Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

ASUS WL-500G Premium

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1151) Parkerov


Parkerov
csendes tag

No én is felraktam a legfrissebb Oleg fw-t, végre kikapcsolhattma a gagyi Bandwidth Management-et.

(#1152) Soma01


Soma01
veterán

Sziasztok!
Egy ismerősnél jártam ahol nem ment a wlan, álítgattam a routert és egyszer csak elfelejtett mindent. Tetmészetesen helyre kelle állítani. A netet - ADSL - biztos sikerülni fog majd. De! A routerhez van kötve egy vinyó is amiről mindenki dolgozik hálózatban. Arról foggalmam sincs hogyan kell beállítani. Be lehet úgy, hogy mindenki lássa és nem kér kódot se? Mássik kérdés, hogy hogyan lehet a wlan-t ki be kapcsolni és hol látom a státuszát, hogy megy e? Le lehet e korlátozni minden felhasználót a netről és csak 1nek megengedni a netezést?

(#1153) leisle


leisle
csendes tag

Sziasztok!

Érdekes problémám van WL-500G-P vel kapcsolatban:
A hálózati megosztásnál, a rákapcsolt winchestert LAN-ról, max 13kB/s- el tudom elérni, WIFIN viszont teljes sávszélességgel megy. Kérdésem, hogyan lehet ezt orvosolni, a Gyári 1.9.7.2. firmware alatt. Lehetőleg olyan megoldást keresek, amivel használható marad a DM
Segítséget előre köszönöm

(#1154) S.Feri


S.Feri
őstag

Sziasztok!

Vettem egy Asus 500g premiumot. A következő problémám van vele, ami nagy valószínüséggel nem probléma csak én vagyok béna hozzá!
A routeren egy laptop van kábelesen, illetve mégegy van wirelessen rákötve.
Szóval: Megy minden szépen mint a karikacsapás de a kábelesen rákötött laptopon nem igazán tudom kihozni az 5M-s net előnyeit, ha töltök le vagy fel az 112kb/s nél lekorlátozódik vmi miatt. A wlan része viszont tökéletesen megy. Mit lehet ezzel a problémával kezdeni? Valakinek vmi használható őtlete lenne, azt megköszönném!
Már mindent átnéztem ezerszer de nem jövök rá mi a gond!

De untam már a telet, a tavasz is kimaradt, de mindent bepótolok, úgy kipörgetem a nyarat. :)

(#1155) S.Feri válasza S.Feri (#1154) üzenetére


S.Feri
őstag

Megoldottam!

Én voltam a béna! :B

De untam már a telet, a tavasz is kimaradt, de mindent bepótolok, úgy kipörgetem a nyarat. :)

(#1156) force001


force001
csendes tag

Sziasztok!

Vettem egy Asus 500g premiumot. A következő problémám van vele, korlátoznom kellene a DM-ben az egyszere letöltött fájlok számát, pontosan egyszere csak egy letöltés a többi vár. Van-e erre valami lehetőség? Esetleg tipp arra, hogy lehet ftp-ről teljes könyvtár tartalmat letölteni vele?
Gyári fw van rajt 1970-es, és egyenlőre nem akarom lecserélni.

Segítségeteket előre is köszönöm.

(#1157) atos30 válasza force001 (#1156) üzenetére


atos30
aktív tag

Nézd meg a tc-vel a vincsiden lévő mappákat. Kell ott lennie egy etc nevűnek.Abban van egy asus_gift nevű file.A nézőkével belenézel és ha minden igaz ott kell állítani.

A pénz azért van, hogy elköltsük!

(#1158) force001 válasza atos30 (#1157) üzenetére


force001
csendes tag

hi

Megnéztem ez van benne:

[asus_gift]
autosearch_interval = 10
autosearch_max = 10
max_bandwidth = 0
search_key = NFS speed
search_type = everything
max_downloads = 20

Mit kell állitani szerinted? Mit kell esetleg hozzátenni?
köszi

(#1159) shev7 válasza force001 (#1158) üzenetére


shev7
veterán

hat igy elsore a max_downloads-ot, nem?

