Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

ASUS WL-500G Premium

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1601) Honkydoo válasza Seci (#1600) üzenetére


Honkydoo
őstag

Szia,

Pl. firmwre frissítéssel. :))
Asszem a gyárit kell visszatenni, akkor törlődnek a beállítások.

[ Szerkesztve ]

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#1602) Honkydoo válasza ngabor2 (#1578) üzenetére


Honkydoo
őstag

Szia,

Nem akarok kukacoskodni, de te nem félsz attól, hogy elveszik a 3 év gar, amit a routerre adnak? :D

Mert engem többek közt ez tart vissza a ram cserétől..

Üdv.
Ádám

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#1603) Seci válasza Honkydoo (#1601) üzenetére


Seci
tag

Szia!

A gyárit már próbáltam, de nem jártam sikerrel! Még szerencse, hogy működik az internet megosztás.

(#1604) ngabor2 válasza csaboca66 (#1597) üzenetére


ngabor2
nagyúr

igen, aktuális. hét végén be lesz építve 2 (tehát marad még kettő), a többit pü-ben megbeszéljük.

Honkydoo: mivel az én routeremre mindössze 1 hét gar van (részletek nem igazán publikusak, de ettől függetlenül legális), ezért nem. a linksysre is volt még fél év gar, mikor beépíttettem az mmc-olvasót. nekem a komolyabb használhatóság fontosabb, mint a garancia. legalábbis egy összeg alatt.

(#1605) Honkydoo válasza Seci (#1603) üzenetére


Honkydoo
őstag

Szia,

Én a WL500gp_1.9.7.0_TW firmwrevel szoktam ilyet csinálni, nekem ezzel törli a beállított jelszót/felhasználónevet, és vissza állítja admin/admin-ra.

Üdv,
Ádám

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#1606) Honkydoo válasza ngabor2 (#1604) üzenetére


Honkydoo
őstag

Nekem a gar talán fontosabb, bár nem vagyok benne biztos. :))
Majd elválik.

[ Szerkesztve ]

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#1607) Digger


Digger
senior tag

Sziasztok!

Oleg 1.9.2.7-7f-post2 firmware van a routeremen. Nemrég szert tettem egy noti-ra. Xubuntu 7.10-et telepítettem rá. Van a routerhez csatlakoztatva egy HP LJ1200 lézernyomtató.
Tud valaki segíteni, hogy hogyan kell a Xubuntu-t beállítani, hogy nyomtasson a HP-re

(#1608) Lado69 válasza seaky77 (#127) üzenetére


Lado69
csendes tag

Sziasztok!
Új vagyok itt, és nem túl gyakorlott felhasználó.
Van-e olyan oldal ahonnan letölthetem az összes szükséges fw-t és egyebet amivel jól működik ez a router?

(#1609) Honkydoo


Honkydoo
őstag

ngabor2, csaboca66:
Ha elvégeztétek a RAM cserét, légyszi írjátok meg a tapasztalataitokat!
Az az érzésem, a mi kis routerünk a RAM csere után gyorsabban fogja letölteni a torrenteket.

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#1610) tpeter


tpeter
aktív tag

Sziasztok!

Pár napja én is szereztem egy ilyen csodát, de van vele némi gondom. Felhúztam rá az Oleg féle legfrissebb FW-t és szépen elkezdtem megcsinálni a tutorialt.

A post-boot szkript tartalma a tutorial szerint a következő:

# test if USB disk has been attached
# if not - then insert needed modules
#
# uncoment the following 4 lines if using an USB HDD.
if [ ! -d /dev/discs ]
then
insmod scsi_mod && insmod sd_mod && insmod usb-storage && sleep 5s
fi

#Wait for /opt to mount
mount /dev/discs/disc0/part2 /opt
i=0
while [ $i -le 30 ]
do
if [ -d /opt/etc ]
then
break
fi
sleep 1
i=`expr $i + 1`
done

mount /dev/discs/disc0/part3 /tmp/harddisk


# Activate swap
swapon /dev/discs/disc0/part1

# Run all active services - active means starts with S
/opt/etc/init.d/rc.unslung

A baj viszont az, hogy a part2-es partició valamiért nem mountolódik a /opt-ba. Ha kézzel csinálom úgy minden oké. Amúgy ha nem mountolok kézzel, csak simán, reboot után kiadom a df parancsot, akkor ez a kimenete:

