Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13251) SZATA válasza neduddki (#13240) üzenetére


SZATA
senior tag

Ezeket a hasznos Wolf-os infókat össze kellene szedned, szedni Bencével kooperálva, mondjuk egy Logout írásba. Így darabonként csak el fognak kallódni.
A korrektúrában segítek! :D

(#13252) neduddki válasza SZATA (#13251) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

abban remenykedem, hogy Jesse feltunik es O keszitsen egy irast kibovitvr az elmelete es melleteve a gyakorlatot is

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#13253) Dany007 válasza #42667776 (#13247) üzenetére


Dany007
veterán

Ja hát részben én se nyúlnék hozzá. Lehet nincs is hozzá szerszámom, de garázsom meg biztosan nincs. :)
Plusz ha már kevertet 1dl festéket hozzá, akkor már lehet megcsináltatnék mást is az autón.
Az első lökős jobb elején is volt egy kis kőfelverődésből adódó lepattogzás, amit én lepöttyöztem javítófestékkel, de ha már ott lennék akkor megcsináltatnám azt is rendesen. Plusz a már említett két hátsó ajtó alját.

Bár ez is egy érdekes dolog, mert ez típushiba. Azt olvastam, hogy az ablakok tömítése nem tökéletes, ezért befolyik ott a víz, ami áthaladva az ajtón az alján folyik ki és ezért rozsdásodnak ezek ott... Ergo ha nem szüntetem meg az okot, akkor hiába a lakatolás, csak látszatmegoldás lenne.
A csomagtartó is ugyanez, de ott mondjuk a fentebb említett megoldások miatt azért könnyebb lenne kiküszöbölni az okot. Ha nem is szilóval de valami semleges gumis rugalmas "valamivel" meglehetne oldani.

(#13254) AT.


AT.
tag

Ha már nemrég úgy is a waxokról volt szó, kézi felvitelhez melyik ajánlott?

(#13255) atos19881101 válasza Dany007 (#13253) üzenetére


atos19881101
senior tag

Nem az a probléma, hogy átfolyik az ajtón a víz, hanem hogy gyárilag pocsék a két lemez közti PVC szigetelés. Az ajtón esőben igen is át kell folynia a víznek, és alul a kis nyílásokon ki kell jönnie. Megszüntetni úgy tudod, hogy az ajtó alját üregvédővel kifújod.

/** while (state(Korso) != BROKEN) go (Korso, &Kut) **/

(#13256) neduddki válasza AT. (#13254) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

col915

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#13257) Dany007


Dany007
veterán

No, végre kidobtam az illatosítót. :D Még volt egy minimális illata, de ahhoz képest, nincs két hete hogy vettem elég gyér...

Na aztán próbálkoztam az intersparban. Hátha találok olyan kis üvegcséset. De nem volt.
Valami Ambipur volt a drágábbak közül 1000 fölötti áron, de virágillatú és oceános volt. Egyik se jött be.

Viszont volt Wunderbau! :DD És az egyik fórumozó itt ajánlotta a fehér színű, hát mondom legyen akkor az. Csak, hogy kipróbáljak valamit. És egészen jó! Egészen kellemes illata van! Legalábbis így első benyomásra, aztán majd meglátjuk ha betelíti az autót akkor milyen lesz. Beraktam a pohártartóba, nincs szem előtt.

Még a black car-ra lennék kíváncsi ebből a típusból.

@atos19881101:

Lehet, lehet. A lényeg, hogy valami szigetelés szar...

@bitpork:

Jaja, gondoltam hogy ez nem így megy. :D Csak elsőre bele se gondoltam, hogy nem elég elmenni Fehérvárra, vissza is kell jönni, majd újra elmenni stb...

@Lion01:

Áh, én se nyúlnék így hozzá amíg nem muszáj. Meg garázsunk sincs. Bár... lehet tudnánk kölcsönözni egyet ingyen... Itt a házból egy kollega már felajánlotta a garázsát, mert neki nincs autója...

@runner 125:

Erről jut eszembe... Sikerült jutnod valamire a csomagtartóval? Régen beszéltük, hogy gombnyomásra nyílik a csomagtartód, de ugye nem nyitja ki, hanem kézzel kell felemelni.
Na ez most nekem is eszembe jutott. Nekem is nyílik gombnyomásra, csak ugye a teleszkóp nem elég erős ahhoz, hogy fel is tolja...
Viszont nagyon "menő" lenne ha fel is nyílódna magától. :D Hátha jutottál valamire ezügyben. :)

(#13258) Typhoon47 válasza Dany007 (#13257) üzenetére


Typhoon47
őstag

A hidraulikus csomagtérajtó nyitás nem összekeverendő a központira (távirányító 3. gomb általában ugye.. mondeo ; ) rákötött csomagtérajtó zárral.

