Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

ASUS WL-500G Premium

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#201) reasonfan039


reasonfan039
csendes tag

Sziasztok,

én még csak tervezem, hogy veszek egy wl500g Premium-ot, s örülök, hogy nektek már van tapasztalatotok, ezért kérdeznék is:

a download manager mennyire korrekt? torrentezésre haszálnám leginkább, de jó lenne, ha kb. utorrent-éhez hasonló finomságokkal lenne konfigolható...vagy csak bedobálni lehet a torrenteket, aztán szedi szépen sorban, ahogy befejezte az előzőt? Torrentek száma állítható? torrentenként a prioritás, sávszélesség le/fel? Ez jó lenne...vagy fel lehet tenni egy másik klienst? Mit ajánlotok?

Köszi a választ előre is!

RF

[Szerkesztve]

(#202) LordX válasza reasonfan039 (#201) üzenetére


LordX
veterán

DM = Bullshit.

Mit gondolsz, miért szenvedek Azureussal? :)

(#203) reasonfan039 válasza LordX (#202) üzenetére


reasonfan039
csendes tag

szia,

gondoltam én is, mert a users manual-ból nem sok jót láttam ki :(
Akkor szurkolok, hogy sikerüljön a projekt, s reméljük, megosztod a tapasztalatot, hogyan sikerült feltenni!

Köszi,

RF

(#204) AlBundy


AlBundy
aktív tag

Eddig az 1.9.7.0 firmware volt fenn a routeren. Leszedtem ma az 1.9.7.2 és elkezdtem feltolni. Kiírta, hogy 3 perc és kész is lesz. Vártam 15 percet, de a csoda elmaradt. Immáron a 2. Premium routerem döglött meg frissítés közben.

Most annyit csinál, hogy a power led villog. Reset, Táp ki-be nem segít. A windows-os firmware restoration progi meg annyit mond, hogy nem találja a wireless eszközt.

Ma bejött egy kövér nő a boltba...

(#205) Blaise


Blaise
veterán

üdv !
Egy ilyen router vásárlását tervezem. A letöltő funkció mennyire életképes, ill. milyen torrent klienst kell hozzá használni ? Az USB-s cuccok csatlakoztatása hogy működik ?

(#206) bbaccsi válasza AlBundy (#204) üzenetére


bbaccsi
tag

ha egyszer oleg min. 7-est raknál fel nem lenne ilyen gondod, abban
már nagyon frankón meg van oldva a fw frissítés.
power led villog, táp-ki-be, reset problémám nekem is volt mikor még az eredeti volt fennt, . kb. a 10. próbálkozásra jött össze a leírás szerinti kapcsolat a restoration progival,
úgyhogy ne add fel...

amúgy van már 10-es oleg pre is. még nem tudom, hogy a 7-es maradt-e az utolsó
stabil...

a hivatalos asus fw-ben elég sok javítatlan hiba van, ajánlom figyelmetekbe
a http://wl500g.info/showthread.php?t=6588 és a http://wl500g.info/showthread.php?t=6709 fórumokat, ahonnan nagyon úgy tűnik, hogy csak oleg mozgolódik a javításokkal.

(#207) bbaccsi válasza Blaise (#205) üzenetére


bbaccsi
tag

olvass már vissza egy picit.

(#208) AlBundy válasza bbaccsi (#206) üzenetére


AlBundy
aktív tag

Megfogadtam a tanácsod, és nem adtam fel. 40 percig küzdöttem a gépemről a firmware restorationnal, de semmi. Aztán 10 percig meditáltam, és jött a nagy ötlet. Az asszony gépéről próbáltam meg, mert mint korábban jeleztem ( [link] ) onnan megy a DM is rendesen, míg tőlem képtelen kapcsolódni.

Onnan az első pillanatban elindult a firmware frissítés, a router feltámadt.

Ma bejött egy kövér nő a boltba...

(#209) ekrisztian


ekrisztian
senior tag

Sziasztok!

Most akkor jöjjünk rá miért nem megy a DM nálam se?? :)

1.9.7.2 nyomom én is...

illetve lehet-e tölteni ftp-ről vinyóra DM -el?..hivatalos fájlokat szeretnék letölteni a vinyómra ftpről, ami loginos... :W

na ezt jól megmondottam.. :D


:R

THX!