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#1160) more


more
tag

sziasztok

szerintetek ezt lehet használni wl500gp vel? http://www.dansdata.com/rdriver.htm
nekem jobban teccik, mint egy külö ház, olcsóbb, nem melegszik benne a vinyó és könyebb kicserélni a vinyót. ja meg cd-hez is lehet használni.
csak egyelöre nem találtam mo-n, de e-bay on elég olcsó.
tudtok valmi listát, hogy oleg-es frimware milyen nyomtatókat kezel?

mór

(#1161) force001 válasza shev7 (#1159) üzenetére


force001
csendes tag

Hi

Átírtam, nem működött, router restart után visszaíródott 20 -ra.
Esetleg valami más?

THX

(#1162) Digger


Digger
senior tag

Sziasztok!

Néhány hónapja van meg a router premium változata. A megvételkor játszadoztam vele. Felraktam az Oleg féle firmware-t. Akkor sikerült egy Toshiba 2,5 ''-os 30G winyót a leírás szerint particionálni. Felment rá a MC is. Aztán hol látta a winyót, hol nem, de leginkább nem. Azóta működik HDD nélkül.
Most megint próbálkoztam vele, hasonló eredménnyel. Rádugás után a log-ban megjelenik, hogy észrevette, de a DF parancs nem mutatja. Ha újraindítom a terminált akkor már nincs semmi jele a HDD-nek a log-ban.
Ha az xp-s gépre dugom a lemezkezelő látja rajta a három, a win által nem ismert partíciót, amit még anno készítettem.
A kérdéseim:
Lehet, hogy az usb illesztőm a rossz? Itt van róla leírás:
http://www.sanmax.com/products/index.cgi?display=item&part=HD-227-U2

Próbáljam esetleg valamilyen flash tárolóval?

Segítsetek!

(#1163) seaky77 válasza force001 (#1161) üzenetére


seaky77
tag

csak egy ötlet:
Ird át megint. Majd ps és néz meg a DM-es processzeket. Kill nekik és indítsd ujra hátha felveszik az általad átállított értéket.

(#1164) force001 válasza seaky77 (#1163) üzenetére


force001
csendes tag

Hi

Ez sem jött be. :O :O Irtál a 1111 hozzászólásban valami shell script -ről. Pontosan igy szólt:

''Tudomásom szerint ezt gyári fw-vel nem tudod megcsinálni! Még custommal is macerás mert neked download queue-ra van szükséged amit most igy 1/4 1 kor nem is tudom hogyan tudnál létrehozni kulturáltan. Persze shell scriptel majdnem ''mindent'' meg lehet csinálni.''

Esetleg erről bővebben valamit pls

Esetleg komlett könyvtár letöltésére van-e lehetőség a DM -mel ftp-ről, gondolok itt a *.* -hoz hasonló müveletre.

THX

[Szerkesztve]

(#1165) BaLee


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Kéne egy kis helpt, hátha tud valaki okosat mondani.

Azt szeretném megoldani, hogy pl. munkahelyről WAKE on Internet funkcióval felébreszteni az otthoni gépet majd Remoteadministrator [link] programmal irányítani.
A munkahelynek fix ip-je van.

A gond már ott kezdődik, hogy a dyndns-en beállított címet is csak otthonról érem el ha máshonnan írom be akkor azt nem engedi a router. Van valakinek ötlete, hogy miket kellene beállítanom, hogy mindez működjön?

(#1166) DLDKox válasza BaLee (#1165) üzenetére


DLDKox
aktív tag

Állítsd be a router tűzfalán, hogy kintről is be tudjál ssh-zni rá utána eather-wake mac adress parancsal felélesztheted a gépet. Persze ehez az is kell hogy a cégtől kifelé tudjál komunikálni. A gép iránytására meg a [link]-ot ajánlom mert ez cégektől is szokott működni átmegy a tűzfalakon és még dyndns s ekell hozzá.

