Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

ASUS WL-500G Premium

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#851) Sharp. válasza Gyugyus (#847) üzenetére


Sharp.
csendes tag

Nekem a ''swap'' kiterjesztés nélkül a főkönyvtárban van 32768 KB helyet foglal.

(#852) Sharp. válasza Honkydoo (#848) üzenetére


Sharp.
csendes tag

És mivel/hogyan formáztad le ext3-ra? Nekem az ext2 jobb lenne, mert találtam winfosra drivert, amivel elvileg azt tudja kezelni...

(#853) Fisha


Fisha
őstag

Ha mar extes kerdesek vannak, nekem is lenne egy. Termeszetesen nekem is erre van formazva a vinyom. Idonkent radugom az usb racket a gepre es lementem rola az adatokat (windowsos ext driverrel). Eleinte viszonylag turheto sebesseggel ment a dolog, 5-6 mb/sec korul, de mostanaban mar alig hoz 2mb/sec-et. Egyedul toredezettsegre tudok gondolni, mint problemara. Hogyan lehet az ext-es meghajtot defragolni?

Elore is kosz,
Fisha

(#854) Sharp. válasza woz (#849) üzenetére


Sharp.
csendes tag

Igen, ez mind szép és jó. Hozzáfogtam a pdf-ben leírtak szerint beállítani a pendrive-ot. Viszont mindjárt az elején elakadtam, mert az ''umount/tmp/harddisk'' nem működik. Erre ugye azt írja, hogy a ''killall stupid-ftp'' után működnie kellene, viszont erre meg azt írja ha jól emlékszem, hogy nincs mit leállítania, pedig a webes felületen be van kapcsolva, mert ha nem lenne, akkor nem látná az eszközt. Ezek után visszaraktam a gyári fw-t, így legalább tudom használni...

(#855) woz válasza Sharp. (#854) üzenetére


woz
csendes tag

probald meg:

a) megnezni az ftpszerver pidjet ugy, h kiadsz egy ps parancsot, es a pid-del killeld ki

b) webes feluletrol eject usb disk (a doksi azt irja nem mukodik, de nekem ment)

[Szerkesztve]

(#856) DLDKox


DLDKox
aktív tag

DD-WRT el mostmár odáig eljuttottam hogy fel tuso mountolni a winyót
Írni is tudok rá.
De ftp még nem megy sajna, de nem adom fel.

(#857) Fisha válasza Sharp. (#854) üzenetére


Fisha
őstag

Ez hibas a leirasban. Igy van helyesen:
killall stupid-ftpd

(#858) seaky77 válasza Gyugyus (#847) üzenetére


seaky77
tag

Bármilyen ''mass storage'' kompatibilis usb drive-ot használhatsz. Ha eleget tesz a kompatibilistásnak (ergo driver nélkül megy xp-n) akkor akár egy ''katica pöttyöket'' tárolásra felhasználó eszközt is használhatsz a routerrel:)

A Pendrive-oknak csak egyetlen hátránya van! Alapvetően a pendrive élettartamát a rewrite ciklusokban adják meg, azaz egy adott memória szó hányszor írható újra. Ha olyan file van a pendrive-on ami igen gyakran íródik akkor könnyen kritikussá válhat az a nagy szám amit általában megadnak. Bár hogy megcáfoljam ezt az egészet az én kingston 1GB-sem legalább fél éve tökéletesen müködik. Pedig rajta a swap/syslog/ stb...

(#859) Sharp. válasza Fisha (#857) üzenetére


Sharp.
csendes tag

Ahha!

Akkor újra nekiugrok, mert az az egy bötű itt elég sokat jelent...
Főleg egy kezdő linuxosnak...

Köszi szépen!

(#860) Sharp.


Sharp.
csendes tag

Szerintem a pdf leírásban megint van valami hiba. Most már eljutottam addig, hogy a nano-ba bemásoltam amit kell, majd ctrl+o és enter. Ctrl+x -re kilépéskor megkérdezi, hogy Save modified buffer (ANSWERING ''No'' WILL DESTROY CHANGES) ?
Nem látok a leírásban semmi fájlnevet aminek el kell menteni, hogy legyen automata mountolás. Ugyanis mindent a leírás szerint csináltam, viszont reboot után marad a /tmp/harddisk illetve a /tmp/harddisk/part1.
Megpróbálom mégegyszer elölről az egészet, de szerintem a ctrl+o után be kellene írni valami fájlnevet....