(#210) seaky77 válasza AlBundy (#208) üzenetére


seaky77
tag

Tűzfal!

(#211) AlBundy válasza seaky77 (#210) üzenetére


AlBundy
aktív tag

NIncs tűzfal, mert a router látja el ezt a nemes feladatot. XP beépített tűzfalat pedig alapból letiltom.

Ma bejött egy kövér nő a boltba...

(#212) seaky77 válasza AlBundy (#211) üzenetére


seaky77
tag

Az asszony gépéről próbáltam meg, mert mint korábban jeleztem ( [link] ) onnan megy a DM is rendesen, míg tőlem képtelen kapcsolódni.

Valami csak blokkolja? Mi a különbség a 2 gép között a hw-en kívül?

Álltalában ilyen problémákat valamilyen tüzfal funkcióval/port blokkolóval rendelkező applikáció (pl:virusírtó antispyware funkcióval (IMON) vagy valamilyen program a gépen ami a DM portot fogja (akár virus is lehet), ) vagy a böngésző security beállításai szoktak okozni.

DHCP-t használsz? - ha igen állítsd statikusra és a feleséged gépének az IP-jét add meg próba képpen

üdv,
seaky

(#213) ekrisztian


ekrisztian
senior tag

No nekem megjavult...áramtalanítás, utp csokik 1-4 ről 2-3 -ra átdugva..usb kábel megfordítva lentről-fel vagy fentről-le :) .. oszt jó lett...most műxik a DM.

:R

(#214) Zol77


Zol77
aktív tag

Üdv!

Nézegettem ma a router setupját , hogy mit is lehetne még konfigolni amire szükségem lehet, és ekkor találtam egy érdekes dolgot : a wireless/advanced pontnál, legalul van egy radio power rész , ha fölé viszem a kurzort akkor ad egy kis infót minden pontról , hogy mit is kellene értéknek megadni,nos itt azt írja hogy 10-17-ig lehetne megadni, és ajánlott az alapértelmezetten hagyni, igenám de nálam kapásból 19 van megadva! Asus 1.9.7.0-es fw van a routeren, és az is tuti hogy én nem nyúltam hozzá ehhez a ponthoz,mert minek is tettem volna , a másik gép kb 5m-re(+1 vékony fal) van a routertől,tehát felesleges is lett volna húzni az értéket. Nálatok mi a helyzet ennél a pontnál? szintén 19? , vagy esetleg valami más érték van?

(#215) ekrisztian válasza ekrisztian (#213) üzenetére


ekrisztian
senior tag

Akkor most azt mondjátok meg, hogy a rákba kell/lehet kitörölni a letöltési sorból a éistát, illetve ha törlöm miért jön vissza csak azért is.. :D :W


:R

(#216) bbaccsi válasza Zol77 (#214) üzenetére


bbaccsi
tag

hi
mikor szomszednak elkezdtem osztani es gaz volt a jel, vittem fel a 19-et elegge
50 korul is vagy ilyesmi de nem igazan javitott semmit.
aztan felraktuk a routert a szekreny tetejere azota jo 19-en :)
amugy a 19 a default setting

(#217) Sepy65


Sepy65
csendes tag

Hi all!

Nem akar lefutni a post-firewall script a boot és a mount után! Már loggar segtségét is igénybe vettem de az eredmény elmaradt!

Oleg 1.9.2.7-7f-pre10

#!/bin/sh
#firewall script

logger kesz
#a
iptables -P INPUT DROP
#b
iptables -D INPUT -j DROP
#c
iptables -A INPUT -p tcp --syn --dport 22 -j ACCEPT

Előre is kösz!

(#218) Mvip


Mvip
csendes tag

Szisztok!

Első nekifutásra egy pici, de gyors segítség kellene:
Lehetséges, hogy a gyári cuccban nem működik a portforward vagy csak én bénázok el valamit?
DéCé-zni szeretnék vele és az istennek, nem tudom beállítani, hogy aktív legyek.

