Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

ASUS WL-500G Premium

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20001) Nando36 válasza Nando36 (#20000) üzenetére


Nando36
tag

Csak tudnám melyik jó a 2.6-os kernelű routeremhez. Annyi fájl van ott, mint a nyű.

(#20002) Intruder2k5 válasza Nando36 (#20000) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

(#20003) Nando36


Nando36
tag

Köszi.
Frissítettem, de nem tudok ssh-n rácsatlakozni és ez sem jön be: http://192.168.1.1/
:(

(#20004) Intruder2k5 válasza Nando36 (#20003) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Az érdekes... A LED-ek normálisan világítanak? WiFi és Power LED világít?

[ Szerkesztve ]

(#20005) Nando36 válasza Intruder2k5 (#20004) üzenetére


Nando36
tag

Van netmegosztás. Wifin keresztül nyomtam az upgradet és van most is net.

(#20006) Intruder2k5 válasza Nando36 (#20005) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

És milyen neted van? DHCP vagy PPPoE? Ha DHCP, akkor véletlenül nem külső IP címe van a gépednek? Vagy most is WiFi-ről vagy fent? SSID látszik? Tehát tuti megy a router, csak nem éred el?

(#20007) Nando36 válasza Intruder2k5 (#20006) üzenetére


Nando36
tag

UPC van.
Nyomtam egy hard resetet a routeren és jó lett. Nem értem miért nem volt jó elsőre.

(#20008) Intruder2k5 válasza Nando36 (#20007) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hát ezt én sem értem, de ha gyorsan újra tudod konfigolni, akkor nincsen gond! Bár nekem RT-N66U van, de szintén most frissítettem, és nem volt semmi gond...

(#20009) Nando36 válasza Intruder2k5 (#20008) üzenetére


Nando36
tag

Csak simán újraindítottam és szerencsére nem vesztek el a beállítások.

(#20010) Intruder2k5 válasza Nando36 (#20009) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ja, akkor nem vesznek el, persze... De az nem Hard Reset! :)

(#20011) Nando36 válasza Intruder2k5 (#20010) üzenetére


Nando36
tag

Igen, valóban nem hard reset. Bocsi a pongyola fogalmazásért :)
Viszont, ha rebootolom a routert mindig elvesznek a statisztikai adatok? Ezeket valahogy vissza lehet tölteni?

(#20012) 0519 válasza Nando36 (#19958) üzenetére


0519
senior tag

Szia,

Én ezzel próbálkoznék rtorrent/rutorrent indítása előtt:

touch /var/run/utmp
chmod 644 /var/run/utmp

''Vígan ülünk tort azok fölött akik ellenünk törtek'' -Addams family

(#20013) Nando36 válasza 0519 (#20012) üzenetére


Nando36
tag

Köszi!

(#20014) Nando36 válasza Nando36 (#20011) üzenetére


Nando36
tag

Közben megtaláltam a fórumodon! :)

(#20015) hun005a


hun005a
tag

Ebben a topicban volt szó valamilyen hálókártya figyelő programról.
Nem jut eszembe a neve.

köszönöm

(#20016) Intruder2k5 válasza hun005a (#20015) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hálókártya figyelő program? Az meg milyen? Esetleg a Wireshark? :)

(#20017) hun005a válasza Intruder2k5 (#20016) üzenetére


hun005a
tag

Igen erre gondoltam,elnézést ha rosszul fogalmaztam :D

(#20018) Laca 012 válasza Intruder2k5 (#19993) üzenetére


Laca 012
őstag

Pláne, hogy azok a 9V-os 1A-es adapterek általában ADSL modemek váltóáramú trafós tápjai... Szóval azért az hamar kinyírhatja... :O
Ha szerencséje van, akkor Annyira beterhelte a router, hogy inkább a tápot nyírta...

(#20019) Intruder2k5 válasza Laca 012 (#20018) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Téged is látni még erre? :)

Pont ma jutottál eszembe, egy hsz-be kerestem képet jó példának az atom szerveredről, aztán láttam, hogy nincs egy se, mert nem a ph-ra töltötted fel azokat, így már csak a helyük van meg a topikokban... :)

(#20020) Laca 012 válasza Intruder2k5 (#20019) üzenetére


Laca 012
őstag

Persze, azért néha olvasgatok itt is.. :K

Igen, a képeket mivel teljes felbontásban ennyi képhez nem volt elég kvótám egyszerre sosem, nem a PH-ra töltöttem fel, de ha van valami javaslatod, hogy hova tudnám max. felbontásban ezeket újra feltölteni, lehet kerítenék rá kis időt.. (bár a hsz-ekbe beintegrálni senki sem fogja újra, de legalább hivatkozni lehetne rá..)

