Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-11-12 16:20:20

LOGOUT.hu

Autóhifi

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43051) tboy93 válasza z123456789 (#43050) üzenetére


tboy93
nagyúr

Kezeli az androidos telefonokat Bluetoothon keresztül, pl. leszívja a telefonkönyvet a telóról és a fejegységről tudsz hívást indítani vagy felvenni a bejövő hívást. Ezen kívül tud bluetoothon zenét lejátszani a telóról (bár ne számíts túl jó hangminőségre).

Azért ne vegyél hátra szettet mert,
1) totál hazavágja a hangképet
2) a fejegységnek még 1 szett is sok

Igen, az általam linkelt mx165 tartalmaz 2db magasat és 2db mélyközepet. A legjobb elhelyezés a magasak számára fülmagasságban az A oszlopon lenne, de ezen a szinten bőven jó lesz ha a tükörháromszögre kerül.

Igen, a szigetelés ennyit dob, nagyon sokat számít! Mindenképp érdemes megcsinálni, még akkor is ha nem lesz erősítő a kocsiban. Akár házilag is kivitelezhető, ha le tudod szedni az ajtókárpitod és van egy minimális kézügyességed :D

[ Szerkesztve ]

(#43052) z123456789 válasza tboy93 (#43051) üzenetére


z123456789
addikt

"1) totál hazavágja a hangképet"
És akkor akik hátul ülnek azok nem is hallanak semmit? Vagy velük ne törődjek? :D
Akkor miért alapból hátul van elhelyezve Hangszóró? :F

Van esetleg valami kis útmutató ehhez a szigetelő felhelyezéséhez? Egy tuti youtube videó, vagy valami blog? :B

[ Szerkesztve ]

(#43053) tboy93 válasza z123456789 (#43052) üzenetére


tboy93
nagyúr

2 dolgot tehetsz:

1) teszel hátra hangszórót, de ekkor lejjebb adsz a hangminőségből, kvázi a lényeg, hogy csak szóljon valami, amit hátul is hallanak
2) nem raksz hátra hangszórót, mint ahogy ebben a topikban az emberek 99%-a, ebben az esetben jobb minőségben fog szólni a zene és lehet hogy hátul kevésbé hallják

A döntés a tied :)

A szigetelés lényege, hogy az ajtóból egy zárt teret alakíts ki, kvázi egy dobozt. Az ajtó belső felét meg kell próbálni teljesen beborítani a szigetelőanyaggal, kívülről meg le kell ragasztani a lyukakat. A hangszóró mögött közvetlen mehet több rétegben. Daywalker pont a napokban lett kész vele, ilyen a profi munka.

[ Szerkesztve ]

(#43054) Daywalker válasza tboy93 (#43053) üzenetére


Daywalker
addikt

:R Köszönöm az elismerő szavakat, elsőre szerintem nem rossz:) :R

z123456789: Kérdezz nyugodtan, de szerintem megéri, mert rengeteget dob a hangon (nem is a rezgés csillapítása miatt csak, hanem az, hogy nem szelel)

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#43055) opeter70 válasza z123456789 (#43052) üzenetére


opeter70
senior tag

"És akkor akik hátul ülnek azok nem is hallanak semmit? Vagy velük ne törődjek? :D"

Láttam a házimozi topicban, hogy otthon is zenélsz/mozizol.
Otthon hogy hallgatsz (sztereo) zenét? Szól az összes hangfalad 5 vagy 7 ch stereo módban? Na ugye! :)
Az autóban is bőven elég előre egy jó minőségű hangszórószett.
Ami pénzt a hátsókra szánnál, inkább tedd hozzá az elsőkre szánt összeghez és vegyél belőle eggyel magasabb kategóriás szettet!

"Akkor miért alapból hátul van elhelyezve Hangszóró?"

Marketing. Semmi más. Mert az átlag (hifihez kevésbé értő) ember szívesebbn vesz meg olyan autót, amelyet 8-10-12 hangszóróval hoz ki a gyár.
Azonkívül az autógyárak nem alkalmaznak hangmérnököket (tisztelet a kevés kivételnek). Nem ők fogják hallgatni. Nekik tök mindegy, hogy fog szólni. Ők csak beszerelik a lehetséges összes szabad helyre az autóban a sok (filléres) hangszórót, kalkulálnak rá egy 300 ezer ft-os "8 hangszórós hifi" felárat, aztán mehet a szalonba az autó. :)

(#43056) Daywalker válasza opeter70 (#43055) üzenetére


Daywalker
addikt

8 hangszóró :W És egyesek ezek miatt komolyan így számolják a hangszórókat... :W
Kommersz (tehát nem luxus kategóriás) autóban nagyjából a Bose ér valamit (Mazda, Mitsubishi stb használja pl.) ahhoz lehet, hogy nem nyúlnék, minden más kuka amit én láttam.

