Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

ASUS WL-500G Premium

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#751) LordX válasza maci25 (#750) üzenetére


LordX
veterán

ha jon ki valami masik model ami tudja ugyan ezeket a funkciokat /de valoban nem csak papiron/akkor vissza szeretnem vinni garba.

Hülyeség. Feltenni moddolt FW-t, és nincs olyan fícsör, amit ne tudna. A gyári szoftver az meg szar, nekem nem tartott egy hétig, és lecseréltem.

(#752) maci25 válasza LordX (#751) üzenetére


maci25
aktív tag

Eleg nehezen talalok ra dolgokra.Ha megtenned es belinkelned nekem honan tudom letolteni es egy magyar leiras is lenne hozza akkor meg lehet meg is mernem probalni.:)
De mindenek elott mit tud ezzel a firmvarrel a cuc? marmint ugyan azt csak stabilan es tenyleg mukodnek a dolgok rendesen?
A gar marad ha ezt felteszem?:)

(#753) taby válasza Honkydoo (#749) üzenetére


taby
csendes tag

mc telepités

wget http://ipkg.nslu2-linux.org/feeds/optware/wl500g/cross/stable/
ipkg install mc_4.1.35-3_mipsel.ipk

utánna: a postboot file-ba módositást kell eszközölni (az idézőjeles részt copyzd be a post-boot fájlba majd ctrl+o + ctrl +x

nano /usr/local/sbin/post-boot

''
#to let midnight commander run on terminals, make alias for colored mc
echo ''export TERMINFO=/opt/share/terminfo''>>/etc/profile
echo ''alias mc=\''mc -c\''''>>/etc/profile
''
a telepithető csomagokat pedig:

ipkg list

végül pedig ezt mindenképen futtasd le:

flashfs save
flashfs commit
flashfs enable

reboot után menni fog

[Szerkesztve]

(#754) seaky77 válasza -=Jam=- (#742) üzenetére


seaky77
tag

-= Jam =-
Köszi a tesztet!

[Szerkesztve]

(#755) A_ScHuLcZ


A_ScHuLcZ
addikt

Megvettük mi is a fen nevezett routert, eddig meg vagyok vele elégedve, a special applicationst még nem próbáltam.
Most a sebességkorlátozás résznél szöszmötölök, az addig oké, hogy letöltésnél meg lehet adni melyik ip-re korlátozzon (ha nem írok portot, akkor az egész gépre vonatkozik), de feltöltésnél nem lehet ip-t megadni, ez miért van? A feltöltést nem lehet külön P-nként korlátozni, mint a letöltést?

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#756) reasonfan039 válasza seaky77 (#754) üzenetére


reasonfan039
csendes tag

Szia,

akkor a teszt sikerült...és mi lett az eredmény? :)

Várom nagyon a megoldást, már oleg feszül az én routeremen is :D
Egy kis tapasztalat: a legújabb gyári FW-el a letöltések maximuma lement 100-110-re...feltettem az Oleget, beállítottam minimum-értéket az egyes gépekhez (IP alapján) és így teljesen jó a sávszélesség management: ha senki nem aktív, a letöltő gépen felmegy 300 kbps a letöltés, de amint másik gépen valaki böngészik, vagy pl. http-ről letölt, az is megkapja a 100k-t (amit beállítottam) :)
Már csak az USB-t kell valahogy összehoznom, (meg a többit) :)
De jött egy újabb érdekesség is: eddig fix IP-t osztottam a LANos gépeknek (2 db.) és DHCPvel kapta a WIFIs laptop az IP-t. Az Oleg óta nem volt hajlandó semmi módon sem csatlakozni...ahogy adtam neki is alternatív konfigként (melóhelyen DHCP-vel kapcsolódik, ha...) fix IP-t, egyből feljött. Jó így is, csak érdekes...

Továbbra is izgatottan kérdezem Seaky mester fejlesztésének állapotát... :)

Köszi!

(#757) Honkydoo válasza taby (#753) üzenetére


Honkydoo
őstag

a wgetes parancsot nekem így működött:
wget http://ipkg.nslu2-linux.org/feeds/optware/wl500g/cross/stable/mc_4.1.35-3_mipsel.ipk
ezen kívül müxik faszán, köszi :R

[Szerkesztve]

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#758) Fanyuvo


Fanyuvo
tag

Lehet, hogy hulyeseget kerdezek, de nekem wl500g delux router-em van. Ha erre felrakom az Oleg fele firmware-t akkor ezen is lesz torrentezesi lehetoseg? Vagy ahhoz mindenkeppen a Premium verzio kell?

