Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

ASUS WL-500G Premium

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16001) Rick4 válasza Intruder2k5 (#15987) üzenetére


Rick4
félisten

Pedig egyszer muszáj lesz megcsinálnom....

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#16002) petir


petir
senior tag

Udv.

rtorrentnek van valami finomhangolasi beallitasa amit tanacsolsz Intruder?
Csak mert elkezdtem toltogetni es arra lettem figyelmes, hogy sajnos a peer fulon utorrentbe ketszer annyit latok mint rtorrentbe.

MAS:
USB-re kotott hattertar, jelen esetben pendrive hat igen 16 giga nem sok hamar telik rajottem. Hamarosan hdd-t szerezek be helyere tudom, hogy mindenkepp olyan usb-s hdd kell aminek van kulon tapja routeret tilos terhelni viszont azt is olvastam , hogy voltak itt bajok kulonfele hazakkal, most akkor milyet is vegyek amit tuti jo lesz ? Termeszetesen sata2-es vinyo menne 1TB-os valoszinuleg!

(#16003) Intruder2k5 válasza petir (#16002) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nincs semmi különleges beállítása... Ez egy ismert "hiba" rtorrentnél, hogy nem lát minden peer-t. Ezzel azért együtt lehet élni, esetleg akkor lehet gond, ha egy majdnem halott torrentet szeretnél tölteni, ahol 1, vagy max 2 seed-er van, akit pont nem lát. Ha ez téged nagyon zavar, akkor tegyél fel transmission-t, az állítólag látja az összes peer-t.

HDD kérdésre...
Mivel 1TB-s HDD-ről beszélsz, így gyanítom, hogy 3,5"-os lesz, abban meg nincs olyan, ami nem saját tápos. De ha mégis 2,5"-osban gondolkodsz, akkor azt tudom mondani, hogy nekem egy Spire Handybook van, és tökéletesen működik, benne egy 320 GB-os WD Scorpio Blue-val.

(#16004) petir válasza Intruder2k5 (#16003) üzenetére


petir
senior tag

Telepites kb, hogy zajlana ? putty alol egy sima paranccsal menne vagy extrabb muveleteket is igenyel a dolog ?

Igen 3,5"-ost szeretnek az ára miatt, meg mivel ugyse hordoznam lehet nagyobb nyugodtan..

(#16005) Intruder2k5 válasza petir (#16004) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A 3,5"-os kivétel nélkül mind saját tápos, már csak azért is, mert annak kell 12V is, a routerből pedig csak 5V jön ki az USB-n!

Transmission-ra meg nem tudok mit mondani... Keresgélj!
Hátha találsz valami ehhez hasonlót... Vagy itt van pl. a DD-WRT-s leírás, ebből is lehet ötleteket meríteni. Esetleg próbáld meg egyszerűen az

ipkg update
ipkg install transmission

parancsokat... :)

(#16006) petir válasza Intruder2k5 (#16005) üzenetére


petir
senior tag

Oké , megint okosabb lettem! 3,5"-osnal akkor gyakorlatilag mindegy is a ház? Nem lehet problemam!

Linkeket elolvastam asszem maradok en az rtorrentnel. Volt egy kis hibam, megtelt a pendrive es allandoan leállitotta a torrenentet (pause) es tobbek kozt ezert se mutatott annyi peert mert le se "toltotte" a peerlistat. illetve felfele se toltott. Ugyhogy ha valakivel ilyen tortenne akkor megtelt a lemez az a baj :)

(#16007) Intruder2k5 válasza petir (#16006) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Annyit talán még a HDD ház témához, hogy ha nem feltétlen szükséges, akkor Coolink-et ne vegyél! Ugyan nem törvényszerű, hogy azzal nem működik, de az volt az, amivel többször merültek fel problémák. Többek közt nekem is volt egy Coolink 2.5"-os házam, amit nem ismert fel sem ez a router, sem pedig egy TP-LINK 1043ND.

