Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41351) RP1980


RP1980
tag

Sziasztok!

Reloaddal dolgozott már valaki? Sok fórumon olvastam, hogy ajánlott a BSD-hez hasonlóan higítani. Gondoltam mielőtt leápolom vele a cqvartzot megkérdem.

Hátha nekem is kitart így 8 évig :DDD

[ Szerkesztve ]

(#41352) FeRRaR1


FeRRaR1
őstag

Bár nem autós téma, de lehet valakinek ad ötletet:

Kocsira is nagyon jó, ezzel már lehet teljes szárítást csinálni. Viszont ha volt medence fújási világ rekord, az most megdőlt. Körülbelül 4-5 másodperc volt a nagy perem rész a Sidekick-nek. :DDD Tavaly meg izzadtam legalább fél órát...

(#41353) Formaster válasza RP1980 (#41351) üzenetére


Formaster
Topikgazda

dodit kérdezd :DDD

(#41354) d4d


d4d
tag

Újabb tapasztalatokat osztanék meg. Második Nanolex termékem érkezett, de most nem a magyar forgalmazótól akitől a mikroszálas kendő mosószert is rendeltem, hanem az egyik partnerüktől. Ráakadtam egy új webshopra, nem linkelem csak így beírom így simán, nanocare.hu (Maglódiak). Nem csak Nanolex van náluk. Árban kb ott vannak vagy kicsivel drágábbak mint a fő forgalmazó, de valamiért ez a beltér tisztító koncentrátum jóval olcsóbb, persze így is 5990 darabja, viszont 10e felett nincs postaköltség és volt egy 10%-os nyitási kedvezmény is még múlthéten. A szállítás GLS futárral történt, a doboz full teli volt térkitöltő hab akármikkel és valahol középen bent csücsült a két flakon is. Másik ami nagyon tetszik, hogy a gyártási idejük 2019 július 2. (felhasználható 2 évig) Az eladó elmondása szerint is most érkeztek a hét elején a gyártótól, ezért is kellett várni plusz 1-2 napot. A mikroszálas kendő mosószer beválni látszik úgyhogy remélem ez a beltértisztító is jó lesz. Kevés infót találtam róla, de ami fellelhető volt az pozitív és kifejezetten dicsérik az illatát is. Van ugyan APC-m dögivel, de most kifejezetten a beltérre szánt termékek érdekelnek. Talán kíméletesebbek. A gyártó 1:3-1:5-ös arányban javasolja a használatát.
A kép nem adja vissza a de a színe tök jó, bizonyos fényviszonyok között olyan mint a filmekben azok a rikító zöld radioaktiv löttyök :) állagra is érdekes olyan mint vmi folyékony szappan (azért nem annyira sűrű) a palack legkisebb rázására is elkezd kavarogni, örvényleni az egész cucc.

hivatalos leírás

"Nanolex Interior Cleaner Concentrate is designed to gently clean all interior surfaces, such as leather, vinyl and plastic. Mild, low-foaming surfactants with outstanding wetting properties and detergent power remove dirt, oil, grease and nicotine easily and effectively. After using Nanolex Interior Cleaner, surfaces appear clean, fresh, streak free and without glossiness. Nanolex Interior Cleaner Concentrate is phosphate-free, non-acidic and non-caustic, and was developed, tested and produced in Germany. Shake well before use. Keep out of hands of children.

Nanolex Interior Cleaner Concentrate was developed, tested and manufactured in Germany."

[ Szerkesztve ]

elemlampa.blog.hu

(#41355) j.bravo


j.bravo
addikt

Nem autóápolás, de a konkrét probléma mégis rokon :DDD

Fürdőszobai csaptelepen az anya, ami rögzíti a csaptelepet a falban menő csőhöz (illetve az abba betekert excenter idomhoz), meg lett nyomorgatva a vízpumpafogóval. (tudom, tudom, egy megfelelő méretű villáskulccsal kellett volna, ezt nem kell külön elmondani :R ) A nikkel/króm réteg lejött, a sárgaréz látszik ki alatta. Hogyan javítanátok ezt (vagy autó krómozott elemét ha meghúzzák) ? Van ilyen felületre való javító stift, vagy más, jobb módszer?

[ Szerkesztve ]

Whatever.

(#41356) szabi325 válasza RP1980 (#41351) üzenetére


szabi325
tag

[link] itt azt írtad hogy kifogod próbálni ;]

(#41357) Varshi válasza j.bravo (#41355) üzenetére


Varshi
aktív tag

Nekem ugyanez a gondom kocsi ablakemelő kapcsolóján: "króm" csík zárva le a peremét a kapcsolónak, pont ott ahol piszkálod, és hát persze, hogy megsérült...

