Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

ASUS WL-500G Premium

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1701) Honkydoo válasza tomboy1000 (#1700) üzenetére


Honkydoo
őstag

A kérdéseidre a válasz igen.

Amúgy lehet hogy még ezután is passzívnak látod magad a torrent oldalakon, ne ijedj meg, mostmár aktív vagy, ez a ectorrent hibája.

[ Szerkesztve ]

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#1702) Badb0y válasza Badb0y (#1694) üzenetére


Badb0y
addikt

Up!

Egy másik kérdés:

Elkezdtem másolni routeren keresztül a 8 éve őrizegetett 180 g-met. Elég lassú volt.
Lehúztam a routerről, és direktbe rákötötem a gépre. Ugye azzal az ext3 olvasóval winben tudok így rá másolni és olvasni is. Nos felmásoltam a 8 éve őrzgetett 180 gigámat, és amikor visszadugtam a routerre semmi!!!!!!

Hova tűntek ezek a fájlok ? Vagy hogy tudom és honnan előszedni ?

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#1703) tomboy1000 válasza Honkydoo (#1701) üzenetére


tomboy1000
tag

Sikerűlt aktív módba kerülnöm,most viszont nem látom a gépen a merevlemezt.Eltünt a hálózati helyekről.A sambát átnéztem ,a ps |grep "smb" parancsra jó választ ad,futtathatóvá teszem,de én még sem látom.

(#1704) GuMiSZu


GuMiSZu
tag

Szia!

Lenne 1 kérdésem. Van egy ilyen csodám, és szereném használni az okosításokat hozzá..
-Webes Torrentezés
-Sávszélszétosztás
-web/ftp szerver
-samba(?)

-DHCP+ADSL bejelentkez meg ilyenek..

Kérdésem az lenne, mert nagyon sötét vagyok a Linuxhoz, hogy valaki, a saját ketyerémet beállítaná pénzmagért v. tudnátok olyan leírást adni, amivel a totál sötét linuxmentes emberek
is sikerek lehetnek?

előre is kösz ha a pénzmagos dolog valakit érdekel kérem dobjon PM-et

előre is thx

ITAL is YOURS

(#1705) bbaccsi


bbaccsi
tag

hej!
openvpn-t tett valaki fel? bejött-e, voltak-e buktatók, stb.?

(#1706) Sharp.


Sharp.
csendes tag

Tudja-e valaki, hogy a routerben van-e olyan log, ahol meg lehet nézni, hogy mikor szakadt meg illetve jött létre kapcsolat a WAN porton az ADSL vonallal. Ugyanis szolgáltatói problémám van, a modemet már kicserélték, de ugyanaz a helyzet. Időnként egymás után többször megszűnik a modemen az ADSL link, valószínűleg a központban levő kártyával lehet a probléma.
Szóval létezik-e ilyen log? A webes system logban ilyet nem találok...

(#1707) Totis


Totis
aktív tag

Sziasztok!

Azon gondolkodtam, hogy nem lehetne beleteni egy 2.5"-os HDD-t a router-be? Láttam a belinkelt képeket a belső USB-s megoldásról. Igazából nekem ez lenne a normális megoldás. Most van egy frankó USB-s külső rack-em de jobb lenne ha nem foglalná a helyet az asztalon.

Memóriát nem szeretnék feltenni viszont vettem egy Atheros chip-es kártyát a router-be. Ha lesz időm akkor belerakom viszont ha már szétszedem akkor kipróbálnám ezt a 2.5"-es HDD megoldást.

Üdv:
Totis

ASUS 1015BX, Nexus 7 (2nd), Nokia Lumia 735, Nintendo Wii, Netgear Stora

(#1708) Honkydoo válasza tomboy1000 (#1703) üzenetére


Honkydoo
őstag

Eltűnt? :F
Most énis bemásoltam a post-firewall -ba a fent említett iptables beállításokat mert rájöttem, hogy elfelejtettem engedélyezni az udp csomagokat. Nekem megy minden frankón..

A hdd oda van mountolva, ahova az smb.conf beállítás szól?
Próbálj meg ráereszteni egy chmod 777 parancsot a hdd re.
Most hirtelen ennyi jut eszembe..

Amúgy mit ad vissza a ps |grep "smb" parancs?

