Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

ASUS WL-500G Premium

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13001) MC Pite válasza MC Pite (#12998) üzenetére


MC Pite
veterán

lighttpd restartra azt írja a 443as port már használatban van... 444re állítva sem megy.
Átállítottam a helyi és távelérést is sima httpre, vissza 443ra a lighttpd és megyen. Mára ennyi :DDD

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#13002) MC Pite válasza sz.gergely (#12986) üzenetére


MC Pite
veterán

A üres fw beletolása és format? Tippelem, pontosan nem tudom.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#13003) Intruder2k5 válasza MC Pite (#12998) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

SSH alól egyszerűen csak "reboot" a parancs. Persze ha precíz akarsz lenni, akkor előtte rtorrent, lighttpd stop, majd umount, és utána reboot.

[ Szerkesztve ]

(#13004) Intruder2k5 válasza sz.gergely (#12986) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A winyóról törlöd a particiókat, vagy formatálod, a routernek meg nyomsz egy Hard Reset-et. Ezek mindent eltávolítanak... Firmware-t nem kell újra feltenni. Ha mégsem sikerül, akkor valamit nem jól csinálsz.

[ Szerkesztve ]

(#13005) sz.gergely válasza Intruder2k5 (#13004) üzenetére


sz.gergely
csendes tag

Nah akkor nekiugrok mégegyszer, mert hard resettel csináltam, de valamiért nem akarnak menni a dolgok...
Lehet változott valami a csomagokban amiket leszed...
(az asus.ebond.hu leírás alapján már többször raktam újra, nem értem miért pont most nem megy...)
Mindenesetre köszönöm szépen a segtséget! :)
Remélem tényleg csak én ütöttem el valamit, és újabb hard reset után magához tér...

(#13006) Tutu7030


Tutu7030
veterán

Jelentem,hazaért a router tápja. :W

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#13007) kenand


kenand
veterán

Sziasztok.
Hiába adok írásjogot a sambára amikor filet akarok felmásolni rá- különösen a nagy gigabiteos fileok esetén- probléma jelentkezik. (pl ha egy dvd isot akarok felmásoli seedelés céljából)
Úgy tűnik mintha felmásolná keletkezik is egy file de a file tartalma üres.

(#13008) Intruder2k5 válasza kenand (#13007) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Milyen firmware? Milyen filerendszer?

(#13009) nandris


nandris
aktív tag

Sziasztok
Megérkezett az rutorrent 3.0

[ Szerkesztve ]

(#13010) MC Pite


MC Pite
veterán

Meglepődve látom a torrent regem statját:
Üdv.: mcpite (Felhasználó (Regisztrált: 2 hete)), Pontok: 23, Arány: 681.315 Fel: 18.04 GB Le: 27.12 MB
Ez nélkületek és a router nélkül nem jöhetett volna létre :R

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#13011) sekli válasza nandris (#13009) üzenetére


sekli
addikt

köszi, remélem ez a verzió jobban kijön majd a Chrome-mal. :)

(#13012) nandris válasza sekli (#13011) üzenetére


nandris
aktív tag

Most raktam fel, firefox-ot használok, de pluginokkal, és anélkül is hibásnak látja a torrenteket, de érdekes módon tölti felfelé, és lefelé is. Ez most nem tudom mi lehet.

(#13013) Intruder2k5 válasza nandris (#13012) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Mi az, hogy hibásnak látja? Ez mit jelent pontosan? Nekem fent van már 2 napja, és tökéletesen működik..

(#13014) nandris válasza Intruder2k5 (#13013) üzenetére


nandris
aktív tag


Ilyet csinál, ha megállítom, és ujra indítom 1-2 perc, és kiírja hibára, de attól tölt le és fel is. Ha a 2.8-as verzióval indítom, akkor jó. Megpróbálom, újra leszedem, hátha akkor sérült meg.