Anno a tar.hu -ra raktam a legtöbbet, nem gondoltam, hogy ilyen hamar átalakul és fizetős lesz. :O
Pedig ott volt indexkép és galéria is.. Valami hasonló lenne jó, ahonnan jó eséllyel nem törlik le pár évig.. :F

(#20021) Tutu7030 válasza Laca 012 (#20020) üzenetére


Tutu7030
veterán

Nekem a 000webhost.comon évek óta vannak képeim. Csak fel kell raknod valamilyen php-s feltöltőt/listázót.

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#20022) Intruder2k5 válasza Laca 012 (#20020) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Én nem tudok ilyet, sose volt rá szükségem... Csak kis tételben szoktam képeket feltölteni, ritkán, olyankor a postimage.org oldalt használom!

(#20023) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

Üdv!

ruTorrent-ből ma jött ki a 3.5-ös verzió...

(#20024) pmikloska


pmikloska
aktív tag

Kedves Fórumozók!

Sok éve használok egy WL-500gP V1-et, Oleg féle firmware-rel.

Nemrég úgy alakult, hogy külföldre megyek hosszabb időre, de szeretném, ha legalább az alap Mindig TV csatornákat nézhetném bárhonnan. Egy ügyes, Linuxban jártas srác írásában találtam meg a megoldást erre, azonban a tudásom nem elég ahhoz, hogy meg is tudja valósítani, ráadásul vannak különbségek a leírásban szereplő hardverek, és az enyém között, így kérlek titeket, hogy segítsetek.

Gyorsan felvázolom a helyzetet: Linuxos routerként van lehetőség arra, hogy az egyik USB portra csatlakoztatott DVB-T stick-ket kezelje a készülék (a cikkben egy TP-Link szerepel). Így azt szeretném elérni, hogy a router a digitális tunertől kapott adatfolyamokat továbbítani tudja a webre valamelyik porton keresztül, hogy én bárhonnan nézhessem a Mindig TV által elérhető néhány magyar tv csatornát, mindig a megfelelőt kiválasztva.

A leírásban a különbségek a következők: Asus helyett ugye TP-Link a router, Oleg firmware helyett OpenWRT, és TDA18218 helyett már csak újabb tunert tudtam beszerezni (a sorban a legalsó és legújabb), de Dorián szerint ez nem gond, ezzel is működik a dolog, de SVN-ről és kernel fordításról beszélt, amihez én nem értek.

Ha lehet, megtartanám az Oleg-et, Dorián azt írta, hogy valószínűleg maradhat, de ő ezt a változatot nem ismeri, mivel az FTP szerver része nekem nagyon jól jön, és könnyen tudom használni egy hozzá rendelt nagyobb méretű pendrive segítségével.

Kérlek titeket, hogy ha tudtok, és kihívást éreztek a dologban, segítsetek nekem, hogy meg tudjam/tudjuk csinálni a dolgot.

[ Szerkesztve ]

(#20025) Destloler


Destloler
tag

Sziasztok,

Szeretnék egy kis segítséget kérni. Van egy WL-700 ge a routerem. Gyári állapot csak valamiért elszállt róla a partício. Egy kicsit utána olvastam és a partíció azért szállt el mert a 2.0.07 fw ről visszafrissitettem 1.0.7.6-ra. Abban szeretném kérni a segítségeteket hogy hogyan tudom visszavarázsolni rá a partíciót a legegyszerűbb módon. Előre is köszönöm a segítséget.

Üdv. Zoli

(#20026) Destloler válasza Destloler (#20025) üzenetére


Destloler
tag

Elég lenne annyi segítség is hogy hogyan tudom visszarakni a régi fw. Valamiért nem jón be a webes felület és a restoration tool rpogram meg nem kezdi el feltölteni az fw-t.

(#20027) Intruder2k5 válasza Destloler (#20026) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Reset-et próbáltad már? A LED-ek mi csinálnak?

(#20028) Destloler válasza Intruder2k5 (#20027) üzenetére


Destloler
tag

Le van resetelve. Találtam leírást hogy hogyan kell restore módba tenni, de nem találja meg a program pedig csak a gép és a Router van a hálózaton. A legnagyobb baj az hogy nem tudok belélpni a routerbe mert a kezelőt se tölti be valami bug miatt. De minden féle képpen újra kellene raknom meg partíciónálnom mert odaígértem a család barátjának és úgy szeretném odaadni hogy működik rajta minden ami a gyári fw ment.

(#20029) 0519 válasza Destloler (#20028) üzenetére


0519
senior tag

tűzfalat kapcsold ki. Az megfoghatja még a feltöltő programot.