[admin@(none) sbin]$ df
Filesystem 1k-blocks Used Available Use% Mounted on
/dev/root 2880 2880 0 100% /
/dev/discs/disc0/part1 190806716 131228 180983072 0% /tmp/harddisk
/dev/discs/disc0/part3 190806716 131228 180983072 0% /tmp/harddisk
/dev/discs/disc0/part2 988244 16428 921616 2% /opt

... ami távolról nézve is teljesen rossz. miért van két partíció ugyan oda mountolva?

Előre is köszönöm.

(#1611) Seci válasza Honkydoo (#1605) üzenetére


Seci
tag

Szia!

Nekem erre nem reagált, lehet azért mert előtte oleg volt! Asus 1.9.6.8. és 1.9.6.9. és újjabbal is próbáltam oleggel szintén!

Végső elkeseredésemben pin9 mókára gondoltam, de egy szép fémlap van felette és azt már nem akartam bántani annak nyoma lett volna!

A megoldást nekem az OpenWRT hozta meg:

1. Recovery módban tftp -i 192.168.1.1 put openwrt-brcm-2.4-squashfs.trx
2. putty-al ssh-tam utánna nvram törlés: mtd -r erase nvram (Köszönet seaky77 nek ezért a mondatáért is! Az OpenWRT-ben van egy beépített parancs (mtd) amivel ujra tudod flashelni az eszközt.)
3. Innentől kezdve recovery módban visszaraktam a legújabb gyárit és később az Oleg félét is!

(#1612) ngabor2


ngabor2
nagyúr

ramcserénél vigyázzatok! az van több helyen írva, hogy sd van benne... holott az enyémben pl. ddr volt :Y a legszomorúbb, hogy ez forrasztás után derült ki, úgyhogy kajtathatok ddr után :(

(#1613) CharlieBrown válasza Seci (#1600) üzenetére


CharlieBrown
tag

okafogyott...

[ Szerkesztve ]

Eladó cucc: https://hardverapro.hu/apro/macbook_pro_15_retina_cto_1tb_16gb_ram_2015mid_2/friss.html

(#1614) csaboca66 válasza ngabor2 (#1612) üzenetére


csaboca66
csendes tag

Ez kellemetlen. Nem tudod, mi a RAM tipusszama? (ami benne volt).
Viszont DDR rambol konnyebb szerezni nagyobbat, nem?

Valamelyik este megnezem en is az enyemet. Apropo, hogy kell szetszedni? Nem talalok csavarokat rajta. A tappancsok alatt vannak? Vagy szetpattintos? Nem mertem eroltetni...

(#1615) tpeter


tpeter
aktív tag

Sziasztok!

Valaki esetleg találkozott olyan jelenséggel, hogy boot után a /tmp/harddisk alá mountolódik egy partició? A post-boot -ban meg van adva, hogy az /opt alá tegye, de a valamiért nem érdekli. Ha kézze kiadom a mountot, úgy megy. Elég nagy szivás ez, mert emiatt elég sok gond adódik.

Előre is köszönöm

(#1616) Honkydoo válasza ngabor2 (#1612) üzenetére


Honkydoo
őstag

Huhh.. :(

Talán egy jó oldala van ennek. DDR-ből még 512-est is elég könnyű beszerezni.
Ha valahogy ki tudom deríteni, hogy ez enyémben is ddr van-e, és ha olyan ramot veszel, amin 64Mb-os chipek vannak, kettőre vevő lennék! :R
Vajon hány Mhz-en járhatnak a ramok?

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#1617) ngabor2 válasza Honkydoo (#1616) üzenetére


ngabor2
nagyúr

a jelszó: 16 bit széles... tehát a 64-bites modulokon 4 chipnek kell lennie. 256-ost se sikerült már szerezni...

a proccos utolsó infóim szerint 266MHz-en szaladgál, ezért valszeg a 266-os is jó neki.

hogy milyen chip van benne... ez csak szétszedés után derül ki, lehet, hogy csak az új típusokban van ddr.

