Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

ASUS WL-500G Premium

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7001) Intruder2k5 válasza sanzi89 (#7000) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ha nincs https, akkor valószínűleg nem megy a lighttpd.
Ez megy? http://asus:8081/ Ha minden igaz, akkor 8081 a lighttpd másik portja, a 443 mellett. Ha ez sem megy, akkor tuti nem megy a webszerver.

Samba:
Nem lehetséges, hogy a "gyári", webes felületen beállított samba megy most?

SSH van? Néztél már ps -ax kimenetet?

Szerk.:figyelmetlen voltam... lighttpd megy :-) Samba kérdés továbbra is áll...

[ Szerkesztve ]

(#7002) nandris


nandris
aktív tag

Sziasztok.
Valaki meg tudná mondani ,hogy lehet az rtorrentet frissíteni olegen.

(#7003) sanzi89 válasza Intruder2k5 (#7001) üzenetére


sanzi89
addikt

Igen, a lighttpd megy, mert pl a my router-en is elérem. Annyi történt azóta, hogy újraindítottam, és azóta megy az asus elérés, de a samba-t nem látom. :D Mindegy, érdekes.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#7004) .Anakin. válasza nandris (#7002) üzenetére


.Anakin.
tag

ipkg -force_reinstall install rtorrent

(#7005) sekli


sekli
addikt

nem tudja valaki, aki transmission-t használ, hogy miért lehet, hogy a log oldalon nem tölt be a transfer.png...?

(#7006) Blackmate válasza sekli (#7005) üzenetére


Blackmate
senior tag

A transmission mennyire erőforrás igényes? Mondjuk az rtorrent-hez viszonyítva. Ahhoz is létezik web-es felület? Van valahol egy jó kis leírás a telepítésre?

(#7007) Intruder2k5 válasza Blackmate (#7006) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Én még nem használtam, de állítólag sokkal több CPU-t eszik... Létezik hozzá WEBUI is, ha jól tudom, cgi alapú. Van leírás is, bár nem tudom milyen, mint mondtam még sosem próbáltam. De itt megtalálod.

(#7008) sekli válasza Blackmate (#7006) üzenetére


sekli
addikt

nem tudom összehasonlítani, nekem az a lényeg, hogy működik, természetesen van webes felülete, bár nekem nem olyan, mint az előbb linkelt leírásban, de alapvetően megfelel...

(#7009) tomboy1000


tomboy1000
tag

Sziasztok!Olyan problémám van,hogy egy áramkimaradás miattNem találom a 3. partricióm.Így minden adatom,ami rajta van,elérhetetlen.Hiába indítom újra,semmi változás.Hogy tudom visszavarázsolni?

(#7010) Intruder2k5 válasza tomboy1000 (#7009) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

A partició "tűnt el", vagy csak a samba megosztásban nem látod?
Mit mond a "df" parancs? Na és az "fdisk -l"?
Ha megvan a partíció, akkor egy lemezellenőrzés (e2fsck) jót tehet neki. Lehetséges, hogy utána már tudod majd mountolni is. :-) De a fenti parancsokat nézd meg, mert lehet, hogy az első partíció sérült meg (post-boot file), és ezért nem mountolja a harmadikat.

[ Szerkesztve ]

(#7011) tomboy1000 válasza Intruder2k5 (#7010) üzenetére


tomboy1000
tag

Df parancsra nem jön be a 3.partrició,csak az opt-ot látom,de fdisk -l -nél látom mind,csak azt írja ki,hogy;)artition1 does not end on cylinder boundary,illetve Partition2 does not end on cylinder boundary.

[ Szerkesztve ]

(#7012) HXY válasza Intruder2k5 (#7010) üzenetére


HXY
addikt

Megint nekifutottam..

Az image visszaállítás utolsó részénél, valami hibát ír ki:

(#7013) HXY válasza HXY (#7012) üzenetére


HXY
addikt

közben rájöttem, hogy valamiért a nodes elől a kötőjelet nem másolja át...

(#7014) vbbb


vbbb
őstag

Ezt használja valaki?

Oleg's ASUS WL-500gx/WL-550gE/WL-500gp/WL-500W/WL-320gE/WL-320gP/WL-330gE/WL-500gp V2/WL-520gU custom firmware

(#7015) Intruder2k5 válasza vbbb (#7014) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Én használtam, amíg át nem tértem Tomato-ra... Amúgy teljesen jó, semmi gond nem volt vele.

