Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

ASUS WL-500G Premium

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1501) DLDKox válasza Zebu (#1498) üzenetére


DLDKox
aktív tag

Szia bandwidth management működik természetesen jól oleg alatt. Itt azt tudod meghatározni, hogy mennyi minimum sávszélességet szeretnél 1 bizonyos IP-hez hozzárendelni természetesen ne várd hogy a pingek is alacsonyak maradnak. Szóval itt minimumot állítasz szóval ha csak a te géped megy akkor a max sávszélességet használod.
WOL funkció is működik ha pl be ssh-zol a routerre és az ether-wake mac adress parancsot kiadod már éled is a géped. Illetve csinálhatsz saját webszervert a routereddel és ott akár 1 scripttel is megoldhatod ezt. Wirelesst próbáltam énis átirogatni nagyobb értékre de nem vettem észre változást.

Üdv

(#1502) tomboy1000


tomboy1000
tag

Sziasztok!
Gondban vagyok a samba elindításában.A ps |grep ''smb'' parancsra csak ezt írja ki:
172 admin 376R grep smb
Hol ronto el?Rossz hostname-t adok meg?Hol tudom megnézni,hogy mi a helyes?Vagy máshol van a hiba?

(#1503) tomboy1000


tomboy1000
tag

Ez megoldódott,én bénáztam.De van megint egy problémám.Mit kell írni,smb.conf-ba,hogy végre használhasasm is.

(#1504) Honkydoo


Honkydoo
őstag

Hy.

Valaki adjon tanácsot..
Ma vettem egy 320Gb-os WD vinyót, és a rooterrel akartam megformázni, és az fdisk csak 80Gb-ot lát belőle.
Ha XP alatt formázom, akkor látja az egészet, csak nem lehet felmountolni a particiókat.
XP alatt minden ok.
WL500GP-m van. És hozzá egy usbs rack.
Nem értem az egészet, mások vígan használják a rootert nagyobb vinyóval, nálam meg nem megy.. :(

Valaki segítsen pls.

Üdv.
H

[Szerkesztve]

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#1505) Latzee válasza Honkydoo (#1504) üzenetére


Latzee
csendes tag

Hello!

Nem tudom hogy ismered-e ezt a leirast, nekem sokat segitett...
[link]
En egy 1gigas pendrive-ot dugtam ra, es tokeletesen mukodik vele.
Nem lehet kulonbseg vinyo es pendrive particionalasa kozott, ha koveted a leirtakat
szerintem jo lesz.

Egyelore ennyi segitseget kapsz. :P

Bye!

(#1506) Latzee válasza tomboy1000 (#1503) üzenetére


Latzee
csendes tag

Nekem ezt tartalmazza az smb.conf (ja, es mellesleg mukodik is ;) ) :

___________________________________________
[global]
workgroup = Home
guest account = nobody
security = share
browseable = yes
guest ok = yes
guest only = no
log level = 1
max log size = 100
encrypt passwords = yes
dns proxy = no
client code page = 852
character set = ISO8859-2

# [smbshare1]
[Pendirve]
comment = Canyon Pendrive
path = /opt/etc/samba/Share
writeable = yes
browseable = yes
____________________________________________

Ertelemszeruen azert az eleresi utat, es a workgroupot ird at a neked megfelelore.

[Szerkesztve]

(#1507) Honkydoo válasza Latzee (#1505) üzenetére


Honkydoo
őstag

Hello!

Köszi a válaszod, egy szoft frissítés megoldotta a problémát.
Mostmár mükszik minden úgy ahhogy kell. :)

Üdv.
H

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#1508) csika


csika
tag

Hát nekem is ilyen csodám van vagy fél éve, de nem tudom belőni, így inkább alig használom.
Router nélkül minden OK a hálózattal (sebbeségmérés az egyik szolgáltató oladlán jó adatokat hoz), ping is ok a játékokban. Ha azonban beteszem a routert, a sebeségmérő oldal szerint a leesik a sebesség olyan 200 Kbit-re (4 MBites ADSL), CS pedig játszhatatlan lesz a magas ping miatt.
Erre mi lehet a megoldás? 1 gépet szeretnék még wireless-en használni, s lehetőleg a webes felütleten konfigolni ...