''Vígan ülünk tort azok fölött akik ellenünk törtek'' -Addams family

(#20030) corwen


corwen
csendes tag

Hali!

WL-500gP v2-n Shibbs Tomato fw-rel lehet-e ki-be kapcsolni a power leden kívül a többit ?

Corwen

"Csak 7 milliárd emberre vétek elpazarolni az Univerzumot."

(#20031) Destloler


Destloler
tag

Sziasztok,

Keresek olyan válalkozó kedvű embert aki szeretne egy kis plusz pénzhez jutni. Az lenne feladata hogy helyre rakja az ASUS WL-700gE routeremet. Az a baja hogy a particiót eldobta a benne lévő vinyórol. Semmi tuningot nem akarok csak hogy a gyári fw menjen rajta úgy hogy felismei és kezeli a benne lévő hdd-t. Várom a jelentkező kedvű hozzáértő forúmtársak jelentkezését (Pü. dobjon rám).

(#20032) Intruder2k5 válasza corwen (#20030) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Szerintem nem fog menni... Ragaszd le! :)

(#20033) Intruder2k5 válasza Destloler (#20031) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Egyáltalán valami életjele van?

Oszt IP címet a gépnek?

Ha áram alá helyezed, akkor mit csinálnak a LED-ek?

Ping-re válaszol? Próbáld meg úgy, hogy a gépen beállítasz fix IP címet, mondjuk 192.168.1.10, maszk 255.255.255.0, aztán parancssorban indítasz egy ping -t 192.168.1.1 parancsot, ami ugye egy végtelen pingelés, és ezután helyezd áram alá a routert, és figyeld, hogy érkezik-e válasz!

(#20034) corwen válasza Intruder2k5 (#20032) üzenetére


corwen
csendes tag

nem zavar, csak azt akartam megcsinálni, hogy ha nincs normális wan ip, akkor villogjon minden led :)
de akkor lehet hogy csak a powerre próbálom beállítani.

[ Szerkesztve ]

"Csak 7 milliárd emberre vétek elpazarolni az Univerzumot."

(#20035) amstro555


amstro555
tag

Sziasztok!

Hogy lehetne azt megoldani, hogy a belső gépek egy bizonyos része (adott ip tartományba tartozó gépek köre) ha a 80-as porton kifelé kérést indít, akkor az a kérés át legyen irányítva egy adott ip cím adott portjára vagy esetleg a routeren futó webszerverre?

firewall 6 iptables így néz ki:

iptables -D INPUT -j DROP
iptables -I INPUT -p tcp --dport 6890 -j ACCEPT
iptables -I INPUT -p tcp --dport 443 -j ACCEPT
iptables -I INPUT -p tcp --dport 80 -j ACCEPT
iptables -A INPUT -p udp --dport 1194 -j ACCEPT
iptables -t nat -A PREROUTING -i vlan1 -p udp --dport 1194 -j DNAT --to-destination
iptables -t nat -A PREROUTING -i nvram get wan_ifname -p tcp --dport 443 -j DNAT --to-destination nvram get lan_ipaddr:443
iptables -t nat -A PREROUTING -i nvram get wan_ifname -p tcp --dport 80 -j DNAT --to-destination nvram get lan_ipaddr:80
iptables -D INPUT -j DROP
iptables -A INPUT -i tun+ -j ACCEPT
iptables -A FORWARD -i tun+ -j ACCEPT
iptables -A INPUT -j DROP

A vas:

Tomato Firmware 1.28.0875 079V ND USB BT-VPN

USB support integration and GUI,

Linux kernel 2.4.37.11 and Broadcom Wireless Driver 4.150.10.29 updates,

Köszönöm!

(#20036) Destloler válasza Intruder2k5 (#20033) üzenetére


Destloler
tag

pingre válaszol, oszt ipt. Próbáltam fix ip vel is de a programban nem találja a routert. Tegnap már nem volt vele kedvem foglalkozni. de ma megpróbálom még egyszer hátha jó lesz. Nagyon köszönöm a segítségedet.

(#20037) Kiki18 válasza Kiki18 (#19995) üzenetére


Kiki18
őstag

Korábban írtam a routerem hibájáról. A tápját megjavítottam,az itt leírtak szerint. Mostmár tökéletesen működik. :K

(#20038) Intruder2k5 válasza Destloler (#20036) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ezek szerint működik! Próbáltad RESET-elni? Áram alatt, 10mp...

[ Szerkesztve ]

(#20039) pmikloska


pmikloska
aktív tag

Hello, az én kérdésemre/gondomra/feladatomra tudtok esetleg megoldást? Látom, hogy a sok év alatt már nagyon megkopott ez a fórum, régen nagyon nagy volt itt az élet - igaz a router is elég régi már, de még mindig az élen jár, ha az átviteli sebességet nem nézzük.
Szóval írjatok, segítsetek légyszíves.