(#7016) Intruder2k5 válasza tomboy1000 (#7011) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Attól félek, hogy ennek format lesz a vége...

(#7017) tomboy1000 válasza Intruder2k5 (#7016) üzenetére


tomboy1000
tag

Köszönöm a segítséget ,túlestem rajta!Lenne még egy kérdésem!Nekem nem szedi le 100%ban az rtorrent a fájlokat.Ki szeretném próbálni a transmission-t.Van valaholl egy jó leírás hozzá,ahonnan könnyen letudnám lesni a telepítését és a beállítását?Van hozzá gui?

(#7018) Intruder2k5 válasza tomboy1000 (#7017) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

7007 hsz.

[ Szerkesztve ]

(#7019) tomboy1000 válasza Intruder2k5 (#7018) üzenetére


tomboy1000
tag

Köszi,ezt én is megtaláltam,de már a telepítésénél elhasaltam:D.Nem engedi telepíteni.

(#7020) Intruder2k5 válasza tomboy1000 (#7019) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Akkor marad a Wengi tutorial. (10. rész)

[ Szerkesztve ]

(#7021) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

Csak érdekességként jegyzem meg, hogy Tomato alatt a samba-ra másolás stabilan tartja a 3300 KB/sec sebességet, ami nekem OLEG alatt 2600 KB/sec körül volt.

(#7022) ecaddict válasza Intruder2k5 (#7021) üzenetére


ecaddict
senior tag

Nekem meg stabilan tudja az 4400 KB/sec sebességet az NFS Oleg alatt amit ha jól értettem kihagytak a Tomato-ból.

### RT-N16, WL-500 Oleg optware script ami majdnem mindent feltesz ### ===========> http://wl500g.info/showthread.php?t=23684 <===========

(#7023) Intruder2k5 válasza ecaddict (#7022) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Mint írtam samba-ról van szó, amit a többség használ.

(#7024) nothin


nothin
tag

Van lehetőség Oleg alatt hogy megnézzem a routerrel milyen wifi hálózatok vannak a közelben?
Kösz

(#7025) ecaddict válasza nothin (#7024) üzenetére


ecaddict
senior tag

wl scan
majd
wl scanresults

putty/terminal-ból

### RT-N16, WL-500 Oleg optware script ami majdnem mindent feltesz ### ===========> http://wl500g.info/showthread.php?t=23684 <===========

(#7026) sanzi89


sanzi89
addikt

Mindenki emlegeti itt ezt az NFS fájlátvitelt. Ez miben más mint a Samba? Valami kis infós oldalt tud valaki dobni? Esetleg a telepítéséről pár infót. :)

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#7027) Kitakat válasza Intruder2k5 (#7021) üzenetére


Kitakat
aktív tag

Szia:)

nekem oleggel 3200KB/sec:)))náh feljebb is mászik felugrik néha 3700 ra aztán mintha valami korlátot kapna lemegy 3200 ra ez kicsit fura:)

Kitekat

[ Szerkesztve ]

(#7028) Intruder2k5 válasza Kitakat (#7027) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Akkor neked gyorsabb OLEG-gel is... Örülj neki :-)
Nálam az csak 2600-at tudott, és tudomásom szerint e-körül van az átlag.

Kiugrások vannak persze Tomato alatt is, néha egy-egy pillanatra 4500 is szokott lenni, de ez nem mérvadó. Tartósan 3300 amit tud.

[ Szerkesztve ]

(#7029) ecaddict válasza sanzi89 (#7026) üzenetére


ecaddict
senior tag

Telepíteni csak XP-n kell, egyébként elég konfigurálni.
Nézz körül a topic témaindító hsz-ban.

Linux-al vagy NFS-s trudó NAS-al az NFS a legjobb megoldás. Linux rendszerekben az NFS az alap fájlmegosztó protokol.
Windows-on mivel az MS egy elég gagyi driver-t csinált hozzá már nem olyan jelentős a sebesség előnye bár még mindig gyorsabb mint a Samba.
Mivel Linux-on (a routeren) más az ékezetes karaktereke kódolása (UTF8) mint Windows-on és a Windows driver gagyi, így az ékezetes karakterek hibásan fognak megjelenni (működni ettől még fog).

