Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

ASUS WL-500G Premium

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1351) Digger


Digger
senior tag

Szeretném megtudni, hogy ha a router fileszervernek használjátok, a winyó állandóan pörög?
Egy lakószobában az elég gáz!
Ha le akarjátok állítani a routert, akkor egyszerűen off, vagy előbb kilövitek a linux-ot?

(#1352) montyx


montyx
aktív tag

Hmm!

Na felsültem én is.

A sztori a következő:

A héten feltöltöttem a routerre egy DD-WRT-t gondoltam tök kényelmes lesz a webes kezekőfelülete. Ez így is volt, de mikor telepíteni akartam csomagokat rá, akkor annyi függőségi hiányba futottam, hogy úgy döntöttem, hogy inkább felrakom a kényelmetlenebb, de jól működő OPENWRT-t.

Meg is tettem, de valamiért a flash-ram nem ürült ki a telepítés során, és egy rakat beállítás megmaradt - pl.: pppoe beállítások, dhcp beállítások. Ezek után wlanon keresztül próbáltam csatlakozni de egyáltalán nem sikerült. Szóval gondoltam ismét kisütöm a memóriát az általam leírt módszerekkel... :W

Természetesen nem sikerült, és mikor vissza akartam rakni a gyári firmwaret, akkor az fel is ment, de maradt az átállított IP, a dhcp megdöglött, és se a default jelszóval, se pedig az openwrt-s jelszóval sem enged be.

Na ekkor reménykedtem, hogy azért eléggé átírta a gyári a memóriát ahhoz, hogy az openwrt megjavuljon, de hiába reménykedtem... :O
Minden maradt a régibe. A WLAN, a DHCP nem megy, a PPPoE beállítások megmaradtak, a WLAN beállítások látszólag megmaradtak, az SSID pedig visszaállt a dd-wrt-re amit már köbö 4x átállítottam. :(((

Mit tegyek? Help pls!!!

Előre is köszi!

Aláírás

(#1353) macilaci78


macilaci78
nagyúr

#1345 :U

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#1354) G00fy


G00fy
csendes tag

Sziasztok!

Mindjárt hazaviszem a routert, remélem :)) ilyen leszek majd, s nem ilyen :Y vagy ilyen :O vagy ilyen :(

Egyelőre csak egy gyors kérésem van. Akinek működik rajta webcam, mondja már meg a konkrét típusát, mert úgy látom még az is kevés, hogy philips cumó legyen benne. Abból sem megy minddel.

Köszi előre is.

(#1355) G00fy válasza G00fy (#1354) üzenetére


G00fy
csendes tag

Ja, s fellelési hely is jól jönne.

(#1356) GuMiSZu


GuMiSZu
tag

Hi!

a Gyári ASUS fw-n 1.9.7.2 (?) be lehet valahol állítani, hogy telnet menjen?
előre is köszi :)

ITAL is YOURS

(#1357) sirály69


sirály69
őstag

Lehalt a gépezet! Se kép, se hang :W
Csak 3 hetet ment:O

[Szerkesztve]

Szerver Hosting Debrecenben

(#1358) sirály69


sirály69
őstag

A táp elhalálozott...... :(((

Szerver Hosting Debrecenben

(#1359) lazydog válasza sirály69 (#1358) üzenetére


lazydog
addikt

Ez nem jó hír. :(((
Ami azt illeti eléggé karcsúnak tűnik ez a táp. Ettől jóval egyszerűbb, így kisebb fogyasztású router-ekhez se adnak kisebbet. Annál is inkább gond ez, mert itt az USB keretben lévő vinyó fogyasztását is állnia illene az adapternek.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#1360) macilaci78 válasza lazydog (#1359) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Azt mondod, hogy a tápja gyenguska? Mekkora? Csak mert van egy univerzális 800mAh-s tápom elfekvőben, az több, mint a gyári?