[ Szerkesztve ]

(#1618) Seci


Seci
tag

Sziasztok!

Oleg firmware van a routeren és URL-re, ha lehetséges az URL-ben lévő szavakra szeretnék tiltást. Hogyan lehetséges ez? Gyáriban láttam, hogy van URL-re tiltás, de nekem Oleg alatt kellene! Esetleg egy minátnak nagyon örülnék! Pendrieve és HDD sincs még rákötve, remélem ezek nélkül is lehetséges!
Előre is köszi!

(#1619) csaboca66 válasza csaboca66 (#1614) üzenetére


csaboca66
csendes tag

Apropo, hogy kell szetszedni?

A tappancsok alatt vannak a csavarok. Viszont nem latom a memoriacsipeket, a nagy femlemez alatt vannak? Nem kapcsoltam ki, es emiatt nem merem lerangatni, nehogy zarlatot csinaljak.

Viszont a WIFI egysegen latok egy nem hasznalt antennacsatlakozast. Van valakinek tippje, hogy mire szolgal? Lattam, hogy vannak olyan routerek, amiken ketto antenna van. Erre is lehetne tenni meg egyet?

(#1620) ngabor2 válasza csaboca66 (#1619) üzenetére


ngabor2
nagyúr

a memek valóban az árnyékolás alatt vannak.

az antennacsatlakozásra pedig valóban lehet második antennát tenni. hogy megéri-e, azt nem tudom.

(#1621) csaboca66 válasza ngabor2 (#1620) üzenetére


csaboca66
csendes tag

a memek valóban az árnyékolás alatt vannak

Koszi, kozben megneztem en is. Nekem is DDR van benne.

Viszont hatalmasat szivtam, mert visszaraktam mindent, router latszolag megy, viszont nem erem el se az eredeti IP cimen, se az altalam beallitott cimen :( . DHCP-n keresztul sem ad IP cimet, pedig be volt allitva, WIFI nem latszik. Indulaskor a modemet megpiszkalja, de hogy van-e kapcsolat kifele, azt nem tudom.
Pillanatnyilag a PC van a modemre kotve, mert dolgozni kell, de mit lehet ilyenkor csinalni?
A RESTORE gomb mit csinal pontosan?

(#1622) balcs


balcs
csendes tag

Sziasztok!

Próbált már valaki 2,5" külső hdd-t (ami usb-ről kapja a tápot) rákapcsolni
wl-500gp-re? Ha van valakinek tapasztalata, vagy esetleg infója arról hogy milyen
típusú hdd-vel érdemes próbálkozni kérem ossza meg velem.

Előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#1623) csaboca66 válasza csaboca66 (#1621) üzenetére


csaboca66
csendes tag

nem erem el se az eredeti IP cimen, se az altalam beallitott cimen :(

Kb 2 ora idegeskedes, EZ-Setup button es RETORE button atgondolas nelkuli nyomkodasa, EZ-setup utility futtatas, device discovery futtatas, tapkabel tobbszori ki-be rangatasa utan a router ugy dontott, megis elindul. Cserebe teljesen lenullazta magat (az oleg maradt), minden beallitast ujra kellett csinalni. Most ott tart, hogy ami eszembe jutott, es ugy gondoltam, hogy tenyleg kell, azt visszaallitottam, es most latszolag minden jo, kiveve, hogy az mc alaphelyzetben nem szines :( , pedig regebben az volt. Kibirom.

Hirtelen otlettol vezerelve kivettem a swicthet a modem es a router kozul, es egyelore ugy tunik, szepen megy, eddig meg nem volt szakadas, pedig van forgalom rendesen. Lehet, hogy az nvram torles segitett rajta.
Amit meg eszrevettem, mintha gyorsabban allna fel reboot utan, regebben kellett neki majdnem egy perc, mire ki tudtam menni a netre, most nincs fel perc.

Ha tudnam, hogy tenyleg ettol javult meg, javasolnam, hogy akinek szakad a net, torolje az nvramot, es allitsa be ujbol a routert.
A swicthet egyelore nem rakom el, hatha szukseg lesz meg ra :) .