Előre is köszi a segítséget!

Magyarok! Férfiak és asszonyok! Hallgassátok csika vezért!

(#1509) Honkydoo válasza csika (#1508) üzenetére


Honkydoo
őstag

Szia,

Ilyesmit simán megoldhat egy soft frissítés, Oleg-ra.
Ha nem tetszik legfeljebb visszateszed a régit, sokat nem veszthetsz vele..
Az oleg egyetlen hátránya a gyárival szemben, hogy nincs benne DM, viszont ugyanúgy néz ki, és jóval többet tud!

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#1510) Badb0y


Badb0y
addikt

Használja vki ezt a routert NAS-sal :F

Ha igen akkor miért nem fogadja el nekem az smbmount prancsot. Torrentet szeretném belőni, hogy ne kelljen neki szgép.

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#1511) Badb0y válasza Badb0y (#1510) üzenetére


Badb0y
addikt

De meg van az összes asus wl-500GP-s topik dögölve :(((

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#1512) tomboy1000


tomboy1000
tag

Sziasztok!Oleg alatt futtatom az sctcs-t.A problémám,hogy állandóan lefagy.Megy pár órát és egyszer csak behal.Csak úgy tudok bele életet lehelni,hogy a vinyót kikapcsolom,majd újra bekapcs,aztán router restart.Aztán törölnöm kell a /opt/va sctcs.db,meg a /opt/var/sctcs.log könyvtár tartalmát.Aztán reboot. Ezután megint megy egy darabig ,aztán halál.
Meguntam a dolgot,hogy órákig csak ellenőriz,kicsit töltés,aztán megint elfekszik.
Próbáltam megnövelni swap-ot,de nem segített.
Ezután gondoltam maradok a transmission-nál,de az eredmény ugyanaz,lefagy.
Már 90%-nál voltam egy nagyobb torrentnél,hogy ne menjen kárba,gondoltam befejezem az utorrnttel.Leelenőrizte ,el is indult,2 percig futott,aztán halál.

Mi a gáz?Mit csináljak?

(#1513) Nando25 válasza tomboy1000 (#1503) üzenetére


Nando25
csendes tag

Szia!

Ha sikerult megoldanod a hostnames problemat elmondhatnad nekem is hogyan es mit irjak a hostname helyere a smb.conf-ba

Valamint XP alol elvileg van egy total commander verzio ami latja elvileg az ext2-t. Ismeri ezt valaki hogy mukszik?

Please segitsetek.

Koszi

(#1514) Nando25


Nando25
csendes tag

Egyszeruen feltettem a samba es torrentezni szeretnek pendrive-al, de winfos alol csak a samba kulso konyvtarat latom de nem tudok belelepni es csak IP-vel talalom meg belso halon mert nem mukszik valahogy a hostname....

Es nem tudom hogy lehet feltelepiteni a ctorrentet :(

Tud valaki linket/tanacsot adni?

(#1515) tomboy1000 válasza Nando25 (#1514) üzenetére


tomboy1000
tag

Szia!A hostname=ami a webes felületen be van állítva.
A ctorrentet a sesaky oldalán(http://sctcs.seaky.hu/) találod.Itt részletes leírás is van hozzá.

(#1516) Badb0y válasza tomboy1000 (#1515) üzenetére


Badb0y
addikt

Hálózati vinyóval (NAS-sal) nem haszbálja senki :F

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#1517) bbaccsi


bbaccsi
tag

kezét csonkolom mindenkinek
végre sikerült - bár nem akartam - jól megDOSolnom a rútert :)
véletlenül a memóriába kezdtem tölteni egy avi-t, mem elfogyott, rúter befagyott...
mindenkinek szíves okulására ;)

(#1518) Nando25 válasza tomboy1000 (#1515) üzenetére


Nando25
csendes tag

Ciao!