(#1167) BaLee válasza DLDKox (#1166) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Engem pontosan az a része érdekelne, hogy mit állítsak be ahhoz, hogy kintről is be tudjak ssh-zni.

Remote admin haveromnak működik a cégből haza (ő a wake up-al szív) és az azért jó mert az itt a cégben jogtisztán fentvan mivel itt is használják.

(#1168) DLDKox válasza BaLee (#1167) üzenetére


DLDKox
aktív tag

Milyen firmware wan fent a routereden?
Ha oleg akkor itt minden pontosan le van írva: [link]
Wake up meg függ attól is hogy tud-e a router broadcast adressre forwardolni mert ha tud
akkor csak 1 virtual servert kell beállítani pl:
Private IP: 192.168.0.255
Protocol Type: UDP
Private Port: 9
Public Port: 9
és ilyenkor minden gépnek elküldi a hálóba a magic packet csomagot.
És netről innen lehet 1szerűen feléleszteni: [link]

[Szerkesztve]

(#1169) BaLee válasza DLDKox (#1168) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

A hivatalos 1.9.7.2 van fent.
Ezt a virtual szerver dolgot beállítottam de mintha bármilyen kívülről jövő próbálkozást letiltana a router.

[Szerkesztve]

(#1170) DLDKox válasza BaLee (#1169) üzenetére


DLDKox
aktív tag

Akkor jobban jársz ha felteszed oleg-et persze nemárt néni linux ismeret. Meg persze ilyenkor elbúcsuzhatsz a download mastertől. Virtual serverrel nekem se jött össze a gép felélesztése ezen a routeren igaz nem is volt sok időm kivesézni a témát viszont ether-wake működik.

(#1171) BaLee válasza DLDKox (#1170) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Oké, kösz a tippeket!

(#1172) togusa


togusa
csendes tag

Visszatertem, boldog asus tulajdonoskent. :)
debian etch, es minden ami egy szervertol elvarhato, kicsiben.
Viszont kene nekem egy lspci output, egy masik projekt miatt... esetleg ha valakit erdekel elmondom, de off.

elore is thnx

(#1173) togusa válasza togusa (#1172) üzenetére


togusa
csendes tag

mar megvan, de azert koszi. :)

(#1174) pepe33


pepe33
tag

SNMP-t és a SYSLOG servert probálta már valaki üzembe helyezni ?

Leszedtem egy pár programot , de eddig semmivel nem sikerült belőni, hogy müködjön.

Valami ötlet ?
Esetleg tud valaki leirást ehez a részhez ??

ASUS A8NSLI DELUXE * A64 X2 4200+ * Freezer 64 * 4x1GB A-DATA DDR500 RAM* GF 6800 GT *......300W Coolink táp

(#1175) Digger válasza Digger (#1162) üzenetére


Digger
senior tag

Nincs senkinek ötlete a 1162 üzenethez? Mit kezdjek vele? Van megoldás? :W :W

(#1176) togusa válasza Digger (#1175) üzenetére


togusa
csendes tag

syslog-ot nezzel.

(#1177) pepe33 válasza togusa (#1176) üzenetére


pepe33
tag

És hogy kell nézni a syslogot ??
Nem tudom beüzemelni ....( SYSLOG szerverre gondolok )
Tudna valaki segiteni ??

[Szerkesztve]

ASUS A8NSLI DELUXE * A64 X2 4200+ * Freezer 64 * 4x1GB A-DATA DDR500 RAM* GF 6800 GT *......300W Coolink táp

(#1178) force001 válasza Digger (#1175) üzenetére


force001
csendes tag

Hi

Nekem például csak az alsó usb slotban megy a winyó, a fölsőben nem, a nyomtató mindkét aljzatban működik.

Hátha segit.