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#1709) tomboy1000 válasza Honkydoo (#1708) üzenetére


tomboy1000
tag

Megoldódott,én voltam a balfa....!Valahogy megváltoztattam a hostnamet,etért nem ment.Bár nem értem hogyan történt,mert a közelében sem jártam,de a lényeg,hogy már megy és aktív vok.

(#1710) Kuro


Kuro
csendes tag

Segítséget szeretnék kérni.

Van egy WL500g Premiumom, és szeretnék FTP-t használni, úgy, hogy a számítógép ki van kapcsolva. Van hozzákötve egy 80GB-os laptop hdd. A linuxhoz nem értek. Ha valaki leírán azt megköszönném. A "Download Mastert" próbáltam, de egyesével kell a fájlokat hozzáadni, és akkor sem biztos, hogy letölti. :(

[ Szerkesztve ]

(#1711) Badb0y


Badb0y
addikt

Samba updtae mindenkinek zökkenőmentesen felment? Nem írt ki semmi hibát? Ha igen, akkor ehogyan csinálták ? Mert nekem állandóan elszáll egy hibával, és így az életben nem fogom azt a k. vinyót látni.

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#1712) csaboca66 válasza Honkydoo (#1708) üzenetére


csaboca66
csendes tag

elfelejtettem engedélyezni az udp csomagokat

Az ectorrent hasznal udp-t? Nekem nincs engedelyezve, megis aktiv vagyok a tracker szerint :F .
Az iptableshez nem ertek, valaki meg tudja mondani, hogy miert szukseges a nat-ot is megadni? Mert nekem csak ennyi van a post-firewall-ban:

iptables -A INPUT -p tcp --dport 2106:2706 -j ACCEPT

es latszolag minden rendben van, mennek a torrentek le es fel, es aktivnak mutat a tracker.

(#1713) csaboca66 válasza Sharp. (#1706) üzenetére


csaboca66
csendes tag

valószínűleg a központban levő kártyával lehet a probléma

Biztos? Tobben panaszkodtunk hasonlora oktober elejen-kozepen, nem tudom a tobbieknel mi a helyzet azota, nalam tovabbra is szakadozik a vonal, ha a router kozvetlenul a modemre van kotve... A switch-es megoldas viszont teljesen jol mukodik :R .
Router nelkul probaltad? Ugy is szakad a vonal?
Logrol egyebkent nem tudok, kerestem en is egy ideig, aztan feladtam :( .

(#1714) csaboca66 válasza Badb0y (#1711) üzenetére


csaboca66
csendes tag

En az Oleg fw-ben levo sambat hasznalom, azt nem kell upgradelni.
Egyebkent mi a hibauzenet?

(#1715) Badb0y válasza csaboca66 (#1714) üzenetére


Badb0y
addikt

Ezzel száll el amikor be akarok lépni Vistaban

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#1716) Badb0y válasza Badb0y (#1715) üzenetére


Badb0y
addikt

Akkor írja ezt ki, amikor a secpol 1-en van, amikor 3-ra visszaállítom, akkor pedig nem fogadja el a megadott adatokat.
A másik pedig az, hogy amiket felmásoltam HD nayagokat, azokat nem tudja megnyitni. Egyetlen egyet nyit csak meg közüllük. Többit nem tudja renderelni, vagy fájlformátum baja van.

[ Szerkesztve ]

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#1717) Badb0y válasza Badb0y (#1716) üzenetére


Badb0y
addikt

ipkg install samba_3.0.26a-1_mipsel.ipk
Installing samba (3.0.26a-1) to /opt/...
Nothing to be done
Successfully terminated.
Collected errors:
Package samba md5sum mismatch. Either the ipkg or the package index are corrupt. Try 'ipkg update'.

És ezzel az errorral száll el amikor installálni szeretném.
ipkg update nem segít!

Egyébként a 3-as sambának minden verziójának kezelnie kell már a vistát ?

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#1718) csaboca66 válasza Badb0y (#1717) üzenetére


csaboca66
csendes tag

Package samba md5sum mismatch.

Az optware/oleg alatt levo samba jo, fel is telepult. Igaz, itt meg a popt es az openldap-libs csomag md5sum hibas, de ettol felment. Csak nem indul el :( . Gondolom nehany napon belul javitjak.

Egyébként a 3-as sambának minden verziójának kezelnie kell már a vistát ?

Ugy tudom nem, de a 26-nak mar kellene.