[ Szerkesztve ]

(#16008) MC Pite


MC Pite
veterán

WL500W-m táphalott, kapta másikat az üzletben, még rosszabb, amígvadászok tápot addig pótrouterrel nyomom.

WL500g, Openwrt kamikaze-val. Van egy kis bibi viszont...
Wifi alapból nincs... Ne, baj, kapcsoljuk be

1. módszer
uci set wireless.wl0.disabled=0
uci:invalid argument

2. módszer
root@OpenWrt:~# nvram set wl0_radio=1
root@OpenWrt:~# ifup wifi
interface not found.

Atheros és broadcomm verziót is próbáltam, mindig ezekre futok :(

root@OpenWrt:~# cat /etc/config/wireless
root@OpenWrt:~# config wifi-device wl0
-ash: config: not found

Olyan mintha egyáltalán nem látná wifit?
KAMIKAZE (8.09.2, r18961) van rajta

Tudtok segíteni merre induljak el?
:R

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#16009) Intruder2k5 válasza MC Pite (#16008) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Konkrét választ nem tudok adni neked, Én sem vágom az OpenWrt-t... De két dolgot azért hozzáfűznék, hátha ezen el tudsz indulni. Az első, hogy OpenWrt nem használ NVRAM-ot, tehát azokat a parancsokat felejtsd el. A beállításokat konfig file-okban tárolja, az /etc/config mappában... És itt jön a másik dolog, mégpedig, hogy a WiFi-nak alapból nincs konfigja, azt neked kell létrehozni. Legalábbis a TP-LINK WR1043ND-nél így van, akkor gondolom más routereknél is. Állítólag ez valami biztonsági megfontolásból van így. TP-LINK-nél így néz ki a WiFi konfig file, ezt kellene valahogy átültetned a WL-500-ra.

config 'wifi-device' 'radio0'
option 'type' 'mac80211'
option 'macaddr' 'mac_cím_helye'
list 'ht_capab' 'SHORT-GI-40'
list 'ht_capab' 'DSSS_CCK-40'
option 'channel' '5'
option 'hwmode' '11ng'
option 'htmode' 'HT40+'

config 'wifi-iface'
option 'device' 'radio0'
option 'network' 'lan'
option 'mode' 'ap'
option 'ssid' 'wlan'
option 'encryption' 'psk-mixed'
option 'key' 'a_jelszó_helye'

[ Szerkesztve ]

(#16010) Intruder2k5 válasza Intruder2k5 (#16009) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Mondjuk így utána olvasgatva valóban nvram-ot emlegetnek, ami kissé furcsa, mert tényleg úgy tudtam, hogy azt már egyáltalán nem használja... Na mindegy, akkor elnézést, hogy össze-vissza beszéltem itt neked! :)

(#16011) PistiSan válasza Intruder2k5 (#16009) üzenetére


PistiSan
addikt

Heló, ha jól tudom kamikaze alatt nincs wifi alapból, viszont a Backfire már tartalmazza azt, mi több remekül működik. :) Ha van rá mód szerintem frissítsd le az fw-t.

[ Szerkesztve ]

(#16012) Intruder2k5 válasza PistiSan (#16011) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Én egész biztosan nem fogom... Megmaradok a bevált Tomato-nál :)

(#16013) sekli válasza petir (#16002) üzenetére


sekli
addikt

nekem WD MyBook Essential 1TB-os 3.5"-os HDD-m van, hibátlanul működik! (kopkop)

(#16014) vargalex válasza MC Pite (#16008) üzenetére


vargalex
félisten

Hi!

Milyen kernel verziót használsz? Az atheros kártyához a kmod-madwifi, illetve hostapd csomagokat felraktad? A Wifi config-ot nem jól próbáltad beállítani!