(#1179) csika


csika
tag

Sziasztok!
Nemrégiben beszereztem én is egy ilyen csodát - ezen fórum miatt választottam ezt a típust.
Én csak egy számítógépet kötök rá vezetékkel, meg egy laptop menne róla vezeték nélkül. A hálózat megyeget mind a két gépem, de eddig a következő problémákkal szembesültem:
1. Laptopról el akarom érni a másik gépen lévő adataimat. Ehhez engedélyezni kell valamit? Mert most nem megy. Pingelni tudom, de rálépni már nem. Igen windowsban meg van osztva.
2. CS közben néha (5-10 percenként) felugrik a pingem 3-500-ra, vagyis ergo játszhatatlan lesz. Erre mi a megoldás?
3. DC++-t CFosSpeed-el használtam (1.06, nálam az vált be) a router megvásárlása előtt. Minden nagyon jól működött. Most azoban 3-4k-val tudok letölteni, ami semmi. Erre is biztos van orvosság ...

Előre is köszönöm a segítséget.

Magyarok! Férfiak és asszonyok! Hallgassátok csika vezért!

(#1180) ZPapp23


ZPapp23
csendes tag

Sziasztok! Most szeretnék ilyen routert venni, és az lenne a kérdésem hogy milyen 2,5-es usb-s házat tudnék rátenni olyat, ami nem külső tápos. Mert azt hallottam hogy azokat nem szereti. Tudtok esetleg olyat mondani amihez nem kell külső táp és megy routerrel? (azon kívül esetleg amikről korábban volt szó). Köszönöm szépen a segítséget előre is.

(#1181) Scatty


Scatty
csendes tag

Sziasztok!

Sikerült racket beszereznem a routerhez, Cooler Master RX-3SB, ezúton is ajánlom.
Hétvgén feltettem az SCTCS-t, eddig szépen dolgozik.
Seaky-nek ezúton is köszönet! :R
Tanácsot kérnék tőletek.
4 M / 256 -os ADSL netem van.
Milyen korlátozásokat ajánlotok, hogy a böngészés, Skype, webrádió, stb. programok normálisan, késleltetés nélkül, szakadozás nélkül fussanak, de azon kívül a torrent minél gyorsabban töltsön (sőt talán a seedelés fontosabb).
Az egyes gépekre adjak minimális letöltési korlátot?
Vagy az SCTCS-t korlátozzam le?
Az Options-ben milyen mértékegységet használ? Én úgy veszem észre, hogy kilobitet. Újraindítás után nektek nem szokott a limit felugrani óriási nagyra?

Előre is köszönöm!

(#1182) Scatty válasza Scatty (#1181) üzenetére


Scatty
csendes tag

A Traffic Sharping és a Qos nem erre való?
Nem lehet valahogy prioritást rendelni a folyamatokhoz?

(#1183) seaky77 válasza Scatty (#1181) üzenetére


seaky77
tag

Az Options-ben milyen mértékegységet használ?
Én úgy veszem észre, hogy kilobitet.

Nem, a KiB = Kilo Byte.

Sokan nem tudják mi a különbség a KB és a KiB között. Csak a pontosítás kedvéért leírnám most. Tudomásom szerint: elvileg az SI mértékegységben a ''K'' azaz Kilo az 1000-es szorzót jelenti amit ugye az informatika 1024-es szorzója frankón felrúgott. És természetesen ezt a merevlemezgyártók frankón ki is használják mikor ráírják a HDD-ikre hogy 40GB ahol a ''G'' giga SI mértékegységben van. Igy hiába reklamál az ügyfél, hogy kevesebbet lát.
Szóval elvileg ennek a félreértésnek a tisztázásaként jött az a kezdeményezés, hogy a kilo az informatikában tehát az 1024 szorzó legyen Ki és ennek mintájára a mega Mi majd a giga Gi stb. Szóval az alakalmazásomban nem véletlenül használom ezt a formát


Újraindítás után nektek nem szokott a limit felugrani óriási nagyra?
Elvileg ezt a bugot javítottam már talána a 0.851-ben. Ha esetleg nem igy lenne ne habozz nyomj egy reportot a fórumba.