Ahol mind ezt próbálom :

NAT Setting - Port Trigger
Port Trigger function allows you to open certain TCP or UDP ports to communicate with the computers connected to WL500gP. This is done by defining trigger ports and incoming ports. When the trigger port is detected, the inbound packets to the specified incoming port numbers are redirected to your computer.
Enable Port Trigger? Yes

Trigger Port List

Well-Known Applications: User Defined
Trigger Port Protocol Incoming Port Protocol Description
1731 TCP 1731 TCP
1741 TCP 1741 TCP
1751 TCP 1751 TCP
1731 UDP 1731 UDP

A másik probléma hogy már a listára se enged még egy udp-t felvinni olyan portra amin már benne van a listában tcp-vel.


A config: XP SP Prof HUN
Product ID: WL500g.Premium
Firmware Version: 1.9.6.9

Amit eddig megtettem (sok más mellet) teljes tcp/ip és winsockets reset.

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#219) ekrisztian válasza Mvip (#218) üzenetére


ekrisztian
senior tag

Szia!

Neked a virtual server rész kell...


itt egy kép róla

[link]

(#220) Mvip


Mvip
csendes tag

:R :R :R
Isten vagy. :))
Van egy söröd, nálam.

(#221) Oly válasza ekrisztian (#219) üzenetére


Oly
senior tag

Én is meg szenvedtem vele, mire megtaláltam... :B
Majd azzal szenvedtem, hogy beállítsam... Pár nap után rájöttem, hogy nem publikus az IP-m... :O

SonyEricsson T20 - T68 - T610 - K700 - W800 - K750 - K800 - C702 - P1 - MOTO Defy - Galaxy S Advance - Galaxy S4 - Lumia 820 - Honor 7 - iPhone 5S

(#222) seaky77 válasza Sepy65 (#217) üzenetére


seaky77
tag

A post scripteknek a /usr/local/sbin/-ben kell lennie
pl:
/usr/local/sbin/post-boot
/usr/local/sbin/post-firewall

stb...

#!/bin/sh -legyen az első sora
chmod +x /usr/local/sbin/post-firewall -legyen futtatható

A file-t linuxon hozd létre (pl: a routeren vi vagy nano-val) vagy POSIX sortörést használj

üdv,
seaky

(#223) bbaccsi


bbaccsi
tag

hi!
ha valaki esetleg nem tud debian nélkül élni:
[link]
(megy premiumon is)


[Szerkesztve]

(#224) Quentin Ruby


Quentin Ruby
senior tag

Na császtok!
Napokban én is beszereztem egy ilyen csodát,de nekem simán csak annyi az alapvető működések kellenének UPC chello net mellett.
Leírom hogy pontosan mi is a problémám.
Megy a net,de piszkos lassú.Egy 6000kbit/sec kapcsolat olyan sebességen vánszorog mint anno a telefon modemes időszakban.
Leklónoztam a mac címet,és működött,de majd mikor a második gépet rákötöttem a routerre(wirelles),akkor az első gépen már egyszer sikeresen bindított hálózat beadta az unalmast.Majd kérte hogy regisztráljam a fizikai eszközt a UPC oldalán.
???Elöszőr nem igazán értettem,végigzongoráztam,regisztráltam,ment is meg nem ment,de inkább nem.de amikor ment akkor nagyon lassú volt.
Na a harmadik gép behúzása a hálózatba ismét szétkúrta az egészet,ismét regisztráltatni akarta a mac címet,amit most már 28. alkalommal is megtettem,és próba cseresznye módon a router mac címét írtam be.Na most a belépés a upc oldalára után kiírta hogy hány db gép csatlakozik a géphez és mi a mac címük..???? :Y :Y
ez hogy lehet?Ja és kiírta hogy ehez a kapcsolathoz még 4 gépet lőhetek be,és felsorolta
azokat a mac címeket amik még csatlakoztak a helyi hálózatban a routerhez.
Ez hogy lehet,ha csak egy mac cím van kifelé????
Motorola modemem van,de egyszerűen ilyet még nem nagyon láttam.
Most ott tartok, hogy megy a net,de nagyon lassú, és a letöltés egyfolytában megszakad.
Valaki mondjon már valami megoldást,mert felgyújtom a UPC,ugyanis ADSL alatt tökéletesen megy a router és az alá felcsatlakozott gépek....

