Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13151) Norbi696


Norbi696
csendes tag

kár hogy csak ilyen a kép minősége, utcán az emberek azért megnézik :))

(#13152) szepsy válasza Norbi696 (#13151) üzenetére


szepsy
senior tag

Nekem is ilyen van:P
Én is észre vettem már pár bámuló embert:)
Nem egy felső kategória, de mégis megbámulják.(persze ez köszönhető az Autoglymnek is:P)
Szvsz ezt nagyon eltalálta a VW.
Enyém is 3éves, de nem cserélnék semmire, max az újra XD

(#13153) szepsy


szepsy
senior tag

(#13154) szepsy


szepsy
senior tag

(#13155) szepsy


szepsy
senior tag

Télen 1x volt leveretve, mosás nem volt.
Ez az első mosás a tél után:

(#13156) Norbi696 válasza Dany007 (#13123) üzenetére


Norbi696
csendes tag

Lidl-ben lehetett kapni auto illatositot,1200ft.3drb van egy csomagban.2honapot kibirt 1 .Szerintem ez a legjobb , van olyan jó mint az ambi puros illatositok.Csak nem mindig kapható,ha igen akkor kell bevásárolni télre is:-)

(#13157) FET-MEN


FET-MEN
veterán

Prók:

A motorházon valami rohadt állatfaj csinált 2 nagy karcolást. Kijavítottam gyári festékkel+lakk, de elég feltűnően látszik. Hogy tüntetem el? Polír nem játszik telibe, mert már volt polírozva a motorház.

Iphone 7

(#13158) agent_k válasza FET-MEN (#13157) üzenetére


agent_k
őstag

Az enyém is volt már polirozva meg lesz is. Szóval ez nem jelent sokat.
Be kell csiszolni a javítást. Aztán durva majd közepes polir az érintett területen utána finommal végig lehet menni az egész tetőn, hogy össze legyen dolgozva. Wax-szal lezárni és kész. Én így csinálnám.

(#13159) FET-MEN válasza agent_k (#13158) üzenetére


FET-MEN
veterán

:R

Iphone 7

(#13160) MunezXBK válasza agent_k (#13158) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Más is. :D

(#13161) Norbi696


Norbi696
csendes tag

Van egy felicia pickupom,letakaritottam a felületet izopropilalkohollal az egészet.Szép tiszta lett,a homlok resznel maradt olyan rész ahol bogár szennyeződést nem tudtam letakaritani,mivel lehetne letakaritani ha 100alkohollal sem tűnt el?lakkozva nem volt , milyen waxxal lehetne kezelni?Falusi fenyezo azt állította hogy ezeket az autókat nem kell lakkozni,többet nem lát az biztos.

(#13162) runner 125


runner 125
nagyúr

Hi,

Ebből a Mike Sanders féle holmiból van külön alvázvédő és üregvédő is? Illetve hol lehet ezeket beszerezni?

Kicsit előrébbhoztam a HR-V kezelését, nyáron nyélbe üttetném.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#13163) SZATA válasza Norbi696 (#13161) üzenetére


SZATA
senior tag

Bele vannak ágyazódva a fényezésbe. Polír kell neki. Szerintem

(#13164) runner 125


runner 125
nagyúr

Dodi

Korábban írtad a Body 950-et, h jónak számít az alvázvédők körében, rágoogle-ztam, itt találtam is, de kiemelik h:

"Nem vízzáró! Alapozni, vagy felülfényezni szükséges."

Egyik sem vízzáró? :F Akkor csak én élek tévhitben? Azt hittem h az alvázvédelemnek pont az az egyik legfőbb előnye h vízzáró.
Illetve ez sem tiszta számomra, h alapozni kell, vagy felülfényezni. Ez h értendő, közvetlenül a Boda 950 előtt kell valamilyen alapozó, vagy a felvitt 950-et kell "alapozni" vagy fedőfesteni? :F

Köszi!