(#861) Sharp.


Sharp.
csendes tag

Nos a helyzet változatlan, crtl+o és enter után Cancelled... Nincs fájlnév.
Hová és milyen néven kell menteni?

(#862) Sharp.


Sharp.
csendes tag

Ja és mielőtt ide hozzászóltam bármit is, az elejétől elolvastam az összes hozzászólást, persze már a felére sem emlékszek...

(#863) Fanyuvo válasza Sharp. (#862) üzenetére


Fanyuvo
tag

ha ugy inditod el, hogy nano post-boot akkor letre fogja hozni a post-boot file-t. Ha meg nem letezett. Meg futtathatova is kell tenned a chmod x-el.

(#864) Sharp. válasza Fanyuvo (#863) üzenetére


Sharp.
csendes tag

A leírásban ez van a nano telepítése után:

mkdir /usr/local
mkdir /usr/local/sbin
touch /usr/local/sbin/post-boot
touch /usr/local/sbin/post-firewall
chmod +x /usr/local/sbin/*

/opt/bin/nano /usr/local/sbin/post-boot

Ezután következik nanoba másolás, majd a fájl mentése. Ezek szerint akkor post-boot a fájl neve? Ugyanis nálam ha beírom mentéskor a /usr/local/sbin/post-boot-ot, erre azt mondja, hogy már van ilyen könyvtár... ??!! De én nem csináltam ilyen könyvtárat mkdir-rel...

(#865) DLDKox


DLDKox
aktív tag

Végre megy a vsftpd :) Lassan csak rájövök mindenre. Egyre jobban tetszik ez a router.
MC vel még nem jutottam dűlőre, már elindul de bármit próbálok csinálni vele valami hibával kilép.

(#866) Sharp.


Sharp.
csendes tag

Újra kezdtem az egészet. Partícionálás, formázás, stb.
És jött az mkdir /usr/local illetve az mkdir /usr/local/sbin. Mindkettőre azt írta válaszul, hogy már létezik. Na ez már gyanús volt. Belenéztem a /usr/local/sbin könyvtárba és ott volt két könyvtár: post-boot és post-firewall. De honnan a fenéből kerültek ide, amikor újra raktam az egész pendrive-ot??? Végülis töröltem a két nem kívánatos könyvtárat (post-boot és post-firewall) és így már minden jó lett.
Mondja már meg valaki, hogy ez hogy lehetett??

(#867) Sharp.


Sharp.
csendes tag

Ha minden igaz, akkor sikeresen végigcsináltam mindent.
Már csak az a kérdésem, hogy windows-ban hogyan tudom elérni a Samba megosztást, hogy tudok oda illetve onnan másolni? Erre nem találtam eddig semmit sem... :(

(#868) Fanyuvo válasza Sharp. (#867) üzenetére


Fanyuvo
tag

Nekem nem jelent meg a halozaton, de ugy elertem, hogy Halozati meghajto csatlakoztatasa
ott //ip/sambaosztasneve (pl //192.168.0.1/Share) De ha csak az ip-t irod be, majd tallozas akkor meg fog jelleni a megosztott konyvtar.

(#869) L_Zsolt


L_Zsolt
csendes tag

Hello!

A seaky által a gyári firmware-hez lefordított busybox-ot hogy lehet fölrakni a régi helyett?

Illetve a gyári fw-re, hogy lehet fordítani más progikat?

Üdv.: Zsolt

(#870) Sharp. válasza Fanyuvo (#868) üzenetére


Sharp.
csendes tag

Igen, így már valóban látok egy smbshare1 nevű megosztást, viszont felhasználót és jelszót kér. Létrehoztam plusz felhasználót a root-on kívül viszont nem enged be. Mindig csak vendégként akar, ahol nem fogad el semmilyen jelszót sem....

(#871) amon_re válasza Sharp. (#870) üzenetére


amon_re
csendes tag

Hálózati meghajtó csatlakoztatásánál, csatlakozás más felhasználó néven.