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#43057) z123456789 válasza tboy93 (#43053) üzenetére


z123456789
addikt

(#43053) tboy93
Rendben, megfogadom, igazad van.

(#43054) Daywalker
Ez böszme egy munka. :Y Nem tudom hogy lenne-e türelmem hozzá. :D
Ez milyen verda? Csak hogy kb tudjak kalkulálni hogy mennyire lesz szükségem.

(#43055) opeter70
Végül is igazad van. :B
Erre nem is gondoltam. Én is marketing felől közelítettem meg a dolgot. :U Ha van hely neki akkor kell oda. De nem...

(#43058) Daywalker válasza z123456789 (#43057) üzenetére


Daywalker
addikt

B Corsa, 3 ajtós, nagy lapát méretű ajtókkal.

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#43059) z123456789 válasza Daywalker (#43058) üzenetére


z123456789
addikt

Azért mondom, kicsit hosszúkásnak tűntek azok az ajtók. :)

(#43060) tboy93 válasza z123456789 (#43059) üzenetére


tboy93
nagyúr

2.5-3 nm2 biztosan elég lesz neked is :K

(#43061) Daywalker válasza z123456789 (#43059) üzenetére


Daywalker
addikt

Minden attól függ, hogy mennyire lehet az ajtóban nyúlkálni. Nekem elég jól befért a kezem, így ki tudtam tapétázni belül is rendesen. Így kellett 2,5 négyzetméter, amiből sikerült hangszórók mögé duplán rakni és még maradt is egy kevés a kárpitra. Kisebb ajtónál 2 nm elég lehet.

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#43062) z123456789 válasza tboy93 (#43060) üzenetére


z123456789
addikt

(#43060) tboy93
(#43061) Daywalker
Akkor már csak meg kell várnom hogy a mechanikával készen legyenek, és nekilátok ennek a projektnek is.
Köszönöm a segítségeket, még biztosan jövök. :R

(#43063) Daywalker


Daywalker
addikt

20-ért van mb quart zárt láda faszbúkon, 30 cm-es...igaz volt rajta egy kis javítás, de nem vészes.

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#43064) kacsa7


kacsa7
őstag

Sziasztok!

Érdekes jelenséggel küzdök. Beépítettem a 2. erősítőt. A mostani felállásban az Alpine 3549 hajtja a ládát és egy DLS CA40 a szettet. Alpine CDE-178BT fej. A remote szál az Alpine-ba megy és abból az aljzatból húztam 1 vezetéket a DLS remote-ba át. Akksi egy 64Ah-s Exide Premium. Menet közben minden szép és jó, jól működik, jól szól. Amikor beindítom az autót, bekapcsolom a zenét, szól minden. Aztán elindulok, alászedem a kormányt és 1 pillanatra a szett elhallgat, a mély megy. Ez kb. 1 másodperc. Utána amikor odaérek ahová tartok és állok be, megint alászedem a kormányt, néha ilyenkor is elmegy 1 pillanatra a szettből a hang. Közte folyamatosan szól, ha hajtűkanyar van és csontra kitekerem a kormányt akkor is. Tehát kb. az 1. elindulás utáni kormánymozdulatnál, meg megállásnál pár km/h-s tempónál történő utolsó kormánymozdulatnál elhallgat 1 pillanatra. Ez mi lehet??? Nem komoly probléma, de idegesítő és nyilván arra utal h. vmi csak nincs rendben.

Más: A poén kedvéért behúztam egy 3. RCA kábelt, mert volt itthon. RENEGADE :DDD Na kipróbáltam. Alacsony hangerőn semmi extra, de ahogy elkezdem feltekerni a hangerőt, annyira érezni h. semmi dinamika és hiányzik az alsó és felső frekvenciasáv.
A Sinus Live 5eFt-os RCA kábel viszont bevált, nekem tetszik a hangja, dinamikája. Kb azzal nem szívtam meg a Conrad-ból rendelt csomagból.
Most érzem igazán, hogy 1-2eFt-ért milyen gagyi kábelt lehet venni...

(#43065) tboy93 válasza kacsa7 (#43064) üzenetére


tboy93
nagyúr

elektromos szervo van a kocsiban?