CAPITAL AND COUNTY GOVERNMENT COMMISSIONER

(#225) seaky77 válasza Quentin Ruby (#224) üzenetére


seaky77
tag

Szia,
2 féle regisztrációt ajánlok UPC hez az első könnyű és gyors de kolnozni kell a MAC-et a másiknál a router MAC addresszét regisztrálod.

1.)
a.)Válaszd ki azt a gépet akinek a MAC addresszét regisztrálni szeretnéd.
b.)Vedd ki a routert a hálózatból (a gép közvetlenül a kábelmodembe csatlakozik)
c.)prov.chello.hu oldalon regisztráld be a géped a megszokott módon.
d.)teszteld a sebességet!!
e.)Tedd vissza a routert és a MAC addressét állitsd a c.) ban regisztrált gép mac addresszére
f.) Állíts a saját gépeden fix! ip cimet a 192.168.x.x-as tartományba
g.) reboot router
h.) reboot gép
i.) teszteld a kapcsolatot


2.)
a.) Nézd meg a router ip címét. Jegyezd le
b.)Vedd ki a routert a hálózatból (a gép közvetlenül a kábelmodembe csatlakozik)
c.) ''Helyi Kapcsolat'' / ''Tulajdonságok'' / Beállítások -> Locally Addministred Addres v. MAC address vagy Bind Manual Address v. Manual Address részbe írd be a feljegyzett MAC address-t (pl: AAEF04456578 tehát kötőjelek nélkül)
d.) reboot gép
e.) prov.chello.hu oldalon regisztráld be a géped a megszokott módon.
f.) teszteld a sebességet!!
e.)Tedd vissza a routert a MAC addresszéhez nem kell nyúlni mivel azt regisztráltad
f.) Állíts a saját gépeden fix! ip cimet a 192.168.x.x-as tartományba És vedd ki a regisztrált MAC address-t (csak töröld)
g.) reboot router
h.) reboot gép
i.) teszteld a kapcsolatot


üdv,
seaky

(#226) kenand válasza seaky77 (#225) üzenetére


kenand
veterán

http://wl500g.seaky.hu/
Megtaláltam aprogikat
Hogyan tudom gyári firmware mellé feltenni ?
Az USB disc-en 1 ext2 partíció van
Át kell partícionálnom ?
Hova lell a progikat felrakni ?
Hogyan tudom a progikat indítani ?

Bocs az Linux amatőr kérdéseket

(#227) -=Jam=- válasza kenand (#226) üzenetére


-=Jam=-
őstag

Gyári firmware mellé sehogyan...
Oleg firmware-t told fel, utána pedig az általad is említett oldalon van egy leírás, mit hogyan kell csinálni.

(#228) kenand válasza -=Jam=- (#227) üzenetére


kenand
veterán

seaky77 azt írta, hogy felmennek a gyári mellé..........................

(#229) -=Jam=- válasza kenand (#228) üzenetére


-=Jam=-
őstag

Gyári firmware mellé csak seaky variált át néhány programot pl. ctorrent, hogy menjen.
Mit szeretnél pontosan a gyári firmware mellé?

(#230) kenand válasza -=Jam=- (#229) üzenetére


kenand
veterán

Egy jobb torrentet ami kezel 2 Gbytenál nagyobb torrenteket

(#231) -=Jam=- válasza kenand (#230) üzenetére


-=Jam=-
őstag

Jah ha nincs más extra kivánságod, akkor ez a ctorrent-tel megoldható, hogy hogy kell felpakolni a gyári firmware mellé, azt sajnos nem tudom, de seaky77 biztos segít majd :)

(#232) H.Z.


H.Z.
csendes tag

Sziasztok! Tegnap vettem én is egy ilyen jószágot, de ért egy aprócska, kellemetlen meglepetés: gyári fw-rel csak a web-es felületen lehet matatni rajta.
Ez valóban így van vagy csak én keresgéltem rossz helyen?

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#233) seaky77 válasza kenand (#226) üzenetére


seaky77
tag

Szia,
Először is telepítened kell egy telnetd, bár enélkül is megoldható de szerintem rakd fel igy könnyebb.