(#759) maci25


maci25
aktív tag

Letezik reszletes magyar leiras ennek a routernek a hasznalatarol?

(#760) seaky77 válasza Fanyuvo (#758) üzenetére


seaky77
tag

Természetesen azon is futni fog a ctorrent csak a delux procija kicsit gyengébb

(#761) A_ScHuLcZ


A_ScHuLcZ
addikt

Még nem olvasgattam végig a fórumot, de fogok rá időt szakítani. Melyik féle firmware-t ajánljátok a rúterhez?
Olyan kellene, amiben rendesen működik a sávszélesség limitálás.

Illetve 1 fura észrevétel: torrenten úgy is aktív vagyok, hogy nem is nyitottam neki portot, bármelyik porton aktívként tudom használni, ez hogy lehet? Tűzfal be van kapcsolva routerben.

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#762) Honkydoo


Honkydoo
őstag

Hy.

Próbálkozom egy NTFS driver feltevésével oleg alá, egyenlőre nem sok sikerrel....
ntfs-3g -vel próbálkozom de már a ./configure parancsnál hibát ír ki.
A FUSE keretrendszerrel is ez a helyzet...

Aki NTFS drivert használ, vagy akinek van ötlete kérem írjon

[Szerkesztve]

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#763) Fanyuvo válasza seaky77 (#760) üzenetére


Fanyuvo
tag

Van jelentosege, hogy lassabb? Mindennapi hasznalatnal? Vagy kevesebb progit tudok rajta futtatni?

(#764) seaky77 válasza Honkydoo (#762) üzenetére


seaky77
tag

Ugye nem a router-en próbálod fordítani?

Cross-compile-os fordítás kell csinálni egy x86-os linuxon. De a FUSE valamiért nem fordult le nekem már nem emlékszem miért de azt hiszem bizonyos fügvények hiányoztak a Broadcom os disztribucióból.

(#765) seaky77 válasza Fanyuvo (#763) üzenetére


seaky77
tag

Igazából a CTorrent ha nagyon aktív kb 20%-os CPU terhelés is tud okozni. Ami azért nem olyan gáz és ezt is checking állapotban fordul elő ami ugyebár ritkán fut mivel egy torrent letöltése közben nem szórakozunk azzal hogy stop/restart .. stop/restart had ellenőrizzen mi van nála:)
Amúgy sima letöltéskor 0.8-4% között mozog a terheltség egy Premiumon. Igy mivel a premium kb 30%-al gyorsabb a deluxnál ez ott ez olyan 5% körül mozog.

Amiben egy kicsit még gyenguska a deluxe az a memória mivel csak 16MB van benne szemben a Premium 32MB vel. De az swap-el orvosolható.

Ugyhogy szerintem nyugodtan próbálkozz vele!

[Szerkesztve]

(#766) Fanyuvo válasza seaky77 (#765) üzenetére


Fanyuvo
tag

Koszonom a pontos es kimerito valaszt. Akkor a lovak koze csapok :)

(#767) Fanyuvo válasza seaky77 (#765) üzenetére


Fanyuvo
tag

Annyiban meg tudnal segiteni, hogy melyik verziot kell letoltenem a Deluxe-hoz?
WL500g-1.9.2.7-7f.zip
WL500gp-1.9.2.7-7f.zip
WL500gx-1.9.2.7-7f.zip

(#768) Fanyuvo


Fanyuvo
tag

Kizarasos alapon az x-eset valaszottam. Az asus fele Firmware Restoration programon keresztul nem engedte felrakni, ugyhogy a web-es upgrade-et valasztottam, ami rendben le is zajlott.
Viszont a log-ban ez jelent meg:

Jan 1 00:00:03 kernel: CPU: BCM5365 rev 1 at 200 MHz
Jan 1 00:00:03 kernel: Calibrating delay loop... 199.47 BogoMIPS
Jan 1 00:00:03 kernel: Memory: 30068k/32768k available (1776k kernel code, 2700k reserved, 248k data, 72k init, 0k highmem)


Akkor lehet ebben is 32 mega van, vagy ez masra vonatkozik?