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#13165) #00809728 válasza runner 125 (#13164) üzenetére


#00809728
törölt tag

itt

Azóta ezeket használom.

(#13166) focvis


focvis
veterán

Múlt szerdán 3 óra hosszát mostam az autót, csütörtökön még 2 órát műanyagápolóztam. Cserébe a ma délutáni esőben 15 perc alatt kész voltam vele, ilyenkor a legjobb.

(#13167) Dany007 válasza focvis (#13166) üzenetére


Dany007
veterán

De azért nyugtass meg, hogy te már a "mániákus" kategóriába tartozol és nem ez a hétköznapi? ;]
Csak mert még nem tűnt fel, hogy eső eleredtével rohannának ki az emberek autót mosni. :)

Én csak mérgelődök továbbra is, mert a gyerek meg az asszony az elmúlt 1 hétben ugyanúgy összekoszolták az autót (mármint a por, szösz, szemét a padlón stb), mint azelőtt. Pedig 1 hete porszívóztam...
A szélvédő szintén ugyanolyan koszos, pár pályán azóta nem voltam vele, tehát bogármentes legalább.

(#13168) Typhoon47 válasza Dany007 (#13167) üzenetére


Typhoon47
őstag

Pedig 1 hete porszívóztam...

:Y Alap, hogy hetente porszívózom a kocsikat :K

"Education is important but big biceps are importanter"

(#13169) Dany007 válasza Typhoon47 (#13168) üzenetére


Dany007
veterán

Hát jó, mert biztos van kerted, beállód stb... Úgy könnyű. :P
Nekem el kell mennem a kútra, dobálni az 50-eseket stb... Nem a 300 forinton múlik, hanem inkább azon, hogy el kell menni szarakodni az ottani porszívóval stb...
Ha lenne beállóm / kertem / udvarom v.színű 3 naponta porszívóznám. :D Mert zavar...

(#13170) KaiotEch válasza Dany007 (#13169) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Én is hetente takarítom az autót, pedig nem szoktuk lelakni. :K

(#13171) Norbi696


Norbi696
csendes tag

Udv,
Kifogyott a zaino-m, gondolkodom hogy redemes-e valtoztatnom?Nekem nagyon bevallt a zaino,es ami jo azon nem szokas valtoztatni.Dodi tudom te a carpro-ra szeretnel rabeszelni:-) nem tudom zaino utan lattan forognak a fejek az utcan.:-) azert tartos is, telen is bublinkaznak az eso cseppek..

(#13172) focvis válasza Dany007 (#13167) üzenetére


focvis
veterán

Kicsit :))

1. Szeretek autót mosni tényleg.
2. Soha többet nem veszek fekete autót, most az van. Tiszta szop@s.
3. Esőben nem kell öbölíteni, szárazra törölni. Utóbbit este megtettem azért :)
4. Nem szeretek porszívózni, kb. havonta 1x szoktam, cserében koszosan beszállni tilos.
5. Ha valaminek nekiállok, azt igyekszem precízen csinálni. Most szerencsére 15+5 perc munkával pöpec lett a gép.

Szerk: persze sz@rrá áztam mosás közben , vélhetően ezért nem rohannak mások kocsit mosni esőben.

[ Szerkesztve ]

(#13173) #42667776 válasza focvis (#13172) üzenetére


#42667776
törölt tag

Ez jó!!!! :))

(#13174) runner 125 válasza focvis (#13172) üzenetére


runner 125
nagyúr

Mar korábban is írtam, ezüst vagy annak arnyalatat kell venni. Nekem mindkettő ezüst, de én célirányosan csak olyat kerestem. Ez a szín adja ki szvsz legszebben a formát, illetve legjobb ápolni. :)

Dodi,

Köszi, megnézem őket.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#13175) focvis válasza runner 125 (#13174) üzenetére


focvis
veterán

Tudom. Most ez a fekete volt alkalmi vétel, meg a feleségemnek ez tetszik (én meg mosom). Legközelebb grafitot vagy fehéret szeretnék.

