Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

ASUS WL-500G Premium

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#501) Oly válasza H.Z. (#500) üzenetére


Oly
senior tag

A telnetről annyit tudok, hogy létezik olyan...
:DDD

Vasvellám nincs... De kb annyit értek a Linuxhoz... :((

Azért köszi...

SonyEricsson T20 - T68 - T610 - K700 - W800 - K750 - K800 - C702 - P1 - MOTO Defy - Galaxy S Advance - Galaxy S4 - Lumia 820 - Honor 7 - iPhone 5S

(#502) ekrisztian válasza Oly (#496) üzenetére


ekrisztian
senior tag

Na ez érdekelne engem is...k**va loginos ftp-s letöltés.. :)

nálam megy a helyi ftp elérés...sőt valaha Az-X is nézegette mivan a vinyómon..de csak kikpacsolt tűzfallal ment wanról..de már bele fáradtam...az egészbe.. :W


Ui... oleggel nekem ment az ftp...de buhera (ipkg)vagy mi :) csomagok nélkül nem is fog menni DMes(hez hasonló) letöltés...majd éccő valaki megcsinálja és akkor lesz nekünk is.. :)

addig meg tanuljunk linuxot... :)...használni.. :)


:R

(#503) Fisha válasza -=Jam=- (#486) üzenetére


Fisha
őstag

Igen.

(#504) -=Jam=- válasza Fisha (#503) üzenetére


-=Jam=-
őstag

Samba user-t vettél fel?

(#505) Oly válasza ekrisztian (#502) üzenetére


Oly
senior tag

Akkor még jó, hogy vettem hozzá racket is 6k-ért! :O
Miért nem kérdezősködtem előtte...

SonyEricsson T20 - T68 - T610 - K700 - W800 - K750 - K800 - C702 - P1 - MOTO Defy - Galaxy S Advance - Galaxy S4 - Lumia 820 - Honor 7 - iPhone 5S

(#506) seaky77 válasza Oly (#489) üzenetére


seaky77
tag

Az általam buildelt wget 1.10.2-vel megy a loginos FTP

pl igy:
wget ftp://hniksic:mypassword@unix.server.com/.emacs

üdv,
seaky

letölthető a hihetetlenül designos oldalamról (lásd aláírás)

[Szerkesztve]

(#507) Fisha válasza -=Jam=- (#504) üzenetére


Fisha
őstag

smbpasswd-t futattam. Hol latszik, hogy valoban letrejott-e a user?

Koszi a segitseget,
Fisha

(#508) Oly válasza seaky77 (#506) üzenetére


Oly
senior tag

De ott telneten kell a parancsokat kiadni... nem?
Én meg nem értek Linux nyelven... ;]

SonyEricsson T20 - T68 - T610 - K700 - W800 - K750 - K800 - C702 - P1 - MOTO Defy - Galaxy S Advance - Galaxy S4 - Lumia 820 - Honor 7 - iPhone 5S

(#509) seaky77 válasza Oly (#508) üzenetére


seaky77
tag

Tessék megtanulni én sem tudtam helikoptert vezetni mégis megtanultam még ha csak R/C is. :C

(#510) -=Jam=- válasza seaky77 (#509) üzenetére


-=Jam=-
őstag

Ehhez az általad buildelt wget-hez elméletileg megvalósítható egy webes felület, amin lehet menedzselni? Mert egy 100 részből álló anyagot elég macerás leszedni egyesével parancssorból, illetve feltételezem, olyat nem tud, hogy ha egyik végzett, akkor kezdje a következőt letölteni... Ha lehet ilyet csinálni, akkor nem gondolkoztál még ilyenen? :)

(#511) -=Jam=- válasza Fisha (#507) üzenetére


-=Jam=-
őstag

etc/smbpasswd alatt tárolja azt hiszem a samba usereket. Ott meg tudod nézni.

(#512) garak


garak
csendes tag

Felraktam az enhanced-ctorrentet, megy is rendesen.
Próbálnám a ctcs-t is felrakni de alábbi üzit kapom:
ERROR: Cannot satisfy the following dependencies for ctcs:
perl


Ez azt jelenti, hogy még valamit fel kéne telepíteni előtte?

garak

(#513) -=Jam=- válasza garak (#512) üzenetére


-=Jam=-
őstag

Kizárásos alapon a perl hiányzik neki :)

ipkg install microperl

(#514) H.Z. válasza seaky77 (#509) üzenetére


H.Z.
csendes tag

És az mekkora? Szabadban is repképes vagy csak tornateremben? ;)

(#515) ekrisztian válasza H.Z. (#514) üzenetére


ekrisztian
senior tag

..én a 10 köbös Calypsomat próbáltam 1* a 4.en reptetni...nagy füst lett.. :D


..de Lkaptam mielőtt kiment a panel oldalán....csak az újjam bánja... :)


:R

(#516) garak válasza -=Jam=- (#513) üzenetére


garak
csendes tag

Azt már felraktam előtte de úgylátszik a ''micro'' nem elég.