De nem találok se ilyem festéket, se ilyen anyagot, ami igyekezne ezt utánozni.

(#41358) Varshi válasza nandow (#41343) üzenetére


Varshi
aktív tag

> A teljes ülés nem alcantara, a szélén talán bőr van.

Seat vagy Skoda? :)

(#41359) RP1980 válasza szabi325 (#41356) üzenetére


RP1980
tag

Ha jól rémlik ez az ech2o + reload és vizből az elixirről szólt. Az meg is történt. Jó cucc lett. Azóta is van a térképzsebben egy kis flakonnal ha mondjuk madár tisztelné meg a kocsim. Az illata is piszkos jó. De a reloadozás azért érdekel mert azt olvastam, hogy a kerámiát is meg lehet vele erősíteni úgy 3 havonta.

[ Szerkesztve ]

(#41360) nandow válasza Varshi (#41358) üzenetére


nandow
aktív tag

Honda. ;)

(#41361) ZGO


ZGO
tag

Sziasztok!
Zaino termékek vásárlásához lenne valakinek felesleges kuponja? 😊

(#41362) smallmer


smallmer
őstag

Sziasztok!

Az r&r customs termékeiről mi az általános vélemény? :)

(#41363) dnelb


dnelb
veterán

Gumiapolót mivel lehetne eltávolítani?

(#41364) d4d válasza d4d (#41354) üzenetére


d4d
tag

ha érdekel valakit az illata akkor keresse ezt a szappant, teljesen erre emlékeztet Kappus citrus szappan

elemlampa.blog.hu

(#41365) dokee78


dokee78
félisten

Fekete autó ajtaján lett egy 1-1,5 cm-es pici sérülés.
Egy másik autó ajtó nyitása végett.
Ezt mivel tudom javítani?

Autós karc eltávolító segít?

Ilyesmire gondoltam!

[ Szerkesztve ]

(#41366) Petyyyyy


Petyyyyy
addikt

Remélem ez még idefér.

Menzerna Metal polish fülesért RP fórumtársnak köszönet, sima gyött-ment mikroszálas

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#41367) RP1980 válasza Petyyyyy (#41366) üzenetére


RP1980
tag

Hát ez igen szép lett!

(#41368) roti86 válasza roti86 (#41157) üzenetére


roti86
őstag

Akkor válaszolok magamnak:

Metro: 2490 Ft
Auchan: 2790 Ft

Más: Télen a havat mivel takarítjátok le az autó karosszériájáról ami nem karcolja?

(#41369) Petyyyyy válasza roti86 (#41368) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Leginkább kézzel, kesztyűben - nagyobb felületeken összenyomom a havat és leemelem a lemezről. Amit így nem lehet leszedni, azt kezemre tekert mikroszálassal söpröm le a lehető legkisebb nyomással. Észben kell tartani koszos-e az autó/figyleni a mikroszálast és sűrűn lapozni rajta.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#41370) KEAN válasza roti86 (#41368) üzenetére


KEAN
tag

Otthonra "kicsit" overkill, de tuti hatásos. :D :D
Excavator clear snowy cars in seconds

[ Szerkesztve ]

"Persze, hogy tudtam, csak nem sejtettem!"

(#41371) roti86 válasza KEAN (#41370) üzenetére


roti86
őstag

Ez jó lenne a panel előtt korán reggel, biztos örülnének neki :D

Még egy pár ötlet Ammo NYC-tól: link

(#41372) 1stVikman válasza FeRRaR1 (#34326) üzenetére


1stVikman
senior tag

Sziasztok.
Spéci Wd40-et akartam venni, de sehol nem találtam (Tesco, Auchan, Metro, Spar . Aztán az obi-ban meg 3 fajta is volt, de egyik sem olyan, mint FeRRaR1 képén. (bár van pfte de a kis képek meg a lítiumosra hasonlítanak)
Leírás alapján mindegyik frankó, de így nem mertem venni. :


Mindegyik nagy teljesítményű, de van szilikonzsír, PTFE, meg lítiumos fehér zsír.
Mindenhová fújnám, ahova lehet. :D
Autóban ajtózsanér, zárak, háztartásban ablakok, pántok, zárak stb. meg ami nyikorog, nyöszörög azt megkínálnám vele.
Szóval melyik inkább? :D

[ Szerkesztve ]

(#41373) newmoonlight válasza KEAN (#41370) üzenetére


newmoonlight
senior tag

Akkus lombfúvó.