@Lion01: jó polír+wax után különösen öröm a mosás :)

(#13176) neduddki


neduddki
nagyúr

HI!

na kicsit kikupalodtm wolf-bol, elsoorban a nano vonalbol, ennek oromere Jesse-t // egyellore csak attetlesen, de rememem hamaraosn szemejjesneis meginvitaltam, remelm lesz ideje a forumra
szoval akkor nano vonal:
- shine&seal polirozas utolso fokozata igenytol fuggoen
- shine&glaze polir finisher
- bodyguard/hard body “wax” majdnem ugyanaz aketto, izles szerint
- nano bathe/ws-2n sampon elobbi /lakossagi/ higitott
- rim shield nem csak polir,de wax is magasabb
homersegletre+fekpor felkeszitve
- trim coat kulso muanyagokra
- silk milk/wi-1g belso muanyag/muszerfal nem csillog annyira /selymes/ , lakossági behígított, ipari tömény
- glass guard uveg feluletek
- textile coat szovetre vizlepergeto, min. két réteg a
minimum, de azért ügyelve a túladagolás elkerülésére
- the revival borapolo, egy kíméletes tisztító előnyös
- hide-pophobe borre vizlepergeto

na akkor a nano nem az anyaghasznaltra vonatkozik, hanme a lotuslevel effektusra, thet nyugodtan hasznalhatok a nano anyagoktol felok is:- )
ami lenyeges az elirasok szigoru betartasa, ebben az esetben megvan az 1-1.5ev hatas /azaz evente egyszer oleg megcsinalni a kocsit/
vna meg egy erdekes termek: ws-on oblites nelkul teli atmosashoz, ezt azert meg lat ni akarom mukodes kozben:- )

udv

neduddki

p.s. Jessy O'Connor /apollo auto/ esmeros lehet a 2 evel ezlotti flex "okitas"rol, amikor a excenter-rotációs gep promoja zajlott

[ Szerkesztve ]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#13177) SZATA válasza neduddki (#13176) üzenetére


SZATA
senior tag

Köszi, alapos munka! :R

Arra lennék még kíváncsi, hogy mi ajánlott a színezetlen fekete díszléc műanyagokra.

Trim coat vs, Black Out?

(#13178) neduddki válasza SZATA (#13177) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

klasszikus valasz: "sarga rettenet":- )
wolf-ra visszaterve exakt valsz tudok adni, de nem megyuk vel semmire:- ), ezt nekem si pontositani kell: szoval trim coat nano, azaz vizlepergeto vonal ujabb otokra amejjeknek a muanyagjai nem igenylik a apolo anyagok beszivodasat, black out kifejezettn regebbi tipusu muanyagokra ahol beszivodva fajtik kihatasuk a szerek, na es mi a regis es uj oto? pl. a 2k2-es civic-em mar uja bbnak szamit, de mint irtam meg tisztazom

udv

neduddki

[ Szerkesztve ]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#13179) SZATA válasza neduddki (#13178) üzenetére


SZATA
senior tag

Az enyém 2001-es. Gondolom attól is függ, mit célszerű használni, hogy milyen állapotban van, mennyire szítta ki a nap.

(#13180) bence007 válasza SZATA (#13177) üzenetére


bence007
tag

Két eltérő termék!Bármelyiket használhatod de en a Blackoutból tennék rá 2 rétegben!Selymes fényt ad a műanyag elemeknek és viszonylag hosszú ideig tartós marad!gumik ápolására is tökéletes, ha előtte megfelelően meg vannak tisztítva a gumik! :R

neddudki: Hasznos dolgokat találsz, végre egy ember aki tájékozódik és nem hülyeségeket beszél! :C

Ha kérdés van Wolf termékekről, esetleg tudok segíteni én is! :)

[ Szerkesztve ]

(#13181) neduddki válasza SZATA (#13177) üzenetére


neduddki
nagyúr

hI!

na megjott a valsz: "A Trim Coat hosszabb védelmet ad mint a Black Out, de nagy gumifelületre a
magasabb ára miatt nem javasolom, inkább kisebb külső műanyag felületekhez,
esetleg ablak körüli gumikhoz. A Black Out is tudhat 2-3 hónapos védelmet
akár a kerék gumikon is."

udv

neduddki

mod: bence007: koszi szokasom:- ) mit hasznalsz es mik a tapasztaltaid?