(#1624) csaboca66 válasza csaboca66 (#1623) üzenetére


csaboca66
csendes tag

A swicthet egyelore nem rakom el, hatha szukseg lesz meg ra

Ereztem, szukseg lett ra, elkezdett szakadozni :O . Visszatettem a switchet, szerintem igy jo lesz.

(#1625) m.joco


m.joco
csendes tag

router vásárlás elött állok és ezt néztem ki magamnak a torrentezés miatt!
PC-lan; Noti-WiFi; esetleg PDA wifi -t használnék rajta.
Az elvárásaim a routerrel szemben:
torrentezés akár 10 sloton keresztül, a net 8M/512K
távoli elérés, akár a munkahelyemről is el tudjak indítani egy letöltést.
megbízhatóság :) .

remélem valaki rálr válaszolni! :D
Előre is köszi!!!!

(#1626) Badb0y


Badb0y
addikt

Próbálom előkészíteni a winchesteremet formázás mountolás ... , és amikor a post-boot-ot akarom létrehozni, egyszerűen nem tudom se a nanoba se a vi szerkesztőbe elmenetni amit változtattam rajta. Így ugye újraindításnál nem mountolja fel. Miért van ez? Vagy mit csinálok rosszul :F

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#1627) csaboca66 válasza m.joco (#1625) üzenetére


csaboca66
csendes tag

remélem valaki rálr válaszolni!

Öööööö.... mi is a kérdés? :D :D
Ha az, akkor igen, a router alkalmas mindarra, amire szeretnéd.
Nálam jelenleg 8 torrent fut, most éppen mind seedel. 11 peer kapcsolódik hozzám, de egyszer volt már 16 torrent ~130 peer is :K . Bírta, igaz, akkor inkább letöltöttem, nem fel.

LAN kiválóan megy rajta (eddig még csak két géppel próbáltam, de nem hiszem, hogy akár néggyel is problémája lenne), Wifi is megy, bár nekem kb 15 méterről 4 téglafalon keresztül nem túl stabil, általában 1 Mbitre visszaveszi magát, néha le is szakad, de lehet, hogy azért, mert eddig csak 25-ön állt a power. Tegnap felvettem 75-re, de azóta nem volt még időm kipróbálni. Utcáról, egy téglafalon keresztül jó volt.

Távoli elérés is megy, bár nekem a seaky's ctcs kivülről nem elérhető, de be lehet állítani, az ssh viszont szépen működik távolról is. Alapból tud dyndns.org, tzo.com,és zoneedit.com kliens lenni.

Mebízhatóság: éppen tegnap volt egy kis affér a routerrel, de szerintem én rontottam el valamit. Sikerült helyreállítani, egyébként kb egy éve megy éjjel-nappal, fél éve lóg rajta egy 40 GB-os winchester és azóta van rajta Oleg. Eddig kétszer kellett rebootolni, mert furcsán kezdtek viselkedni a torrent kliensek, de úgy néz ki, ők maguk okozták a problémát (vagy én, mert állandóan telepítgetek mindenfélét, hogy kipróbáljam, aztán leszedem :) ).

Én nem bántam meg, újból ilyet vennék :K , különösen, hogy most sokkal olcsóbb, mint mikor én vettem.

(#1628) csaboca66 válasza Badb0y (#1626) üzenetére


csaboca66
csendes tag

Oleg? A macsat leírása alapján csinálod? ([link])
Én ez alapján csináltam, nekem simán ment. Jó helyre akarod létrehozni (/usr/local/sbin/post-boot)? Bocsi, nem akarlak megsérteni, csak azért kérdezem, mert velem is fordult már elő olyan, hogy elírtam valamit, és sokáig nem értettem, mi a baj.

nem tudom se a nanoba se a vi szerkesztőbe elmenetni amit változtattam rajta

Van valami hibaüzenet? Vagy csak egyszerűen nem menti el?

(#1629) m.joco válasza csaboca66 (#1627) üzenetére


m.joco
csendes tag

köszi a választ! ezekre voltam kiváncsi! :R
a vinyo amit használnék hozzá egy sata-s noti vinyo USB-s rackben, ezzel boldogulna?