(#43066) kacsa7 válasza tboy93 (#43065) üzenetére


kacsa7
őstag

Igen. Erre gondoltam én is, tekintve h. kanyarodásnál van, de a legalacsonyabb hangerőnél is jelentkezik a dolog... Illetve ez Astra G jelenség, hogy elindulásnál ha tekerem a kormányt akkor lámpa halványulás is van, még hifi nélkül is... Érdekes, a hifit meg akárhogy küldöm, nincs hatással a lámpákra. Tehát nálam pl hifizésnél nincs villogás. Most amúgy végig gondolva, amit leírtam jelenséget, az erősen alapjárati fordulat környékén van, ahol ugye töltés olyan amilyen, mellé még a szervo jól leszívja... De akkor erre kb. nem is lesz megoldás?!?

(#43067) tboy93 válasza kacsa7 (#43066) üzenetére


tboy93
nagyúr

ugye az elektromos szervo akkor szivja a legtobbet amikor all az auto es ugy tekered a kormanyt, sebesseggel aranyosan csokken a rasegites, szerintem egy izmosabb akksi segithet a dolgon, ki kene probalnod egyet ha van ra lehetoseged

(#43068) kacsa7 válasza tboy93 (#43067) üzenetére


kacsa7
őstag

64Ah már így is combos, gyárilag 50 v. 54-es van benne azt hiszem. Majd feltöltöm valamelyik nap, hogy úgy is csinálja-e. Ezek után simán lehet, hogy csak le van merülve. Mostanában kapott azért, amikor építgettem be az erősítőt. Csak érdemes volt feldobni a témát, legalább lett ötlet mit próbálni :) Köszi!

(#43069) Ragadozó válasza kacsa7 (#43066) üzenetére


Ragadozó
Ármester

Meg kell mérni a szervómotornál a feszültségesést, mikor tekered a kormányt...nem szabadna a műszerfalnak halványodni. Kontakthiba is lehet a bemenő kábeleknél vagy maga szervómotor vesz fel túl nagy áramot.
Generátor hiba is okozhat ilyet.

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#43070) kacsa7 válasza Ragadozó (#43069) üzenetére


kacsa7
őstag

Nem csak a műszerfal halványodik, hanem a fényszóró is. Minden 2. Astra G csinálja... Csak álló helyzetben vagy nagyon lassú gurulásnál való kormány mozgatásnál, de csinálja. Nem durva, de észrevehető a jelenség.

(#43071) Ragadozó válasza kacsa7 (#43070) üzenetére


Ragadozó
Ármester

Lehet alul van méretezve a generátor...
Más típusoknál ezt egyből műszaki hibának fognám fel (autóvillamosságis vagyok).

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#43072) tboy93 válasza Ragadozó (#43071) üzenetére


tboy93
nagyúr

honda civic ugyan ez... bar nalam tuti az akksival van a gond

(#43073) stargazer


stargazer
senior tag

helló

még egyszer visszatérve az összekötésre, tehát ha nem akarnám annyira elrejteni, akkor lehet hogy még én is össze tudnám állítani a cuccot?

Fegyverben réved fönn a téli ég, kemény a menny és vándor a vidék, halkul a hó, megáll az elmenő, lehellete a lobbant keszkenő...

(#43074) LógaGéza válasza tboy93 (#43072) üzenetére


LógaGéza
addikt

Nálam is halványodnak a lámpák, ha álló helyzetben forgatom a kormányt - ha ki van kapcsolva a fej, akkor is.

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#43075) lautnermark válasza Daywalker (#43056) üzenetére


lautnermark
aktív tag

Bocs, de a Mitsubishi soha nem használt "Bözét". Ők Rockford Fosgate-t tesznek bele. A megfizethető kategóriához még oda lehetne sorolni a Hyundai-t az Infinityvel és a PSA-t a Denonnal.

(#43076) Daywalker válasza lautnermark (#43075) üzenetére


Daywalker
addikt

Igaz! Scusi...:)

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#43077) dreizwanzig válasza kacsa7 (#43064) üzenetére


dreizwanzig
tag

belinkeled, hogy melyik típusú sinuslive rca-t rendelted?
köszi :)

(#43078) kacsa7 válasza dreizwanzig (#43077) üzenetére


kacsa7
őstag

Tessék. Egyébként CA50 a típusa.
Eddig pár ezer Ft-os semmilyen kábeleket hallottam, azoknál fényévekkel jobb dinamikában és frekvencia tartományban is. Teljesen semleges a hangja, nagyon nem tudok rá rosszat mondani. Csavaros fém csatlakozó, tényleg belül műanyaggal ki van öntve, hogy ne tudd megtörni. Talán az egyetlen zavaró dolog a csatlakozóban, hogy iszonyat szoros. Nehézkes rátolni az aljzatra és lehúzni is. Ha nem tekergetve húzom le, akkor sztem kb. kitépi az aljzatot, tekerni meg csak 1 irányba lehet, mivel a másikban ugye letekeredik a csatlakozó egyik fele. Ezt tuti nem húzod ki véletlenül.
Ettől függetlenül nem biztos, hogy legközelebb nem egy Connection BT2-t vennék helyette. Árban kb. ugyanennyi és ott ugye 1 köpenyben fut a 2 kábel.
Én mondjuk most direkt olyat néztem ami külön fut, ezért vettem a Sinus Live-ot.