(#769) Honkydoo válasza Fanyuvo (#768) üzenetére


Honkydoo
őstag

Hy.

Neked a WL500g-1.9.2.7-7f.zip kell, az való a delux-hoz (wl500g)
wl500gp -premium
wl500gx -a azt nemtom

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#770) seaky77 válasza Honkydoo (#769) üzenetére


seaky77
tag

wl500gx = wl500g deluxe

(#771) seaky77 válasza Fanyuvo (#768) üzenetére


seaky77
tag

Bocs badarságot mondtam sorry, a sima wl500g-ben van 16MB RAM

WL500g Deluxe
CPU: Broadcom 5365 @ 200MHz
FLASH: 4MB
RAM: 32MB

WL500g Premium
CPU: Broadcom 4704 @ 266MHz
FLASH: 8MB
RAM: 32MB

(#772) Fanyuvo


Fanyuvo
tag

Nah sikerult osszehozni majdnem mindent. Viszont nem tudom, hogyan rakhatnam fel a ctorrent-et. A file-t amit kiraktal az oldaladra letoltottem, beraktam egy konyvtarba, de elinditani nem lehet:

[fanyuvo@fanyi progz]$ ls
ctorrent mp3.torrent
[fanyuvo@fanyi progz]$ ctorrent mp3.torrent
-sh: ctorrent: not found

ispk install torrent parancsra letolt tobb csomagot, nem is ir ki hibat
de a torrent parancsot nem tudja ugyan ugy ertelmezni mint a ctorrent-et sem.
Biztos valami egyszeru a hiba megoldasa, de meg nem jottem ra.

(#773) come4


come4
csendes tag

Sziasztok!

Bármit telepíteni akarok ipkg-vel az alábbi hibaüzenet jelenik meg.

Installing ctorrent (1.3.4-2) to root...
Nothing to be done
An error ocurred, return value: 1.
Collected errors:
ERROR: Cannot satisfy the following dependencies for ctorrent:
libstdc++
Nem tudjátok mi lehet az oka.
Valaki járt már így?

http://antenna.shopcentrum.eu

(#774) seaky77 válasza Fanyuvo (#772) üzenetére


seaky77
tag

Ha fenn van az oleg ne az általam fordított ctorrentet használd hanem installáld:

ipkg install enhanced-ctorrent

amit én fordítottam az gyári fw-hez van.

1.) Kérdés milyen filesystem van alatta?
2.) Próbáld ./ctorrent -el

(#775) come4 válasza seaky77 (#774) üzenetére


come4
csendes tag

Oleg 1.9.2.7-7f FW-t használok.
ctorrent_1.3.4-2_mipsel.ipk -t akartam felrakni az ipkg install ctorrent_1.3.4-2_mipsel.ipk parancsal és akkor dobta ki a hibát.

Ext3 használok

http://antenna.shopcentrum.eu

(#776) come4 válasza come4 (#775) üzenetére


come4
csendes tag

Ok megvan.

Valamiért kell neki az libstdc++.
Felraktam így már megy.

http://antenna.shopcentrum.eu

(#777) Honkydoo válasza seaky77 (#770) üzenetére


Honkydoo
őstag

Jah, lehet....
Kösz a javítást :B

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#778) amon_re válasza Szten Márs (#480) üzenetére


amon_re
csendes tag

-

[Szerkesztve]

(#779) woz


woz
csendes tag

Hi,

emule/edonkey klienst heggesztett mar valaki oleges firmware-re (vagy
akar openwrt-sre)? kis kutatas utan annyit sikerult felfedeznem, h a proci
nem biztos h eleg egy emule kliensnek, de csomagot ilyesmit nem talaltam...


[Szerkesztve]

(#780) seaky77 válasza woz (#779) üzenetére


seaky77
tag

Amennyire én tudom nincs ilyen kliens wl500g-re :O

(#781) solarix45


solarix45
senior tag

Üdv!

Meg tudná valaki mondani, hogy az USB-re kötött külső winyót lehet-e web cache-elésre használni? A DD-WRT firmwaret néztem ki, ha vennék ilyen routert, de ott nem láttam :(. Ez lenne azt hiszem az egyetlen érv, hogy ezt vegyem, és ne a Linksyst.