(#1630) csaboca66 válasza m.joco (#1629) üzenetére


csaboca66
csendes tag

Az, hogy sata vagy pata, mindegy, ha normal USB drive-kent latja. Hogy elbirja-e a winchester aramignyet, azt nem tudom, nekem 3.5-os van, itt az USB racknek van sajat tapja, igy nalam ez nem kerdes. En USB-rol maximum a mobilt toltom, winchestert nem biznek ra, valahogy nem bizom benne, de ugy tudom, tobben hasznaljak 2.5-ossel is.

(#1631) m.joco válasza csaboca66 (#1630) üzenetére


m.joco
csendes tag

1db usb-ről használom de a kábelen van még egy usb-vég az extra feszültségnek.
tudja ugy kezelni a vinyot,h a 60ast felosztom két particióra ,12gb fat32 torrentre és a maradék pedig ntfs de le lenne kodolva pl DriveCryp-el?

(#1632) csaboca66 válasza m.joco (#1631) üzenetére


csaboca66
csendes tag

Szerintem ne fat32-ot tegyel ra, mert az nem bir el egy dvd isot (legalabbis nekem max 2GB megy ra). Torrentezesnel pedig az alap ;) . Az ntfs-t meg a linux nem kezeli (ez igy nem teljesen igaz, de ebben az esetben ebbol erdemes kiindulni).
Nem tudom, mire akarod hasznalni a particiokat, de kell egy a programoknak is. En nem szorakoztam sokat, van egy 256 MB-os swap particio, a tobbi pedig ext3, azon vannak a programok, illetve egy alkonyvtarban a torrentek.
Egyebkent nekem a 12GB kevesnek tunik torrentre :) .

(#1633) Digger válasza ngabor2 (#1620) üzenetére


Digger
senior tag

Várom, hogy valaki beszámol egy sikeres RAM bővítés részleteiről, a tapasztalatokról!

(#1634) Honkydoo válasza ngabor2 (#1617) üzenetére


Honkydoo
őstag

Akkor ha jól értem noti RAM-okat kell vennem a routerhoz, mivel azokon van 4 chip..

Ha jól számolom 128-as mem-ből 64Mb ram jön ki a rooternak ( 128/4*2 ), 256-osból pedig 128 ( 256/4*2 ).

A ram típusszámából meg lehetne tudni, hogy milyen órajelű ram kell. ( google biztos megmondja ) Nem biztos hogy elég neki a 266Mhz, mivel a router procijának gyári órajele 300Mhz, amit Asusék visszavettek. ( gondolom én a melegedés miatt, bár ebben nem vagyok biztos )

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#1635) csaboca66 válasza Honkydoo (#1634) üzenetére


csaboca66
csendes tag

Akkor ha jól értem noti RAM-okat kell vennem a routerhoz

Ebben nem vagyok biztos, mert mintha olyat lattam volna guglizas kozben, hogy a noti RAM-ok csak 32 bit szelesek :F , es akkor azokon csak 8 bites csipek vannak :( . De valaki, aki latott mar kozelrol notiba valo modult, megnezhetne a ramok tipusszamat, abbol kiderul.
Ja, es a noti modulokon (legalabbis a hynixnel) nem TSOP tokozasu csipek vannak hanem FBGA, es nyilvan nem kompatibilis a ketto :( .

A ram típusszámából meg lehetne tudni, hogy milyen órajelű ram kell

Az enyemben -5 a vege, ami a hynix szerint 200 Mhz-es csipet jelent. A RAM orajele pedig nem biztos hogy ugyanaz, mint a procie, el tudom kepzelni, hogy pont fele akkora, igy esetleg eleg lenne 133 Mhz-es ram is de mostanaban inkabb a lassabb ramok beszerzese problemas, 266Mhz-esnel kisebbet nem is lattam.

[ Szerkesztve ]

(#1636) Honkydoo válasza csaboca66 (#1635) üzenetére


Honkydoo
őstag

Ha jól értelmezem itt egy leírás WL500gp/WL500w/WL700gE routerek ram cseréjéhez 128Mb-ra. [link]
De jó lenne, ha ezt valaki le tudná fordítani, elvileg oroszul van.

