Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

ASUS WL-500G Premium

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#801) maci25 válasza woz (#800) üzenetére


maci25
aktív tag

Az a felalas ,hogy hasznalok egy progit amivel a HDD rol olvastam a file-ket de most csak ugy tudom olvasni ha elotte letoltom a gepre.Eddig ugy csinaltam .hogy total commanderrel felmentem a halozatra es ott megnyitotam a HDD tartalmat.Most viszont nem tudok felmenni igy/nem latja/
A HDD tartalmat most ugy erem el hogy a router vebes feluleten erre katintok: '' USB Application--FTP Server--- Allow Anonymous User to Login? Yes No Login ''

Itt tudom irni ,olvasni viszont csak akkor ha elotte letoltom a filet

Remelem ki tudod hamozni belole amit kozolni akartam.....

(#802) woz válasza maci25 (#801) üzenetére


woz
csendes tag

lehet h kicsit elbeszelunk egymas mellett, de ha megcsinalod a samba beallitast (lasd elozo post), akkor fogod latni a vinyo kishareelt reszet mint eddig...

btw a TC tud ftpservert is browsolni szepen, nem?

(#803) Fanyuvo válasza woz (#802) üzenetére


Fanyuvo
tag

woz: Az egy szalas torrent feltoltesnek nem tudod mi lehet az oka?

(#804) woz válasza Fanyuvo (#803) üzenetére


woz
csendes tag

az egy szalat ugy erted, h egy kliens kapcsolodik hozzad?

tuzfalon kiengedted a megfelelo portot/portokat?
nem lehet, h ecceruen nem akarjak tobben tolteni a cuccot epp?

most kezdtem csak el torrentezni, uhogy tul sok okosat nem fogok tudni mondani...

(#805) Fanyuvo válasza woz (#804) üzenetére


Fanyuvo
tag

A post-firewall-ba beirtam amit irtal:
iptables -I INPUT 5 -p tcp --destination-port 6881:6999 -j ACCEPT

es igy fut:
enhanced-ctorrent -C 8 -p 6881 bh.torrent

Igen, csak 1 ember tolt tolem a letoltes viszont tobb szalon jott.

(#806) woz válasza Fanyuvo (#805) üzenetére


woz
csendes tag

hm...
probald meg megadni az ipcimed, lehet az nemart, vhogy igy:

enhanced-ctorrent -D max_letoltes -U max_feltoltes -s letoltott_file_neve -i kulso_ip_cimed -e seedeles_letoles_utan_ora -p 6881 valami.torrent


de igazabol nemtom...

(#807) maci25 válasza woz (#802) üzenetére


maci25
aktív tag

A PUTTYprogrammal probalom csinalni a leiras szerint de nem boldogulok vele!!
Ezt irja a putty:

(none) login: admin
Password:
[admin@(none) root]$ df
Filesystem 1k-blocks Used Available Use% Mounted on
/dev/root 2944 2944 0 100% /
/dev/discs/disc0/part5 29288208 48 29288160 0% /tmp/harddisk
[admin@(none) root]$ umount /tmp/harddisk
umount: Couldn't umount /tmp/harddisk: Invalid argument
[admin@(none) root]$ killall stupid-ftp
killall: stupid-ftp: no process killed
[admin@(none) root]$ df
Filesystem 1k-blocks Used Available Use% Mounted on
/dev/root 2944 2944 0 100% /
/dev/discs/disc0/part5 29288208 48 29288160 0% /tmp/harddisk
[admin@(none) root]$

Mi csinalok rosszul?

Valamiert szerintem nem unmountolja a HDD-t

(#808) Fanyuvo válasza maci25 (#807) üzenetére


Fanyuvo
tag

nem killall stupid-ftp hanem killall stupid-ftpd
En se ertettem miert nem all le. de en ps paranccsal megneztem mi az ID-ja a stupid-ftpd-nek
es siman kill ID

(#809) solarix45 válasza solarix45 (#781) üzenetére


solarix45
senior tag

Annyit butykoltok ti ezzel a routerrel, csak tudtok valaszolni a kerdesemre, hogy hasznalhato-e a rakotott hdd http cache-nek.. Leegyszi :)

(#810) taby válasza solarix45 (#809) üzenetére


taby
csendes tag

proxy szerver és webcache progi telepithető rá : squid
csak kérdés hogy a vas mennyire birkózik meg vele.