[ Szerkesztve ]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#13182) FET-MEN válasza focvis (#13175) üzenetére


FET-MEN
veterán

+1. Nagyon szép a fekete amíg szép, meg amíg nincs rajta por (10perc)
Nekem minden kis szir-xar látszik (hibák)

Iphone 7

(#13183) Cheesy


Cheesy
őstag

A többiek állítólag látják rajta, de én többet vártam a WS Platinumtól. 2,5 óráig simogattam a mosás utáni szárazra törléssel együtt :)

Lekezeltem az üvegfelületeket is az erre kapott anyaggal, azon tegnap láttam, hogy viszi le a menetszél a cseppeket olyan 80kmph és felette. De reggel cseppekben állt rajta a víz, mert esett az este.

www.vakbelmutet.hu

(#13184) FET-MEN válasza Cheesy (#13183) üzenetére


FET-MEN
veterán

Látszik. Szép fénye lett.

Iphone 7

(#13185) Typhoon47 válasza neduddki (#13176) üzenetére


Typhoon47
őstag

Most akkor Te wolf téglaügynök is vagy? ;]

"Education is important but big biceps are importanter"

(#13186) neduddki válasza Typhoon47 (#13185) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

A tegla az a Fletegla!:- )
H aegy jo hazai termek megesmerese es ezen ismeretek megosztasa ugynokosodesnek szamit akor en buszekn vallaom:- )))

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#13187) #42667776 válasza Cheesy (#13183) üzenetére


#42667776
törölt tag

Szép ez, jó fénye van! :C

(#13188) Dany007


Dany007
veterán

Hi!

Észrevettem egy ilyen foltot az autón:

Kb 1cm-es mostmár... Ott volt az elején is, de nagyon minimális mértékben. Azóta láthatóan nagyobb lett...
Szedjem le, csiszoljam meg kicsit, aztán fessem le a hozzá kapott javítófestékkel?
Nem igazán tetszik, hogy növekszik...

(#13189) KaiotEch válasza Dany007 (#13188) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Hát az csak tovább fog menni... :(

(#13190) focvis válasza Dany007 (#13188) üzenetére


focvis
veterán

Én biztos felkeresnék gyorsan egy hozzáértő szakit (fényezőt, vagy karosszériást). :(

Más: a tegnapi gyors mosásnak kb. 0 értelme volt. Ma mentem 5 kilométert városban és tiszta fröcsek lett, persze a visszaúton már sütött a Nap.

(#13191) SZATA válasza bence007 (#13180) üzenetére


SZATA
senior tag

Köszi, és neked is neduddki!

Először kipróbálom a BlackOut-ot, az van most rajta és tetszik.

(#13192) Dany007 válasza focvis (#13190) üzenetére


Dany007
veterán

És mit tud csinálni egy karosszériás?
Igazából egy max 1cm magas és 1-2mm széles korrózióról van szó...
Én nem akarom hogy ott foltozgasson meg csúnya legyen meg minden... Mármint azt nem akarom, hogy ha ilyen picit nem tud megcsinálni akkor nagyobb területet fedjen le / csiszoljon le / akármi... és hogy akkor nagyobb területen legyen egy folt...

Megtudják azt csinálni úgy, hogy ne legyen színeltérés?

Apámnak a küszöböt csinálták kompletten és feketén hagyták... ? Bár lehet apám skót volt és nem akarta lefújatni... Nem tudom, de rettenet...

