Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41201) n@p@lm


n@p@lm
őstag

Aliról mennyi idő alatt jön meg az MJJC? [link]
Írják hogy 20-30 nap, melyikhez állhat közelebb?
Rendelt már valaki?

(#41202) sutszi válasza n@p@lm (#41201) üzenetére


sutszi
veterán

Én nemrég rendeltem... Nekem sokáig szőröztek a vámolással aztán végül múlt pénteken kaptam meg. Nem számoltam mennyi volt de 30 napot megütötte az biztos.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#41203) mutyi válasza n@p@lm (#41201) üzenetére


mutyi
őstag

Ezt slagra/locsolócsőre kell csatlakoztatni vagy magában is tudom használni?

(#41204) i-sti válasza n@p@lm (#41201) üzenetére


i-sti
senior tag

Én is sokat rendeltem MJJC átlagos szállítási idő volt.

Novum Forum Siculorum

(#41205) n@p@lm


n@p@lm
őstag

Köszi fiúk!

@mutyi : ezt nagynyomásúra kell csatlakoztatni. Én Parkside mnyomásúval akarom használni (Lidis).

(#41206) Nerazim válasza n@p@lm (#41205) üzenetére


Nerazim
őstag

És annak jó lesz a csatlakozása hozzá? Régebbi hozzászólások között olvasgattam és mintha valakinek ilyen problémája lett volna.

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#41207) n@p@lm válasza Nerazim (#41206) üzenetére


n@p@lm
őstag

E párbeszéd szerint igen:
Kérdés: [link]
Válasz : [link]

(#41208) 8


8
senior tag

A kerékjárati íveket ti milyen eszközzel/szerrel pucoljátok és ápoljátok?

50.000Ft (!) jóváírás Gránit bank kétperces okostelefonos számlanyitáshoz, feltétel nélküli 0Ft/hó számlával. Mastercard Platinum bankkártya 2 évig ingyen. 500Ft PARKL kupon parkoláshoz. Raiffeisen ajánlókód számlanyitás akár +60k Ft. Revolut regisztrációhoz 8.000Ft tőlem. Privát üzenetben küldöm

(#41209) Nerazim válasza n@p@lm (#41207) üzenetére


Nerazim
őstag

Kerdes, hogy valoban jo is lett :))

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#41210) Paloczi95 válasza Paloczi95 (#40949) üzenetére


Paloczi95
tag

Sziasztok!

Még mindig aktuális a Slim's rendelés, ha idő közben valaki érdeklődne. :)

(#41211) Talbo válasza Drughi (#41193) üzenetére


Talbo
csendes tag

Nem csak te. :W :D

(#41212) i-sti


i-sti
senior tag

Mai meló: [GPhotos]

Lépések:
1) #csakazavalanche (200ml + 50ml APC + 600ml víz), az MJJC tartály felét ráfújom
2) BH AutoWheels (1:1) befújom, hagyom hatni pár percet majd 3 kefével is neki állok. Kép lentebb.
3) Jöhet a második adag Avalanche
4) Leöblítem
5) 2 vödrös mosás. 2 kupak narancssárga Sonax + ~20ml APC
6) Leöblítem
7) Szárazolás, CleanyKorea rongy
8) IPA (3:7) egy olcsó AutoCare-es rongyal (a vékonyabb)
8.1) Közben ablakpucolás szintén IPÁval, AutoCare-es ablakos rongy
9) Szárazolás, Gyeon kendő
10) Fusso, 2-3 elem után vissza törlés egy szintén AutoCare-es ronggyal (kb 3-400 gsm lehet ez)
11) Fotozás és gyönyörködés a kész munkában.

Új szerzemények:

Novum Forum Siculorum

(#41213) n@p@lm válasza Nerazim (#41209) üzenetére


n@p@lm
őstag

Jó kérdés, most telefonról vagyok, majd pcről ráírok Rustyra😊

(#41214) Peti78 válasza i-sti (#41212) üzenetére


Peti78
őstag

12. Szép és alapos munka. Most menj már ki és nézd meg, hogy lefosta-e már egy madár. :DDD

[ Szerkesztve ]

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#41215) pècsimunkás válasza Peti78 (#41214) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Vagy a szomszéd macskája èjszaka , ha csillag garázsod van .