(#872) Sharp. válasza amon_re (#871) üzenetére


Sharp.
csendes tag

Azt már megtettem, beírtam a jelszót, aztán bejött az admin ablak Vendéggel és nem lehetett más felhasználónevet kiválasztani.
Végülis úgy oldottam meg, hogy engedélyeztem a guest-et. Egyelőre így megy.

(#873) seaky77 válasza L_Zsolt (#869) üzenetére


seaky77
tag

http://my.router/Main_AdmStatus_Content.asp
[link]

Itt elérsz egy web-es shell consolt. Az usb-re rakd fel az oldalamon található telnetd meg a busybox-ot és miután kiadtad a
/tmp/harddisk/part1/ahovatettem/telnetd &
parancsot a telnet elindul és pl: putty-al rá tudsz connetálni.
Majd
/tmp/harddisk/part1/ahovatettem/busybox
és már van is egy majdnem teljes busybox-od.

Fordítás:
Ki kell építeni egy cross-compile-os környezetet. Ha van a gépeden linux akkor oda ha nincs akkor letöltöd pl: a coLinux-ot majd a hozzá adott Debian imagével windows alol is szórakozhatsz. Ezután letöltöd a Broadcom_tool_chain-jét
[link]

majd a
/opt/brcm/hndtools-mipsel-linux/bin/gcc -vel compile

tömören ennyi persze nem ilyen egyszerű de ezzel már lehet hello world öt fordítani:)




[Szerkesztve]

(#874) L_Zsolt válasza seaky77 (#873) üzenetére


L_Zsolt
csendes tag

Köszönöm! :R

Üdv.: Zsolt

(#875) repasi


repasi
tag

Sziasztok,

használ valaki Debian-t WL500g premiumon? Ha igen mennyire használható? Azt olvastam valamelyik fórumon, hogy elég lassú.

(#876) seaky77 válasza repasi (#875) üzenetére


seaky77
tag

Az Oleg firmware egy Debian variáns és tökéletesen használható.

(#877) taby válasza repasi (#875) üzenetére


taby
csendes tag

Biztos izzadna alatta, most én Oleg firmware-t futtatok és egy jóképű másolós feladat is akár 80%os procikihasználtságot tud jelezni (top legalább is azt mondja). Szóval tuti tetű lenne.

(#878) sajtix1 válasza Sharp. (#872) üzenetére


sajtix1
csendes tag

Szia!

A Samba configjában van egy sor, security = share, ezt állitsd át, security = user -re, akkor nam csak guest-et enged be.

(#879) DLDKox


DLDKox
aktív tag

Midnight Commanderrel szívok még mindig nincs valakinek ötlete, hogy mit próbáljak meg.
Az mc elindul de bármit akarok csinállni benne akkor ezt a hibaüzenetet kapom:
can't resolve symbol 'isalpha'

Minden ötletet szivesen veszek.
Ja és DD-WRT-t használok

(#880) Sharp. válasza sajtix1 (#878) üzenetére


Sharp.
csendes tag

Köszönöm szépen! Ki is próbálom. :)
Ezek szerint akkor ismét a leírásban van némi hiányosság....

(#881) Sharp. válasza sajtix1 (#878) üzenetére


Sharp.
csendes tag

Slááám műxik!

Köszönöm mégegyszer! :))

(#882) seaky77 válasza DLDKox (#879) üzenetére


seaky77
tag

uClibc-ből próbálj meg újat felrakni! A DD-WRT-s be jó pár fügvényt nem raktak bele többek között ezért (sem!) kompatibilis az Oleg-el.

- Amúgy DD-WRT/OpenWRT mint a neve is mutatja inkább WRT (Linksys WRT54G - GX etc) klónokhoz ajánlanám.
- Az Oleg firmware a gyári Asus fw-re épül csak található benne jópár improvement meg bugfix. Igy az sokkal jobban fekszik a Asus wl sorozatának.

(#883) DLDKox válasza seaky77 (#882) üzenetére


DLDKox
aktív tag

Köszi a segítséget, de sajna nem jutottam semmire uClibc ből legújabb volt fent.
De azért nem adom fel.
Az Oleg nekem is nagyon bejött és avval működött is minden jól.
Viszont én azért használok DD-WRT-t mert az tud Wireless módba cliensként csatlakozni Oleg-el meg sajna nem sikerült ezt elérnem.