"Education is important but big biceps are importanter"

(#13259) Dany007 válasza Typhoon47 (#13258) üzenetére


Dany007
veterán

Tudom tudom, de ha megnyomom kinyitja és csak fel kell emelni. Innen ered, hogyha erősebb teleszkópok lennének benne, akkor nyitáskor nem csak kilöknék kicsit a csomagtartót, hanem egyből fel is nyitná... :D
Az már más kérdés, hogy v.színűleg akkora erővel, hogy kellene egy rugó ellenerőnek és nehéz lenne lecsukni.

(#13260) MunezXBK válasza Dany007 (#13257) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Nehogy azt vedd ám, amit ajánlottam. :U

(#13261) Dany007 válasza MunezXBK (#13260) üzenetére


Dany007
veterán

De ha nem lehetett kapni? :D
Néztem direkt, se olyan nem volt se az a kis üvegforma...

Ha legközelebb találok olyat akkor kib...om ezt és megy az. :D Csak nagyon ritkán jutok Tescoba, mert elvből is kerülöm...

(#13262) runner 125 válasza Typhoon47 (#13258) üzenetére


runner 125
nagyúr

Ez teljesen evidens szerintem mindenkinek.
Olcsóbb új autóknál a felnyitást egyébként 99%-ban rugókkal oldják, persze azon típusok amik maguktól le is csukódnak már hidraulikusak, de ez a prémium kat.

Dany007

Sokra nem.

Mivel még az enyém is klasszikus, kis teleszkóp - komplex nyitómechanika elven működik, így két féle lehetőséget találtam. Az egyik ami kombi ajtóknál tuti működik, h mindkét teleszkópszárra húznak egy egy kicsi rugót, ami pont megadja nyitáskor azt a löketet, ahonnan már a teleszkóp fel tudja tolni. Erről több videót is találni, pl. Nekem ezzel két problémám van, lecsukáskor qrva erősen kell lecsapni, illetve sedan autóknál sokkal nagyobb az alapállapottól - holtpontig megtett nyitásiív hossza, így bazi erős rugó kellene és még akkor sem biztos h lökne rajta annyit.

Keresgélve találtam még úgynevezett elektromos aktuátort. Ez gyakorlatilag egy elektromos, konstans mozgású teleszkóp. Parabolák, napelemek mozgatásához használják. Külső átmérője kb. megegyezik egy teleszkópéval, egyetlen egy hátránya van, az ár. Kb. 90.000ft lenne az 1 pár, plusz a prorgi megírása, h melyik pillanatban kezdjen el dolgozni, illetve ezesetben kellene egy kapcsoló a csomagtérajtóra, amivel a lecsukását lehetne indítani, egy szóval felejtős.

Úgyhogy én itt feladtam, de ha te találsz olcsóbb, nem gány megoldást, számolj be róla.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#13263) freaghill


freaghill
őstag

Mi lenne a nagy különbség a Super Resin Polish és Ultra Deep Shine között?
Megéri megvenni az utóbbit? Autoglymről van szó. :)

(#13264) agent_k


agent_k
őstag

Menzerna 2500/4000

(#13265) #00809728


#00809728
törölt tag

(#13266) #00809728


#00809728
törölt tag

(#13267) MunezXBK válasza freaghill (#13263) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

SRP karcfeltöltő, szép fényt ad.

UDS sötét színre való, mély fényt ad + hologrammentesít. Kézzel nem annyira használnám.

Kicsee: :C

(#13268) freaghill válasza MunezXBK (#13267) üzenetére


freaghill
őstag

Akkor az én esetemben (LC5L, összefoglalóban másik totyikban ott a kép, illetve kézzel csinálnám) SRP-t ajánlasz?

SRP nem képes a hologrammok eltüntetésére?

[ Szerkesztve ]

(#13269) Hikvision válasza agent_k (#13264) üzenetére


Hikvision
senior tag

Itt van hozzá az egész autó:


20 éve a PH-n.