Valaki használja egyáltalán itt a CTCS-t? Nem sok szó esett róla.

(#517) seaky77 válasza H.Z. (#514) üzenetére


seaky77
tag

380mm-es rotor átmérő, szabadban is repképes sőt inkább abban :DDD Mert a szobanövények hamar elvesztik a levelüket :C

[Szerkesztve]

(#518) seaky77 válasza ekrisztian (#515) üzenetére


seaky77
tag

De azért még megvan az ujjad ugye? :Y

(#519) Fisha válasza -=Jam=- (#513) üzenetére


Fisha
őstag

En meg a wlhdd-n vacakoltam vele, de foladtam. Eloszor neki ugyebar a perl package kell, de olyan meg nincs. A microperl sem jo neki, mert tovabbra sem talalja a perl packaget. Trukkozni kell az ipkg install paramterekkel, hogy folmenjen. Aztan nem jo helyen kereste a perlt-t. Atirogattam nehol a scipteket, de aztan meg libek hianyoztak neki. Nalam itt telt be a pohar anno. De erdekel, hogy mi a trukk, ha valakinek osszejon a dolog.

(#520) garak válasza Fisha (#519) üzenetére


garak
csendes tag

Akkor te vagy az a Fisha?:

[link]

(#521) ekrisztian válasza seaky77 (#518) üzenetére


ekrisztian
senior tag

..az meg...csak helye látszik.. :)

(#522) Fisha válasza garak (#520) üzenetére


Fisha
őstag

Ja naturlich. Der Welt ist klein. (Na ebbol tuti kiderult, hogy egyaltalan nem tudok nemetul :) )


[Szerkesztve]

(#523) garak válasza Fisha (#522) üzenetére


garak
csendes tag

Én tudok annyit, hogy ''Zwei bier bitte!''

Ezzel még mindig elboldogultam :)

(#524) micro


micro
addikt

Ha az itt sokak által ismert wl500g_tiptrick.pdf alpján beállítom a Samba szervert, akkor van még rá esélyem, hogy mellette az ftp is menjen?
Vagy a Samba megoszást a net felől is el tudom érni valahogy?

Klaviatúra, képernyő, EGÉR!, meg az a doboz, tudod a gép LELKE..

(#525) micro


micro
addikt

Nektek Sambával és USB-s vincsivel mennyivel tud másolni stabilan?
Nekem a ~4000KB/s kicsit karcsúnak tűnik. :F

Klaviatúra, képernyő, EGÉR!, meg az a doboz, tudod a gép LELKE..

(#526) bbaccsi válasza micro (#525) üzenetére


bbaccsi
tag

nekem se ment még a fölé
vhol mintha olvastam volna hogy nfs-el gyorsabb...

(#527) Fisha válasza micro (#525) üzenetére


Fisha
őstag

Egy-ket oldallal ezelott beszeltunk errol. Nekem meg ennyit se hoz, inkabb csak 3Mbyte/sec korul. :(
Pedig pont ezert csereltem le a wl-hdd-t. Igaz az csak 2Mb-secet hozott, szoval van valamennyi javulas, de tovabbra se esik a hasznalhato kategoriaba.
Neked folfele mennyit hoz. Erdekes modon az nalam szepen kihasznalja a 100Mbitet. Nekem ez gyanus.

(#528) micro válasza Fisha (#527) üzenetére


micro
addikt

Nekem mind a két irányba ennyi a sebesség. :(

Klaviatúra, képernyő, EGÉR!, meg az a doboz, tudod a gép LELKE..

(#529) Fisha


Fisha
őstag

Állandóan elhalnak az enhanced-ctorrent process-eim. Fut 3-4 belőlük, és az egyik egyszercsak meghal. Általában a letöltések. Nálatok is van ilyesmi? Mi okozza? A memória elfogyása? Az a fura, hogy a wl-hdd gond nélkül vitt 6-7 letöltést is egyszerre, pedig abban csak 16MB memória van.
Elvileg megy a swapem 32 megaval.