Az ipkg update a popt csomagot megjavitotta, az openldap-libs-et pedig az optware/oleg/cross/unstable-bol letoltottem es az felment :K .
Vistam nincs, igy nem tudom kiprobalni, hogy menne-e vele :( .

(#1719) Sharp. válasza csaboca66 (#1713) üzenetére


Sharp.
csendes tag

Nos nálam ez az összeállítás (router-vinyóval) lassan 1 éve hibátlanul üzemel. Eddig semmilyen szakadozás nem volt. Így én kizárnám, hogy a router miatt lenne probléma. Persze ettől még lehet...
Az a switch-es megoldás azt jelentené, hogy a wan port és a modem közé megy a switch?

[ Szerkesztve ]

(#1720) Honkydoo válasza csaboca66 (#1712) üzenetére


Honkydoo
őstag

Én azt olvastam egy tracker help jében, hogy kell ez udp is. És aktív is csak azután lettem, hogy beállítottam az udp-t, meg a nat-ot.
Igaz nat eddig is be volt állítva, de csak egy sorban volt, a portok "2106:2706" így voltak megadva.

Azt nemtudom, hogy melyik miatt lettem aktív...
Lehet az udp miatt. ( bár neked ilyen nincs és aktív vagy :) )
Lehet a nat miatt. ( bár elvileg hogy ":"-al választom el a portokat, vagy egyenként adom meg, az ugyanaz :)) )

[ Szerkesztve ]

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#1721) csaboca66 válasza Sharp. (#1719) üzenetére


csaboca66
csendes tag

Kb fel evig nalam is hibatlanul ment (winchester nelkul kb egy evig). Aztan egyszercsak, szeptember kozepe tajan, elkezdett szakadozni, eleinte csak kb orankent, a vegen mar 5 percet se tudtam dolgozni, mert allandoan leszakadt.

Az a switch-es megoldás azt jelentené, hogy a wan port és a modem közé megy a switch?

Igen. Ez egy nyolcportos switch, de csak ket port van hasznalva, az egyik a modembe a masik a WAN portra megy. Tobb, mint egy honapja megy folyamatosan, es meg nem szakadt le egyszer sem (kiveve persze a 24 oras bontast).

(#1722) Sharp. válasza csaboca66 (#1721) üzenetére


Sharp.
csendes tag

Szóval neked folyamatos volt a szakadozás. Viszont nekem egyik este csinálta ezt kb. 1 órán keresztül, aztán másnap délelőtt egy kicsit, majd másnap este kb. ugyanúgy. Modem csere után volt még tegnap párszor. Ezen kívül azóta is megy és a szakadozások között is ment rendesen. Szóval nem folyamatosan csinálja.
Na mindegy végülis van 8 portos switchem, ha elkezdi, akkor megpróbálom, de a szaki, aki kicserélte a modemet azt mondta, hogy volt már ilyen és akkor a központban volt a kártyával a probléma...

(#1723) csaboca66 válasza Sharp. (#1722) üzenetére


csaboca66
csendes tag

Az nekem is eszembe jutott, hogy esetleg nem nalam van a hiba, de pl. kozvetlenul pc-rol is rendesen ment. Meg itt is nehanyan panaszkodtak a szakadasokra, ezert arra gondoltam, hogy ennyi kulonbozo helyen nagyjabol azonos idoben, az lehet, hogy megsem kozponti hiba. De orulnek, ha kiderulne, hogy megiscsak az, bar a switch elbizonytalanit...

Nekem is volt kb egy het szunetem. Egy hetig szakadozott, de akkor meg nem surun, egy nap max 4-5-szor. Akkoriban beszeltem is az ISP supporttal, ok szoltak a t-comnak, ok meg visszaszoltak ket nap mulva, hogy megjavitottak. De akkor nem lett jo, nehany nap mulva jo lett, kb egy hetig jo volt, aztan ujbol rakezdte, es utana lett egyre durvabb :(( . Veletlenul jottem ra, hogy a switch megjavitja :) .

Most egyelore pc-bol akarok csinalni egy repeatert, amin tudom figyelni meg szurni a forgalmat, abbol talan okosabb leszek :) .