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#1361) lazydog válasza macilaci78 (#1360) üzenetére


lazydog
addikt

A te tápod ide kevés lenne.
Az általam karcsúnak nevezett, WL-500GP-hez csomagolt táp 5V 2,5A-es. A súlya, mérete kicsi, mert kapcsolóüzemű. Ugyanilyet adnak például egy DI-604 router-hez is, és még ennél a jóval kisebb terhelésnél is sorozatban halnak be a tápok. Többek között én is így jártam vele. Mikor a táp után a DI-604 is odalett, akkor vettem a WL-500GP-t.
Fentiek fényében nem igazán megnyugtató a számomra, hogy egy ilyen tápra kell bíznom az új, és drága router-em.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#1362) Totis


Totis
aktív tag

Sziasztok!

Szeretnék venni végre egy USB rack-et a router-em mellé. Viszont nekem nem elhanyagolható szempont a kinézet. Eléggé feltűnő helyen van a router. Szóval egy olyan rack-et tudnátok ajánlani aminek hasonló a kinézete mint a router-nek?
Gondolkoztam egy 700gE-n, de olyanokat olvastam róla, hogy lassú az átvitel a vinyo és a router között.

Előre is köszi!

ASUS 1015BX, Nexus 7 (2nd), Nokia Lumia 735, Nintendo Wii, Netgear Stora

(#1363) Totis


Totis
aktív tag

Egyáltalán van olyan passzív rack ami 7x24-ben képes úgy működni, hogy a vinyó nem pusztul el?

ASUS 1015BX, Nexus 7 (2nd), Nokia Lumia 735, Nintendo Wii, Netgear Stora

(#1364) DLDKox válasza Totis (#1362) üzenetére


DLDKox
aktív tag

Igaz ez nem rack, de ha még nincs winyód akkor érdemes a WD Mybook-okat megnézni:[link]

Nekem is ilyenem van és nagyon szupin működik illetve ha nem használod ki is kapcsol magától ;)

(#1365) Totis válasza DLDKox (#1364) üzenetére


Totis
aktív tag

Vinyóm az van.
Egyébként mennyibe kerül egy ilyen Mybook?

ASUS 1015BX, Nexus 7 (2nd), Nokia Lumia 735, Nintendo Wii, Netgear Stora

(#1366) DLDKox válasza Totis (#1365) üzenetére


DLDKox
aktív tag

Attól függ milyen fajtát szeretnél. Az Essential 250-es 22e 500-as 36e igaz ez fekete PRO ból a 250-es 30e 500-as 46e.

(#1367) macilaci78 válasza lazydog (#1361) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Akkor az USB-s vinyóhoz rakjam a külső tápom. :)
A fene vinné el ezt a sóher világot! :((

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#1368) lazydog válasza macilaci78 (#1367) üzenetére


lazydog
addikt

Igen, ahhoz biztosan elég a 800 mA.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#1369) Föci33


Föci33
csendes tag

Sziasztok! Help!


Van egy asus wl500gp router. Vettem hozzás egy WD MyBook-ot - 250 GB, 150GB ext3-ban. A célom az otthoni gépekről való mentés, majd az FTP. Ez utóbbit nem próbáltam az előbbi működik, de...

Total Commanderrel és a W2k fájlmanagerével is ugyanaz a helyzet: A másolt fájlok létrehozásának dátuma felveszi a másolás időpontját.

Tudtok-e olyan megoldást, amihez nem kell megtanulnom LINUX-ul.


:F

(#1370) Föci33 válasza Föci33 (#1369) üzenetére


Föci33
csendes tag

Most látom, hogy a laptopról (xp) normálisan csinálja. Akkor valami a w2k-val nem OK. Így az lenne a kérdésem, hogy az előbb említett célokra (hálózati elérés+ftp), hogy partícionáljam a 250 GB-t. Rakjak-e fel linux swap partíciót, avagy ne?

(#1371) Parkerov


Parkerov
csendes tag

Az asus oldalán láttam egy új fw-t a kedvenc routerünkhöz (1.9.7.5). Valaki próbálta már?

(#1372) Honkydoo válasza G00fy (#1355) üzenetére


Honkydoo
őstag

Hi.
Nekem nincs kamerám, csupán utánanéztem a fórumban...
Még régebben egyik tag írta, hogy Philips PCV 680K kamerával megy.
Itt van, méh pár hsz:
[link]
[link]

Üdv
H.