(#530) Fisha válasza micro (#528) üzenetére


Fisha
őstag

Van itt valami diszosag szerintem. Nem hiszem el, hogy egy 266-os proci ne birna kihajtani az usb2-ot. Plane azt furcsallom, hogy nalam az egyik iranyba ki tudja a masikba meg nem.

(#531) reasonfan039 válasza Fisha (#529) üzenetére


reasonfan039
csendes tag

hmmm....akkor most jól értem:
- DM gagyi, nem jók működik, de nincs is alternatíva rá
- USB-s vinyó ftp-vel néha megy, néha nem
- Sambával ugyanez a helyzet, lassú az írás/olvasás
- torrentezésre nincs kiforrott megoldás
- kamerát nem is nagyon tesztelte senki
- sávszélesség management nem az igazi
- viszont nyomtató szerverként használható

Most akkor jól látom, hogy ne cseréljem le a wrt54g-met???


(Sajnos) köszi,

RF

(#532) LordX válasza reasonfan039 (#531) üzenetére


LordX
veterán

Ne.

Bár a sávszél-menedzsmenttel nincs semmi gond, a Linux tc parancs simán működik.

(#533) Fisha válasza reasonfan039 (#531) üzenetére


Fisha
őstag

Hat nem is tudom, Ez a cucc olyan, mint egy Ady vers. Se veled se nelkuled.

(#534) H.Z. válasza Fisha (#533) üzenetére


H.Z.
csendes tag

Én most kezdek ott tartani, hogy nélküle...

(#535) reasonfan039 válasza H.Z. (#534) üzenetére


reasonfan039
csendes tag

hmm..az élet kegyetlen és közbeszólt: ma megadta magát a WRT-54G wireless része teljesen és érthetetlen okokból kifolyólag néha a LANos is leszakad a hálóról...
Egy órát hagytam ''száradni'', a LAN most stabilnak tűnik azóta (kb. 2 óra), de a wireless nem jött vissza (2 laptoppal is próbáltam).
Van esetleg ötlet, hogyan lehet letesztelni konkrétabban, hogy tényleg vége? Előre is köszi.
Azért ha tudtok, ajánljatok már egy megfelelő routert :D

(#536) htoms válasza reasonfan039 (#535) üzenetére


htoms
tag

resettel kinoztad mar?

Amugy szerintem ebben az arkategoriaban ez a max amit lehet venni. Nagyon jol kezelheto router ez csak nem igazan torrent -re valo meg egyebek ami miatt sokan megvettek. Sajnos... Mint router / printserver igen jol teljesit nalam. Es cron-bol egy ket dolgot szepen ratudtam bizni ami miatt igy nem kell mar egy porosodo gep a sarokban. Azert a linuxos szabadsaga es az USB port kezelese hatekonyan kihasznalhato csak mint emlitettem sajnos nem igazan ugy ahogy azt a hetkoznapi user szeretne, es nem ugy ahogy azt igertek.

[Szerkesztve]

(#537) H.Z. válasza htoms (#536) üzenetére


H.Z.
csendes tag

Én csak routerként + tűzfalként szeretném használni, de... ebbe az is beletartozna, hogy használható logot írjon.
Többek közt a wifi kapcsolódásokról/kapcsolódási kísérletekről.
Na ez az amire eddigi ismereteim szerint a nálam lévő hardver és szoftver eszközökkel teljesen alkalmatlan.
A nas nevű progi önmagában nem készít logot, a freeradius-szal meg képtelenség működőképessé tenni.
Vagy a notebookom wifi driverét nem szereti vagy en bloc az XP SP2-vel nem hajlandó együttműködni.
Természetesen segítség 0...
A gúgli találatok közt csak szemétszámba menő anyag jön elő, fórumokon és IRL meg nincs ember aki segíteni tudna. A doksi meg... hát épp csak azt nem tartalmazza amire szükségem lenne.

Na... további jó szórakozást hozzá, én visszarakom a zyxelt.

(#538) htoms válasza H.Z. (#537) üzenetére


htoms
tag

Jo jo igazad van reszben es ertem is a felhaborodasodat. Nekem akkor is tetszik a router ugy mindenestol. Azert a 20 ezerert kaptam olyan plussz szolgaltatasokat amik mas routerben nincsenek, es ez megerte azt a plussz cirka 5 ezret nekem. A log hianya jogos felhaborodas es nekem is jol jonne, de mondjuk marhara nem idegesit hogy nemtom hanyan probaltak meg csatlakozni ra. Mint adat erdekes de mint adat nem hasznalhato semmire sem.