(#1724) csaboca66 válasza Honkydoo (#1720) üzenetére


csaboca66
csendes tag

Erdekes, a portforward.com-ot neztem, ott az azureusnal mondjak, hogy az udp-t is meg kell nyitni, de se a bittorrentnel, se a utorrentnel nem, naluk eleg a tcp-t megnyitni. Lehet, hogy az azureus valami sajat celra hasznalja az udp-t, azert kell neki (dht esetleg?) :F .

A nat-ot igy sem ertem. Az valami atiranyitas -ha jol tudom-, de itt a routeren belul marad a csomag, ezert eleg csak a bejovoket (-A INPUT) engedelyezni, nem :F ? Ha a pc-n futna a kliens, akkor kellene csak a nat :F . Legalabbis csekely iptables tudasommal igy gondolnam...

LARTC temaban tud valaki segiteni? Ha jol ertem, amit csinal, meg lehetne oldani vele azt, hogy a belso halorol erkezo keresek abszolut elsoseget elvezzenek a routeren keletkezett csomagokkal szemben. Jol ertem?

(#1725) Manager21


Manager21
csendes tag

Hello,

Már több mint egy éve vagyok boldog tulajdonosa és használója a WL-500Gp-mnek. Eddig semmi gondom nem volt vele. Mindig gyári FW volt rajta és semmi hackelést nem csináltam rajta.

A napokban megszakadt az internet elérésem. Amikor megnéztem a routert, a ledek futófényt játszottak rajta. Táp kihúz/viszza, és ezután, csak a jobboldali 5 led (LAN1-4 és WAN) világít rajta. EZ Setup / Restore semelyik nyomkodása sem változtat a helyzeten.

Mi ez? Hogyan tegyem rendbe? :O

(#1726) Klupido


Klupido
tag

sziasztok!

Lenne egy kérdésem.Tudna valaki nekem segíteni abban,hogy a modemem konfig oldalát hogyan tudnám elérni a router mögül?

modem ip 192.168.1.1
router ip 192.168.1.2
gép 192.168.1.100
Az érdekelne,hogy post-firewall-ba milyen iptables sort kellene beírnom,hogy elérhessem.
A config lapon az ip config menü alatt a WAN IP Setting-be kell valamit írni,vagy hagyjam kitöltetlenül?

A segítséget előre is köszönöm!

(#1727) Sharp. válasza csaboca66 (#1723) üzenetére


Sharp.
csendes tag

Nem próbáltam ki közvetlenül pc-ről, viszont a hétfői pár szakadozás óta rendesen megy. Így egyelőre nem bántom.

(#1728) ngabor2 válasza Klupido (#1726) üzenetére


ngabor2
nagyúr

gondolom a 192.168.1.1-et elérni már próbáltad.

(#1729) Laca 012 válasza Digger (#1695) üzenetére


Laca 012
őstag

Nagyon köszi! Tuti belebotlottam volna.Még azt kell kitotóznom, hogy ha a swap partíciót pendrive-ra akarom, akkor azt hogyan teszem? Nagyon szuper a leírás. Ez már tényleg összefogja a lényeget!

[ Szerkesztve ]

(#1730) Badb0y válasza csaboca66 (#1718) üzenetére


Badb0y
addikt

Komolyan mondom úgy tele vana mindenem ezzel a szarral már, hogy iszonyat. Ki jön le Szfvárra, adok neki 5000 ft-ot és csinálja meg, mert a határán vagyok, hogy kiküldjem mind2-őt az ablakon :W

Most felment egy pár hibát az install végén kiírt, de az ipkg list-be benne vana 26-os.
Viszont még mindig nem tudok belépni rá vista alol :O

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#1731) Badb0y válasza Badb0y (#1730) üzenetére


Badb0y
addikt

Scts-be beállítottam az upload speedet 6-ra, de nem fogja vissza. Mitől van ez ?
Egyébként ha ezt egyszer elindítom, akkor simán ki lehet a gépet kapcsolni, és megy a le és fel töltés ?

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#1732) PeterPH válasza Badb0y (#1731) üzenetére


PeterPH
senior tag

A már futó torrentekre úgy tudom nem hat a limit (bár én sohasem hasznlom). Nem tudom milyen sebességű a neted, de az a 6 elég illetlenül hangzik.
A letöltéseket a router intézi a hozzá kapcsolt USB vinyóra, úgyhogy a gépedet nyugodtan kikapcsolhatod.

