbakat adnak karos gépekből éttermekben. De ehhez azért kellett pár tuning ehhez a géphez, Delonghinál talán csak a hőfokkal lenne bajom, de ki lehet kapcsolni az energiatakarékosságot.

[ Szerkesztve ]

(#5956) Kiskutya válasza konzumpro (#5955) üzenetére


Kiskutya
veterán

Azért szívesen megkóstolnám azt a presszót amit te jónak tartasz utána már lehet nem ízlene amit az én gépem főz! :D :D :D

[ Szerkesztve ]

hmm...

(#5957) konzumpro válasza Kiskutya (#5956) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Sokszor meglepődök mindenféle vacakolás nélkül mit adnak gépek, pl. Saeco Iperautomatica, nem hiszem hogy bármivel foglalkoztak volna rajta, csak megfelelő minőségű kávéval volt töltve.

(#5958) mpo válasza Kiskutya (#5956) üzenetére


mpo
veterán

Egyéni az ízlelőképesség, mert a nyelven nem azonos számú ízlelőbimbó van, talán a méretük is eltér.
Az édes, sós, keserű, savanyú, csípős, (esetleg umami) mást jelent egyénenként.
Sajt, bor, whiskey, sör, KÁVÉ, mindenkinek más a kedvence.

Ha érted, akkor már elavult.

(#5959) Kiskutya válasza mpo (#5958) üzenetére


Kiskutya
veterán

Mondjuk ez is igaz.

hmm...

(#5960) kosmoo81 válasza konzumpro (#5957) üzenetére


kosmoo81
tag

Magyarul vagy ne cseréljem le a karost, vagy kb tök mindegy mit veszek :DD
amugy nekem a karos presszó, igaz duplákat iszok nekem picit erős…

(#5961) konzumpro válasza kosmoo81 (#5960) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Igen, de ennél árnyaltabb a helyzet. Mert ha karosról váltanál, akkor nem jó az a karos, vagy valami hiba van az előkészítéssel vagy a kávéval. A vizet tisztáztuk hogy jó. :)

Szóval ha vissza is lépsz az automata vásárlástól, ott marad a kérdés, milyen karos amivel jó presszó készíthető? Erre van a hardcore topic, de még ott sem kapsz kész válaszokat. Tuning Gaggia, valamelyik HX nagygép, Robot/Flair, Aplimont? Utóbbiaknál nincs gőz.

A Sage nem rossz, lehet hogy az őrlő kezd inkonzisztens lenni vagy a kávéval nincs rendben valami.

Karosról én is azért váltottam vissza mert úgy emlékeztem az Xsmall finomat főz csak keveset, de az pont elég nekem, 22 ml-es risztrettó mennyiség. A Sage BP csak sokat tudott főzni, szimplában is. 58mm-en meg lehet oldani a dolgot IMS the single kosárral, de az nincs 54-esben. Vettem 58-as Catlert, de az nem volt hőstabil, elég dinka kávékat főzött, nem volt karakteres, hol így sikerült, hol úgy. PID nélkül nem megy, a GICAR-szerű hőmérsékletszabályozások viccek. Ahogy az automatákban is, szerintem tök random ugrálnak 10 fokokat.

(#5962) Beni2360


Beni2360
félisten

Egy kis segitseg kellene az uj Philips 2200-s gepem beallitasahoz.
Adott egy 100% Arabic kave ami a S. Xsmallban tokeletes izletes kavet fozott.
Itt savanyu a kave. Mar vissza vettem a hofokbol, 4 fokozaton van a daralo, mit kellene meg tennem? :R

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#5963) konzumpro válasza Beni2360 (#5962) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Adni rá hőfokot, maxra, gőzölni előtte és finomabbra venni az őrleményt. Ha nem sikerül akkor keserű és savanyú lesz egyszerre.

(#5964) Beni2360 válasza konzumpro (#5963) üzenetére


Beni2360
félisten

:R, mit ertesz gözőlni elötte alatt ?
Seaconal a legfinomabbra volt allitva a daralo.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#5965) Nagya21 válasza Beni2360 (#5964) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!
Azt, hogy előmelegíteni a kazánt a főzéshez, hogy minél melegebb legyen a víz, a savanyú íz elkerülése végett.

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#5966) Beni2360 válasza Nagya21 (#5965) üzenetére


Beni2360
félisten

Vagyis elotte teavizet engedni es aztan a főzet? Vagy mikeppen az elomelegites?