(#811) Sharp.


Sharp.
csendes tag

Sziasztok!

Próbálta már valaki az NTFS-3G-t? http://wiki.hup.hu/index.php/Ntfs-3G#Telep.C3.ADt.C3.A9se_Ubuntu-ra

(#812) amon_re válasza Fanyuvo (#808) üzenetére


amon_re
csendes tag

stupid_ftpd

borzasztó hibás a leírás:)

[Szerkesztve]

(#813) seaky77 válasza Sharp. (#811) üzenetére


seaky77
tag

FUSE kell neki felejtő

(#814) amon_re


amon_re
csendes tag

Sziasztok, én is beszereztem wl-500gp
Lenne egy kérdésem:
MC FTP-vel, wget-el vagy akármivel töltök le.
Ha becsukom az a telnet ablakot, akkor persze megszakad a letöltés is.
Hogy lehet ezt elkerülni? vagy feladni a letöltést?

(#815) taby válasza amon_re (#814) üzenetére


taby
csendes tag

Javaslom ismerkedj meg a screen csomaggal :)

(#816) Fisha válasza taby (#815) üzenetére


Fisha
őstag

Vagy a nohup/bg/fg paranccsal.

(#817) Sharp. válasza seaky77 (#813) üzenetére


Sharp.
csendes tag

És az a FUSE nem használható itt?
(Nem nagyon konyítok Linuxul még..)

(#818) LordX válasza amon_re (#814) üzenetére


LordX
veterán

Midnight Comander? Van már Oleg félére is vagy OpenWRT-vel tolod?

(#819) amon_re válasza taby (#815) üzenetére


amon_re
csendes tag

Köszi, működik.

(#820) amon_re válasza LordX (#818) üzenetére


amon_re
csendes tag

Igen megy az MC oleg fw alatt.

Letöltöd ezt pl. az /opt/tmp könyvtártba ezt:
http://ipkg.nslu2-linux.org/feeds/optware/wl500g/cross/stable/mc_4.1.35-3_mipsel.ipk
aztán
ipkg install /opt/tmp/mc_4.1.35-3_mipsel.ipk

Viszont MC alatt a jelszavas FTP egy file letöltése után meghal.
Van valami ötletetek hogy mért?
Vagy más képernyös FTP program?


[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#821) DLDKox válasza amon_re (#820) üzenetére


DLDKox
aktív tag

Mit értessz az alatt, hogy meghal 1 file letöltése után az mc?

Nem lehet, hogy csak másoláskor az attríbumok megtartása pipát kell kivenni?

Esetleg nftp-t próbáld meg.

[Szerkesztve]

(#822) DLDKox


DLDKox
aktív tag

Énis megvettem a routert tegnap tesztelgettem a gyári firmwaret, aztán ráraktam dd-wrt 23sp2őt ami nagyon sok új funkcíóval gazdagította routerem tudását. Azonban asszem hétvégén felrakom az oleg-et rá. Az Olegnek is van webes felülete? Tud a wireless client módot mint a dd-wrt? Hirtelen ennyi kérdésem támadt az oleges leírásokat átrágom hétvégéig addigra megjön az USB-s winyóm is hozzá.

Amúgy amire vettem a routert már működik mostmár csak az usb winyót kell majd beizzítani.
A lényeg, hogy dd-wrt vel simán kapcsolódik cliens módba bármelyik másik routerhez vagy apphoz. Remélem ez oleg-ben is megoldott webes felületen.

(#823) Tif válasza DLDKox (#822) üzenetére


Tif
tag

A ''lassan másol USB vinyóra'' egy érdekes ötletet találtam: [link]

''ASUS WL-HDD beépített promise IDE vezérlővel, openwrt támogatja, igy célnak tökéletesen megfelel.''