Ez rendben is van. A router web-es feluleten levo hostnamet adom neki es az smbd sor el is indul viszont az nmbd nem indul el es windows alol csak latom a megosztott konyvtarat de nem tudok belepni, holott felvettem usert ugyanazzal a jelszoval, amivel a windows belep. Ugy tudom ami seaky oldalan fenn van ctorrent az arra van, hogy ha csak a gyari fw melle akarod feltenni.
Arrol nem is beszelve hogy nem tudom hogy kell oleg ala feltenni a torrentet.

(#1519) seaky77


seaky77
tag

Látom bbacsi nyüstölöd még ezerrel a kis dráááááágaszágot :)

(#1520) Badb0y válasza seaky77 (#1519) üzenetére


Badb0y
addikt

Tied a seaky oldal :)
Nagyon jó. Mond már meg nekem légyszíves, miért nem látom a NAS-t ? Nem tudom felmountolni, mivel sehogy sem látom. Van két kis PDF leírásom, de sajna nem megy. EXT2-nek kell mindenképpen lenni ? Mert nekem EXT3 van rajta s 400gb adat.

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#1521) Nando25


Nando25
csendes tag

Sziasztok!

Nem tudom beloni a sambat. Beleirok mindent az smb.conf fileba majd nyomom a flashelest es reboot utan eltunik a fajl megint es nem tudok hozzaadni usert. Ennek mi lehet az ellenszere?

(#1522) Nando25 válasza Nando25 (#1521) üzenetére


Nando25
csendes tag

Meg talan annyi lehet a baj hogy ha smbpasswd -a parancsot adok az akkor a /etc/smb.conf helyen keresi a conf filet.... viszont a mi fajlunk az opt/etc/smb.conf helyen van....... hogyan oldajam ezt fel, hogy ne a rossz helyen keresse?

(#1523) Nando25 válasza seaky77 (#1519) üzenetére


Nando25
csendes tag

Szia Seaky!

Ha a gyari fw melle szeretnem a ctorrented felpakolni, akkor ha alkalmazon a backdooros megoldast amit irtal.... utana meg kell swap is... nos azt hogyan oldom meg? Ebben meg tudnal tanacsot adni? Per pill ha nem tudom mgeoldani a sambat es a ctorrent feltelepiteset akkor lehet csak gyari fw melle szeretnem feltenni a torrentet. :(

(#1524) bbaccsi válasza seaky77 (#1519) üzenetére


bbaccsi
tag

ááázusz vájerlessssz...
máj presessssz...
:)

(#1525) tomboy1000


tomboy1000
tag

Sziasztok!

Hogy telepítem a libstdc++-t?Az ipkg install libstdc++ parancsra aztírja ki,hogy:
an error ocurred , return value : 4.

Talán ez hiányzik,és ezért fagy le nekem mindig.

(#1526) micro


micro
addikt

Oleg féle firm (1.9.2.7-7f-post2) van fent a routeremen, és sokszor magszakad az ADSL kapcsolat.
Ha az ADSL modemet router nélkül használom, akkor jó a kapcsolat.
Mit kéne megnézzek?

Klaviatúra, képernyő, EGÉR!, meg az a doboz, tudod a gép LELKE..

(#1527) Nando25 válasza micro (#1526) üzenetére


Nando25
csendes tag

Ciao!

Probaltad mar az ujabb g verziot feltenni?

(#1528) micro válasza Nando25 (#1527) üzenetére


micro
addikt

Fejlemény: Nem a router a rossz!
Hanem vagy a modem, vagy a vonal.
De köszi...