Alex

(#16015) MC Pite


MC Pite
veterán

Köszönöm a válaszokat!
Igen, a wifi konfigfájlom hiányzik, akkor ezt pótolom. Bár nem tudom milyen kártya van benne, különbözik az atheros és broadcom, és nem is enyém a cucc, szétszedni kevésbé akarom így (lekérni nem tudom hogy lehet).

Próbálom ezzel:
After installation of kmod-madwifi package you can automatically generate a standard /etc/config/wireless file for Atheros:
rm -rf /etc/config/wireless
wifi detect > /etc/config/wireless

Egyelőre minden esetben próbáltam mindkét kártyához. Eleve 2.6+Broadcom nem is megy.
:R

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#16016) r0by válasza Intruder2k5 (#16007) üzenetére


r0by
addikt

Nekem speciel ilyen van, bár már nem mai darab. A routerral egyidős, ami már lassan 3 évet jelent. Az is igaz, hogy ez nem a legolcsóbb fajta :)
Szvsz jó választás volt, így meg is veregetem a vállam :D

(#16017) Rick4 válasza PistiSan (#16011) üzenetére


Rick4
félisten

Tényleg neki adsz tanácsot? :DDD

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#16018) vargalex válasza MC Pite (#16015) üzenetére


vargalex
félisten

Hi!

A kmod-madwifi csomag csak akkor kell (illetve csak akkor ér valamit), ha Atheros Wifi kártya van a routerban. Tehát, ha nem vagy biztos benne, akkor a szétszedést nem fogod megúszni.
A 2.6 és a BroadCom chipes WiFi is megy, a kmod-b43 csomag kell hozzá.

Alex

(#16019) Intruder2k5 válasza r0by (#16016) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ez a kivétel, ami erősíti a szabályt! :)

Én nem is azt mondtam, hogy a Coolink biztosan nem fog működni, csak azt, hogy mintha arra egy kicsit többet panaszkodtak volna. De nekem úgy rémlik - bár már régebben volt mikor ezt kitárgyalták itt -, hogy nem kimondottan a routeren, hanem általában véve linux alatt van probléma egyes Coolink házakkal. De még egyszer mondom, ez nem szentírás, egész biztosan van más típus is, amivel lehetnek problémák, és mint látjuk, van Coolink is, amivel nincsenek...!

(#16020) nandris


nandris
aktív tag

Sziasztok
A routerben lévő wi-fi kártyám sikerült elfüstöltetni, milyet tudok helyette bele tenni, ami működik is? A vaterán találtam két hirdetést is asus kártyára, de nem tudom jó lesz-e.
[link]
[link]
Szerintetek? Vagy , ha tudtok jobbat, akkor szivesen veszem.

[ Szerkesztve ]

(#16021) Laca 012 válasza Intruder2k5 (#16019) üzenetére


Laca 012
őstag

Nem biztos, hogy Coolink volt! Én is és még páran a CoolerMasterrel X360-nal szívtunk, ráadásul elég "érdekesen"..
A ház (rack) azóta is megvan, épp most próbáltam hozzá az Atomoshoz. Bár ehhez eSATA-n használom, de USB-n is direkt kipróbáltam és tökéletesen látja-kezeli.. Eddig csak a WL500gP nem látja (látta) valamiért..(4db-ból egy sem!!) Lehet egyszerűen megharagudtak, vagy a politikai nézeteik különböznek.. :DDD n esetre
Minden esetre ilyen x-aktával még nem találkoztam.. :N

(#16022) Laca 012 válasza nandris (#16020) üzenetére


Laca 012
őstag

Elvileg mindegyik működőképes lehet a routeredben, ( ha tuti csak a kártya és nem a miniPCI (is) szállt el) :F
Ha már 2 antennás a tied, (vagy bővítenéd amúgy is) akkor jó lehet az első link, az a második antennán kívül teljesen ugyan az mint a gyári!
Viszont csak a második linken levő olyan amire rá van integrálva a második antenna a NyÁK lemezre.. Ennél viszont meg kellene nézni, hogy ennek a chipset-je ugyan az-e, mert így ránézésre a rádió igen csak különbözik.. (Aztán lehet pont ezért lenne ez egy erősebb darab mint a gyári, amiből ugye egy széria rossz is került piacra... :U )