(#824) Fisha válasza Tif (#823) üzenetére


Fisha
őstag

En pont a wl-hdd-met csereltem le wl500gp-re, mert lassu volt a masolas rola. Igaz oleggel probaltam csak, de nem hiszem, hogy az openwrt ott csodaszer lenne, a wl500gp-nel meg nem. Osszesegeben a wl-hdd - nem sokkal, de - lassabb, mint a az 500gp.

(#825) Tif válasza Fisha (#824) üzenetére


Tif
tag

Én ezt úgy értettem, hogy a routerhez kötött Asus mobil HDD promis vezérlővel lehet, hogy megoldás a problémával. (Mert a promis vezérlő piszkálja a lemezt nem kell cpu-ból megoldani. vagy mittudom én :) )

(#826) Sharp.


Sharp.
csendes tag

Gyári fw-vel a WL-500gP-be helyezett Pendrive-ot a \\Pendrive (ha ez a neve) alatt el lehet érni Windows-ban.
Oleg fw-vel ezt hogy lehetséges?
És ha jól vettem észre nem lehet a Pendrive-ot pl. ext2-re formázni, illetve több partíciót létrehozni rajta...

(#827) denes242


denes242
aktív tag

udv emberek! most talaltam ezt a topikot.
par hete en is kaptam egy ilyen szerkezetet es tettem ra openwrt-t.
nagyon kiraly! lecsereltem a regi pentium 133-at, es most ez a tuzfal
es printer megoszto (nem ra van dugva a printer, hanem tovabbkuldi egy print servernek a jobokat). sokkal szebb, halkabb, kisebb es takarekosabb!

P5B Deluxe - Q6600@3.0Ghz - Zalman CNPS9700 - GEIL Black Dragon - FSP Epsilon 600 - Thermaltake Armor Jr. - Debian Linux

(#828) Fanyuvo


Fanyuvo
tag

Arra, hogy nem megy rendesen a feltoltes (10 ora alatt 200 megat upolt fel torrent-en - nem latja a leecher-eket) sajnos nem talaltam megoldast, ugyhogy most kicsit hanyagolom a router buheralasat, mert mar eleg sok hajnali lefekves volt miatta. De ha esetleg valakinek eszebe jut valami otlet azt kiprobalnam.

(#829) taby válasza Fanyuvo (#828) üzenetére


taby
csendes tag

iptables -I INPUT -p tcp --destination-port **** -j ACCEPT

Amely portot listeneli a ctorrent azt beirod a *ok helyére és máris javul a tempód ugyanis igy aktiv leszel.

(#830) Fanyuvo válasza taby (#829) üzenetére


Fanyuvo
tag

Mar probaltam, de nem tortent semmi. Es az utorrent.com-os oldalon is kiprobaltam mit ir ki arra a portra es azt mondta zarva van.

(#831) Fanyuvo válasza taby (#829) üzenetére


Fanyuvo
tag

Atjavitottam a portot masra es ujra kiadtam a flashfs parancsot, reboot. Mostmar nyitott portnak irja az utorrent oldala, de meg igy se megy 8-9k fele a feltoltes es az is 0 es 8 kozott ugral. Windows alol is eleg egy portnak nyitva lennie, ugyhogy nem ertem hol van a gond.

(#832) Hzolee


Hzolee
csendes tag

Sziasztok!
A munkahelyemen egy WL500g-s router található, és nemrég felmerült bennünk a következő.Mi lenne, ha a routerre kapcsolt gépeket otthonról is be tudnánk kapcsolni, és irányítani tudnánk.Nos ez elméletileg megvalósítható a hálókártyák WOL funkciójával, de....Ha megadom a WOL paramétereket, hogy melyik gép ébredjen (IP, MAC), akkor ugyi a router IP-jét kell megadnom.Namost....hogy tudom elérni, hogy a router IP-jére küldött MAC címet szétdobja az összes állomáshoz?Vagy valami más ötlet, hogy hogyan lehetne ezt megvalósítani?
Köszönöm segítségeteket!
Üdv!