Szóval:
A backdoor page-en keresztül linux-os commandokat (sh) adhatsz kil mint pl: ls v. ps stb. Tulajdonképpen egy web-es shell.
Elérése itt: [link]

1.) FTP-vel vagy ahogy szimpi másold fel a storage egyik könyvtárába az alábbi zip tartalmát http://wl500g.seaky.hu/telnetd.zip
Pl: A storage-en a /tmp/bin könyvtárba

2.) A backdoor page-en keresztül a mount parancsal ellenőrizd a HDD mount pontját (ird be: mount) ha megegyezik az enyémmel (nagy valószinűséggel így lesz) akkor add ki a következő parancsot

cp /tmp/harddisk/part0/tmp/bin/telnetd /tmp/

ezzel átmásoltad a telnetd-t a router egyetlen irható könyvtárába a /tmp-be. Sajnos ez a ramfs része, tehát kikapcsoláskor elveszti a tartalmát

3.) A backdoor page-en írd be a következő parancsot /tmp/telnetd -d -l /bin/sh &
Ezzel elindult a telnetd amit a ps paranccsal ellenőrizhetsz is.

4.) ha Windows-t használsz [link] programmal connect-álj be hostname:my.router port:22
ha más oprendszert használsz itt:[link] találsz hozzá PuTTY-ot vagy próbáld a telnet parancsot.

5.) Itt kapsz egy busybox msh shell-t (ha jól tudom jelszót nem kér 1.9.6.7-es még nem kért, ha igen akkor az admin:<jelszó>-val próbálkozz)

BusyBox v0.60.0 (2006.04.18-12:18+0000) Built-in shell (msh)
Enter 'help' for a list of built-in commands.
#

vagy valami hasonlót kapsz persze a verzió a build-től (is) függ.


Nahh telnetd megvan lehet játszadozni...

CTorrent installálás:

1.) FTP-vel vagy ahogy szimpi másold fel a storage egyik könyvtárába az alábbi zip tartalmát http://wl500g.seaky.hu/ctorrent.zip
Pl: A storage-en a /tmp/bin könyvtárba
2.) Töltsd le a torrent file-t és FTP-zd fel a storage-egyik szimpatikus könyvtárába.
Pl: A storage-en a /tmp/bin könyvtárba
3.) PuTTY-ba vagy telnet-be vagy ami szimpatikus add ki a következő parancsot:
./tmp/harddisk/part0/tmp/bin/ctorrent -C 0 -p 6881 <torrent file>
Ekkor elkezdődik a torrent letöltése ha bezárod a telnet ablakot megáll a letöltés ezért ha igy adod ki a parancsot
./tmp/harddisk/part0/tmp/bin/ctorrent -C 0 -p 6881 <torrent file> &
akkor a & miatt a háttérben fog futni viszon nem fogod látni mikor lesz vége a letöltésnek :(
A -C 0 opció segít abban, hogy ne használjon cache-t, mert sajnos a ha a swap nem aktív akkor nincs elég memória.

A swap aktiválásáról majd késöbb...

üdv,
seaky

(#234) H.Z.


H.Z.
csendes tag

Köszi szépen.

(#235) bbaccsi válasza seaky77 (#233) üzenetére


bbaccsi
tag

hi!
telnet inkább a 23-as pontos hallgat, így hostname:my.router port:23

(#236) H.Z.


H.Z.
csendes tag

Még egy apróság: gyári fw-rel tapasztaltatok olyat, hogy rendszres időközönként (óránként v. két óránként) kérés nélkül kapcsolódik a szolgáltatóhoz, szinkronizálja az időt, majd a timeout lejártával lekapcsolódik?
Részben azért cseréltem le a Zyxelem, mert untam, hogy a beálított 10 perces timeout ellenére folyamatosan a neten lógott.
Erre az Asus is majdnem ugyanazt műveli csak picit másképp...