Mikor a sebesség teszteket csináltam mindig nagy fájlokkal tettem, hogy a memóriában bennmaradó cache-elt fájlok ne befolyásolják a mérést. Ha valami már megvan a memóriában, azt nyilván gyorsabban lehet megosztani mintha a diszkről kell áttenni a hálóra. Azaz max néhány MB-os fájlok esetén jobb sebesség értékek is kijöhetnek.

Természetesen az is befolyásolja a mérést mi fut még a routeren. Ha nagyon le van terhelve lassabb is lehet, ha kevesebb dolog fut egy kicsit még jobb értékek is kijöhetnek (nekem volt pl. stabilan 4.5 MB/s is).

Persze nagyon nagy fájlokat nem így érdemes másolni. Le kell állítani minden a diszket használó progit és direktbe USB-n vagy eSATA-n (már elég jó árban vannak ilyen rack-ek 2.5" és 3.5"-es kivitelben is).
USB-n kb. 30 MB/s-el lehet másolni (bár maga az interface bruttó 480 Mbit/s-et tud) eSATA-n meg amit a diszk tud ami akár 100 MB/s is lehet.

Akiket esetleg részleteiben érdekel az NFS lelkivilága: NFS sourceforge

### RT-N16, WL-500 Oleg optware script ami majdnem mindent feltesz ### ===========> http://wl500g.info/showthread.php?t=23684 <===========

(#7030) tomboy1000


tomboy1000
tag

Szia!Elkezdtem felrakni a transmission-t.Persze nem megy nekem olyan egyszerűen.:D
Az oldal betöltésekor ezt a hibaüzit kapom:
Unauthorized IP Address.

Either disable the IP address whitelist or add your address to it.

If you're editing settings.json, see the 'rpc-whitelist' and 'rpc-whitelist-enabled' entries.

If you're still using ACLs, use a whitelist instead. See the transmission-daemon manpage for details.

/opt/etc/init.d/S90transmission-daemon start-ra ezt kapom:

updating blocklist , 4MB
cannot remove 'level1' No such file or directory
starting transmission
[13:26:54:585] JSON parser failed at line 2 column 1: "cklist-enabled":"

Gondolom itt is valami nem jó!

Ez van a vi /opt/etc/samba/share/transmission/config/settings.json-ban.:
{
"blocklist-enabled": 1,
"download-dir": "/opt/etc/samba/Share/transmission/download",
"download-limit": 100,
"download-limit-enabled": 0,
"encryption": 1,
"max-peers-global": 200,
"peer-port": 51413,
"pex-enabled": 1,
"port-forwarding-enabled": 0,
"rpc-access-control-list": "",
"rpc-authentication-required": 0,
"rpc-password": "",
"rpc-port": 9091,
"rpc-username": "",
"rpc-whitelist": "192.168.1.1*.*",
"upload-limit": 30,
"upload-limit-enabled": 0

Vagyis volt,mert már eltünt! :W
}

(#7031) sekli


sekli
addikt

Tegnap óta egyszerűen nem indul el a torrent letöltés transmission-nal, szerintem nem változtattam semmit, de valamiért nem megy... hogyan lehet debuggolni a dolgot...?

(#7032) nothin válasza ecaddict (#7025) üzenetére


nothin
tag

Kipróbáltam a parancsot, meg utánna is olvastam de
csak ez az eredmény:

[root@Asus root]$ wl ap 0
[root@Asus root]$ wl scan
[root@Asus root]$ sleep 1
[root@Asus root]$ wl scanresults
wl: Not Enough Resources

esetleg kell még valamit állítanom? kösz

(#7033) tomboy1000


tomboy1000
tag

Valaki árulja el,miért van ez!Transmission nem akar összeállni.Nem 192.168.1.1 az ip cím,amit meg kell adni?

401: Unauthorized

Unauthorized IP Address.

Either disable the IP address whitelist or add your address to it.

If you're editing settings.json, see the 'rpc-whitelist' and 'rpc-whitelist-enabled' entries.

If you're still using ACLs, use a whitelist instead. See the transmission-daemon manpage for details.