(#20040) Intruder2k5 válasza pmikloska (#20039) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Szerintem ez nem a megkopás kérdése, ha olyan téma reppen fel amihez hozzá tudunk szólni, akkor belendül ez még most is! Én személy szerint sosem csináltam még ilyet, így passzolom a kérdést...

(#20041) d3kk


d3kk
senior tag

Üdvözletem:

Valaki próbálkozott már oleg alapú custom fw-vel?

mondjuk ezzel? :D

(#20042) d3kk


d3kk
senior tag

Download MAster (tudom, tudom.. de most nincs időm másra :D) nem akaródzik látni a 16gb-s pendrive-ot..

mostanra már azt irja hogy device not found.

próbáltam minden féle particioval

fat32
exfat
ext2
ext3
ntfs

ja és feldobtam a már általam linkelt oleg alapu custom fw-t

(#20043) d3kk


d3kk
senior tag

Vagy ha létezik alternatíva ami az oleg fw-kkel tud kommunikálni az még jobb lenn :D

most nem nagyon van időm fw cserére meg beállítgatásra :D

(#20044) Intruder2k5 válasza d3kk (#20041) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Kérdésedből látszik, hogy új vagy a fórumon! Ha egy kicsit olvasgattál volna, akkor már lejött volna, hogy a topik nagyjából az OLEG, és a Tomato fw-kről szól! Na ezt nem szemrehányásként írom, csak jelzem, hogy a fél topik ezzel kapcsolatos!

Download Master? Az egy sz@r! Mellesleg szerintem kizárt dolog, hogy OLEG fw-vel működne! Csak gyárival, de ott sem leszel boldog tőle, ugyanúgy nem látja a lemezek nagy részét!

Ezekre a custom firmware-ekre vagy rtorrent-et, vagy pedig transmission-t szokás telepíteni! OLEG-hez ecaddict jóvoltából van leírás, Tomato-hoz pedig ITT találsz!

[ Szerkesztve ]

(#20045) d3kk válasza Intruder2k5 (#20044) üzenetére


d3kk
senior tag

Értem.

sorry a lámaságomért :R

a fw amit linkeltem az van most a wl-500gP -n, mai egy moddolt gyári FW.

beleraktak egy két finomságot... de akkor ez nekem kevés lesz ha jól vettem ki a szvaidból :DDD

szóval akkor custom fw.. hát majd a két ünnep között max.. addig nincs 2-3 napom .

még visszatérek :D

Köszönöm a gyors infot!

(#20046) Intruder2k5 válasza d3kk (#20045) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem tart ez két-három napig! Az fw-t feltenni még rutin nélkül is megvan egy óra alatt, aztán max 1-2 óra feltenni az optware rendszert! De persze ahogy gondolod, nekem aztán nem sürgős! :)

(#20047) d3kk válasza Intruder2k5 (#20046) üzenetére


d3kk
senior tag

Köszönöm az instrukciót ;) ha rámjön a hoppáré ugy is rávetem magam :D

(#20048) amstro555


amstro555
tag

Sziasztok!

Az ip forgalom csak egy hétig látszik, utána csak az üres képernyő. Mitől lehet?

Ha reboot-ot nyomok, akkor nem csatolja fel az egyik USB-s háttértárat. Pont azt, amelyiken a swap partíció is található...

Hogy lehetne azt megoldani, hogy a belső gépek egy bizonyos része (adott ip tartományba tartozó gépek köre) ha a 80-as porton kifelé kérést indít, akkor az a kérés át legyen irányítva egy adott ip cím adott portjára vagy esetleg a routeren futó webszerverre?

köszönöm

A vas:

Tomato Firmware 1.28.0875 079V ND USB BT-VPN
Linux kernel 2.4.37.11

(#20049) Intruder2k5 válasza amstro555 (#20048) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Az ip forgalom csak egy hétig látszik, utána csak az üres képernyő. Mitől lehet?
Ezt pontosítanád kicsit?

Ha reboot-ot nyomok, akkor nem csatolja fel az egyik USB-s háttértárat. Pont azt, amelyiken a swap partíció is található...
Az fstab jól van megszerkesztve? Esetleg lehetne UUID alapon próbálni, de ahhoz 2.6-os kernel kellene...

(#20050) amstro555 válasza Intruder2k5 (#20049) üzenetére


amstro555
tag

Mintha lefagyna a process. ami az ip forgalmat nézi. Lásd mellékelt kép.

A port átirányítására nincs ötleted?

Köszi!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.