Szerk.: Ja, és lehet jó, ha felrakod hozzá oleget

[Szerkesztve]

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#1373) Honkydoo válasza Föci33 (#1370) üzenetére


Honkydoo
őstag

Hi.

Olegnél mindenképp, ha sok processt (torrent, ftp, stb..) futtatsz a rooteron.
Nem fog annyira lelassulni mint swap nélkül.
250Mb elég szokott lenni, de van aki 500-ra esküszik. ;]

Üdv
H.

[Szerkesztve]

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#1374) JoHn123 válasza Honkydoo (#1372) üzenetére


JoHn123
tag

Az igazsághoz hozzátartozik hogy az openfirmwarehoz van spca5xx driver, azzal sikeresen használtam pl egy conceptronic webkamerát. Ami a lényeg ezek a kamerák emberi áron vannak.

(#1375) Honkydoo válasza JoHn123 (#1374) üzenetére


Honkydoo
őstag

Ok.
Ez sztem jó hír a kollégának :)

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#1376) atos30


atos30
aktív tag

Na felraktam az új FW-t. Mit ne mondjak: 8 hónap alatt sza.abb lett mint az elöző.Változásokból annyit észleltem, hogy a Log részben eddig kiírta a DM startolását és most az istenért sem indul el.Természetesen az új utilityben lévő DM sw a szokásos eszköz nem található hibát ír.Eddig egy kínai verziójú DM sw-t használtam gond nélkül.
Szerintem a FW-ból kihagyták a DM-et ,ezért lett gondolom kissebb méretű a FW mérete.Mindenesetre nekem nem kreál se swap filet se semmit a vincsire.Az elöző automatice megcsinálta a szükséges mappákat a vincsire.
Inkább visszaállítok mindent a régire.
Amúgy a beállításokat és a jelszavakat is megtartotta az új FW.

A pénz azért van, hogy elköltsük!

(#1377) Parkerov válasza atos30 (#1376) üzenetére


Parkerov
csendes tag

Akkor én ki se próbálom... Nem értem hogy az Asus-nál miért nem tudnak normálisan összeütni egy jó fw-t.

(#1378) force001 válasza atos30 (#1376) üzenetére


force001
csendes tag

Hi.

Nekem müködik minden az új (1.9.7.5) sw -vel is. Itt a logja:



Jun 15 15:27:15 ntp client: time is synchronized to time.windows.com
Jun 15 15:27:15 USB storage: vfat fs mounted to /tmp/harddisk/part0
Jun 15 15:27:21 USB storage: 32MB swap file is added
Jun 15 15:27:21 FTP server: daemon is started
Jun 15 15:27:22 Samba server: daemon is started
Jun 15 15:27:26 Download Master: daemon is started
Jun 15 15:27:30 PPPoE: connect to ISP


A DM is csatlakozik gond nélkül, de csak a 3.1.7.0 utilityben lévő.

(#1379) Digger


Digger
senior tag

Tudtok arról valamit, hogy ha NDAS technológiájú NetDisk van a routeren, azt látják a WiFi-n csatlakozott eszközök?
Azt olvastam ,hogy mivel ez nem TCP/IP alapon megy, csak a IEEE 802.11g-s eszközökkel hajlandó működni.
Van valakinek tapasztalata?

(#1380) Parkerov válasza force001 (#1378) üzenetére


Parkerov
csendes tag

A bandwith management is normálisan működik?

(#1381) maci25


maci25
aktív tag

Latom az asus oldalan van uj firmvare::)
Tapasztalatokat plz leirni.
Meg mindig lekorlatozza vezetekesen a sebeseget kb 20kb/s?
Legalabis az elozovel az volt a problemam,hogy wifin ment az adat kb 2700 -al vezetekesen meg csak 20-al

kerem valaki tesztelje le az ujat akinek mar fentvan:)

(#1382) Digger válasza Digger (#1379) üzenetére


Digger
senior tag

1379 ????
Senki sem tud az NDAS-ról semmit?