(#7034) sekli válasza sekli (#7031) üzenetére


sekli
addikt

na, most megy, nyomogattam a bypass-t es a watchdogot és erre beindult..., pedig nyomogattam eddig is... :)

(#7035) .Anakin. válasza Intruder2k5 (#7007) üzenetére


.Anakin.
tag

pont hogy fordítva. Transmission kevesebbet eszik mint az rtorrent.
Konkrét terhelést nem tudok, csak egyszer észrevettem h bizony ha fut a torrent kliens elkezd eltűnni a WAN sávszélem. Úgy hogy forgalom nincs. Tehát csak a terhelés miatt eshet.
rtorrent, csak a program fut torrent nincs betöltve: speedtest 1 megabit-el kevesebbet mér
Transmission: program betöltve: ugyan annyi
Tranmsission torrent betöltve: 0.5-1Megabit-el kisebb sávszél
Ezek alapján egyértelműen Transmission melett döntöttem. Nah meg találtam egy Oleg hozzászólást valmaeik fórumon, miszerint ő is ugy mérte h transmission kevesebbet eszik.

(#7036) ambipur válasza tomboy1000 (#7033) üzenetére


ambipur
tag

Szia!

Az én settings.json tartalmam a következő:

{
"blocklist-enabled": 1,
"download-dir": "\/opt\/transmission\/download",
"download-limit": 100,
"download-limit-enabled": 0,
"encryption": 1,
"max-peers-global": 200,
"peer-port": 51413,
"pex-enabled": 1,
"port-forwarding-enabled": 0,
"rpc-access-control-list": "",
"rpc-authentication-required": 1,
"rpc-password": "A saját jelszavad",
"rpc-port": 9091,
"rpc-username": "admin",
"rpc-whitelist": "*.*.*.*",
"upload-limit": 30,
"upload-limit-enabled": 0
}

Az rpc-whitelist a megengedett IP címek listája. Én a *.*.*.* - al minden IP címet megengedtem, így kívülről is elérhető a Transmission web-es felülete. Az rpc-username-hez a saját login nevedet (gondolom Neked is admin) kell beírni, az rpc-password-hoz pedig a saját jelszavadat. Sebességlimitek nálam nincsenek engedélyezve. Ezekkel a beállításokkal nekem tökéletesen működik. A web-es kezelőfelületnek így már be kell jönnie. Sok sikert!

(#7037) .Anakin. válasza sekli (#7034) üzenetére


.Anakin.
tag

azért ,más a te webfelületed mint a leírásba, mert te a transmissiond csomagot raktad fel, nem a transmission csomagot.
a transmissiond egy régebbi kliens (1.42-es verzió) és régebbi webfelület.(vagyishát az még nem a transmission fejlesztők által létrehozott felület, az ujban van a hivatalos)
Ugyan azt mindják a régi felület többet tud, számomra csak probléma volt vele mindig.
Ahogy te is mondod nyomogattam össze vissza watchdog-ot, meg bypass-t.

Szerintem az uj felület sokkal átláthatóbb, sokkal szebb, és bőven elég erre a célra.

(#7038) sekli válasza .Anakin. (#7037) üzenetére


sekli
addikt

lehet, hogy egyszer majd rászánom magam, hogy frissítsem, de mindig elrolik valami (általában minden), ha valamihez hozzányúlok... :)

(#7039) Intruder2k5 válasza .Anakin. (#7035) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nálam semmi ilyet nem csinál az rtorrent, dehát ahány router, annyi konfig, csomag-összeállítás, stb...... :-)

[ Szerkesztve ]

(#7040) Shomci


Shomci
tag

sziasztok!
elolrol szeretnem kezdeni a router konfigolast.
volt mar winyo felkotve, es 70%ban mukodtek is a dolgok, de inkabb elolrol kezdenem, biztos ami biztos.

1. firmware gyari beallitasokra.
2. firmware ujraflashelese
3. tutorial elolrol.

igy kell ugye ?:)

teljesen tiszta, problemamentes installt szeretnek.

thx, Shomci

NOKIA E51+8GB && ASUS WL500GPremium+120GB

(#7041) Intruder2k5 válasza Shomci (#7040) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Nem... A firmware-t szerintem teljesen felesleges flashelni.
Ha nyomsz neki egy hard-reset-et, akkor minden vissza áll gyári beállításra, és törlődik a flashfs tartalma is. Ez bőven elég, a flash-elést felejtsd el. Ha csak nem akarsz újabb firmware-t rátenni... Nem tudom most milyen van fent, de jelenleg ugye az eredeti OLEG 1.9.2.7-10 -nél tart, és innen nem is nagyon fog tovább fejlődni. :-) Viszont egy másik csapat fejlesztgeti tovább, az ő aktuális verziószámuk 1.9.2.7-d-r240. És van még ugye Tomato, DD-WRT, stb... De mondom, ha nem akarsz újat feltenni, én a helyedben nem flashelnék. Winyó format, hard reset, és mehet fel az új rendszer.