“Míg az ENIAC számológép 19 ezer vákuumcsővel van felszerelve és 30 tonnás, a jövőben a kompjútereknek talán ezer cső is elég lesz, és az is lehet, hogy nem lesznek nehezebbek másfél tonnánál.” (Popular Mechanics magazin, 1949.)

(#41374) newmoonlight válasza newmoonlight (#41373) üzenetére


newmoonlight
senior tag

Félrement. (#41368) roti86-nak szántam.

“Míg az ENIAC számológép 19 ezer vákuumcsővel van felszerelve és 30 tonnás, a jövőben a kompjútereknek talán ezer cső is elég lesz, és az is lehet, hogy nem lesznek nehezebbek másfél tonnánál.” (Popular Mechanics magazin, 1949.)

(#41375) FeRRaR1 válasza 1stVikman (#41372) üzenetére


FeRRaR1
őstag

Középsőt venném, a lítium zsír általában fehér így erősen látszik, illetve a kosz is bele ragad valamennyire. A szilikon zsír meg ha jól tudom nem teljesen vízálló. Illetve az is zsír. Lehet hogy nem teljesen ugyan az amit vettem, mégis a középső tűnik a legjobbnak.

(#41376) Varshi válasza Petyyyyy (#41369) üzenetére


Varshi
aktív tag

> Leginkább kézzel, kesztyűben - nagyobb felületeken összenyomom a havat és leemelem a lemezről. Amit így
> nem lehet leszedni, azt kezemre tekert mikroszálassal söpröm le a lehető legkisebb nyomással.

Hibátlan!

Illetve én még a szélvédőre szoktam egy sima rongyot bent tartani enyhe időkben (később már kevés), amikor vékony jég(hártya) vagy jeges hó van rajta, ami az ablaktörlő gumiját már esetleg rongálná, de így egyben le lehet tolni, és nem kell jégoldózni se.

Amúgy arra is jó ez a rongy, hogy rátekerjem a kezemre / karomra(kabátujjamra), ha sok havat kell letolni.

(#41377) Varshi válasza newmoonlight (#41373) üzenetére


Varshi
aktív tag

Juteszeme, kipróbáltam a lombfúvót (kölcsönkértem szülőktől). Visszaadtam az első próbálkozás után. :)

Most Sidekicket kérek nejemtől szülinapomra. :D

(#41378) 1stVikman válasza FeRRaR1 (#41375) üzenetére


1stVikman
senior tag

Arra gondoltam én is, de nem mertem megvenni, amíg itt nem kapok választ. Szerencsére nem az üzletben vártam. :D
Majd legközelebb, ha arra járok, veszek egy ptfe-st.

(#41379) bekiss


bekiss
csendes tag

Sziasztok innen rendelt már valaki? Megbízható?

https://www.carshine-shop.hu/krauss_shinemaster15_hu-653.htm

(#41380) isoram válasza 1stVikman (#41372) üzenetére


isoram
csendes tag

A Líthiumos zsír nagyobb mértékű nyomásnak is ellenáll. Ezért olyan helyekre való ahol a súrlódó felületek az egyéb zsírokat rövid időn belül eltávolítanák a felületről. Az általad említett felhasználásnak talán a legjobban megfelelő.

(#41381) Petyyyyy válasza Varshi (#41376) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Az utánam linkelt AMMO videóból van. :B

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#41382) newmoonlight válasza Varshi (#41377) üzenetére


newmoonlight
senior tag

Hát nem tudom... Az enyém egy ilyen Makita, de úgy lelöki az autóról a havat, hogy öröm nézni. (Nyilván friss hóról beszélünk és nem napokon keresztül olvadt-fagyott-töpörödött jégkásáról.)

“Míg az ENIAC számológép 19 ezer vákuumcsővel van felszerelve és 30 tonnás, a jövőben a kompjútereknek talán ezer cső is elég lesz, és az is lehet, hogy nem lesznek nehezebbek másfél tonnánál.” (Popular Mechanics magazin, 1949.)

(#41383) Mauzes


Mauzes
őstag

Sziasztok,

Néhány kérdésben szeretnék tanácsot kérni:

1. VW autómban ilyen ülésszett van, ahol az ülőlap és hátlap alcantara, az oldalrész és hátulja pedig hivtalosan bőr. A bőr részek ápolására ajánlott lenne valami dedikált bőrápoló szer, vagy megteszi egy Armor All Semi-Matt Protectant is? Azért kérdem, mert utóbbim már van, és a bőr részeket alapból nem éri túl sok megpróbáltatás.