(#833) amon_re


amon_re
csendes tag

Légyszi segítsetek:

Kívülről szeretném elérni a routert de még pingelni sem tudom.
Ha belülről próbálom a külső ip címmel akkor minden ok.
Router nélkül is tudok pingenni kívülről persze akkor a gépemet.
UPC, oleg FW

(#834) Fanyuvo válasza amon_re (#833) üzenetére


Fanyuvo
tag

amon_re: A beallitasoknal (Internet Firewall/Basic Settings/Respond Ping Request from WAN?) le van tiltva, hogy WAN-rol lehessen pingelni. Ha atkapcsolod akkor menni fog.

Hzolee: Nekem egy geppel se sikerult megoldanom a gep feleleszteset a router-en keresztul. De ha neked sikerul, akkor pliz ird meg ide, hogy csinaltad.


[Szerkesztve]

(#835) DLDKox


DLDKox
aktív tag

Sziasztok !

DD-WRT vel sikerült valakinek belőni az usb winyót illetve a sambát meg az ftp rajta.
Ha valakinek igen akkor az segíthetne kicsit nekem.

Az oleg-en már átrágtam magam. Ott össze is jött minden csak oleg nem tud wireless client modot.

Szóval dd-wrt alá kéne szájbarágós leírás ftp samaba, mc, screen ezeket szeretném használni alatta.

Előre is köszi

(#836) seaky77 válasza Hzolee (#832) üzenetére


seaky77
tag

Bármely proton érkező UDP vagy TCP csomagot kell nat-olni a LAN-on lévő gép felé. Tehát semmi extra nem kell csak hogy legyen valamilyen bejövő ip/port nat-olás a LAN gép felé. A WOL magic packet bele lesz ágyazva a keretbe.

Mégegyszer, a lényeg az hogy a router a bejövő csomagot tudja hová kell küldeni.

(#837) seaky77 válasza amon_re (#833) üzenetére


seaky77
tag

Pingelni nem is baj hogy nem tudod (az egy ICMP üzenet amit a tüzfal alabeállításban eldob)
Ha el akarod érni a géped kívülről magyarul valamilyen servert üzemeltetsz akkor használd a virtual servert. (Bár szivem szerint az iptables-t ajánlanám de ezt csak halkan mondtam... :U )

(#838) amon_re


amon_re
csendes tag

Kösz mindenkinek,
mondjuk nem egészen értem, mert a tűzfal ki volt kapcsolva,
és úgy sem tudtam pingelni, de mindegy így már működik.

(#839) Fanyuvo válasza amon_re (#838) üzenetére


Fanyuvo
tag

En dyndns-t hasznalok arra, hogy mindig elerjem a router-t.

(#840) Gyugyus


Gyugyus
csendes tag

Én is egy ilyen óriásdoboz büszke tulaja lehettem ma.
Az volna a kérdésem, hogy pendrive-ot rá lehet csatlakoztatni, külső vinyó helyett? Illettve mintha valami olyasmit olvastam volna hogy valami swap fájlt v mit hoz létre a router amikor rádugja az ember a külső vinyót? Ha igen, akkor ez mekkora méretű?

Gondolkoztam rajta, hogy veszek egy 4 gigás pendrive-ot, nekem az pont elég lenne, meg amúgyis kéne 1 pendrive. Külső vinyót azért nem akarok, mert tudom, hogy azt nem használnám ki, meg annyi pénzt nem akarok rákölteni.

(#841) Gyugyus


Gyugyus
csendes tag

Konkrétan egy ilyenbe szeretnék beruházni most még:
[link]

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#842) -=Jam=- válasza Gyugyus (#840) üzenetére


-=Jam=-
őstag

Egy 4GB-os PenDrive árából igencsak szép nagy wincsit lehet venni :DDD
Persze egyszer meg kell venni hozzá a külső keretet is...