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#41216) i-sti válasza pècsimunkás (#41215) üzenetére


i-sti
senior tag

& Peti: Egyikőtök válasza sem talált. Fedet gyarázsa van ;]

Novum Forum Siculorum

(#41217) polonic válasza i-sti (#41212) üzenetére


polonic
félisten

Hol marad a gumiapolas? :)

A Sonax autosampon a sima egyszerű 2 literes, kb 1600 ft-ot, igaz?

(#41218) i-sti válasza polonic (#41217) üzenetére


i-sti
senior tag

Vártam, hogy szúrjátok ki. :K
Arra már nem volt időm/energiám. Szar PERL amúgy sem marad meg sokáig.

Ez az: [SONAX Autó sampon koncentrált 2L]

[ Szerkesztve ]

Novum Forum Siculorum

(#41219) RP1980 válasza i-sti (#41218) üzenetére


RP1980
tag

A PERL szerintem sem az igazi. Ez a carpro termékek közül a leggyengébb. Én meg ráadásul literest vettem :O

(#41220) polonic válasza i-sti (#41218) üzenetére


polonic
félisten

Én a Sonax glicerines ápolóját fogom kipróbálni. Tart, ameddig tart.
Nem akarok ilyen petróleumos löttyöket sehova rákenni, mint pl a Meguiars gumiápolója. Többiről mondjuk nemtom mit tartalmaznak. Csak ennek szúrtam ki, keresgélés közben.

Köszi, erre gondoltam.

(#41221) i-sti válasza RP1980 (#41219) üzenetére


i-sti
senior tag

Egy cipőben járunk :K

Novum Forum Siculorum

(#41222) Mauzes


Mauzes
őstag

Sziasztok!

Két kezdő kérdés, lándzsás mosó esetére vonatkozóan:

- A felnitisztító spray-t a száraz felnire érdemes felvinni és utána lecsapatni, vagy előbb érdemes lecsapatni a kosz nagy részét és utána befújni (ekkor viszont mivel vizes a felni, hamarabb lecsorog a felnitisztító szer)?

- Rovaroldó szerre ugyanez a kérdés, érdemes az elején befújni már, vagy inkább az első mosás után? A lándzsás nem hozze le alapból, akkor sem ha sokáig próbálkozom, szóval muszáj valami szer.

(#41223) japci válasza polonic (#41220) üzenetére


japci
csendes tag

Csak érdeklődés képpen: mi a baj a petróleummal?

(#41224) Petyyyyy válasza Mauzes (#41222) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Száraz felnire szoktam fújni a tisztítót hogy direkt legyen a kontakt a szer és a kosz közt.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#41225) i-sti válasza Mauzes (#41222) üzenetére


i-sti
senior tag

Kettő közötti állapot a jó.

Én úgy szoktam, hogy mikor rám jön a jó idő és kézimunkázni szeretnék, először kerti slaggal gyorsan lecsapatom a felniről a retek nagy részét, majd átállok a szent autómosós helyemre.
Amíg előszedem a magasnyomásút, beszerelem, előszedem a szereket, bekeverek mindent addig annyira lecsorog a víz a felniről, hogy lehet adni rá a BH AW 1:1-ben.

Bogároldó:
Először előmosózok (#csakazavalanche), ezt én az utóbbi időben 2 rétegben viszem fel. Mikor a második réteg is "lecsúszott" akkor befújom a maradék bogarakat AF ObliTARate-ral, majd így egyben az előmosót és a TAR-t is. Így időt és főleg vízet is tudok spórolni.

[ Szerkesztve ]

Novum Forum Siculorum

(#41226) RP1980 válasza Mauzes (#41222) üzenetére


RP1980
tag

Ezekben a dolgokban (akár csak a snowfoamozásban) nagyon megoszlanak a vélemények, még profi Youtube "sztár" detailerek körében is.
Szerény személyem a felnit le szoktam előtte csapatni, hogy tényleg csak a makacs koszt érje a szer. A bogároldót meg attól függően mennyire retkes a kocsi. Ha kevésbé akkor száraz kasztnira. De bogár oldó helyett APc-t használok inkább. Nem győzött meg a kifejezetten bogároldó cucc

[ Szerkesztve ]