2. Leginkább kézi mosóban tudok autót mosni, ami törlés nélkül csak a kosz nagy részét hozza le, de 100%-át biztos nem. Ezután mennyire ajánlott BSD-t használni egy nagyon puha mikroszálassal? Ez inkább segít lehozni a maradék kosz egy részét és fényt ad, vagy inkább karcveszélyes?

3. Tudtok ajánlani valami bevált bogároldó szert? Olyan is érdekel, ami a magasnyomású előtt feloldja a bogarakat és utána leöblítjük, meg olyan is, amivel egy autópályás túra után autómosás nélkül/helyett le lehet fújni a bogarakat és letörölni.

4. A Tesco akció alatt vettem egy ilyen Armor All mikroszálas szettet. Az üvegre való kék törlővel próbáltam belül üvegeket tisztítani úgy, hogy ráfújtam a kendőre az autós üvegtisztító szert majd töröltem. Viszont a kendő nedvesen szinte ragad az üveghez, nagyon nehéz volt vele törölgetni. Mit csinálok rosszul?

5. A mikroszálasok mosásához tényleg kell (hasznos) egy speciális mikroszálas mosószer vagy egy sima mosószer is megfelelő?

[ Szerkesztve ]

(#41384) RP1980 válasza Mauzes (#41383) üzenetére


RP1980
tag

A kézi mosóban való mosáshoz/utánra nagyon ajánlom a carpro ech2o-t. Ezt 1:15 be bekeverve befújod vele az autó egy részét, vársz fél percet , fújsz egy jobb féle mikroszálasra is majd áttörlöd a befújt részt. Ezután a következő részt ugyan így a rongy tiszta oldalával. Majd így tovább végig. Fog egy fátyolt hagyni maga után. Ezt aztán egy száraz mikróssal át törlöd. Ezzel kensz rá egy védő réteget, és a kézi mosás után megmaradt cuccot is maradék nélkül és a lényeg, hogy elméletileg karcmentesen le tudod szedni.
Nekem egy ilyen sztori bőséges anyaghasználattal kb. 400-500 ml oldatba kerül egy kompakt kategóriájú autón és szennyezettségtől függően 3-5 rongy szükséges

[ Szerkesztve ]

(#41385) Iki77


Iki77
csendes tag

Sziasztok!
Nem akar valaki Bouncer's Done & Dusted Si terméket rendelni?
Szivesen társulnék.

(#41386) KrAt


KrAt
veterán

Sziasztok,

nemreg vettem egy piros autot, ami jelenleg szepen piroslik, azonban nem szeretnem, hogy kesobb rozsaszin vagy narancssarga legyen :)
Ha vedeni szeretnem, akkor gondolom az UV az ellenseg (ugye?), az ellen mi ved? :)

Elore is koszi,
Attila

(#41387) RP1980 válasza Iki77 (#41385) üzenetére


RP1980
tag

Én lehet, h igen!

(#41388) RP1980 válasza KrAt (#41386) üzenetére


RP1980
tag

Wax, sealent, kerámia, PPF (fólia) Ez a minőségi és ár szerinti sorrend is.

(#41389) sutszi


sutszi
veterán

A fenti útmutató, és FeRRaR1 videója alapján kezdtem el egy kis fecnit írni magamnak... De nyilván túlgondoltam és belegabalyodtam mint majom a házicérnába...

Elsőnek telenyomom habbal a kocsit, a felniket is. Pár perc után leöblítem. Ezután felnitisztítót fújok és akkor azt ecsetelem át, meg kefézem...stb. De ilyenkor a fékpor, meg amit felold a felnitisztító, az nem karcolja a felni lakkozását?

Meg arra gondoltam, hogy miután végeztem a felnikkel, nyomnék még egy habszórást. Van értelme?

És ezek után mennék neki a két vödrösnek....

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#41390) Petyyyyy válasza sutszi (#41389) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Hogy előbb felnitisztító vagy sima magasnyomású csapatás/habozás érje a felnit, az hitvallás kérdése.
Annyit viszont személyes véleményként odabiggyesztenék, hogy a felnitisztítót nem ecsetelném. Olyankor hömpölyög lefelé a leoldott fékpor, amit nem nyomkodnék a lakkba. A felnitisztítót pár perc után lecsapom nagynyomásúval és utána lehet ecset/wheel woolie + wheel bucket párossal szeretgetni.

BH Autowheels-t próbáltam ki végre múlt héten és eddig nagyon tetszik. Írták hogy vigyázni kell a center cap-re meg a csavarkupakokra, de egyiket sem bántotta. :)

(#41391) KrenAtesz - Azzal a kendővel inkább ne, nem arra való. Szárazolásra inkább ezt, ha már az oldalunk maradunk.