(#1383) szucs69


szucs69
csendes tag

Sziasztok!
Most vettem egy ilyen készüléket, de sajnos nem kaptam hozzá magyar használatit és hiába járuk a nyakukra nem tudnak adni.
Ha tudna valaki segíteni, nagyon köszönöm.
Atisz

(#1384) bOtX


bOtX
aktív tag

helosztok

most vettem 1 ien asus rooter-t és 2gondom lenne vele
1. FTP nem megy (hol lehet beállítani???)
2. BitComet se megy ( ezt is hol lehet beállítani?)
előre is köszönöm

msn: asus_striker_extreme@hotmail.com :R

(#1385) bOtX


bOtX
aktív tag

helosztok

most vettem 1 ien asus rooter-t és 2gondom lenne vele
1. FTP nem megy (hol lehet beállítani???)
2. BitComet se megy ( ezt is hol lehet beállítani?)
előre is köszönöm

msn: asus_striker_extreme@hotmail.com

(#1386) bOtX


bOtX
aktív tag

francba 2x kűldtem el :B

(#1387) tomboy1000


tomboy1000
tag

Sziasztok!
Két hete szenvedek azon,hogy működésre bírjam a dowload master-t.Eddig azt írta ki hogy network error,most pedig no device was found.Egyszer sikerült elindíttanom,de azóta semmi.Probáltam szakember segítségét kérni,de ők még ilyen routerről nem is hallottak,csak hülyén néztek rá.gyári 1.9.7.5 firmware-t használok.Mit csináljak,hogy végre működjön a letöltés?Én torrentezéshez használnám.Hogy állítsam be?

[Szerkesztve]

(#1388) LordX válasza tomboy1000 (#1387) üzenetére


LordX
veterán

A DM szar. Hagyd a francba. Használj inkább Transmission-t.

(#1389) bOtX


bOtX
aktív tag

énnekem mostmár írtó jó :D foggalmam sincs hogy imt állítottam de nagyon jó, :DDD

:R a rooternek

(#1390) tomboy1000 válasza LordX (#1388) üzenetére


tomboy1000
tag

Transmission?Az mi?Hol találom és hogy működik?Bocs kezdő vagyok a témában.

(#1391) tomboy1000


tomboy1000
tag

Kérlek segítsetek,mert megbolondulok már!Hogy tudom működésre bírni a letöltést?Már mindent megpróbáltam.Milyen frimware-t használjak?Hogyan állítsam be a gépet?Milyen partriciót hozzak létre a külső merevlemezen?Írjátok le légyszí,mit csináljak!Előre is köszi a segítséget!

(#1392) atos30


atos30
aktív tag

Az a Transmission engem is érdekelne, de szerintem ez valami linuxos dolog lesz.

A pénz azért van, hogy elköltsük!

(#1393) Honkydoo válasza tomboy1000 (#1391) üzenetére


Honkydoo
őstag

A DM tényleg nem valami jó, van akinek megy, van akinek nem...
Amúgy a fórumban sokminden le van írva.
Röviden:
Rakj fel oleg fw-t.
csináld végig ezt: [link]
Nézz utána egykét linuxos proginak: screen; wget; ncftp; mc ezekkel már meg tudod valósítnai azt amit a DM nyújt. Ja ás torrentre ajánlom figyelmedbe az SCTCS-t [link]
Röviden ennyi..

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#1394) tomboy1000 válasza Honkydoo (#1393) üzenetére


tomboy1000
tag

Köszi a segítséget!Megpróbálom,ha lesz egy nyugis éjszakám.Köszi mégegyszer!

(#1395) Protoss


Protoss
senior tag

Vista hálózattal összeveszik :O . Vagyis mikor a vistával kerestetem a másik gépet miután megtalálja a router eldobja a net kapcsolatot. Tápkábel ki és visza megy a net, másik gép megint nem látszik. Találkozott már valaki ilyennel?

[Szerkesztve]

Ne glettelj, a vakolás jobb

(#1396) Protoss


Protoss
senior tag

Na jó tépjetek szét, négyeljetek fel, de ma trónfosztás történt! Részemről az Xmicro viselte eddig a leggázosabb router címet (szinten aluli volt mindenben), amit ma az Asus wl500g prémium (ezért a prémiumért hálás lehetek, mert az alacsony vérnyomásomat ezzel a névvel helyre rakták) átvett. Az Asus jött és mindent vitt, ennél ócskább cucc nincs is és yes csináltak folytatást a 700as :Y .