(#41227) polonic válasza japci (#41223) üzenetére


polonic
félisten

Azt hiszem, azok szárítják a gumit. Talán volt már róla szó itt a topikban is.
Remélem, jól emlékszem. :)

(#41228) polonic


polonic
félisten

Használtok aromrall mosókesztyűt? Most az is jó árban van a tescoban. Az hiszem ez az

(#41229) Nerazim válasza polonic (#41228) üzenetére


Nerazim
őstag

Én ilyet használok, különösebb gondom nincs vele. Kicsit féltem, hogy elcsúszik majd meg össze vissza mászkál a kezemen ahogy megtelik vízzel, de nem, mert van benne középen egy elvarrás ami nem engedi elmászni a kezedet.

[ Szerkesztve ]

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#41230) mutyi


mutyi
őstag

RRC márka milyennek számít?
Van nekik egy RRC APC cuccuk. Ezt érdemes bogár eltávolítónak használni az első lökhárítón, fényszórón, motorháztetőn? Vagy más APC-t ajánlotok? Az apc-t össze lehet keverni az avalanche-val és úgy együtt behabosítani?

Tegnap vettem tesco-s mikroszálás mosókesztyűt, de azt a felnikre gondoltam. Továbbá Lotus felni tisztító kefét. Már csak valami felni tiszító cucc kell és ez meg lesz.

Sajnos amit ajánlottatok Auto Finess Spritz elfogyott, pedig már be akartam rendelni. Egyébként arra gondoltam, hogy ezzel nem csak a műszerfalat, de a fekete műanyag küszöböt és minden más belső műanyag elemet is ápolnék.
Lenne is mindjárt egy kérdésem. Általában sosem túl poros a kocsim belül. Ha használni akarok pl. egy Spritz-et, akkor előtte mikroszálás kendővel kötelező szárazon portalanítani és csak utána fújjuk rá pl. a Spritzet vagy eleve mehet a poros felületre és azt letörölni?

Csak reggeli órákban érdemes a kocsi mosást csinálni vagy lehet ilyenkor nyáron este is,amikor már lement a nap,de még világos van?
Azt már megtanultam, hogy tűző napon se kívül, se belül nem tisztítjuk az autót. :)

(#41231) i-sti válasza mutyi (#41230) üzenetére


i-sti
senior tag

"RRC márka milyennek számít?
Van nekik egy RRC APC cuccuk. Ezt érdemes bogár eltávolítónak használni az első lökhárítón, fényszórón, motorháztetőn? Vagy más APC-t ajánlotok? Az apc-t össze lehet keverni az avalanche-val és úgy együtt behabosítani?"

Valami noname cucc, szvsz hagyd ki. Ha APC-t akarsz vedd a Surfex HD BiltHamber-től.
Igen összelehet keverni Avalanchel. Én is szoktam de csak fusso előtt.

Sajnos amit ajánlottatok Auto Finess Spritz elfogyott, pedig már be akartam rendelni. Egyébként arra gondoltam, hogy ezzel nem csak a műszerfalat, de a fekete műanyag küszöböt és minden más belső műanyag elemet is ápolnék.
Lenne is mindjárt egy kérdésem. Általában sosem túl poros a kocsim belül. Ha használni akarok pl. egy Spritz-et, akkor előtte mikrószálas kendővel kötelező szárazon portalanítani és csak utána fújjuk rá pl. a Spritzet vagy eleve mehet a poros felületre és azt letörölni?

Kár, hogy elfogyott szerintem várd meg, hamarosan kell legyen.
Minden belső műanyagra lehet kenni.
Én ezt úgy használom, hogy először kiporszívóztam a belteret, majd portörlés végül APC-s ronggyal mindent IS áttöröltem. Szárazolás után kapott egy adag PERL-t. Ez kb 2 - 3 hete volt, tegnap pedig portörlés után felvittem a Spritz-et.
Nagyon tetszik így a hatása. :K

Csak reggeli órákban érdemes a kocsi mosást csinálni vagy lehet ilyenkor nyáron este is,amikor már lement a nap,de még világos van?
Én délután csinálom. Mikor a nap annyira lement, hogy a ház már árnyékot tart. Ez jelenleg 5 óra körül van. 8ig általában végzek.