[ Szerkesztve ]

(#7042) Shomci válasza Intruder2k5 (#7041) üzenetére


Shomci
tag

oke, koszi, erre voltam kivancsi;)

NOKIA E51+8GB && ASUS WL500GPremium+120GB

(#7043) tomboy1000 válasza ambipur (#7036) üzenetére


tomboy1000
tag

Ezer hála!Elindult,most tesztelem.Még egyszer köszi!

(#7044) Laca 012 válasza Intruder2k5 (#7041) üzenetére


Laca 012
őstag

Megütötte a szememet a "másik csapat" 1.9.2.7-d-r240 firmware-e.
Azt nem látom, hogy az a firmware V1 vagy V2-höz íródott-e...(vagy univerzális?)
Az 1.9.2.7-10 -hez készült tutoriálok 100%-ban működnek vele?
Előre is Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#7045) Intruder2k5 válasza Laca 012 (#7044) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Mind a kettőhöz. sőt a többi típushoz is, de nem univerzális... Külön megtalálod a letöltések közt a hozzávaló firmware-t mindegyik cucchoz. Ott van egyértelműen a file nevében, hogy melyik routerhez való. Azzal kezdődik... pl.: "WL500gpv2-1.9.2.7-d-r240.trx" a V2-höz való.

A leírások teljesen kompatibilisek, annyi eltéréssel, hogy pl. SSH-t nem kell telepítened, mivel ez a grafikus felületről beállítható... Van benne továbbá FTP/SSH brute force attack elleni védelem is, ami szintén webesen konfigolható. De ezeket úgyis meglátod, ha felteszed az fw-t. Amúgy kinézetre teljesen ugyanaz mint az eredeti OLEG. 1-2 hónapot használtam, de aztán áttértem Tomato-ra. Amúgy semmi probléma nem volt vele, mindössze a Tomato szolgáltatásai, és design-ja jobban igazodik az igényeimhez. De bátran ajánlom ha OLEG félét szeretnél, akkor inkább használd, mert ezt legalább fejlesztik, ellenben az OLEG-gel.

ui. Sőt, ha csak fw-t cserélsz, akkor simán működik tovább az OLEG-hez telepített optware, max. kikommenteled ami nem kell. (SSH)

[ Szerkesztve ]

(#7046) HXY válasza Intruder2k5 (#7045) üzenetére


HXY
addikt

A tomatohoz nem lesz valami jó kis tutorial? :))

(#7047) Laca 012 válasza Intruder2k5 (#7045) üzenetére


Laca 012
őstag

Szuper! Köszi kipróbálom!

(#7048) sanzi89


sanzi89
addikt

Egy nagyon gyenge kérdés következik, de én nem találtam a webes admin felületen ilyen beállítást. Szóval ki lehet valahogy kapcsolni a WIFI-t a routeren, hogy ne fogyasszon annyit? Úgyse használom, akkor feleslegesen ne menjen. A másik, hogy így a biztonsági réseket is elég jól lecsökkenteném. :D A pár ezer forintos TPLINK routerben egy tök egyértelmű utasítás van erre, de az ASUS-on nem találtam. OLEG Firmware-t használok.

u.i.: De tök voltam, már megvan. Viszont egy olyan elméleti kérdésem lenne, hogy kikapcsolt WIFI-vel ha fogyaszt mennyivel fogyaszt kevesebbet, mert az hallottam, hogy lényegesen. Igaz ez?

[ Szerkesztve ]

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#7049) Intruder2k5 válasza HXY (#7046) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Milyen tutorial kell? :-) Itt van a leírás az első lépésekről, aztán pedig már működik minden az OLEG-es tutorialok alapján...

(#7050) Intruder2k5 válasza Laca 012 (#7047) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szívesen!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.