Nos nézzük mit tud az új király: :O
- reboot röpke 1-2 perc (igaz minden piszlicsári ügy vége reboot, de abszolute nem idegesítő :((( ) és ezt megfejeli 7-8 rebootonként totál rendszer fagyással (csak reset hozza vissza, ergo minden beállítást buktál), :(
- gyári fw, kriminális: 1, dm nem megy, 2, webkamerát ne is feszegessük, 3, usb háttértárak hát igen egy áram kimaradás lefekteti (utána eltéved a könyvtárak között)
- van jó oldala is pl random szerüen hol látszik a helyi hálón, hol nem (ez valami biztonsági feature lehet),
- hát igen a speed control (igazából ezért vettem), nos első körben mintha működne, majd a dc és torrent úgy sétál át a limiten hogy a szemem káprázik bele az értékekbe :F ,
- és ehez társul hogy néha még a csatlakozás sem sikerül a kábel modemhez, bár lehet ez a sebesség szabályozás? :U

Van pozitívum is:
- fehér, nem látszik rajta a por; :C
- narancssárga szinü ledek, monitor mögött kandalló feeling. :DD

Mielőtt hozzám vágjátok, hogy mit irogatok tapasztalatok nélkül. Kb féléves a cucc, de ma ráébredtem nem bennem van a hiba hanem a dobozban. A vista alatt folyamatosan kifekszik a router (eltünik a net, admin oldal nem elérhető) és most hogy már fejből tudom a 8 jegyű géppel generált jelszavamat (kis és nagy betüket is már) meguntam.

Persze jön a jó tanács rakjak fel ilyen olyan fw, majd az megtáltosítja meg tanuljak meg linuxot programozni. Könyörgöm, mondjuk ki ez egy nagy rakás @#!%.

Mindazok előtt akik vért izzadnak, hogy jobb legyen és próbálják menteni a menthetőt meghajlók és elismerem gigászi munkájukat :R :C , DE merjük kimondani, hogy épelméjű ember ilyet ne vegyen. Ott vannak az smc igaz nincs feature semmi, de legalább 2 heti egy táp kihúz, vissza duggal megúszod intenzív torrent mellett is.

Viszont politikus palántáknak bátran ajánlani tudom, van mit tanulni a csúsztatások terén. Vagy unatkozó házi asszonyoknak, nekik van idejük megfejteni mire jó ez a doboz (tésztaszűrőnek kicsit szögletes)

:W De legalább írná rá az Asus: csináltunk valamit nem tudjuk mire jó, de itt van, aki ért a linuxhoz majd kihoz belőle valamit.

Mák, hogy linuxxal egy konzervnyitót is meglehet mozdítani. Apropó nincs valami upgrade, hogy szobadísznek jó legyen? Pl.: night rideres led sor vezérlés, vagy Godzilla filmekbe illő ledvillogtatás a polctetején jól mutatna. ;]

Ne glettelj, a vakolás jobb

(#1397) LordX válasza Protoss (#1396) üzenetére


LordX
veterán

Szerintem te vagy a politikus palánta... :P

Mindenki mondja, hogy a gyári FW szar. De van 245773645732645 féle, ebből az OpenWRT, X-WRT, DD-WRT és az Oleg féle FW szinte garantáltan probléma mentesen használható. Vista alól irányítom, stabil Samba egy rádugott USB-s vinyóval (filmet nézek róla, miközben megy rá a torrent), webes torrent kliens ami erre a vinyóra tölt (Transmission), protokoll szintű, prioritásos forgalomszabályozás (azaz max sávszéllel jön a torrent, de a játékokban a ping jottányit sem emelkedik, mert a játék IP csomagja abszolút elsőbbséget élvez, nem várakozik mindenféle pufferben)

Egyébként a cookbook: X-WRT ([link]) + Samba telepítés ([link] - a szerver rész, kb. kettő darab konzol parancs: install; start) + transmission ([link], ez már kicsit bonyolultabb, fel kell tenni az optware IPKG-t hozzá, meg átírni a konfig fájlját, hova töltsön). A prioritizáláshoz ha át akarod rágni magad, az elmélet itt: [link] (9. fejezet), de az X-WRT felülete magát adja..