(#782) Fanyuvo


Fanyuvo
tag

Nah egyre jobban megy a dolog, viszont van egyket dolog:

A ctcs-t nem sikerult elinditani es ahogy az oleg forumot nezem masnak se sikerult. Legalabbis minden megnyitott ctcs topicban fel van teve a kerdes, hogy mit lehet kezdeni a perl hiannyal, de valasz nem erkezett ra (csak akkor nem ertem miert van benne az ipkg/500g csomagban a ctcs, ha nem mukodik) (

total used free shared buffers
Mem: 30140 28508 1632 0 712
Swap: 104412 1768 102644
Total: 134552 30276 104276

Ezek az ertetekek normalisak? Olyan mintha nem hasznalna a swap-ot rendesen. A memoria majdnem tele van.

Meg eleg instabil a dolog, mar joparszor aramtalanitani kellett a routert a torrent miatt. Meg ha tulsagosan leterhelem azzal, hogy a radugott vinyora masolok a samba-s osztason keresztul.


seaky77: jelentkeznek a ctcs tesztre csak sajnos annyit ertek a linux-hoz amennyit jopar eve nehany ora alatt osszeszedtem a suliban, meg amit most sajatitottam a router-t buheralva. Ha meg igy is megfelelek akkor szolj. (a tobbi kriteriummal nincs gond)

(#783) woz válasza seaky77 (#780) üzenetére


woz
csendes tag

es szerinted/szerintetek is kene? nem vagyok egy nagy C hekker de csak ossze tudnank hozni vmi portot vhogy, hm?

talan a gift korult kene szoszmotolni leginkabb
[link]
mert az van wl500g-re.

(#784) woz válasza Fanyuvo (#782) üzenetére


woz
csendes tag

''Meg eleg instabil a dolog, mar joparszor aramtalanitani kellett a routert a torrent miatt.''

hasznalod a -C kapcsolot, h korlatozd a memoria felhasznalast? ez nekem segitett.

''Meg ha tulsagosan leterhelem azzal, hogy a radugott vinyora masolok a samba-s osztason keresztul.''

nekem egy scp-zes kozben szallt el, mikozben toltottem is. nem orultem...

(#785) taby válasza woz (#784) üzenetére


taby
csendes tag

500 mega swap a gp-n beton stabil rendszert okoz, akár egyszerre 10 torrent + SAMBA izzitás se okoz gondot!

(#786) woz válasza taby (#785) üzenetére


woz
csendes tag

ja, biztos igazad van.

de:
vajon mi a kulonbseg a kozott, h a torrentkliensnek megmondod, h ne cache-eljen (minimalis memoriat fog hasznalni), ezert mindent rogton lemezre ir es a kozott, h szinte minden a swapbol megy (szinten a lemezt hasznalva)? persze a kernel valszin mashogy kezeli a lemezt, amikor swappel mint a torrent kliens -- valaszolhatod. de h pontosan mi a kulonbseg a lemezkezelesben: en nem tudom.

es meg: altalaban nem nagyon szokas a fizikai memoria duplajanal tobb swappet megadni. persze errol rengeteg vita, velemeny van, konnyen lehet h epp az asus routernek nem art akar 128M sem... nemtom...

(#787) seaky77 válasza woz (#786) üzenetére


seaky77
tag

A CTorrent architekturájából kifolyólag minimális cache-t mindenképpen érdemes használni a következőkért:
Cache-t nem csak íráskor használja hanem Seedeléskor is. Bittorrent kliensekre jellemző hogy nem diktatórikus módon seedelnek hanem többnyire azt küldik vissza amit éppen leszedtek vagy természetesen más szeleteket is amire van igény. Abban az esetben ha 0 a cache méret a leszedett szelet flush-ölődik a háttértárra. Mivel a torrent alappillére a seed ezt a szeletet nagy valószínüséggel valaki viszi is emiatt rövid időn belül már olvas is a háttéről (persze az nem minden esetben jelent hozzáférést fizikailag a meghajtóhoz mivel a linux kernel is cache-el). De jó esélyel ide oda rángatja majd a meghajtó fejét.
500MB Swap-et én is soknak tartom, hozzáteszem az operációs rendszer sem hülye, érdemes megnézni mennyit lapoz ki :) /proc/meminfo Egy biztos nem fog ki-be lapozgatni a háttértárról mivel a swap lényege pont ez a ''vergődés'' megszüntetése. De visszakanyarodva a témához azért mindenképpen érdemes valamennyi cache-t használni pl: a CTorrent (a maximális szelet méret)*4 -et használja ha kisebb a cache mint egy szelet. Ha 0 akkor mindig flush-öl.