(#16023) Intruder2k5 válasza Laca 012 (#16021) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nekem ilyen van... Mármint ez az, ami nem megy! :)

[ Szerkesztve ]

(#16024) Laca 012 válasza Intruder2k5 (#16023) üzenetére


Laca 012
őstag

:D Ja, hogy ráadásul személyes tapasztalat... Akkor tuti mindegyik Cool !! :K
Te egyébként próbáltad hub-on keresztül? Mert az enyém azon keresztül viszont ment!! :K
Igaz USB 1.1 volt a hub..

[ Szerkesztve ]

(#16025) Intruder2k5 válasza Laca 012 (#16024) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem, nem próbáltam HUB-on át...

A háznak amúgy esetemben sincs semmi baja, a mai napig benne van a 160GB-os Samsung, és a "hurcolós" winyóm. PC-n tökéletesen működik. :)

[ Szerkesztve ]

(#16026) Laca 012 válasza Intruder2k5 (#16025) üzenetére


Laca 012
őstag

Akkor majdnem tényleg tök ugyan az az eset.. Bár míg az enyémet 2 évig "szerette", a Tiédet gondolom kezdetektől fogva nem.. :F
Mondanám biztos ugyan az a vezérlő chip, de mint látom a tied IDE/USB, az enyém viszont SATA/USB/eSATA.
Azért ha lesz rá kis időd/lehetőség próbáld már ki légyszi HUB-on keresztül! Megöl a kiváncsiság!! :B
Az a durva, hogy még a logban sem jelent meg onnantól, hogy valamiért "inkompatibilissé vált", így tuti nem csak driver hiánya volt. Ráadásul Te Tomatózol, én meg Olegeztem, úgyhogy nem Firmware függő..... :(
A HUB ráadásul nem külső tápos volt, tehát nem esetleges táphiány okozta...

(#16027) Intruder2k5 válasza Laca 012 (#16026) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen, nekem kezdettől fogva, azaz soha nem ment. Sem a v1-esen, sem a V2-esen.
Igen, az enyém IDE-s.
Valahol van egy HUB-om majd ünnepek alatt rászánom magam, és kipróbálom. :)
Nemhogy nem firmware függő, de a 1043ND sem látta, sem Open, sem DD-WRT-vel.

[ Szerkesztve ]

(#16028) nandris válasza Laca 012 (#16022) üzenetére


nandris
aktív tag

Köszi a választ. Megpróbálom a jobban hasonlítót, nagyot nem bukok.

(#16029) PistiSan válasza Rick4 (#16017) üzenetére


PistiSan
addikt

Nem neki szerettem volna válaszolni :) mellé nyomtam.

(#16030) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

Amint az várható volt a múltkori bug-os verzió után... :)

Tomato Build 54 - 11/30/2010

LETÖLTÉS

(#16031) Rick4


Rick4
félisten

Kérdeznék megint. Egy kis netszolgáltató netjét használom, Szegeden több magas épületen fent vannak központjaik, és wifin kapcsolódik minden előfizető hozzájuk. A kapcsolat teljesen stabil, egyszerűen kiépíthető, a sebesség, ping értékek kifogástalanok. Egy gondom azért van most, lecserélték az eszközt ami a vételt biztosította egy mikrotik gyártmányú mütyűrre, itt át is kellett irányítani minden portot a routerre, hogy pl a dyndns is működjön. Na de amikor ip váltás történik, akkor a routerem valószínű nem látja meg ezt, és nem vált ip-t, nekem kell megcsinálni kézzel. Lehet-e ez az oleg szoft hibája, vagy nem várhatom el, hogy pl 20 másodpercenként az inadyn megnézze, hogy mennyire van a dyndns és az aktuális ip szinkronban?