(#13015) Intruder2k5 válasza nandris (#13014) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ez nem "csak" trackerhibára panaszkodik? Szerintem igen... Ezért is van, hogy tölt le, és fel is, csak pirossal jelzi a torrentet, mert (legalábbis szerinte) nincs kapcsolat a trackerrel. Viszont a logban mi az a hibaüzi? Ugye nem becsomagolva tetted be a plugin-okat a mappába?

(#13016) nandris válasza Intruder2k5 (#13015) üzenetére


nandris
aktív tag

Természetesen kicsomagoltam, az az unpack plugin is ki van csomagolva, de pluginok nélkül is csinálja. Még megpróbálom a transmissiont kilövöm, hátha avval akad össze, idáig elfértek egymás mellett.

(#13017) sekli válasza sekli (#13011) üzenetére


sekli
addikt

sajnos chrome-al ez sem mindig jo, hol betolt, hol nem...

(#13018) nandris válasza nandris (#13016) üzenetére


nandris
aktív tag

Kilőttem mindent mellőle, akkor is csinálja, végül is működik rendesen, csak pirosra átváltanak az ikonok. Lehet tényleg tracker hiba mert egy másikról szedve jó, de egy harmadikról megint nem. Még arra gondoltam nagyon 3.0-ás, mindegy működik, marad. Más azt az unrar plugint próbálta valaki? Kicsomagolná valahova a letöltött cuccost?

[ Szerkesztve ]

(#13019) ambipur


ambipur
tag

Halihóóó Emberek!

Tomato QoS-t hogyan célszerű beállítani, hogy a Skype forgalma nagy prioritást kapjon, nagyobbat, mint a torrentezés? Skype 3.0.0.218-at használok. A bejövő hívásokhoz a beállítások szerint a 41299-es portot használja, de használhatja ugyancsak a bejövő hívásokhoz a 80-as és a 443-as portot. Ezzel még tudnék valamit kezdeni a Tomato QoS-nél, na de mi a helyzet a kimenő hívásokkal? Ahhoz semmilyen portszámot nem találtam a Skype beállításainál. Előre is köszönöm!

(#13020) Egon


Egon
nagyúr

Hogyan tudok leformázni egy vinyót ext2-re (vagy ext3-ra) XP alól? Szeretnék rádugni egy vinyót a router egyik USB portjára (gyári firm, csak fájlok tárolására kell).

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#13021) Intruder2k5 válasza ambipur (#13019) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Próbáld meg a "Layer 7" használatát, ott van a listában SkyPE. Ha beállítottad, akkor próbálj meg hívást kezdeményezni, és fogadni is, és közben csekkolhatod a prioritását a kapcsolatok listájában.

(#13022) Intruder2k5 válasza Egon (#13020) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Első lehetőség:
Például úgy hogy keresel egy erre a célra való ingyenes szoftvert, vagy megveszed mondjuk a "Partition Magic"-et, esetleg más fizetős programot.

Második lehetőség:
Elindítod a gépedet egy Linux Live CD-ről, ami többek között arra is jó, hogy telepítés nélkül használhatod a Linux-ot a gépeden, így mondjuk egy winyót is meg tudsz formázni.

[ Szerkesztve ]

(#13023) Egon válasza Intruder2k5 (#13022) üzenetére


Egon
nagyúr

Már egy órája túrom a netet, de nem találok értelmes megoldást (egy progit telepítettem, de el sem indult, utána legyingyálni sem engedte magát).
Valami konkrétabb segítségre számítottam...:(

Szerk.: a 2. lehetőséget szerettem volna elkerülni, és valami egyszerűbb megoldást találni, de ha nincs más, ez is jó lesz. Kösz.

[ Szerkesztve ]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#13024) Intruder2k5 válasza Egon (#13023) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Sajnos más lehetőségről nem tudok... Nem találsz ingyenes szoftvert, nem akarsz megvenni fizetőset, és nem akarsz linux live cd-t, akkor passzolok. :-)

(#13025) Intruder2k5 válasza Egon (#13023) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

(#13026) ambipur válasza Intruder2k5 (#13021) üzenetére


ambipur
tag

Szia Intruder!