(#1733) csaboca66 válasza PeterPH (#1732) üzenetére


csaboca66
csendes tag

A már futó torrentekre úgy tudom nem hat a limit

Nekem ugy tunik, csak azokra hat (vagy az ectorrentem nem foglalkozik az inditasi parameterrel :F ). Raadasul ugy csinalja, hogy a beallitott sebesseget elosztja az aktiv torrentek szamaval, es mindenkinek az eredmenyt allitja be.
Ugy nez ki, hogy nem az sctcs menedzseli a sebesseget (bar ezt seaky tudhatja jobban), hanem rabizza az ectorrent processzekre, de azok meg egymasrol nem tudnak, igy nem lehet dinamikusan elosztani a savszelesseget kozottuk.
Ha jol ertettem a leirasbol, az eredeti ctcs tud ilyet, de annak meg a kezelofelulete borzalom, nem lehet torrentet inditani vele, es az egesz perlben van (a http szerver is :K ), lassu is rendesen :( .

Most jut eszembe, regebben probalkoztam a 3-as verzioju ectorrentekkel, de nekem ugy tunt, hogy az sctcs nem tudja oket rendesen kezelni. A 3-asok mas protokollt hasznalnak, de elvileg tudnak a regit is hasznalni, ha a sctcs az elejen megmondana nekik, hogy melyiket kell hasznalni. Lehet, hogy emiatt nem megy a futo torrentekre a sebessegallitas? Nekem ectorrent-dnh2.2 van, visszatertem ra.

[ Szerkesztve ]

(#1734) Sharp.


Sharp.
csendes tag

Nah...
Tegnap felraktam a Samba 3-at és a legújabb Oleg-et. Erre is csak azért szántam rá magam, mert a webes felületen akartam egy kis sávszél limitet beállítani az egyik portra, viszont mentés és újraindítás után törlődött minden a routerból, visszaállt gyári alaphelyzetbe. Tudnám hogy mitől van ez, már korábban is jártam így. Szidtam a jó ......-át...
Viszont a Samba 3 telepítésével egy sor újabb/frissebb alkalmazás települ, kötztük az mc is, ami már színes és normálisabban kezeli a billentyűzetet. Viszont a nano egy nagy szar lesz, mert az elmentett szövegbe (configok) utólag belekukkantva azok teljesen másként kerülnek mentésre, így az mc szerkesztőjét használtam.
És igen, kiválóan működik Vista alól a Samba 3 elérése.
Bár én fordítottam egyet a telepítés során, mert így lett a jó: először telepítettem az uclibc-t és utána az ipkg-t.

Volt, hogy némelyik wget sort újra el kellett indítanom, mert nem jött le a kívánt anyag teljesen vagy el sem indult. Gondolom a szerver foglalt volt, ahonnan leszedte az adott csomagot.

Szóval most már megy rendesen! :D :C

A csomagokat elmentettem, így ha kell valakinek, akkor elküldhetem vagy ha megad egy ftp-t, akkor oda felmásolhatom.

[ Szerkesztve ]

(#1735) Badb0y válasza csaboca66 (#1733) üzenetére


Badb0y
addikt

Megy végre vista alatt. Openldablib volt a hiba.

1.
Csak a már futó torrentekre nem vonatkozik az upload speed állítás? Ha előtte beállítaom, akkor megy?

2.
Ha kihúzoma hálózatból a routert és a routerre kötött vinyót, akkor megmarad minden a helyén? Nem lez gond? Vagy ha csak simán kikapcsolom a vinyót ?

3.
Lehet torrentbe olyat állítani, ha egy torrent már nekem meg van, akkor azt seedelje? Vagyis töltse be a meglévő fájlomból?
sctcs-t használok, bár most a leállítások miatt nem használom :)

4.
Hogy lehet azt megcsinálni, hogy legyen egy olyan samba megosztás, hogy ne kérjen jelszót, viszont az egyik mappa pedig jelszóval véfett legyen.
Mert ugye amikor belépek a hálózati vinyóra, akkor a belépés pillanatában kéri a jelszót. Viszont nekem a benne lévő mappára is az egyikre kéne, és kellene egy olyan amire nem kell.

[ Szerkesztve ]

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#1736) csaboca66 válasza Badb0y (#1735) üzenetére


csaboca66
csendes tag

Csak a már futó torrentekre nem vonatkozik az upload speed állítás?