Klaviatúra, képernyő, EGÉR!, meg az a doboz, tudod a gép LELKE..

(#1529) Az-X


Az-X
őstag

Üdv hölgyek, urak!

Tegnap reggel fogta magát a kis routerem és elfelejtett minden beállítást. Persze okos fejemmel nem csináltam róla mentést :( Ez a kisebbik baj, de gondoltam ha már lenullázódott akkor felteszek rá egy újabb firmware-t, az Oleg félét le is szedtem rá is flashel-tem... Mikor vége lett a flashnek elkezdett szép lassan villogni a power led :(( Egy reboot neki, utána minden jónak tűnt, bejött a menü, beállítottam benne a régi felhasználónevet, jelszót... még egy reboot és semmi. Már pingelni sem lehetett :( Nyomtam neki recovery gombot akkor megy a ping el is kezdi rányomni a progi a firmware-t (most már a gyárit) de a végén mindig ezt írja:

Fail to contact wireless device!
Please check the light signals to see if the recovery is still in

Ami a legelszomorítóbb az az, hogy azóta sem működik. Tegnap már kb 4-5 órát bohóckodtam vele, nincs több ötletem. Láttam itt fórumon volt már valakinek hasonló gondja, megosztaná velem, hogy mi volt pontosan a megoldás?

:)

(#1530) Nando25


Nando25
csendes tag

Sziasztok!

Mukszik vegre a Seaky fele webes torrent. Egy kerdesem van meg csak vele kapcsolatban. Evvel lehet olyat csinalni, mint pl. azureussal hogy mielott letoltenem a torrentet (illetve a fajlokat) ki lehet itt is valasztani hogy mindent toltson vagy csak amit en akarok?

Nem tudom ertheto voltam-e de aki erti es tud valamit mondani kerlek ne kimeljen.

Koszi

(#1531) PeterPH válasza Nando25 (#1530) üzenetére


PeterPH
senior tag

Nem lehet válogatni, kompletten letölti az egészet. Majd talán a következő verzióban...

(#1532) Nando25 válasza PeterPH (#1531) üzenetére


Nando25
csendes tag

Koszi az infot!

Akkor megis wincsi kell mert egy 2gigas pendrivera..... nem sok fer fel. Es esetleg azt nem lehet, hogy a torrent fajlba beleszerkesztek? Kitorlom az elejerol a felesleges hivatkozasokat. Vagy akkor mar nem tolti le?

Torrent szakertok jelentkezzetek :)

(#1533) Badb0y válasza Nando25 (#1532) üzenetére


Badb0y
addikt

Hol érhető el ez a torrent :F MErt az oldaláról nem tudom letölteni. Ill. seaky hol érhető el :F Mert NAS-sal kapcsolatba senki nem tud segíteni :(

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#1534) csika válasza Honkydoo (#1509) üzenetére


csika
tag

Köszi a segítséget.
Feltettem az OLEG-et és átállítottam néhány beállítást. Most CS-ben már nincs semmi probléma és a sebesség is rendben. A DC++-t kell meg beállítanom majd.

Üdv,
csika

Magyarok! Férfiak és asszonyok! Hallgassátok csika vezért!

(#1535) Nando25 válasza Badb0y (#1533) üzenetére


Nando25
csendes tag

Szia!

Nyomok ide egy linket. Itt mindent (sokmindent) megtalalsz.

http://viktike.serveftp.net/index_files/wiki/doku.php?id=

(#1536) Az-X


Az-X
őstag

(#1529) Senkinek nincs ötlete? :(

:)

(#1537) Honkydoo válasza Az-X (#1536) üzenetére


Honkydoo
őstag

Háát :(

Vagyis talán mégis van..
Régebben, vagyis már jó régen olvastam, vagy ezen, vagy a 500g-s fórumon, hogy a routerhez lehet valami flash kábelt csinálni, és azzal frimwaret frissíteni.