Sikerült, megtaláltam a mondott beállítást. A Skype próbahívás, szép érthető volt, nem volt darabos, mint előtte. Tökéletes, ezt akartam! Köszönöm!

(#13027) akisbandi válasza Egon (#13023) üzenetére


akisbandi
aktív tag

Keress rá a GParted Live CD-re.
Ennél egyszerűbb megoldást nem találsz. Kapsz egy grafikus felületet, pár kattintás és kész.

(#13028) Egon válasza Intruder2k5 (#13025) üzenetére


Egon
nagyúr

Köszi, ez legalább működött.
"Apró" szépséghiba: hiába telepítettem a nyitó hozzászólásban szereplő "Ext2 IFS 1.11a for Windows XP" nevezetű csodát, nem látszik a meghajtó, ha rádugom a gépre (lemezkezelésben látja vinyót, de csak törölni tudom az ismeretlen fájlrendszert).
Router-re dugva sem javul a helyzet: Status/UBS üres, sehol nem látom a vinyót.
Azt hiszem lemondok erről a közös tárolóról: nekem ennyi szopás elég (még jó hogy nem vágtam bele a firmware cserébe).

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#13029) Egon válasza Egon (#13028) üzenetére


Egon
nagyúr

Lehet hogy a mobilrack típusával van gond? Ilyen Spire rack-et használok:
[link]
Viszont a kompatibilis rack-ek listáját nem találtam.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#13030) Zebu


Zebu
addikt

Sziasztok!

Olyat csinál a routerem, hogy leginkább semmit... bedugom, világít mind a 4 LAN, közben semmi nincs bedugva + mellette a WAN is és meg sem moccan.
Tomato firmware van rajta és megy már vagy másfél éve.

Most kihúztam egyet, mert elköltöztünk és most ezt csinálja....

Van valakinek valami ötlete? Reset-re sem csinál semmit....

[ Szerkesztve ]

(#13031) Egon válasza Zebu (#13030) üzenetére


Egon
nagyúr

Tápegység szokott bedögleni ezeknél. Vegyél (vagy kérj kölcsön, próbaképp) egy másik tápot (ami ugyanolyan értékeket ad le, mint a mostani).

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#13032) Zebu válasza Egon (#13031) üzenetére


Zebu
addikt

5V, 2,5A... nem lesz könnyű....

(#13033) Egon válasza Zebu (#13032) üzenetére


Egon
nagyúr

www.gp.hu-n találsz.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#13034) Intruder2k5 válasza Egon (#13029) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Én is Spire racket használok, és semmi gondom vele... Mondjuk nem gyári fw-vel, hanem Tomato-val.

(#13035) Zebu válasza Egon (#13031) üzenetére


Zebu
addikt

Amúgy a hibajelenség tutira táp gond?

csjúúúúúú 5 rugó? :Y

[ Szerkesztve ]

(#13036) Intruder2k5 válasza Zebu (#13032) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Az Amper szám nem kötött annyira, csak a feszültség (Volt), és a polaritás... Próbára megteszi egy 1-2 A-es táp is, de huzamosabb működésre 2A vagy e-feletti ajánlott.

szerk.:
95%, hogy táphiba lesz...
Ha van műszerész haver, vagy ismerős, akkor kb. 200-300 Ft-ból javítható.

[ Szerkesztve ]

(#13037) Egon válasza Intruder2k5 (#13034) üzenetére


Egon
nagyúr

Másra pedig nem tudok gondolni.
Total Commander Ext2 plugin alól látom a lemezt, ha a gépre dugom, írni nem tudom, de a próbaképp rárakott file-t másolja róla rendesen. De ha rádugom a router-re, semmi reakció.
Mondjuk az én rack-em már vagy 2-3 éves, ráadásul PATA, szóval simán el tudom képzelni, hogy nem támogatott.