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#16032) Laca 012 válasza Rick4 (#16031) üzenetére


Laca 012
őstag

Ha visszakeresel, találsz valahol egy scriptet ecaddict tollából.(most nincs időm megkeresni, de ha nem találod akkor megkeresem neked)
Én is nyűglődtem ezzel és a script cron-indítással akár 5percenként leellenőrzi, hogy egyezik e az ip azzal amit a dyndns-nek utoljára elküldött a router. Ha változás volt szinkronizál. Az atomon is ezt használom inkább ubuntu alatt. Tökéletesen bevált! :K

Ahh megtaláltam.. :D
Természetesen ha a hourly mappába teszed akkor csak óránként fut le, de teheted az 5perces mappába is, vagy akár 1percesbe tetszőlegesen..

[ Szerkesztve ]

(#16033) Rick4 válasza Laca 012 (#16032) üzenetére


Rick4
félisten

Ez király, de fogalmam sincsen, hogy akkor most az olegben levő milyen sűrűn figyel, elvileg a 30 sec már jó lenne, meg ugye akkor azt ki kellene lőni... :U Ciki, de ezt így ahogy van, másoljam be a putty-ba? :B

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#16034) Intruder2k5 válasza Rick4 (#16033) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Nem a PUTTY-ba kell másolni...

ITT találod az ADOS telepítésének leírását, benne a cron-nal...
És neked most ez kell belőle...

ipkg update
ipkg install cron

Ezután ugorhatsz az 5-ös pontra. (Step 5. Configuring cron)
Szerkesztővel megnyitod az /opt/etc/crontab file-t, és beleteszed ezt:

SHELL=/bin/sh
PATH=/sbin:/bin:/usr/sbin:/usr/bin
MAILTO=""
HOME=/
# ---------- ---------- Default is Empty ---------- ---------- #
*/1 * * * * root /opt/bin/run-parts /opt/etc/cron.1min
*/5 * * * * root /opt/bin/run-parts /opt/etc/cron.5mins
01 * * * * root /opt/bin/run-parts /opt/etc/cron.hourly
02 4 * * * root /opt/bin/run-parts /opt/etc/cron.daily
22 4 * * 0 root /opt/bin/run-parts /opt/etc/cron.weekly
42 4 1 * * root /opt/bin/run-parts /opt/etc/cron.monthly

...és mented a file-t, majd jöhet a 6-os pont.
Ismét szerkesztővel, /opt/bin/run-parts

#!/bin/sh
#
# runparts.sh by macsat@macsat.com
# intended for use with cron
#
# based on rc.unslung by unslung guys :-)
#
if [ -z "$1" ]
then
echo "Usage : $0 "
fi

RUNDIR=$1"/*"

for i in $RUNDIR ;do

# Ignore dangling symlinks (if any).
[ ! -f "$i" ] && continue

case "$i" in
*.sh)
# Source shell script for speed.
(
trap - INT QUIT TSTP
set start
. $i
)
;;
*)
# No sh extension, so fork subprocess.
$i start
;;
esac
done

...mentés, majd

chmod +x /opt/bin/run-parts

Meg kell még csinálni néhány mappát...

mkdir /opt/etc/cron.1min
mkdir /opt/etc/cron.5mins
mkdir /opt/etc/cron.hourly
mkdir /opt/etc/cron.daily
mkdir /opt/etc/cron.weekly
mkdir /opt/etc/cron.monthly

Ezzel (elvileg) fent van a cron, most jöhet a script. Megint egy szerkesztő, létrehozol egy üres file-t, és abba teszed be a Laca 012-től kapott scriptet, beleírva a saját dyndns login adataidat, majd elmented az előző mappák valamelyikébe. A nevük utalnak a bennük lévő file-ok indításának gyakoriságára. Nagyjából ennyi! :)

szerk.:
Ez utóbbi file-t még futtathatóvá is kell tenned, a chmod +x filename paranccsal, a fentebbi mintájára.