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#5967) konzumpro válasza Beni2360 (#5966) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Ha lehet vele gőzölni akkor gőzöléssel. De talán a legjobb őrölt módban üresen átfőzni egyszer.

(#5968) Beni2360 válasza konzumpro (#5967) üzenetére


Beni2360
félisten

:R:R:R

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#5969) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Ma le akartam "porgramozni" a café au lait a saját ízlésemre,de miután a kávé megvolt a tej egy idő után leállt magától.Vajon itt a tejet a gép állítja be a kávé fügvényébe,vagy valami félre ment és mondjuk kétszer nyomtam le az ok gombot? :U

(#5970) konzumpro


konzumpro
Topikgazda

Vettem Wessper vízszűrő patront Mittu88 és a Dr. javaslatára, de nem a Philipsbe hanem Brita kancsóba valót, mert nem szeretném ha vízköves lenne a kávégép víztartálya. Jó lenne ha ilyen maradna egy ideig a víz, mert a kávé nagyon jó belőle, magas hőfokon karos gépre emlékeztető ízeket hoz ki a kávéból.
Maga a víz nem annyira furán kesernyés mint az eredeti sima Maxtra patronnal.
Lassabb az átfolyás mint a Tesco-s AquaOptimával, de ráér.
Meglátjuk két hét múlva milyen lesz. :K

(#5971) wandor0930


wandor0930
aktív tag

Sziasztok!

Használt gép vásárlása kapcsán kérnék segítséget.
Boltból felújítva garanciával venném 50e Ft környékén.

Amik szóbajöhetnek:
Saeco XSmall ~40k
Saeco Odea Go / Giro ~45-50k
Saeco Minuto - ebből van több típus is, a tejhabosító részen kívül van köztük különbség? ~50-55k

Napi 1-2 kávé lefőzése a cél, semmi extra, ezért is nem mennék nagyon feljebb árban.

Érdemes ezek közt nézelődni, vagy engedjem el a dolgot?
Esetleg ha tudtok alternatívát ajánlani azt is megköszönöm és utánajárok találok-e valahol.

Előre is köszi!

(#5972) konzumpro válasza wandor0930 (#5971) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Az Odea a legjobb. Talea nincs?
A Minuto tuning nélkül nem jó, tuninggal meg macerás (folyton üresben öblíteni, sok vizet fogyaszt, nem bírja a tuning miatti túlnyomást, meg kell erősíteni, stb.).

[ Szerkesztve ]

(#5973) wandor0930 válasza konzumpro (#5972) üzenetére


wandor0930
aktív tag

Talea Giro van 55k ami még árban is belefér.

Ez akkor jobb választás?

(#5974) konzumpro válasza wandor0930 (#5973) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Nem rossz, itt egy teszt az ilyen és hasonló gépekről.

(#5975) wandor0930 válasza konzumpro (#5974) üzenetére


wandor0930
aktív tag

Túl sokat olvsgattam :S
Kezdek elbizonytalanodni, nem vagyok egy nagy ínyenc, de amúgy érdekel és szívesen próbálgatok kávékat, azt gondoltam egy automata gép frissen őrölt kávéval majd jó lesz, de ahogy olvasgatok látom hogy fontos a friss pörkölés meg az őrlés milyensége is.
Kicsit most már húzok a karos gépek felé még ha egyszerre nem is lesz meg minden (gép+őrlő+minőségi kv), de lehet jobban megérné 1-2 hónap alatt ebbe az irányba menni.

Még picit olvasgatok hogy jobban elbizonytalanítsam magam :)

(#5976) Kiskutya válasza wandor0930 (#5975) üzenetére


Kiskutya
veterán

Ha tudod kóstolja meg valahol egyet. Nekem hagyományos delonghi főző után az automata ecam 290.81 egy álom! Nagyon finom kávét készít. És ittam már azóta pár kávézóba meg benzinkúton kávét és nem volt hiány éreztem sőt inkább azt veszem észre hogy ami eddig elfogadható volt számomra azt most legyszivesebben kiönteném az otthoni ízek után.

[ Szerkesztve ]

hmm...

(#5977) wandor0930 válasza Kiskutya (#5976) üzenetére


wandor0930
aktív tag

Van néhány automata a környezetemben van amiből finom van amiből kevéséb finom kávét ittam, de hogy miért az ugye soktényezős.
Karosból talán nem érzek ekkora szórást.
Körbenézek a környezetemben hátha van valakinek olyan típusa ami engem is érdekelne.