Nalam csak arra vonatkozik. Ha kozben ujat inditok, az teljes sebesseggel tolt vissza, es ilyenkor mindig ujra be kell allitanom az upload limitet. De nekem 2.2-es ectorrentem van, a 3-as nem tudom, hogy mukodik.

Ha kihúzoma hálózatból a routert és a routerre kötött vinyót, akkor megmarad minden a helyén? Nem lez gond? Vagy ha csak simán kikapcsolom a vinyót ?

Megmarad, mar ami sikeresen kiirodott a lemezre. Ami nem, hat az elveszett :K . Ha ext3-ra formaztad, akkor azert nem olyan nagy a baj, az naplozo fajlrendszer. Elvileg kellene egy "umount /opt" parancs, de ez csak akkor mukodik, ha senki nem hasznalja az /opt-ot. A torrentek hasznaljak, mert oda irnak.

Lehet torrentbe olyat állítani, ha egy torrent már nekem meg van, akkor azt seedelje?

Persze, lehet. Oda kell masolni, ahova letoltene, ugyanolyan neven, amilyen neven a torrentben van, es el kell inditani a torrentet. Eszreveszi, hogy vannak fajlok, leellenorzi a checksumokat, es ha minden szeletnek stimmel, akkor elkezdi seedelni. Ha van olyan szelet, ami nem stimmel, azt megprobalja letolteni.
En ugy szoktam, hogy elinditom a torrentet, de azonnal le is allitom. Igy letrehozza a megfelelo strukturat, es arra masolom ra az en fajljaimat.

hogy legyen egy olyan samba megosztás, hogy ne kérjen jelszót, viszont az egyik mappa pedig jelszóval véfett legyen.

Ilyenrol nem tudok. Egyszerubb szerintem ket megosztast csinalni, az egyik publikus, a masik jelszavas.

akkor a belépés pillanatában kéri a jelszót.

:F Nekem nem ker semmilyen jelszot a megosztasra...

(#1737) ngabor2


ngabor2
nagyúr

no, megjött végre a 2x32 megás modullal felvértezett jáccás... csak nem megy :O

r 1.14 a kiadása, és ebben már ddr memek vannak. tippre (meg számozás alapján) ezekben is 16-bitesek, és szintén 16-bitesekre lett cserélve. ha be van dugva valamelyik lan csatlakozóba a kábel, akkor az a led világít (ha a túloldal él), meg az air led egy kicsit (fél fényerővel) szintén világít. a power led nem. próbáltam a resetet, a piros gombot, röviden, hosszan, előtte/közben áram alá helyezve... semmi. most szomorú vagyok. hamarosan visszaküldöm a csávókának, aki kicserélte, hogy cserélje vissza a régi chipekre. remélem akkor ismét működni fog.

az eredeti chipek 4k refres értékűek, az újak 8k refresh a datasheet szerint. a vezérlőchipnek még utánanézek, hátha elég lenne vanalmi egyéb hack. sajna a google csak a régi, sd-s bővítésről ad találatot. ha valaki a ddr-esről is talál, a fenti release-zel, akkor sikítsom. eik.

ja, és ha valakinek sd-s jáccása van, az is szólhat, itt figyel nálam 2+2 db 16-megás sdram chip, ami elvileg (!) akár jó is lehet.

mod: most nézem, milyen hülyeséget linkeltem... én a deluxe-nál olvastam az sd-t is, meg a bővítést. a bcm4704 chipről meg semmit se találok, anélkül megnehezen lehet életre kelteni :( remélem a ram-visszacserét túléli a játékos, legalább használni lehessen, ha már bővíteni nem hagyja magát :O

mod2: elolvastam Oleg leírását ([link]->[link]) a ram-bővítésről, és az alapján működnie kellene... van egy 22 ohmos ellenállás, amit be kellene forrasztani, HA 128Mb-ot akarok, amúgy max 64 lehet. most annyi van benne. a chipek elvileg (datasheet szerint) támogatják a CAS3-t. monnyuk lehet, hogy azért nem megy, mert a műtét előtt nem írtam át a ramra vonatkozó cuccokat az nvram-ban :F

[ Szerkesztve ]

(#1738) Digger


Digger
senior tag

Sziasztok!