Üdv,
seaky



[Szerkesztve]

(#788) woz válasza seaky77 (#787) üzenetére


woz
csendes tag

kosz a kimerito infot!

en -C 8 szoktam torrentezni, igy ha nagyon jon a cucc max 10-12M memoriat hasznal egy torrent. ha jol ertettem a minium 4 kulonben, hacsak nem kapcsolod -C 0 -val teljesen ki a cache-t.

igy elfer 3-5 torrent a ''hagyomanyos'' 64M swappal, ami nekem legalabbis boven eleg...

de azert elultettek a bogarat a fulembe, ha felG-t nem is adok neki, de
a 128M-t meg meggondolom: inkabb swapelgessen, lassuljon a kicsike,
mint hanyatdobja magat az sshd pl.

udv,
--
woz

(#789) maci25


maci25
aktív tag

OOOO mi mindenrol beszeltek ti.......és ez mind kinai nekem.:(:(:(
Nekem is van egy asus wl 500 gp ruterem, de nem vagyok vele megelegedve!

Malydnem atolvastam az osszes hozzaszolast amit irtatok ide,de nem teljesen vilagos mit is kellene csinalnom.:(

Ami most nem ok /ja gyari FW van fent 1.9.7.2/

-Ha vezetekesen kapcsolok hozza egy gepet akkor aannak a kapcsolodasi sebeseget nagyon kicsire leszabajozza.Mint az internet mint a HDD fele.

-BT letoltesek nem mennek szinte egyatalan:(:(

Amire hasznalni szeretnem:
- internet megosztas ket gep kozot/kesobb lehet lessz 3 gep/
De ne legyen egyik sem korlatozva:)
-mukodjon rendesen a BT resze a dolognak

Amim van :
asus wl 500 gp router
30 gb HDD /szukseg eseten ez cserelheto/
net:cello 3000/512
kedvem es nemi idom is a problema megoldasara:)


Kerem aki ebben tud nekem segiteni az ne habozzon


U.i: eddig csak a gyari FW el probalkoztam /most mar johet mas is ami jobba teheti a vasat.......

(#790) Fanyuvo


Fanyuvo
tag

maci25: En eszement minimalis linux tudassal a pdf-el a ''kezemben'' vagtam neki a legujabb Oleg driverrel. Vannak meg problemak, de nem bantam meg, hogy nekivagtam.

Van meg egy gondom a torrent-el. Letoltottem ''valamit'' :) es probalom seed-elni & (hatterben)
De ha egesze nap megy akkor se tolt fel tobbet 2-300 meganal. (Leecher van boven szoval nem az a gond) Meg keresem mi lehet az oka, viszont az upload alatt meg egyszer se fagyott le a gep.
Ezt a parancsot adtam ki:
enhanced-ctorrent -C 0 -M 30 -U 45 -s /opt/etc/samba/Share/torrent/valami /opt/etc/samba/Share/torrent/files/valami.torrent &

(az elobb leirataknak megfeleloen ma kiprobalom -C 8-al is, hatha)


Ui:
1.) Meg kell adni, hogy milyen porton menjen a torrent (ha igen, hol?), vagy nincs jentosege?
2.) Mivel ez a samba osztas nalam nem tul stabil ezert inkabb lehet atvaltok ftp-re. Ha esetleg valaki tud valami leirast, hogy mikent kell beloni ezt a stupid-ftp-t azt nagyon megkoszonnem.

Thnx elore is.