[ Szerkesztve ]

(#16035) Bernath


Bernath
tag

Nem, nem a TP-LINK-en kell... Sőt, igazából a TP-LINK-hez hozzá sem kell nyúlni, így lehet, hogy ezzel át is mehetnénk az ASUS topikba!

Akkor az asuson kell beállítani?

Bernath

(#16036) Rick4 válasza Intruder2k5 (#16034) üzenetére


Rick4
félisten

Bakker, mindig nekifutok... Aztán mindig meglátom, mi ez, és inkább hagyom. Visszakerül majd a kis usb-s külső vinyó, és megint megcsinálom rá a swap-ot meg mindent, aztán nekifekszek ennek is. Valami favorizált firmware van a olegen kívül ami a 3G kapcsolatot is tudja usb-n?

Azon se csodálkoznék, ha fejből írtad volna... :R

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#16037) Intruder2k5 válasza Bernath (#16035) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen, kizárásos alapon csak az ASUS marad... :)

De teheted DHCP-re is, csak akkor meg a TP-LINK-en kell beállítani statikus DHCP címet az ASUS-nak. Egyszerűbb, és biztosabb is a fix IP... Mindezt azért, mert az rtorrent-nek kell portot forwardolni az ASUS felé, a TP-LINK routerben, és ehhez nem árt egy állandó IP cím.

[ Szerkesztve ]

(#16038) Intruder2k5 válasza Rick4 (#16036) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Melyik nehéz ezen? Szerintem egyik sem... :)
2-3 file szerkesztés az egész, meg 4-5 mappa létrehozása.

Másik hasonló képességű fw-t nem tudok, csak az OpenWrt-t. De azt meg végképp nem ajánlom, ha linuxból "bukásra állsz". OLEG-nek van az a szlovák, vagy cseh módosítása - most nem jut eszembe a neve - de az szinte ugyanaz. Tomato nem kezel 3G-t, legalábbis nem tudok róla. Van még a Talisman, de arról meg szinte semmit sem tudok. :)

szerk.:
Ja, esetleg a DD-WRT... Azt hiszem, hogy az tud 3G-t.
http://www.dd-wrt.com/demo/

[ Szerkesztve ]

(#16039) Rick4 válasza Intruder2k5 (#16038) üzenetére


Rick4
félisten

Olegnak a koppel féle (egyébként cseh) változata volt fent nekem először, pont a 3G miat tkellett, de az állandóan újraindulgatott, amiatt lett az 5A-es táp megvéve a tanácsodra. Az jól szuperál, most is, egy kisvinyó külső házban vidáman elmegy róla pluszban, és a 3G sticknek se kell tápos usb hub, de a probléma ezzel nem szűnt meg, buzeráltam, míg végül frissítettem egy újabb oleggel, és onnantól elmegy 30-40 napot is a router, aztán más miatt lesz újraindítva. Mint utóbb kiderül, egy ideje már a színtiszta oleg is tudja a 3G modemes tárcsázást, tehát ezzel sincsen gond. DDWRT-ből néztem ezt a mega generic meg asus mini cuccokat, lehet ez is megérne egy misét, amin van gui, azzal jól elvagyok, de ez a beírásos technika nekem valahogy messze van. Meg tudom csinálni, csak nem látom át... :B

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#16040) Intruder2k5 válasza Rick4 (#16039) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen, a tápos storyra emlékszem nagyjából...