(#237) H.Z. válasza bbaccsi (#235) üzenetére


H.Z.
csendes tag

Sajtóhibába nem szoktam belekötni, ha nem muszáj ;)

(#238) seaky77 válasza bbaccsi (#235) üzenetére


seaky77
tag

Igaz köszi (én már csak SSH-ban tudok gondolkodni:))))

(#239) bbaccsi válasza H.Z. (#237) üzenetére


bbaccsi
tag

Igen, pláne hogy én is 'porton'-t akartam írni és 'pontos'-t írtam.:)
Amúgy meg minden tiszteletem Seaky kartársé, akibe tizedannyi lustaság nem szorult mint belém.

Az orig fw-s timeoutos kérdésedet amúgy nem nagyon értem.
Van vmi timeout ami ha letelik és közben nem volt forgalom akkor szétkapcsol, amúgy meg ntp kapcsolat idejére felkapcsolódik?
Orig fw-n nem szoktam nézni syslogot, oleg óta általában naponta csak egyszer
szakadok, az adsl miatt kötelező jelleggel, pedig ritkán van a cucc agyonterhelve töltögetési
feladatokkal.

(#240) -=Jam=-


-=Jam=-
őstag

Jó kis PHP és MySQL tutorialt nem tudtok? :)
Van egy wtcom nevű webes torrent cucc, azt akarom kipróbálni, de tegnap este fáradtan nem sokra jutottam a PHP-val és a MySQL-el... :( PHP felment, de a MySQL már a telepítésnél megállt hibával... :(
Ha fel van telepítve a PHP, és az etc/share/www alá bemásolom a webtorrent mappát benne egy index.php-val és a böngészőbe beírom, hogy http://router.ip:8008/webtorrent/index.php akkor csak megjeleníti a forrást, mint ha text lenne :(

(#241) H.Z. válasza bbaccsi (#239) üzenetére


H.Z.
csendes tag

Igen. ADSL kapcsolatom van és úgy állítottam be a routert, hogy ha 3 percig nincs kimenő forgalmam, akkor kapcsolódjon le. (minek menjen a háló, ha amúgy sem vagyok otthon?)
Mondjuk esetemben egyelőre nem nagy gáz, mivel nincs forgalmi korlátom.

De ha valakinek forgalmi korlátos előfizetése van, az azért rendesen tud szívni egy ilyen ''fícsör'' miatt. Legalábbis én azt látom már igen hosszú ideje, hogy ha online vagyok, akkor a saját forgalmamtól függetlenül is dől a szemét, mindenféle hozzám küldött packetek formájában.

(#242) bbaccsi válasza H.Z. (#241) üzenetére


bbaccsi
tag

ja, ez nekem a dyndns miatt nem lenne túl frankó :)

(#243) bbaccsi válasza -=Jam=- (#240) üzenetére


bbaccsi
tag

milyen webserverre tettet a php-t?

(#244) -=Jam=- válasza bbaccsi (#243) üzenetére


-=Jam=-
őstag

thttpd

(#245) bbaccsi válasza -=Jam=- (#244) üzenetére


bbaccsi
tag

az nem csak cgi-s cuccokat tud?
tegyél fel apachot, vagy volt egy még kisebb cucc az ipkg csomagok között, amire
írták, hogy tud php-t...

(#246) kenand válasza seaky77 (#233) üzenetére


kenand
veterán

először is köszönöm a segítséged

Át tudtam másolni
3. lépésig megy
Ps paranccsal ezt írja ki :