De azért köszi még1x.

(#884) bbaccsi


bbaccsi
tag

embörök!
csinát-e már vki busyboxon logrotálást?
áramszünet után ugyanis vesztek a logok.
tettem cronba sysncet meg cp logsys-t, de ez nem a jó megoldás

(#885) Sharp.


Sharp.
csendes tag

Valami még mindig nem jó nálam. Most már a security = share helyett user van beállítva, így be tudok lépni a létrehozott felhasználóval és jelszóval, viszont csak olvasni tudok mindent. Írni nem pedig a leírásban levő chmod 777 /opt/etc/samba/Share-t is beírtam.
Akkor még mi a teendő?

(#886) pepe33 válasza DLDKox (#883) üzenetére


pepe33
tag

DD-WRT ben hogy müxik a kliens mód ?
Lehet keresni benne AP-kat ?

Mert nekem az OLEG-ben is müxik, csak keresni nem lehet, de ha rendesen beállitom az AP nevét stb. akkkor csatlakozik hozzá.

Ha lehetne keresni benne AP-t az nagyon szupi lenne ( mint ahogy mondjuk a DLINK DWL2000 AP-ban lehet )

ASUS A8NSLI DELUXE * A64 X2 4200+ * Freezer 64 * 4x1GB A-DATA DDR500 RAM* GF 6800 GT *......300W Coolink táp

(#887) DLDKox válasza pepe33 (#886) üzenetére


DLDKox
aktív tag

Igen. Lehet benne keresni appokat sőt az új 24 beta még grafikusan kimutatja a hálózaton lévő gépeket is. (Site survey menü pont alatt lehet minden infót olvasni a található hálózatokról)

Viszont amit írsz az érdekelne, neked hogy sikerült összehozni az oleg alatt légyszi segíts nekem benne mert akkor megy vissza oleg :)

(#888) sajtix1 válasza Sharp. (#885) üzenetére


sajtix1
csendes tag

Hozz létre új usert majd futtasd le ujra a chmod 777 /opt/etc/samba/Share parancsot, és nézd meg, működnie kell.

(#889) Sharp.


Sharp.
csendes tag

Rendben!
Eddig meg azt találtam ki, hogy a webes felület bejelentkezéséhez használatos nevet hozzáadtam samba usernek és azzal minden ok... :)

(#890) rex16


rex16
csendes tag

Hello!

Van egy Asus WL-500g Premium Router-em és szeretnék egy web kamerát rákötni és nem akkar műkődni. Microsoft-os kamera. Minden más műkődik csak ez nem és könyvét néztem milyen kamerát támogat annyit írt, hogy menneky a www.asus.com-ra rámentem ott is csak annyi volt ami a könyvben. Próbáltam rákeresni a neten mit támogat de semmi. Ha tudnátok segíteni nagyon örülnék neki! Helység megfigyelésére kell.

Üdvözlettel: M. Tamás
Ha lehet mail-ben írjatok! nyar_van@freemail.hu

(#891) nlalay


nlalay
csendes tag

Hali!
Kis segítség kellene! Van egy ilyen routerem, asztali géppel működik a net, de a notebookomon wirelessel nem. hálózat létrejön. A routernél kell valahol engedélyeznem, hogy a notebookon is tudjak netezni?

Előre is köszi!

(#892) Sharp.


Sharp.
csendes tag

''Eldobtam'' a pendrive-ot és raktam a premium routeremre USB-n egy 160G-s vinyót. Mindent beállítottam, most már el tudom érni helyi hálón a sambás megosztott könyvtárat jelszavas user-el.
Megcsináltam a dyndns-t is, viszont azon keresztül (webről) csak a router webes felületét tudom elérni. Hogy a rákba lehet elérni webről a sambás megosztott könyvtárat? Nem tudok rájönni.
Érdekelne még a torrentezés, azon belül is inkább a seedelés, viszont nem találtam eddig erre leírást, segítséget. Újra kezdtem olvasni ezt a fórumot az elejétől, találtam egy hozzászólást seaky-től, de az elég ''gyors'' hozzászólás volt. Persze olvasok tovább, hátha van még valami erről...