(#43079) Daywalker válasza kacsa7 (#43078) üzenetére


Daywalker
addikt

Ha tudnád, hogy két darab 5,5 méteres bt2-t vettem 5500-ért :U (csak ki volt bontva, de használva nem...óriási mákom volt).

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#43080) KRISSTUS válasza Ragadozó (#43071) üzenetére


KRISSTUS
tag

Nálam is ugyan ez a gond, én a szervónál úgy gondoltam, hogy nagy az áramfelvétele és ezt már nem bírja el a generátor, de ha a fűtésventit 1-esre kapcsolom már azt is észre lehet venni a világításon. Ha a kocsit elindítom akkor a rádió kikapcsol (újraindul).
Akkut pár hónapja cseréltem nagyobbra az már nem lehet rossz.
Tavaly mikor voltak a "nagy" esőzések akkor egy parkolóban állt a kocsim, ahhol nem volt kitisztítva a vízelvezető és a kocsimat ajtóig ellepte a víz. Amikor elmentem a kocsival még mindig küszöbig ért a "tócsa".
Lehet hogy akkor kapott egy pofont a generátor/feszültség szabályozó (mivel az is viz(ben) alatt lehetett)?

[ Szerkesztve ]

(#43081) kacsa7 válasza Daywalker (#43079) üzenetére


kacsa7
őstag

Ezaz, rúgjál még belém :DDD

(#43082) Daywalker válasza kacsa7 (#43081) üzenetére


Daywalker
addikt

Nem volt szándékomban ;) Mindig vannak jó vételek! Ide is be szoktam dobálni, ha olyat látok, hátha megtetszik vkinek valami. :R

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#43083) tboy93 válasza KRISSTUS (#43080) üzenetére


tboy93
nagyúr

Esetleg én még megnézném az akku gyári testelését is. Lehet, hogy egy kábel csere + új testpont megoldja a gondot.

(#43084) kacsa7 válasza kacsa7 (#43068) üzenetére


kacsa7
őstag

Nah, ma próbából úgy indultam, hogy 2000 fordulatig pörgetve kezdtem el felengedni a kuplungot és így tettem meg a szokásos elindulásos kanyarodásomat. Láss csodát, nem kapcsolt ki semmi :) Ettől függetlenül még mindig lehet, hogy simán az akksim van lemerülve. Hétvégén feltöltöm és kiderül.

(#43085) kacsa7 válasza Daywalker (#43082) üzenetére


kacsa7
őstag

Amúgy most a sonus van leárazva 20e-ről 10eFt-ra. Nagyon elgondolkoztam, de aztán adtam magamnak egy tockost és rendeltem ezt :D

(#43086) Daywalker válasza kacsa7 (#43085) üzenetére


Daywalker
addikt

Pedig volt jó kis Phonocar facebookon egész jó árban...sajnos elkelt.

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#43087) KRISSTUS válasza tboy93 (#43083) üzenetére


KRISSTUS
tag

Az akkunál lepucoltam a sarukat, de a negatívot a kasztninál nem piszkáltam még.
8 év alatt lehet, hogy oxidálódott ?! :F
Lepucolom ott is és ha akkor sem változik akkor próbának berakok még egy test kábelt.
Na és most hogy ezen agyalok eszembejutott, hogy a hifi nem okoz ilyen problémát még nagyobb hangerőnél sem. Lehet, hogy azért mert erősítő nem az akkutól kapja a negatívot.

[ Szerkesztve ]

(#43088) tboy93 válasza KRISSTUS (#43087) üzenetére


tboy93
nagyúr

Igen, simán lehet hogy a testpont az évek alatt eloxidálódott. Ha cserélnéd a kábelt mehet egy normális vastagságú hegesztőkábel.