[Szerkesztve]

(#791) woz válasza maci25 (#789) üzenetére


woz
csendes tag

mint tobben is a forumon az oleges firmware-t ajanlom.

vigyazz! az oleges FW-en nincs download master. ott be kell lepned a routerbe parancssorban, es onnan kell inditanod egy/tobb parancssoros torrent klienst, http letolto programot etc. (vagy fel kell raknod valami cuccot, ami bongeszos feluletrol manageli a letolteseidet -- ha jol ertem seaky vmi ilyesmin dolgozik epp...)

a router alapveto funkcioi kulonben rendesen mukodnek oleges FWvel

hogyan kezdj neki:

1.
fusd/olvasd at az itt talalhato doksikat, hogy nagyjabol tudd, h adott esetben hova kell nyulnod:
letoltesek, changelogok
http://oleg.wl500g.info/
nagyon hasznos, howto szeru forumok
http://wl500g.info/forumdisplay.php?f=60
telepitheto csomagok listaja (ti. milyen progik vannak a cuccra)
http://wl500g.dyndns.org/ipkg/
http://ipkg.nslu2-linux.org/feeds/unslung/wl500g/
seaky alairasaban talalhato linken talalsz pdfet, amiben lepesrol-lepesre le van irva, hogy hogyan kell konfigolnod az oleges firmware-t

2.
toltsd le az oleges FW legfrissebb verziojat:
ha 500g premiumod van, ez kell neked:
[link]


3. rakd fel a firmware-t (itt a forumon is talalsz leirast), en igy csinaltam:
windozos geprol asus restor toolal a zip fileban levo trx file-t toltsd fel.
1. huzd ki a routert
2. egy ceruzaval nyomd be es tartsd nyomva a reset gombot (figyelem, nem az
EZSetup gombot!)
3. dugd be routert ugy h a reset gombot meg mindig nyomva tartod
4. tartsd igy addig, amig a power led egyenletes nem villog (kb 1villogas per
sec)
5. dugd ossze sima kabellel (nem wlan!) a routert es a windozos gepedet.
6. inditsd el a restor toolt, add meg a trx file-t, nyomj uploadot es varj
7. egeszen addig mig ki nem irta h succeeded es a router ujra nem indul magatol
szepen.

amire figyelj:
- legyen kikapcsolva a windozos firewall
- ne wifin keresztul probalkozz, hanem sima halozaton az egyik lanportba dugva
- ne forditos kabellel probalkozz

ha legalabb 1.9.7.2 gyari firmware-d van probalkozhatsz a webes feluleten
keresztul is de en rosszakat olvastam rola, uhogy nem is probaltam.

most vedd elo a seaky oldalarol letoltott pdf-t es csinald vegig amit olvasol benne. hasonlo lepesrol-lepesre leirasokat talalsz a fent megadott forumon.



kis linuxos/unixos/shelles tapasztalat nem art...

sok szerencset

[Szerkesztve]

(#792) woz válasza Fanyuvo (#790) üzenetére


woz
csendes tag

''1.) Meg kell adni, hogy milyen porton menjen a torrent (ha igen, hol?), vagy nincs jentosege?''

-p kapcsoloval
idezet a user guide ([link])-bol:

-p port Listen port. (default 2706 -> 2106)


Specify the TCP port number on which to listen for incoming connections. By default, CTorrent starts at 2706 and searches for an available port in decreasing order until it finds one or exhausts all ports down through 2106.


ezt a portot ill portokat nem art megnyitni a tuzfalon kulonben, vhogy igy:

iptables -A INPUT -p tcp --destination-port 6881:6999 -j ACCEPT

vagy igy ha az eredeti tuzfal beallitast hasznalod:

iptables -I INPUT 5 -p tcp --destination-port 6881:6999 -j ACCEPT

ezzel ertszeruen a 6881-6999 portokat nyitod meg. a fenti iptables szabalyokat persze csak a sajat felelosegedre hasznald, garanciat nem vallalok: nem vagyok egy nagy tuzfal buherator... ;)

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#793) Fanyuvo


Fanyuvo
tag

woz: Koszi a helpet, kiprobalom.

Viszont most valami egeszen furat muvelt, lefagyott es egy aramtalanitas utan elvesztett mindenfele beallitast. Ujra kellett mountolni meg telepiteni a csomagokat. Annyira nem bantam mert igy legalabb samba nelkul csinalom meg es nehany csomaggal kevesebbet rakok fel. Viszont igy hogy nincs samba ftp-t szerettem volna hasznalni. Stupid-ftpd-nek utana neztem, pont jo lett volna nekem es az oleg oldal szerint nem is lehet leszedni a router-bol, mert reboot utan ugyis elindul. Nah nekem pont az ellenkezoje tortent. Az istennek se akar elindulni es a tmp-bol hianyzik ahova kerulnie kene a conf.-javal egyutt.
Otlet?