Novum Forum Siculorum

(#41232) RP1980 válasza mutyi (#41230) üzenetére


RP1980
tag

Az RRC egy most terjeszkedő márka. Tesztek alapján nem tűnik rossznak. APC ből számos közül választhatsz (leg eltejedtebb a koch chemie green star) és mehet a snowfoam mellé. Felnire ajánlom a shiny garage monster wheel cleanert. Szerintem az egyik legjobb amit kaphatsz. Árban is jó, mert 1 litert adnak.
Mosni természetesen lehet este is,de napközben is ha felhős és nem forró az idő. Itt a lényeg, h ne legyen annyira meleg, hogy hamar rászáradjon bármi is amit rá locsolsz/kensz a kocsira.
Beltérre portalanitani mehet egy enyhén nedves mikroszálas is. Ápolóból is létezik sok felé. Itt többen megelégedéssel használják az armorall kendőket.

(#41233) polonic


polonic
félisten

Most találtam. glicerines gumiápoló
Ezt ismeritek, használja valaki?

(#41234) Drughi válasza polonic (#41233) üzenetére


Drughi
addikt

Én vettem ilyet vagy 2 éve ( a 0,5L-es fújósat) és azzal raktam el a téli / nyári kerekeket.
Kb 700 ft-ba került anno, így nagy elvárásom nem volt.

Szerintem ár / értékbe jó.

(#41235) macimeister


macimeister
aktív tag

Sziasztok!

Remélem belefér a témába, de én az illatosításról kérdeznék. Ki mit használ ami nem hányinger keltő, de tartós és egy kicsit túlmutat a wunderen?

Néha érdemes csak elnyomni egy citromos klima bombát, vagy van valami egyéb bevált módszer?

(#41236) MasterMark válasza Petyyyyy (#41185) üzenetére


MasterMark
titán

Köszi. :R

És szőnyegekre van valami ajánlott tisztítószer?

Switch Tax

(#41237) i-sti válasza macimeister (#41235) üzenetére


i-sti
senior tag

Ami NEM tetszett NEKEM:
CG New Car Smell - bármelyik WC illatosító jobb, ha hányingert akarsz ezzel fújd be
CG Stripper Scent - ez kb mint egy idős hölgy régi kölnije. Jobb mint az első de egyáltalán nem Stripperes. Engem temetésekre emlékeztet, amikor minden idős hölgy hasonló illatú kölnifel fújta be magát.

Amit láttam, hogy jó lehet:
Pan bácsi a CG használja a sárgadinnyéset, lehet az jobb, mint az előző 2. Gondolom ennyi idő alatt kitapasztalta, hogy mi a jó.

Amit szeretek:
emagon kaptam ajándékba 2x New Car-os illatosítót. Emagos logóval.

Amit most használok:
Paloma Cherry - annyira tetszik, hogy a szobámba is raktam egyet :K

Novum Forum Siculorum

(#41238) Petyyyyy válasza MasterMark (#41236) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Egi. Kieg, ha ugyan tisztításra nem is hozod át a járgányt, CL bőrtisztítót tudok adni.

A szőnyegeket nagyon bénácska módon tisztítom, nem kárpittisztító sampont szoktam bevetni meg egy nagyobbacska körömkefét. :B 10 botütés a jutalmam, tudom.
A Fabric cleaner-ek közt még nem találtam szimpatikusat.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#41239) RP1980 válasza MasterMark (#41236) üzenetére


RP1980
tag

Ha bele ugathatok nekem nagyon bevállt az Autoglym Interior sampoo, eddig minden foltra jó volt és az egész belteret is ezzel szoktam. A koch chemie Polstar sem rossz, azzal a család női tagjai is meg voltak elégedve mikor a kanapéra adtam belőle nekik. Ha nagyon makacs a szenny, akkor pedig Green Star. Régebben Wanishel csináltam a szöveteket. az sem volt hatástalan, de nálam még mindíg az AG a favorit, bár a Polstart még annyit nem teszteltem.

[ Szerkesztve ]

(#41240) bekiss


bekiss
csendes tag

Sziasztok!

Referálnék a beszerzett Extol 600w da polisher ről.

A családi Meriva polírozása közben enyhe amperszag után elhalálozott élt és dolgozott 4 x 4 órát.