(#13270) agent_k


agent_k
őstag

Dodi: Egy kis rutinmunka :)

Munez: Ilyen könnyen még nem dolgoztam. Nem porol, szépen látszik ahogy törik a szer és veszi vissza a korong. Könnyű letörölni. Nincs(!) hologram. 1000-res fordulattól nem is kellett feljebb menni.

A következő próba a Meguiar's szivacs lesz, ha veszek az ebay-ről illetve ha már a mostaniak tönkrementek. A kemény szivacsomat szedi már szét az anyag.

(#13271) MunezXBK válasza agent_k (#13270) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Tudom, teszteltem a mintákat. :))

(#13272) #42667776 válasza Hikvision (#13269) üzenetére


#42667776
törölt tag

Ez nagyon jól néz ki! :K :R

(#13273) freaghill válasza MunezXBK (#13271) üzenetére


freaghill
őstag

Ultra Deep Shine-t miért nem is ajánlod amúgy kézivel? :)

(#13274) MunezXBK válasza freaghill (#13273) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Mert jó sűrű cucc, kézzel nehéz eldolgozni.

(#13275) Hikvision válasza #42667776 (#13272) üzenetére


Hikvision
senior tag

"kicsee" - kolléga odatette magát :)

20 éve a PH-n.

(#13276) #42667776 válasza Hikvision (#13275) üzenetére


#42667776
törölt tag

Én ma csak egy ilyet csináltam, de talán egyszer eljutok arra a szintre is.......

(#13277) Dany007 válasza MunezXBK (#13260) üzenetére


Dany007
veterán

Visszakerestem és nevet nem írtál. :U
Bár külsőre se láttam ott hasonlót.

(#13278) neduddki


neduddki
nagyúr

HI!

ws-1n wolf ph semleges samponja, joooo nagyon joooo, 20ml /vettem fecskendot, 20ft vot:- )/ tettem ~12l szoaksomtol elteroen hideg vizbe es szepen lemostma vele a joszagot, pedog csak slagot kapott nem si a karchert, szoval ajanlott:- )

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#13279) MunezXBK válasza Dany007 (#13277) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Minek írjak nevet? Bemutatkoztam amikor találkoztunk. ;]

(#13280) FET-MEN válasza Hikvision (#13269) üzenetére


FET-MEN
veterán

Szép lett. Szép autó nagyon :)

Iphone 7

(#13281) Hikvision válasza FET-MEN (#13280) üzenetére


Hikvision
senior tag

Köszönöm :) Bár én és a cimborám elég intenzívek lehettünk a műtét közben :DDD

20 éve a PH-n.

(#13282) FET-MEN válasza Hikvision (#13281) üzenetére


FET-MEN
veterán

:DDD Kemény munka mindíg édes gyümölcsöt ad :)

Iphone 7

(#13283) agent_k válasza Hikvision (#13281) üzenetére


agent_k
őstag

Nagyon jól éreztük magunkat a munka közben. Viccesek voltatok és az idő is jobban ment így. :-)

(#13284) SZATA


SZATA
senior tag

Urak!
Mit szúrtam el? Egy hónapja volt polírozva, waxolva (Col 915) az autó. Akkor nagyon tetszett az eredmény, mind fényben, mind tapintásban. Azóta egyszer OMV-s kézi mosó öblítés programjával átmentem rajta, és elég jól levitte a port, kisebb koszt róla (nem töröltem át utána).
Ma lemostam AG Bodywork Shampoo Conditioner-rel. Utána jött a kellemetlen meglepetés, hogy visszajöttek a hajszálkarcok, és eltűnt a fénye. Nem mondom, hogy olyan, mint a kezelés előtt volt, lepergeti a vizet valamennyire, de csak árnyéka a frissen kezelt állapotának – mondjuk a műanyagokat nem volt idő leápolni.

Megromlott 2 év alatt a sampon, vagy túl sokat tettem a vízbe, vagy rossz a mosási technikám? Egy hónap alatt akkor sem szabadna lemennie a Col915-nek.

(#13285) FET-MEN válasza SZATA (#13284) üzenetére


FET-MEN
veterán

2 hetente kenem a gépeket le itthon. Lejön a wax előbb utóbb. Ezt nem mindíg befolyásolja,hogy hányszor mosod. Szimplán már az,hogy a por száll rá stb.