[ Szerkesztve ]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#13038) Intruder2k5 válasza Egon (#13037) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Már nem emlékszem pontosan rá, gyári fw-ben nincs system log? Ha van, ott sincs semmi, mikor csatlakoztatod a winyót?

(#13039) Egon válasza Intruder2k5 (#13038) üzenetére


Egon
nagyúr

Semmi. De ha már itt tartunk: van itt valami ami aggaszt. 9922-es portot használom torrentre, a NAT Settings/Virtual Server-nél meg van adva a gépem IP-címe (192.168.1.2), a fenti porthoz kapcsolódóan, hogy aktív módban legyek. Már lelőttem egy ideje az utorrentet, de mégis ilyenekkel van tele a log:
Mar 14 20:42:50 filter: TCP connection accepted to 192.168.1.2:9922 from 84.0.191.246:64111
Mar 14 20:42:51 filter: TCP connection accepted to 192.168.1.2:9922 from 188.36.156.11:12165

Példaként 2 sor (gyakorlatilag mp-enként van ilyen, a legkülönbözőbb IP-címekre). Ez valami kártevőre utal?

[ Szerkesztve ]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#13040) Intruder2k5 válasza Egon (#13039) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hát, lehet, hogy tényleg nem egészséges ez így... Én a helyedben inkább az UPNP-vel állítanám be, az akkor nyitja a portot a routeren, amikor elindítod az uTorrent-et.

(#13041) Egon válasza Intruder2k5 (#13040) üzenetére


Egon
nagyúr

Megtörtént, köszi!

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#13042) Zebu válasza Intruder2k5 (#13036) üzenetére


Zebu
addikt

köszi, utánanézek! :K

(#13043) ecaddict válasza Egon (#13037) üzenetére


ecaddict
senior tag

A total commander plugin (és csakis ez Windows-os környezetben) akkor is tudja olvasni (de csak olvasni) az ext3-at, ha nem volt rendesen umount-olva.
Vsz nálad is ez történt. Másold le azokat ami neked fontos és futtass egy e2fsck-t az addott partícióra (akár a routerről, de inkább PC-ről akár live CD-ről).

Egyébként mindenki aki Oleg-et használ ajánlom a fewgets csomagban lévő pre-mount és shutdown scripteket az ilyen problémák elkerülésére.
A pre-mount megcsinálja az e2fsck-t (ha kell. ill ha régen nem volt) a shutdown pedig megpróbálja rendesen leválasztani a diszket.
Én ezeket használom évek óta, eddig sose volt gond vele.

### RT-N16, WL-500 Oleg optware script ami majdnem mindent feltesz ### ===========> http://wl500g.info/showthread.php?t=23684 <===========

(#13044) Z0mbi válasza khorvat (#12358) üzenetére


Z0mbi
senior tag

No akkor erre a regi kerdesre megegyszer egy kibovitett valasz :D
(uShare nemmukodese...)
Mivel ujra huztam mindent a routeren es uj vinyot kapott igy mindent az elejetol fogva megcsinaltam. Es mit tesz Isten nekem sem mukodott az ushare :D (eddig vertem a mellem hogy nekem megy xbox360 on... igy nezem a filmeket evek ota :D)
Nos amire oda kell figyelni:
Mikor az ember nyom egy sima installt (ipkg install ushare)
az opt/etc/ushare.conf ot editalva a ENABLE_XBOX = yes az nem eleg mivel el van kurva a valtozo neve. A jo az USHARE_ENABLE_XBOX.
Tehat USHARE_ENABLE_XBOX = YES a helyes sor :) (ha nem ps3 at hasznalunk akkor a DLNA az maradhat no.

