Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

ASUS WL-500G Premium

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#646) G123 válasza seaky77 (#641) üzenetére


G123
csendes tag

WL-500gP -vel próbálkozom és ezt a parancssort futtatja a firmware mod tools build_firmware scriptje. De a -p a kisérlet szempontjából lényegtelen. Viszont rájöttem a helyes parancsra.

./src/asustrx -m 0xf00000 -p WL500gp -v 1.9.7.2 -o BINARY/custom.trx FW/image_parts/segment1 FW/image_parts/cramfs-image-new

De ha van jobb cucc trx buildelésre, érdekel.

A routert szombaton vettem, de nem vagyok teljesen járatlan a beágyazott sw/hw-ek területén.

Még nem töltöttem fel ''saját'' hekket, egyelőre csak usb pendrive-ról nyomom, de az kapásból kiakasztott, hogy az usb pendrivenak írhatónak kell lennie különben nem mountolja fel automatikusan. Ekkor viszont létrehoz rajta swapet aminek nem örülök. Úgy vettem észre a fat32-t nem is kezelte rendesen, azaz a könyvtárakat látta, de benne a fájlokat már nem. Amikor meg kiírt rá összekuszálta a fájlrendszert. Nem tudom hdd-vel, hogy működik, de ezek alapján senkinek nem ajánlom, hogy egy adatokkal teli fat32 diszket rákössön.

Jól sejtem, hogy hiányzó vagy hibás nvram változók esetén (pl. sdram_init) a CFE sem képes elindulni? Ha így van akkor ez oltári nagy ciki, bár ahogy elnézem vannak itt egyéb szépség hibák is.

Szerintem nem az 1.9.7.2 néven letölthető forrásból készült a production firmware.

Először is nem világos, hogy az 1.9.6.8 -cal érkezett routeremben hogy lehet 3.91.23.0 CFE amikor az állítólagos 1.9.7.2 forrásban még csak 3.91.7.0 van. Ez akkor tünt fel amikor ki akartam nyomozni, hogy miért van nálam egy nvram tartalom a flashben 0x1000-en.

Aztán konfigurálni akartam a vlan portjait parancssorból, de nem találtam a vconfig parancs az ''add_port'' kapcsolóját, pedig a forrás szerint az rc is azzal állítja be ezeket.

Ha a restore-t lenyomva tartom powerup alatt akkor a CFE beadja a promptot? Vagy csak vár tftpre? Mi történik? Illetve rá kell menni tftp klienssel vagy ő kezdeményez tftp kapcsolatot szerverhez?

ASUS WL500-G PREMIUM R1.14 pmon_ver=CFE 3.91.23.0 firmver=1.9.7.2

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.