[ Szerkesztve ]

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#41391) KrAt válasza RP1980 (#41388) üzenetére


KrAt
veterán

Szuper, köszi :)

Gyorsan utánaolvasva, akkor ami nekem kéne:

- alapos mosás (mondjuk ezzel: Sonax Fényező sampon koncentrátum 1 L vagy Sonax Sampon koncentrátum 2L
- ilyen kesztyűvel: Sonax Mikroszálas mosókesztyű
- letörlöm ezzel: Lotus Premium Buffing Towel (fekete) nagy nedvszívó képességű törlőkendő
- ráfújom ezt: Sonax XTREME Spray+seal spray 750 ml

Bocsi a hülye kérdésekért, elég kezdő vagyok még, próbálok visszaolvasni :)

(#41392) RP1980 válasza KrAt (#41391) üzenetére


RP1980
tag

Ez így kezdőként nagyon jó! Viszont van egy olcsóbb alternatíva is a Spray+sealre a BSD (Brilliant Shine Detailer)

(#41393) sutszi válasza Petyyyyy (#41390) üzenetére


sutszi
veterán

Akkor a Hab játék, felnitisztítás, megint hab játék szubjektív megítélés alá eső dolog...
A felnis résznél, meg nekem is hasonló gondolataim voltak. Köszi a megerősítést. Ott előbb öblítem mielőtt kefézem.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#41394) RP1980 válasza Petyyyyy (#41390) üzenetére


RP1980
tag

A kendőt nem is néztem és a Lotus termékeket nem is ismerem (nem is nagyon érdekel). Annyiért már nagy Gyeon Silk Dryer is van, amennyiért a Lotus árulja a szárazolóját.

(#41395) i-sti válasza sutszi (#41393) üzenetére


i-sti
senior tag

Felnitisztítás nálam:

Kb 2 havonta van direkt felni pucolás. #szarjapánnak nagyon nem porolnak a tárcsa+betét kombója

Ekkor mielőtt át állnék a szent autómosós helyemre kerti slaggal lecsapatom a fékport, amennyire tudom.
Amíg beállok a helyemre és mindent IS előkészítem szárad a felni.
Ilyenkor kapja a BH AW 1:1-hez hígítva. Pár percet hagyom majd magasnyomásúval lecsapatom.
Ha látok rajta piszkot (ami ritka, esetleg oda pont nem ért el a szer), akkor fújok újra szeret rá, és megkefézem.

Átlagos mosásnál csak vastagon befújom #csakazavalanche-el. Az is szép munkát végez.

Novum Forum Siculorum

(#41396) KrAt válasza RP1980 (#41392) üzenetére


KrAt
veterán

Szuper, köszi :)

Ha BSD, ahogy nézem, azt törölni kell, ahhoz jó a Sonax Mikroszálas törlőkendő (40x40cm) 3db-os?

Illetve a BSD-ről látom, hogy mosásonként / nagyobb esőnként érdemes újra felvinni. Otthon nem mindig (főleg télen) van lehetőségem mosni, ellenben van mélygarázsban helyem, habgenerális nem messze van a melóhelytől, ha ott mosok, akkor a mélygarázsban lehet BSD-zni? :)

Szárazolókendős tippet köszi. Ahogy visszaolvastam, sokan az Auchan-ban vettétek a cuccokat, lehet majd valamikor benézek oda, hátha most is van ott minden :)

(#41397) RP1980 válasza KrAt (#41396) üzenetére


RP1980
tag

Tökéletes a sonax kendő, de ebayről is tudsz jobbat kevesebbért. Pl ezt: [link]

Mélygarázsban is lehet BSD-zni, de azért azt egy alapos mosás után kéne.

Ha megengedsz a százazoló kendőre is konkrét tippet , akkor ezt ajánlanám: [link] vagy ezt: [link]

[ Szerkesztve ]

(#41398) mutyi


mutyi
őstag

Avalanache 1 liter hány mosásra elég?
Attól függően vennék 1 vagy 5 litert.
Sajnos két hete nincs készleten az oldalon se az 1 literes,sem pedig a Spritz, addig meg nem tudom belül ápolni a verdát.
Sajnos a kérdésemre nem válaszoltak az oldalon, hogy mikortól lesznek újra elérhetőek.

(#41399) Mauzes válasza RP1980 (#41397) üzenetére


Mauzes
őstag

Szárazoló nincs olcsó és mégis jó az ebay-ről vagy ali-ról?

[ Szerkesztve ]

(#41400) RP1980 válasza Mauzes (#41399) üzenetére


RP1980
tag

Ebay-en volt twisted loop-os (olyan mint a gyeon), de ma már nem találtam meg.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.