(#539) reasonfan039 válasza htoms (#536) üzenetére


reasonfan039
csendes tag

Szia,


köszi, a reset már megvolt, utána újra próbáltam semmi. Ezután jött az egyórás szünet, hogy kipihenje magát :)
Sajnos nem használt az sem, most csak LANon vagyok...
Sajnálom, mert mint az előtte lévő BEFSR41 szintén megbízható volt, csak azért mentem bele a lecserélésébe, mert kellett a wifi...erre tessék :(
Na még próbálkozom resettel, meg pihentetéssel, talán google segít találni tesztet, aztán megy a bontóba :D

(#540) htoms válasza reasonfan039 (#539) üzenetére


htoms
tag

hozd ide majd en lebontom :D ocska erteken atveszem :U :C :DD

Szerintem buzerald meg a fw-t aztan menni fog. Ha nem akkor meg a miniPCI kartya lehet megpunnyadt.

(#541) reasonfan039 válasza htoms (#540) üzenetére


reasonfan039
csendes tag

Szia, mar ratettem a dd-wrt.v23_mini_generic.bin-t...egy csomo minden mast is lehet allitani, de van egy info-oldala is: hany csomag ment ki a wifi-n, abbol mennyi jo, mennyi rossz...es sajnos 1/3-a rossz. Ezek szerint kuka :(

(#542) H.Z. válasza htoms (#538) üzenetére


H.Z.
csendes tag

Hümmm... nos ebben nem tudok 100%-ig egyetérteni.
Az egy dolog, hogy bedől 1000 windows-os csomag, mert a t. felhasználó elfelejti letiltani az internetes kapcsolatról a netbios-t és hasonlókat.
Ez nem is érdekel. Viszont, ha netán valamelyik kedves szomszédnak eszébejutna, hogy rajtam keresztül használja a netet (és ugye manapság már nincs 100%-os biztonság wifi-n), arról szeretnék tudni. Ha másból nem, hát abból, hogy látom a logban: nem voltam itthon, mégis kimentem a netre.
Lehet, hogy szakmai ártalom, de ezt még az egészséges paranoia kategóriába sorolom.

Egyébként sikerült megoldani: egyszerűen egy félreértett vagy az én windows-omra nem érvényes leírás okozta a problémákat.
Esetleg mást is érdekelhet: ami leírást találtam a certificate gyártásról, mind felhívta a figyelmet, hogy ha windows-on is használni akarom a cert.-eket, akkor egy spec. attribútumot be kell állítani a kulcsgenerálás során. Na... ha ezt az attribútumot kihagyom, akkor tökéletesen műxik. Én meg három napja keresgéltem, hogy miért nem megy. :W

(#543) htoms válasza reasonfan039 (#541) üzenetére


htoms
tag

Szia. Figy ha Bp.-i vagy szivesen megnezem neked ha eljossz az enyemban levo wifi kartyaval fejvesztes terhe mellet.

Szerintem amugy a DD-WRT (es seaky77 allitasa szerint is) ovatosan kezelendo. Marmint ha jol ertettem seaky77-et. Nekem oleg fele firmware mukodik egy ideje es amit beinditottam az stabil azota. Jobban jarsz elso korben ha azzal probalkozol, es az ajanlatomat tartom ha van hozza kedved/idod stb.

(#544) htoms válasza H.Z. (#542) üzenetére


htoms
tag

Igazad van. Én inkább arra gondoltam, hogy pl megy egy WPA+TKIP titkositas. Ha ezt feltori valaki akkor igen igen ott van a dologban az ember es nem hinnem, hogy kart szeretne okozni neked. Ha wep-et hasznalsz es feltori akkor pedig a wepre fognam inkabb a bulit. Az a helyzet, hogy egyetertek veled ebben a minimalis paranoia dologban viszont az, hogy meg nezegessem is, hogy ki probalkozott es ki nem arra meg idom sincs nemhogy jo lenne ha tudnam. Amugy jo lenne ha tudnam (na ez aztan most igen ertelmes lett) de nem igazan feszejez, hogy sikerult e nekil. Amugy nekem ugy mukodik a dolog, hogy van egy router ami netre csatlakozik es erre van kotve lan porton az asus. Ha barki felcsatlakozik az asus-ra akkor a DHCP ami a masikon fut az osztja ki az ip-t a klienseknek, es annak a logjaban latom ha volt probalkozas vagy hasonlok. Igy a fele nalam megoldott, de arrol semmi infom nincs, hogy ki probalt csatlakozni a wireless halora es ki nem. Viszont a halon fut mac adress szures es a dns is kezi beallitasu, ami azert talan kicsit korlatozza a ''nyiltsagot'' ami egy wpa titkositasban nyilvanul meg. Szerintem nem talalsz Mo.-n belul lakotelepenkent 1 embert aki feltud torni egy wpa-t es utana hasznalja is a kapcsolatot stabilan. Aki az en esetemben kepes erre az nalam megerdemli a net eleresemet.