Az a baj, hogy az ellentétes oldalon (ez a csomagtartó) ugyanott is kezdődik ugyanez... :(((

És ha elviszem a egy karosszériáshoz nem fog kiröhögni hogy egy pár mm-es szarral megyek hozzá? És mennyit lehet egy ilyenért elkérni? Mármint hogy kb mennyibe kerülne? Hasra ütve persze...

(#13193) focvis válasza Dany007 (#13192) üzenetére


focvis
veterán

Őszinte leszek: csak ugatom a témát, várd meg egy hozzáértő válaszát. :R

Amennyit én lövök hozzá:
- lehet kis részt is javítani, érdemes mindkét oldalon azonnal megcsináltatni
- bele tudnak "ködölni" a fényezésbe, hogy ne kelljen telibe fújni
- nem fog kiröhögni
- szerintem valahol 5 és 20 e. között megáll, ha nem fújják telibe.

Nem tudom hol laksz.
Érden, ill. Zalaegerszegen tudok ajánlani szakembert, aki biztos nem zavar el és tisztességesen dolgozik + megfizethető áron.

Szerk:
Mit csinál a szakember? Kb:
1. lecsiszolja
2. passzíválja
3. lealapozza
4. leködöli (fényezi)

Szerk2:
Sztem tegyél fel olyan fotót, amin jobban látszik az érintett terület mérete, elhelyezkedése.

Szerk3:
Ha valóban 10x1 milliméterről beszélünk, akkor én a sajátomon először megpróbálnám magam megcsinálni az 1. hsz. alapján.

[ Szerkesztve ]

(#13194) Dany007 válasza focvis (#13193) üzenetére


Dany007
veterán

Köszi az infót! :R
Sajnos Zeg messze van Veszprémtől. Valami közelebbi kellene.

A 20k-tól azért csúnyán néznék rá... : ) Majd körbekérdezősködöm itteni ismerőstől van-e valaki akit ajánl.
Hát nem tudom nekiállnék-e én.
A legnagyobb gond az, ahogy a fotón is látszik, hogy a korrodált rész mellett kb 5mm-en már a festék is fel van púposodva... Gondolom bejut a víz... Ezért se biztos, hogy nekiállnék én magam.

Arra is gondoltam esetleg, hogyha már ottvagyok akkor megcsináltatom a két hátsó ajtó alját. Az is minimális, de majd úgyis meg kell. És akkor talán arányaiban is jobban jövök ki.

Okés, holnap csinálok távolabbi fotót. Ez amúgy egy macro volt. :D Annyira nem vészes amúgy, csak most a sok esőzés után feltűnt, hogy nagyobb lett. :U És ha már feltűnik az már baj.

(#13195) dozoo95 válasza Dany007 (#13194) üzenetére


dozoo95
csendes tag

Ahogy hallottam Gyulafirátóton van egy fényező aki jól dolgozik, de sajna csak ennyit tudok, neve, címe ismeretlen számomra :/

[ Szerkesztve ]

(#13196) FET-MEN


FET-MEN
veterán

Polírfelnire, utolóag felvitt lakk pereg ( nem nem én voltam mielött megköveztek) hol lejött,hol nem, mivel szedhetném teljesen le?

Iphone 7

(#13197) MunezXBK válasza FET-MEN (#13196) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Lecsiszolod. De írtam már, hogy az nem polír felni. Arra nem raknak lakkot.

(#13198) FET-MEN válasza MunezXBK (#13197) üzenetére


FET-MEN
veterán

akkor mi jön le róla? Tiszta homály, ahol lejött, mint a tükör.
Mivel csiszoljam? 2000-es vizes papír?

Iphone 7

(#13199) MunezXBK válasza FET-MEN (#13198) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Annyira nem tükör. :D

Azzal.

(#13200) AT.


AT.
tag

Mosás utáni szárazra törléshez tudtok ajánlani vmi jó nedvszívó képességű kendőt?

Köszönöm!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.