Konklúzió olcsó hús 27990 Ft. Híg lé.....

Még jó hogy neten vettem és működik a 14 elállás lehetősége.

A következő szerintem egy Krauser lesz.

Valakinek van vele tapasztalata?

(#41241) runner 125


runner 125
nagyúr

Hi,

Srácok, kerámia kapcsán, mennyire igaz h ha megcsináltatja az ember és adott esetben keletkezik az autón egy pici sérülés, akkor nem lehet "ködölve" javítani a fényezést, hanem kompletten az egész elemet be kell csiszolni és le kell fújni?

Ha ez igaz, akkor viszont nem biztos h rakatnék rá. :(

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#41242) sugarforce válasza macimeister (#41235) üzenetére


sugarforce
őstag

En a wunder invisit hasznaltam, de az elmult honapokban sehol nem talalok. Valakinek van infoja rola? Discontinued vagy mi?

(#41243) 8 válasza i-sti (#41212) üzenetére


8
senior tag

Laikus szemmel a gumi oldalfalának nem ártana egy mélytisztítás, a kis árkokban rendesen megállt rajta a fékpor. De lehet hogy csak az én szememet zavarja egy szép csillogó autón a vöröses-barnás gumik

50.000Ft (!) jóváírás Gránit bank kétperces okostelefonos számlanyitáshoz, feltétel nélküli 0Ft/hó számlával. Mastercard Platinum bankkártya 2 évig ingyen. 500Ft PARKL kupon parkoláshoz. Raiffeisen ajánlókód számlanyitás akár +60k Ft. Revolut regisztrációhoz 8.000Ft tőlem. Privát üzenetben küldöm

(#41244) i-sti válasza 8 (#41243) üzenetére


i-sti
senior tag

Teljesen igazad van és egyet is értek veled. Engem is zavart.
De 4 óra meló után azt mondtam ő van értem és nem fordítva.
Majd hétvégén megcsinálom, ha lesz rá időm.

Novum Forum Siculorum

(#41245) 8 válasza i-sti (#41244) üzenetére


8
senior tag

Én egy nagy cipőkefével szoktam leszedni róla, fújok rá a házi felnitisztítómból és autósamponból, a nagy kefével pillanatok alatt át lehet dörzsölni, körkörösen. Mármint nyári gumik esetén. A télibe tapasztalatom szerint jobban beleragad, abból nehezebb kiszedni a fékport valamiért.

[ Szerkesztve ]

50.000Ft (!) jóváírás Gránit bank kétperces okostelefonos számlanyitáshoz, feltétel nélküli 0Ft/hó számlával. Mastercard Platinum bankkártya 2 évig ingyen. 500Ft PARKL kupon parkoláshoz. Raiffeisen ajánlókód számlanyitás akár +60k Ft. Revolut regisztrációhoz 8.000Ft tőlem. Privát üzenetben küldöm

(#41246) Zolinho1026 válasza macimeister (#41235) üzenetére


Zolinho1026
tag

Én egy California Scents Ice-ot vettem a helyi 'tuning' boltban. Nekem bejön, beraktam az ülés alá, így annyira nem is tömény.

Loxone and Loxberry superuser

(#41247) DJ. Ru$y válasza n@p@lm (#41213) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Rustyra ne írj rá, de Rusyra sem, mert nyaral. Majd egyszer erre tévedek, ha lesz időm írni. :DDD

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#41248) n@p@lm válasza DJ. Ru$y (#41247) üzenetére


n@p@lm
őstag

Már rád írtam de nem válaszoltál pedig láttam hogy jártál erre!!!
Várom majd a válaszod!
Jó nyaralást!
:DD :R

(#41249) RP1980 válasza runner 125 (#41241) üzenetére


RP1980
tag

Sima polír lehozza. Még a finis paszta is elég az esetek 80%ban. A nitro higító is lekapja mint a sicc.

[ Szerkesztve ]

(#41250) MasterMark válasza Petyyyyy (#41238) üzenetére


MasterMark
titán

Nekem az is elég, ha megmutatod. :DDD Azért elég sok lenne szerintem a bőröket kitakarítani. És nekem világos, és lukacsos. :D

RP1980: Köszi. :R

Switch Tax

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.