PID Uid Stat Command
1 0 S init noinitrd
2 0 S [keventd]
3 0 R [ksoftirqd_CPU0]
4 0 S [kswapd]
5 0 S [bdflush]
6 0 S [kupdated]
7 0 S [mtdblockd]
56 0 S httpd eth0
60 0 S syslogd -m 0 -t UCT-1 -O /tmp/syslog.log
62 0 S udhcpd /tmp/udhcpd.conf
63 0 S klogd
69 0 S [khubd]
79 0 S lpd
82 0 S waveservermain
84 0 S rcamdmain
88 0 S [usb-storage-0]
89 0 S [scsi_eh_0]
91 0 S pppd file /tmp/ppp/options.wan0
94 0 S infosvr br0
95 0 S watchdog
98 0 S ntp
119 0 S vsftpd
127 0 S /usr/local/samba/sbin/smbd -D -s /tmp/samba/lib/smb.conf
129 0 S /usr/local/samba/sbin/nmbd -D -s /tmp/samba/lib/smb.conf
173 0 S /apps/bin/dms /shares/DMSRoot WL500g.Premium 00:18:F3:29:1
180 0 S /apps/bin/dms /shares/DMSRoot WL500g.Premium 00:18:F3:29:1
181 0 S /apps/bin/dms /shares/DMSRoot WL500g.Premium 00:18:F3:29:1
182 0 S ./dmathined /shares/dmathined 2
184 0 S /apps/bin/dms /shares/DMSRoot WL500g.Premium 00:18:F3:29:1
188 0 S giftd --home-dir=/shares/dmathined/Download --local-dir=/s
2474 0 S ./ctorrent -C1 -e0 -D/shares/dmathined/Download [bHUm_#256
2509 0 S /tmp/telnetd -d -l /bin/sh
2601 0 S dproxy -d -c /tmp/dproxy.conf
2624 0 S upnp -D -L br0 -W ppp0
2629 0 S /usr/local/samba/sbin/smbd -D -s /tmp/samba/lib/smb.conf
2645 0 S sh -c ps > /tmp/syscmd.log

2646 0 R ps


4. lépésnél van gondom

4.) ha Windows-t használsz [link] programmal connect-álj be hostname:my.router port:22
ha más oprendszert használsz itt:[link] találsz hozzá PuTTY-ot vagy próbáld a telnet parancsot.

Putty
my.rooter port 22 telnet
azt írja ki hogy Network error connection refused
(pedig mintha tegnap el tudtam volna indítani, ma már nem )
akkor megkeptam ezt:

Pedig a telnet daemon megy nem ? Különben nem írt volna ki semmit a PS ?
(firewallt nem használok)
BusyBox v0.60.0 (2006.04.18-12:18+0000) Built-in shell (msh)
Enter 'help' for a list of built-in commands.
#




[Szerkesztve]

(#247) kenand válasza kenand (#246) üzenetére


kenand
veterán

23 porton tényleg be tudok lépni....


de hogy tudok FTP-zni a rooter /tmp/bin könyvtárába ?

[Szerkesztve]

(#248) kenand válasza kenand (#247) üzenetére


kenand
veterán

Végre beléptem de béna vagyyok nem megy.................
ctorrentet bemásoltam a part0/share/torrent könyvtárba
ugyanide betettem egy teszt torrentet intervideo.torrent
kiadtam a parancsot

./tmp/harddisk/part0/share/torrent/ctorrent -C 0 -p 6881 intervideo.torrent &

de hibaüzenetet kapok

# error, open intervideo.torrent
error,initial meta info failed.

Mi a hiba ?
Hogyan tudnék másolni a tmp/bin könyvtárba ?
azt windows alól nem látom

(#249) H.Z.


H.Z.
csendes tag

Kezd elegem lenni a routerekből...
A Zyxelt azért tettem félre, mert egyrészt untam, hogy nem hajlandó lekapcsolódni a hálóról akkor sem amikor kéne, másrészt rendszeresen forgalmazott valamit a wifi-n olyankor is amikor már vagy 24 órája nem volt bekapcsolva a notebookom.
Erre tessék. Az új Asus-szal kb. ugyanez a helyzet... Ráadásul hiába kapcsolom ki a wifi-t rajta, az AIR lámpa tovább világít -> valószínűleg ''elfelejt'' kikapcsolódni.

USB drive - van egy kártyaolvasóm, benne egy 1GB-os CF. Tegnap egyetlen egy alkalommal valahogy sikerült feléleszteni, azóta semmi. Ki-bekapcs sem segít.
Tökmind1 melyik portra dugom az olvasót, tökmindegy, hogy a kártya eleve benne van vagy csak bekapcs után dugom bele, semmi. Még szerencse, hogy valószínűleg rövid időn belül állás nélkül maradok, így nem lesz szükségem a netre sem, különben itt ütne meg a guta, hogy van két különböző routerem, de egyik sem csinálja rendesen a dolgát... :(

(#250) htoms válasza H.Z. (#249) üzenetére


htoms
tag

Gyári fw ugye?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.