üdv,
seaky


[Szerkesztve]

(#1184) gjoe


gjoe
őstag

Főleg a print server miatt vettem ezt a routert.
Ma beindítottam és lenne pár kérdésem.

A nyomtató egyben a szkennerem is. Kommunikáció visszafelé nem működik? A szkenner funkciót nem tudom használni, a nyomtatás az simán megy. Vagy valamit még be kell állítanom?

Az alap jelszó admin cserélendő?

A mellékelt cd-n lévő cuccokat érdemes / kell-e feltelepíteni?

Mit érdemes beállítani még?

(#1185) garak


garak
csendes tag

Sziasztok!

Vinyó bedöglés miatt, újra kellett mindent telepítenem és de a vsftp nem akar működni.
Kapcsolódáskor '' vsftp must be started as root'' hiba üzit kapok. Persze adminként volt telepítve és indítva. Szerintetek mi nem tetszik neki?
A sambával is vannak furcsaságok, arról később.

garak

(#1186) togusa


togusa
csendes tag

vennek egy halott routert olcsoe :D tessek nekem irni

(#1187) ZPapp23


ZPapp23
csendes tag

Nemtudtok olyan olcsó 2,5''-es külső házat amivel megy? Ami usb-n kapja a tápot az még jobb lenne. Köszi előre is,

(#1188) atos30 válasza gjoe (#1184) üzenetére


atos30
aktív tag

A scanner sajnos nálam sem működik.Valószínűleg a winfos nem támogatja a hálozati scannelést mert sehol nem találtam benne ilyet vagy erre utaló jelet. :)
Talán egyszer majd beleépitik ezt is a rendszerbe és egy twain kompatibilis softwareval el lehet majd érni.Addig is én ugy csinálom hogy két usb kábel van bedugva a gépbe és ha kell a scan akkor egy mozdulattal bedugom a másikat a nyomiba.

A pénz azért van, hogy elköltsük!

(#1189) csabors


csabors
tag

Sziasztok!

Rávitt a kiváncsiság és firmware-t frissítettem..., de a gyerek kiváncsibb volt és kikapcsolta sz. gépet.
Azóta csak a power villog... pingre válaszol! Ezt a masinát hogyan kell resetelni? Vagy mit csináljak?

Üdv

Nikon

(#1190) csabors válasza csabors (#1189) üzenetére


csabors
tag

Pingre sem válaszol...!

Nikon

(#1191) seaky77 válasza csabors (#1190) üzenetére


seaky77
tag

Ha a power villog az jó jel.

Próbálj minden tűzfalat kikapcsolni különösen a windows beépítettjére gondolok és ugy próbáld meg a RecoveryTool-t

(#1192) csabors válasza seaky77 (#1191) üzenetére


csabors
tag

Szia!
Recovery Tool? Nekem nincs olyan... A mellékelt cd-n csak ezek vannak: Device Discovery, Download Master, EZSSetup Wiz., Firmware Restoration.
Szoval ha elmondanád, (csak egy kicsit részletesebben) mit csinyájjak... :R :)
Az mi, hogy beáll recovery módba? Azt én honnan tudom , hogy beállt? Meg a TFTP régen volt olyanom, de most csak telepítőst találtam azt honnan ''vegyem''? AAAH na mindegy...
No ilyen gondjaim vannak!