(#1398) Protoss válasza LordX (#1397) üzenetére


Protoss
senior tag

Idézem magamat, ami igen csak elitélendő, de kénytelen vok, sokat irtam előbb de alaposan felhúzott a doboz: :B

''Persze jön a jó tanács rakjak fel ilyen olyan fw, majd az megtáltosítja meg tanuljak meg linuxot programozni.''

Szóval, nem, nem akarom meg tanulni a linuxot, nem szeretnék lyukkártyát sem késziteni hozzá. ;]

Oksa a programozni rossz kifejezés (tudjuk be a két órás szivásnak, 3 kifagyással mire újra összeraktam a mac cimre fixált ip-s, a wifis, házi hálózatot, pár oldal letiltásával, 3 gépre 2 laptopra és egy printerre, amúgy az upnp hozhatja be csavart), de túl nagy elvárás lenne, hogy egy support download oldalról (vagy ne adj isten a vásárláskori) fw-vel menjen egy 2x ezer foritos hw, mezei speed limittel? (többi beböfföt nem is sorolom).

Konyhabútort is könnyű épiteni, csak fogj egy dekopir fürészt, fúrót [link] :U , cerkát, vonalzót, mérőszalagot [link], vasalót [link] és vagy 100 csavart, tervezz és rendeld meg a méretezett lapokat [link]. Vidd haza, rakd össze max egy nap alatt :DD , de azért a lapszabászat a lapokat nem hivja bútornak :)) . A svéd lapszabászok, meg kifejezetten hangsúlyozzák, hogy neked kell össze rakni.

:R Röviden minden elismerésem azoknak akik szivatják ezzel magukat és segitenek :C a többi bepalizotnak (az asus helyett kezelik a gondokat). Jó annak aki rá van cuppanva a hálós cuccok pöckölésére. (Pl.: én passziv hűtés épitésére szivesebben tolom el az időt, azon nem is morgok hogy nem megy egyből hiszen tudom, hogy barkácsüzem van.)

Sőt nem is nagyon reklamálnék, ha legalább lenne egy felirat a dobozon vagy a teszt oldalakon (ilyet nem igazán láttam sehol, mindenhol mekkora ötlet meg ajánlott blabla), hogy hé haver ez a barkács szett. Csak akkor vedd meg ha van linux install alapismereted és a dobozon lévő funkciók csak egy teljes sw átirás után működik. (A termék ''sikere'' olgen múlott, mert ha nincs sztem akkor ezek a fórumok arról zengenének, hogy mekkora egy **** ez a cucc.)

Gondolom nem érted, miért irok ennyit? Hát csak mert azt már kicsit unom, hogy óda zengés megy róla közben amit a boltból kihozol az az 5 eFt routerek szintjén van. :Y

Kösz a helept, meg a linkeket :R , csak annyit akartam, hogy egy mezei érdeklődő ne lelkesedjen túl. Kicsit olyan, mintha a szalonból ki kell tolnod az új kocsit, mert a csomagtartóban van a motor. És a jó tanács annyi, rakdd össze otthon, hiszen minden alkatrésze meg van. :((( :D.

Földhöz ragadott vagyok, de cél hw vettem (volna), ha paraméterezni és installálni szeretnék, akkor össze rakok valami olcsó duron vagy celeron konfigot, azon még zene is elmegy. Bár lehet ez a jövö már ''várom'' a bios nélküli alaplapokat, vgákat (mekkora tunning lehetőség XD), op. rendszer nélküli mobilokat :))

De nálam már rendelhető az új Britannica Enciklopédia, tagolt spirál füzet formában, csak otthon tele kell irni :DDD :D ;] szal ez már siralmas, de hát ez a menő.

Legjobbakat és akit érdekel örömmel eladom neki ezt a csúcs eszközt! :DD

Ne glettelj, a vakolás jobb

(#1399) LordX válasza Protoss (#1398) üzenetére


LordX
veterán

Amit írtam azok közül CSAK a torrent kliens feltevéséhez kell Linux tudás minden más megy a webes felületről.

(#1400) LordX válasza Protoss (#1398) üzenetére


LordX
veterán

dupla

[Szerkesztve]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.