(#5978) Kiskutya válasza wandor0930 (#5977) üzenetére


Kiskutya
veterán

Nyilván kávé függő is.

hmm...

(#5979) konzumpro válasza wandor0930 (#5975) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Volt karosom ami néha jókat főzött aztán lerobbant. Volt olyan (Sage Bambino) ami rendkívül jókat főzött, de nem lehetett állítani a PID hőmérsékletén, aztán már csak rosszabbak jöttek.

Mióta megvan a Philips EP3510, mindig győztesen került vissza a konyhapultra. Ehhez azért kellettek a tuningok. Meg jó víz, meg mostanában házasítom a kávékat is... :)

(#5980) egykori válasza konzumpro (#5979) üzenetére


egykori
őstag

"meg mostanában házasítom a kávékat is... :)"

Mi már több éve "házasítjuk" a kávékat, és bevált ez a módszer: #1815 :K

(#5981) konzumpro válasza egykori (#5980) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Igen, tőletek tanultam. :) Sokáig nem mertem, úgy éreztem "csalás", nem reprodukálható kávékat eredményez ha ilyen-olyan babok keverednek, de igazából csak változatosabbak lettek a latték. :) Hátrány nélkül.

(#5982) egykori válasza konzumpro (#5981) üzenetére


egykori
őstag

Ennek egy hátránya van, hogy igazából sosem tudom, melyik igazán jó kávé, ami magában is tetszene, ízlene.
Újabban már arra is figyelek, hogy legyen mindig egy sötét pörkölésű mellett egy közepesen pörkölt vagy világos kávé.

(#5983) konzumpro válasza egykori (#5982) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Plusz jó alapanyagokból lehet csak jó keveréket csinálni és van ami karakteres annyira, hogy ha túl sok kerül bele, elviszi egy irányba az egészet.

(#5984) mpo


mpo
veterán

A borászoknak sem 5 perc egy jó cuvée megalkotása. :)
A házasítást én is javasoltam, pedig még amatőr vagyok.

[ Szerkesztve ]

Ha érted, akkor már elavult.

(#5985) konzumpro válasza mpo (#5984) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Igen, konkrétan itt világosodtam meg, köszönöm! Nem szégyen az okosabbtól tanulni. :)

(#5986) kosmoo81 válasza Kiskutya (#5976) üzenetére


kosmoo81
tag

na nekem elvitték a Sage BE-t, igy most van egy kis alaptőke az automatára.
a 290.81 mondjuk mennyivel jobb a melitta avanzanal?

450-500 euro a delonghi, a melitta most akcioban 350 euro. [link]
https://www.interspar.at/shop/haushalt/melitta-kaffeevollautomat-avanza/p/2020003858970

@konzumpro
ezt a gépet ismered?
[link] Meitta Epos.
https://www.roastmarket.de/melitta-epos-1024-02-schwarz-gold.html [link]

(#5987) mpo válasza konzumpro (#5985) üzenetére


mpo
veterán

Nekem a keserűbb ízlik, se cukor, se tej, (Tchibo Espresso Sicilia Style), ne legyen savas (pár kiló Lavazza Qualita Oro után).
Rátaláltam a cashmap.hu-ra (más termékekre is jó), így 3890 Ft/kg volt a Tchibo Espresso Sicilia Style az ecofamily-ben, míg máshol ennél drágább.
Aki ennyire ínyenc és nem csak kávén él, annak ajánlom:
Romváry Vilmos: Fűszerek könyve
[link]

Ha érted, akkor már elavult.

(#5988) konzumpro válasza kosmoo81 (#5986) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Nem láttam még ilyet, a filtert hanyagolom mostanában. Amúgy az a Melitta nem rossz annyiért.

(#5989) konzumpro válasza mpo (#5987) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Köszönöm! A Tchibo nekem nem jött be, frissen se akart jól működni karosban, ami arra enged következtetni hogy már csomagoláskor lejárt.
Presszóban is kiegyensúlyozott a Dallmayr Crema és egyötöd rész Bellarom Crema, megmarad a pezsgő savasság, de csak mint fűszeresség és nem savanyú. Nem egy Illy, hiányoznak a malátás nyitott ízek, de nem rosszabb, inkább csak másként jó.