[ Szerkesztve ]

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#1538) Az-X válasza Honkydoo (#1537) üzenetére


Az-X
őstag

És nem emlékszel pontosan hol olvastad? Nagy segítség lenne, nem akarom kidobni még ezt a router. Alig 1 éves :B

:)

(#1539) Takoca


Takoca
csendes tag

Sziasztok!

előre is bocs, de nem olvastam végig a topikot!

van valami lehetőség a normál router funkciókon kívül még NAS szervert is csinálni a cuccból?

arra gondolom, hogy 2db USB vinyó raid1 ben

köszi!

(#1540) Az-X válasza Az-X (#1529) üzenetére


Az-X
őstag

Megoldás: #1348
Működik a cuma :)

:)

(#1541) csika


csika
tag

Újra problémám van ezzel a kedves routerrel.
Oleg fw van fennt, állítgattam benne dolgokat (IP címet és DNS-t). Ezt követően nem tudtam rálépni a webes felületre, de pingelni még sikerült. EZsetup-ban olvastam hogy bekapcs után 5 másodpercig ha nyomva tartjuk a reset gombot akkor betölti az alapbeállításokat. Na ennek az lett az eredménye hogy pingelni se lehet ...
Ilyenkor mit lehet csinálni? valahogy csak fel lehet rá csatlakozni ...

Magyarok! Férfiak és asszonyok! Hallgassátok csika vezért!

(#1542) Az-X válasza csika (#1541) üzenetére


Az-X
őstag

Firmware Restoration látja?

:)

(#1543) PeterPH válasza Takoca (#1539) üzenetére


PeterPH
senior tag

Nem lehet, illetve nem javasolnám.
Egyrészt ehhez kicsit lassú, kb. 2-2,5 MB/sec az elérhető sebesség HDD-USB-LAN viszonylatban.
Másrészt SZVSZ a linux (OLEG vagy WRT firmware) nem képes két külön USB-s HDD-ből RAID tömböt csinálni.

(#1544) csika válasza Az-X (#1542) üzenetére


csika
tag

Hi!

Köszi a segítséged.
Igen firmware restoraion látja, mert sikerült újra feltennem vele az oleg firmwire-t.
Sőt most már látja a device dicovery is. Pingelni hol lehet, hol nem.
Weben keresztül nem érem el továbbra sem.

Üdv,
csika

Magyarok! Férfiak és asszonyok! Hallgassátok csika vezért!

(#1545) Az-X válasza csika (#1544) üzenetére


Az-X
őstag

Power led-je villog vagy folyamatosan világít?
Mikor vége a firmware frissítésnek mit ír ki?
Esetleg próbáld meg visszatenni a gyári firmware-t.
Ha ez sem segít akkor jön amit én műveltem, pár sorral lejjebb megtalálod.

[ Szerkesztve ]

:)

(#1546) csika válasza Az-X (#1545) üzenetére


csika
tag

Megoldás: #1348
Működik a cuma

Erre gondoltál? Én nem akarom szétszedni ....

Magyarok! Férfiak és asszonyok! Hallgassátok csika vezért!

(#1547) Az-X válasza csika (#1546) üzenetére


Az-X
őstag

Akkor vidd vissza gariba ;)

:)

(#1548) tomboy1000


tomboy1000
tag

Sziasztok!

Végig csináltam a beállításokat a leírások szerint.Ssh,samba,sctcs működik.hogy ne legyen kerek a dolog,mindig lefagy.megy pár órát,aztán halál.megnöveltem a swapot,de nem segített.próbáltam a transmissionnal is,de ott is ugyanez történik.
Mi a gond?Mit csináljak?
Kérlek segítsetek,mert így olyan,mintha nem is lenne!