(#843) DLDKox


DLDKox
aktív tag

Senki sincs aki értene valamit dd-wrt hez? Nem tudom belőni az usb winyót rajta :(
FTP, Samba, screen, mc , ssh-t szeretnék használni rajta de eddig sajna nem sikerült igaz nem vagyok 1 Linux guru. Ha valaki tud jó leírást hozzá kérem ossza meg velem.

(#844) hétalvó


hétalvó
addikt

Valaki tudna nekem a ctorrent-hez vmi szájbarágós segítséget.

Két dolgot szeretnék használni a routeremből.
1. hálózati HDD, ez megy.
2. töltse le a torrenteket, fel/le sebesség állítható legyen és tudjam őket szüneteltetni, ha használni szeretném a netet. Na ezek nem mennek.

HDD-t vettem, Oleg fenn. Nekem idáig megy.

Nem lehetne vhogy hozzányúlni a gyárihoz. pl.upload speed fiixre és hogy minden torrentet szeressen, mert nekem több mint a felét el se kezdi szedni.

A baj, hogy nem értek a Linuxhoz. A parancssorral még kibékülnék, de el nem tudom képzelni hogy fogok szüneteltetni. uTorrent féle kellene a routerbe amit látnék http-n.

Azért ha van valahol leírás átrágnám magam, mert nem látok más megoldást.

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#845) Gyugyus válasza -=Jam=- (#842) üzenetére


Gyugyus
csendes tag

Nem az ára a lényeg, hanem, hogy elboldogul a pendrive-okkal vagy nem?

(#846) Sharp. válasza Gyugyus (#845) üzenetére


Sharp.
csendes tag

Nekem egy 1GB-os pendrive figyel rajta és működik jelenleg a gyái fw-vel. Ugyanis az Oleggel nem jöttem rá, hogy hogyan tudom elérni windows xp-ből, itt meg még senki sem írt a kérdésemre semmit sem... Meg arra sem, hogy lehet-e fat-en kívül másra is formázni (ext2), hogy kicsit gyorsabb legyen az elérése.

(#847) Gyugyus válasza Sharp. (#846) üzenetére


Gyugyus
csendes tag

Köszönöm szépen az infót. Mekkora swap fájlt hoz létre a router amikor először rácsatlakoztatod?

(#848) Honkydoo válasza Sharp. (#846) üzenetére


Honkydoo
őstag

Szerintem lehet, én egy mmc memóriakartyát formáztam meg nemrég ext3 fájlrendszerre, szerintem pendrive-al is működik.

Ha valamben nem vagy biztos, elsőnek ajánlom a gyakorlatban kipróbálom módszert. ;)

[Szerkesztve]

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#849) woz válasza Sharp. (#846) üzenetére


woz
csendes tag

''lehet-e fat-en kívül másra is formázni (ext2)''

nekem egy ext3ra formazott usbkeretben levo vinyoval mukodik az oleg.

''hogyan tudom elérni windows xp-ből''

a)
bekonfigolod a samba-t (leirast seaky honlapjan talalsz -- pdf file; hint: seaky alairasa ;) ), igy wines shared mappakent fogod latni

b)
kihuzod a vinyot/pendrive-ot a routerbol es bedugod a gepedbe. elotte ne felejtsd el kikapcsolni swap-et es kimountolni a vinyot/pendrive-ot. ha ext3 van a rajta, arra is vannak mar rendes wines shareware progik, amik irjak/olvassak.

(#850) majom2


majom2
senior tag

sziasztok,

nekem egy wl550ge routerem van. az a problémám, h oldal-betöltéskor viszonylag gyakran (10-ből minimum 1x) visszapattan az IE h az adott oldal nem található. semmi várakozás vagy hasonlók, hanem azonnal visszadobja a hibát. a következő pillanatban egy ''reload'' hatására ugyanaz az oldal gond nélkül lejön. mi lehet a baj? tudna valaki segíteni? (firefox-nál is ugyanez van)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.