Nos innentol mar mennie kellene a cuccnak (persze el is kell inditani :) es meggyozodni arrol hogy benne van a processekben)

Ezutan nekem meg mindig nem ment.. Ekkor jott az ottlet hogy a logokat megnezzem (mert a logok soha nem hazudnak ;) ) Es ekkor latom hogy indulaskor 'beszol' az ushare hogy a shared directories -ban egy par entry-t nem tud olvasni. Ezt a szep Magyar nyelvunknek koszonhetjuk. Csak annyit kell tenni hogy minden nem ASCII karaktert atirni. :) (akar csak az en posztjaim, mindig ekezetek nelkul! Az ekezet a gonosz! )
No ezutan ujraindit a process es gyonyoruen megy az xbox360 on a film/zene/whatever
Udv
Z

(#13045) Tutu7030 válasza Z0mbi (#13044) üzenetére


Tutu7030
veterán

Jól gondolom,hogy abban az esetben,ha megy a torrent is (arra az eszközre,amelyikről az ushare osztás is menne),akkor már kifullad a router?

[ Szerkesztve ]

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#13046) khorvat válasza Z0mbi (#13044) üzenetére


khorvat
senior tag

Hi!

Most hogy elojott ez a tema esetleges megoldassal kiprobalom a USHARE_ENABLE_DLNA= YES sorral illetve az ekezeteket is hanyagolom ezzel nem is lesz gond hiszen en is igy kommunikalok a neten ha csak lehet "ékezet nélkül".
Kivancsian varom hogy igy Samsung TV-m tud-e majd filmeket lejatszani kozvetlenul a routerrol PC nelkul!
Vmint mivel nalam 7/24be megy a torrent leginkabb seedelek ha letoltok az kb par ora alatt lent van ugyis szal igy seed mellett megnezem mire kepes az ushare media server.
Fejlemenyekrol majd beszamolok.

(#13047) Egon válasza ecaddict (#13043) üzenetére


Egon
nagyúr

Vegyük ezt át még egyszer, lassabban, a kedvemért.
Először is, nekem Ext2 filerendszer van, nem Ext3 (bár nem tudom jelen esetben van-e különbség). Eredetileg Ext3-ra formáztam, de a router kézikönyvében Ext2 szerepelt, mint támogatott filerendszer, ezért átformáztam, a fentebb ajánlott progival (http://partedmagic.com/). Ezzel a cuccal elvileg lehet umount-olni is, úgyhogy ki fogom próbálni.
Másodszor, nekem gyári firmware van (amin nem is akarok változtatni). Ezt a bizonyos e2fsck-t gondolom gyári firm-mel nem tudom futtatni, vagy tévedek?

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#13048) Addel


Addel
senior tag

Használ valaki NFS-t windows 7-en ?
Ezen a héten váltottam XP-ről windows7-re és próbáltam beüzemelni a beépített NFS kliensét. Látszólag minden működik, de percekig gondolkodik, mikor megnyitok egy mappát és csak utána listázza a tartalmát. Mikor másolok routerről NFS-en PC-re akkor is kb. 1-2 percig gondolkodik, majd mikor megindult a másolás onnan már hozza a 4MB körüli sebességet.

(#13049) ecaddict válasza Egon (#13047) üzenetére


ecaddict
senior tag

Olyan rég használtam már gyári firmware-t, hogy nem tudom megtalálható-e az e2fsck benne (ill mit támogat), de egyébként is a router nem a leggyorsabb eszköz erre.

Az ext3 hasonló az ext2-re csak van benne journalling, ami segít abban, hogy ne legyenek hibák (konziisztens maradjon a HDD) egy áramszünet esetén vagy pl. amikor umount nélkül leszeded. Ha támogatja a firmware verzió mindenféleképpen ezt érdemes használni.

Linux live CD és e2fsck, de ahogy gondolod. Keress rá googlival.

### RT-N16, WL-500 Oleg optware script ami majdnem mindent feltesz ### ===========> http://wl500g.info/showthread.php?t=23684 <===========

(#13050) Intruder2k5 válasza ecaddict (#13049) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ha jól emlékszem, gyári firmware-ben se telnet, se SSH, így nehéz lesz e2fsck-t futtatni. :-)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.