Üdv:

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

Nikon

(#1193) ogergo válasza csabors (#1192) üzenetére


ogergo
csendes tag

recovery mód amikor a power led villog, ilyenkor elvileg vezetékes hálón kapsz a routertől egy ip-t(úgy vettem észre, hogymég a 169. kezdetű,szóval win szerint érvénytelen ip esetén is működik) szóval kapsz egy ip-t, és ezután elinditod a firmware restoration tool-t ami a cd-n van, vagy letöltöd asus oldalról. itt megadod a firmware-t amivel ment előtte a dolog,vagy amit fel akarsz rakni, és feltöltöd a programmal. ezután várni kell kicsit, újraindul a router, és ha folyamatosan világit a power, akkor kész is vagy

(#1194) vzoli


vzoli
csendes tag

Vista alatt nem akar működni a Download Manager, Connect-nél azt mondja, hogy nem talál eszközt. A Router tökéletesen látja a 2,5''-os Mobil Rack-et, rajta a megosztott könyvtárakat, stb. Ahogyan néztem, Vistás szoftvert még nem lehet letölteni, lehet ez a gond. Esetleg valakinek megy?

[Szerkesztve]

(#1195) ZPapp23 válasza vzoli (#1194) üzenetére


ZPapp23
csendes tag

Szia, milyen 2,5''-es racked van?

(#1196) vzoli válasza ZPapp23 (#1195) üzenetére


vzoli
csendes tag

Coolink, a Router menüjében látom is a winyót, csak a szoftverrel nem.

[Szerkesztve]

(#1197) csabors


csabors
tag

Sziasztok!
Szóval megoldódott a gond (gari). De majd kérdezek még ha lehetne! Kösz a segítséget!

Üdv:

Nikon

(#1198) LordX


LordX
veterán

Halihó!

A WL500g-mre most feltettem egy OpenWRT-t. Oleg FW után, kicsit szívtam, míg visszaállítottam a telepítés előtti funkcionalitást: WLAN - WPA nem megy alapból, hiába van benne a webif-ben, telepíteni kell a wl vagy melyik csomagot, USB-s vinyót alapból felmountolja valahova, de juszt sem oda, ahova én akarom (elég vicces egy swap bemountolva..), meg a samba mindenképpen jelszót kért / akkor is láttam windowsból, amikor ipkg-vel leszedtem..

Szóval, most 5 óra után ott tartok mint oleg-el alapból (ill még nyomtatómegosztást nem cisnáltam meg..). De most már fel tudok rakni normális TC-t (másik routeren már hekeltem, szép QoS szkripteket tudok bele írni), meg kipróbálom a transmission BT klienst.. (bár ez van olegre is)

Ha mindennel kész vagyok, feltolom valahova netre minden parancsot, amit kiadtam, mindenki okulására.. Már van vagy 300 sor a TXT, amibe leírtam őket..

De egy aktuális izé, amivel nem tudok mit kezdeni: Samba, IP alapján elérem a megosztást. (\\192.168.1.1\share1). Ha be akarok tallózni, akkor egyrészt van egy openwrt munkacsoport, ami jelszót kér ha be akarok lépni, valamint a mshome munkacsoportban (ez a belső háló, itt látom a többi gépet, és be is tudok lépni rájuk) van egy openwrt gép (vajh mi lehet az :) ), de ha nyomok rá egy entert, ez is jelszót kér. Ez mitől, hogyan?

Az openwrt fórumain találtam valakit, akinek ugyanez volt a problémája, de van egy ''edit: OMG IT WORKS'' a hozzászólás végén.. Az persze nincs leírva hogy javította meg..

(#1199) tbs válasza LordX (#1198) üzenetére


tbs
addikt

Üres a jelszó..? (Szambakonfigban van egyébként.)

(#1200) FireLord


FireLord
aktív tag

hello!
gondolkodom rajta hogy vegyek egy ilyen routert, nagyon szép dolgokat irtatok róla, na meg rengeteg problémát is.
Ezekre lenne szükségem:
- internetet megosztani :))
- vinyót rácsatlakoztatni torrentet futtatni
- prioritást szabályozni a gépek között, ha pl az egyiken letöltenek attól én még tudjak lagmentesen CS-zni
A kérdésem az lenne hogy meg lehet-e ezeket a dolgokat csinálni ezzel a routerrel 100% biztosan, illetve hogy ''megéri-e az árát''?

Köszönöm a segítséget előre is! :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.