(#5990) kosmoo81 válasza konzumpro (#5988) üzenetére


kosmoo81
tag

milyen kavet ajanlasz hozzá kezdésnek?
pacificcaferol rendeltem utoljara, de karosba nagyon bejott a veronesi ciok cream is

(#5991) konzumpro válasza kosmoo81 (#5990) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Ugyanazt akkor. Úgy korrekt összehasonlítani, én mindig elkövettem azt a hibát, hogy új karosnál új vízszűrő, új kávé. Ugyanez a régi automatánál hasonló változásokat idéz elő egy alapos tisztítás után, így aztán nem vagyok benne biztos, hogy megéri Bambinora váltani automatáról. Egy borkősavas vízkőtelenítés után új vízszűrővel nagyon jókat főz az automata.

(#5992) Kiskutya válasza kosmoo81 (#5986) üzenetére


Kiskutya
veterán

Fogalmam nincs itt vannak szakik akik sokkal többet értenek hozzá én közel nem vagyok az csak szubjektív véleményt szoktam írni nekem ez az első automata.

[ Szerkesztve ]

hmm...

(#5993) Frontiner


Frontiner
aktív tag

Sziasztok!
Van egy Philips EP2230 gépem, amiben szeretném a tömítéseket kicserélni.
Ez is jó lehet hozzá? [link] A másik amit találtam ezen az oldalon kimondottan Philipshez, az 2x ennyi…vagy megéri azt a felárat?

Köszi a segítseget!

 IPhone 15, AppleWatch SE, Airpods 2, MBA 13" 2015 

(#5994) Dr. Szilikát válasza Frontiner (#5993) üzenetére


Dr. Szilikát
őstag

Egyformák ilyen szempontból a Saeco főzőegységek, bár a nagy gyűrűnél létezik kivétel, ha jól rémlik, de ez a jellemző:

https://kavegepbolt.hu/Saeco_kozponti_egyseg_hengerfej_tomites

Ez a másik:

Képen a belső átmérők szerepelnek, de más üzletekben előfordulhat, illetve kínai oldalakon is a külső átmérőt kell nézni. 2 mm a gyűrűvastagság, az 4 mm plusz összesen, azaz: 9x2 és 13x2. Mint például:

https://www.aliexpress.com/item/1005001460655299.html

(#5995) BaLee


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Egy vendéglátó helyen eddig Bosch TES60523RW VeroAroma 500 kávégépet használtak, 5 éves, napi 16 kávé készül rajta nagyjából. Múlt héten meghalt a szivattyúja, kicserélték, kb. 1 hetet állt emiatt, visszakapták, most bekapcsoláskor folyamatosan darál az őrlő. Le is darálta szépen a telitöltött kávéadagolóban lévő összes kávét...

Megy vissza szervizbe de szóltak nekem, hogy nézzek valami másikat, mert eddig 5 évig egész megbízható volt, de 1-1 hét elég nagy kiesés.

Mit ajánlanátok ebben a kategóriában (automata) ? Néztem, hogy a BOSCH leállt a hasonló kávégépek gyártásával, Siemesnek van hasonló de már azt sem nagyon kapni. Mit lenne érdemes megnézni 2-300 ezres kategóriában?

Elvárás igazából semmi extra. Espresso, hosszú kávé, esetleg 1-2 tejes ital, akár 2 csésze is egyszerre. Meg a tejrendszer legyen könnyen tisztítható. Meg a legalább 3 év gari.

Láttam az ajánlóban a Saeco GranAroma típust, azok vannak 230-250 körül.
Az megfelelő alternatíva lehet? Esetleg Siemens EQ.6 plus s800? Bár nem nagyon kapni már ahogy nézem.

(#5996) konzumpro válasza BaLee (#5995) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Pont a GranAromát ajánlottam volna. Vagy Melitta Avanza, Delonghi Magnifica Evo.
Garancia meg 250e fölött 3 év, ezekre tehát csak 2 év.

[ Szerkesztve ]

(#5997) wandor0930


wandor0930
aktív tag

Na jó kitartottam az első gonolat mellett és végül Talea Giro lett.
Elsőre jónak tűnik, pedig csak a cégből vittem haza kipróbálni valami olcsó kávét :)

(#5998) konzumpro válasza wandor0930 (#5997) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Jó választás, a lényeg ugyanaz, SBS nyomásfokozó.
Ami most már csak a Gaggia Babilában meg Accademiában található meg.

(#5999) Skizz válasza BaLee (#5995) üzenetére


Skizz
addikt

370.95 akcia az Euronicsban, nezd meg.

(#6000) BaLee válasza Skizz (#5999) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Melyik típusra gondolsz? Nem találok ilyen áron náluk gépet a webshopban.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.