Iphone 7

(#13286) SZATA válasza FET-MEN (#13285) üzenetére


SZATA
senior tag

Akkor a 4-6 hónap amit ráírnak, az vákumban tartásra vonatkozik? :F

(#13287) #42667776 válasza SZATA (#13284) üzenetére


#42667776
törölt tag

Hali!
Nekem is korábban hasonló problémám volt amikor a saját autómat csináltam, mosás után előjöttek az apró karcok, illetve nagyon minimális maradt polírozás után is. Akkor én is kérdeztem mi lehet a probléma,
kicsee azt írta rá, hogy a minimális karcokkal ne foglalkozzak, mert azt a nagy nyomású is csinál a későbbiekben, waxoljam le és kész! Ezt meg is tettem de nem igazán segített, aztán vettem jobb karceltávolító pasztát és másik korongot azzal sikerült eltüntetnem minden karcot, majd finom paszta és wax nálam az volt a gond, hogy az első lépésnél nem voltak kipolírozva teljesen a karcok és utána csak feltöltődött ami később előjött. A legutóbbi eredmény után direkt teszteltem is lesz ami lesz, legfeljebb megcsinálom újra. Poros autót lemostam, csak nagynyomásúval és szilikonos lehúzóval lehúztam a maradék vizet, utána nem töröltem át semmivel, pár nap után mivel nincs garázs megint poros autót megmostam samponnal majd lehúzó és törlés finom mikroszálas kendővel nincs karc! Szerintem olcsó mikroszálas kendő is karcol törlésnél.

(#13288) SZATA válasza #42667776 (#13287) üzenetére


SZATA
senior tag

Köszi a tanácsot, de én direkt azért vittem egy szakihoz, (a magyar keresetekhez képest nem kevés pénzért) hogy ne nekem kelljen otthon barkácsolni, próbálkozni vele.
Mindegy, most így marad, aztán majd veszek egy doboz waxot és kenegetem.

(#13289) MunezXBK válasza SZATA (#13286) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Ősszel waxoltam, tavaszi első mosásnál még rajta volt. Posztoltam is képet, keresd meg.

(#13290) #42667776 válasza SZATA (#13288) üzenetére


#42667776
törölt tag

Világos! Szerintem gurulj vele vissza hozzá és kérdezd meg miért ilyen?
Érdekelne a válasza is ha esetleg visszamész.

(#13291) SZATA válasza MunezXBK (#13289) üzenetére


SZATA
senior tag

Erre gondolsz? Ha őszi waxolás, akkor jól bírta.

Lion01: Még gondolkodok rajta, megnézem holnap napfényben.

(#13292) neduddki válasza SZATA (#13284) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

nrem volt egyszer sem egy furcsa ragados ize a kocsin miukoben mostad?

udv

neduddki

p.s. nekm ugy volt 1 reteg Col915 11honap hogy kozben 3-4x kapott nem phsemleges sampont es radsul tavajj rengetegett volt kinn a szabadban

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#13293) SZATA válasza neduddki (#13292) üzenetére


SZATA
senior tag

Most mostam először kézzel (tudom, illene gyakrabban), de nem volt ragadós, a sima leveretés után sem.
Nekem az 1 hónapból több mint két hetet aludt garázsban, ma hoztam ki először egy hét pihi után.

(#13294) MunezXBK válasza SZATA (#13291) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Nem. Bár a végeredmény hasonló. :))

(#13295) agent_k


agent_k
őstag

(#13296) neduddki válasza agent_k (#13295) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

jot nevettem rajtad meg a szadekodon koszi ezt mara:- )

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#13297) agent_k válasza neduddki (#13296) üzenetére


agent_k
őstag

Rajtam meg a szándekomon? Információt osztottam meg. Ahogy te is.

(#13298) Typhoon47 válasza neduddki (#13296) üzenetére


Typhoon47
őstag

Hát khm a független teszt alapján erősen középszerű termék (sőt), nincs ezen semmi kivetnivaló.

"Education is important but big biceps are importanter"

(#13299) neduddki válasza agent_k (#13297) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

en se akranmerteni:- )

udv

neduddki

mod: Typhoon47: nincs is azzal semmi gond sot, en a talalason mosojgok:- )

[ Szerkesztve ]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#13300) agent_k válasza neduddki (#13299) üzenetére


agent_k
őstag

Ja hogy a "wolfotok"? Írhattam volna menzernátokat is... az se szerepelt valami fényesen a karcfeltöltő hatás miatt...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.