(#43089) kacsa7 válasza Daywalker (#43082) üzenetére


kacsa7
őstag

Ez így van, most is van jó pár korrekt erősítő, reális áron.
Emphaser E475 15e
Earthquake pa-2150 18e
Sherwood A100X4 15e
Signat RAM 2 20e
STEG QM45.2 - 14.000HUF
STEG QM75.2 - 18.000HUF

Erősítő problémám lenne, ezek közül bármelyiket megvenném :)

(#43090) Daywalker válasza kacsa7 (#43089) üzenetére


Daywalker
addikt

Nekem aktívhoz fog kelleni valami 4 csatornás. De jó lenne picit izmosabb, mert a szett igényli a nagyobb powert..jelenleg is épp ki van szolgálva 2x90 wattal (sztereó JBL erő) de max 270-et kaphat...Azon a JBL PX300.4-en gondolkodtam, mert abban van bőven kraft, de kicsit drágállom, főleg h külsőre nem olyan szép (széle kopott).

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#43091) kacsa7 válasza Daywalker (#43090) üzenetére


kacsa7
őstag

Ott a Sherwood. 4*98 v 2*256W amit ténylegesen lead.

(#43092) Daywalker válasza kacsa7 (#43091) üzenetére


Daywalker
addikt

A kérdés, hogy vajon hány voltos a bemenete? Nem tűnik mai darabnak...tudom a régiek faszák...dicsérik is mindenhol. Ha 1-1 tudnám árban a mostani JBL-re "cserélni" és tud 4V-ot kezelni akkor cserélném.

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#43093) kacsa7 válasza Daywalker (#43092) üzenetére


kacsa7
őstag

Én Alpine 3549-et használok a ládához ami 2V-ig tud és nincs gond. Az Alpine 3555-öt használják aktívozni, szintén 2V és istenítik pl.

(#43094) Daywalker válasza kacsa7 (#43093) üzenetére


Daywalker
addikt

Jah, csak nekem 4V-os kimeneteim vannak a fejen.

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#43095) footy válasza Daywalker (#43094) üzenetére


footy
addikt

Az miért probléma?

(#43096) kacsa7 válasza Daywalker (#43094) üzenetére


kacsa7
őstag

Mindenki másnak is. SQ rendszerekben elég sokan használnak ilyen régebbi erősítőket, 80PRS-el v. régebbi aktív Alpine fejekkel.
Én kipróbáltam a DLS CA40-el a nyomót, ami 5V-ig tudja kezelni, de nem éreztem azt, hogy bármivel jobb lenne. Sőt, nyomó hajtására én az Alpine-t pl sokkal jobb hangúnak éreztem. Dinamika vagy bármi más terén nem volt hiány.

(#43097) Daywalker válasza footy (#43095) üzenetére


Daywalker
addikt

Nem kéne mégis egyeznie? Hiszen túl lesz vezérelve és a kimenet torzítani fog. De nekem ez sötét folt ezek szerint, felvilágosítást kérnék, hogy miért nem számít.

kacsa7: hát én fejet cseréltem, meg RCA-t, az erősítő, mélyláda maradt, de most 4V-os a preout...a mélyládából olyan hangok jönnek ki mint még soha. Nyilván sok minden összejátszik, de valszeg a 4V-nak is szerepe van benne.

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#43098) kacsa7 válasza Daywalker (#43097) üzenetére


kacsa7
őstag

Majd elmondja, hogyan működik, aki tényleg ért hozzá. Én józan paraszti ésszel azt gondolom, hogy ahogy emeled a hangerőt úgy nő az RCA kimeneti feszültsége. Tehát a 4V-ot-ot is csak bizonyos hangerőnél éred el. Ez az én tippem, aztán lehet h. hülyeség.

Fejet én is most cseréltem, és már elég hallgatózás után egyértelmű különbségek hallgatóak. Nem tudom, hogy ehhez a 4V-nak mennyi köze. Az sztem inkább a dinamikában hozhat, mint a részletgazdagságban.

[ Szerkesztve ]

(#43099) Daywalker válasza kacsa7 (#43098) üzenetére


Daywalker
addikt

Ez így van, én kimértem multival is kíváncsiságból. De éppen ezért mondom, hogy hamarabb (ha lineáris lenne akkor fél hangerőn, de nem az asszem) eléred azt a pontot, amikor túlvezéreled az erősítőt, hiszen az csak (mondjuk) 2 voltig bírja a bemenetet, ott éri el a max kimeneti teljesítményét, és ráadásul a dinamika-tartományból is vesztesz így. Szerintem...de lehet, hogy tévedek (vagy mindketten:D).
Igazából rá kéne tolni egy szkópot, hogy kiderüljön az igazság.

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#43100) Daywalker


Daywalker
addikt

Valakinek nem maradt meg véletlenül ~20-30 cm mondjuk 50-es hegesztőkábele amitől megválna? Annyit venni nem tudok, de a testet azért megerősíteném a biztonság kedvéért, ha már szétbombázok ott mindent, hogy megtakarítsam. :R

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.