(#545) H.Z.


H.Z.
csendes tag

Na ebben ne bízz...
Sajnos a WPA törése már majdnem olyan egyszerű mint a WEP, ha igazak a hírek... a WPA2 talán nyújt némi biztonságot, de már abban sem tudok 100%-ig megbízni.
:(

(#546) htoms válasza H.Z. (#545) üzenetére


htoms
tag

persze persze nem bízom, igazad is van részben, de ha körbenézek a telepen (kimondottan az én esetemre gondoltam) akkor nem félek ettől. Törtél már wep-et?. Nekem 1 nap volt a minimum ha egész nam nyomtam az airodump-ot vagy airsnort-ot akkor volt esélyem egy nagy forgalmú háló esetében arra, hogy megtudjam a ascii vagy hexa key-t. 1 nap!! ha valaki átutazóban van nem tököl, ha stabilan ott van azt meg a hálózat forgalmán meglátom. De ha megy egy mac szűrés, nincs ssid broadcast, pl nincs dhcp, és nem a szokásos 192.x.x.x. tartományt használod akkor nem adsz alap luzerségeket a feltörőnek! Szerintem sokat jelentenek ezek is, nem csak a titkosítás. Ha feldobsz egy atom titkosítást minden egyéb ''nyílt adatokkal'' akkor szvsz nagyobb az esélye egy próbálkozónak.

(#547) H.Z. válasza htoms (#546) üzenetére


H.Z.
csendes tag

No ezeknek szeretnék a következő napokban utánajárni, ha lesz időm.
WPA kapcsán olvastam egyszer valami már-már ijesztőt.
A ssid kikapcsolt broadcast sajnos semmit sem ér.
Ezt megerősíti, hogy a házunkban 5-ből 4 eszköz a hálókártyámhoz kapott szoftver szerint így van beállítva, mégis látom őket.

(#548) garak


garak
csendes tag

Használta már valaki a CTCS-t? A routeren valószínűleg csak akkor futna ha valaki átírná microperlben de egy másik gépen futatva, elvileg mennie kéne. Nálam futni fut, de nem hajlandó kapcsolatot teremteni az enhanced-ctorrent processzel. Igaz VMware-ben futtatok egy linuxot. Valakinél működik ez bármilyen formában?

(#549) hétalvó


hétalvó
addikt

Jó,stabil ez a router? Torrent letöltés jól működik szgép nélkül?

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#550) Qrtee


Qrtee
csendes tag

Sziasztok,Akkor kezdeném! Nem vok nagy szakértő,de azért értek pár dologhoz,Linux tanfolyamot kezdek majd,januárban (de nem bizti).Maradjunk a WIN rendszereknél.Olvastam párszor a fórum hozzászólásait ennek a témának kapcsán,Nem jutottam előrébb.Van kinek műxik, van kinek nem.MInd szép és jó,de ha az ember kiad 20000 ft-ot egy eszközért,akkor ne azt várják el tőle, hogy tudjon Linuxot kezelni,meg firmwaret cserélni,bár utóbbi nem nagy dolog,csak figyelni kell,meg nem esztelenül csinálni.Ki az én emberem,aki értelmesen leírja ( nem célozgat) nekem, és ebben a bajban szenvedőknek, hogy működik ez az eszköz rendesen, DM funkció, ha nem műxik akkor Linuxos dolgot is megértek,de azt is szájbarágósan.Számomra csak LAN-WIFI- FTP download kell, wifi.lan- értem,de a vinyós letöltés nem jön össze.Ez lenne a legf. ezért vettem,Köszönöm,Ha vki segít igérem nem bánja meg :-P .Majd vhogy meghálálom. Remélem nem volt hosszú,meg láma kérés,De lécci segítsen vki,Üdv Qrtee

Áhhh a pénz nem számít, abból van a legkevesebb!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.