(#794) DLDKox


DLDKox
aktív tag

Sziasztok !

A következő kérdésem lenne a routerrel kapcsolatban. Ez a router tudja a WDS-t? Illetve gyakorlatban pontosan ez mit jelent? A következő lenne amit meg szeretnék oladni vele. Adott 1 dlink router amihez az asus routerrel szeretnék csatlakozni hogy az asus routerre további gépek tudjanak csatlakozni(elég itt a kábeles kapcsolat is, nem kell wifi).

Szóval szerintetek megoldható lenne ez?

Előre is köszi az infókat.

(#795) DLDKox válasza DLDKox (#794) üzenetére


DLDKox
aktív tag

Mielőtt félreértitek a D-Link és ASUS router között wlan kapcsolat kellene. Az ASUS router és a többi klienseknél pedig patch kábeles. Szóval lehetséges ezt megvalósítani vagy a D-Link routernek(amibe megy a net) is tudnia kell hozzá a wdst?

(#796) maci25 válasza woz (#791) üzenetére


maci25
aktív tag

Koszonom a segitseget !

/most munka van de este belevagok/

(#797) seaky77 válasza Fanyuvo (#793) üzenetére


seaky77
tag

a /tmp -be csak a conf fileok vannak az /usr/sbin ben megtalálod a progit conf file-t meg tudsz neki gyártani. Autómatikusan csak akkor készül conf file ha a webes felületen az ftp engedélyezve van

(#798) Fanyuvo válasza seaky77 (#797) üzenetére


Fanyuvo
tag

1.) Engedelyezve van, de nem indul el ugyhogy mindig manualisan inditom el. Csak annyi a baj, hogy reboot utan torli a progit is meg a conf file-t is. Mindig vissza kell masolnom.
Ezt nem lehet valahogy berakni a post-boot-ba?

2.) Rajottem, hogy miert olyan alacsony a feltoltesem. Csak 1 szalhoz kapcsolodik. Igy max 10-15k-val megy felfele. A letoltes tokeletes, max speed-el megy.

3.) Felraktam tegnap egy transmission nevu cuccot ami cgi-ben teszi ki torrent-eket. Eleg sok pack-ot fel kellett hozza rakni, de meg igy se mukodott ugyhogy inkabb egyenkent elkezdtem leszedni a telepitett pack-okat, ne foglalja a helyet. Viszont a ps-ben latszik, hogy a watchdog nevu cucc meg es nem tudom honnan lehetne kiirtani. Van a linux-ban olyan gyujtohely ahol latni lehet, hogy miket indit el es kiszedni onnan? Vagy tegyem be a post-boot-ba egy kill-el?

Egyelore ennyi :) Igy is hajnali 4-kor fekudtem le, mostmar orulnek ha rendesen menne a torrent, a tobbi mar csak szepseghiba.

(#799) maci25 válasza woz (#791) üzenetére


maci25
aktív tag

Felraktam a FW-t:):)

A sebesseget mar nem korlatozza egyik gepen sem.
A gyarinal be tudtam alitani ,hogy lassam a HDD a halozaton Total commanderben ,ennel nem sikerult./a leirasokat meg neztem de errol nem esik szo ha jol lattam/
FTP latom a HDD -t es irni olvasni is tudom,de megnyitni nem tudom a rajta levo dolgokat csak akkor ha letoltom a gepre.
Lehet nekem kerulte el valami a figyelmem .

Valami megoldas?

(#800) woz válasza maci25 (#799) üzenetére


woz
csendes tag

''A gyarinal be tudtam alitani ,hogy lassam a HDD a halozaton Total commanderben ,ennel nem sikerult./a leirasokat meg neztem de errol nem esik szo ha jol lattam/''

ezt intezi a samba linuxos kornyezetben (marmint windozos filemegosztast, valoszinuleg erre gondolsz). a pdf-ben megtalalod, h hogyan kell beloni.

az ftp-s problemat nem igazan ertem...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.