Vettem egy Lidl gazdaságos TARGA DataBox NDAS 500 külső wincsit. Még nem üzemeltem be. Tudni kell róla, hogy ez egy ventillátorral hűtött 500 Gb-os wincsi. USB-vel lehet egy géphez és RJ45-ös csatival egy routerhez csatlakoztatni. Az eszköznek nincs IP címe a hálózaton. Egy sajátos technológiával (NDAS) látják a windowsos gépek. A hálózat gépeire egy drivert kell telepíteni. Meg kell adni egy 5x5 betűből álló kódot, ami a windows sorozatszámra hasonlít, valamint egy jelszót. A konfigurálás során lehet irási-olvasási jogot adni a gépeknek. Mivel nem TCP/IP protokolt használ ezért állítolag nagyon biztonságos és gyors. A windowsos gépek meghajtóként tudják csatolni. Még nem tudom biztosan, de remélem, hogy kikapcsol ha sokáig nincs hozzáférés. Nekem, mivel lakószobában (hálószobában) van ezért kritikus a zajszint.
Ennyi amit tudok róla. Ha esetleg valamit rosszul tudok akkor javítsatok ki.
Jelenleg a routerhez egy 20 Gb-os notebook wincsi, és egy HP 1200-as nyomtató csatlakozik. Van egy asztali gépem, egy noti és egy UMPC, amik WLAN-on csatlakoznak.
A notin van Windows és linux is, az UMPC-n csak Windows. Letölteni nem szoktam a routerrel, mivel korlátos a netem.
És akkor jönnek a kérdéseim:
Ti hogyan konfigolnátok? Használjam NDAS protokollal, mivel csak adattárnak kell, vagy formázzam EXT2-re és a szokásos módon csatoljam a router fájlrendszerébe? (USB-n keresztül) Vajon linuxal (Xubuntu) be tudom mountolni a Targa NDAS köteteit? Gyorsabb az NDAS-al, mint a Sambával? A zaj miatt úgy gondoltam, hogy megmarad a noti winyós megoldás, a Targa viszon lekapcsolna idővel, ha nincs hozzáférés.
Tudtok olyan eszközt amivel megoldható MP3 és filmek TV-n való lejátszása? Hálózati kábelen (RJ45) esetleg WLAN-on keresztül. Valami olyasmit halottam, hogy Media Streaming Player. A Windows-on a Media Player tud ilyet? A routernek is van valami ilyen szolgáltatása. Használja ezt valaki?

(#1739) sickb


sickb
tag

Vettem én is egy ilyen csodamasinát, torrentezni és ftp zni szeretnék kívüldől.
Visszaolvastam egész sokáig eljutottam már a teljes rendszer felépítéséig.
A legújabb oleg már fenntvan, ext2 re lepartícionálva steaky leírása szerint.
Ma rájöttem hogy a ftp is rendben van.
Ami még előttem áll az hogy távolról elérni a rutert regisztrálni a dyndns en és a ctorrentet a webklienssel felrakni.
Kívánjatok sok sikert:).

(#1740) micro


micro
addikt

Sziasztok!

Oleg féle 1.9.2.7-7f-post2-es FW van fent a routeremen, és a Samba-s masolásnál nem tudok 3MByte/s felé menni.
Ez elég lassúnak tűnik.
Másnál is így megy?

Klaviatúra, képernyő, EGÉR!, meg az a doboz, tudod a gép LELKE..

(#1741) PeterPH válasza micro (#1740) üzenetére


PeterPH
senior tag

Akkor te boldog lehetsz, nekem a 2 megát se nagyon akarja elérni. De végülis nem baj, kivárom.

(#1742) micro válasza PeterPH (#1741) üzenetére


micro
addikt

Azért illene a 10MB/s-t elérnie nagy fájloknál.

Mindenkinek ilyen lassú?

Klaviatúra, képernyő, EGÉR!, meg az a doboz, tudod a gép LELKE..

(#1743) pepe33


pepe33
tag

Valki tud valami jó leírást , hogy hogyan lehetne a sávszélességszabályzást IP-címenként ???

PL: 192.168.1.100 le 128 kb/sec fel 64 kb/sec
192.168.1.101. le 256 kb/sec fel 64 kb/sec

Szóval valahogy igy szeretném , de nem sikerült rájönnöm hogy ezt igy hogyan lehetne megoldani....

Elöre is köszönöm !

ASUS A8NSLI DELUXE * A64 X2 4200+ * Freezer 64 * 4x1GB A-DATA DDR500 RAM* GF 6800 GT *......300W Coolink táp

(#1744) longwild válasza Digger (#1738) üzenetére


longwild
aktív tag

Hello!