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#1637) Badb0y válasza csaboca66 (#1628) üzenetére


Badb0y
addikt

Ki fogom próbálni, de amit ő is ír, amikor ctrl+x akkor nekem állandóan at ajánlja fel, hogy mentse, de nem menti teljesen úgy néz ki. Végig csinálom ezt a fajtát, kíváncsi leszek. Egyébként, hogyan kell majd hálózati meghajtóként hozzáadnom ? Nem tudom ott a legördülő listába kiválasztani (SAJÁTGÉP)

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#1638) csaboca66 válasza Honkydoo (#1636) üzenetére


csaboca66
csendes tag

Oroszul en sem tudok, de a babelfish meg a gugli segitett valamennyit.

Azt irja, hogy kell egy ellenallast is forrasztani a nyak aljara, ami a kepen pirossal be van keretezve, kulonben csak 64MB-ig kepes cimezni. Eloszor ket hynix ramot tettek bele, de instabil lett a cucc, ekkor probalkoztak mas markakkal, infineon sem volt jo, vegul egy samsungra csereltek, de csak az egyik csipet :F . A samsungot valami thinkpad modulbol banyasztak.

Talaltak meg valamit: ha a masodik csipnek (ami samsung lett), az egyik labat levalasztjak :F a nyakrol (vagy eleve nincs is rajta?), es egy ellenallassal a GNDre kotik, az valamiert jo nekik (ha jol ertem a stabilitast noveli), es igy talan a hynixszel is stabil lesz :F , de ezt mar nincs kedve kiprobalni (gondolom azert, mert a samsunggal jol megy). Nem igazan ertem, pontosan mit akar mondani, mert annyira jol angolul sem ertek :( . Valaki kesobb irja, hogy neki a ket samsung sem jott ossze, csak az emlitett lablehuzos trukkel.

Es meg egy dolgot talaltak: egy kihasznalatlan USB portot :) . Ez az a kep, a tetejen, ahol mindenfele drotok vannak forrasztva a nyakra, es egy szurke kabelbe mennek bele. Ket ellenallas kell hozza, meg egy-ket forrasztas :) . Ugy tunik a via csip tud tobbet, a kepet elnezve, lehet, hogy meg egyet tudna :F . Nagyon kihasznalatlan az a kornyek a csipen.

Amit nem ertek, hogy folymatosan 300 MHz-rol beszelnek, de nem talaltam olyan leirast, ami arrol szolna, hogy felemelik az orajelet ennyire (mondjuk nem is nagyon kerestem).
Az is lehet, hogy a ket hynixes instabilitas nekik a 300 MHz miatt van.

Nekem kb ennyi jott le, azert tenyleg jo volna, ha valaki oroszul, vagy nalam jobban angolul ertene (ez utobbi nem nehez ;) ), es megnezne.

[ Szerkesztve ]

(#1639) Honkydoo válasza csaboca66 (#1638) üzenetére


Honkydoo
őstag

A 300Mhz a Broadcom chip gyári órajele, az van az Asusban vissza véve 266Mhz-re.
Az emelés egy nvram beállítással megoldható, de eléggé melegszik tőle a chip szal csak jó hűtéssel ajánlott.

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#1640) Honkydoo válasza csaboca66 (#1638) üzenetére


Honkydoo
őstag

Utánanéztem gugliban a via chip elvileg 4 usb portot támogat, szal van még 2 kihasználatlanul. :)
Az is igaz, hogy találtam képet olyan PCI-os usb hub-okról amik ugyanerre a chipre épülnek, és 5 usb csatlakozó van bennük. :F

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#1641) bbaccsi


bbaccsi
tag

hi
adsl-ről váltottam át upc-ra és az lett gyanús, hogy akkor is villog a wlan led, amikor elméletileg nem csinál semmit a neten. ez normális?
netstat csak az ssh-t írta established-ra, wlan és dhcp status csak az én notimat írja, de ha a notit kikapcsolom, akkor is folytatódik a wlan villogás...

(#1642) ngabor2 válasza bbaccsi (#1641) üzenetére


ngabor2
nagyúr

a kapcsolódás on-demandra, vagy continuous-ra van állítva? ha ez utóbbi, akkor jó közelítéssel normális, "forgalmat" kell generálni a hálón, hogy a szolg ne bontsa.