Előre is köszönöm a segítségeket.

Ja és linuxban kezdő vagyok...

(#893) Sharp.


Sharp.
csendes tag

Ja és mi az az NFS Server?

(#894) Sharp.


Sharp.
csendes tag

Egy fontos infót kihagytam: jelenleg a netre egy ASUS WL-500g van kötve, amire csatlakozik az ASUS WL-500gP a wan portjával és ez utóbbin van az usb-s vinyó.
Természetesen ha ez akadálya annak, hogy a vinyó elérhető legyen netről is, akkor megcserélem őket, csak valaki segítsen hogyan lehet ezt megtenni...

(#895) nlalay


nlalay
csendes tag

Hali mindenkinek!

Sikerült, tudok most már a notebookon is netezni. A router titkosítása fogott meg, az Inteles wireless card nem tudta lekezelni megfelelően a 64 bites titkosítást. Most alacsonyra állítottam a biztonsági szintet és minden működik.
Az USB HDD + a torrentezés engem is érdekelne. Nincs valakinek magyar leírása a router torrrent + ftp letöltéséről?

Előre is köszi!

Üdv mindenkinek!

(#896) seaky77 válasza rex16 (#890) üzenetére


seaky77
tag

Csak Phillips chip-es kamerákkal megy!

(#897) JoHn123 válasza rex16 (#890) üzenetére


JoHn123
tag

Amiket kihámoztam és tutira mennek:
Logitech QuickCam Pro 4000
Logitech QuickCam Sphere USB
Philips USB PC Camera PCVC690K (aka Vesta Pro scan)
Philips ToUcam II (pcvc820K)
Philips USB PC Camera Philips PCVC750K aka Webcam Pro 3D
Philips ToUCam PRO II (PCVC840K)
Philips ToUCam Pro (740k)
Philips ToUCam FUN II (PCVC830K)
Aiptek APC300 / USB OV511 video device / Sensor is an OV7610
Aiptek HyperVCam Mobile
Terratec TerraCAM USB Pro
Medion /Lifetek MEDION MD9388 or Lifetek LT9388 (all ALDI)

Sajnos eléggé drágák én nem is lehet olyan könnyen beszerezni.
Ha esetleg találtok ezekből emberi áron, szóljatok.

(#898) pruto


pruto
csendes tag

Sziasztok

Sikerült összehoznom sima firmware-el és download masterrel az ftp letőltés /jelszavasról/.
A problémám a következő: a letőlteni kívánt cuccok darabolva vannak és egyszerre csak egy szálon mehet a letőltés, ha hozzáadom a következő darabot az előzöt kilövi. Hogy lehetne megoldani, hogy a következő darabot ne akarja egyből elkezdeni letőlteni csak ha már végzett az előzővel, vagy az egész mappa tartalmát hozzáadni /ezt sem engedi csak file-kat/. Van-e valami parancs /pl. winben *.*/ vagy ilyesmi.
köszi

pruto

(#899) Fanyuvo


Fanyuvo
tag

A legnagyobb poen az egeszben, hogy a gyari ASUS webcam-el sem mukodik :C

(#900) bbaccsi


bbaccsi
tag

Kedves fórumtársak!

Oleg fórumán találtam egy chilldown binárist, hozzá tartozó scripttel együtt
(hogy tényleg leállította-e a vinyót azt nem tudom, mert nem otthonról teszteltem :) -
de páran dícsérték, hogy tényleg megy. )

Szóval az érdekesség a logja volt:

07:49:16: Disk first used after 1200 seconds
08:10:21: Cooled down...
08:10:51: Disk first used after 1200 seconds
08:31:56: Cooled down...
08:32:26: Disk first used after 1200 seconds
08:53:31: Cooled down...

A naplózás direkt leállítottam a vinyóról, mert tudtam, hogy az ntp-t óránként
vagy kétóránként irogatja.

Igazából csak a samba futott még, de tutira nem volt rácsatlakozott kliens.
Lehet, hogy időnként végigfutja a vinyót?
Nem túl jó buli, ha 20 percenként leállogat a vinyó és újra is indulgat.

B

ps: logrotálós kérdésemre is várok még választ, de az nem annyira érdekes...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.