(#1549) Badb0y


Badb0y
addikt

Úgy nézem ez a szakadozás népbetegség. Előjött nekem is. Mitől és miért van és mi a megoldás rá :F

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#1550) csaboca66 válasza Badb0y (#1549) üzenetére


csaboca66
csendes tag

Sziasztok, új vagyok, WL500gP-m van. És bocsi, lehet, hogy kissé hosszú lesz.

"Úgy nézem ez a szakadozás népbetegség"

Úgy látszik. Nálam kb 3-4 hete kezdődött, és ahogy látom itt sem panaszkodott régebben senki erre. Leírom a tapasztalataim, hátha valakinek segít kitalálni, mitől lehet.
A modem egy Dialcom ADSL Brigde 1600. Ha a routeren keresztül megyek ki a netre, akkor szakadozik (vagy a modem bootolja el magat?) van olyan időszak, hogy 2-3 percenként szakad. Ha csak a routeren futnak a torrentek, akkor általában nyugi van (de olyankor is láttam már többször szakadást), de ha belépnék a céghez (terminal services client + VPN), akkor 10 percen belül biztos szakadás a vége (ez azért kellemetlen mert a VPN szerver ilyenkor kiléptet, és újból be kell jelentkezni, így kicsit macerás a munka).
Ha közvetlenül PC-ről megyek, akkor semmi baja, nem szakadozik bármit csinálok, egészen addig, amíg rá nem megyek a modem adminisztrációs oldalára. Ott, ha az Advanced statisztikákat nézem, előbb-utóbb (inkább előbb) produkálja ugyanazt a jelenséget, mint routeren keresztül, vagyis megszakad a kapcsolat, az Alert led többször felvillan a modemen, és 10-20 másodperc múlva helyreáll. Azért gondoltam modem rebootra, mert ilyenkor az adminisztrációs oldal sem elérhető, amíg szakadás van.
Próbáltam a routeren az MTU-t állítani, mert ott 1492 a default, a windowsban meg 1480, hátha segít. Egy kis ideig úgy nézett ki, hogy segít, de 1.5-2 óra múlva újból elkezdett szakadozni.
Jelenleg az a felállás, hogy a modem mögött van egy switch (Surecom EP-808), utána van a router, és az után a PC. Ez megy már kb 2 órája, és egyelőre nem szakad, pedig volt terminal client használat is. Sőt, azt is észrevettem, hogy az elmúlt néhány napon a torrent letöltési sebességek mintha kisebbek lettek volna (fele-harmada), mint a jelenlegi, hasonló peer-számok mellett.
Ha ez a switches megoldás bejön (egy-két nap alatt kiderül), akkor ez ideiglenes megoldásnak jó (2-4 ezer forint egy ilyen), de azért nem ez az igazi.

Ha mindenkinek, akinek szakad, ilyen Dialcom modeme van, akkor esetleg el tudom képzelni azt, amit egy fórumon írt valaki, hogy ezeknek a firmware-ét központilag frissítik, és esetleg valami bugost sikerült feltolni ra? Valaki meg tudja erősíteni/cáfolni?
Vagy esetleg a T-Com központokban volt valami szoftver vagy hardver csere/állítás, ami instabillá tette a kapcsolatokat? T-Com-os műszaki kapcsolat valakinek?

Találgatás:
Nekem van egy olyan elképzelésem, hogy a router néha olyan csomagokat is küld ki magából, ami miatt a modem vagy a kapcsolat behal, ezért szakad, de ezeket a csomagokat a swicth nem engedi tovább, a PC (vagy a windows) meg eleve nem is ad ki magából ilyet. És egy hónappal ezelőttig a modem (vagy a központi végberendezés) még immunis volt ezekkel a csomagokkal szemben, de már nem az. Valaki ért ehhez mélyebben? Létezik valami hálózatanalizátor program, amivel ki lehetne ezt mérni? Vagy nagyon hülyeség?

Egyelőre ennyi jutott eszembe a téma kapcsán, a switches tapasztalatokat meg hétfőn megírom.

Udv.Csaboca.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.