(#1643) bbaccsi válasza ngabor2 (#1642) üzenetére


bbaccsi
tag

folyamatosra van állítva, de az adsl-nél is folyamatos volt, mégsem villogott ennyit...

(#1644) Nando25


Nando25
csendes tag

Sziasztok!

Valamiert nem megy fel az mc. Mikor inditom az installt ilyen hibaval leall. Szerintetek most hogyan tovabb??

Installing mc (4.6.1-3) to root...
Nothing to be done
An error ocurred, return value: 1.
Collected errors:
ERROR: Cannot satisfy the following dependencies for mc:
glib
[admin@(none) samba]$ ipkg install glib
Nothing to be done
An error ocurred, return value: 4.
Collected errors:
Cannot find package glib.

(#1645) csaboca66 válasza Nando25 (#1644) üzenetére


csaboca66
csendes tag

Ez erdekes, nekem van fent glib csomag, de most a /feeds/unslung/wl500g konyvtarban nincs :F . Viszont van a /feeds/optware/oleg/cross/stable/ alatt. Probald ki, hogy onnan letoltod, es installalod.
Csak ovatosan vele, mert konnyen elofordulhat, hogy mindent upgadelned kell az optware-bol, mert nem teljesen kompatibilisek a csomagok. Nekem a perl miatt kellett az optware (a miniperl nem volt jo), es a uClibc miatt a csomagok nagyreszet ujra kellett tenni, mert nem indultak a programok :( . Emiatt nekem az ipkg.conf-ban nincs is unslung, csak optware.

[ Szerkesztve ]

(#1646) Honkydoo válasza Honkydoo (#1636) üzenetére


Honkydoo
őstag

Kimásoltam a szöveget, és lementettem egy fájlba. [link]
Ha valakit csak ez tartott volna vissza a help-től, íme. :D
A szöveg biztos hogy orosz, szép ciril betűs. :))

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#1647) tpeter


tpeter
aktív tag

Sziasztok!

Azt nem tudjátok véletlenül, hogy a WAN-ra való csatlakozásnál van-e valami szkript ami lefut? Olyasmire gondolok mint bootolás után a /usr/local/sbin/post-boot.

Előre is köszönöm

(#1648) r0by


r0by
addikt

Üdv!

Lassan már egy hete én is boldog tulajdonosa vagyok ennek a kicsikének. Átolvasva nagyjából a forumot, az utócs oleg mellett döntöttem.
Viszont most mégis kellene egy kis help. Nincs még egyenlőre winyo hozzá, most csak a nyomtató szeretném valahhogy működésre bírni, Canon IP1500.
A log szerint látja a router:

Oct 30 19:04:51 kernel: hub.c: new USB device 01:03.0-2, assigned address 4
Oct 30 19:04:51 kernel: printer.c: usblp0: USB Bidirectional printer dev 4 if 0 alt 0 proto 2 vid 0x04A9 pid 0x1091
Oct 30 19:04:51 kernel: printer.c: usblp0 Device ID string [87]='MFG:Canon;CMD:BJL,HAPS,BSCCe;MDL:iP1500;CLS:PRINTER;DES:Canon iP1500;VER:1.00;STA:10;'

Viszont az admin felületen nem teszi be a printer szekcióba?
Mit kellene tennem?

(#1649) r0by


r0by
addikt

Sorry, kicsit elsiettem a segélykérést.
Természetesen ahogy a log is írja, látja a nyomtatót szépen, csak a printing service nem volt bekapcsolva :W :)

(#1650) tomboy1000


tomboy1000
tag

Sziaztok!

Oleg alol futtatom a transmissiont vagy a ctorrentet.A problémám,hogy pár óra letöltés után lefagy a router.Cak a restart segít.Kihagytam vmi beállítást a webes felületen,vagy mi okozza a hibát?
Már pár hónapja így szenvedek vele.A letöltés így nem megbízható,mert lefagyás után a letöltött állományt leellenőrzi,el is indul újra,majd hibát ír ki és nem folytatja tovább.Sok félig lehúzott torrentem van,és így csak az arányaimat rontom.

Kérlek segítsetk,mert ezért vettenm ezt a routert,és pont ez nem működik rendesen!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.