Kicsit olvasgattam utána, elvileg a Tomato is tudja a 3G-t, csak kell hozzá az extras csomag, és az vele a baj, hogy a "normális verzióban" nincs hozzá webes felület, a 3G-t konzolon kell konfigolni. Van olyan is, amiben még GUI is van hozzá, az viszont csak 520GU-n, és WL-500GP v2-n megy. Gondolom ilyen van az "ex" fejlesztőnek...A fejlesztő meg azért ex, mert elég régen jött már ki új verzió. 1.27-es a legújabb belőle, ami már nem mai. Így a Tomato kizárva!

[ Szerkesztve ]

(#16041) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

Meg ilyen kínai csodák vannak belőle... :) Pedig ez nem lenne rossz, kár érte!
LINK1 LINK2

(#16042) vbbb


vbbb
őstag

Üdv!

Úgy néz ki engem is elért a tápegység halódás...kellene nekem is vennem valamit helyette, univerzálisat akár. Tudna valaki olyan típust mondani ami biztosan jó nekem?

Az amazonon nézelődöm ,mert kint élek Angliában...

(#16043) vbbb


vbbb
őstag

Ja, még annyi ha firmware-t cserélek akkor újra be kell konfigurálnom az egész routert mint az elején? (HDD particionálása, feltelepített torrent kliens...stb.)

(#16044) Intruder2k5 válasza vbbb (#16043) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Nem kell újrakonfigurálni, de többnyire azért nem árt flashelés előtt egy biztonsági mentést készíteni a beállításokról, és a flash tartalmáról, amit egy "baki" esetén fél perc alatt vissza tudsz tölteni. Ez utóbbi, OLEG-ben a flashfs, Tomato-ban pedig a jffs. A HDD, vagy PenDrive tartalmát semmilyen szinten nem érinti a firmware csere, amint újra felmountolod, már megy is a torrent, és minden ami előtte. Természetesen a letöltéseid is megmaradnak!

(#16045) Intruder2k5 válasza TheSaint (#15995) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

A tegnap linkelt 54-es build már tökéletesen működik, nyugodtan felteheted! :)

[ Szerkesztve ]

(#16046) vbbb válasza Intruder2k5 (#16044) üzenetére


vbbb
őstag

Nagyon jo, Koszi! :)

Adapter cserere valaki? V-nak meg kell egyeznie de nagyobb amperes lehet ugye? 5V 5A peldaul....

Ha van egy olcso kategorias kameram, es nincs a listaban azt mikeppen tudom kideriteni mukodhet-e a routeremmel?

[ Szerkesztve ]

(#16047) Intruder2k5 válasza vbbb (#16046) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A feszültség értékét (V) kell szigorúan venni, az áramerősség (A) lehet nagyobb, akár 5 is.

(#16048) Kovi71TM válasza Intruder2k5 (#16045) üzenetére


Kovi71TM
tag

Én frissítettem és a rutorrent ezt a írja

[02.12.2010 17:46:44] WebUI started.
[02.12.2010 17:46:46] JS error: [https://xxxxx.xxxxx.org/rtorrent/ : 1657] syntax error

hiába állítom le ,és indítom ujra.

(#16049) Intruder2k5 válasza Kovi71TM (#16048) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hmm... Passz! A firmware-nek minden esetre a világon semmi köze nincsen a HDD-ről működő rtorrent-hez, és a lighttpd-hez sem! Nálam nem is jelentkezett ilyen probléma, pedig én is ezeket használom. Ha nem jutsz vele előbbre, akkor szerintem frissítsd, vagy egyszerűen írd felül a meglévő rutorrent-et. Lehetséges, hogy a leállításkor megsérült a HDD-n a filerendszer, és ez pont egy js file-t érintett.

(#16050) Rick4


Rick4
félisten

Na,most megint szívok. a routerben be van állítva a port triggerelés, a 22-es portot elküldtem máshova. A telnet nincsen engedélyezve, és az ssh szervet is le van állítva. Be van kapcsolva a brute force ssh protection, ennek ellenére ez az oldal: [link] azt mondja, a 22-es port nyitva van... :U

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.