Érdeklődnék (nem csak tőled), hogy a router gyári fw-jével mennyire megy a torrentezés? Ahogy sikerult visszaolvasnom itt mindannyian moddoljatok...

Tovabba: 1 USB portja van, arra hogyan kottok ra pendriveot es nyomtatot egyszerre? Pl Digger is írta ezt...

Előre is köszi.

(hirtelen döntés miatt sűrgősen veszek routert, ezért ilyen "amatőrök" a kérdéseim)

szoftver szakmabeli && Beverly250

(#1745) PeterPH válasza pepe33 (#1743) üzenetére


PeterPH
senior tag

Az oleg fw beépítetten tartalmazza a tc (Traffic Control) nevű cuccot.
Erre épül a szintén beépített wondershaper forgalomszabályozó script (/sbin/wshaper) is.
Ezekre kellene rákeresned, illetve megnézned a wshaper script-et, és talán így el tudsz indulni. Keresőszóként használhatod még a "lartc" (Linux advanced Routing & Traffic Control) szót is.
Sajnos nekem még nem volt időm beleásni magam.

(#1746) longwild válasza longwild (#1744) üzenetére


longwild
aktív tag

Hali!

Bocsánat az előzőért, 2 USB van rajta.

Akkor további kérdés:
gond nélkül megy a nyomtató megosztás?
gond nélkül megy néhány G nagyságú pendrive kezelése, ftp és torrent használata? (vagy ehhez mindenképpen egyéb fw szükséges, ha értelmesen is akarom használni)

szoftver szakmabeli && Beverly250

(#1747) csaboca66 válasza micro (#1742) üzenetére


csaboca66
csendes tag

Mindenkinek ilyen lassú?

Kb. Nekem 1.8-2.2 kozott mozog, kollegamnak 3 korul van. Ne feledd, hogy a gepben nem nagyteljesitmenyu proci van, sok egyeb dolga is van, es a samba protokol elegge eroforras-zabalo szornyeteg.

Csak erdekesseg a sambarol: Cegnel progress nyelven dolgozunk, annyit erdemes rola tudni, hogy sok apro fajlbol all ossze egy program (akar 150-200 is lehet). Samban keresztul egy ilyen program leforditasa kb 1.5-2 perc. Ugyanazokon a gepeken nfs megosztason keresztul kb 15 masodperc :Y :K . Kritikus helyeken ezert nfs-t hasznalunk, bar a samba kenyelmesebb, es a linuxos megvalositasa stabilabb.

[ Szerkesztve ]

(#1748) erdeklod0


erdeklod0
csendes tag

Sziasztok

Gondolkozom, hogy vegyek-e ilyen routert (alternatíva a linksys wrtg54L volna).
Ebben az USB port tetszik, illetve az arra köthető vinyó. Ez mennyire jól használható samba szervernek? Milyen sebességgel működik (írás/olvasás)? Na jó, az is tetszik, hogy önállóan torrentezik

(#1749) Badb0y válasza csaboca66 (#1736) üzenetére


Badb0y
addikt

csibáltam egy vinyó kikapcsot és egy router restartot puttyban és semmit nem látok most a vinyóból. Az mc parancsom sem fogadja el. És a df-re semmi nicns felmountolva :F Na most akkor mi van?

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#1750) Digger válasza longwild (#1746) üzenetére


Digger
senior tag

Hali!

Nekem, mint írtam is, megy a nyomtatómegosztás. Legalábbis Windows alatt. A notimon Xubuntu alól még nem sikerült elindítani. Valaki tud segíteni?
A pendive biztos megy, de nem az igazi megoldás. Ha telepíteni akarsz rá programokat, akkor swapot is kell használni és ez nem biztos, hogy flash meghajtóval ideális. Csak korlátozott számban írható. 1-2 évet biztosan kibír, de inkább egy winyót érdemes ráakasztani.
Ha simán rádugsz egy úttörősípot (pendrive) akkor egy ftp programmal máris kezelni tudod. (Pl.:TotalCommander) csak a szokásos ip címet add meg a szervernévnek.
Ahogy írtam én nem töltök le vele. Még nem Torrenteztem vele.

Alapművek a témában:
http://wl500g.seaky.hu/
http://viktike.serveftp.net/index_files/wiki/doku.php

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.